Radovan Hájek republikovým šampionem v trojbandu

23.4.2018

Jedno z nejlepších finálových klání, možná nejlepší vůbec, bylo k vidění na uplynulém 33. Mistrovství České republiky v trojbandu, které se konalo v klubu TJ Sokol Žižkov. Začátkem května minulého roku slavil titul mistra Evropy, letos na konci dubna po brilantním vstupu do finálového zápasu si Radovan Hájek připisuje svůj druhý republikový triumf v trojbandu na závodním stole. Iva Gazdoše porazil 40:26 na 23 náběhů. Radek nás díky této výhře bude reprezentovat na říjnovém Mistrovství světa.
Oproti minulým sportovním sezonám doznal šampionát v trojbandu zásadní změny. Na turnaj se kvalifikovalo dle jejich výkonů v seriálu Velkých cen a Extralize 16 nejlepších hráčů sezony. Hráči byli rozděleni do čtyř skupin po čtyřech, první dva si zajistili postup do čtvrtfinále. Ve skupinách se hrálo do 30-ti bodů na 40 náběhů. Zápasy vyřazovací části nebyly omezeny náběhy. Ve čtvrtfinále se hrálo do 35-ti bodů, semifinále a finále od 40-ti bodů. Celý turnaj se hrál s časovým omezení 40-ti vteřin.
Pořadatelství se ujal klub TJ Sokol Žižkov, který se pro hráče pokusil vytvořit co nejvyšší komfort a posunout organizační úroveň tohoto nejprestižnějšího turnaje v kalendáři sekce karambol výše. Stoly Gabriels byly nově potaženy suknem Iwan Simonis 300 Prestige, sponzorský dar firmy Iwan Simonis S.A.. Hrálo se s novými koulemi Pro cup Prestige. Celý turnaj byl živě vysílán na webu TVCOM. K vidění byly kromě samotné hry také rozhovory s hráči, rozhodčími a organizátory. Přenos, který podpořila firma Regest Centrum s.r.o., zhlédlo na webu TVCOMu a Facebookových stránkách ČMBS, klubu a ostatních uživatelů celkem 8000 diváků. V pátek si udělala reportáž regionální Praha TV. Pozvánka na turnaj běžela v Radiu Beat. Hrálo se o nádherné poháry z novoborské dílny pana Petra Novotného. Pro hráče a organizační tým bylo díky podpoře pana Jiřího Vítka zdarma jídlo. Firma NIR s.r.o. podpořila turnaj částkou 5 tisíc – odměna pro hráče za jejich dosažené výkony. Turnaj se odehrál pod záštitou starotsky MČ Praha 3 paní Ing. Vladislavy Hujové. Celý průběh turnaje je díky Vlastimilu Kahounovi perfektně zfotodokumentován. Skvělou práci odvedli také rozhodčí. Nezbývá než dodat, že organizačnímu týmu patří velké poděkování.
Zpět ale k průběhu turnaje. Krom skupiny D, byli v každé skupině dva hráči, kteří již zažili ten slastný pocit zvítězit na MČR v trojbandu na závodním stole. Papírově by se tak dalo předpokládat, že právě tito hráči postoupí do čtvrtfinále a budou usilovat o republikový primát. Ve dvou případech tomu ale bylo jinak.
Ve skupině A byli hned v úvodním kole turnaje zajímavé zápasy. Domácí Adam Bača se v 10. náběhu, kdy zahrál sérii 9, dostal do vedení 16:6 nad Štěpánem Kohoutem. Po pauze ale domácí naděje vynechala pár hratelných pozic a kladenský matador se postupně dostával zpět do hry. Štěpán zahrál posledních 20 bodů na 12 náběhů a Baču nakonec porazil 30:26 na 24 náběhů. Obhájce titulu Jan Hudák nastoupil proti svému týmovému kolegovi Milanovi Ettelovi. Milan sváděl s Honzou tuhý boj. Za stavu 25:23 Milan zápas ukončil sérií 5. Honza z dohrávky zahrál pouze úvodní pozici a tak nejmladší účastník turnaje slavil vítězství.
Ve druhých zápasech se pokrali vítězové a poražení z prvního kola. Kohout i přes špatný vstup do zápasu, kdy měl 6 bodů v 15. náběhu, nakonec svého žáka Ettela porazil 30:23 na 33 náběhů. Na stejný počet náběhů dokázal porazit Bača Hudáka. Pro obhájce titulu hráče TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou to tak prakticky znamenal konec v turnaji. A ani v posledním zápase v turnaji si Honza také nespravil chuť. O tři body podlehl Kohoutovi na 37 náběhů. Zápas mezi Bačou a Ettelem byl přímým zápasem o postup do čtvrtfinále. Bača měl před tímto zápasem vyšší GP a tak mu k postupu stačila i remíza. Domácí hráč vstoupil do zápasu dobře. Na 9 náběhů měl 14 bodů a vedl o osm bodů. Co ale přišlo poté se snad ani nedá nazvat krizí. Totální výpadek. Celkem 15 čar po sobě. Ettel se dostal ve 38. náběhu díky sérii 4 do vedení 25:24. V následujících nábězích ani jeden hráč bod nedal a tak šel Bača na dohrávku s vědomím, že musí zahrát úvodní pozici, aby zápas zremizoval a tím si zajistil postup. Bača totální kolaps stvrdil, úvodní pozici udělal krátkou a Milan Ettel si zajsitil postup do vyřazovací části turnaje.
Skupinu B vyhrál suverénním způsobem papírově největší favorit na zisk titulu Martin Boháč. Martin své soupeře porazil rozdílem 11 a více bodů a zahrál GP 1,139. V zápase s Janem Alešem zahrál Martin vůbec nejlepší výkon ve skupinové fázi. Na 30 bodů potřeboval 20 náběhů. Boj o druhé postupové v podstatě rozhodl hned první zápas mezi Martinem Vedralem a Honzou Alešem. Ani jednomu hráči se na turnaji moc nedařilo. Vzájmený zápas vyhrál hráč BC LakoPlastu Trmice Vedral 28:20 a přiblížil se tak postupu. V posledním zápase Vedral věděl, že mu stačí i za jistých okolností i prohra se svým bohumínským soupeřem Ráčkem. Martin nehrál dobře, ale v posledním náběhu bylo skore 18:18 a Martin měl dohrávku. Tím bylo jasné, že Martin postoupí dále. Navíc ještě zahrál tři body a na druhém místě měl 4 body.
Ve skupině C byla situace zamotaná až do posledních chvil. První zápasy ovládly Novák s Gazdošem. Ivoš měl skvělý vstup do zápasu s Adamem Kozákem. Na 8 náběhů měl 18 bodů. Závěr sice tak dobrý nebyl, ale dva body si havířovský hráč v poklidu připsal. Dobrý začátek měl i Radek Novák. Ten měl v 11. náběhu v zápase proti druhému domácímu hráči Marcelu Dirnovi 17 bodů a vedl o 5 bodů. Radek se ale zasekl na 23 bodech, kterých dosáhl v 17. náběhu. Pak následovalo 9 čar. Marcelovi se ale nepovedlo svého soupeře dohnat. Nejblíže se dostal a rozdíl tří bodů. Radek nakonec zvítězil v poměru 30:23 na 34 náběhů. Souboj vítězů prvního kola byla náramná podívaná. Radek Novák vedl v 10. náběhu 12:4. Ivoš ale předvedl v tento moment vůbec nejvyšší sérii turnaje. Díky sérii 13 se dostal do vedení 12:17 ! Oba hráči se pak přetahovali o vedení v zápase. V 25. náběhu šel Radek ke stolu za nepříznivého stavu 24:26. Zahrál sérii 3. Ivoš ale kontruje také třemi body, vynechává poslední. Radek třemi dohrává, Ivoš zápas z dohrávky zremizuje. V souboji poražených hráčů se raduje Marcel Dirn, když Adama Kozáka poráží 30:27 na 36 náběhů. Adam je tak ze hry o postup. Zato domácí naděje Marcel Dirn má své další působení v turnaji ve svých rukou. K postupu potřeboval v posledním kole porazit Iva Gazdoše. Marcel by měl díky vítězství na kontě 4 body, Ivoš díky remíze s Novákem pouze body 3. Před 28. náběhem je skore 20:9 pro žižkovského hráče a s postupovými šancemi to vypadá nadějně. Ivoš se ale nikdy nevzdává a předvádí dokonalý finiš a zvrat v zápase. 21 bodů zahrává na 9 náběhů a otáčí zápas na konečný stav 22:30. Postup si navíc zajišťuje z prvního místa. Adam Kozák totiž porazil Radka Nováka 30:28 na 36 náběhů.
Ve skupině D vítězí Radovan Hájek před svým klubovým kolegou z Poruby Lukášem Popeňažníkem. Oba hráči si připsaly 4 body za dvě vítězství. Ve zvájemném zápase uspěl Hájek po výhře 30:17 na 27. V závěrečném zápase však nestačil na havířovského hráče Vladimíra Starečka. Hájek zahrál GP 0,878, Popeňažník 0,810. Třetí místo ve skupině obsadil kladenský Marek Váša.
Před sobotnímí čtvrtfinálovými zápasy bylo na programu slavnostní vyhlášení Extraligy v trojbandu a seriálu Velkých cen. Pohár a medaile převzal mistrovský tým z Kladna ve složení Radek Novák, Štěpán Kohout, Jan Aleš, Marek Váša a náhradník Jan Kafka. Vítězství ve Velké ceně obhájil Jan Aleš. Druhý skončil domácí Adam Bača, třetí Štěpán Kohout.
V prvním kole čtvrtfinálových zápasů se proti sobě postavili Ivo Gazdoš a Milan Ettel a stejně jako ve skupině hráči z Poruby Radovan Hájek a Lukáš Popeňažník. Hrálo se do 35-ti bodů bez omezení náběhů. I přes špatný úvod zápasu dokázal Ivoš jasným způsobem porazit Milana Ettela. Ivoš znovu předvedl velmi dobrý finiš a zápas dohrál ve 39. náběhu. Skvěle zahrál Radek Hájek a porazil Lukáše 35:21 na 23 náběhů ! Radek zahrál třikrát sérii 5-ti bodů.
Ve druhém kole byl k vidění skvostný výkon v podání Martina Boháče. Martin postupoval jako nasazená jednička, zatímco Radek Novák díky třem získaným bodům z druhého místa byl nasazený jako poslední osmý. Mnozí tipovali tyto dva hráče do finálového zápasu. Možná se tento zápas dal nazvat předčasným finále. Martin do zápasu vstoupil dérií 9. Po 7. náběhu bylo skore 15:7. Následoval fantastický závěr. Na zbylých dvacet bodů potřeboval Martin 5 náběhů ! Zápis 3-2-6-5-4 !!! Radek neměl sebemenší šanci. Průměr 2,916, na limit 35-ti bodů nejlepší výkon v podání českého hráče vůbec, Martinova nejlepší partie. V jednotlivém průměru drží český rekord Mirek Bača. Ten na 12. náběhů zahrál 40 bodů. Posledním čtvrtfinalistou se stal Štěpán Kohout. Vítězství proti Vedralovi se nerodilo lehce. Ve 23. náběhu bylo skore 20:21 pro trmického hráče. Štěpán ale ve správný moment předvedl skvostnou sérii 12-ti bodů a tím zápas rozhodl. Nakonec partii dohrál ve 29. náběhu a zvítězil o 11 bodů.
Nedělní semifinále hrané do 40-ti bodů nepřineslo skvostné výkony jako ve čtvrtfinále. Byla tady cítit velká touha hráčů dostat se do finále a zápasy byly opartnější. Řeklo by se, že po tom, co předvedl Martin Boháč v sobotu večer, tak ho nikdo nemůže v boji o zisk mistrovského titulu zastavit. Znovu se ukázalo specifikum kulečníku a obzvláště trojbandu. Martin se se zejména závěrem zápasu s Radkem Hájkem protrápil a svému soupeři podlehl 40:34 na 41 náběhů. Opakovala se situace z minulého roku. Martin prohrál svůj jediný zápas letošní sezony až v semifinále republikového šampionátu. Naprosto stejně jako minulý rok. Na vedlejším stole se také oba hráči spíše trápili. Štěpán Kohout dokonce zahrál úvodní bod až v 7. náběhu. Zlom v zápase přišel ve 25. náběhu. Za stavu 23:23 zahrál Ivoš sérii 3, v následujícím náběhu přidal dalších 5 bodů a dostal se do vedení 23:31. Štěpán na toto již nedokázal reagovat a Ivošovi podlehl 40:32 na 35 náběhů.
Čtyři tituly republikového šampiona v trojbandu měl před finále na svém kontě Ivo Gazdoš. Radek Hájek pouze jeden a to navíc datovaný do roku 2003. Bilance vzájemných zápasů asi také spíše hovoří pro havířovského hráče. Nicméně na to co předvedl úřadující mistr Evropy Hájek se dalo jen těžce reagovat. Po čtyřech nábězích svítilo u jeho jména celkem 22 bodů ! Radek zahrál postupně série 5-5-3-9 a do pauzy šel s dvacetibodovým vedením ! Takto nastolené tempo se jen těžce udržuje. Radek pak zahrál v následujících sedmi nábězích pouze dva body. Pak ale na závěrečných 16 bodů potřeboval 12 náběhů a zápas ukončil ve 23. náběhu. Ivoš měl na svém kontě 26 bodů. Nemáme k dispozici úplné statistiky přesných výsledků finále, ale Radkův finálový výkon jistě patří k těm nejlepším.
Skvělé období své kariéry zažívá osmatřicetiletý hráč BC Poruba Radovan Hájek. Před rokem zaskočil kulečníkovou veřejnost, když se stal historicky prvním seniorským Mistrem Evropy v trojbandu na malém stole. Nyní si po 15-ti letém čekání připisuje druhý republikový triumf v trojbandu na závodním stole.
Radek zakončil turnaj s generálním průměrem 1,086. Poražený finalista Ivo Gazdoš zahrál GP 1,043. Nejlepšího průměru dosáhl Martin Boháč. Zahrál GP 1,204. Tito zmínění hráči si rozdělili prémii pěti tisíc korun od společnosti NIR. Radek Hájek jako vítěz turnaje obdržel navíc dva tisíce korun. Ivo Gazdoš tisíc korun za nejvyšší sérii turnaje, která měla hodnotu 13. A Martin za nejvyšší GP a nejlepší partii 35 na 12 náběhů.
Radek Hájek nás bude reprezentovat na říjnovém Mistrovství světa v egyptské Káhiře.
Závěrem bych rád znovu poděkoval všem sponzorům, hráčům, rozhodčím, divákům, TVCOMu, fotografovi Vlastovi Kahounovi, strážci grilu Honzovi Vitoušovi. Po všech stránkách se nám turnaj povedl :)

Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
LiveScore zápasů
Záznam přenosu:
PÁTEK:
https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Ostatni/161759-Mistrovstvi-CR-v-kulecniku-zapasy-v-zakladnich-skupinach.htm
SOBOTA:
ZÁKLADNÍ SKUPINY:
https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Ostatni/161760-Mistrovstvi-CR-v-kulecniku-zapasy-v-zakladnich-skupinach.htm
ČTVRTFINÁLE:
https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Ostatni/161761-Mistrovstvi-CR-v-kulecniku-CTVRTFINALE.htm
NEDĚLE:
SEMIFINÁLE:
https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Ostatni/161762-Mistrovstvi-CR-v-kulecniku-SEMIFINALE.htm 
FINÁLE:
https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Ostatni/161763-Mistrovstvi-CR-v-kulecniku-FINALE.htm 

KOMPLETNÍ SESTŘÍHANÁ VIDEOGALERIE NA YOUTUBE KANÁLU ŽIŽKOVSKÉHO KLUBU

Reportáž TV Praha

Zpět

Další top zprávy

Kohout s Alešem vítězí v Řipské

14.10.2018

Historicky prvními republikovými šampiony v trojbandu dvoučlenných klubových družstev na malém stole se stala kladenská dvojice Štěpán Kohout a Jan Aleš. Na turnaji hraném systémem každý s každým podávali oba dva stabilní výkony, nepoznali porážku a o jejich triumfu bylo více méně jasno již dvě kola před konce. Na druhém místě skončila prekvapivě dvojice Adam Bača Marcel Dirn ze Žižkova, třetí papírově nejsilnější dvojice z Havířova Ivo Gazdoš a Miroslav Bača.

Jaspers vítězí v historickém finále

10.10.2018

Třiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers získal o uplynulém víkendu svůj v pořadí již čtvrtý světový titul. Finálový zápas měl historický průběh. Prvně totiž o vítězi rozhodoval rozstřel. Na dva body v podání soupeře Francouze Jérémyho Buryho kontroval velezkušený Jaspers body tři a dokonale tak zvrátil průběh finálového zápasu na svou stranu. Dick se také generálním průměrem 2,352 postaral o nový světový rekord mistrovství světa. 

Ivo Gazdoš vítězí na Kladně

9.10.2018

Hráč havířovského klubu Ivo Gazdoš se stal vítězem prvního turnaje Velké ceny v trojbandu na závodním stole. Ivoš ve finále porazil domácího Radka Nováka nejtěsnějším poměrem o jeden bod na 31 náběhů. Turnaj se zúčastnilo celkem 36 hráčů a odehrálo se celkem 64 zápasů.

Marek Faus získává 14. titul v kádru 47/2

24.9.2018

Marek Faus, hráč klubu SK Billard Centrum Praha, získal o uplynulém víkendu již svůj 14. mistrovský titul v disciplíně kádr 47/2. Ve finále porazil hráče BC LakoPlast Trmice Adama Kozáka po jednoznačném průběhu v poměru 200:18 na 4 náběhy. 

Extraliga v trojbandu – 1. hrací víkend

19.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala dlouhodobá nejvyšší soutěž v trojbandu čtyřčlenných družstev na závodním stole. Soutěž doznala oproti minulé sezoně několika změn. Díky celkem 14-ti přihlášeným týmům se soutěž rozdělila na dvě úrovně. Do Extraligy je nasazano osm družstev dle pořadí z minulé sezony. Zbylých šest družstev tvoří soutěž 1. ligy. Co se týče postupu a sestupu, tak osmý tým Extraligy přímo nahradí vítěz 1. ligy. Sedmý tým Extraligy sehraje s druhým týmem 1. ligy na neutrálních stolech barážové dvojutkání. Obhájcem titulu z posledních dvou sezon je tým BK Ekvita Kladno. Stejně jako v uplynulé sezoně bude pro družstva velkou motivací vize kvalifikovat se na evropský šampionát klubových družstev, který se uskuteční na konci června v Portu. S největší pravděpodobností se do Porta kvalifikují dva naše týmy. Sekce karambol podpoří vítěze soutěže částkou 50 tísíc korun, druhého v pořadí částkou poloviční. Také jako přípravu na tuto mezinárodní akci je od této sezony povinností hrát zápasy s časovým omezením 40-ti vteřin. Toto je řešeno pomocí online počitadla výsledkového servisu a tak vývoj všech zápasů soutěže je možné sledovat online nebo si průběh zápasu můžeme projít zpětně. Ze žižkovského klubu se navíc všechny zápasy přenášejí živě. Všechny zápasy zůstávají v archivu Youtube kanálu žižkovského klubu.

Přehled nové sportovní sezony

13.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala zápasy oblastních tříd nová sportovní sezona sekce karambol Českomoravského billiardového svazu. Co přinese ? Pojďme se na ni podívat v souhrnném článku.

Týden s Eddym

17.8.2018

Celý uplynulý týden strávil vicemistr světa v trojbandu z roku 2010 Belgičan Eddy Leppens v České republice. Od pátku do středy odtrénoval celkem 36 hodin s našimi vybranými dvanácti hráči. Čtvrteční odpoledne strávil Eddy v trmickém klubu, kde na pozvání pana Jiřího Skriby a za účasti primátorky statutárního města Ústí nad Labem Ing. Věry Nechybové, postupně trénoval domácí nejlepší hráče, předvedl ukázku technických disciplín a nakonec odehrál tři přátelské partie a předvedl několik exhibičních strků.

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

25.7.2018

Po roční odmlce se znovu povedl dotáhnout ke zdárnému konci tréninkový kemp se zahraničním trenérem. Stejně jako v červenci 2016 do Česka zavítá aktuální osmnáctý hráč světového žebříčku Belgičan Eddy Leppens. Eddy u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká, na pozvání pana Skriby, exhibiční vystoupení v trmickém klubu.

Merckx vyhrává 3CC Masters a 40000$

16.7.2018

Za svou mnohaletou kariéru si ještě nikdy Belgičan Eddy Merckx neodnesl šek v takové výši za turnajové vítězství. Eddy se stal vítězem první edice nové série turnajů 3-Cushion Challenge World Masters, když ve finále porazil svého krajana Eddyho Leppense v poměru 57:19. 24 hráčů turnaje si rozdělilo prize money ve výši 220 000$. Eddy jako vítěz obdržel šek na 40 000$.

Frédéric Caudron je vládcem světového trojbandu

9.7.2018

Slaví zisk jubilejního dvacátého World cupu. Je úřadující mistr světa, vicemistr Evropy, letos vyhrál dva World cupy ze čtyř, je první ve světovém žebříčku o dva parníky před zbytkem pole a celkové vítězství v letošním seriálu World cupů mu uteče jen velmi těžce. Řeč je o padesátiletém jedinečném Mr. E.T. Belgičanu Frédéricu Caudronovi, který bez pochyby zažívá nejlepší období své hráčské kariéry.

Další zpravodajství

Kohout s Alešem vítězí v Řipské

14.10.2018

Historicky prvními republikovými šampiony v trojbandu dvoučlenných klubových družstev na malém stole se stala kladenská dvojice Štěpán Kohout a Jan Aleš. Na turnaji hraném systémem každý s každým podávali oba dva stabilní výkony, nepoznali porážku a o jejich triumfu bylo více méně jasno již dvě kola před konce. Na druhém místě skončila prekvapivě dvojice Adam Bača Marcel Dirn ze Žižkova, třetí papírově nejsilnější dvojice z Havířova Ivo Gazdoš a Miroslav Bača.

Jaspers vítězí v historickém finále

10.10.2018

Třiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers získal o uplynulém víkendu svůj v pořadí již čtvrtý světový titul. Finálový zápas měl historický průběh. Prvně totiž o vítězi rozhodoval rozstřel. Na dva body v podání soupeře Francouze Jérémyho Buryho kontroval velezkušený Jaspers body tři a dokonale tak zvrátil průběh finálového zápasu na svou stranu. Dick se také generálním průměrem 2,352 postaral o nový světový rekord mistrovství světa. 

Ivo Gazdoš vítězí na Kladně

9.10.2018

Hráč havířovského klubu Ivo Gazdoš se stal vítězem prvního turnaje Velké ceny v trojbandu na závodním stole. Ivoš ve finále porazil domácího Radka Nováka nejtěsnějším poměrem o jeden bod na 31 náběhů. Turnaj se zúčastnilo celkem 36 hráčů a odehrálo se celkem 64 zápasů.

Marek Faus získává 14. titul v kádru 47/2

24.9.2018

Marek Faus, hráč klubu SK Billard Centrum Praha, získal o uplynulém víkendu již svůj 14. mistrovský titul v disciplíně kádr 47/2. Ve finále porazil hráče BC LakoPlast Trmice Adama Kozáka po jednoznačném průběhu v poměru 200:18 na 4 náběhy. 

Extraliga v trojbandu – 1. hrací víkend

19.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala dlouhodobá nejvyšší soutěž v trojbandu čtyřčlenných družstev na závodním stole. Soutěž doznala oproti minulé sezoně několika změn. Díky celkem 14-ti přihlášeným týmům se soutěž rozdělila na dvě úrovně. Do Extraligy je nasazano osm družstev dle pořadí z minulé sezony. Zbylých šest družstev tvoří soutěž 1. ligy. Co se týče postupu a sestupu, tak osmý tým Extraligy přímo nahradí vítěz 1. ligy. Sedmý tým Extraligy sehraje s druhým týmem 1. ligy na neutrálních stolech barážové dvojutkání. Obhájcem titulu z posledních dvou sezon je tým BK Ekvita Kladno. Stejně jako v uplynulé sezoně bude pro družstva velkou motivací vize kvalifikovat se na evropský šampionát klubových družstev, který se uskuteční na konci června v Portu. S největší pravděpodobností se do Porta kvalifikují dva naše týmy. Sekce karambol podpoří vítěze soutěže částkou 50 tísíc korun, druhého v pořadí částkou poloviční. Také jako přípravu na tuto mezinárodní akci je od této sezony povinností hrát zápasy s časovým omezením 40-ti vteřin. Toto je řešeno pomocí online počitadla výsledkového servisu a tak vývoj všech zápasů soutěže je možné sledovat online nebo si průběh zápasu můžeme projít zpětně. Ze žižkovského klubu se navíc všechny zápasy přenášejí živě. Všechny zápasy zůstávají v archivu Youtube kanálu žižkovského klubu.

Přehled nové sportovní sezony

13.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala zápasy oblastních tříd nová sportovní sezona sekce karambol Českomoravského billiardového svazu. Co přinese ? Pojďme se na ni podívat v souhrnném článku.

Týden s Eddym

17.8.2018

Celý uplynulý týden strávil vicemistr světa v trojbandu z roku 2010 Belgičan Eddy Leppens v České republice. Od pátku do středy odtrénoval celkem 36 hodin s našimi vybranými dvanácti hráči. Čtvrteční odpoledne strávil Eddy v trmickém klubu, kde na pozvání pana Jiřího Skriby a za účasti primátorky statutárního města Ústí nad Labem Ing. Věry Nechybové, postupně trénoval domácí nejlepší hráče, předvedl ukázku technických disciplín a nakonec odehrál tři přátelské partie a předvedl několik exhibičních strků.

Länderkampf 2018

4.8.2018

BC Kladno vs. Sachsen-Aanhalt

Tradiční turnaj v trojbandu mezi hráči klubu BC Ekvita Kladno a výběrem spolkové země Sasko-Anhaltsko.

Hlavní hvězdou je přední světový hráč, mistr Dánska a finalista mistrovství světa Dion Nelin.

Program turnaje

program

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

25.7.2018

Po roční odmlce se znovu povedl dotáhnout ke zdárnému konci tréninkový kemp se zahraničním trenérem. Stejně jako v červenci 2016 do Česka zavítá aktuální osmnáctý hráč světového žebříčku Belgičan Eddy Leppens. Eddy u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká, na pozvání pana Skriby, exhibiční vystoupení v trmickém klubu.

Merckx vyhrává 3CC Masters a 40000$

16.7.2018

Za svou mnohaletou kariéru si ještě nikdy Belgičan Eddy Merckx neodnesl šek v takové výši za turnajové vítězství. Eddy se stal vítězem první edice nové série turnajů 3-Cushion Challenge World Masters, když ve finále porazil svého krajana Eddyho Leppense v poměru 57:19. 24 hráčů turnaje si rozdělilo prize money ve výši 220 000$. Eddy jako vítěz obdržel šek na 40 000$.