Zanetti vítězí v Egyptě s GP 2,718 !

15.12.2019

Životní turnaj odehrál sedmapadesátiletý rodák z italského Bolzana Marco Zanetti. Počtvrté v kariéře se v egyptském Sharm El Sheikhu radoval z vítězství na turnaji světové série. A vítězství to nebylo ledajaké. Zanetti vyhrál všech sedm zápasů. Jeho nejhorším výkonem byla skupinová partie s domácím Nadym na 21 náběhů. Zbytek zápasů hrál přes dva průměr, celkem čtyři přes tři průměr ! Celkem zahrál osm sérií více než 10 ! Sečteno podtrženo na 280 kvart potřeboval 103 náběhů. Tento generální průměr 2,718 sice o kousek není oficiálním světovým rekordem. Avšak Zanetti oproti Sanchezovi, který zahrál GP 2,777 odehrál o dva zápasy více, tedy musel zahrál dalších 80 kvart. Je tak až neuvěřitelné, že poslední dva velké turnaje ovládli dva nejstarší hráči užší světové špičky. Blomdahl a Zanetti.


Po mnoha a mnoha letech se závěrečný turnaj kalendářního roku neodehrál v tradičním egyptském letovisku Hurghada ale tento rok nově v letovisku Sharm El Sheikh. Titul z loňského roku obhajoval Dick Jaspers, který loni ve finále porazil Frédérica Caudrona. Hrálo se rovněž o celkového vítěze seriálu World cupů pro letošní rok. Ve hře byli Tasdemir, Merckx, Jaspers, Cenet a Heang-Jik Kim. 


Turnaje v Egyptu se tradičně účastní i naši hráči. Tentokrát do Sharm El Sheikhu cestovali Jan Aleš, Radek Novák a Ivo Gazdoš. Honza s Radkem byli nasazeni až do před-kvalifikace. Ivoš začínal v před-před kvalifikaci. Los byl pro Ivoše příznivý a po výhrách nad domácím Mohamedem a Němcem Haberzettlem postoupil do další fáze. Po dlouhé době jsme tak měli tři zástupce v před kvalifikační části. Papírově nejtěžší los měl úřadující republikový šampion Honza Aleš. Šance proti Belgičanu Brantsovi a Turkovi Minaoglu byly. Honza sice prohrál s Brantsem o tři body na 31 náběhů. Ve druhém zápasem ale v případě výhry nad Turkem do 30-ti náběhů by skupinu na průměr vyhrál. Honzovi se však zápas tolik nepovedl a prohrál 30:22 na 30 náběhů. Radek Novák moc dobře věděl, že první zápas s Turkem Cavusoglu bude klíčovým v boji o postup. Třetím soupeřem jim byl domácí Ragay Henry, který je papírově slabším hráčem. Zápas s Turkem se ale Radovi vůbec nepovedl. Soupeř měl výhodu čtyř zápasů z předešlých fází a to možná rozhodlo. Radek se vůbec nedokázal dostat do hry a prohrál 30:14 na 20 náběhů. Ve druhém zápase sice Radek domácího Henryho porazil na 29 náběhů. Turek si ale postup s přehledem pohlídal. Velmi dobrý los znovu měl Ivo Gazdoš. Portugalský soupeř Soares a jordánský Abu Tayeh jsou při dnešní úrovni doslova ideálním losem v před kvalifikaci. Ivoš nejprve porazil Soarese na 24 náběhů. Jordánec ale rovněž zahrál na 24 náběhů a tak musel být Ivoš na pozoru. Vzájemný zápas ale jordánskému soupeři nevyšel a Ivoš i díky sérii deseti bodů zvítězil 30:12 na 27 náběhů. Po třech letech tak Ivoš postoupil do závěrečné části kvalifikačních kol. Bohužel se Ivošovi oba zápasy v kvalifikaci vůbec nepovedly. Dlouho ho bude mrzet první zápas s Korejcem Wan Young Choiem. Korejec hrál tak špatně. Bohužel pro nás, Ivošovi to (ne)šlo ještě hůře. Konečný stav 40:29 na 45 náběhů. Druhý zápas s Turkem Lutfi Cenetem byl jednostrannou záležitostí a Turek zvítězil 40:14 na 20 náběhů. Havířovský hráč tak obsadil konečné 53. místo. 


Hvězdou závěrečné části kvalifikace byl Vietnamec Dinh Nai Ngo. První zápas zahrál na 17 náběhů. Druhý s Turkem Orakem skončil 40:28 na 8 náběhů ! Celkem tedy 80 kvart na 25 náběhů a průměr 3,2 ! O devět náběhů horší byl Myung Woo Cho, zahrál GP 2,352. Jako poslední lucky looser postoupil Vietnamec Xuan Cuong Ma. Dosáhl na dva body s průměrem 2,387 ! První a druhý lucky looser Korejec Wan Young Choi a Vietnamec Do Nguyen postoupili díky třem získaným bodům. V kvalifikaci vypadli jména jako Polychronopoulos, Nelin, Forthomme, Montes, van Beers.  


Jak je trojband zrádný ukázal právě nejlepší hráč kvalifikace Dinh Nai Ngo. Ve skupině B získal jeden bod a zahrál průměr 1,338. Jaký to rozdíl oproti průměru 3,2 z předešlého dne. Právě v této skupině řádil Marco Zanetti. Ital nejprve porazil Nadyho na 21 náběhů. Pak exceloval proti Ngo a dohrál v 11. náběhu. Skupinu uzavřel třetím vítězstvím nad Do Nguyenem na 18 náběhů. Zanetti zahrál série 12, 15 a 15  a postoupil s průměrem 2,400 ! Druhým postupujícím byl Do Nguyen. Ještě lepší výkon než Marco Zanetti podal Korejec Sung Won Choi. Jediný korejský mistr světa v trojbandu porazil na 17 náběhů jak Heang Jik Kima, tak Petera de Backera. Třetí zápas proti Jae-Ho Cho dokonce zahrál na 11 náběhů. Choi tak na 120 kvart potřeboval 45 náběhů, celkový průměr tedy 2,666 !! V zápase s De Backerem zahrál sérii 18-ti bodů. Druhé postupové místo si zajistil právě Belgičan Peter de Backer a poslal domů korejské hráče Haeng Jik Kima a Jae Ho Cho. Skupinu A vyhrál mladý Myung Woo Cho. Neprohrál a postoupil s GP 1,666. Druhé postupové místo si zajistil Holanďan Dick Jaspers. Ve skupině C o výhře rozhodoval až průměr. nejlepší byl Tasdemir s GP 2,115, jako druhý postoupil čerstvý mistr světa Blomdahl. Švéd zahrál GP 1,838, třetí Korejec Wan Young Choi GP 1,5. Skupinu D vyhrál Korejec Jung Han Heo před Semihem Sayginerem. Z Éčka postoupili Evropani Martin Horn a Eddy Merckx. Skupinu G vyhrál Vietnamec Tran. O druhém postupujícím rozhodl přímý zápas mezi Burym a Cenetem. Francouz zahrál limit 40-ti bodů na 12 náběhů ! Cenet měl 27 bodů. A konečně skupinu H vyhrál mladý Korejec Jun Tae Kim a to s průměrem přes 2. Kim se vůbec neměl do hlavní fáze dostat. Dvakrát postoupil do další fáze jako lucky looser, protože dva nasazení hráči do vyšší fáze museli zrušit svoji účast. Jako druhý postoupil Murat Naci Coklu. Poslední místo obsadil medailista z nedávného MS Sameh Sidhom. Měl dva body a GP 1,677 ! 


Nejzajímavějším zápasem osmifinálové části byl souboj mezi Tasdemirem a Merckxem o celkové vítězství v letošním seriálu World cupů. Na dálku vše sledoval Jaspers, který byl rovněž ve hře. A zůstal po ní i po osmifinále. Jaspers vyřadil Jun Tae Kima 40:24 na 25 náběhů. Důležitý krok za celkovém triumfem udělal Tasdemir. Ten porazil Merckxe o tři body na 27 náběhů. S turnajem se rozloučil Blomdahl. Prohrál s Myung Woo Cho 40:32 na 20 náběhů. Martin Horn vyřadil Semiha Sayginera a to po výhře 40:30 na 20. Sung Won Choi pokračoval ve skvělých výkonech. Vietnamce Do Nguyena porazil 40:23 na 19 náběhů. Vietnamci ale mezi osmi zastoupení měli. Tran vyřadil Petera de Backera 40:33 na 30 náběhů. Pro Belgičana, který hraje na mezinárodní scéně sporadicky, to byl velmi dobrý turnaj. Francouz Bury navázal na svůj závěrečný skupinový zápas a Korejce Heo porazil 40:24 na 14 náběhů. No a ještě lepší byl zápas mezi Zanettim a Coklu. Ital vyhrál 40:30 na 13 náběhů. 


Čtvrtfinále závěrečného World cupu sezony přineslo skvostnou podívanou. „Nejhorší“ zápasy předvedli Horn s Burym. Své zápasy vyhráli na 20 náběhů. Němec vyřadil mladého Cho o pouhé čtyři body. O šest bodů zvítězil Bury nad Tranem, Skvostný výkon předvedl Dick Jaspers. Obhájce titulu, světová jednička a toho času bojující také o celkový triumf na World cupech zahrál proti na turnaji skvěle hrajícímu Sung Won Choiovi ve 4. náběhu sérii 23 bodů. V sedmém náběhu pak přidal sérii devíti bodů a v osmém náběhu zápas ukončil ! Jaspers tak do své sbírky přidal další zápas na průměr 5+. Nutno dodat, že na 3 náběhy měl pouze dva body a nedal zahajovací strk ! Jaspers tak touto výhrou také dostal pod tlak Tasdemira, s kterým na dálku bojoval o vítězství v celkovém pořadí. A Jaspersovi i tak trochu pomohla forma Itala Zanettiho. Právě ten hrál s Tasdemirem a zvítězil 40:29 na 13 náběhů. Turek ale stále živil naději. Jaspers totiž potřeboval postoupit do finále, aby se bodově dostal před Tasdemira. 
A právě zápas Jasperse s Hornem byl prvním kláním závěrečného sobotního dne. O obou byla cítit nervozita. Chvílemi oba vynechávali hratelné pozice. Jaspers se dostal do pauzy do vedení 24:19. Horn se ještě v 19. náběhu dotáhnul na 28:25. Ale to bylo z jeho strany vše. Jaspers zápas ve 24. náběhu ukončil a zvítězil 40:25. Jaspers tak pošesté ve své bohaté kariéře vyhrává celkové pořadí World cupů. 
Již třetí zápas v řadě na 13 náběhů zahrál Marco Zanetti. Burymu za stavu 17:17 zahrál v devátém náběhu sérii 11 karambolů. Poté přidal 6 a vedl 17:34. Bury ale bojoval a zahrál série 6 a 5. Snížil na 28:35. Zanetti však ve 13. náběhu zápas ukončil sérií pěti bodů !
Snad všichni přáli před finále Zanettimu, aby svůj skvostný turnaj dotáhnul do vítězného konce. Ital předváděl absolutní kulečník. Nikdy nehrál lépe. Zanetti do finálového zápasu vstoupil sérií 9. V 7. náběhu ale stejně vysokou sérií kontroval Jaspers. Stav byl 16:12 pro Holanďana. Že by se schylovalo k taktické bitvě ? Ani náhodou. Zanetti zahrál další devítku a do pauzy šel ve vedení 16:21. Jaspers zahrál po pauze tři. Zanetti ale okamžitě zahrál sérii 10 ! Po 9. náběhu vedl Ital 19:31. Na tři náběhy zahrál 28 bodů. Jaspers nadále trefoval, ale chyběla mu vyšší série. Ve 13. náběhu prohrával 29:35. Marco ale hned zahrál 2. Ve 14. Dick vynechal a Ital třemi body zápas ukončil !


V bohaté kariéře Itala je to teprve čtvrté vítězství na turnaji světové série. Nicméně jeho brilantní výkony si celkovou výhru více než zasloužily. Marco předvedl skvostnou hru, dokonale své soupeře dostával pod tlak vysokými sériemi. A ta neuvěřitelná vyrovnanost výkonů. Ze zápasů KO fáze zahrál Zanetti průměr 3,018 ! Neuvěřitelné ! Generální průměr 2,718 se rovněž zapisuje zlatým písmem do historických záznamů trojbandového kulečníku. A to 280 zahraných kvart je opravdu velká porce. Ku příkladu nejlepší Jaspersův výkon je GP 2,622. A to když odehrál šest zápasů do 50-ti bodů. Označit tedy nejlepší výkon v generálním průměru historie je tak vždy ošemetné.
Celkové pořadí World cupů tedy ovládnul Dick Japsers a to o 10 bodů před Tasdemirem Tayfunem. Na třetí místo se posunul Marco Zanetti o šest bodů před Merckxe. Zanetti se také posunul na druhé místo ve světovém žebříčku. Na prvního Jasperse ale ztrácí 102 bodů. Třetí je Torbjorn Blomdahl, čtvrtý Eddy Merckx. 
Sezona 2019 ale na mezinárodní scéně nekončí. V korejském Soulu v pátek začíná druhý ročník Continental cupu – tedy střetnutí výběru Evropy proti výběru Asie. Sledujte živě na Kozoom.
V nadcházející sezoně 2020 je na programu znovu sedm World cupů. Avšak uvidíme, jak se vše bude vyvíjet a zda-li nás nečeká nějaké to překvapení. 

Výsledky zápasů turnaje
Výsledky i se zápisy jednotlivých zápasů na CueSco
Videogalerie
Světový žebříček
Pořadí seriálu World cupů

Další top zprávy

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Therese Klompenhouwer poosmé v řadě mistryní Evropy

13.2.2020

Splnila, co před turnajem prohlásila. „V současné formě mě nikdo na evropském šampionátu nemůže porazit.“ Sedmatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer znovu dokázala, že je v ženské kategorii v evropském měřítku nedostižná. Ve finále se utkala se svojí krajankou Karinou Jetten. Klompenhouwer rozhodla zápas za stavu 12:11 ve 13. náběhu, když zahrála sérii jedenácti bodů. Zápas nakonec skončil 20:30 na 21 náběhů. Jedná se tak o již osmý evropský titul v řadě pro Therese. Poražená finalista Jetten vyřadila naši hráčku Irenu Hambálkovou ve čtvrtfinále a Irena tak obsadila konečné osmé místo. 

Galapředstavení Diona Nelina v Extralize trojbandu

13.2.2020

Třicet minut. Za tuto dobu dokáže Raymund Swertz zahrát v mistrovském zápase sérii 250-ti bodů v kádru 47/2. Srovnávat tempo hry v technických disciplínách a trojbandu je složité. Nicméně výkon dánského hráče Diona Nelina v nedělním utkání Extraligové soutěže v trojbandu byl dost podobný tomu, co dokáže Swertz předvádět v kádrech. Neuvěřitelná jistota skloubená s neuvěřitelným přehledem a rychlostí odehrávání jednotlivých strků. Ve druhém náběhu zahraná série 18-ti bodů diváky přítomné a celosvětové u svých televizí, notebooku, tabletů a telefonů úplně pohltila. Dion u nás předvedl svůj nejlepší možný um, jehož výsledkem byl výkon na 10 náběhů ! Nejlepší v historii na našem území. Bylo to zkrátka galapředstavení jednoho z největších talentů karambolového kulečníku historie.

Další zpravodajství

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

1. MČR 5-PINS

11.3.2020

Přijměte pozvání na historicky první republikový šampionát v disciplíně 5-pins.

BC Kladno | 14. – 15. března

Výsledky a živý přenos ve výsledkovém servisu

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Soustředění talentované mládeže

18.2.2020

Talent | Soustředění talentované mládeže ve dnech 22. 2 až 23. 2. 2020. 

– Účastní se 14 juniorů

– Disciplíny: Technické, 3band a 5Pins. 

– Celkem 5 lektorů a jeden celý víkend 🙂 

Nad akcí převzal záštitu náměstek primátora Jablonce nad Nisou pan Mgr. David Mánek – obor humanitní

Více v propozicích.

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Novinky z ostatních sekcí