Tayfun Tasdemir vítězí v domácím prostředí

19.2.2019

Třiačtyřicetiletý Tayfun Tasdemir získal o uplynulém víkendu svůj druhý titul ze série World cup turnajů. V domácím prostředí v letovisku Antalya se Tayfunovi povedlo ve finále porazit korejského hráče Jae-Ho Cho v poměru 40:21 na 21 náběhů. Tasdemir se z vítězství na mezinárodní scéně radoval téměř po čtyřech letech. V roce 2015 turecký hráč triumfoval v Ho Či minově městě. Nevedlo se absolutní světové špičce. Caudron, Jaspers, Merckx prohráli mezi posledními šestnácti hráči.
První World cup nového kalendářního roku přinesl nejenom změnu formátu hlavní soutěže, ale hlavně také tvrdé dohady a velkou bouři ohledně nové korejské profesionální ligy. A možná to také sehrálo roli ve výkonu nejlepších evropských hráčů. Prezident UMB Barki totiž velice tvrdě vystoupil proti této nové finančně bohaté soutěži, která není schválená vedením UMB. Barki pohrozil hráčům, kteří se do této soutěže zapojí, okamžitou mnohaletou suspendací na turnaje pod hlavičkou UMB. Dostáváme se tedy do stejné éry jako byla před lety s organizací BWA ? Již tento čtvrtek proběhne v Soulu tisková konference, kde bude tato nová soutěž uvedena. A mezi činovníky UMB a CEB panuje velké napětí. Tato aktivita, podpořená miliony euro, totiž může úplně rozvrátit stávající pořádky. Pro hráče na vrcholu jako je Caudron, Jaspers, Sanchez, Merckx je to jedinečná šance jak se finančně zabezpečit a tomu se bude dá těžko odolávat. Doufejme, že UMB se svým mediálním partnerem Kozoom najde s novým korejským investorem společnou řeč a profitovat bude trojbandový kulečník jako celek.
Změnou oproti minulým World cupům byl systém hlavní fáze turnaje. Mezi posledními 32 hráči se totiž nehrálo okamžité KO, nýbrž hráči byli rozděleni do osmi skupin po čtyřech, kdy první dva si zajistili postup do osmifinále. V pátek se tak bylo opravdu na co dívat. Turnaje se zúčastnili i čtyři naši hráči. A bohužel se jim mnoho nevedlo. Jan Aleš s Jardou Korcem vypadli hned první den kvalifikační části turnaje. Radkovi Novákovi nevyšel první zápas s domácím Serdarem Basem, ve kterém prohrál o tři body. Turnaj pro něj také velmi záhy skončil. Ivo Gazdoš podal z našich hráčů průměrově nejlepší výkon. Avšak jeho výhra nad mladým francouzským talentem Gwendalem Marechalem mu k postupu nestačila. Ivo skončil ve skupině na třetí příčce s GP 1,152.
Fenomenální výkon podal na turnaji Radkův soupeř Turek Serdar Bas. Ten se z před-před-před kvalifikace dostal až mezi posledních 32 ! Až tady jeho spanilé tažení turnajem skončilo. Nicméně porazil mladého Korejce Myung-Woo Cho, s Američanem Piedrabuenou sehrál remízu na 27 náběhů a s Jaspersem prohrál 40:32 na 13 náběhů. Bas sehrál na turnaji 11 zápasů a zaznamenal série 16, 13 a 12 ! V konečném účtování obsadil skvostné 17. místo !
V kvalifikaci byli nejlepší hráči Nikos Polychronopoulos a Myung Woo Cho. Oba zahráli své zápasy na 14 a 13 náběhů ! GP 2,962 ! Řek zahrál během těchto dvou zápasů série 15,13 a 12. Martin Horn dohrál zápas Kasidokostasovi sérií 18 !
Divák Kozoomu v pátek opravdu nevěděl, který stůl dřív sledovat. K vidění byla spousta skvělých zápasů a to zejména v podání evropských hráčů a vše vypadalo na tradiční průběh. Nejlepším hráčem pátečního dne byl Belgičan Frédéric Caudron. Svou skupinu vyhrál s GP 2,448 ! Následovali ho Sanchez (GP 2,033), Blomdahl. Skvělý turnaj hrál mladý Španěl David Martinez. Skupinu s Burym, Forthommem a Nguyenem vyhrál bez ztráty bodu s GP 1,846. Španěla následoval Horn, Merckx, Piedrabuena a Tasdemir. Z druhých míst postoupil Jaspers s GP 2,382. Vietnamci Tran a Ngo, Turci Coklu a Cenet, Korejci Sung Won Choi a Jae-Ho Cho. Šestnáctku doplnil Roland Forthomme. Tady je třeba zmínit jeho zápas s Francouzem Burym. Belgičan vedl 28:10 na 12 náběhů. Bury však zahrál během dvou náběhů, kdy Forthomme nedal, série 8 a 11 ! Dostal se do vedení o bod. Roland však ihned za tohoto stavu zápas sérií 12-ti bodů dohrál !
V šestnáctce se však pouť většiny tradičních evropských kalibrů zakončila. Caudron prohrál s Cenetem, kdy hrál jedna průměr. Dlouho nebyl takový zápas v podání nejúspěšnějšího hráče z posledních 20-ti World cup turnajů, kdy jich celkem 5 vyhrál, k vidění. Blomdahl vypadl s Korejcem Choi 40:36 na 22 náběhů. Merckx nestačil na Trana 40:28 na 22 náběhů. Jaspers prohrál stejně jako ve skupině s Američanem Piedrabuenou. Tentokrát v poměru 40:36 na 33 náběhů. Jae-Ho Cho zejména díky sérii 15-ti bodů v 7. náběhu doslova zničil Daniho Sancheze. Zvítězil 40:23 na 20 náběhů. Těsný zápas odehrál Martinez s domácím Muratem Naci Coklu. Nakonec prohrál o šest bodů na 18 náběhů. Španěl však zanechal na turnaji skvělý dojem. Konečné deváté místo a GP 1,888 je na šestadvacetiletého Španěla bravurní počin. Jeho nejlepší turnaj světové série dosavadní kariéry. Martin Horn v čistě evropském souboji porazil Rolanda Forthomma 40:31 na 23 náběhů. A k radosti domácího publika postoupil do čtvrtfinále Tasdemir po výhře nad Vietnamcem Ngo o šest bodů na 25 náběhů.
V horní polovině pavouka byly ve čtvrtfinálové fázi turnaje hned tři domácí hráči. Dva – Cenet s Tasdemirem se utkali ve vzájemném souboji. O sedm bodů na 18 náběhů zvítězil druhý jmenovaný. Murat Naci Coklu ve stejné session porazil Němce Horna a domácí měli jistotu, že ve finále turnaje bude jejich zástupce. Coklu se totiž s Tasdemirem měli potkat v semifinále. V nejlepším čtvrtfinálovém zápase dokázal Vietnamec Tran porazit Sung-Won Choie 40:24 na 14 náběhů. Dramatický zápas odehrál Jae-Ho Cho s Piedrabuenou. Korejec zápas otočil díky sérii osmi bodů ze stavu 27:32 na 35:32. Zápas pak ve 33. náběhu dohrál. Perdo potřeboval zápas zremizovat pěti body. Měl čtyři a nedal poslední pátý bod krátký-dlouhý-krátký.
Turecké semifinále mělo dramatický závěr. Tasdemir vedl sice nedal ve 22. náběhu poslední bod, ale komfortně vedl v poměru 24:39. Pak ovšem přišly v jeho podání čtyři minely a Coklu se dotáhnul díky dvěma sériím pět až na stav 37:39. V pravý moment se však povedlo Tayfunovi zápas ukončit a radoval se z postupu do svého šestého finále. Ve druhém semifinálovém zápase se do vedení ani jednou nedostal Vietnamec Tran. Jae-Ho Cho zápas v 19. náběhu ukončil sérií sedmi bodů.
Finálový zápas byl zpočátku velmi nervozní. Oběma hráčům se nedařilo a stav po 13-ti nábězích byl 12:14 pro Korejce. Oba hráči měli před tímto finále na kontě jedno vítězství na World cupu. A oba na to druhé čekají velmi podobnou dobu. Cho vyhrál v roce 2014 právě v Turecku. Nicméně finálový zápas rozhodly následující tři náběhy. Tasdemir zahrál série 7-7-6 ! Rázem se tak dostal do vedení 32:19, které již nepustil. Tayfun dohrál ve 21. náběhu. Jae-Ho Cho již ani netrefil zahajovací pozici a na svém kontě měl pouhých 21 bodů.
Oba finalisté se v novém vydání světového žebříčku posunuli do TOP 5. Korejec Cho je třetí, Tasdemir je pátý. Zhruba 150-ti bodový náskok mají před zbytkem pole na čele Jaspers s Caudronem. Caudron však na dalším World cupu v Ho Či minově městě, který je na programu v květnu, bude obhajovat 80 bodů za vítězství na loňském turnaji v Antalyi. Jaspers obhajuje pouhých osm bodů a tak může svůj náskok na čele ještě navýšit.
Nicméně uvidíme, co přinesou další týdny pro světový trojband. Strhnout se může opravdu velká bouře.
Výsledky zápasů turnaje
Výsledky i se zápisy jednotlivých zápasů na CueSco
Fotogalerie
Videogalerie
Světový žebříček

To nejlepší z WC v Antalyi

Další top zprávy

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 

Další zpravodajství

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

BC Kladno 5-pins Event2019

25.6.2019

Přijměte pozvání na historicky první mezinárodní turnaj na našem území v disciplíně 5-pins.

Turnaje se účastní celkem 40 hráčů z devíti evropských států.

Sledujte živý přenos na Youtube kanálu pořádajícího kladenského klubu. Stůl 1stůl 2

Krátké video se seznámením s pravidly disciplíny 5-pins

Turnaj začíná ve čtvrtek v 9:30

Harmonogram a výsledky

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Novinky z ostatních sekcí