Radovan Hájek republikovým šampionem v trojbandu

23.4.2018

Jedno z nejlepších finálových klání, možná nejlepší vůbec, bylo k vidění na uplynulém 33. Mistrovství České republiky v trojbandu, které se konalo v klubu TJ Sokol Žižkov. Začátkem května minulého roku slavil titul mistra Evropy, letos na konci dubna po brilantním vstupu do finálového zápasu si Radovan Hájek připisuje svůj druhý republikový triumf v trojbandu na závodním stole. Iva Gazdoše porazil 40:26 na 23 náběhů. Radek nás díky této výhře bude reprezentovat na říjnovém Mistrovství světa.
Oproti minulým sportovním sezonám doznal šampionát v trojbandu zásadní změny. Na turnaj se kvalifikovalo dle jejich výkonů v seriálu Velkých cen a Extralize 16 nejlepších hráčů sezony. Hráči byli rozděleni do čtyř skupin po čtyřech, první dva si zajistili postup do čtvrtfinále. Ve skupinách se hrálo do 30-ti bodů na 40 náběhů. Zápasy vyřazovací části nebyly omezeny náběhy. Ve čtvrtfinále se hrálo do 35-ti bodů, semifinále a finále od 40-ti bodů. Celý turnaj se hrál s časovým omezení 40-ti vteřin.
Pořadatelství se ujal klub TJ Sokol Žižkov, který se pro hráče pokusil vytvořit co nejvyšší komfort a posunout organizační úroveň tohoto nejprestižnějšího turnaje v kalendáři sekce karambol výše. Stoly Gabriels byly nově potaženy suknem Iwan Simonis 300 Prestige, sponzorský dar firmy Iwan Simonis S.A.. Hrálo se s novými koulemi Pro cup Prestige. Celý turnaj byl živě vysílán na webu TVCOM. K vidění byly kromě samotné hry také rozhovory s hráči, rozhodčími a organizátory. Přenos, který podpořila firma Regest Centrum s.r.o., zhlédlo na webu TVCOMu a Facebookových stránkách ČMBS, klubu a ostatních uživatelů celkem 8000 diváků. V pátek si udělala reportáž regionální Praha TV. Pozvánka na turnaj běžela v Radiu Beat. Hrálo se o nádherné poháry z novoborské dílny pana Petra Novotného. Pro hráče a organizační tým bylo díky podpoře pana Jiřího Vítka zdarma jídlo. Firma NIR s.r.o. podpořila turnaj částkou 5 tisíc – odměna pro hráče za jejich dosažené výkony. Turnaj se odehrál pod záštitou starotsky MČ Praha 3 paní Ing. Vladislavy Hujové. Celý průběh turnaje je díky Vlastimilu Kahounovi perfektně zfotodokumentován. Skvělou práci odvedli také rozhodčí. Nezbývá než dodat, že organizačnímu týmu patří velké poděkování.
Zpět ale k průběhu turnaje. Krom skupiny D, byli v každé skupině dva hráči, kteří již zažili ten slastný pocit zvítězit na MČR v trojbandu na závodním stole. Papírově by se tak dalo předpokládat, že právě tito hráči postoupí do čtvrtfinále a budou usilovat o republikový primát. Ve dvou případech tomu ale bylo jinak.
Ve skupině A byli hned v úvodním kole turnaje zajímavé zápasy. Domácí Adam Bača se v 10. náběhu, kdy zahrál sérii 9, dostal do vedení 16:6 nad Štěpánem Kohoutem. Po pauze ale domácí naděje vynechala pár hratelných pozic a kladenský matador se postupně dostával zpět do hry. Štěpán zahrál posledních 20 bodů na 12 náběhů a Baču nakonec porazil 30:26 na 24 náběhů. Obhájce titulu Jan Hudák nastoupil proti svému týmovému kolegovi Milanovi Ettelovi. Milan sváděl s Honzou tuhý boj. Za stavu 25:23 Milan zápas ukončil sérií 5. Honza z dohrávky zahrál pouze úvodní pozici a tak nejmladší účastník turnaje slavil vítězství.
Ve druhých zápasech se pokrali vítězové a poražení z prvního kola. Kohout i přes špatný vstup do zápasu, kdy měl 6 bodů v 15. náběhu, nakonec svého žáka Ettela porazil 30:23 na 33 náběhů. Na stejný počet náběhů dokázal porazit Bača Hudáka. Pro obhájce titulu hráče TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou to tak prakticky znamenal konec v turnaji. A ani v posledním zápase v turnaji si Honza také nespravil chuť. O tři body podlehl Kohoutovi na 37 náběhů. Zápas mezi Bačou a Ettelem byl přímým zápasem o postup do čtvrtfinále. Bača měl před tímto zápasem vyšší GP a tak mu k postupu stačila i remíza. Domácí hráč vstoupil do zápasu dobře. Na 9 náběhů měl 14 bodů a vedl o osm bodů. Co ale přišlo poté se snad ani nedá nazvat krizí. Totální výpadek. Celkem 15 čar po sobě. Ettel se dostal ve 38. náběhu díky sérii 4 do vedení 25:24. V následujících nábězích ani jeden hráč bod nedal a tak šel Bača na dohrávku s vědomím, že musí zahrát úvodní pozici, aby zápas zremizoval a tím si zajistil postup. Bača totální kolaps stvrdil, úvodní pozici udělal krátkou a Milan Ettel si zajsitil postup do vyřazovací části turnaje.
Skupinu B vyhrál suverénním způsobem papírově největší favorit na zisk titulu Martin Boháč. Martin své soupeře porazil rozdílem 11 a více bodů a zahrál GP 1,139. V zápase s Janem Alešem zahrál Martin vůbec nejlepší výkon ve skupinové fázi. Na 30 bodů potřeboval 20 náběhů. Boj o druhé postupové v podstatě rozhodl hned první zápas mezi Martinem Vedralem a Honzou Alešem. Ani jednomu hráči se na turnaji moc nedařilo. Vzájmený zápas vyhrál hráč BC LakoPlastu Trmice Vedral 28:20 a přiblížil se tak postupu. V posledním zápase Vedral věděl, že mu stačí i za jistých okolností i prohra se svým bohumínským soupeřem Ráčkem. Martin nehrál dobře, ale v posledním náběhu bylo skore 18:18 a Martin měl dohrávku. Tím bylo jasné, že Martin postoupí dále. Navíc ještě zahrál tři body a na druhém místě měl 4 body.
Ve skupině C byla situace zamotaná až do posledních chvil. První zápasy ovládly Novák s Gazdošem. Ivoš měl skvělý vstup do zápasu s Adamem Kozákem. Na 8 náběhů měl 18 bodů. Závěr sice tak dobrý nebyl, ale dva body si havířovský hráč v poklidu připsal. Dobrý začátek měl i Radek Novák. Ten měl v 11. náběhu v zápase proti druhému domácímu hráči Marcelu Dirnovi 17 bodů a vedl o 5 bodů. Radek se ale zasekl na 23 bodech, kterých dosáhl v 17. náběhu. Pak následovalo 9 čar. Marcelovi se ale nepovedlo svého soupeře dohnat. Nejblíže se dostal a rozdíl tří bodů. Radek nakonec zvítězil v poměru 30:23 na 34 náběhů. Souboj vítězů prvního kola byla náramná podívaná. Radek Novák vedl v 10. náběhu 12:4. Ivoš ale předvedl v tento moment vůbec nejvyšší sérii turnaje. Díky sérii 13 se dostal do vedení 12:17 ! Oba hráči se pak přetahovali o vedení v zápase. V 25. náběhu šel Radek ke stolu za nepříznivého stavu 24:26. Zahrál sérii 3. Ivoš ale kontruje také třemi body, vynechává poslední. Radek třemi dohrává, Ivoš zápas z dohrávky zremizuje. V souboji poražených hráčů se raduje Marcel Dirn, když Adama Kozáka poráží 30:27 na 36 náběhů. Adam je tak ze hry o postup. Zato domácí naděje Marcel Dirn má své další působení v turnaji ve svých rukou. K postupu potřeboval v posledním kole porazit Iva Gazdoše. Marcel by měl díky vítězství na kontě 4 body, Ivoš díky remíze s Novákem pouze body 3. Před 28. náběhem je skore 20:9 pro žižkovského hráče a s postupovými šancemi to vypadá nadějně. Ivoš se ale nikdy nevzdává a předvádí dokonalý finiš a zvrat v zápase. 21 bodů zahrává na 9 náběhů a otáčí zápas na konečný stav 22:30. Postup si navíc zajišťuje z prvního místa. Adam Kozák totiž porazil Radka Nováka 30:28 na 36 náběhů.
Ve skupině D vítězí Radovan Hájek před svým klubovým kolegou z Poruby Lukášem Popeňažníkem. Oba hráči si připsaly 4 body za dvě vítězství. Ve zvájemném zápase uspěl Hájek po výhře 30:17 na 27. V závěrečném zápase však nestačil na havířovského hráče Vladimíra Starečka. Hájek zahrál GP 0,878, Popeňažník 0,810. Třetí místo ve skupině obsadil kladenský Marek Váša.
Před sobotnímí čtvrtfinálovými zápasy bylo na programu slavnostní vyhlášení Extraligy v trojbandu a seriálu Velkých cen. Pohár a medaile převzal mistrovský tým z Kladna ve složení Radek Novák, Štěpán Kohout, Jan Aleš, Marek Váša a náhradník Jan Kafka. Vítězství ve Velké ceně obhájil Jan Aleš. Druhý skončil domácí Adam Bača, třetí Štěpán Kohout.
V prvním kole čtvrtfinálových zápasů se proti sobě postavili Ivo Gazdoš a Milan Ettel a stejně jako ve skupině hráči z Poruby Radovan Hájek a Lukáš Popeňažník. Hrálo se do 35-ti bodů bez omezení náběhů. I přes špatný úvod zápasu dokázal Ivoš jasným způsobem porazit Milana Ettela. Ivoš znovu předvedl velmi dobrý finiš a zápas dohrál ve 39. náběhu. Skvěle zahrál Radek Hájek a porazil Lukáše 35:21 na 23 náběhů ! Radek zahrál třikrát sérii 5-ti bodů.
Ve druhém kole byl k vidění skvostný výkon v podání Martina Boháče. Martin postupoval jako nasazená jednička, zatímco Radek Novák díky třem získaným bodům z druhého místa byl nasazený jako poslední osmý. Mnozí tipovali tyto dva hráče do finálového zápasu. Možná se tento zápas dal nazvat předčasným finále. Martin do zápasu vstoupil dérií 9. Po 7. náběhu bylo skore 15:7. Následoval fantastický závěr. Na zbylých dvacet bodů potřeboval Martin 5 náběhů ! Zápis 3-2-6-5-4 !!! Radek neměl sebemenší šanci. Průměr 2,916, na limit 35-ti bodů nejlepší výkon v podání českého hráče vůbec, Martinova nejlepší partie. V jednotlivém průměru drží český rekord Mirek Bača. Ten na 12. náběhů zahrál 40 bodů. Posledním čtvrtfinalistou se stal Štěpán Kohout. Vítězství proti Vedralovi se nerodilo lehce. Ve 23. náběhu bylo skore 20:21 pro trmického hráče. Štěpán ale ve správný moment předvedl skvostnou sérii 12-ti bodů a tím zápas rozhodl. Nakonec partii dohrál ve 29. náběhu a zvítězil o 11 bodů.
Nedělní semifinále hrané do 40-ti bodů nepřineslo skvostné výkony jako ve čtvrtfinále. Byla tady cítit velká touha hráčů dostat se do finále a zápasy byly opartnější. Řeklo by se, že po tom, co předvedl Martin Boháč v sobotu večer, tak ho nikdo nemůže v boji o zisk mistrovského titulu zastavit. Znovu se ukázalo specifikum kulečníku a obzvláště trojbandu. Martin se se zejména závěrem zápasu s Radkem Hájkem protrápil a svému soupeři podlehl 40:34 na 41 náběhů. Opakovala se situace z minulého roku. Martin prohrál svůj jediný zápas letošní sezony až v semifinále republikového šampionátu. Naprosto stejně jako minulý rok. Na vedlejším stole se také oba hráči spíše trápili. Štěpán Kohout dokonce zahrál úvodní bod až v 7. náběhu. Zlom v zápase přišel ve 25. náběhu. Za stavu 23:23 zahrál Ivoš sérii 3, v následujícím náběhu přidal dalších 5 bodů a dostal se do vedení 23:31. Štěpán na toto již nedokázal reagovat a Ivošovi podlehl 40:32 na 35 náběhů.
Čtyři tituly republikového šampiona v trojbandu měl před finále na svém kontě Ivo Gazdoš. Radek Hájek pouze jeden a to navíc datovaný do roku 2003. Bilance vzájemných zápasů asi také spíše hovoří pro havířovského hráče. Nicméně na to co předvedl úřadující mistr Evropy Hájek se dalo jen těžce reagovat. Po čtyřech nábězích svítilo u jeho jména celkem 22 bodů ! Radek zahrál postupně série 5-5-3-9 a do pauzy šel s dvacetibodovým vedením ! Takto nastolené tempo se jen těžce udržuje. Radek pak zahrál v následujících sedmi nábězích pouze dva body. Pak ale na závěrečných 16 bodů potřeboval 12 náběhů a zápas ukončil ve 23. náběhu. Ivoš měl na svém kontě 26 bodů. Nemáme k dispozici úplné statistiky přesných výsledků finále, ale Radkův finálový výkon jistě patří k těm nejlepším.
Skvělé období své kariéry zažívá osmatřicetiletý hráč BC Poruba Radovan Hájek. Před rokem zaskočil kulečníkovou veřejnost, když se stal historicky prvním seniorským Mistrem Evropy v trojbandu na malém stole. Nyní si po 15-ti letém čekání připisuje druhý republikový triumf v trojbandu na závodním stole.
Radek zakončil turnaj s generálním průměrem 1,086. Poražený finalista Ivo Gazdoš zahrál GP 1,043. Nejlepšího průměru dosáhl Martin Boháč. Zahrál GP 1,204. Tito zmínění hráči si rozdělili prémii pěti tisíc korun od společnosti NIR. Radek Hájek jako vítěz turnaje obdržel navíc dva tisíce korun. Ivo Gazdoš tisíc korun za nejvyšší sérii turnaje, která měla hodnotu 13. A Martin za nejvyšší GP a nejlepší partii 35 na 12 náběhů.
Radek Hájek nás bude reprezentovat na říjnovém Mistrovství světa v egyptské Káhiře.
Závěrem bych rád znovu poděkoval všem sponzorům, hráčům, rozhodčím, divákům, TVCOMu, fotografovi Vlastovi Kahounovi, strážci grilu Honzovi Vitoušovi. Po všech stránkách se nám turnaj povedl :)

Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
LiveScore zápasů
Záznam přenosu:
PÁTEK:
https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Ostatni/161759-Mistrovstvi-CR-v-kulecniku-zapasy-v-zakladnich-skupinach.htm
SOBOTA:
ZÁKLADNÍ SKUPINY:
https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Ostatni/161760-Mistrovstvi-CR-v-kulecniku-zapasy-v-zakladnich-skupinach.htm
ČTVRTFINÁLE:
https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Ostatni/161761-Mistrovstvi-CR-v-kulecniku-CTVRTFINALE.htm
NEDĚLE:
SEMIFINÁLE:
https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Ostatni/161762-Mistrovstvi-CR-v-kulecniku-SEMIFINALE.htm 
FINÁLE:
https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Ostatni/161763-Mistrovstvi-CR-v-kulecniku-FINALE.htm 

KOMPLETNÍ SESTŘÍHANÁ VIDEOGALERIE NA YOUTUBE KANÁLU ŽIŽKOVSKÉHO KLUBU

Reportáž TV Praha

Zpět

Další top zprávy

Dudák Cup

16.1.2019

Dne 28.12.2018 byl odehrán třetí  ročník Dudák Cupu.

Skvělý výkon týmu Poruby

14.1.2019

Do jarní části soutěže Extraligy v trojbandu perfektním způsobem vykročilo družstvo Poruby. Porubští, posilněni o brněnského Martina Boháče, hostili o pátém hracím víkendu vedoucí tým z Kladna a Trmice. A právě v sobotním šlágru tohoto kola předvedl ostravský tým nejlepší výkon sezony. Vedoucí Kladno přijeli 8:0 a zahráli generální průměr družstva 1,106 ! Pro kladenské to byl černý víkend. V neděli totiž remizovali s Prostějovem a jejich náskok na čele tabulky se ze čtyř bodů smrsknul na pouhý bod. 

Reportáž ČT o historii kulečníku v Praze

12.1.2019

Tvůrci pořadu Z metropole České televize zpracovali hezkou reportáž o historii kulečníku v Praze. Nedílnou součástí této historie je i žižkovský klub, který slaví v tomto roce 50. výročí působnosti v prostorech Tělocvičné jednoty Sokola Žižkov I.
První část reportáže začíná v čase 9:00. Druhá část věnovaná žižkovskému klubu v čase 21:10.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10116288835-z-metropole/219411058230002/

Velké poděkování panu Sojkovi a jeho týmu za zpracování reportáže a panu Pencovi, který sepisuje knížku o historii kulečníku. Jak zaznělo v reportáži, tak případné materiály týkající se historie kulečníku zasílejte na jeho adresu info@ceskykulecnik.cz

Jaspers prvně v kariéře vítězí v Hurghadě

10.12.2018

Dva nejlepší hráči sezony se střetli ve finále posledního World cupu roku 2018. Světová jednička, vítěz dvou World cupů, vítěz celkového seriálu World cupů již před posledním turnajem v Hurghadě čelil aktuálnímu mistru světa, vítězi jednoho World cupu a nového světového rekordmana, který jako první zahrál deset průměr v oficiálním zápase trojbandu do 40-ti bodů. To byl finálový zápas sedmého World cupu sezony mezi Frédéricem Caudronem a Dickem Jaspersem. Jako vítěz odešel o tři roky starší Holanďan Dick Jaspers. Vystřídal tak po téměř 13-ti měsících svého finálového protivníka na pozici číslo jedna světového žebříčku.

Extraliga v trojbandu – 4. hrací víkend

10.12.2018

Kladenský celek v sestavě Novák, Aleš, Kohout, Váša a náhradníky Markupem a Korecem je podzimním mistrem extraligové soutěže v trojbandu čtyřčlenných družstev. Pěti násobní obhájci titul uv podzimní části sezony neprohráli, mají skore 47:9 a náskok čtyř bodů před druhou Porubou. O uplynulém víkendu bylo na programu poslední kolo podzimní části sezony, kdy byl na programu pouze jeden zápas pro každý tým. Vlivem příjezdu našich hráčů z World cupu z Hurghady byly zápasy Kladna s Trmicemi a Poruby s Prostějovem odehrány v neděli.

Van Silfhout vítězí v Bohumíně

3.12.2018

Mnohonásobný mistr Holandska Michel van Silfhout se stal vítězem 16. ročníku tradičního turnaje mistrů města Bohumína. Holanďan o svém celkovém vítězství rozhodnul poté, co v rozhodující třetí disciplíně trojbandu za stavu 12:3 dohrál domácímu hráči Miroslavu Andrejovskému zápas sérií 12-ti bodů. Michel tak vylepšil svůj výsledek z loňského roku, kdy ve finále podlehl Rakušanovi Arnimu Kahoferovi a raduje se ze svého premiérového bohumínského vítězství.

O Novákově vítězství rozhodnul druhý rozstřel

26.11.2018

Neuvěřitelně dramatický závěr mělo finále v pořadí již letošní 3. Velké ceny v trojbandu, která se uskutečnila o u plynulém víkendu v Praze na Žižkově. Vítěz předešlých dvou turnajů havířovský Ivo Gazdoš zremizoval zápas Radku Novákovi sérií tří bodů. O vítězi, tak po dlouhé době rozhodoval rozstřel. A na Žižkově byly k vidění hned dva. Ten první totiž skončil v poměru 2:2. Ivo byl velmi blízko třetímu bodu. Lehká tuž v Ivošův neprospěch ale poslala hráče do druhého rozstřelu. V něm zahrál Radek znovu dva body. Ivo nedobře zahrál zahajovací pozici a druhý strk vynechal. Radek tak oplatil Ivovi porážku o jeden bod ze zářijové Velké ceny na Kladně. 

Jedenáctkrát účast ve finále, z toho deset vítězství

19.11.2018

Padesátiletý Belgičan Eddy Merkcx jubilejně podesáté v kariéře vyhrál turnaj světové série v trojbandu  Ve finále letošního šestého World cupu sezony jasně porazil Řeka Filippose Kasidokostase v poměru 40:19: na 19 náběhů. Eddy se pyšní fantastickou statistikou finálových účastí na World cupu. Z jedenácti účastí prohrál pouze jednou a historickém medailovém žebříčku se posunul na páté místo před Raymonda Ceulemanse. Po tomto turnaji je také jasno o celkovém vítězi seriálu World cupů tohoto kalendářního roku. Frédéric Caudron je před posledním World cupem, který je na programu v prosinci v Hurghadě, v nedostižném vedení právě před jeho krajanem Merckxem.

Extraliga v trojbandu – 3. hrací víkend

18.11.2018

Zaváhání Poruby v Jablonci byl největším překvapením třetího hracího víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Kladno znovu neztratilo ani bod a tak vede tabulky již o čtyři body. O nejlepší výkon se postaral Zdenek Galíček, který v nedělním zápase v Jablonci porazil Pavla Škopa v poměru 40:31 na 28 náběhů. Na stejném stole byl v sobotu Radek Hájek znovu proti Pavlovi Škopovi o náběh horší.

Marek Faus podesáté mistrem republiky v jednobandu

11.11.2018

Jubilejní desátý mistrovský titul v disciplíně jednoband na závodním stole vybojoval o uplynulém víkendu hráč SK Billard Centra Praha Marek Faus. Ve finále porazil domácího Mirka Baču na náběhy 112:97. Faus tak v této sezoně zvítězil na všech technických MČR a zajistil si tak start na dubnovém evropském šampionátu. 

Další zpravodajství

MČR jednoband MS

16.1.2019

Přijměte pozvání na 26. Mistrovství České republiky v jednobandu na malém stole.

Termín konání 8. – 10. února v klubu Vital Sports z.s.

Turnaj je kvalifikační na republikový šampionát v trojboji.

Dudák Cup

16.1.2019

Dne 28.12.2018 byl odehrán třetí  ročník Dudák Cupu.

Skvělý výkon týmu Poruby

14.1.2019

Do jarní části soutěže Extraligy v trojbandu perfektním způsobem vykročilo družstvo Poruby. Porubští, posilněni o brněnského Martina Boháče, hostili o pátém hracím víkendu vedoucí tým z Kladna a Trmice. A právě v sobotním šlágru tohoto kola předvedl ostravský tým nejlepší výkon sezony. Vedoucí Kladno přijeli 8:0 a zahráli generální průměr družstva 1,106 ! Pro kladenské to byl černý víkend. V neděli totiž remizovali s Prostějovem a jejich náskok na čele tabulky se ze čtyř bodů smrsknul na pouhý bod. 

Reportáž ČT o historii kulečníku v Praze

12.1.2019

Tvůrci pořadu Z metropole České televize zpracovali hezkou reportáž o historii kulečníku v Praze. Nedílnou součástí této historie je i žižkovský klub, který slaví v tomto roce 50. výročí působnosti v prostorech Tělocvičné jednoty Sokola Žižkov I.
První část reportáže začíná v čase 9:00. Druhá část věnovaná žižkovskému klubu v čase 21:10.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10116288835-z-metropole/219411058230002/

Velké poděkování panu Sojkovi a jeho týmu za zpracování reportáže a panu Pencovi, který sepisuje knížku o historii kulečníku. Jak zaznělo v reportáži, tak případné materiály týkající se historie kulečníku zasílejte na jeho adresu info@ceskykulecnik.cz

MČR juniorů

7.1.2019

Českomoravský billiardový svaz a pořádající klub TJ Sokol Žižkov vás srdečně zvou na republikový šampionát juniorů na malých stolech.

V sobotu 9. února se uskuteční volná hra, v neděli 10. února se odehraje trojband.

 

Jaspers prvně v kariéře vítězí v Hurghadě

10.12.2018

Dva nejlepší hráči sezony se střetli ve finále posledního World cupu roku 2018. Světová jednička, vítěz dvou World cupů, vítěz celkového seriálu World cupů již před posledním turnajem v Hurghadě čelil aktuálnímu mistru světa, vítězi jednoho World cupu a nového světového rekordmana, který jako první zahrál deset průměr v oficiálním zápase trojbandu do 40-ti bodů. To byl finálový zápas sedmého World cupu sezony mezi Frédéricem Caudronem a Dickem Jaspersem. Jako vítěz odešel o tři roky starší Holanďan Dick Jaspers. Vystřídal tak po téměř 13-ti měsících svého finálového protivníka na pozici číslo jedna světového žebříčku.

Extraliga v trojbandu – 4. hrací víkend

10.12.2018

Kladenský celek v sestavě Novák, Aleš, Kohout, Váša a náhradníky Markupem a Korecem je podzimním mistrem extraligové soutěže v trojbandu čtyřčlenných družstev. Pěti násobní obhájci titul uv podzimní části sezony neprohráli, mají skore 47:9 a náskok čtyř bodů před druhou Porubou. O uplynulém víkendu bylo na programu poslední kolo podzimní části sezony, kdy byl na programu pouze jeden zápas pro každý tým. Vlivem příjezdu našich hráčů z World cupu z Hurghady byly zápasy Kladna s Trmicemi a Poruby s Prostějovem odehrány v neděli.

Van Silfhout vítězí v Bohumíně

3.12.2018

Mnohonásobný mistr Holandska Michel van Silfhout se stal vítězem 16. ročníku tradičního turnaje mistrů města Bohumína. Holanďan o svém celkovém vítězství rozhodnul poté, co v rozhodující třetí disciplíně trojbandu za stavu 12:3 dohrál domácímu hráči Miroslavu Andrejovskému zápas sérií 12-ti bodů. Michel tak vylepšil svůj výsledek z loňského roku, kdy ve finále podlehl Rakušanovi Arnimu Kahoferovi a raduje se ze svého premiérového bohumínského vítězství.

Vánoční turnaj BC Řipská 2018

28.11.2018

Přijměte pozvání na tradiční Vánoční turnaje BC Řipská 2018.

V karambolu se budou hrát kvarty, v poolu devítka. Celý turnaj Vám jako každý rok zpříjemní vánoční menu, skvělá  atmosféra a v neposlední řadě také nemalé finanční výhry a další ceny. Akce je dotována částkou 25 100 Kč!
Podrobnosti naleznete zde.
Těšíme se na Vaši účast!

Vánoční turnaj BK Ekvita Kladno

28.11.2018

Billiard klub Ekvita Kladno

Karambol: Trojband MS
Pool: 9-ball
Šipky: 501 DO

Občerstvení v ceně startovného, od 20 hodin tradiční country