Ondřej Hošek mistr Evropy ve volné hře juniorů – Kodaň (DK)

24.5.2016

Nesmazatelně se jednadvacetiletý Ondra Hošek zapsal o uplynulém víkendu do historie českého kulečníku. Svůj poslední juniorský turnaj na mezinárodní scéně totiž promělil v zisk nejcennějšího zlatého kovu. Ve finále juniorského šampionátu ve volné hře na velkém stole v dánském hlavním městě Kodani po urputném boji porazil největší hvězdu juniorské kategorie posledních let Holanďana Sama van Ettena. Po remíze 300:300 na jeden náběh, dokázal Ondra zdolat Sama až ve třetím rozstřelu ! Je to třetí zlato z tohoto turnaje pro český kulečník. V roce 1994 vyhrál v Brně Marek Faus, v roce 2000 v holandském Grubbenvorstu Slávek Tauterman a po dlouhých 16-ti telech se to nyní povedlo Ondrovi.
Celkem devět hráčů se účastnilo letošního Mistrovství Evropy ve volné hře juniorů na velkém stole. Organizátorem turnaje byl kodańský klub Københavns Billard Klub – Billardklubben Nordvest. Klub, který má přes 100 členů, je vybaven čtyřmi stoly Verhoeven a dalšími osmi stoly Søren Søgaard, na kterých se hraje v Dánsku nejpopulárnější kulečníková hra s kuželkami. Tato hra má jiné pravidla než u nás v Česku nebo hra, která se hraje pod hlavičkou CEB. Nicméně z 9000 registrovaných hráčů pod dánskou billiardovou federací jich plných 8000 hraje právě tuto hru.
Původně se mělo turnaje účastnit celkem 10 hráčů, z nepochopiletných důvodů na turnaj neodcestoval velký favorit Holanďan Ferry Jong. Ale i tak bylo pole nesmírně silné. Jednotlivé federace vyslaly svou nejlepší reprezentaci a šest hráčů mohlo pomýšlet na zisk titulu. Skupina A tedy byla po odstoupení Jonga pouze ve čtyřech hráčích a všichni tak postoupili do čtvrtfinále, hrálo se tedy pouze o nasazení. Skupina B bylo pětičlenná včetně našeho druhého zástupce Radka Štoka. Ten ale věděl, že bude mít velmi obtížnou práci postoupit dále turnajem.
Všichni aktéři dorazili do dějiště již ve čtvrtek. Každý hráč dostal možnost tréninku deset minut na každém stole. Stoly byly nepříjemné. Reakce z mantinelu byla velmi zvláštní. Koule se po nárazu do mantinelu výrazně zpomalovaly a tak bylo třeba koule strkem velmi přitlačit. Koule se často vávely a bylo třeba si dávat pozor na uspání pozice. Navíc stoly byly samozřejmě díky novému potažení dlouhé a tak úvodní pozice, která je pro volnou nesmírně důlěžitá, byla těžko hratelná.
Turnaj začal v pátek v 10:30 slavnostním zahájením. V 11:00 byly na programu první zápasy skupinové části turnaje. Na Ondru čekal Němec Simon Blondeel. Vstup do zápasu byl z Ondrovi strany dobrý. Měl okolo 180 bodů po třetím náběhu. Pak ale přišla neuvěřitelná krize. S dlouhými pozicemi si hráči jen velmi zřídka dokázali poradit, navíc se k tomu přidaly chyby v krátké hře. Simon se nakonec se zápasem dokázal vypořádat lépe a vyhrál 250:213 na 13 náběhů. Druhý zápas Ondra sehrál ihned po skončení dlouhého zápasu s Blondeelem s Francouzem Pierrem Martorym. Ondra nebyl v ideálním rozpoložení. Navíc Pierre hned v prvním náběhu zahrál sérii 91. Ve třetím náběhu se ale Ondrovi povedla postavil americké řada. To byl jeden z důležitých momentů turnaje. Ondra se dostal do svého tempa a získal jistotu. Zápas sérií 229 dohrál. Francouz měl ale dohrávku a velmi pěknou hrou zápas zremizoval sérií 143. To pro Ondru znamenalo v podstatě jistotu třetího místa ze skupiny a rýsoval se velmi obtížný soupeř pro čtvrtfinále.
Ve skupině B totiž Sam van Etten prohrál s domácím Andersem Henriksenem v poměru 250:166 na 3 náběhy a vypadalo to, že Ondra narazí právě na silného Holanďana.
V sobotu hrál Ondra až druhé kolo od 12:30. Soupeřem mu byl Lucemburčan Maxime Schreiner. Ondra byl jasným favoritem a hlavním cílem zápasu bylo, aby se dostal do co největší pohody před následujícím čtvtrfinále. Zápas se ale vyvíjel z našeho pohledu tragicky. Trápení Ondry bylo neuvěřitelné. V 10. náběhu bylo skore vyrovnané okolo 40 bodů. Pak naštěstí přišla série 206, kterou Ondra zápas sice nedohrál, ale v podstatě rozhodl. O náběh později to již bylo definitvní. Rozpoložení Ondry ale mělo do ideálu daleko.
Jedno přání se ale splnilo. Naštěstí se povedlo ve čtvrtfinále vyhnout Samovi. Henriksen totiž prohrál s dalším Holanďanem Jimem van er Zalmem v poměru 250:2 na 2 náběhy. Sam pak byl v sobotu bezchybný a porazil Belgičana Stefa van Heese i našeho Radka na jeden náběh. Skupinu B tak vyhrál se šesti body a generálním průměrem 114,5. Druhý Anders Henriksen měl GP 62,66, třetí van der Zalm 32,52, čtvrtý van Hees 20,72. Pátému Radkovi soupeři moc šancí nedali. Skupinu A vyhrál Martory s pěti body a GP 37,50, druhý byl Blondeel (18,51), třetí Ondra (25,39) a čtvrtý Schreiner (5,36)
Čtvrtfinálové dvojice tedy vypadaly následovně – Martory – van Hees, Henriksen – Hošek, Blondeel – van der Zalm, van Etten – Schreiner
Ondra sice nehrál s van Ettenem, ale domácí Henriksen byl při chuti a hrál velmi pěkně. Tento zápas byl z našeho hlediska v podstatě dokonalý. Důležité bylo, že Ondra byl odhodlaný. Vyhrál tempo a suverénně řekl rozhodčímu, že začne. Ideálně trefil první karambol, šestým strkem postavil ameriku a za třicet minut publikum tleskalo za sérii 300. Viditelně rozladěný Henriksen pak dohrávku, kterou hrál přes dva mantinely, neudělal. Medaile je doma !
Úroveň čtvrtfinálových zápasů byla neuvěřitelná. Jen chvilku po Ondrovi diváci tleskali znovu. Martory dohrává také na jeden náběh, van Etten ve druhém sérií rovněž 300. Napínavé bylo poslední čtvrtfinále. Dlouho to vypadalo na jasné vítězství van der Zalma. Ten ale slepil ameriku 51 bodů před koncem a nedal úvodní pozici. Blondeel sice nezareagoval hned, ale o dva náběhy pozdějí zápas sérií 230 dohrál.
Z pavouku bylo zřejmé, že Ondra se s obávaným Samem může potkat až ve finále. Nedělní semifinálový zápas tedy sehrál se svým soupeřem ze skupiny Martorym. Možná trocha nervozity svazovala hráče na začátku zápasu. Oba hráči dělaly obrovské chyby a byla otázka času, kdo první soupeřovu chybu potrestá. Naštěstí to byl Ondra, který se jako první dostal do série. A navíc se mu zápas povedlo 265 dohrát. Pierre pak nedal úvodní pozici. Stejně jako Henriksen ji hrál přes dva mantinely. Van Etten dle předpokladů jasně porazil Blondeela 300:2 na 2 náběhy. Zápas dohrál sérií 299.
Následovala zhruba dvouhodinová pauza. Favoritem zápasu byl jednoznačně van Etten. I když mladší, nasbíral těchto finálových zápasů daleko více. Ale i v rozhovoru před finále musel vyjádřit své obavy ze hry Ondry. Ameriku hráli na tomto turnaji tito dva nejlépe. Ne že by byl Ondra úplně v klidu, ale byla cítit jeho odhodlanost. Zajímavý byl trénink hráčů před zápasem. Ondra začínal. A než si Sam odskočil na záchod pozoroval, jak Ondra nemůže ani jedenkrát ze tří pokusů trefit úvodní pozici. Sam pak vyhrál tempo a možná i na základě toho co vypozoroval nechal Ondru začít. Na turnaji mu to již několikrát vyšlo. Ondra však úvodní pozici velmi dobře trefuje a dostává se do série. 14 strkem si staví americkou sérii, za 25 minut dohrává 300. Samovi taktika sice nevyšla, ale bylo neuvěřitelné pozorovat jeho ledový klid. Jakoby z něj sálalo – ještě nekončíme pánové. A taky že ne. Poslední rady trenéra a pak skvěle trefená úvodní pozice, ameriku sice nepostavil na první pokus, ale to ho nemohlo rozhodit. Za 30 minut rozhodčí hlásí 300 a jdeme na rozstřel.
Rozstřel v technických disciplínách CEB změnil. Ještě donedávna se hrála klasická zkrácená partie do 10% limitu partie s tempem. Nyní se hraje rozstřel stejným způsobem jako v trojbandu. Tudíž, kdo udělá více karambolů z úvodní pozice, maximálně do 10% limitu partie a začíná hráč, který začínal i v partii. To byla jednozančná výhoda pro van Ettena. Ondra včetně přestávek 40 minut seděl a bylo jasné, že se s tou situací může vypořádat velmi těžko. A to se také stalo. Trefil strašně málo dvojku a strk byl dlouhý. Viditelně povzbuzený Sam, pak chtěl zahrát prvního na jistotu a tak hrál silně. Navíc zahrál hodně do koule. Chtěl se vyhnout tomu, aby strk neudělal dlouhý. Nicméně se stal naprostý opak. Sam udělal první strk o milimetr krátký. Jdeme dál. Druhý rozstřel Ondra zahájil skvěle. Lépe trefit prvního nemohl. Patým strkem amerika, bez problémů dohrává potřebných 30 bodů. Sam ale znovu jako by se nic nedělo. Prvního sice netrefil tak dobře jako Ondra. Z lehce obtížnější situace se dostává a také bez problémů dohrává 30 bodů. Třetí rozstřel. Ondra znovu skvěle trefuje první pozici. Druhým strem si ale staví zákryt musí hrát massé přes dlouhý mantinel. Jak sám po finále přiznal nedal úderem strku to co potřeboval a míjí. Sam jde počtvrté na vyrovnácí náběh. Prvního hrál viditelněji silněji něž Ondra a to se mu vymstilo. První pozici udělal dlouhou a naplno tak mohla propuknout naše obrovská radost.
Bylo to jedno z nejhezčích a nejnapínavějších finále vůbec. To co oba hráči předváděli bylo neuvěřitelné. Rozhodovaly milimetry u prvního karambolu a štěstí stálo na naší straně. Je třeba smeknout před mentální odolností Sama. To jakým způsobem zápas zremizoval byl skvělý zážitek. Jednoznačně potvrdil roli nejsilnějšího hráče v průběhu turnaje. Jeho hra je na jeho věk neuvěřitelně vyspělá a je to obrovský šampion. Konečný generální průměr 139,69 hovoří za vše. Ale volná hra je na všech úrovních nevyzpytatelná disciplína a Ondra ukázal, že i přes nevyrovnané výkony, může porazit kohokoliv.
Je to neuvěřitelný úspěch českého kulečníku. Ondra na tomto turnaji naplno prodal svou osmiletou obrovskou píli, jejíž hlavním pilířem je americká série. Neuvěřitelná jistota v této dovednosti mu z největší části vyhrála tento evropský titul. Ondra je od roku 2006 teprve druhý hráč, který dokázal přerušit nadvládu holandských hráčů. Pouze v roce 2010 vyhrál Němec Hilger. Mezi lety 2007 – 2010 se nepovedlo Pavlovi Bohmovi porazit Raymunda Swertze. Pak mezi lety 2011 – 2015 byly blízko Adamové. Kozák byl dvakrát třetí (2013, 2015), Bača byl druhý (2014). Až Ondra na svém posledním turnaji přemohl tuto holandskou nadvládu.
Titul má nesmírnou symboliku. Je to totiž na den přesně, kdy zlatá trojice Hošek, Bača, Kozák dokázala vybojovat první titul družstev v holandském Woubrugge. Psala se neděle 22. května 2011. Obrovský šok, který nachystali domácím. Titul, který otevřel klukům oči, motivoval je dostat se na mezinárodní scénu a být tam úspěšný. Přesně o pět let později Ondra získává poslední kov, který nám chybí a vyhrává titul v jednotlivcích. No není to nádhera ?
Bilance této trojice je přímo skvostná. Celkem za těchto pět let dovezli devět cenných kovů. Ondra má nyní doma tři zlaté a jednu bronzovou. Adam Bača dvě zlaté a tři stříbrné a Adam Kozák dvě zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové. Juniorskou kategorii má za sebou, dolovím si tvrdit, nejlepší generace vůbec. Pánové smekám !

Komentář delegáta:

Měl jsem možnost pozorovat Ondru v podstatě na všech domácích turnajích na velkém stole. Musím říci, že se mi jeho výkony moc nelíbily. Pak ale nastal zlom na MČR juniorů ve volné hře a jednobandu. Nevím přesně, co Ondra změnil nebo nezměnil. V jeho hře na turnaji ale prodával vše co se doposud naučil. Hrál uvolněně, v klidu, pomáhal si klidně i kvartami, k tomu samozřejmě dobrá krátká hra. To mi dodávalo jistotu, že se na Mistrovství Evropy bude prezentovat kvalitní hrou. Stejně jako minulý rok v Brandenburgu byl vstup do turnaje byl špatný. Ale Ondra již tam ukázal, že se umí z této situace dostat. To se ukázalo při druhém zápase s Martorym. Musím přiznat, že velké vrásky mi čele mi ale udělal v partii s Lucemburčanem. Ondra ten zápas podcenil, navíc hned po něm následovalo čtvrtfinále. Tam se naštěstí domácí hráč nedostal do hry, zato Ondra ze sebe vše shodil a ukázal co umí v plné parádě. Začátek semifinále byl slabší, ale důležité bylo, že to znovu nezklouzlo do 10-ti a více náběhů. K finále není moc co dodat. To bylo úžasné představení.
Ondra hrál ve vyřazovací části generální průměr 150 (900 / 6), van Etten dokonce 180. Tady se ukazuje jak zlatá medaile vysí vysoko. Po turnaji za mnou přišel francouzský trenér Louis Edelin, který samozřejmě vysekl poklonu Ondrovi, ale hlavně zdůraznil, že Ondrovi až tak nevyhrála titul amerika, nýbrž hlavně provedení úvodní pozice. Ve čtvrtek po tréninku jsme s Ondou velmi probírali, jak hrát prvního. Edelin nám po turnaji potvrdil, že vsadit na co nejlepší tempo bylo dobré řešení.
Měl jsem možnost absolvovat nádhernou debatu s holandským trenérem Pietem Adrichenem. Každému kulečníkovému nadšenci bych něco podobného doporučoval. Pro české hráče je kulečník takové skládání poznatků do mozaiky. Rozdíl mezi námi a ať už Holandskem, Belgií, Německem či Francií je, že oni již mají mozaiku kompletní. Proto holandský systém dokáže vychovat v devatenáctiletého kluka, který vyhraje pětiboj. Proto Sam na turnaji v podstatě nezaváhá a hraje daleko přes 100 průměr. Piet Ondru samozřejmě pochválil, ale také samozřejmě vidí ten obrovský potenciál pro zlepšení. Doslova mi řekl za půl roku z něj udělám úplně jiného hráče. Sebejistě, ale ne nafoukaně. Dodal, že je vidět, že u nás nemáme trenéry. Je to o tom, že my nedokážeme z hráče s takovým talentem jako je van Etten vychovat šampiona. Oni by z Ondry šampiona udělali. Sešla se nám generace neuvěřitelně talentovaných hráčů. I v minulosti generace okolo Boháče, Hájka, Tauterman, Bači, Ziogase atd. byla nesmírně talentovaná, ale umění je využít dokonale jejich potenciál. To je hlavní úkol, na kterém musíme začít pracovat. Je to hlavně o informacích, kvalitní hráči je potřebují dostávat. Ti se je musejí naučit vstřebat a pak následně vhodně předat mladým hráčům.
Dovotle, abych na závěr poděkoval pár lidem. Obrovské dočinění s těmito úspěchy má samozřejmě pan Vítek. Díky jeho vytvořeným podmínkám, turnajům jak národních, tak mezinárodních se mohly tyto úspěchy povést. Dále pak panu Kubínovi, který také tuto vizi velmi podporuje. Mateřským klubům všech kluků. A v neposlední řadě samozřejmě svazu – Aleši Šlamborovi a Frantovi Nejedlovi. Tito dva rovněž za poslední roky vytvořili podmínky, aby se vůbec těchto turnajů mohli naši hráči zúčastňovat. 

Fotogalerie pořadajícího klubu KBK/BNV

Výsledky skupin
Výsledky vyřazovací části
Konečné pořadí

1. Ondrej Hošek (CZ) 47,38

2. Sam van Etten (NL) 139,69

3. Pierre Martory (Fr) 43,52

3. Simon Blondeel (DE) 23,58

5. Anders Henriksen (DK) 57,85

6. Jim van de Zalm (NL) 36,25

7. Stef van Hees (BE) 19,92

8. Maxime Schreiner (LUX) 5,11

9. Radek Štok (CZ) 2,92

« 1 z 5 »

Záznam semifinálových zápasů
Záznam finále

Další top zprávy

Jaspers prvně v kariéře vítězí v Hurghadě

10.12.2018

Dva nejlepší hráči sezony se střetli ve finále posledního World cupu roku 2018. Světová jednička, vítěz dvou World cupů, vítěz celkového seriálu World cupů již před posledním turnajem v Hurghadě čelil aktuálnímu mistru světa, vítězi jednoho World cupu a nového světového rekordmana, který jako první zahrál deset průměr v oficiálním zápase trojbandu do 40-ti bodů. To byl finálový zápas sedmého World cupu sezony mezi Frédéricem Caudronem a Dickem Jaspersem. Jako vítěz odešel o tři roky starší Holanďan Dick Jaspers. Vystřídal tak po téměř 13-ti měsících svého finálového protivníka na pozici číslo jedna světového žebříčku.

Extraliga v trojbandu – 4. hrací víkend

10.12.2018

Kladenský celek v sestavě Novák, Aleš, Kohout, Váša a náhradníky Markupem a Korecem je podzimním mistrem extraligové soutěže v trojbandu čtyřčlenných družstev. Pěti násobní obhájci titul uv podzimní části sezony neprohráli, mají skore 47:9 a náskok čtyř bodů před druhou Porubou. O uplynulém víkendu bylo na programu poslední kolo podzimní části sezony, kdy byl na programu pouze jeden zápas pro každý tým. Vlivem příjezdu našich hráčů z World cupu z Hurghady byly zápasy Kladna s Trmicemi a Poruby s Prostějovem odehrány v neděli.

Van Silfhout vítězí v Bohumíně

3.12.2018

Mnohonásobný mistr Holandska Michel van Silfhout se stal vítězem 16. ročníku tradičního turnaje mistrů města Bohumína. Holanďan o svém celkovém vítězství rozhodnul poté, co v rozhodující třetí disciplíně trojbandu za stavu 12:3 dohrál domácímu hráči Miroslavu Andrejovskému zápas sérií 12-ti bodů. Michel tak vylepšil svůj výsledek z loňského roku, kdy ve finále podlehl Rakušanovi Arnimu Kahoferovi a raduje se ze svého premiérového bohumínského vítězství.

O Novákově vítězství rozhodnul druhý rozstřel

26.11.2018

Neuvěřitelně dramatický závěr mělo finále v pořadí již letošní 3. Velké ceny v trojbandu, která se uskutečnila o u plynulém víkendu v Praze na Žižkově. Vítěz předešlých dvou turnajů havířovský Ivo Gazdoš zremizoval zápas Radku Novákovi sérií tří bodů. O vítězi, tak po dlouhé době rozhodoval rozstřel. A na Žižkově byly k vidění hned dva. Ten první totiž skončil v poměru 2:2. Ivo byl velmi blízko třetímu bodu. Lehká tuž v Ivošův neprospěch ale poslala hráče do druhého rozstřelu. V něm zahrál Radek znovu dva body. Ivo nedobře zahrál zahajovací pozici a druhý strk vynechal. Radek tak oplatil Ivovi porážku o jeden bod ze zářijové Velké ceny na Kladně. 

Jedenáctkrát účast ve finále, z toho deset vítězství

19.11.2018

Padesátiletý Belgičan Eddy Merkcx jubilejně podesáté v kariéře vyhrál turnaj světové série v trojbandu  Ve finále letošního šestého World cupu sezony jasně porazil Řeka Filippose Kasidokostase v poměru 40:19: na 19 náběhů. Eddy se pyšní fantastickou statistikou finálových účastí na World cupu. Z jedenácti účastí prohrál pouze jednou a historickém medailovém žebříčku se posunul na páté místo před Raymonda Ceulemanse. Po tomto turnaji je také jasno o celkovém vítězi seriálu World cupů tohoto kalendářního roku. Frédéric Caudron je před posledním World cupem, který je na programu v prosinci v Hurghadě, v nedostižném vedení právě před jeho krajanem Merckxem.

Extraliga v trojbandu – 3. hrací víkend

18.11.2018

Zaváhání Poruby v Jablonci byl největším překvapením třetího hracího víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Kladno znovu neztratilo ani bod a tak vede tabulky již o čtyři body. O nejlepší výkon se postaral Zdenek Galíček, který v nedělním zápase v Jablonci porazil Pavla Škopa v poměru 40:31 na 28 náběhů. Na stejném stole byl v sobotu Radek Hájek znovu proti Pavlovi Škopovi o náběh horší.

Marek Faus podesáté mistrem republiky v jednobandu

11.11.2018

Jubilejní desátý mistrovský titul v disciplíně jednoband na závodním stole vybojoval o uplynulém víkendu hráč SK Billard Centra Praha Marek Faus. Ve finále porazil domácího Mirka Baču na náběhy 112:97. Faus tak v této sezoně zvítězil na všech technických MČR a zajistil si tak start na dubnovém evropském šampionátu. 

Průměr 1,6 v podání Radka Nováka a série 15 a 12

5.11.2018

Plno kvalitních výkonů bylo k vidění ve druhém hracím víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Hvězdou kola je Radek Novák, který ze dvou zápasů zahrál průměr 1,600 ! Byly k vidění dva zápasy do 40-ti bodů na 24 náběhů, jeden zápas do 30-ti bodů na 17 náběhů a série 15, 12 a třikrát 9 !

Martin Horn stvrdil svůj comeback

30.10.2018

Sedmačtyřicetiletý Němec Martin Horn zažil o uplynulém nedělním odpoledne podruhé v kariéře slastný pocit vítěze turnaje sevětové série. Ve finále letošního 5. World cupu porazil Horn korejského hráče Jae-Ho Cho o jeden bod. Cho potřeboval z dohrávky zahrát čtyři body na remízu. Čtvrtý obtížný buzar však netrefil. Horn slaví triumf na mezinárodní scéně po dlouhých devíti letech. Poprvé vyhrál v turecké Antalyi v roce 2009. Ve světovém žebříčku se Němec posunul ze 46. místa na pozici 23.

Ivo Gazdoš vítězí i v Prostějově

28.10.2018

Rázně vykročil Ivo Gazdoš za celkovým vítězstvím v seriálu Velkých cen v trojbandu. Po zářijové výhře na Kladně se mu povedlo zvítězit i o uplynulém víkendu v Prostějově. V defenzivním finále hraném bez omezení náběhů porazil žižkovského Adama Baču v poměru 35:26. Ivo vede v celkovém pořadí o 28 bodů právě před Adamem. 

Další zpravodajství

Jaspers prvně v kariéře vítězí v Hurghadě

10.12.2018

Dva nejlepší hráči sezony se střetli ve finále posledního World cupu roku 2018. Světová jednička, vítěz dvou World cupů, vítěz celkového seriálu World cupů již před posledním turnajem v Hurghadě čelil aktuálnímu mistru světa, vítězi jednoho World cupu a nového světového rekordmana, který jako první zahrál deset průměr v oficiálním zápase trojbandu do 40-ti bodů. To byl finálový zápas sedmého World cupu sezony mezi Frédéricem Caudronem a Dickem Jaspersem. Jako vítěz odešel o tři roky starší Holanďan Dick Jaspers. Vystřídal tak po téměř 13-ti měsících svého finálového protivníka na pozici číslo jedna světového žebříčku.

Extraliga v trojbandu – 4. hrací víkend

10.12.2018

Kladenský celek v sestavě Novák, Aleš, Kohout, Váša a náhradníky Markupem a Korecem je podzimním mistrem extraligové soutěže v trojbandu čtyřčlenných družstev. Pěti násobní obhájci titul uv podzimní části sezony neprohráli, mají skore 47:9 a náskok čtyř bodů před druhou Porubou. O uplynulém víkendu bylo na programu poslední kolo podzimní části sezony, kdy byl na programu pouze jeden zápas pro každý tým. Vlivem příjezdu našich hráčů z World cupu z Hurghady byly zápasy Kladna s Trmicemi a Poruby s Prostějovem odehrány v neděli.

Van Silfhout vítězí v Bohumíně

3.12.2018

Mnohonásobný mistr Holandska Michel van Silfhout se stal vítězem 16. ročníku tradičního turnaje mistrů města Bohumína. Holanďan o svém celkovém vítězství rozhodnul poté, co v rozhodující třetí disciplíně trojbandu za stavu 12:3 dohrál domácímu hráči Miroslavu Andrejovskému zápas sérií 12-ti bodů. Michel tak vylepšil svůj výsledek z loňského roku, kdy ve finále podlehl Rakušanovi Arnimu Kahoferovi a raduje se ze svého premiérového bohumínského vítězství.

Vánoční turnaj BC Řipská 2018

28.11.2018

Přijměte pozvání na tradiční Vánoční turnaje BC Řipská 2018.

V karambolu se budou hrát kvarty, v poolu devítka. Celý turnaj Vám jako každý rok zpříjemní vánoční menu, skvělá  atmosféra a v neposlední řadě také nemalé finanční výhry a další ceny. Akce je dotována částkou 25 100 Kč!
Podrobnosti naleznete zde.
Těšíme se na Vaši účast!

Vánoční turnaj BK Ekvita Kladno

28.11.2018

Billiard klub Ekvita Kladno

Karambol: Trojband MS
Pool: 9-ball
Šipky: 501 DO

Občerstvení v ceně startovného, od 20 hodin tradiční country

O Novákově vítězství rozhodnul druhý rozstřel

26.11.2018

Neuvěřitelně dramatický závěr mělo finále v pořadí již letošní 3. Velké ceny v trojbandu, která se uskutečnila o u plynulém víkendu v Praze na Žižkově. Vítěz předešlých dvou turnajů havířovský Ivo Gazdoš zremizoval zápas Radku Novákovi sérií tří bodů. O vítězi, tak po dlouhé době rozhodoval rozstřel. A na Žižkově byly k vidění hned dva. Ten první totiž skončil v poměru 2:2. Ivo byl velmi blízko třetímu bodu. Lehká tuž v Ivošův neprospěch ale poslala hráče do druhého rozstřelu. V něm zahrál Radek znovu dva body. Ivo nedobře zahrál zahajovací pozici a druhý strk vynechal. Radek tak oplatil Ivovi porážku o jeden bod ze zářijové Velké ceny na Kladně. 

Jedenáctkrát účast ve finále, z toho deset vítězství

19.11.2018

Padesátiletý Belgičan Eddy Merkcx jubilejně podesáté v kariéře vyhrál turnaj světové série v trojbandu  Ve finále letošního šestého World cupu sezony jasně porazil Řeka Filippose Kasidokostase v poměru 40:19: na 19 náběhů. Eddy se pyšní fantastickou statistikou finálových účastí na World cupu. Z jedenácti účastí prohrál pouze jednou a historickém medailovém žebříčku se posunul na páté místo před Raymonda Ceulemanse. Po tomto turnaji je také jasno o celkovém vítězi seriálu World cupů tohoto kalendářního roku. Frédéric Caudron je před posledním World cupem, který je na programu v prosinci v Hurghadě, v nedostižném vedení právě před jeho krajanem Merckxem.

Extraliga v trojbandu – 3. hrací víkend

18.11.2018

Zaváhání Poruby v Jablonci byl největším překvapením třetího hracího víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Kladno znovu neztratilo ani bod a tak vede tabulky již o čtyři body. O nejlepší výkon se postaral Zdenek Galíček, který v nedělním zápase v Jablonci porazil Pavla Škopa v poměru 40:31 na 28 náběhů. Na stejném stole byl v sobotu Radek Hájek znovu proti Pavlovi Škopovi o náběh horší.

Marek Faus podesáté mistrem republiky v jednobandu

11.11.2018

Jubilejní desátý mistrovský titul v disciplíně jednoband na závodním stole vybojoval o uplynulém víkendu hráč SK Billard Centra Praha Marek Faus. Ve finále porazil domácího Mirka Baču na náběhy 112:97. Faus tak v této sezoně zvítězil na všech technických MČR a zajistil si tak start na dubnovém evropském šampionátu. 

Turnaj mistrů města Bohumína

9.11.2018

BC Bohumín z.s. si Vás dovoluje pozvat k návštěvě 16. ročníku prestižního mezinárodního kulečníkového turnaje

Turnaj mistrů města Bohumína

Turnaj se odehraje v herně BC Bohumín /Čáslavská 1067/

Garantem turnaje je senátor a starosta města Bohumína Petr Vícha.

Vstup zdarma

Hráči turnaje: Michel van Silfhout, Andreas Reichner, Marek Faus, Adam Kozák, Ota Truksa, Milan Ráček, Radek  Hájek, Jan Dvořáček, Mirek Andrejovský.

Pozvánka, propozice turnaje

Více na www.bcbohumin.cz