Zanetti vítězí v Egyptě s GP 2,718 !

15.12.2019

Životní turnaj odehrál sedmapadesátiletý rodák z italského Bolzana Marco Zanetti. Počtvrté v kariéře se v egyptském Sharm El Sheikhu radoval z vítězství na turnaji světové série. A vítězství to nebylo ledajaké. Zanetti vyhrál všech sedm zápasů. Jeho nejhorším výkonem byla skupinová partie s domácím Nadym na 21 náběhů. Zbytek zápasů hrál přes dva průměr, celkem čtyři přes tři průměr ! Celkem zahrál osm sérií více než 10 ! Sečteno podtrženo na 280 kvart potřeboval 103 náběhů. Tento generální průměr 2,718 sice o kousek není oficiálním světovým rekordem. Avšak Zanetti oproti Sanchezovi, který zahrál GP 2,777 odehrál o dva zápasy více, tedy musel zahrál dalších 80 kvart. Je tak až neuvěřitelné, že poslední dva velké turnaje ovládli dva nejstarší hráči užší světové špičky. Blomdahl a Zanetti.


Po mnoha a mnoha letech se závěrečný turnaj kalendářního roku neodehrál v tradičním egyptském letovisku Hurghada ale tento rok nově v letovisku Sharm El Sheikh. Titul z loňského roku obhajoval Dick Jaspers, který loni ve finále porazil Frédérica Caudrona. Hrálo se rovněž o celkového vítěze seriálu World cupů pro letošní rok. Ve hře byli Tasdemir, Merckx, Jaspers, Cenet a Heang-Jik Kim. 


Turnaje v Egyptu se tradičně účastní i naši hráči. Tentokrát do Sharm El Sheikhu cestovali Jan Aleš, Radek Novák a Ivo Gazdoš. Honza s Radkem byli nasazeni až do před-kvalifikace. Ivoš začínal v před-před kvalifikaci. Los byl pro Ivoše příznivý a po výhrách nad domácím Mohamedem a Němcem Haberzettlem postoupil do další fáze. Po dlouhé době jsme tak měli tři zástupce v před kvalifikační části. Papírově nejtěžší los měl úřadující republikový šampion Honza Aleš. Šance proti Belgičanu Brantsovi a Turkovi Minaoglu byly. Honza sice prohrál s Brantsem o tři body na 31 náběhů. Ve druhém zápasem ale v případě výhry nad Turkem do 30-ti náběhů by skupinu na průměr vyhrál. Honzovi se však zápas tolik nepovedl a prohrál 30:22 na 30 náběhů. Radek Novák moc dobře věděl, že první zápas s Turkem Cavusoglu bude klíčovým v boji o postup. Třetím soupeřem jim byl domácí Ragay Henry, který je papírově slabším hráčem. Zápas s Turkem se ale Radovi vůbec nepovedl. Soupeř měl výhodu čtyř zápasů z předešlých fází a to možná rozhodlo. Radek se vůbec nedokázal dostat do hry a prohrál 30:14 na 20 náběhů. Ve druhém zápase sice Radek domácího Henryho porazil na 29 náběhů. Turek si ale postup s přehledem pohlídal. Velmi dobrý los znovu měl Ivo Gazdoš. Portugalský soupeř Soares a jordánský Abu Tayeh jsou při dnešní úrovni doslova ideálním losem v před kvalifikaci. Ivoš nejprve porazil Soarese na 24 náběhů. Jordánec ale rovněž zahrál na 24 náběhů a tak musel být Ivoš na pozoru. Vzájemný zápas ale jordánskému soupeři nevyšel a Ivoš i díky sérii deseti bodů zvítězil 30:12 na 27 náběhů. Po třech letech tak Ivoš postoupil do závěrečné části kvalifikačních kol. Bohužel se Ivošovi oba zápasy v kvalifikaci vůbec nepovedly. Dlouho ho bude mrzet první zápas s Korejcem Wan Young Choiem. Korejec hrál tak špatně. Bohužel pro nás, Ivošovi to (ne)šlo ještě hůře. Konečný stav 40:29 na 45 náběhů. Druhý zápas s Turkem Lutfi Cenetem byl jednostrannou záležitostí a Turek zvítězil 40:14 na 20 náběhů. Havířovský hráč tak obsadil konečné 53. místo. 


Hvězdou závěrečné části kvalifikace byl Vietnamec Dinh Nai Ngo. První zápas zahrál na 17 náběhů. Druhý s Turkem Orakem skončil 40:28 na 8 náběhů ! Celkem tedy 80 kvart na 25 náběhů a průměr 3,2 ! O devět náběhů horší byl Myung Woo Cho, zahrál GP 2,352. Jako poslední lucky looser postoupil Vietnamec Xuan Cuong Ma. Dosáhl na dva body s průměrem 2,387 ! První a druhý lucky looser Korejec Wan Young Choi a Vietnamec Do Nguyen postoupili díky třem získaným bodům. V kvalifikaci vypadli jména jako Polychronopoulos, Nelin, Forthomme, Montes, van Beers.  


Jak je trojband zrádný ukázal právě nejlepší hráč kvalifikace Dinh Nai Ngo. Ve skupině B získal jeden bod a zahrál průměr 1,338. Jaký to rozdíl oproti průměru 3,2 z předešlého dne. Právě v této skupině řádil Marco Zanetti. Ital nejprve porazil Nadyho na 21 náběhů. Pak exceloval proti Ngo a dohrál v 11. náběhu. Skupinu uzavřel třetím vítězstvím nad Do Nguyenem na 18 náběhů. Zanetti zahrál série 12, 15 a 15  a postoupil s průměrem 2,400 ! Druhým postupujícím byl Do Nguyen. Ještě lepší výkon než Marco Zanetti podal Korejec Sung Won Choi. Jediný korejský mistr světa v trojbandu porazil na 17 náběhů jak Heang Jik Kima, tak Petera de Backera. Třetí zápas proti Jae-Ho Cho dokonce zahrál na 11 náběhů. Choi tak na 120 kvart potřeboval 45 náběhů, celkový průměr tedy 2,666 !! V zápase s De Backerem zahrál sérii 18-ti bodů. Druhé postupové místo si zajistil právě Belgičan Peter de Backer a poslal domů korejské hráče Haeng Jik Kima a Jae Ho Cho. Skupinu A vyhrál mladý Myung Woo Cho. Neprohrál a postoupil s GP 1,666. Druhé postupové místo si zajistil Holanďan Dick Jaspers. Ve skupině C o výhře rozhodoval až průměr. nejlepší byl Tasdemir s GP 2,115, jako druhý postoupil čerstvý mistr světa Blomdahl. Švéd zahrál GP 1,838, třetí Korejec Wan Young Choi GP 1,5. Skupinu D vyhrál Korejec Jung Han Heo před Semihem Sayginerem. Z Éčka postoupili Evropani Martin Horn a Eddy Merckx. Skupinu G vyhrál Vietnamec Tran. O druhém postupujícím rozhodl přímý zápas mezi Burym a Cenetem. Francouz zahrál limit 40-ti bodů na 12 náběhů ! Cenet měl 27 bodů. A konečně skupinu H vyhrál mladý Korejec Jun Tae Kim a to s průměrem přes 2. Kim se vůbec neměl do hlavní fáze dostat. Dvakrát postoupil do další fáze jako lucky looser, protože dva nasazení hráči do vyšší fáze museli zrušit svoji účast. Jako druhý postoupil Murat Naci Coklu. Poslední místo obsadil medailista z nedávného MS Sameh Sidhom. Měl dva body a GP 1,677 ! 


Nejzajímavějším zápasem osmifinálové části byl souboj mezi Tasdemirem a Merckxem o celkové vítězství v letošním seriálu World cupů. Na dálku vše sledoval Jaspers, který byl rovněž ve hře. A zůstal po ní i po osmifinále. Jaspers vyřadil Jun Tae Kima 40:24 na 25 náběhů. Důležitý krok za celkovém triumfem udělal Tasdemir. Ten porazil Merckxe o tři body na 27 náběhů. S turnajem se rozloučil Blomdahl. Prohrál s Myung Woo Cho 40:32 na 20 náběhů. Martin Horn vyřadil Semiha Sayginera a to po výhře 40:30 na 20. Sung Won Choi pokračoval ve skvělých výkonech. Vietnamce Do Nguyena porazil 40:23 na 19 náběhů. Vietnamci ale mezi osmi zastoupení měli. Tran vyřadil Petera de Backera 40:33 na 30 náběhů. Pro Belgičana, který hraje na mezinárodní scéně sporadicky, to byl velmi dobrý turnaj. Francouz Bury navázal na svůj závěrečný skupinový zápas a Korejce Heo porazil 40:24 na 14 náběhů. No a ještě lepší byl zápas mezi Zanettim a Coklu. Ital vyhrál 40:30 na 13 náběhů. 


Čtvrtfinále závěrečného World cupu sezony přineslo skvostnou podívanou. „Nejhorší“ zápasy předvedli Horn s Burym. Své zápasy vyhráli na 20 náběhů. Němec vyřadil mladého Cho o pouhé čtyři body. O šest bodů zvítězil Bury nad Tranem, Skvostný výkon předvedl Dick Jaspers. Obhájce titulu, světová jednička a toho času bojující také o celkový triumf na World cupech zahrál proti na turnaji skvěle hrajícímu Sung Won Choiovi ve 4. náběhu sérii 23 bodů. V sedmém náběhu pak přidal sérii devíti bodů a v osmém náběhu zápas ukončil ! Jaspers tak do své sbírky přidal další zápas na průměr 5+. Nutno dodat, že na 3 náběhy měl pouze dva body a nedal zahajovací strk ! Jaspers tak touto výhrou také dostal pod tlak Tasdemira, s kterým na dálku bojoval o vítězství v celkovém pořadí. A Jaspersovi i tak trochu pomohla forma Itala Zanettiho. Právě ten hrál s Tasdemirem a zvítězil 40:29 na 13 náběhů. Turek ale stále živil naději. Jaspers totiž potřeboval postoupit do finále, aby se bodově dostal před Tasdemira. 
A právě zápas Jasperse s Hornem byl prvním kláním závěrečného sobotního dne. O obou byla cítit nervozita. Chvílemi oba vynechávali hratelné pozice. Jaspers se dostal do pauzy do vedení 24:19. Horn se ještě v 19. náběhu dotáhnul na 28:25. Ale to bylo z jeho strany vše. Jaspers zápas ve 24. náběhu ukončil a zvítězil 40:25. Jaspers tak pošesté ve své bohaté kariéře vyhrává celkové pořadí World cupů. 
Již třetí zápas v řadě na 13 náběhů zahrál Marco Zanetti. Burymu za stavu 17:17 zahrál v devátém náběhu sérii 11 karambolů. Poté přidal 6 a vedl 17:34. Bury ale bojoval a zahrál série 6 a 5. Snížil na 28:35. Zanetti však ve 13. náběhu zápas ukončil sérií pěti bodů !
Snad všichni přáli před finále Zanettimu, aby svůj skvostný turnaj dotáhnul do vítězného konce. Ital předváděl absolutní kulečník. Nikdy nehrál lépe. Zanetti do finálového zápasu vstoupil sérií 9. V 7. náběhu ale stejně vysokou sérií kontroval Jaspers. Stav byl 16:12 pro Holanďana. Že by se schylovalo k taktické bitvě ? Ani náhodou. Zanetti zahrál další devítku a do pauzy šel ve vedení 16:21. Jaspers zahrál po pauze tři. Zanetti ale okamžitě zahrál sérii 10 ! Po 9. náběhu vedl Ital 19:31. Na tři náběhy zahrál 28 bodů. Jaspers nadále trefoval, ale chyběla mu vyšší série. Ve 13. náběhu prohrával 29:35. Marco ale hned zahrál 2. Ve 14. Dick vynechal a Ital třemi body zápas ukončil !


V bohaté kariéře Itala je to teprve čtvrté vítězství na turnaji světové série. Nicméně jeho brilantní výkony si celkovou výhru více než zasloužily. Marco předvedl skvostnou hru, dokonale své soupeře dostával pod tlak vysokými sériemi. A ta neuvěřitelná vyrovnanost výkonů. Ze zápasů KO fáze zahrál Zanetti průměr 3,018 ! Neuvěřitelné ! Generální průměr 2,718 se rovněž zapisuje zlatým písmem do historických záznamů trojbandového kulečníku. A to 280 zahraných kvart je opravdu velká porce. Ku příkladu nejlepší Jaspersův výkon je GP 2,622. A to když odehrál šest zápasů do 50-ti bodů. Označit tedy nejlepší výkon v generálním průměru historie je tak vždy ošemetné.
Celkové pořadí World cupů tedy ovládnul Dick Japsers a to o 10 bodů před Tasdemirem Tayfunem. Na třetí místo se posunul Marco Zanetti o šest bodů před Merckxe. Zanetti se také posunul na druhé místo ve světovém žebříčku. Na prvního Jasperse ale ztrácí 102 bodů. Třetí je Torbjorn Blomdahl, čtvrtý Eddy Merckx. 
Sezona 2019 ale na mezinárodní scéně nekončí. V korejském Soulu v pátek začíná druhý ročník Continental cupu – tedy střetnutí výběru Evropy proti výběru Asie. Sledujte živě na Kozoom.
V nadcházející sezoně 2020 je na programu znovu sedm World cupů. Avšak uvidíme, jak se vše bude vyvíjet a zda-li nás nečeká nějaké to překvapení. 

Výsledky zápasů turnaje
Výsledky i se zápisy jednotlivých zápasů na CueSco
Videogalerie
Světový žebříček
Pořadí seriálu World cupů

Další top zprávy

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Therese Klompenhouwer poosmé v řadě mistryní Evropy

13.2.2020

Splnila, co před turnajem prohlásila. „V současné formě mě nikdo na evropském šampionátu nemůže porazit.“ Sedmatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer znovu dokázala, že je v ženské kategorii v evropském měřítku nedostižná. Ve finále se utkala se svojí krajankou Karinou Jetten. Klompenhouwer rozhodla zápas za stavu 12:11 ve 13. náběhu, když zahrála sérii jedenácti bodů. Zápas nakonec skončil 20:30 na 21 náběhů. Jedná se tak o již osmý evropský titul v řadě pro Therese. Poražená finalista Jetten vyřadila naši hráčku Irenu Hambálkovou ve čtvrtfinále a Irena tak obsadila konečné osmé místo. 

Galapředstavení Diona Nelina v Extralize trojbandu

13.2.2020

Třicet minut. Za tuto dobu dokáže Raymund Swertz zahrát v mistrovském zápase sérii 250-ti bodů v kádru 47/2. Srovnávat tempo hry v technických disciplínách a trojbandu je složité. Nicméně výkon dánského hráče Diona Nelina v nedělním utkání Extraligové soutěže v trojbandu byl dost podobný tomu, co dokáže Swertz předvádět v kádrech. Neuvěřitelná jistota skloubená s neuvěřitelným přehledem a rychlostí odehrávání jednotlivých strků. Ve druhém náběhu zahraná série 18-ti bodů diváky přítomné a celosvětové u svých televizí, notebooku, tabletů a telefonů úplně pohltila. Dion u nás předvedl svůj nejlepší možný um, jehož výsledkem byl výkon na 10 náběhů ! Nejlepší v historii na našem území. Bylo to zkrátka galapředstavení jednoho z největších talentů karambolového kulečníku historie.

Dion Nelin v české Extralize trojbandu

4.2.2020

Třiačtyřicetiletá světová dvaadvacítka, nejlepší dánský hráč současnosti Dion Nelin se prvně ve své kariéře představí o tomto víkendu v barvách týmu BC Vítkov – Sokol Žižkov v české extraligové soutěží čtyřčlenných družstev v trojbandu. 

Mezinárodní školení rozhodčích v Praze

27.1.2020

V termínu 4. dubna proběhne v pražském klubu TJ Sokol Žižkov mezinárodní školení rozhodčích pod záštitou evropské billiardové federace CEB. Kurzu se zúčastní celkem 13 uchazečů ze čtyř evropských států. Snahou CEB je pomoci těmto federacím vybudovat národní strukturu rozhodcovského stavu.

Martin Vedral poprvé mistrem ČR v kádru 52/1

26.1.2020

Roli největšího favorita na zisk mistrovského titulu potvrdil o uplynulém víkendu hráč klubu BC LakoPlast Trmice Martin Vedral v kulečníkovém klubu v Týništi nad Orlicí při příležitosti 7. republikového šampionátu v kádru 52/1. Martin měl do turnaje nasazen GP 18,44 a i přes špatný vstup do turnaje dokázal svoji roli favorita potvrdit. Ve finále porazil žižkovského Vladimíra Hambálka 135:105. 

Radek Novák s předstihem vítězem seriálu Velkých cen

22.1.2020

Již třetí turnaj seriálu Velké ceny v trojbandu na závodním stole této sezony ovládl hráč kladenského klubu Radek Novák. A díky tomu, že jeho největší rival v boji o celkové vítězství Ivo Gazdoš vypadl ve 4. zastávce tohoto seriálu, která byla na programu o uplynulém víkendu v Jablonci nad Nisou, již ve čtvrtfinále, tak si Novák v celkovém pořadí vypracoval před posledním turnajem nedostižný náskok 53 bodů. Ve finále jablonecké Velké ceny porazil Novák svého klubového kolegu Štěpána Kohouta v poměru 35:17 na 20 náběhů. Třetí místo obsadili domácí Jan Hudák a premiérově žižkovský Marcel Dirn.

Dick Jaspers zářil v české lize s průměrem 2,666

15.1.2020

Do České republiky jezdí rád a často. Vždyť poprvé u nás byl již v roce 1986. To se při výročí založení svazu odehrál v Brně pozvánkový turnaj v kádru 47/2. Tehdy mu bylo pouhých 20 let a nikdo z přítomných nemohl tušit, jak fenomenální kariéru má tento holandský hráč před sebou. Ve stejném roce se po zhlédnutí živého přenosu holandské národní TV z finálového zápasu World cupu, ve kterém triumfovala legenda našeho sportu sir Raymond Ceulemans, se definitivně rozhodl stát se profesionálem. Na přelomu let osmdesátiletých a devadesátiletých se stal absolutní jedničkou ve svém rodném Holandsku. Do dnešního dne získal 19. národních titulů. A z kraje let devadesátých přicházely první velké mezinárodní úspěchy a vypracoval se na jednoho z nejúspěšnějších hráčů poceulemansovské éře vůbec. Je znám pro svou neuvěřitelnou preciznost až strojovostí. Je absolutním profesionálem v přístupu ke sportovnímu výkonu. A ne na darmo v podstatě na každém turnaji podává nejlepší výkony z celého startovního pole. V poslední bundesligovém kole této sezony zahrál po 18. Výkon na průměr 5 a výše. V zápase zaznamenal sérii 20 bodů. Byla to již jeho dvacátá série přes 20. Takovými čísly se mnoho hráčů chlubit nemůže. Pěti násobný mistr Evropy, vítěz 25. turnajů světového poháru, mnohonásobný světový rekordman, čtyř násobný mistr světa, aktuální světová jednička nastupující prvně v historii v české extraligové soutěži – Dick Jaspers !

Další zpravodajství

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Soustředění talentované mládeže

18.2.2020

Talent | Soustředění talentované mládeže ve dnech 22. 2 až 23. 2. 2020. 

– Účastní se 14 juniorů

– Disciplíny: Technické, 3band a 5Pins. 

– Celkem 5 lektorů a jeden celý víkend 🙂 

Nad akcí převzal záštitu náměstek primátora Jablonce nad Nisou pan Mgr. David Mánek – obor humanitní

Více v propozicích.

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Therese Klompenhouwer poosmé v řadě mistryní Evropy

13.2.2020

Splnila, co před turnajem prohlásila. „V současné formě mě nikdo na evropském šampionátu nemůže porazit.“ Sedmatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer znovu dokázala, že je v ženské kategorii v evropském měřítku nedostižná. Ve finále se utkala se svojí krajankou Karinou Jetten. Klompenhouwer rozhodla zápas za stavu 12:11 ve 13. náběhu, když zahrála sérii jedenácti bodů. Zápas nakonec skončil 20:30 na 21 náběhů. Jedná se tak o již osmý evropský titul v řadě pro Therese. Poražená finalista Jetten vyřadila naši hráčku Irenu Hambálkovou ve čtvrtfinále a Irena tak obsadila konečné osmé místo. 

Galapředstavení Diona Nelina v Extralize trojbandu

13.2.2020

Třicet minut. Za tuto dobu dokáže Raymund Swertz zahrát v mistrovském zápase sérii 250-ti bodů v kádru 47/2. Srovnávat tempo hry v technických disciplínách a trojbandu je složité. Nicméně výkon dánského hráče Diona Nelina v nedělním utkání Extraligové soutěže v trojbandu byl dost podobný tomu, co dokáže Swertz předvádět v kádrech. Neuvěřitelná jistota skloubená s neuvěřitelným přehledem a rychlostí odehrávání jednotlivých strků. Ve druhém náběhu zahraná série 18-ti bodů diváky přítomné a celosvětové u svých televizí, notebooku, tabletů a telefonů úplně pohltila. Dion u nás předvedl svůj nejlepší možný um, jehož výsledkem byl výkon na 10 náběhů ! Nejlepší v historii na našem území. Bylo to zkrátka galapředstavení jednoho z největších talentů karambolového kulečníku historie.

Dion Nelin v české Extralize trojbandu

4.2.2020

Třiačtyřicetiletá světová dvaadvacítka, nejlepší dánský hráč současnosti Dion Nelin se prvně ve své kariéře představí o tomto víkendu v barvách týmu BC Vítkov – Sokol Žižkov v české extraligové soutěží čtyřčlenných družstev v trojbandu. 

Mezinárodní školení rozhodčích v Praze

27.1.2020

V termínu 4. dubna proběhne v pražském klubu TJ Sokol Žižkov mezinárodní školení rozhodčích pod záštitou evropské billiardové federace CEB. Kurzu se zúčastní celkem 13 uchazečů ze čtyř evropských států. Snahou CEB je pomoci těmto federacím vybudovat národní strukturu rozhodcovského stavu.

Martin Vedral poprvé mistrem ČR v kádru 52/1

26.1.2020

Roli největšího favorita na zisk mistrovského titulu potvrdil o uplynulém víkendu hráč klubu BC LakoPlast Trmice Martin Vedral v kulečníkovém klubu v Týništi nad Orlicí při příležitosti 7. republikového šampionátu v kádru 52/1. Martin měl do turnaje nasazen GP 18,44 a i přes špatný vstup do turnaje dokázal svoji roli favorita potvrdit. Ve finále porazil žižkovského Vladimíra Hambálka 135:105. 

Radek Novák s předstihem vítězem seriálu Velkých cen

22.1.2020

Již třetí turnaj seriálu Velké ceny v trojbandu na závodním stole této sezony ovládl hráč kladenského klubu Radek Novák. A díky tomu, že jeho největší rival v boji o celkové vítězství Ivo Gazdoš vypadl ve 4. zastávce tohoto seriálu, která byla na programu o uplynulém víkendu v Jablonci nad Nisou, již ve čtvrtfinále, tak si Novák v celkovém pořadí vypracoval před posledním turnajem nedostižný náskok 53 bodů. Ve finále jablonecké Velké ceny porazil Novák svého klubového kolegu Štěpána Kohouta v poměru 35:17 na 20 náběhů. Třetí místo obsadili domácí Jan Hudák a premiérově žižkovský Marcel Dirn.

Novinky z ostatních sekcí