Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.
Opravu nádherný turnaj se stejně jako při loňské premiéře povedlo připravit organizátoru Kurtovi Ceulemansovi a jeho týmu. Osm stolů bylo v kasinu v Blankenbergu umístěno ve dvou místnostech. Hrálo se na stolech Gabriels model Rafale. Jejich design krásně zapadal do světelné show, při které hráči nastupovali ke svým zápasům. Na dva tábory se dělily názory ohledně vybrané hudby v herně. Někomu prostředí „diskotéky“ svědčilo, jiný ho až nesnášel.  n
Turnaje se zúčastnili i naši hráči. Irena Hambálková si po týdnu zopakovala cestu do Belgie. Prvně cestovala do této země na ženský turnaj, kde vypadala ve čtvrtfinále. Na World cupu byla nasazena do prvního dne kvalifikačních kol. Na domácí hráče Irena nestačila a oba zápasy prohrála. Honza Aleš hrál v úterý před-před kvalifikaci. Po vítězném zápase s domácím hráčem Coenen Honza nestačil v zápase o postup na Korejce Jeonga.
Fantastické tažení turnajem předvedl Belgičan Peter de Backer. Jelikož má Peter nedostatek bodů ve světovém žebříčku, tak byl nasazen již do prvního dne. V pondělí vyřadil Barta Ceulemanse, postup s GP 1,764. Úterý a výhra nad Turkem Basem a Dánem Dunchem. Středa. Postup s GP 2,000, série 11 a 9, výhra nad Papakonstantinou a Montesem. Do čtvrtku Peter postup nečekal a tak musel zavřít svůj obchod s kulečníkovým zbožím. Ale vyplatilo se :). V kvalifikaci porazil Palazóna i Uymaze a s GP 1,86 se po téměř osmi letech dostal do hlavní fáze turnaje. A své kvality Peter potvrdil i v této fázi. V prvním zápase porazil Buryho, ve druhém Trana. NIcméně před posledním zápasem s Blomdahlem neměl Peter jistotu postupu. V případě porážky potřeboval pomoc od Buryho, který nesměl prohrát s Tranem. A to mu vyšlo. Blomdahl de Backera porazil 40:25 na 18 náběhů a skupinu vyhrál. V případě, že by Tran porazil Buryho, tak by měl vyšší GP než de Backer. Nicméně Bury sehrál s vietnamským hráčem remízu na 19 náběhů a tak jízda Petera pokračovala. Až v sobotu vystavil de Backerovi stopku Marco Zanetti. Ital zvítězil 40:21 na 19 náběhů. De Backer na turnaji odehrál 12 zápasů, dva prohrál. Odehrál celkem 386 kvart na 249 náběhů. Generální průměr tedy činí 1,55. Velice slušný turnaj 🙂
Zpět ale k hlavní fázi turnaje – osmi skupinám po čtyřech. Tam se totiž hrál neskutečný trojband.
GP jedniček skupin: 1.997
GP dvojek skupin: 1.824
GP trojek skupin: 1.700
GP čtyřek skupin: 1.615
A hned skupina A. Vítěz Heang-Jik Kim GP 2,448. Druhý Jaspers GP 2,878 !!! Třetí Yuksel 1,702 a čtvrtý Morales s GP 1,764 ! Obhájce titulu z loňského roku zahrál první partii na 16 náběhů. Druhou prohrál s Kimem o dva body na 15 náběhů a ve třetí o postup s Moralesem Dick prohrával po 3. náběhu 10:23. Konečný stav ? 40:32 na 10 pro světovou jedničku. Poslední dva náběhy měly zápis 14 a 7 !
Skupinu B vyhrál domácí Frédéric Caudron. Neprohrál a zahrál GP 2,105. Zbylí hráči dosáhli na dva body. Rozhodoval tedy GP. Poslední Leppens s GP 1,896. Třetí Polychronopoulos s GP 1,978. Postup slavil Korejec Seo s GP 2,166 ! Ten hrál svůj životní turnaj. Jeho dosavadním nejvyšším umístěním bylo 37. místo z roku 2017.
Ze skupiny C postoupil Javier Palazón a domácí Roland Forthomme. Španěl neprohrál a zahrál GP 1,967. Rolanda do osmifinále poslala výhra v závěrečném zápase nad Jae-Ho Cho. Ten skončil bez výhry na posledním místě s GP 1,716. Třetí byl Vietnamec Ngo.
Skupina D a postup Martina Horna z prvního místa. Martin fenomenálně začal v posledním zápase proti Myung-Woo Cho. Z výkopu 15, druhý náběh 6. Cho mocně dotahoval, ale Horn nakonec zvítězil o deset bodů na 15 náběhů. Horn dosáhl na GP 2,115. Pro mladého Korejce to znamenalo konec v turnaji. Obsadil třetí místo s GP 1,842 ! Postup do osmifinále si i přes závěrečnou porážku se Sidhomem zajistil Semih Sayginer. Sidhom skončil poslední s GP 1,75 !
Ze skupiny E postoupili Dani Sanchez (GP 2) a Jung Han Heo (GP 1,883). Třetí byl Tasdemir, čtvrtý Minh Cam Ma (GP 1,901). Z již zmíněné skupiny E postoupil Blomdahl s de Backerem. Skupinu G vyhrál Marco Zanetti s GP 2,352. Druhý Murat Naci Coklu s GP 2,26. Třetí mladý Francouz Gwendal Marechal s GP 1,732. A poslední skupina H byla výkonnostně „nejslabší“. Vítěz Sung Won Choi GP 1,69. Druhý Turek Cenet s GP 1,575. K nelibosti domácího publika nepostoupil Eddy Merckx a také Vietnamec Nguyen Quoc.
Sobotní osmifinále přineslo další zlepšení pro Korejce Chang Hoon Seo. Ten vyřadil svého slavného krajana Heang-Jik Kima 40:30 na 19 náběhů. Blomdahl i přes nedávné zdravotní patálie v Blankenbergu prokazoval, že do starého železa rozhodně nepatří. V rozstřelu vyřadil obhájce titulu a aktuální světovou jedničku Dicka Jasperse. Roland Forthomme sehrál krásný zápas se Sung Won Choiem. Bohužel pro místní diváky prohrál o tři body na 20 náběhů. Nejhorší partii odehrál Palazón s Cenetem. Španěl postoupil do čtvtfinále po výhře 40:33 na 34 náběhů. Skvělý výkon předvedl Jung Han Heo. Ten porazil Sancheze 40:20 na 14 náběhů. Stejný počet náběhů potřeboval také Martin Horn. Turek Coklu neměl šanci. V již zmíněném zápase měl Zanetti navrch nad de Backerem. Nicméně vrcholný výkon celého turnaje předvedl Frédéric Caudron. Semih Sayginer dohrál zápas v 17. náběhu. Caudron měl na svém kontě 28 bodů a šel na dohrávku. Frédéricovi se dařilo řešit nepříjemné strky a světě div se potřebných 12 bodů bylo během chvíle zahráno. I když. U Caudrona se nemůžete divit ničemu. Minulý rok dělal v Blankenbergu z dohrávky pro Zapatovi sérii 15-ti bodů. Následoval tedy rozstřel. Sayginer nedal druhý bod, kdy hrál sextu. Caudron nezahrál úplně ideálně úvodní pozici. Nicméně druhý strk koule krátký-dlouhý-dlouhý do tempa trefil. Kasino v Blankenbergu šílelo !
Až Torbjorn Blomdahl dokázal zastavit skvostné tažení Korejce Seo. 28. násobný mistr Švédska v trojbandu porazil Korejce 40:34 na 21 náběhů. Pozdě se díky sérii deseti bodů do zápasu vrátil Sung-Won Choi. Palazón si vedení 35:19 nenechal ujít a nakonec zvítězil 40:36. Horn rozhodl zápas se Zanettim sérií deseti bodů. Ital odehrál špatný zápas a prohrál 40:23 na 22 náběhů. Do pauzy se šlo v zápase Heo vs Caudron v 9. náběhu za stavu 9:21 pro domácího hráče. Po pauze však přišel úplně jiný hráč a Heo postupně zahrál 3-7-12-1-2-0-5-1. Během těchto sedmi náběhů partii dohrál ! Caudron měl na svém kontě 26 bodů a šel na dohrávku. No a znovu. Dostal se do série a přidával bod po bodu. Měl deset. Postavil se mu obtížný strk. Hrál od presu. Trefil to fantasticky. Nicméně trojka byla trochu dále od rohu a Frédéric smolně trefil neuvěřitelnou díru. Lehký oliz a stála tam obrácená kvarta. Naprosto fenomenální výkony !
V nedělním semifinále se nejprve utkal Blomdahl s Palazónem. Švéd hrál po většinu partie lépe a v 17. náběhu vedl 33:19.Pak však přišla série šesti čar a Španěl vývoj zápasu otočil. Zahrál postupně 2-7-0-3-5 a stav byl 33:36. Blomdahl kontroval sérií pěti bodů. Javier srovnal dvěma body na 38:38. Blomdahl míjí a Javier nabídnutou šanci proměňuje ! První finále World cupy kariéry. Druhý semifinálový zápas byl nesmírně vyrovnaný. Horn se sice po sedmém náběhu ujal vedení 21:9. Heo se však díky sérii deseti bodů dotáhnul na 22:19. Horn poté v 15. náběhu vedl 29:24. Heo však zahrál sedm bodů a ujal se vedení. Horn ihned kontruje šesti body a bere si vedení zpět na svoji stranu. V 18. náběhu zahrává Horn tři body. Vede 38:31. Heo stahuje třemi body. Horn vynechává. Heo znovu tři body. Ve 20. náběhu se Němci povede zápas ukončit. Heo potřebuje tři body na remízu. Třetí těžký buzar vynechává.
Složení finálového zápasu bylo poměrně překvapivé. Nicméně oba hráči mají ohromné kvality. Favoritem zápasu z hlediska zkušeností byl jistě Němec Martin Horn. V kariéře již dva World cupy vyhrál a ten poslední se datuje v říjnu loňského roku. Horn se po návratu na mezinárodní scénu dostal do velké formy. Palazon však měl ve finálovém zápasu více sil a touhy po celkovém primátu. Javier odskočil svému německému soupeři v 10. náběhu, kdy za nepříznivého stavu 11:8 zahrál sérii jedenácti bodů. Horn úplně vypadl ze zápasu a Javier se postupně dostal do vedení 16:34. Horn zahrál celkem 7 čar po sobě. Ve 22. náběhu se Martinovi povedlo zahrát sérii deseti bodů. Ale na to něco udělat z celkovým průběhem zápasu bylo již pozdě. Javier o náběh později zápas pěti body dohrál a slaví tak svůj první titul na turnaji světové série.
Palazón postoupil do hlavní fáze turnaje po porážce ve kvalifikaci s de Backerem jako lucky looser. Avšak od té doby již přemožitele nenašel a zaslouženě turnaj ovládl. Zajímavý je jeho generální průměr z vyřazovací části turnaje. Javier zahrál 1,495. Nejlepší byla jeho finálová partie na 23 náběhů. A tak je vidět, že někdy není třeba hrát neustále přes dva. Palazón v novém vydání světového žebříčku poskočil ze 48. místa na 22. Finalista Horn se po dlouhé době propracoval do chráněné TOP 14, aktuálně je na 12. příčce. Čtrnáctý je Blomdahl. Nicméně to stále jasněji vypadá, že vítězi turnaje bude 80-ti bodový zisk do světového žebříčku k ničemu. Palazón jakožto hráč nové organizace PBA jistě stejně jako ostatní doufal v dohodu s UMB. I přes několik schůzek mezi zástupci obou stran k ní nedošlo a tak k 15. červenci dojde k suspendaci všech 128. hráčů okruhu PBA. A to na všech úrovních. Hráči tedy nebudou moci hrát ani národní ligové soutěže, Grand prix. Prostě nic pod hlavičkou UMB, CEB a svého národního svazu. Posledním turnajem, kde uvidíme celou světovou špičku pohromadě bude World cup v Portu, který začíná v pondělí.
Výsledky zápasů turnaje
Výsledky i se zápisy jednotlivých zápasů na CueSco
Fotogalerie
Videogalerie
Světový žebříček

 

Další top zprávy

SK ČMBS – pozvánka

19.9.2019

Vážení sportovní přátelé,

dovolte mi, abych Vás jménem pana Petra Bušanského pozval na první jednání Sportovní komise Českomoravského billiardového svazu. Vše podstatné najdete v přiložené pozvánce. Prosím Vás o šíření mezi celou členskou základnu našeho spolku.

Vkládám i program jednání:

Postup SK bude následující. 

1. zasedání –

úvod – sdružení poznatku, zkušenosti a návrhů-

strategie SK

– sestavení kompletní komise

– zpráva VV 

2. zasedání 

– krátkodobé cíle 2019 – 2020

– dlouhodobé cíle 2021 – 2023

– odsouhlasení strategického plánu SK 

– plán prací pro jednotlivé odvětví 

S pozdravem

František Nejedlo

GS ČMBS

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 

Další zpravodajství

SK ČMBS – pozvánka

19.9.2019

Vážení sportovní přátelé,

dovolte mi, abych Vás jménem pana Petra Bušanského pozval na první jednání Sportovní komise Českomoravského billiardového svazu. Vše podstatné najdete v přiložené pozvánce. Prosím Vás o šíření mezi celou členskou základnu našeho spolku.

Vkládám i program jednání:

Postup SK bude následující. 

1. zasedání –

úvod – sdružení poznatku, zkušenosti a návrhů-

strategie SK

– sestavení kompletní komise

– zpráva VV 

2. zasedání 

– krátkodobé cíle 2019 – 2020

– dlouhodobé cíle 2021 – 2023

– odsouhlasení strategického plánu SK 

– plán prací pro jednotlivé odvětví 

S pozdravem

František Nejedlo

GS ČMBS

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

BC Kladno 5-pins Event2019

25.6.2019

Přijměte pozvání na historicky první mezinárodní turnaj na našem území v disciplíně 5-pins.

Turnaje se účastní celkem 40 hráčů z devíti evropských států.

Sledujte živý přenos na Youtube kanálu pořádajícího kladenského klubu. Stůl 1stůl 2

Krátké video se seznámením s pravidly disciplíny 5-pins

Turnaj začíná ve čtvrtek v 9:30

Harmonogram a výsledky

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Novinky z ostatních sekcí