Swertz potřetí mistrem Evropy v kádru 71/2, Faus třetí

27.4.2019

Třicetiletý Holanďan Raymund Swertz ze čtyř edic Mistrovství Evropy všech disciplín v německém Brandenburgu potřetí vyhrává disciplínu kádr 71/2. Raymund ve finále porazil semifinálového přemožitele Marka Fause Němce Svena Daskeho v poměru 200:67 na 4 náběhy. Pro Swertze je to čtvrtý evropský seniorský titul. Marek Faus si na své konto připisuje již šestou individuální mezinárodní medaili.
Jako předešlé ročníky se v Brandenburgu hrají technické disciplíny formátem 24 hráčů rozdělených do osmi skupin po třech. A pouze vítěz si zajistí postup do čtvrtfinále. Skupinová fáze je při síle startovního pole neuvěřitelně náročná a často je třeba k postupu do vyřazovací části i velkého štěstí. Naši federaci reprezentovali díky vysokým pozicím v evropském žebříčku hned čtyři hráči. Marek Faus samozřejmě patřil k favoritům turnaje. Janis Ziogas, Adam Kozák a Adam Bača chtěli své soupeře zaskočit. Ve skupinách se hrálo do 150-ti bodů.
Na Adama Baču čekal ve skupině A obhájce titulu Španěl Raúl Cuenca a domácí Sven Daske. První zápasy se hrály hned v pátek ráno, tedy na úplně nově potažených stolech. Adam hrál nejdříve s Daskem. A i když nehrál žádný skvostný průměr, tak se v zápase dostal po 10. náběhu do vedení 16:118. Daske si vůbec nemohl poradit s dlouhými pozicemi, které Adam na stole nechával. Avšak v 10. náběhu Adam nechal prvně koule soupeři ve slušné postavě a hned z toho byl problém. Řeklo by se, že Daske už nemůže zápas zvrátit. Opak byl pravdou. Skvostná série 134 bodů znamenala dohrávku partie. Adam z dohrávky netrefil prvního, kterého hrál přes dva mantinely. Ve druhém zápas měl Adam zápas znovu velice dobře rozehraný. Nad obhájcem titulu vedl po 2. náběhu 90:25. Cuenca byl viditelně nervozní, dělal velké chyby. Avšak to co Adamovi na turnaji chybělo byla vyšší série. Adam posléze udělal dvě velké chyby a Španělovi se povedlo zápas zvrátit a nakonec našeho hráče porazil rozdílem 38 bodů na 5 náběhů. Adam obsadil konečné 19. místo s GP 14,38. Do čtvrtfinále postoupil domácí Daske. V závěrečném zápase Cuencu porazil 150:79 na 6 náběhů.
Marek Faus vstoupil do turnaje ve skupině B velmi dobře. Francouze Dessainta porazil na 5 náběhů v poměru 150:78. O tři náběhy více potřeboval proti Dessaintovi mladý Řek Kostas Antonopoulos. Marek se tak s Řekem utkal o postup, ke kterému mu stačila i remíza. Zápas se však pro našeho hráče nevyvíjel vůbec dobře. Řek hrál velice dobře a ve 4. náběhu zahrál sérii 102 bodů. Vynechal zhruba 15 bodů před koncem. Marek měl na svém kontě 48 bodů. Antonopoulos však velmi znervozněl a i přes nabídnuté šance se mu zápas nedařilo ukončit. Náběhy přibývaly, Markovi se také úplně nedařilo. Nicméně se postupně přibližoval. V 10. náběhu mohl Marek zápas dohrát, avšak vynechal 4 body před koncem. Kostas zápas v 11. náběhu konečně dohrál. Marek tak věděl, že musí z dohrávky udělat 4 body, aby se probojoval mezi posledních osm. Nepříjemný byl fakt, jak zahrát úvodní pozici. Většina hráčů volila po celý den řešení přes dva mantinely, přes tři byl většinou dlouhý. Marek navíc zhruba v osmém náběhu uspal koule a musel si nechat postavit zahajovací pozici, kterou přes tři udělal dlouhou. V dohrávce také zvolil řešení přes tři. Hrál co nejvíce do tempa a naštěstí si koule škrtla. Zbylé tři body Marek bez problémů zahrál a slavil postup.
Ve skupině F narazil Adam Kozák na svého velkého soupeře z juniorské kategorie Holanďana Sama van Ettena. Sam na evropský šampionát přijel s cílem zisku medaile. Jeho výkony posledních let jsou skvostné. A Adam věděl, že to s Holanďanem nebude lehké. V prvním náběhu Adam zahrál 38. Nicméně pak už u stolu vládnul Sam a zápas dohrál ve 3. náběhu. Druhý zápas Adam sehrál s Francouzem Florentem. Oba hráči se nemohli dostat do krátké hry a celá partie byla roztahaná. Francouz nakonec zvítězil 150:111 na 13 náběhů. Adam turnaj zakončil na 23. místě s GP 9,31. Skupinu vyhrál van Etten. Florentovi zahrál drcovku – GP 75 !
Dobrého soupeře na úvod dostal do skupiny H Janis Ziogas. Maďar Otto Lipscher na turnaji neměl žádnou šanci a Janis ho porazil 150:29 na 12 náběhů. V zápase o postup s Holanďanem van Silfhoutem měl Janis ze začátku partie mnoho šancí. Chtělo to jednu sérii okolo 70-80 bodů a zápas by se vyvíjel jinak. V druhé polovině byl lepší van Silfhout a zaslouženě zvítězil 150:70 na 8. Janis obsadil 16. místo s GP 11.
Fenomenální byl výkon Raymunda Swertze. Holanďan porazil jak Gérimonta, tak Nockemana na 1 náběh ! Dále pak postoupili Christiani, Mata, Leppens.
Marek byl do sobotního čtvrtfinále nasazen jako sedmička a tak ho čekal zápas s van Ettenem. Sam v prvních dvou nábězích zaznamenal pouze 14 bodů. Marek hrál se žlutou a dostal se do série. Krásnou a zároveň nejvyšší sérií turnaje 196-ti bodů zápas dohrál. Medaile již byla jistá. Na ostatních stolech se hráči spíše trápili. Po Markovi dohrál Sven Daske. Povedlo se mu porazit o více jak 100 bodů Christianiho. Na zbylých dvou stolech byly k vidění velké dramata. Leppensovi se v zápase se Swertzem povedlo zápas v 9. náběhu sérií 40-ti bodů zremizovat. V rozstřelu do 20-ti bodů Raymund zahrál na jeden náběh. Eddymu se nepovedlo to samé jako v klasické dohrávce a sedmý strk vynechal. Dlouho to vypadalo na postup Španěla Esteve Maty nad van Silfhoutem. Esteve ale v závěru udělal pár chyb, které Michel potrestal a zajistil si postup do semifinále.
V něm pavouk proti sobě svedl oba Holanďany. Lépe se partie vyvíjela pro Michela van Silfhouta. Zahrál sérii 117 a vedl 144:77. Po pauze však Raymund zápas ve 3. náběhu dohrál sérií 123. Marek v zápase s Němcem Daskem vedl v 6. náběhu 130:89. Bohužel však k naší smůle se domácímu hráči povedlo dostat do série a zápas dohrál 111 body. Marek tak získává evropskou medaili po šesti letech. Naposled slavil stříbro právě v Brandenburgu, kdy podlehl ve finále Swertzovi. Bronz v disciplíně kádr 71/2 Marek získává podruhé v kariéře.
Finálový zápas byl specifický. Organizátoři ho totiž zařadili na TV stůl. To by samozřejmě nebylo nic zvláštního. Nicméně na těchto prvních 4 stolech se odehrál turnaj v artistickém kulečníku a tak musel být stůl na finále kádru nově potažen. Jak v pozápasovém rozhovoru Raymund prozradil, tak věděl, že tento fakt pro něj bude velkou výhodou. Raymund totiž dokáže hru více zavřít, udělat na malém prostoru více bodů a tím ho pak tolik netrápí nový herní materiál. Úvod byl z obou stran rozpačitý. Hráči koule po stole spíše lovili. Ve 4. náběhu za stavu 67:89 ale Raymund dostal koule pod kontrolu a body začaly přibývat ve vysoké frekvenci. Zkušeně si pohlídal pár krizovějších situací a zápas dovedl sérií 111 bodů do vítězného konce.
Raymund Swertz tak přes to, že poslední sezony věnuje drtivou většinu tréninku trojbandu, ukázal, že se taky naučil přechodu mezi disciplínami a technické hry dokáže stále hrát na neuvěřitelně vysoké úrovni. Hovoří o tom jasně generální průměr. Raymund zahrál 50 rovných. Vyjma van Ettena se zbytek startovního pole pohyboval okolo GP 25.
Další technická disciplína malý kádr začíná v 9:00.
Výsledky turnaje v kádru 71/2

Závěr finálové série Raymunda a pozápasový rozhovor

« 1 z 4 »

Další top zprávy

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Therese Klompenhouwer poosmé v řadě mistryní Evropy

13.2.2020

Splnila, co před turnajem prohlásila. „V současné formě mě nikdo na evropském šampionátu nemůže porazit.“ Sedmatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer znovu dokázala, že je v ženské kategorii v evropském měřítku nedostižná. Ve finále se utkala se svojí krajankou Karinou Jetten. Klompenhouwer rozhodla zápas za stavu 12:11 ve 13. náběhu, když zahrála sérii jedenácti bodů. Zápas nakonec skončil 20:30 na 21 náběhů. Jedná se tak o již osmý evropský titul v řadě pro Therese. Poražená finalista Jetten vyřadila naši hráčku Irenu Hambálkovou ve čtvrtfinále a Irena tak obsadila konečné osmé místo. 

Galapředstavení Diona Nelina v Extralize trojbandu

13.2.2020

Třicet minut. Za tuto dobu dokáže Raymund Swertz zahrát v mistrovském zápase sérii 250-ti bodů v kádru 47/2. Srovnávat tempo hry v technických disciplínách a trojbandu je složité. Nicméně výkon dánského hráče Diona Nelina v nedělním utkání Extraligové soutěže v trojbandu byl dost podobný tomu, co dokáže Swertz předvádět v kádrech. Neuvěřitelná jistota skloubená s neuvěřitelným přehledem a rychlostí odehrávání jednotlivých strků. Ve druhém náběhu zahraná série 18-ti bodů diváky přítomné a celosvětové u svých televizí, notebooku, tabletů a telefonů úplně pohltila. Dion u nás předvedl svůj nejlepší možný um, jehož výsledkem byl výkon na 10 náběhů ! Nejlepší v historii na našem území. Bylo to zkrátka galapředstavení jednoho z největších talentů karambolového kulečníku historie.

Další zpravodajství

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

1. MČR 5-PINS

11.3.2020

Přijměte pozvání na historicky první republikový šampionát v disciplíně 5-pins.

BC Kladno | 14. – 15. března

Výsledky a živý přenos ve výsledkovém servisu

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Soustředění talentované mládeže

18.2.2020

Talent | Soustředění talentované mládeže ve dnech 22. 2 až 23. 2. 2020. 

– Účastní se 14 juniorů

– Disciplíny: Technické, 3band a 5Pins. 

– Celkem 5 lektorů a jeden celý víkend 🙂 

Nad akcí převzal záštitu náměstek primátora Jablonce nad Nisou pan Mgr. David Mánek – obor humanitní

Více v propozicích.

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Novinky z ostatních sekcí