Tayfun Tasdemir vítězí v domácím prostředí

19.2.2019

Třiačtyřicetiletý Tayfun Tasdemir získal o uplynulém víkendu svůj druhý titul ze série World cup turnajů. V domácím prostředí v letovisku Antalya se Tayfunovi povedlo ve finále porazit korejského hráče Jae-Ho Cho v poměru 40:21 na 21 náběhů. Tasdemir se z vítězství na mezinárodní scéně radoval téměř po čtyřech letech. V roce 2015 turecký hráč triumfoval v Ho Či minově městě. Nevedlo se absolutní světové špičce. Caudron, Jaspers, Merckx prohráli mezi posledními šestnácti hráči.
První World cup nového kalendářního roku přinesl nejenom změnu formátu hlavní soutěže, ale hlavně také tvrdé dohady a velkou bouři ohledně nové korejské profesionální ligy. A možná to také sehrálo roli ve výkonu nejlepších evropských hráčů. Prezident UMB Barki totiž velice tvrdě vystoupil proti této nové finančně bohaté soutěži, která není schválená vedením UMB. Barki pohrozil hráčům, kteří se do této soutěže zapojí, okamžitou mnohaletou suspendací na turnaje pod hlavičkou UMB. Dostáváme se tedy do stejné éry jako byla před lety s organizací BWA ? Již tento čtvrtek proběhne v Soulu tisková konference, kde bude tato nová soutěž uvedena. A mezi činovníky UMB a CEB panuje velké napětí. Tato aktivita, podpořená miliony euro, totiž může úplně rozvrátit stávající pořádky. Pro hráče na vrcholu jako je Caudron, Jaspers, Sanchez, Merckx je to jedinečná šance jak se finančně zabezpečit a tomu se bude dá těžko odolávat. Doufejme, že UMB se svým mediálním partnerem Kozoom najde s novým korejským investorem společnou řeč a profitovat bude trojbandový kulečník jako celek.
Změnou oproti minulým World cupům byl systém hlavní fáze turnaje. Mezi posledními 32 hráči se totiž nehrálo okamžité KO, nýbrž hráči byli rozděleni do osmi skupin po čtyřech, kdy první dva si zajistili postup do osmifinále. V pátek se tak bylo opravdu na co dívat. Turnaje se zúčastnili i čtyři naši hráči. A bohužel se jim mnoho nevedlo. Jan Aleš s Jardou Korcem vypadli hned první den kvalifikační části turnaje. Radkovi Novákovi nevyšel první zápas s domácím Serdarem Basem, ve kterém prohrál o tři body. Turnaj pro něj také velmi záhy skončil. Ivo Gazdoš podal z našich hráčů průměrově nejlepší výkon. Avšak jeho výhra nad mladým francouzským talentem Gwendalem Marechalem mu k postupu nestačila. Ivo skončil ve skupině na třetí příčce s GP 1,152.
Fenomenální výkon podal na turnaji Radkův soupeř Turek Serdar Bas. Ten se z před-před-před kvalifikace dostal až mezi posledních 32 ! Až tady jeho spanilé tažení turnajem skončilo. Nicméně porazil mladého Korejce Myung-Woo Cho, s Američanem Piedrabuenou sehrál remízu na 27 náběhů a s Jaspersem prohrál 40:32 na 13 náběhů. Bas sehrál na turnaji 11 zápasů a zaznamenal série 16, 13 a 12 ! V konečném účtování obsadil skvostné 17. místo !
V kvalifikaci byli nejlepší hráči Nikos Polychronopoulos a Myung Woo Cho. Oba zahráli své zápasy na 14 a 13 náběhů ! GP 2,962 ! Řek zahrál během těchto dvou zápasů série 15,13 a 12. Martin Horn dohrál zápas Kasidokostasovi sérií 18 !
Divák Kozoomu v pátek opravdu nevěděl, který stůl dřív sledovat. K vidění byla spousta skvělých zápasů a to zejména v podání evropských hráčů a vše vypadalo na tradiční průběh. Nejlepším hráčem pátečního dne byl Belgičan Frédéric Caudron. Svou skupinu vyhrál s GP 2,448 ! Následovali ho Sanchez (GP 2,033), Blomdahl. Skvělý turnaj hrál mladý Španěl David Martinez. Skupinu s Burym, Forthommem a Nguyenem vyhrál bez ztráty bodu s GP 1,846. Španěla následoval Horn, Merckx, Piedrabuena a Tasdemir. Z druhých míst postoupil Jaspers s GP 2,382. Vietnamci Tran a Ngo, Turci Coklu a Cenet, Korejci Sung Won Choi a Jae-Ho Cho. Šestnáctku doplnil Roland Forthomme. Tady je třeba zmínit jeho zápas s Francouzem Burym. Belgičan vedl 28:10 na 12 náběhů. Bury však zahrál během dvou náběhů, kdy Forthomme nedal, série 8 a 11 ! Dostal se do vedení o bod. Roland však ihned za tohoto stavu zápas sérií 12-ti bodů dohrál !
V šestnáctce se však pouť většiny tradičních evropských kalibrů zakončila. Caudron prohrál s Cenetem, kdy hrál jedna průměr. Dlouho nebyl takový zápas v podání nejúspěšnějšího hráče z posledních 20-ti World cup turnajů, kdy jich celkem 5 vyhrál, k vidění. Blomdahl vypadl s Korejcem Choi 40:36 na 22 náběhů. Merckx nestačil na Trana 40:28 na 22 náběhů. Jaspers prohrál stejně jako ve skupině s Američanem Piedrabuenou. Tentokrát v poměru 40:36 na 33 náběhů. Jae-Ho Cho zejména díky sérii 15-ti bodů v 7. náběhu doslova zničil Daniho Sancheze. Zvítězil 40:23 na 20 náběhů. Těsný zápas odehrál Martinez s domácím Muratem Naci Coklu. Nakonec prohrál o šest bodů na 18 náběhů. Španěl však zanechal na turnaji skvělý dojem. Konečné deváté místo a GP 1,888 je na šestadvacetiletého Španěla bravurní počin. Jeho nejlepší turnaj světové série dosavadní kariéry. Martin Horn v čistě evropském souboji porazil Rolanda Forthomma 40:31 na 23 náběhů. A k radosti domácího publika postoupil do čtvrtfinále Tasdemir po výhře nad Vietnamcem Ngo o šest bodů na 25 náběhů.
V horní polovině pavouka byly ve čtvrtfinálové fázi turnaje hned tři domácí hráči. Dva – Cenet s Tasdemirem se utkali ve vzájemném souboji. O sedm bodů na 18 náběhů zvítězil druhý jmenovaný. Murat Naci Coklu ve stejné session porazil Němce Horna a domácí měli jistotu, že ve finále turnaje bude jejich zástupce. Coklu se totiž s Tasdemirem měli potkat v semifinále. V nejlepším čtvrtfinálovém zápase dokázal Vietnamec Tran porazit Sung-Won Choie 40:24 na 14 náběhů. Dramatický zápas odehrál Jae-Ho Cho s Piedrabuenou. Korejec zápas otočil díky sérii osmi bodů ze stavu 27:32 na 35:32. Zápas pak ve 33. náběhu dohrál. Perdo potřeboval zápas zremizovat pěti body. Měl čtyři a nedal poslední pátý bod krátký-dlouhý-krátký.
Turecké semifinále mělo dramatický závěr. Tasdemir vedl sice nedal ve 22. náběhu poslední bod, ale komfortně vedl v poměru 24:39. Pak ovšem přišly v jeho podání čtyři minely a Coklu se dotáhnul díky dvěma sériím pět až na stav 37:39. V pravý moment se však povedlo Tayfunovi zápas ukončit a radoval se z postupu do svého šestého finále. Ve druhém semifinálovém zápase se do vedení ani jednou nedostal Vietnamec Tran. Jae-Ho Cho zápas v 19. náběhu ukončil sérií sedmi bodů.
Finálový zápas byl zpočátku velmi nervozní. Oběma hráčům se nedařilo a stav po 13-ti nábězích byl 12:14 pro Korejce. Oba hráči měli před tímto finále na kontě jedno vítězství na World cupu. A oba na to druhé čekají velmi podobnou dobu. Cho vyhrál v roce 2014 právě v Turecku. Nicméně finálový zápas rozhodly následující tři náběhy. Tasdemir zahrál série 7-7-6 ! Rázem se tak dostal do vedení 32:19, které již nepustil. Tayfun dohrál ve 21. náběhu. Jae-Ho Cho již ani netrefil zahajovací pozici a na svém kontě měl pouhých 21 bodů.
Oba finalisté se v novém vydání světového žebříčku posunuli do TOP 5. Korejec Cho je třetí, Tasdemir je pátý. Zhruba 150-ti bodový náskok mají před zbytkem pole na čele Jaspers s Caudronem. Caudron však na dalším World cupu v Ho Či minově městě, který je na programu v květnu, bude obhajovat 80 bodů za vítězství na loňském turnaji v Antalyi. Jaspers obhajuje pouhých osm bodů a tak může svůj náskok na čele ještě navýšit.
Nicméně uvidíme, co přinesou další týdny pro světový trojband. Strhnout se může opravdu velká bouře.
Výsledky zápasů turnaje
Výsledky i se zápisy jednotlivých zápasů na CueSco
Fotogalerie
Videogalerie
Světový žebříček

To nejlepší z WC v Antalyi

Další top zprávy

Mistrovství Evropy 2019 – Brandenburg an der Havel (DE)

19.3.2019

Čtvrtá edice Mistrovství Evropy všech disciplín v německém městě Brandenburg an der Havel se již pomalu blíží ! Více jak 500 sportovců z celkem 21 zemí bude od čtvrtku 25. dubna do neděle 5. května v tamní víceúčelové hale Stahlpalast bojovat o celkem 19 titulů mistrů Evropy, 13 na závodním stole, 6 na stole malém v sedmi různých karambolových disciplínách napříč věkovými kategoriemi.

Irena Hambálková obhájila republikový titul

18.3.2019

Historicky druhý republikový šampionát ženy v trojbandu na závodním stole přinesl stejné vyústění jako tomu bylo loni. Ve finále se za přítomnosti prezidenta ČMBS Aleše Šlambora utkaly dvě papírově nejsilnější hráčky Irena Hambálková reprezentující TJ Sokol Žižkov a Veronika Krausová hrající za klub BK Ekvita Kladno. Irena ve finálovém zápase těžila zejména z velmi dobrého začátku, kdy měla v 11. náběhu celkem 10 bodů. V druhé polovině se jí přestalo dařit, nicméně Veronice se na svoji sokyni nepovedlo dotáhnout a prohrála v poměru 14:11 na 30 náběhů. Turnaj proběhl za účasti šesti hráček za příjemné atmosféry v krásné herně pana Vítka v Řevnicích nedaleko Prahy.

Přirozený talent Dion Nelin

18.3.2019

Celý uplynulý týden strávil mnohonásobný dánský šampion a vicemistr Evropy a světa Dion Nelin v České republice konkrétně tedy na Kladně a pražském Žižkově, kde se věnoval našim hráčům. Povedlo se tak navázat na tréninkové kempy s Belgičanem Eddy Leppesem a zejména nahlédnout do mysli hráče, který vyznává velice odlišný přístup ke hře než Eddy.  

Milan Ráček vyhrává po jednobandu i kádr 52/2

10.3.2019

Na měsíc starý titul v jednobandu navázal Milan Ráček o tomto víkendu v Hodoníně na 65. republikovém šampionátu v kádru 52/2. Ve finále se střetli kluboví kolegové z Bohumína a po nesmírně vyrovnaném průběhu porazil Ráček Andrejovského 250:231 na 8 náběhů. Pro Milana Ráčka je to jeho třetí mistrovský titul v této disciplíně.

Třetí finále Novák vs Gazdoš ze tří možných

4.3.2019

o posledního turnaje série Velkých cen v trojbandu, jehož pořadatelem byl oddíl sportovního kulečníku TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, se přihlásilo 31 hráčů. Z tohoto počtu účastníků tak vyplynulo, že se první zápasy odehrávaly už od čtvrtečního odpoledne. 28.2., čtvrtek, před-před-kvalifikace, 20 karambolů na 25 náběhů.

Adam Kozák mistrem ČR v kádru 52/1

24.2.2019

Stejně jako v loňské sezoně triumfoval Adam Kozák v domácím prostředí na republikovém šampionátu na malých stolech. Loni zvítězil v kádru 52/2, letos v kádru 52/1. Adam na turnaji nenašel přemožitele a ve finále porazil hráče ze žižkovského klubu Otu Truksu v poměru 200:104 na 14 náběhů.
Turnaj, který se díky osmi přihlášeným hráčům odehrál pouze v sobotu, měl již dopředu tři jasné favority. Ve skupině A to byl Otakar Truksa, ve skupině B domácí hráči Martin Vedral a Adam Kozák. Ve skupinách se hrálo do 150-ti bodů.

Tréninkový kemp s Dionem Nelinem

21.2.2019

V březnu proběhně šestidenní tréninkový kemp s dánským hráčem Dionem Nelinem, současným 41. hráčem světového žebříčku. Trénink je zaměřen na trojband. Od úterý do pátku bude Dion trénovat naše hráče na Kladně. O víkendu se pak bude věnovat Martinovi Boháčovi a Radovanu Hájkovi v Praze na Žižkově. V neděli s nimi sehraje přátelské tréninkové partie.

Název akce: Tréninkový kemp reprezentace ČMBS pod vedením Diona Nelina
Termín konání: 12. – 17. března
Místo konání: BK Ekvita Kladno – Havlíčkova 3084 Kladno, TJ Sokol Žižkov – Koněvova 19, Praha 3
Disciplína: Trojband
Tréninkové hodiny: Dva bloky denně – 11:00 – 14:00, 16:00 – 19:00 (± 30 min)
Účastníci: reprezentanti doplněni o zájemce – 12 hráčů – Boháč, Hájek, Kohout, Hudák, Aleš, Kozák, Bača A, Ferahli, Markup, Korec, Dvořáček, Hambálková
Akce je volně přístupná, vstup pro ostatní hráče / diváky: 150 Kč / tréninkový blok

Přesný harmonogram kempu najdete v propozicích

Pořadatem akce je ČMBS za podpory klubů BK Ekvita Kladno a TJ Sokol Žižkov   

PROPOZICE KEMPU

Předposlední kolo Extraligy v trojbandu

18.2.2019

Předposlední kolo Extraligy v trojbandu nepřineslo žádné překvapení v boji o první příčku. Jak Poruba, který hrála dva zápasy, tak ani Kladno zvítězily v poměru 8:0 a o titulu tedy rozhodne poslední březnový víkend. Porubě stačí díky lepšímu skore jakákoliv výhra nad Prostějovem. Kladno musí porazit Trmice a čekat na zaváhání Poruby.
Toto kole ozdobily perfektní výkony. Radek Hájek se v sobotním zápase postaral o druhý nejlepší výkon sezony, Ziogase porazil na 20 náběhů. Martin Boháč dohrál Pavlovi Škopovi zápas ve 25. náběhu sérií 11. Ivo Gazdoš byl v neděli proti Ferahlimu ještě o jeden náběh lepší. Zdeněk Galíček si v neděli vytvořil sezonní maximum. Soupeř Pavel Škop dostal k dispozici stejně jako v sobotu pouze 25 náběhů. A Radek Novák v závěrečném zápase kola porazil Ondru Hoška na 30 náběhů.

Milan Ráček vítězí na republikovém šampionátu v jednobandu

11.2.2019

Jubilejní desátý titul mistra republiky získal o uplynulém víkendu hráč klubu BC Bohumín Milan Ráček. V ostravském klubu Vital sports porazil Ráček ve finále 26. republikového šampionátu v jednobandu na malém stole havířovského hráče Pavla Starečka v poměru 92:78 na 15 náběhů.

Milan Ettel dvojnásobným juniorským mistrem ČR

10.2.2019

Osmnáctiletý Milan Ettel, hráč klubu TJ Sokol Chlumec nad Cidlinou, se dle očekávání stal juniorským mistrem České republiky v disciplínách volná hra a trojband na malém stole. Coby jasně nejzkušenější hráč v poli účastníků neměl sebemenší problém ani v jednom zápase. Ve finále porazil jak v sobotu, tak v neděli Matěje Nápravníka reprezentujícího klub z Čermné nad Orlicí. Pěkným předvedeným výkonem se prezentoval nejmladší účastník turnaje Theodor Krajčí z Nýřan a ze Žižkova si odvezl dvě třetí místa.

Další zpravodajství

Mistrovství Evropy 2019 – Brandenburg an der Havel (DE)

19.3.2019

Čtvrtá edice Mistrovství Evropy všech disciplín v německém městě Brandenburg an der Havel se již pomalu blíží ! Více jak 500 sportovců z celkem 21 zemí bude od čtvrtku 25. dubna do neděle 5. května v tamní víceúčelové hale Stahlpalast bojovat o celkem 19 titulů mistrů Evropy, 13 na závodním stole, 6 na stole malém v sedmi různých karambolových disciplínách napříč věkovými kategoriemi.

Irena Hambálková obhájila republikový titul

18.3.2019

Historicky druhý republikový šampionát ženy v trojbandu na závodním stole přinesl stejné vyústění jako tomu bylo loni. Ve finále se za přítomnosti prezidenta ČMBS Aleše Šlambora utkaly dvě papírově nejsilnější hráčky Irena Hambálková reprezentující TJ Sokol Žižkov a Veronika Krausová hrající za klub BK Ekvita Kladno. Irena ve finálovém zápase těžila zejména z velmi dobrého začátku, kdy měla v 11. náběhu celkem 10 bodů. V druhé polovině se jí přestalo dařit, nicméně Veronice se na svoji sokyni nepovedlo dotáhnout a prohrála v poměru 14:11 na 30 náběhů. Turnaj proběhl za účasti šesti hráček za příjemné atmosféry v krásné herně pana Vítka v Řevnicích nedaleko Prahy.

Přirozený talent Dion Nelin

18.3.2019

Celý uplynulý týden strávil mnohonásobný dánský šampion a vicemistr Evropy a světa Dion Nelin v České republice konkrétně tedy na Kladně a pražském Žižkově, kde se věnoval našim hráčům. Povedlo se tak navázat na tréninkové kempy s Belgičanem Eddy Leppesem a zejména nahlédnout do mysli hráče, který vyznává velice odlišný přístup ke hře než Eddy.  

MČR 3B scotch double

15.3.2019

Přijměte pozvání na historicky 2. republikový šampionát v trojbandu dvojic hraný systémem scotch double.

12. – 14. dubna 2019 – TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou

Vítěz získá na víkend automobil Škoda Kodiaq RS

Přihlášky končí v neděli 31. března.

Milan Ráček vyhrává po jednobandu i kádr 52/2

10.3.2019

Na měsíc starý titul v jednobandu navázal Milan Ráček o tomto víkendu v Hodoníně na 65. republikovém šampionátu v kádru 52/2. Ve finále se střetli kluboví kolegové z Bohumína a po nesmírně vyrovnaném průběhu porazil Ráček Andrejovského 250:231 na 8 náběhů. Pro Milana Ráčka je to jeho třetí mistrovský titul v této disciplíně.

Třetí finále Novák vs Gazdoš ze tří možných

4.3.2019

o posledního turnaje série Velkých cen v trojbandu, jehož pořadatelem byl oddíl sportovního kulečníku TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, se přihlásilo 31 hráčů. Z tohoto počtu účastníků tak vyplynulo, že se první zápasy odehrávaly už od čtvrtečního odpoledne. 28.2., čtvrtek, před-před-kvalifikace, 20 karambolů na 25 náběhů.

Adam Kozák mistrem ČR v kádru 52/1

24.2.2019

Stejně jako v loňské sezoně triumfoval Adam Kozák v domácím prostředí na republikovém šampionátu na malých stolech. Loni zvítězil v kádru 52/2, letos v kádru 52/1. Adam na turnaji nenašel přemožitele a ve finále porazil hráče ze žižkovského klubu Otu Truksu v poměru 200:104 na 14 náběhů.
Turnaj, který se díky osmi přihlášeným hráčům odehrál pouze v sobotu, měl již dopředu tři jasné favority. Ve skupině A to byl Otakar Truksa, ve skupině B domácí hráči Martin Vedral a Adam Kozák. Ve skupinách se hrálo do 150-ti bodů.

Tréninkový kemp s Dionem Nelinem

21.2.2019

V březnu proběhně šestidenní tréninkový kemp s dánským hráčem Dionem Nelinem, současným 41. hráčem světového žebříčku. Trénink je zaměřen na trojband. Od úterý do pátku bude Dion trénovat naše hráče na Kladně. O víkendu se pak bude věnovat Martinovi Boháčovi a Radovanu Hájkovi v Praze na Žižkově. V neděli s nimi sehraje přátelské tréninkové partie.

Název akce: Tréninkový kemp reprezentace ČMBS pod vedením Diona Nelina
Termín konání: 12. – 17. března
Místo konání: BK Ekvita Kladno – Havlíčkova 3084 Kladno, TJ Sokol Žižkov – Koněvova 19, Praha 3
Disciplína: Trojband
Tréninkové hodiny: Dva bloky denně – 11:00 – 14:00, 16:00 – 19:00 (± 30 min)
Účastníci: reprezentanti doplněni o zájemce – 12 hráčů – Boháč, Hájek, Kohout, Hudák, Aleš, Kozák, Bača A, Ferahli, Markup, Korec, Dvořáček, Hambálková
Akce je volně přístupná, vstup pro ostatní hráče / diváky: 150 Kč / tréninkový blok

Přesný harmonogram kempu najdete v propozicích

Pořadatem akce je ČMBS za podpory klubů BK Ekvita Kladno a TJ Sokol Žižkov   

PROPOZICE KEMPU

Předposlední kolo Extraligy v trojbandu

18.2.2019

Předposlední kolo Extraligy v trojbandu nepřineslo žádné překvapení v boji o první příčku. Jak Poruba, který hrála dva zápasy, tak ani Kladno zvítězily v poměru 8:0 a o titulu tedy rozhodne poslední březnový víkend. Porubě stačí díky lepšímu skore jakákoliv výhra nad Prostějovem. Kladno musí porazit Trmice a čekat na zaváhání Poruby.
Toto kole ozdobily perfektní výkony. Radek Hájek se v sobotním zápase postaral o druhý nejlepší výkon sezony, Ziogase porazil na 20 náběhů. Martin Boháč dohrál Pavlovi Škopovi zápas ve 25. náběhu sérií 11. Ivo Gazdoš byl v neděli proti Ferahlimu ještě o jeden náběh lepší. Zdeněk Galíček si v neděli vytvořil sezonní maximum. Soupeř Pavel Škop dostal k dispozici stejně jako v sobotu pouze 25 náběhů. A Radek Novák v závěrečném zápase kola porazil Ondru Hoška na 30 náběhů.

Milan Ráček vítězí na republikovém šampionátu v jednobandu

11.2.2019

Jubilejní desátý titul mistra republiky získal o uplynulém víkendu hráč klubu BC Bohumín Milan Ráček. V ostravském klubu Vital sports porazil Ráček ve finále 26. republikového šampionátu v jednobandu na malém stole havířovského hráče Pavla Starečka v poměru 92:78 na 15 náběhů.