Rozhovor s prezidentem ČMBS

15.5.2019

PRAHA, KVĚTEN 2019 – Jsme téměř u konce sportovní sezony 2018/2019. Před více jak týdnem skončil 4. ročník evropského šampionátu všech disciplín v německém Brandenburgu, který pro náš kulečníkový svaz přinesl mnoho radostných okamžiků. Jak hodnotí končící sportovní sezonu, úspěchy reprezentace, práci vedení mezinárodních organizací či práci s mládeží prezident Českomoravského billiardového svazu a zároveň prezident sekce karambol Aleš Šlambor ?

Aleši, jak se Ti z pozice prezidenta sekce karambol hodnotí končící sportovní sezona ?
Hodnocení je samozřejmě pozitivní. Tato sezona je co do počtu uskutečnění sportovních událostí tou nejrozsáhlejší pod mým vedením. Ustálená členská základna více jak 600 aktivních hráčů organizovaných v 55 klubech odehrála na všech výkonnostních úrovních téměř 30 dlouhodobých soutěží a 60 turnajů jednotlivců. To je v součtu téměř 10 tisíc odehraných sportovních zápasů. Když k tomu přičteme podporované klubové a privátní akce, aktivity protagonistů amatérského kulečníku, které postupně také mapujeme, tak karambol jako sport zmíněnou hranici daleko překročil.

Jaké sportovní akce či kroky vedení sekce za poslední dobu by jsi jako prezident vyzdvihnul ?
Při pohledu na kalendář sekce je zřejmé, že v podstatě od poloviny září až do konce června, se neustále něco děje. Obrovské uspokojení a zadostiučinění pociťuji zejména z faktu, že pořádané akce sezonu od sezony nabývají na organizační a společenské úrovni, ale to je zejména tvá zásluha. Kluby věnují organizaci vyšší pozornost. Ruku v ruce s tím souvisí zlepšující se příprava našich hráčů na tyto akce. A to zejména ve stále populárnější trojbandové disciplíně. To je pro rozvoj našeho sportu nejzásadnější. Samozřejmě mi velkou radost udělal návrat juniorského mistrovství do našeho kalendáře. Navazovat na něj bude tréninkový kemp. Dále pak své ovoce přinesla myšlenka ženského šampionátu a v neposlední řadě rovněž uspořádané tréninkové kempy pro reprezentaci s Eddy Leppensem a Dionem Nelinem.
MČR juniorů - únor 2019 - TJ Sokol Žižkovtomu přidejme informovanost členské základny o všech těchto nejenom domácích, ale i mezinárodních akcích prostřednictvím článků na našem webu a potažmo na sociálních sítích, tvá práce. Navíc se povedlo spustit projekt livescore na všech MČR a od této sezony se dokonce poměrně dost našich vrcholných akcí živě přenášelo na YouTube. Naše komunita dostala v posledních letech potřebný impuls a mám ohromnou radost, že se v poslední době objevuje stále více dalších nadšenců, kteří mají nové nápady a zároveň chuť je realizovat.

Před pár dny jsi byl přítomen na evropském šampionátu v německém Brandenburgu. Jaké je tvé hodnocení dosažených úspěchů naší reprezentace ?
Před dvěma lety jsme na medailový úspěch čekali poměrně dlouho. Samozřejmě hned zlatá medaile v podání Radovana Hájka byla senzační. Tentokrát jsme slavili již třetí den, kdy Marek Faus vybojoval bronz v kádru 71/2. V momentu, kdy nemáme tak silnou mládežnickou reprezentaci, tak se naše medailová pozornost upírá zejména na výkony Marka a našich hráčů na malém stole. Na malém stole se letos potvrdilo, jak skvělým úspěchem bylo zlato Radka. Při pohledu na výsledky trojbandu jednotlivců a klubových dvojic je patrné, že ve vyřazovací části je úroveň nesmírně vysoká. A tak zisk tří medailí je fantastickým výsledkem. Obzvláště mám radost a moc jsem přál úspěch Ivo Gazdošovi na domácí scéně dominující a neskutečný bojovník, potvrdil své kvality na malém stole a z ME si odvezl hned dvě medaile.

Škoda, že Marek Faus neproměnil své další dvě čtvrtfinálové účasti v další medaile …
Marek jezdí na šampionáty vždy dobře připravený, pozitivně naladěný, jistě mohli jsme pomýšlet i na vyšší počet získaných medailí. Marek hrál na turnaji opravdu skvěle, scházelo maličko štístka. Obzvláště v kádru 47/2 neuvěřitelně zabojoval. Čtvrtfinále v kádru 47/2 a jednobandu mu nesedlo, tak jako ve velkém kádru. Medaile je úspěch a dobrá umístění ho řadí mezi naše největší hráčské persóny.

A samozřejmě historicky první ženská medaile v karambolu …
NuMČR žen v 3B - březen 2019 BC Vítkov… co říci, dlouhá cesta a zasloužený úspěch Ireny, má můj obdiv. Po narození dětí se Irena vrátila ke kulečníku se vší vervou. Za poslední sezony se snažila odehrát co možná nejvíce zápasů. Iniciovala národní ženský šampionát, který pro ni byl v obou případech nesmírně náročný na psychiku. A i to určitě pomohlo, že se ji povedlo v Brandenburgu prodat svůj um ve správný moment a získat svou první mezinárodní medaili.

Libore, dovolím si také jednu otázku. Určitě je vhodné seznámit čtenáře s prací vedoucího výpravy české reprezentace …
Jako viceprezidentu sekce mi práce kolem účasti na ME začíná již plánováním nejméně rok dopředu kalendářem sekce, kde je potřeba nastavit termíny nominačních mistrovství republiky, společně s ambasadory kvaret a technických disciplín nastavit pravidla a s tebou pak ekonomiku. Zajištění vlastní účasti, ubytování, dopravy se operativně upravuje tři, čtyři měsíce před konáním s ohledem na počet účastníků, kteří v národním týmu mají potvrzenu účast. Vlastní mistrovství je dobře organizované, tak je potřeba jen vše pečlivě sledovat a reagovat na případné změny. V dějišti mám jako zástupce svazu možnost se pohybovat volně po sportovišti a v kuloáru mistrovství. Dostávám se tak k zajímavým různorodým informacím, o kterých se snažím buď s našimi hráči, anebo čtenáři skrze články a sociální sítě podělit. Zpravodajství s tolika úspěchy je opravdu radost a věřím, že těší i čtenáře.
Je BC Vítkov - duben 2016 - TJ Sokol Žižkovto zásadní sportovní a společenská událost. Mám velkou radost, že se mi povedlo navázat na vybudované kontakty panem Jiřím Vítkem a Martinem Hartmannem. A to ať už s vedením CEB, pracovníky firmy Kozoom a nebo s hráči, kteří se zúčastnili turnajů pořádaných v nedávné době v naší republice. Málokdo u nás si uvědomuje, jak jsou tyto kontakty nesmírně cenné a jaký další rozměr přinesl entuziasmus pana Vítka. A mám tak velkou radost, že zvuk českého kulečníku v Evropě stále více a více rezonuje.

Společně jsme se zúčastnili druhého sympozia a pravidelného kongresu federací evropské biliardové federace (CEB). Jaké jsou tvé postřehy z těchto jednání ?
Velkou radost a to jistě nejenom já mám z myšlenky otevřených schůzek zástupců jednotlivých členských federací CEB. Obzvláště pro nás jako malou federaci je zásadní mít kontakt s prací, myšlenkami a dalším směřování velkých kulečníkových svazů jako je Francie, Holandsko, Německo, Španělsko. Stávající vedení CEB je otevřeno všem nápadům a všichni mohou dostat prostor k prezentaci. Viz. vystoupení Chorvata Domagoje Huma ohledně současnosti a budoucnosti karambolového kulečníku ve východní a střední Evropě.
Zajímavé bylo i vystoupení prezidenta francouzské federace prezentované panem Sinanianem ohledně nového partnerství FFB se společností Decathlon. Obě strany pracují na společném projektu umístění malých kulečníkových stolů do prodejen firmy Decathlon po celé Francii. Protože je pravdou, že kulečník obecně je schován v klubech a na veřejnosti není mnoho vidět. A navíc tato spolupráce může mít i mezinárodní přesah.

CEB chce být také více vidět a přišel s návrhem konání evropských šampionátů v každé sportovní sezoně.
Vedení Evropské billiardové federace CEBnásledující sportovní sezoně chce navíc CEB podpořit potencionální pořadatele ME odpuštěním organizačních poplatků. Vypadá to, že se povede uspořádat evropské šampionáty v trojbandu na závodním stole. Jednotlivci, národní dvojice hrané klasickým způsobem, ženy. Uvidíme, zdali se najdou pořadatelé i na další disciplíny. Pohled výboru CEB, že pokud budou pořádat jednu akci za dva roky, tak nebudou nikdy pro média, potencionální sponzory zajímaví je samozřejmě nepopíratelným faktem.
Pak je tu navíc i navázaná spolupráce s Eurosportem (společně s UMB), tréninkové kempy pro mládež a ženy, spolupráce na kampani Paris2024 a s tím související World team trophy. Za dva roky udělal nový výbor CEB opravdu spoustu práce, mám v ně plnou důvěru a věřím, že se povede v Evropě dostat karambol do většího povědomí.

Byli jsme svědky i vystoupení pana Farouka Barkiho, prezidenta UMB, ohledně sporu mezi PBA (Professional Billiard association) a UMB. Jaký je tvůj pocit ?
Pan Barki měl poměrně dlouhé vystoupení na toto téma. Bohužel to vypadá, že k dohodě zatím nedojde. Nastalá situace mě velmi mrzí. Maličko mi přijde, že syndromem nedocenění netrpí jen čeští pamětníci. Je velkou otázkou, jak mohou vedle sebe existovat tyto dvě organizace. K 15. červenci by mělo UMB suspendovat hráče, kteří v červnu nastoupí k prvnímu turnaji PBA. CEB plně podporuje UMB a tak se distanc dotkne hráčů i ve svých zemích, kde nebudou moci nastoupit k žádným oficiálním zápasům. Korejský trh je ohromný, kulečník hraje 10 milionů občanů. PBA se prezentuje jako profesionální organizace se silným zázemím velké společnosti Bravo&New. Ohledně suspendace hrozí PBA soudními spory. Jsem optimista a nehledě na možné spory trojband jde nahoru. Tlak financí PBA je obrovský a dohoda bude jediné řešení. Hráči dostali šanci a určitě ji využijí, je potřeba hledat cestu. Bojkoty a zákazy vždy poškodily zejména ty, co trénují a vynakládají úsilí být nejlepší. Připravit sportovce v době jeho nejvyšší výkonnosti o účast na jakékoli akci považuji za degradaci sportu, byť se bavíme ve své podstatě o byznysu.

Je ještě něco, co tě v Brandenburgu zaujalo ?
Určitě je to situace ohledně mládežnického kulečníku. Mladých hráčů je nedostatek a federace posílají na kategorii kadetů někdy i úplné začátečníky. To je ponaučení i pro nás. Setkávám se totiž s názorem, že až bude hrát kluk 5 průměr, tak ho někam pošleme. Tady je vidět, že na 5 průměr se dá v kategorii kadetů vyhrát medaile. Nicméně velký výkonnostní skok je patrný v trojbandu. Příkladem je finále v trojbandu na závodním stole, kdy 18-ti letý vítěz hrál GP 1,3, 17-ti letý finalista 1.

Závěrem, Aleši, prozraď, jaké jsou plány výboru sekce karambol v nejbližší budoucnosti ?
Ano,Medailová tabulka ME Brandenburg 2019 máš naprostou pravdu. Plnění krátkodobých cílů, to je cesta k dosažení vizí. Svazově nastavené dlouhodobé cíle pro karambol vždy někde ztroskotávají. Musíme tedy být lídři, jít vlastní cestou a nabídnout spolupráci ostatním. Karambol je 60-70% svazu, tak je potřeba se i chovat. První krok, zapojení nových tváří s novým elánem a chutí posunout nás dále. Karambol se rozšířil o další disciplínu 5-PINS, vzniká SKSK sportovní komise sekce karambol, multifunkční a komplexní struktura pro rozhodčí, trenéry, mládež, privátní sektor. Bude spuštěn nový Výsledkový servis, rozjela se Archivace historických dat. Co bude navazovat? Určitě naše cesta kopíruje nabídnuté možnosti, nejsem snílek a nestavím nemožné. Pořádek, transparentnost a stejná práva, jsou základní kameny. Pragmatismus, praxe a kreativita pak základní prostředky. Co skřípe je elementární znalost demokracie, slušnosti a respektu, to je téma pro všechny. Jakou cestou půjdeme dál je zejména na rozhodnutí delegátů klubů na VH svazu a VH sekce 23.6.2019. Osobně budu pokračovat jen s důvěrou a podporou. Plénum valné hromady je tím, kdo bude hodnotit naši společnou a mou práci. To je milník pro nejbližší budoucnost.

Otázky kladl Libor Bača

Další top zprávy

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 

Další zpravodajství

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

BC Kladno 5-pins Event2019

25.6.2019

Přijměte pozvání na historicky první mezinárodní turnaj na našem území v disciplíně 5-pins.

Turnaje se účastní celkem 40 hráčů z devíti evropských států.

Sledujte živý přenos na Youtube kanálu pořádajícího kladenského klubu. Stůl 1stůl 2

Krátké video se seznámením s pravidly disciplíny 5-pins

Turnaj začíná ve čtvrtek v 9:30

Harmonogram a výsledky

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Novinky z ostatních sekcí