Miroslav Andrejovský potřetí vítězem Turnaje mistrů města Bohumína

8.12.2019

Dlouhých devět ročníků čekala domácí hvězda a zároveň také hlavní organizátor Miroslav Andrejovský na další v pořadí již třetí triumf na Turnaji mistrů města Bohumína. Ve finále 17. ročníku domácí Mirek dokonale otočil zápas s favorizovaným Markem Fausem. Po prohře v kádru 52/2, který Faus zahrál na drc, se povedlo Andrejovskému zvítězit v jednobandu a trojbandu. K velké radosti početných bohumínských podporovatelů tak vylepšil své loňské druhé místo, kdy prohrál s Holanďanem Michelem van Silfhoutem. 

Celkem devět hráčů bylo pozváno na již sedmnácté pokračování bohumínského turnaje v trojboji na malém stole v tradičním předvánočním čase. Hráči byli rozděleni do tří skupin po třech a čekala na ně klasická kombinace kádru 52/2 (100 na 5), jednobandu (50 na 10) a trojbandu (15 na 15). Turnaje se bohužel nemohl zúčastnit obhájce titulu Holanďan Michel van Silfhout. Z pole mezinárodních hráčů se tak turnaje účastnil stejně jako minulý rok Rakušan Andreas Reichner. 
Reichnerovi se povedlo zvítězit ve skupině B. V ním bylo nejprve odehráno utkání mezi Adamem Kozákem a Ondřejem Hoškem. Kozák zde zvítězil 6:0 po velmi dobrém výkonu, kdy hrál kádr 52/2 i jednoband na 4 náběhy a trojband na 8 náběhů. Hošek tak nutně potřeboval v dalším utkání s Reichnerem zvítězit. Ondra vstoupil do utkání vítězství v kádru na 2 náběhy. Rakušan se však v turnaji skvěle zachránil. Jednoband vyhrál na 5 náběhů a trojband 14:10 na limit 15-ti náběhů. V dalším utkání pak hned v kádru a jednobandu rozhodl o své výhře nad Kozákem. Ten již pouze korigoval skore vítězstvím v trojbandu na 6 náběhů. Reichner tak vyhrál skupinu B, druhým postupujícím byl Kozák.
Ve skupině A nedal svým soupeřům žádnou šanci Marek Faus. Nejprve porazil Ziogase v poměru 6:0. Marek zahrál kádr na drc, jednoband na 7 náběhů a trojband na 10 náběhů. Jablonecký hráč se pak v sobotu dopoledne stejně jako Hošek s turnajem rozloučil. V utkání se Starečkem sice po prohraném kádru dokázal díky výhře 44:19 v jednobandu stav srovnat na 2:2. V rozhodujícím trojbandu ale havířovský Laďa Stareček začal skvostně. Na dva náběhy měl 10 a i když se mu povedlo zápas ukončit až v 11. náběhu, mohl po výhře 11:15 slavit postup do čtvrtfinále. O to z jaké pozice rozhodlo závěrečné utkání s Fausem. Laďa byl ale bez šance. Marek ve 3. náběhu dohrál kádr sérií 95. Jednoband pak jako jediný na celém turnaji dokázal zahrát na drc ! A tak bylo jasné, že i přes prohru v trojbandu postoupí Marek Faus z prvního místa. 
Ve skupině C se povedlo v utkání klubových kolegů dokonale otočit vývoj Milanovi Ráčkovi proti Miroslavu Andrejovskému. Ráček vyhrál kádr na 4 náběhy. Andrejovský poté srovnal v jednobandu. V trojbandu se oběma hráčům tolik nedařilo, ale Andrejovský odcházel v posledním náběhu od stolu s vedením 11:8. Ráček tak potřeboval tři body na remízu, čtyři na výhru. No a přesně čtyři body zahrál Ráček a utkání s Andrejovským vyhrál 4:2. Po dlouhé době byl do Bohumína pozván i plzeňský hráč Milan Boček, vítěz 2. ročníku z roku 2002. Bočkovi se však na turnaji nedařilo. Oba své zápasy proti domácím hráčům prohrál 6:0. Skupinu C tedy vyhrál Ráček před Andrejovským.
Před čtvrtou hodinou odpolední turnaj vstoupil do své vyřazovací části. Bravurně zahrál Marek Faus ve čtvrtfinálovém utkání proti Adamu Kozákovi. Kádr na drc, jednoband na dva a trojband na 10 náběhů. Nebylo co řešit. Stejně jednoznačně rozhodl o svém postupu do semifinále domácí Miroslav Andrejovský. Proti Rakušanu Reichnerovi zahrál kádr na 3 náběhy, jednoband na 6. Ale i když Reichner před trojbandem věděl, že s Andrejovským prohraje, stále byl ve hře o postup jako šťastný poražený. Tři vítěze čtvrtfinálových zápasů totiž na bohumínském turnaji doplňuje nejlepší poražený hráč ze čtvrtfinálových utkání. Avšak po započtení všech výkonů, tedy i ze skupinové fáze. Reichner trojband vyhrál a byl v očekávání. Potřeboval, aby Ráček v závěrečném čtvrtfinálovém utkání porazil Starečka. Ráček vyhrál v kádru 100:68 na 2 náběhy. V jednobandu ale Laďa Stareček zabojoval a za stavu 41:30 zápas dohrál sérií 20 bodů. Povzbuzen tímto výkonem Stareček dokázal Ráčka porazit i v trojbandu a to poměrem 15:11 na 14 náběhů. Nakonec se ale mohli z postupu do semifinále radovat oba protagonisté tohoto utkání. Ráček totiž vlivem lepšího skore postoupil mezi poslední čtyři na úkor Reichnera. 
Nasazenou semifinálovou jedničkou byl Marek Faus. A právě Milan Ráček byl jeho soupeřem v neděli dopoledne. Ráčkovi se povedlo favorita utkání dostat pod tlak. Kádr se mu povedlo zahrát na jeden náběh. Faus ale skvostně odpověděl a zápas sty body zremizoval. V jednobandu zahrál Faus v prvním náběhu sérii 34. Ale byl to nakonec Ráček, který byl blíže ukončení zápasu v této disciplíně. Ve 3. náběhu zahrál sérii 36 a vynechal 11 před koncem. Toho Faus dokonale využil a 14-ti body dohrál. Před závěrečným trojbandem, tak byl v lepší výchozí pozici. Defenzivní zápas nakonec rozhodla série pěti bodů v podání Fause ve 13. náběhu. Faus Ráčka porazil 9:14, celkově tak 1:5 a slavil postup do finále. Druhé semifinále bylo rozhodnuto hned po úvodních dvou disciplínách. Andrejovský dohrál kádr ve 2. náběhu sérií 83 bodů. V jednobandu se oběma hráčům nepovedl začátek zápasu. Po 3. náběhu vedl domácí hráč 11:2. Poté přišly dvě série 15 a 24 v podání Andrejovského. Ten tak ukončil zápas v 5. náběhu. Stareček měl na svém kontě pouze 12 bodů a domácí hráč slavil po roce finálovou účast. Stareček v trojbandu po výhře o jeden bod korigoval na konečných 4:2.

Svoji ohromnou sílu v kádrové disciplíně znovu potvrdil Marek Faus. Po 14-ti karambolech domácího hráče Faus zápas ukončil svou čtvrtou drcovkou v této disciplíně na turnaji. Faus tak v kádru vynechal pouze dvakrát a turnaji zakončil s GP 71,42 ! No ale zejména se dostal do vedení ve finálovém klání. V následující jednobandové disciplíně zahrál Marek Faus ve 2. náběhu sérii 24 bodů a vedl 5:24. V následujících čtyřech nábězích se ale hráč SK Billard Centra Praha nedokázal dostat do vyšší série. Toho dokonale využil Adnrejovský a díky sériím 12-13-14-6 zápas v 6. náběhu k velké radosti domácího publika ukončil. Zajímavý tah předvedl Andrejovský v trojbandu. Vyhrál tempo a nechal začít svého soupeře. Poměrně opovážlivé, když se hraje na malém stole a to do pouhých 15-ti bodů. Faus bezpečně trefil zahajovací pozici. Pak ale nedal jasnou obrácenou kvartu a to jako by předznamenalo následující průběh rozhodujícího zápasu 17. ročníku Turnaje mistrů. Faus nedával body z hratelných pozic a výsledkem bylo, že po 9. náběhu měl na svém kontě pouhé čtyři body. Andrejovský rovněž vynechal několik hratelných pozic, avšak vedl o sedm bodů. Ve zmíněném 9. náběhu navíc zahrál sérii tří bodů. Čtvrtý rozhodující bod celého finále nedal. V 10. náběhu jakoby se Marek Faus uvolnil a rychle zahrál tři body. Bohužel pro něj již bylo příliš pozdě. Andrejovský svoji druhou šanci využil a zápas podtaženou obrácenou kvartou ukončil a tím tak naplno propukla ohromná radost domácího publika. 

Miroslav Andrejovský tak navazuje na své triumfy z let 2006 a 2010 a potřetí triumfu na svém turnaji. Marek Faus, coby nejúspěšnější hráč tohoto turnaje pro zvané, si bude muset na svůj šestý triumf minimálně rok počkat. A i dle přepočtených generálních průměrů, kdy kádr má koeficient 1, jednoband 5 a trojband 10, si oba účast ve finále zasloužili. Marek Faus turnaj ukončil s GP 26,988 a Miroslav Andrejovský s GP 25,258. Marek Faus zahrál krom kádru také nejvyšší GP v jednobandu a to konkrétně 12,31. V trojbandu byl nejlepší Adam Kozák s průměrem 1,750.
17. ročník Turnaje mistrů města Bohumína je tedy minulostí. Velké poděkování patří celému realizačnímu týmu, který jako již tradičně zvládl vše na jedničku a samozřejmě všem sponzorům. 

Reportáž ČT sport o turnaji

Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Průměrové žebříčky
Záznam celého sobotního dne
Záznám nedělního finálového dne

« 2 z 2 »

Další top zprávy

Dick Jaspers zářil v české lize s průměrem 2,666

15.1.2020

Do České republiky jezdí rád a často. Vždyť poprvé u nás byl již v roce 1986. To se při výročí založení svazu odehrál v Brně pozvánkový turnaj v kádru 47/2. Tehdy mu bylo pouhých 20 let a nikdo z přítomných nemohl tušit, jak fenomenální kariéru má tento holandský hráč před sebou. Ve stejném roce se po zhlédnutí živého přenosu holandské národní TV z finálového zápasu World cupu, ve kterém triumfovala legenda našeho sportu sir Raymond Ceulemans, se definitivně rozhodl stát se profesionálem. Na přelomu let osmdesátiletých a devadesátiletých se stal absolutní jedničkou ve svém rodném Holandsku. Do dnešního dne získal 19. národních titulů. A z kraje let devadesátých přicházely první velké mezinárodní úspěchy a vypracoval se na jednoho z nejúspěšnějších hráčů poceulemansovské éře vůbec. Je znám pro svou neuvěřitelnou preciznost až strojovostí. Je absolutním profesionálem v přístupu ke sportovnímu výkonu. A ne na darmo v podstatě na každém turnaji podává nejlepší výkony z celého startovního pole. V poslední bundesligovém kole této sezony zahrál po 18. Výkon na průměr 5 a výše. V zápase zaznamenal sérii 20 bodů. Byla to již jeho dvacátá série přes 20. Takovými čísly se mnoho hráčů chlubit nemůže. Pěti násobný mistr Evropy, vítěz 25. turnajů světového poháru, mnohonásobný světový rekordman, čtyř násobný mistr světa, aktuální světová jednička nastupující prvně v historii v české extraligové soutěži – Dick Jaspers !

Zajímavé výsledky 4. hracího víkendu Extraligy 3B

15.12.2019

Závěrečný čtvrtý hrací víkend podzimní části sezony přinesl velmi zajímavé výsledky. Na programu byly pouze čtyři utkání.

Zanetti vítězí v Egyptě s GP 2,718 !

15.12.2019

Životní turnaj odehrál sedmapadesátiletý rodák z italského Bolzana Marco Zanetti. Počtvrté v kariéře se v egyptském Sharm El Sheikhu radoval z vítězství na turnaji světové série. A vítězství to nebylo ledajaké. Zanetti vyhrál všech sedm zápasů. Jeho nejhorším výkonem byla skupinová partie s domácím Nadym na 21 náběhů. Zbytek zápasů hrál přes dva průměr, celkem čtyři přes tři průměr ! Celkem zahrál osm sérií více než 10 ! Sečteno podtrženo na 280 kvart potřeboval 103 náběhů. Tento generální průměr 2,718 sice o kousek není oficiálním světovým rekordem. Avšak Zanetti oproti Sanchezovi, který zahrál GP 2,777 odehrál o dva zápasy více, tedy musel zahrál dalších 80 kvart. Je tak až neuvěřitelné, že poslední dva velké turnaje ovládli dva nejstarší hráči užší světové špičky. Blomdahl a Zanetti.

Sedmý světový titul pro Blomdahla

2.12.2019

V roce 2015 získal po dlouhých 18-ti letech svůj šestý světový titul v trojbandu. Již v tomto mezidobí se hovořilo o tom, že se hlavní nástupce Raymonda Ceulemanse, možná největší inovátor této hry nedokáže proti stále se lepšící a zvětšující se světové špičce prosadit. Po šestém světovém primátu došlo také k velkému útlumu. A to však zejména vleklými zdravotními patáliemi. Začátkem roku byl Blomdahl ve světovém žebříčku dvacátý a nahlas se hovořilo o jeho definitivním výpadku z elitní společnosti. Ale Švéd je neuvěřitelný šampion a znovu se dokázal dostat na výsluní. A to v sedmapadesáti letech. V dánském Randers se stal uplynulou sobotu již posedmé mistrem světa v trojbandu. V turnaji prošel tak neuvěřitelnými krizovými momenty, že je jeho titul více než zasloužený. Na druhou stranu se ukazuje, že dnes rozhodují opravdové detaily a v Blomdahlově případě i neskutečné štěstí. Ve finále porazil Švéd na mezinárodním poli stále novice. Avšak jeho progres v posledním roce je nebývalý. Duc Anh Chien Nguyen je jméno budoucnosti.

Radek Novák vládne seriálu Velkých cen v trojbandu

25.11.2019

Nejspíše rozhodující krok udělal o uplynulém víkendu hráč BC Kladno Radek Novák v cestě za celkovým triumfem v seriálu Velkých cen v trojbandu na závodním stole. Radkovi se v Havířově povedlo vyhrát druhý turnaj ze tří. A navíc dokázal ve čtvrtfinále, po vůbec nejlepším výkonu celého turnaje, vyřadit domácího favorita a svého největšího soupeře seriálu Iva Gazdoše v poměru 30:18 na 16 náběhů ! Ve finále Novák porazil prostějovského Zdenka Galíčka 35:27 na 34 náběhů. Radek zahrál generální průměr 1,134. Třetí místo obsadili Adam Bača a Milan Ráček.

Mezinárodní školení rozhodčích

21.11.2019

Evropská billiardová federace CEB se rozhodla podpořit členské federace, které nedisponují žádným akreditovaným mezinárodním rozhodčím a nemají vybudovanou strukturu rozhodcovského stavu, uspořádáním školení pro tyto členy. A je velkou radostí ČMBS, že výbor CEB pověřil uspořádáním kurzu právě v naši federaci. 

Ivo Gazdoš zářil ve třetím hracím víkendu Extraligy trojbandu

19.11.2019

Výkonnostně velice kvalitní byl třetí hrací víkend Extraligy v trojbandu. Fantastické výkony předvedl Ivo Gazdoš. V sobotu porazil na 19 náběhů Němce v barvách Kladna A Markuse Schönhoffa a postaral se o dosavadní nejlepší výkon této sezony. V neděli pak porazil Ferahliho na 30 náběhů a to v součtu z celého víkendu znamená průměr 1,632 ! Druhý dvouprůměrový výkon přidal v nedělním zápase s Pavlem Domanským Radek Novák, když zvítězil 40:27 na 20 náběhů ! Radek zahrál o víkendu průměr 1,479 ! No a skvěle zahrál i Pavel Škop. Ten porazil Galíčka a Boháče a jeho průměr činil 1,45 ! Celkem bylo zahráno 17 výkonů na jedna a více průměr. Přes jedna průměr o víkendu zahráli další čtyři hráči. Adam Bača měl průměr 1,25, Mirek Bača 1,143, Jan Aleš 1,095 a Zdeněk Galíček rovných 1. Čelo tabulky Extraligy je nesmírně vyrovnané. O pořadí prvních tří týmů rozhoduje skore a průměr, čtvrtá Poruba ztrácí bod.

Merckx znovu potvrdil finálovou dominanci

12.11.2019

Ta statistika je až neuvěřitelná. Dvanáct finálových účastí, jedenáct výher. Rodiče Eddyho Merckxe pojmenovali svého syna po slavném cyklistovi s přezdívkou kanibal velmi správně. Tentokrát při příležitosti letošního šestého World cupu v korejském Guri neměl ve finále šanci Francouz Jérémy Bury. Eddy zvítězil 40:16 na 16 náběhů a z Jižní Koreji si odváží prémii 16 000€. Jediná finálová porážka Merckxe na turnaji World cupu se datuje do roku 2008, kdy prohrál se Sanchezem 3:0 na sety.

Nápravník s Ettelem si rozdělili juniorské tituly

11.11.2019

Třetí akci v průběhu tohoto kalendářního roku se povedlo uspořádat pro nejmladší členy naší karambolové sekce. Stejně jako v únoru se v klubu TJ Sokol Žižkov uskutečnil dvoudenní juniorský šampionát na malém stole. Sobotní volné hry se zúčastnilo dvanáct hráčů, nedělního trojbandu osm hráčů. A jelikož se náš nejlepší junior Milan Ettel neúčastnil volné hry, tak byla šance na zisk mistrovského titulu i pro ostatní hráče. Nakonec tuto šanci ukořistil Matěj Nápravník reprezentující klub TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, který porazil Matouše Kuchaře z Čermné nad Orlicí. Matěj se do finále probojoval i v neděli. Chvíli to vypadalo, že by mohl zaskočit favorita turnaje Milana Ettela. Vedení 3:9 se však během čtyř náběhů rozplynulo a Milan svého soupeře porazil 15:12 na 13 náběhů. 

Marek Faus pojedenácté mistrem ČR v jednobandu

11.11.2019

Marek Faus, hráč SK Billiard Centra Praha, zvítězil o uplynulém víkendu na republikovém šampionátu v jednobandu na závodním stole, který se uskutečnil v trmickém klubu. Ve finále porazil domácího hráče Martina Vedrala zejména díky skvostné sérii 70-ti bodů. Pro Marka se jedná o jeho 11. republikový titul v této disciplíně.
Osm hráčů ve dvou skupinách po čtyřech se utkalo o letošní republikový titul v jednobandu. V sobotu byla na programu skupinová část, kdy se hrálo do sta bodů na maximálně 25 náběhů. 
Ve skupině A neprohrál Marek Faus. Domácího Tautermana porazil na 15 náběhů, rovněž domácího Kozáka na 18 náběhů a Friedu na 10 náběhů. Marek postoupil s GP 6,97. Druhé postupové místo si zajistil Adam Kozák. Ten se v závěrečném zápase o postup utkal s Tautermanem a porazil ho na náběhy v poměru 79:59.
Skupinu B rovněž bez ztráty bodu ovládl domácí Martin Vedral. O druhé postupové místo se v přímém zápase, závěrečném kole sobotního dne utkal Ziogas s Ráčkem. Podprůměrný zápas vyhrál Ráček 50:34 a postoupil do nedělního semifinále.
V něm Milan Ráček dlouho držel krok s favoritem turnaje Fausem. Ve 14. náběhu prohrával hráč bohumínského klubu o pouhé tři body 50:53. Nicméně závěr zápasu měl lepší Faus. Odskočil sériemi 11 a 14. Ve 22. náběhu dohrál sérií 33 bodů. Sériemi 16 a 15 se do náskoku dostal Martin Vedral nad Adamem Kozákem. A tento třicetibodový náskok v podstatě rozhodl celý zápas. Adam se nedostal do vyšší série a prohrál 116:78.
Finálový zápas rozhodla série sedmdesáti bodů ve 4. náběhu v podání Marka Fause. Marek se tak ujal vedení 5:81. Martin nutně potřeboval zahrát vyšší sérii. Ta však nepřicházela. Marek Faus dohrál zápas ve 13. náběhu a zvítězil v poměru 70:120.
Marek Faus zakončil turnaj s generálním průměrem 6,92 a jedná se tak o jeho 11. mistrovský titul v této disciplíně. V polovině května nás bude Marek reprezentovat na evropském šampionátu v této disciplíně ve španělské Paiportě. 
Poděkování patří trmickému klubu za organizaci republikového šampionátu, jehož slavnostního ukončení se zúčastnili primátor statutárního města Ústí nad Labem pan Petr Nedvědický společně s paní Věrou Nechybovou, 1. náměstkyní primátora.
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Záznamy zápasů na Youtube

Reportáž ústecké regionální TV

Další zpravodajství

Dick Jaspers zářil v české lize s průměrem 2,666

15.1.2020

Do České republiky jezdí rád a často. Vždyť poprvé u nás byl již v roce 1986. To se při výročí založení svazu odehrál v Brně pozvánkový turnaj v kádru 47/2. Tehdy mu bylo pouhých 20 let a nikdo z přítomných nemohl tušit, jak fenomenální kariéru má tento holandský hráč před sebou. Ve stejném roce se po zhlédnutí živého přenosu holandské národní TV z finálového zápasu World cupu, ve kterém triumfovala legenda našeho sportu sir Raymond Ceulemans, se definitivně rozhodl stát se profesionálem. Na přelomu let osmdesátiletých a devadesátiletých se stal absolutní jedničkou ve svém rodném Holandsku. Do dnešního dne získal 19. národních titulů. A z kraje let devadesátých přicházely první velké mezinárodní úspěchy a vypracoval se na jednoho z nejúspěšnějších hráčů poceulemansovské éře vůbec. Je znám pro svou neuvěřitelnou preciznost až strojovostí. Je absolutním profesionálem v přístupu ke sportovnímu výkonu. A ne na darmo v podstatě na každém turnaji podává nejlepší výkony z celého startovního pole. V poslední bundesligovém kole této sezony zahrál po 18. Výkon na průměr 5 a výše. V zápase zaznamenal sérii 20 bodů. Byla to již jeho dvacátá série přes 20. Takovými čísly se mnoho hráčů chlubit nemůže. Pěti násobný mistr Evropy, vítěz 25. turnajů světového poháru, mnohonásobný světový rekordman, čtyř násobný mistr světa, aktuální světová jednička nastupující prvně v historii v české extraligové soutěži – Dick Jaspers !

Zajímavé výsledky 4. hracího víkendu Extraligy 3B

15.12.2019

Závěrečný čtvrtý hrací víkend podzimní části sezony přinesl velmi zajímavé výsledky. Na programu byly pouze čtyři utkání.

Zanetti vítězí v Egyptě s GP 2,718 !

15.12.2019

Životní turnaj odehrál sedmapadesátiletý rodák z italského Bolzana Marco Zanetti. Počtvrté v kariéře se v egyptském Sharm El Sheikhu radoval z vítězství na turnaji světové série. A vítězství to nebylo ledajaké. Zanetti vyhrál všech sedm zápasů. Jeho nejhorším výkonem byla skupinová partie s domácím Nadym na 21 náběhů. Zbytek zápasů hrál přes dva průměr, celkem čtyři přes tři průměr ! Celkem zahrál osm sérií více než 10 ! Sečteno podtrženo na 280 kvart potřeboval 103 náběhů. Tento generální průměr 2,718 sice o kousek není oficiálním světovým rekordem. Avšak Zanetti oproti Sanchezovi, který zahrál GP 2,777 odehrál o dva zápasy více, tedy musel zahrál dalších 80 kvart. Je tak až neuvěřitelné, že poslední dva velké turnaje ovládli dva nejstarší hráči užší světové špičky. Blomdahl a Zanetti.

Světová jednička Dick Jaspers na Žižkově

12.12.2019

Vážení fanoušci karambolového kulečníku,

přijměte pozvání na událost sezony ! Aktuální světová jednička, čtyřnásobný mistr světa, pětinásobný mistr Evropy, vítěz pětadvaceti World cupů v trojbandu Holanďan Dick Jaspers nastoupí v barvách týmu BC Vítkov – Sokol Žižkov do utkání české extraligové soutěže.

11. ledna od 14:00 proti týmu BC Poruba – Dick Jaspers se utká s jediným českým seniorským mistrem Evropy Radovanem Hájkem
12. ledna od 11:00 proti týmu BC Havířov – Jaspersův soupeř bude bronzový medailista z posledního ME Ivo Gazdoš

Nenechte si ujít tuto jedinečnou šanci vidět Dicka Jasperse naživo a přijďte osobně do klubu na Žižkově
TJ Sokol Žižkov 
Koněvova 19, Praha 3

Zápasy budou rovněž živě vysílány na Youtube kanálech žižkovského klubu.

Sedmý světový titul pro Blomdahla

2.12.2019

V roce 2015 získal po dlouhých 18-ti letech svůj šestý světový titul v trojbandu. Již v tomto mezidobí se hovořilo o tom, že se hlavní nástupce Raymonda Ceulemanse, možná největší inovátor této hry nedokáže proti stále se lepšící a zvětšující se světové špičce prosadit. Po šestém světovém primátu došlo také k velkému útlumu. A to však zejména vleklými zdravotními patáliemi. Začátkem roku byl Blomdahl ve světovém žebříčku dvacátý a nahlas se hovořilo o jeho definitivním výpadku z elitní společnosti. Ale Švéd je neuvěřitelný šampion a znovu se dokázal dostat na výsluní. A to v sedmapadesáti letech. V dánském Randers se stal uplynulou sobotu již posedmé mistrem světa v trojbandu. V turnaji prošel tak neuvěřitelnými krizovými momenty, že je jeho titul více než zasloužený. Na druhou stranu se ukazuje, že dnes rozhodují opravdové detaily a v Blomdahlově případě i neskutečné štěstí. Ve finále porazil Švéd na mezinárodním poli stále novice. Avšak jeho progres v posledním roce je nebývalý. Duc Anh Chien Nguyen je jméno budoucnosti.

Radek Novák vládne seriálu Velkých cen v trojbandu

25.11.2019

Nejspíše rozhodující krok udělal o uplynulém víkendu hráč BC Kladno Radek Novák v cestě za celkovým triumfem v seriálu Velkých cen v trojbandu na závodním stole. Radkovi se v Havířově povedlo vyhrát druhý turnaj ze tří. A navíc dokázal ve čtvrtfinále, po vůbec nejlepším výkonu celého turnaje, vyřadit domácího favorita a svého největšího soupeře seriálu Iva Gazdoše v poměru 30:18 na 16 náběhů ! Ve finále Novák porazil prostějovského Zdenka Galíčka 35:27 na 34 náběhů. Radek zahrál generální průměr 1,134. Třetí místo obsadili Adam Bača a Milan Ráček.

Smutná zpráva

22.11.2019

Se zármutkem oznamujeme, že dne 21.11 2019 zemřel zakládající člen a člen výboru BC Ponětovice pan Jiří Chudáček.

Po smutečním obřadu proběhne pohoštění v herně BC Ponětovice.

Mezinárodní školení rozhodčích

21.11.2019

Evropská billiardová federace CEB se rozhodla podpořit členské federace, které nedisponují žádným akreditovaným mezinárodním rozhodčím a nemají vybudovanou strukturu rozhodcovského stavu, uspořádáním školení pro tyto členy. A je velkou radostí ČMBS, že výbor CEB pověřil uspořádáním kurzu právě v naši federaci. 

Ivo Gazdoš zářil ve třetím hracím víkendu Extraligy trojbandu

19.11.2019

Výkonnostně velice kvalitní byl třetí hrací víkend Extraligy v trojbandu. Fantastické výkony předvedl Ivo Gazdoš. V sobotu porazil na 19 náběhů Němce v barvách Kladna A Markuse Schönhoffa a postaral se o dosavadní nejlepší výkon této sezony. V neděli pak porazil Ferahliho na 30 náběhů a to v součtu z celého víkendu znamená průměr 1,632 ! Druhý dvouprůměrový výkon přidal v nedělním zápase s Pavlem Domanským Radek Novák, když zvítězil 40:27 na 20 náběhů ! Radek zahrál o víkendu průměr 1,479 ! No a skvěle zahrál i Pavel Škop. Ten porazil Galíčka a Boháče a jeho průměr činil 1,45 ! Celkem bylo zahráno 17 výkonů na jedna a více průměr. Přes jedna průměr o víkendu zahráli další čtyři hráči. Adam Bača měl průměr 1,25, Mirek Bača 1,143, Jan Aleš 1,095 a Zdeněk Galíček rovných 1. Čelo tabulky Extraligy je nesmírně vyrovnané. O pořadí prvních tří týmů rozhoduje skore a průměr, čtvrtá Poruba ztrácí bod.

Merckx znovu potvrdil finálovou dominanci

12.11.2019

Ta statistika je až neuvěřitelná. Dvanáct finálových účastí, jedenáct výher. Rodiče Eddyho Merckxe pojmenovali svého syna po slavném cyklistovi s přezdívkou kanibal velmi správně. Tentokrát při příležitosti letošního šestého World cupu v korejském Guri neměl ve finále šanci Francouz Jérémy Bury. Eddy zvítězil 40:16 na 16 náběhů a z Jižní Koreji si odváží prémii 16 000€. Jediná finálová porážka Merckxe na turnaji World cupu se datuje do roku 2008, kdy prohrál se Sanchezem 3:0 na sety.

Novinky z ostatních sekcí