Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 
Velkou změnu zaznamenal evropský šampionát dvojic. Stejně jako světová federace, tak i ta evropská se rozhodla vrátit k systému klasických zápasů. Scotch double se tak zejména na popud hráčů samotných a organizátorů MS ve Viersenu, kde stále klesala návštěvnost, neuchytil. Ve skupinové fázi utkání může skončit remízou a v celkovém součtu rozhoduje průměr. Ve vyřazovací části se ale v případě remízy 2:2 hraje rozhodující set do 15-ti bodů hraný systémem Scotch double. Turnaje se zúčastnilo celkem 23 dvojic. Navazovalo se turnaj žen. Ve skupinové fázi se hrálo do 30-ti bodů. Postup do čtvrtfinále si zajistil pouze vítěz skupiny.

Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem byli nasazeni do skupiny E. Soupeřem jim byl B tým Dánska ve složení Brian Knudsen – Lars Dunch a Německo v sestavě Cenzig Karaca – Dustin Jaeschke. Nejprve naši hráli s Dány. Oba zápasy se pro nás vyvíjely opravdu zle. Honza se sice ujal na začátku zápasu vedení. Poté ale Dunch předvedl skvostný obrat. Zahrál 7 a pak do pauzy sérii 12. Zápas ukončil v 10. náběhu, což byl vůbec nejlepší výkon celé kvalifikační fáze ! Honza zahrál 10 bodů. No a dost špatně to vypadalo také na vedlejším stole. Martin šel do pauzy v 10. náběhu. Na kontě měl pouhé čtyři body. Soupeř Knudsen měl bodů 16. Po pauze se ale Martin skvěle do zápasu vrátil. V následujících pěti nábězích zahrál 20 bodů ! Vývoj zápasu otočil a nakonec zvítězil o tři body na 21 náběhů. 

Díky horšímu průměru se naši utkali ještě toho dne s Němci. Honza Aleš od počátku na svého soupeře Jaeschkeho ztrácel. Nepovedený začátek měl za příčinu rychlý náskok mladého Němce. Honza se soupeři lehce přiblížil. Nicméně v ten moment Jaeschke ihned reagoval a díky povedenému závěru zápas ukončil v 18. náběhu.

Martinovi se s Karacou znovu nepovedl začátek zápasu. Soupeř naštěstí přestal trefovat z takovou přesností jako na začátku. Martin se do zápasu vrátil a stav srovnal. Ve 23. náběhu byl stav 24:24. Martinovi se povedlo dostat do série a zápas šesti body ukončit. Karaca měl dohrávku. Šest na remízu zdá se být dost. Avšak Karaca se celkem snadno dostává na pět bodů. Na šestý, hratelný si bere timeout. Hraje sextu, v rohu trefuje neskutečnou díru. Výhra trochu se štěstím, ale i ta se počítá. Naše družstvo tak dosáhlo na dvě remízy. Bylo jasné, že postup je velmi nereálný díky nižšímu průměru než měli zejména Dánové. Zápas mezi nimi a Němci by musel skončit 2:2 a to by všichni čtyři hráči museli hrát opravdu dost pod svoji úroveň. Utkání nakonec vyhráli Dánové a to v poměru 4:0. Knudsen porazil Karacu na 16 náběhů. Dunch zvítězil o jeden nad Jaeschkem. V celkovém hodnocení skupiny to znamenalo druhé místo pro náš tým před třetími Němci. V celkovém účtování, tak náš tým obsadil konečné dobré 12. místo. V redukovaném pořadí federací jsme na místě devátém. Což bohužel nebude stačit na nominaci na další světový šampionát. Evropská federace má k dispozici celkem sedm míst. Ale i tak opravdu dobré představení našich hráčů s konečným průměrem 1,167. 
Ve skupinové fázi se z turnajem rozloučili týmy jako Belgie A, Turecko B, Švédsko A či Holandsko A. Prvně dva jmenované týmy vyřadilo překvapivě Béčko Holandska ve složení Dave Christiani a Jean van Erp. Všechny tři utkání skončili remízou 2:2. O postupu tak rozhdoval konečný generální průměr. A ten měla holandská dvojice nejvyšší. 1,770 pro Holanďany, 1,645 pro Belgii ve složení Merckx-Forthomme a 1,492 pro Turecko B ve složení Tasdemir-Capak. Belgičani obhajovali titul z loňské sezony. Loni ve finále porazil Caudron s Merckxem ve Scotch double Španěly Sancheze s Legazpim po skvostném výkonu na 12 náběhů ! Belgie ale měla v ohni ještě B tým. Peter Ceulemans s Frédéricem Mottetem vyřadili Áčko Holandska ve složení Burgman-Jorissen. Pět bodů rozhodlo o nepostupu Švédů. Dvojice Blomdahl-Nilsson se dvakrát utkala s Dány A ve složení Nelin-Sorensen. Blomdahl dvakrát porazil Nelina. Stav srovnal Sorensen, který zase porazil Nilssona. Postup Dánů zachránila série 14-ti bodů Diona Nelina. Ten totiž ve druhém zápase prohrával s Blomdahlem již 21:7. A i když celkově prohrál, tak nakonec měli Dánové 108 odehraných kvart, zatímco Švédi jenom 103.

 Je třeba zmínit výkon Itala Zanettiho. Ten hrál ve dvojici s mladým DAgatou. Z turnaje je vyřadili domácí Turci. A právě v zápase se Sayginerem, kde již v podstatě o nic nešlo předvedl Marco fenomenální zápis do historie trojbandu. Za stavu 30:12 ve 14. náběhu šel na dohrávku. No a sérií 18-ti bodů zápas zremizoval ! Fenomenální výkon ! Překonal tak Glena Hofmana. Ten v roce 2017 v belgické lize dohrál Eddymu Mercxovi sérií 17-ti bodů.
Pravidla turnaje hovoří, že v případě účasti dvou týmů z jedné země v KO fázi se tyto týmy nehledě na pořadí ze skupin okamžitě potkávají ve čtvrtfinále. A tak se hned střetlo dánské Áčko s Béčkem. 

V KO fázi turnaje se již hrálo do 40-ti bodů. Nelin se asi chytil sérií 14-ti bodů s Blomdahlem. V zápase s kolegou Knudsenem mu totiž nedal šanci. Zvítězil na 16 náběhů. Sorensen porazil Duncha o čtyři body na 30 náběhů a Dánsko A slaví postup do semifinále. O postupu Turecka musel rozhodnout až Scotch double. Peter Ceulemans totiž porazil Semiha Sayginera v poměru 40:35 na 26 náběhů. Stav poté srovnal Murat Naci Coklu, který porazil Motteta. V rozhodujícím setu byl právě Mottet nejslabším hráčem a to rozhodlo o výhře domácích Turků v poměru 15:7 na 10 náběhů.  Velice dobrý výkon podali Francouzi. Dvojice Jéremy Bury – Gwendal Marechal porazila Řeky Polychronopoulose s Antonatosem v poměru 4:0 s průměrem 1,951. Bury porazil Polyho 40:30 na 16 náběhů. Marechal pak Antonatose 40:27 na 25 náběhů. Skvostný výkon pak podali Španělé. Průměr týmu 2,424 hovoří za vše. Dani porazil Christianiho 40:28 na 16 náběhů a pouze o náběh horší byl Rubén Legazpi. Van Erp zahrál 29 bodů. Béčko Holandska tak vypadlo s průměrem 1,727 !
V nedělním semifinále se znovu přestalo dařit Nelinovi. Ten se v zápase se Sayginerem vůbec nedostal ke svém pověstné hře. Semih navíc po pauze zahrál sérii 12-ti bodů a svému soupeři definitivně utekl. Zvítězil 40:20 na 17 náběhů. Postup zařídila výhra Murat Naci Coklu v zápase se Sorensenem. Domácí hráč byl lepší o osm bodů na 24 náběhů. Turci tak pouze o náběh nedosáhli na GP 2. 
Ve druhém semifinálovém utkání se utkali dva hráči hrající s novými karbonovými špičkami. Sanchez s ní hraje jako pán bůh. Buryho porazil 40:33 na 17 náběhů. Postup Španělů do finále stvrdil Legazpi. Mladého Marechala porazil o pět bodů na 28 náběhů. Pro 22-ti letého Francouze je to první medaile ze seniorského šampionátu. A s Burym jistě další přidá. Marechal je na svůj věk velice vyspělý a v mezinárodních klání předčí dlouholetého parťáka Buryho Jeroma Barbeillona. 

Finálové utkání bylo skvostným zážitkem. Bitva mezi Sanchezem a Sayginerem byla snová. Po dvou nábězích byl stav 9:8 pro Sancheze. Dani jde ke stolu za zahrává do pauzy sérii 11-ti bodů ! Sayginer odpovídá devíti body ! Stav je 20:17. V 5. náběhu se Dani znovu dostává do série a zahrává 7. Stav je 27:17. V 6. náběhu vede Španěl již 32:24. V 9. náběhu má Dani sérii 4 bodů a dva mu chybí na dohrání. Avšak vynechává. 38:28. V 10. náběhu zápas Dani ukončuje. Sayginer má 32 bodů a jde na dohrávku. Zahrává 4 body ! Konečný stav 40:36. Klasa ! Na vedlejším stole potřebují o 10 náběhů více. Ale Coklu k radosti domácích poráží Legazpiho o sedm bodů na 20 náběhů. Španělé mají průměr 2,433, Turci dokonce 2,533 ! 
Jde se na Scotch double !
V něm začínají Španělé. A mají navrch. Po 4. náběhu je stav 8:3. Ke stolu jdou loňští vicemistři. Série sedmi bodů znamená ukončení celého utkání ve prospěch španělské dvojice !

Pouhé tři body dělily španělskou dvojici Daniel Sanchez – Rubén Legazpi o průměru 2. Celkem zahráli 353 kvart na 178 náběhů. Průměr týmu 1,983 ! Po zásluze za Španělé vylepšují výsledek z loňské sezony a z Antalye si odváží evropský titul v trojbandu národních dvojic. Dani Sanchez zahrál generální průměr z turnaje 2,535 !
Těšit se tak můžeme na jeho výkony na prvním World cupy sezony. Ten začíná ve stejném dějišti již v pondělí. A vlivem rozkolu uvnitř Kozoomu jeho celý průběh můžete živě a zdarma sledovat na Youtube. Live stránka World cupu. U každého stolu již pouze stačí kliknout na View live. 

Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Kompletní fotogalerie magazínu Touch

Fotky převzaty z magazínu Touch

Přehled toho nejlepšího z ME dvojic

Další top zprávy

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Therese Klompenhouwer poosmé v řadě mistryní Evropy

13.2.2020

Splnila, co před turnajem prohlásila. „V současné formě mě nikdo na evropském šampionátu nemůže porazit.“ Sedmatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer znovu dokázala, že je v ženské kategorii v evropském měřítku nedostižná. Ve finále se utkala se svojí krajankou Karinou Jetten. Klompenhouwer rozhodla zápas za stavu 12:11 ve 13. náběhu, když zahrála sérii jedenácti bodů. Zápas nakonec skončil 20:30 na 21 náběhů. Jedná se tak o již osmý evropský titul v řadě pro Therese. Poražená finalista Jetten vyřadila naši hráčku Irenu Hambálkovou ve čtvrtfinále a Irena tak obsadila konečné osmé místo. 

Galapředstavení Diona Nelina v Extralize trojbandu

13.2.2020

Třicet minut. Za tuto dobu dokáže Raymund Swertz zahrát v mistrovském zápase sérii 250-ti bodů v kádru 47/2. Srovnávat tempo hry v technických disciplínách a trojbandu je složité. Nicméně výkon dánského hráče Diona Nelina v nedělním utkání Extraligové soutěže v trojbandu byl dost podobný tomu, co dokáže Swertz předvádět v kádrech. Neuvěřitelná jistota skloubená s neuvěřitelným přehledem a rychlostí odehrávání jednotlivých strků. Ve druhém náběhu zahraná série 18-ti bodů diváky přítomné a celosvětové u svých televizí, notebooku, tabletů a telefonů úplně pohltila. Dion u nás předvedl svůj nejlepší možný um, jehož výsledkem byl výkon na 10 náběhů ! Nejlepší v historii na našem území. Bylo to zkrátka galapředstavení jednoho z největších talentů karambolového kulečníku historie.

Dion Nelin v české Extralize trojbandu

4.2.2020

Třiačtyřicetiletá světová dvaadvacítka, nejlepší dánský hráč současnosti Dion Nelin se prvně ve své kariéře představí o tomto víkendu v barvách týmu BC Vítkov – Sokol Žižkov v české extraligové soutěží čtyřčlenných družstev v trojbandu. 

Další zpravodajství

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

1. MČR 5-PINS

11.3.2020

Přijměte pozvání na historicky první republikový šampionát v disciplíně 5-pins.

BC Kladno | 14. – 15. března

Výsledky a živý přenos ve výsledkovém servisu

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Soustředění talentované mládeže

18.2.2020

Talent | Soustředění talentované mládeže ve dnech 22. 2 až 23. 2. 2020. 

– Účastní se 14 juniorů

– Disciplíny: Technické, 3band a 5Pins. 

– Celkem 5 lektorů a jeden celý víkend 🙂 

Nad akcí převzal záštitu náměstek primátora Jablonce nad Nisou pan Mgr. David Mánek – obor humanitní

Více v propozicích.

Therese Klompenhouwer poosmé v řadě mistryní Evropy

13.2.2020

Splnila, co před turnajem prohlásila. „V současné formě mě nikdo na evropském šampionátu nemůže porazit.“ Sedmatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer znovu dokázala, že je v ženské kategorii v evropském měřítku nedostižná. Ve finále se utkala se svojí krajankou Karinou Jetten. Klompenhouwer rozhodla zápas za stavu 12:11 ve 13. náběhu, když zahrála sérii jedenácti bodů. Zápas nakonec skončil 20:30 na 21 náběhů. Jedná se tak o již osmý evropský titul v řadě pro Therese. Poražená finalista Jetten vyřadila naši hráčku Irenu Hambálkovou ve čtvrtfinále a Irena tak obsadila konečné osmé místo. 

Novinky z ostatních sekcí