Odstartovala nová sezona !

10.9.2017

Včerejším dnem odstartovala nová sezona sekce karambol Českomoravského billiardového svazu. Co přinese ? Pojďme se na ni podívat v souhrnném článku.
Do nové sportovní sezony 2017/2018 vstupuje sekce karambol s novým vedením. Na červnové Valné hromadě si zástupci klubů zvolili staronového prezidenta svazu a sekce Aleše Šlambora, viceprezidenta Libora Baču, ambasadora trojbandu Štěpána Kohouta a ambasadora technických disciplín Jana Dvořáčka. Nove vedení je zvoleno na pětileté funkční období. Přejeme našim zástupců ve svých funkcích mnoho zdaru.
Závodní stůl
Nejenom změnu pojmenování stolu, na kterém se odehrávají všechny významné světové akce, si připravilo nové vedení sekce. Letošní boj o nejprestižnější titulu v trojbandu je omezen pouze pro 16 hráčů, kteří splní v průběhu sezony kvalifikační kritéria popsaná v soutěžním řádu. Pořadatelem 33. trojbandového šampionátu, které se uskuteční v dubnu, je klub TJ Sokol Žižkov. Obhájcem titulu je Jan Hudák z Jablonce nad Nisou.
Jednou z cest, jak se na republikový šampionát kvalifikovat je seriál Velkých cen v trojbandu. Stejně jako v minulé sezoně je v kalendáři celkem pět turnajů tohoto seriálu. Prvních šest hráčů celkového pořadí se kvalifikuje na MČR. Je zřejmé, že chuť po trojbandu na závodním stole v řadách hráčů stále stoupá. Důkazem tomu je celkem 36 přihlášených hráčů na první turnaj seriálu, který se odehraje následující víkend na Kladně. To je enormní nárust oproti loňské sezoně, kdy se do Prostějova přihlásilo nejvíce 24 hráčů. Změnily se také pravidla seriálu. Nově hraje hlavní soutěž celkem 12 hráčů rozdělených do 4 skupin po třech. První dva se pak kvalifikují do nedělního čtvrtfinále. Další podorobnosti najdete v soutěžním řádu seriálu. Obhájcem titulu je kladenský hráč Jan Aleš. Druhé pokračování seriálu je v říjnu v Prostějově. Následuje listopadové pokračování na Žižkově, na konci února hráči zavítají do Jablonce a v dubnu do Brna.
Mimo turnaje v trojbandu se stejně jako v minulé sezoně hraje dlouhodobá soutěž ve formátu čtyřčlenných družstev. Oproti loňským devíti týmům se do soutěže přihlásilo celkem 11 družstev, které v celkem 11 hracích víkendech odehrají 20 zápasů. Obhájcem titulu z loňské sezony je tým BK Ekvita Kladno. Velkou motivací letos bude soutěže vyhrát. Vítěz totiž pocestuje na Mistrovství Evropy klubových týmů do portugalského Porta. Šampionát, kde bude spojena kvalifikační a finálová část, je na programu zkraje června. V následující sezoně by se mělo v nejvyšší soutěži udržet pouze osm týmů. Cílem je udělat v trojbandu víceúrovňovou skladbu soutěží.
V technických disciplínách je nově na programu obdoba trojbandového seriálu Velkých cen s tím rozdílem, že se bude hrát jednoband. Celkem jsou na programu tři turnaje. Tento seriál bude kvalifikací na v pořadí 27. Mistrovství České republiky v jednobandu, které je na programu v květnu na Žižkově. Pořadatelem prvního turnaje seriálu Velkých cen v jednobandu je TJ Sokol Žižkov, druhého klub Vital sports. Pořadatel třetího turnaje zatím není znám. Dále jsou na programu republikové šampionáty v kádru 47/2, které se odehraje v Trmicích a kádru 71/2. Zde ještě není pořadatel upřesněn.

Malý stůl
Včera se rozjely dlouhodobé soutěže v technických disciplínách na malém stole. Zde došlo ke změně systému soutěže. Namísto celostátní Extraligy je soutěž rozdělena na českou a moravskou část. První dva týmy se kvalifikují do play-off, které je na programu o Velikonocích. Play-off se bude hrát v moravských klubech. Poslední tři sezony nezná tato soutěž jiného vítěze než tým BC Ostrava. Bude se trofej stěhovat do jiného klubu ? Pod Extraligou zůstaly české a moravské národní ligy a síť regionálních soutěží, kde se hraje od 1. až 4. třídu. V Čechách je spojena středočeské, západočeská a severočeská oblast. Dále se pak hraje v početné východočeské oblasti. Na Moravě jsou to pak oblasti jihomoravská, středomoravská a severomoravská.
V trojbandu na malém stole se dlouhodobé soutěže hrají v oblastech. Vítězové si pak zajistí účast na republikovém šampionátu družstev.
Novinkou na poli republikových šampionátů je trojboj na malém stole. Přesné znění turnaje bude popsáno v soutěžním řádu. Avšak na turnaj se kvalifikují nejlepší hráči této sezony v disciplínách na malém stole. Dále se pak na poli jednotlivců bude hrát šampionát v kádru 52/2, který se uskuteční v lednu v Trmicích, kádr 52/1, jehož pořadatel není znám, jednoband, který se odehraje v dubnu v Bohumíně a trojbandu, kde také není pořadatel určen.
V kalendáři také najdeme dva termíny pro turnaje pro zvané. V prosinci se odehraje jubilejní 15. ročník Turnaje mistrů města Bohumína a na konci dubna 3. ročník Ponětovického trojbandu.

Mezinárodní akce
V této sportovní sezoně se nekoná Mistrovství Evropy všech disciplín v německém Brandenburgu a tak se na mezinárodní scéně odehrají v podstatě výhradně turnaje v trojbandu. V kalendáři světové billiardové federace je sedm World cupů. V listopadu bude špička bojovat o světový titul v bolivijském Santa Cruz. Naši zemi bude reprezentovat aktuální mistr jalonecký Jan Hudák. Z důvodů změny nominačních pravidel se naši reprezentanti nedostanou na tradiční světový šampionát dvojic v německém Viersenu. Jak již bylo napsáno, tak vítěz čtyřčlenných družtev pojede v červnu na Mistrovství Evropy klubových týmů do Porta. Evropská billiardová federace změnila formát mládežnických turnajů. Hráči mládežnických kategorií všech disciplín se o Velikonocích sjedou do francouzského Ronchin. Milan Ettel nás bude reprezentovat v trojbandu na malém stole v kategorii kadetů (jeho poslední účast v této kategorii) a v trojbandu na velkém stole.

Výbonný výbor sekce karambol přeje více jak 550-ti aktivním hráčům co nejúspěšnější sportovní sezonu 2017 / 2018 !

Kalendář sekce karambol

Další top zprávy

Vítejte v nové éře kulečníku !

12.12.2017

Přeloženo ze článku Welcome to the new age of billiards publikovaného dne 12. prosince 2017 na Kozoom.com
http://www.kozoom.com/en/billiard-carom/news/welcome-to-the-new-age-of-billiards.html

S obrovským nadšením přijala světová kulečníková obec nejnovější zprávy ohledně nové, zářné budoucnosti trojbandového kulečníku. Více velkých turnajů v kalendáři, spektakulární navýšení prize-money na jednotlivých turnajích. Nový impuls, který vzešel s historické dohody mezi světovou biliardovou federací (U.M.B.) a Kozoom International, je pro následující roky požehnáním pro karambolový kulečník. Stávající cyklus World cupů a Mistrovství světa jednotlivců byly zásadním způsobem vylepšeny. K tomu se navíc v kalendáři objeví nové cyklusy turnajů. „Jsou to pro nás fantastické zprávy“, reagují TOP hráči našeho sportu.

Extraliga v trojbandu – 5. hrací kolo

10.12.2017

Další dvě vítězství přidal obhájce titulu z loňské sezony tým Kladna A v 5. hracím víkendu a po téměř poloviny soutěže vede tabulku o sedm bodů před Áčkem Žižkova.
Celková tabulka je však ovlivněna třemi odloženými utkání tohoto kola. Jablonecký tým, který měl na programu zápasy v Brně a Prostějově musel kvůli nemoci svých hráčů zápasy odložit. Sobotní zápas Žižkova B s Kladnem B byl odložen kvůli návratu Korce z Hurghady. Nahrádní termíny zatím nejsou známy.

Belgický World cup a historická dohoda

9.12.2017

Dnes nebylo úplně daleko k tomu, aby si nezainteresovaný divák neřekl, že si dopoledne pustil na Kozoomu belgické mistrovství v trojbandu. No dvě vítězství Leppense a semifinálové složení letošního posledního World cupu V Hurghadě by vypadalo takto – Merckx – Leppens a Caudron – Forthomme. Leppens však v osmifinále vypadl s Turkem Coklu, kterého v dalším kole vyřadil Ital Zanetti. A tak právě Marco doplnil na stupních vítězů belgickou trojici. Finálové složení z nedávného Mistrovství světa se neopakovalo. Caudron, který také bojoval o celkový triumf letošního seriálu World cupů, podlehl skvěle hrajícímu Forthommovi. Avšak Roland ve finálovém klání nestačil na rozjetého Eddyho Merckxe, když prohrál v poměru 40:25 na 19 náběhů.

Frieda vyhrává 2. Velkou cenu v jednobandu – Vital sports

4.12.2017

O uplynulém víkendu se v ostravské herně Vital sports odehrála druhá Velká cena v jednobandu na závodním stole. Turnaje se účastnilo celkem osm hráčů. A stejně jako na prvním turnaji se hrálo systémem každý s každým do sta bodů na 20 náběhů. V poli účastníků turnaje nenašel přemožitele Jan Frieda a radoval se tak z konečného vítězství na turnaji.

Radek Novák suverénně vítězí na Žižkově

20.11.2017

Parádní výkon předvedl Radek Novák, hráč klubu BK Ekvita Kladno, o uplynulém víkendu na 3. Velké ceně v trojbandu na závodním stole, která se odehrála v žižkovském klubu. Radek stejně jako Martin Boháč v Prostějově ovládl turnaj Velké ceny s generálním průměrem přes 1,3. Ve finále jasně porazil domácího hráče Adama Baču v poměru 35:11 na 25 náběhů.

Frédéric Caudron trojnásobným mistrem světa

14.11.2017

Pouze dvakrát v historii světových šampionátů v trojbandu se stalo, že oba finalisté byli reprezentanti jedná země. Navíc se tento fakt datuje do let 1936 a 1938. Až po 79-ti letech se tato situace opakovala. O uplynulém víkendu se ve finále 70. Mistrovství světa v trojbandu potkali dva fenomenální Belgičané – Frédéric Caudon a Eddy Merckx. Pro oba hráče to byla šance na zisk třetího individuálního zlata. Společně navíc získali čtyři po sobě jdoucí světové tituly ve dvojicích v německém Viersenu mezi lety 2012 až 2015. Tipy fanoušků na vítěze turnaje byly cca 50 na 50. Ovšem to, co ve finále předváděl Frédéric nemělo v historickém kontexku finále Mistrovství světa obdoby. Na 40 bodů potřeboval pouze 9 náběhů, na což Eddy neměl šanci reagovat. Caudron navíc zahrál generální průměr z turnaje 2,089, což je také historicky nejlepší výkon na Mistrovství světa.

Martin Vedral získává první republikový titul na závodním stole

13.11.2017

Nejlepší možný dárek si ke svým blížícím se děvětatřicátým narozeninám dal trmický hráč Martin Vedral. V domácím prostředí nenašel po celý průběh republikového šampionátu v kádru 47/2 přemožitele a raduje se ze zisku svého první republikového titulu na závodním stole. Martin ve finále porazil Janise Ziogase v poměru 200:172 na 12 náběhů.

Extraliga v trojbandu – 4. hrací kolo

5.11.2017

První venkovní zápasy sehrál favorit soutěže tým Kladna A. A sehrál je velmi úspěšně. Dvě výhry a generální průměr družstva přes 1. K tomu Radek Novák zaznamenal letošní nejlepší výkon v partii do 40-ti bodů. V sobotu v Prostějově porazil Kalabise na 24 náběhů.

Blomdahl po dvou letech vítězí na mezinárodní scéně

29.10.2017

Dokonalý dárek ke svým čtvrtečním pětapadesátiletým narozeninám si dnes dal Torbjörn Blomdahl. Švédský hráč po více než dvou letech dokázal triumfovat na turnaji světové série. Ve finále letošního šestého World cupu ve francouzském La Baule porazil svého odvěkého rivala Frédérica Caudrona v poměru 40:25 na 17 náběhů. Blomdahl se vítězstvím posunul na 4. místo světového žebříčku.

Extraliga v trojbandu – 3. hrací kolo

29.10.2017

Velice kvalitní výkony přineslo třetí kolo Extraligy v trojbandu na závodním stole. K vidění bylo spousty partií okolo jedna průměr. Vše vygradovalo výkony Jana Aleše a Radovana Hájka, kteří zahráli partii do 40-ti bodů na 25 resp. na 26 náběhů. Vedoucí pozici si pohlídalo kladenské Áčko po výhrách nad Žižkovem B a Billard Centrem.

Další zpravodajství

Vítejte v nové éře kulečníku !

12.12.2017

Přeloženo ze článku Welcome to the new age of billiards publikovaného dne 12. prosince 2017 na Kozoom.com
http://www.kozoom.com/en/billiard-carom/news/welcome-to-the-new-age-of-billiards.html

S obrovským nadšením přijala světová kulečníková obec nejnovější zprávy ohledně nové, zářné budoucnosti trojbandového kulečníku. Více velkých turnajů v kalendáři, spektakulární navýšení prize-money na jednotlivých turnajích. Nový impuls, který vzešel s historické dohody mezi světovou biliardovou federací (U.M.B.) a Kozoom International, je pro následující roky požehnáním pro karambolový kulečník. Stávající cyklus World cupů a Mistrovství světa jednotlivců byly zásadním způsobem vylepšeny. K tomu se navíc v kalendáři objeví nové cyklusy turnajů. „Jsou to pro nás fantastické zprávy“, reagují TOP hráči našeho sportu.

Extraliga v trojbandu – 5. hrací kolo

10.12.2017

Další dvě vítězství přidal obhájce titulu z loňské sezony tým Kladna A v 5. hracím víkendu a po téměř poloviny soutěže vede tabulku o sedm bodů před Áčkem Žižkova.
Celková tabulka je však ovlivněna třemi odloženými utkání tohoto kola. Jablonecký tým, který měl na programu zápasy v Brně a Prostějově musel kvůli nemoci svých hráčů zápasy odložit. Sobotní zápas Žižkova B s Kladnem B byl odložen kvůli návratu Korce z Hurghady. Nahrádní termíny zatím nejsou známy.

Belgický World cup a historická dohoda

9.12.2017

Dnes nebylo úplně daleko k tomu, aby si nezainteresovaný divák neřekl, že si dopoledne pustil na Kozoomu belgické mistrovství v trojbandu. No dvě vítězství Leppense a semifinálové složení letošního posledního World cupu V Hurghadě by vypadalo takto – Merckx – Leppens a Caudron – Forthomme. Leppens však v osmifinále vypadl s Turkem Coklu, kterého v dalším kole vyřadil Ital Zanetti. A tak právě Marco doplnil na stupních vítězů belgickou trojici. Finálové složení z nedávného Mistrovství světa se neopakovalo. Caudron, který také bojoval o celkový triumf letošního seriálu World cupů, podlehl skvěle hrajícímu Forthommovi. Avšak Roland ve finálovém klání nestačil na rozjetého Eddyho Merckxe, když prohrál v poměru 40:25 na 19 náběhů.

Frieda vyhrává 2. Velkou cenu v jednobandu – Vital sports

4.12.2017

O uplynulém víkendu se v ostravské herně Vital sports odehrála druhá Velká cena v jednobandu na závodním stole. Turnaje se účastnilo celkem osm hráčů. A stejně jako na prvním turnaji se hrálo systémem každý s každým do sta bodů na 20 náběhů. V poli účastníků turnaje nenašel přemožitele Jan Frieda a radoval se tak z konečného vítězství na turnaji.

Turnaj mistrů města Bohumína 2017

1.12.2017

15. ročník Turnaje mistrů města Bohumína

Pět mistrů Evropy, sedm mistrů ČR, tři dny, jeden vítěz.

Garantem turnaje je senátor a starosta města Bohumína pan Petr Vícha.

Hráčské obsazení:

Michel van Silfhout, Arnim Kahofer, Marek Faus, Otakar Truksa, Radovan Hájek, Milan Ráček, Miroslav Andrejovský, Ivo Gazdoš, Martin Boháč, Martin Vedral, Adam Kozák, Janis Ziogas

SLEDUJTE ŽIVÝ PŘENOS NA TVCOM A LIVESCORE VŠECH ZÁPASŮ VE VÝSLEDKOVÉM SERVISU

Více na bcbohumin.cz

Vánoční turnaj BC Řipská 2017

1.12.2017

Přijměte pozvání na tradiční Vánoční turnaje BC Řipská 2017.

V karambolu se budou hrát kvarty, v poolu devítka.

Celý turnaj Vám jako každý rok zpříjemní vánoční menu, skvělá  atmosféra a v neposlední řadě také nemalé finanční výhry a další ceny.

Akce je dotována částkou 25 100 Kč!
Podrobnosti naleznete zde.
Těšíme se na Vaši účast!

Vánoční turnaj BC Ekvita Kladno

1.12.2017

Billiard klub Ekvita Kladno

Karambol: Trojband MS
Pool: 10-ball
Šipky: 501 DO

Občerstvení v ceně startovného, od 20 hodin vystoupení country kapely Dřeváci.

Radek Novák suverénně vítězí na Žižkově

20.11.2017

Parádní výkon předvedl Radek Novák, hráč klubu BK Ekvita Kladno, o uplynulém víkendu na 3. Velké ceně v trojbandu na závodním stole, která se odehrála v žižkovském klubu. Radek stejně jako Martin Boháč v Prostějově ovládl turnaj Velké ceny s generálním průměrem přes 1,3. Ve finále jasně porazil domácího hráče Adama Baču v poměru 35:11 na 25 náběhů.

Frédéric Caudron trojnásobným mistrem světa

14.11.2017

Pouze dvakrát v historii světových šampionátů v trojbandu se stalo, že oba finalisté byli reprezentanti jedná země. Navíc se tento fakt datuje do let 1936 a 1938. Až po 79-ti letech se tato situace opakovala. O uplynulém víkendu se ve finále 70. Mistrovství světa v trojbandu potkali dva fenomenální Belgičané – Frédéric Caudon a Eddy Merckx. Pro oba hráče to byla šance na zisk třetího individuálního zlata. Společně navíc získali čtyři po sobě jdoucí světové tituly ve dvojicích v německém Viersenu mezi lety 2012 až 2015. Tipy fanoušků na vítěze turnaje byly cca 50 na 50. Ovšem to, co ve finále předváděl Frédéric nemělo v historickém kontexku finále Mistrovství světa obdoby. Na 40 bodů potřeboval pouze 9 náběhů, na což Eddy neměl šanci reagovat. Caudron navíc zahrál generální průměr z turnaje 2,089, což je také historicky nejlepší výkon na Mistrovství světa.

Martin Vedral získává první republikový titul na závodním stole

13.11.2017

Nejlepší možný dárek si ke svým blížícím se děvětatřicátým narozeninám dal trmický hráč Martin Vedral. V domácím prostředí nenašel po celý průběh republikového šampionátu v kádru 47/2 přemožitele a raduje se ze zisku svého první republikového titulu na závodním stole. Martin ve finále porazil Janise Ziogase v poměru 200:172 na 12 náběhů.