Rozhovor s prezidentem ČMBS

15.5.2019

PRAHA, KVĚTEN 2019 – Jsme téměř u konce sportovní sezony 2018/2019. Před více jak týdnem skončil 4. ročník evropského šampionátu všech disciplín v německém Brandenburgu, který pro náš kulečníkový svaz přinesl mnoho radostných okamžiků. Jak hodnotí končící sportovní sezonu, úspěchy reprezentace, práci vedení mezinárodních organizací či práci s mládeží prezident Českomoravského billiardového svazu a zároveň prezident sekce karambol Aleš Šlambor ?

Aleši, jak se Ti z pozice prezidenta sekce karambol hodnotí končící sportovní sezona ?
Hodnocení je samozřejmě pozitivní. Tato sezona je co do počtu uskutečnění sportovních událostí tou nejrozsáhlejší pod mým vedením. Ustálená členská základna více jak 600 aktivních hráčů organizovaných v 55 klubech odehrála na všech výkonnostních úrovních téměř 30 dlouhodobých soutěží a 60 turnajů jednotlivců. To je v součtu téměř 10 tisíc odehraných sportovních zápasů. Když k tomu přičteme podporované klubové a privátní akce, aktivity protagonistů amatérského kulečníku, které postupně také mapujeme, tak karambol jako sport zmíněnou hranici daleko překročil.

Jaké sportovní akce či kroky vedení sekce za poslední dobu by jsi jako prezident vyzdvihnul ?
Při pohledu na kalendář sekce je zřejmé, že v podstatě od poloviny září až do konce června, se neustále něco děje. Obrovské uspokojení a zadostiučinění pociťuji zejména z faktu, že pořádané akce sezonu od sezony nabývají na organizační a společenské úrovni, ale to je zejména tvá zásluha. Kluby věnují organizaci vyšší pozornost. Ruku v ruce s tím souvisí zlepšující se příprava našich hráčů na tyto akce. A to zejména ve stále populárnější trojbandové disciplíně. To je pro rozvoj našeho sportu nejzásadnější. Samozřejmě mi velkou radost udělal návrat juniorského mistrovství do našeho kalendáře. Navazovat na něj bude tréninkový kemp. Dále pak své ovoce přinesla myšlenka ženského šampionátu a v neposlední řadě rovněž uspořádané tréninkové kempy pro reprezentaci s Eddy Leppensem a Dionem Nelinem.
MČR juniorů - únor 2019 - TJ Sokol Žižkovtomu přidejme informovanost členské základny o všech těchto nejenom domácích, ale i mezinárodních akcích prostřednictvím článků na našem webu a potažmo na sociálních sítích, tvá práce. Navíc se povedlo spustit projekt livescore na všech MČR a od této sezony se dokonce poměrně dost našich vrcholných akcí živě přenášelo na YouTube. Naše komunita dostala v posledních letech potřebný impuls a mám ohromnou radost, že se v poslední době objevuje stále více dalších nadšenců, kteří mají nové nápady a zároveň chuť je realizovat.

Před pár dny jsi byl přítomen na evropském šampionátu v německém Brandenburgu. Jaké je tvé hodnocení dosažených úspěchů naší reprezentace ?
Před dvěma lety jsme na medailový úspěch čekali poměrně dlouho. Samozřejmě hned zlatá medaile v podání Radovana Hájka byla senzační. Tentokrát jsme slavili již třetí den, kdy Marek Faus vybojoval bronz v kádru 71/2. V momentu, kdy nemáme tak silnou mládežnickou reprezentaci, tak se naše medailová pozornost upírá zejména na výkony Marka a našich hráčů na malém stole. Na malém stole se letos potvrdilo, jak skvělým úspěchem bylo zlato Radka. Při pohledu na výsledky trojbandu jednotlivců a klubových dvojic je patrné, že ve vyřazovací části je úroveň nesmírně vysoká. A tak zisk tří medailí je fantastickým výsledkem. Obzvláště mám radost a moc jsem přál úspěch Ivo Gazdošovi na domácí scéně dominující a neskutečný bojovník, potvrdil své kvality na malém stole a z ME si odvezl hned dvě medaile.

Škoda, že Marek Faus neproměnil své další dvě čtvrtfinálové účasti v další medaile …
Marek jezdí na šampionáty vždy dobře připravený, pozitivně naladěný, jistě mohli jsme pomýšlet i na vyšší počet získaných medailí. Marek hrál na turnaji opravdu skvěle, scházelo maličko štístka. Obzvláště v kádru 47/2 neuvěřitelně zabojoval. Čtvrtfinále v kádru 47/2 a jednobandu mu nesedlo, tak jako ve velkém kádru. Medaile je úspěch a dobrá umístění ho řadí mezi naše největší hráčské persóny.

A samozřejmě historicky první ženská medaile v karambolu …
NuMČR žen v 3B - březen 2019 BC Vítkov… co říci, dlouhá cesta a zasloužený úspěch Ireny, má můj obdiv. Po narození dětí se Irena vrátila ke kulečníku se vší vervou. Za poslední sezony se snažila odehrát co možná nejvíce zápasů. Iniciovala národní ženský šampionát, který pro ni byl v obou případech nesmírně náročný na psychiku. A i to určitě pomohlo, že se ji povedlo v Brandenburgu prodat svůj um ve správný moment a získat svou první mezinárodní medaili.

Libore, dovolím si také jednu otázku. Určitě je vhodné seznámit čtenáře s prací vedoucího výpravy české reprezentace …
Jako viceprezidentu sekce mi práce kolem účasti na ME začíná již plánováním nejméně rok dopředu kalendářem sekce, kde je potřeba nastavit termíny nominačních mistrovství republiky, společně s ambasadory kvaret a technických disciplín nastavit pravidla a s tebou pak ekonomiku. Zajištění vlastní účasti, ubytování, dopravy se operativně upravuje tři, čtyři měsíce před konáním s ohledem na počet účastníků, kteří v národním týmu mají potvrzenu účast. Vlastní mistrovství je dobře organizované, tak je potřeba jen vše pečlivě sledovat a reagovat na případné změny. V dějišti mám jako zástupce svazu možnost se pohybovat volně po sportovišti a v kuloáru mistrovství. Dostávám se tak k zajímavým různorodým informacím, o kterých se snažím buď s našimi hráči, anebo čtenáři skrze články a sociální sítě podělit. Zpravodajství s tolika úspěchy je opravdu radost a věřím, že těší i čtenáře.
Je BC Vítkov - duben 2016 - TJ Sokol Žižkovto zásadní sportovní a společenská událost. Mám velkou radost, že se mi povedlo navázat na vybudované kontakty panem Jiřím Vítkem a Martinem Hartmannem. A to ať už s vedením CEB, pracovníky firmy Kozoom a nebo s hráči, kteří se zúčastnili turnajů pořádaných v nedávné době v naší republice. Málokdo u nás si uvědomuje, jak jsou tyto kontakty nesmírně cenné a jaký další rozměr přinesl entuziasmus pana Vítka. A mám tak velkou radost, že zvuk českého kulečníku v Evropě stále více a více rezonuje.

Společně jsme se zúčastnili druhého sympozia a pravidelného kongresu federací evropské biliardové federace (CEB). Jaké jsou tvé postřehy z těchto jednání ?
Velkou radost a to jistě nejenom já mám z myšlenky otevřených schůzek zástupců jednotlivých členských federací CEB. Obzvláště pro nás jako malou federaci je zásadní mít kontakt s prací, myšlenkami a dalším směřování velkých kulečníkových svazů jako je Francie, Holandsko, Německo, Španělsko. Stávající vedení CEB je otevřeno všem nápadům a všichni mohou dostat prostor k prezentaci. Viz. vystoupení Chorvata Domagoje Huma ohledně současnosti a budoucnosti karambolového kulečníku ve východní a střední Evropě.
Zajímavé bylo i vystoupení prezidenta francouzské federace prezentované panem Sinanianem ohledně nového partnerství FFB se společností Decathlon. Obě strany pracují na společném projektu umístění malých kulečníkových stolů do prodejen firmy Decathlon po celé Francii. Protože je pravdou, že kulečník obecně je schován v klubech a na veřejnosti není mnoho vidět. A navíc tato spolupráce může mít i mezinárodní přesah.

CEB chce být také více vidět a přišel s návrhem konání evropských šampionátů v každé sportovní sezoně.
Vedení Evropské billiardové federace CEBnásledující sportovní sezoně chce navíc CEB podpořit potencionální pořadatele ME odpuštěním organizačních poplatků. Vypadá to, že se povede uspořádat evropské šampionáty v trojbandu na závodním stole. Jednotlivci, národní dvojice hrané klasickým způsobem, ženy. Uvidíme, zdali se najdou pořadatelé i na další disciplíny. Pohled výboru CEB, že pokud budou pořádat jednu akci za dva roky, tak nebudou nikdy pro média, potencionální sponzory zajímaví je samozřejmě nepopíratelným faktem.
Pak je tu navíc i navázaná spolupráce s Eurosportem (společně s UMB), tréninkové kempy pro mládež a ženy, spolupráce na kampani Paris2024 a s tím související World team trophy. Za dva roky udělal nový výbor CEB opravdu spoustu práce, mám v ně plnou důvěru a věřím, že se povede v Evropě dostat karambol do většího povědomí.

Byli jsme svědky i vystoupení pana Farouka Barkiho, prezidenta UMB, ohledně sporu mezi PBA (Professional Billiard association) a UMB. Jaký je tvůj pocit ?
Pan Barki měl poměrně dlouhé vystoupení na toto téma. Bohužel to vypadá, že k dohodě zatím nedojde. Nastalá situace mě velmi mrzí. Maličko mi přijde, že syndromem nedocenění netrpí jen čeští pamětníci. Je velkou otázkou, jak mohou vedle sebe existovat tyto dvě organizace. K 15. červenci by mělo UMB suspendovat hráče, kteří v červnu nastoupí k prvnímu turnaji PBA. CEB plně podporuje UMB a tak se distanc dotkne hráčů i ve svých zemích, kde nebudou moci nastoupit k žádným oficiálním zápasům. Korejský trh je ohromný, kulečník hraje 10 milionů občanů. PBA se prezentuje jako profesionální organizace se silným zázemím velké společnosti Bravo&New. Ohledně suspendace hrozí PBA soudními spory. Jsem optimista a nehledě na možné spory trojband jde nahoru. Tlak financí PBA je obrovský a dohoda bude jediné řešení. Hráči dostali šanci a určitě ji využijí, je potřeba hledat cestu. Bojkoty a zákazy vždy poškodily zejména ty, co trénují a vynakládají úsilí být nejlepší. Připravit sportovce v době jeho nejvyšší výkonnosti o účast na jakékoli akci považuji za degradaci sportu, byť se bavíme ve své podstatě o byznysu.

Je ještě něco, co tě v Brandenburgu zaujalo ?
Určitě je to situace ohledně mládežnického kulečníku. Mladých hráčů je nedostatek a federace posílají na kategorii kadetů někdy i úplné začátečníky. To je ponaučení i pro nás. Setkávám se totiž s názorem, že až bude hrát kluk 5 průměr, tak ho někam pošleme. Tady je vidět, že na 5 průměr se dá v kategorii kadetů vyhrát medaile. Nicméně velký výkonnostní skok je patrný v trojbandu. Příkladem je finále v trojbandu na závodním stole, kdy 18-ti letý vítěz hrál GP 1,3, 17-ti letý finalista 1.

Závěrem, Aleši, prozraď, jaké jsou plány výboru sekce karambol v nejbližší budoucnosti ?
Ano,Medailová tabulka ME Brandenburg 2019 máš naprostou pravdu. Plnění krátkodobých cílů, to je cesta k dosažení vizí. Svazově nastavené dlouhodobé cíle pro karambol vždy někde ztroskotávají. Musíme tedy být lídři, jít vlastní cestou a nabídnout spolupráci ostatním. Karambol je 60-70% svazu, tak je potřeba se i chovat. První krok, zapojení nových tváří s novým elánem a chutí posunout nás dále. Karambol se rozšířil o další disciplínu 5-PINS, vzniká SKSK sportovní komise sekce karambol, multifunkční a komplexní struktura pro rozhodčí, trenéry, mládež, privátní sektor. Bude spuštěn nový Výsledkový servis, rozjela se Archivace historických dat. Co bude navazovat? Určitě naše cesta kopíruje nabídnuté možnosti, nejsem snílek a nestavím nemožné. Pořádek, transparentnost a stejná práva, jsou základní kameny. Pragmatismus, praxe a kreativita pak základní prostředky. Co skřípe je elementární znalost demokracie, slušnosti a respektu, to je téma pro všechny. Jakou cestou půjdeme dál je zejména na rozhodnutí delegátů klubů na VH svazu a VH sekce 23.6.2019. Osobně budu pokračovat jen s důvěrou a podporou. Plénum valné hromady je tím, kdo bude hodnotit naši společnou a mou práci. To je milník pro nejbližší budoucnost.

Otázky kladl Libor Bača

Další top zprávy

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 

Martin Bálek přeborníkem v trojbandu

3.6.2019

O uplynulém víkendu se v našem klubu na Žižkově odehrál třetí kvalifikační a závěrečný turnaj seriálu Velkých cen středočeského, severočeského a západočeského regionu. Do nedělního finálového turnaje se kvalifikovalo prvních 12 hráčů celkového žebříčku tří kvalifikačních turnajů. Historicky prvním vítězem tohoto seriálu se stal hráč BC LakoPlastu Trmice Martin Bálek. Martin ve finále porazil domácího Rudolfa Bílka 24:22 na 30 náběhů. Třetí místo obsadil kladenský Jaroslav Korec a domácí Fouad Sibai.

21. World cup pro Caudrona

27.5.2019

Jednapadesátiletý fenomén kulečníkové hry Belgičan Frédéric Caudron vyhrál letošní druhý World cup, který se odehrál v Ho Či minově městě. Při pohledu na podiovou fotku to na první pohled může vypadat, že se Vietnamu hrálo otevřené belgické mistrovství. Caudron totiž v semifinále porazil Eddy Merckxe a ve finále Rolanda Forthomma. Turnaj se odehrál ve fantastické atmosféře. Vietnamci kulečník milují a všechny zápasy neuvěřitelně prožívají. Hráči si proto Vietnam doslova zamilovali a možná i proto se zde odehrály co do výkonnosti dva nejlepší World cupy historie.
Tři World cupy v průběhu měsíce a půl jsou naplánovány do kalendáře světové federace. Tuto nabitou periodu odstartoval již pátý World cup v řadě ve vietnamském Ho Či minově městě. Domácí fanoušci byli po minulém ročníku velmi namlsáni. Z výhry v roce 2018 se totiž radoval Tran, který ve finále porazil Ngo. Na podium domácí finalisty doplnil Nquyen Quoc. Jediný mimo vietnamský hráč na podium byl Frédéric Caudron. 

Kladno obhájilo titul tříčlenných družstev v 3B

26.5.2019

Kladenská sestava Jan Aleš, Štěpán Kohout a Marek Váša obhájila republikový titul tříčlenných družstev v trojbandu na malém stole. Ze zisku titulu se kladenští hráči radovali až na vyšší generální průměr družstva po remízovém stavu ve finálové zápase s Havířovem. Finálový zápas se pro kladenské nevyvíjel vůbec dobře a dlouho to vypadalo na triumf pro havířovské hráče. Aleš s Kohoutem se však mocně vrátili do zápasu a vývoj finálového zápasu zvrátili na svou stranu. Třetí místo obsadilo Béčko Kladna a brněnské AKK. 

BC Ostrava popáté v řadě mistrem ČR v TD

19.5.2019

Družstvo Billiard clubu Ostrava ve složení Heřman Onderka, Radovan Hájek a Jan Dvořáček popáté v řadě získává mistrovský titul v soutěži družstev technických disciplín na malém stole. Ostravští favorité porazili v play-off hraném v českých klubech v semifinále v sobotu TJ Náchod a ve finále TJ Start Újezdeček. Třetí místo obsadil BC Bohumín a to až díky vyššímu GPD po remíze 9:9 s Náchodem.

Martin Boháč vítězí v Ponětovicích s GP 2,013

13.5.2019

Po skvělém výkonu se Martin Boháč, hráč brněnského klubu AKK, stal zaslouženě vítězem čtvrtého ročníku Ponětovického trojbandu. V turnaji pro pozvané hráče nenašel Martin v poli 15 soupeřů přemožitele a navíc se mu povedlo zahrát generální průměr z turnaje 2,013. Což je na více než 300 odehraných kvart skvělým výsledkem. Martin rozhodnul finále proti Radkovi Novákovi za stavu 36:38 sérií deseti bodů. Zápas skončil výsledkem 41:50 na 21 náběhů. Obhájce titulu z dvou předešlých ročníků Ivo Gazdoš tentokrát obsadil třetí místo. Jeho soupeř Jan Hudák zápas dokonale zdramatizoval, když z vyrovnávacího náběhu zremizoval sérií osmi bodů. V rozstřelu však jablonecký hráč prohrál 3:2.

Ivo Gazdoš si z ME veze dvě bronzové medaile

9.5.2019

Hráč havířovského klubu Ivo Gazdoš na uplynulém evropském šampionátu potvrdil svůj nesmírný um v trojbandu na malém stole a po bronzové medaili v týmech přidal také stejně cenný kov v turnaji jednotlivců. Ivoš v turnaji podával skvělé výkony. Bohužel však nejhůře mu vyšel právě semifinálový zápas s Belgičanem Stevenem van Ackerem, ve kterém i přes sérii 12-ti bodů, prohrál 40:25 na 25 náběhů. Pro Ivoše je to tak zopakování výkonu z roku 2008, kdy rovněž v Brandenburgu obsadil třetí místo. Celkem je to již jeho šestá evropská medaile. Zbylé čtyři získal v týmech společně s Miroslavem Bačou, Štěpánem Kohoutem a naposled s Vladimírem Starečkem.

Irena Hambálková slaví historický bronz

8.5.2019

Skvělý úspěch zaznamenala Irena Hambálková, hráčka pražského klubu TJ Sokol Žižkov, na evropském šampionátu žen v trojbandu na závodním stole. Irena se dokázala v novém systému turnaje, kdy hrálo celkem 24 hráček, probojovat až do semifinále. V něm podlehla turecké hráčce Karakasli. Nicméně konečné třetí místo a tedy zisk bronzové medaile je historickým úspěchem pro karambolovou sekci. Irena tak v ženské kategorii navázala na Veroniku Hubrtovou, která v poolbilliardu dokázala přivézt z mezinárodní scény již několik cenných kovů. Turnaj dle očekávání ovládla Holanďanka Klompehouwer. Therese své soupeřky o třídu převyšuje, o čemž svědčí i generální průměr přes jedna. 

Další zpravodajství

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

BC Kladno 5-pins Event2019

25.6.2019

Přijměte pozvání na historicky první mezinárodní turnaj na našem území v disciplíně 5-pins.

Turnaje se účastní celkem 40 hráčů z devíti evropských států.

Sledujte živý přenos na Youtube kanálu pořádajícího kladenského klubu. Stůl 1stůl 2

Krátké video se seznámením s pravidly disciplíny 5-pins

Turnaj začíná ve čtvrtek v 9:30

Harmonogram a výsledky

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 

Martin Bálek přeborníkem v trojbandu

3.6.2019

O uplynulém víkendu se v našem klubu na Žižkově odehrál třetí kvalifikační a závěrečný turnaj seriálu Velkých cen středočeského, severočeského a západočeského regionu. Do nedělního finálového turnaje se kvalifikovalo prvních 12 hráčů celkového žebříčku tří kvalifikačních turnajů. Historicky prvním vítězem tohoto seriálu se stal hráč BC LakoPlastu Trmice Martin Bálek. Martin ve finále porazil domácího Rudolfa Bílka 24:22 na 30 náběhů. Třetí místo obsadil kladenský Jaroslav Korec a domácí Fouad Sibai.

21. World cup pro Caudrona

27.5.2019

Jednapadesátiletý fenomén kulečníkové hry Belgičan Frédéric Caudron vyhrál letošní druhý World cup, který se odehrál v Ho Či minově městě. Při pohledu na podiovou fotku to na první pohled může vypadat, že se Vietnamu hrálo otevřené belgické mistrovství. Caudron totiž v semifinále porazil Eddy Merckxe a ve finále Rolanda Forthomma. Turnaj se odehrál ve fantastické atmosféře. Vietnamci kulečník milují a všechny zápasy neuvěřitelně prožívají. Hráči si proto Vietnam doslova zamilovali a možná i proto se zde odehrály co do výkonnosti dva nejlepší World cupy historie.
Tři World cupy v průběhu měsíce a půl jsou naplánovány do kalendáře světové federace. Tuto nabitou periodu odstartoval již pátý World cup v řadě ve vietnamském Ho Či minově městě. Domácí fanoušci byli po minulém ročníku velmi namlsáni. Z výhry v roce 2018 se totiž radoval Tran, který ve finále porazil Ngo. Na podium domácí finalisty doplnil Nquyen Quoc. Jediný mimo vietnamský hráč na podium byl Frédéric Caudron. 

Kladno obhájilo titul tříčlenných družstev v 3B

26.5.2019

Kladenská sestava Jan Aleš, Štěpán Kohout a Marek Váša obhájila republikový titul tříčlenných družstev v trojbandu na malém stole. Ze zisku titulu se kladenští hráči radovali až na vyšší generální průměr družstva po remízovém stavu ve finálové zápase s Havířovem. Finálový zápas se pro kladenské nevyvíjel vůbec dobře a dlouho to vypadalo na triumf pro havířovské hráče. Aleš s Kohoutem se však mocně vrátili do zápasu a vývoj finálového zápasu zvrátili na svou stranu. Třetí místo obsadilo Béčko Kladna a brněnské AKK. 

MČR 3B D3 MS

20.5.2019

Přijměte pozvání na republikový šampionát tříčlenných družstev v trojbandu na malém stole.

Pořadatel BC Ponětovice

Propozice turnaje

BC Ostrava popáté v řadě mistrem ČR v TD

19.5.2019

Družstvo Billiard clubu Ostrava ve složení Heřman Onderka, Radovan Hájek a Jan Dvořáček popáté v řadě získává mistrovský titul v soutěži družstev technických disciplín na malém stole. Ostravští favorité porazili v play-off hraném v českých klubech v semifinále v sobotu TJ Náchod a ve finále TJ Start Újezdeček. Třetí místo obsadil BC Bohumín a to až díky vyššímu GPD po remíze 9:9 s Náchodem.

Došťouch sezóny BC Řipská

18.5.2019

Přijměte pozvání na kvartový nebo 9 ball turnaj Došťouch sezóny do BC Řipská s finanční dotací 40 000 Kč!

Podrobnosti naleznete zde.

Novinky z ostatních sekcí