Miroslav Andrejovský potřetí vítězem Turnaje mistrů města Bohumína

8.12.2019

Dlouhých devět ročníků čekala domácí hvězda a zároveň také hlavní organizátor Miroslav Andrejovský na další v pořadí již třetí triumf na Turnaji mistrů města Bohumína. Ve finále 17. ročníku domácí Mirek dokonale otočil zápas s favorizovaným Markem Fausem. Po prohře v kádru 52/2, který Faus zahrál na drc, se povedlo Andrejovskému zvítězit v jednobandu a trojbandu. K velké radosti početných bohumínských podporovatelů tak vylepšil své loňské druhé místo, kdy prohrál s Holanďanem Michelem van Silfhoutem. 

Celkem devět hráčů bylo pozváno na již sedmnácté pokračování bohumínského turnaje v trojboji na malém stole v tradičním předvánočním čase. Hráči byli rozděleni do tří skupin po třech a čekala na ně klasická kombinace kádru 52/2 (100 na 5), jednobandu (50 na 10) a trojbandu (15 na 15). Turnaje se bohužel nemohl zúčastnit obhájce titulu Holanďan Michel van Silfhout. Z pole mezinárodních hráčů se tak turnaje účastnil stejně jako minulý rok Rakušan Andreas Reichner. 
Reichnerovi se povedlo zvítězit ve skupině B. V ním bylo nejprve odehráno utkání mezi Adamem Kozákem a Ondřejem Hoškem. Kozák zde zvítězil 6:0 po velmi dobrém výkonu, kdy hrál kádr 52/2 i jednoband na 4 náběhy a trojband na 8 náběhů. Hošek tak nutně potřeboval v dalším utkání s Reichnerem zvítězit. Ondra vstoupil do utkání vítězství v kádru na 2 náběhy. Rakušan se však v turnaji skvěle zachránil. Jednoband vyhrál na 5 náběhů a trojband 14:10 na limit 15-ti náběhů. V dalším utkání pak hned v kádru a jednobandu rozhodl o své výhře nad Kozákem. Ten již pouze korigoval skore vítězstvím v trojbandu na 6 náběhů. Reichner tak vyhrál skupinu B, druhým postupujícím byl Kozák.
Ve skupině A nedal svým soupeřům žádnou šanci Marek Faus. Nejprve porazil Ziogase v poměru 6:0. Marek zahrál kádr na drc, jednoband na 7 náběhů a trojband na 10 náběhů. Jablonecký hráč se pak v sobotu dopoledne stejně jako Hošek s turnajem rozloučil. V utkání se Starečkem sice po prohraném kádru dokázal díky výhře 44:19 v jednobandu stav srovnat na 2:2. V rozhodujícím trojbandu ale havířovský Laďa Stareček začal skvostně. Na dva náběhy měl 10 a i když se mu povedlo zápas ukončit až v 11. náběhu, mohl po výhře 11:15 slavit postup do čtvrtfinále. O to z jaké pozice rozhodlo závěrečné utkání s Fausem. Laďa byl ale bez šance. Marek ve 3. náběhu dohrál kádr sérií 95. Jednoband pak jako jediný na celém turnaji dokázal zahrát na drc ! A tak bylo jasné, že i přes prohru v trojbandu postoupí Marek Faus z prvního místa. 
Ve skupině C se povedlo v utkání klubových kolegů dokonale otočit vývoj Milanovi Ráčkovi proti Miroslavu Andrejovskému. Ráček vyhrál kádr na 4 náběhy. Andrejovský poté srovnal v jednobandu. V trojbandu se oběma hráčům tolik nedařilo, ale Andrejovský odcházel v posledním náběhu od stolu s vedením 11:8. Ráček tak potřeboval tři body na remízu, čtyři na výhru. No a přesně čtyři body zahrál Ráček a utkání s Andrejovským vyhrál 4:2. Po dlouhé době byl do Bohumína pozván i plzeňský hráč Milan Boček, vítěz 2. ročníku z roku 2002. Bočkovi se však na turnaji nedařilo. Oba své zápasy proti domácím hráčům prohrál 6:0. Skupinu C tedy vyhrál Ráček před Andrejovským.
Před čtvrtou hodinou odpolední turnaj vstoupil do své vyřazovací části. Bravurně zahrál Marek Faus ve čtvrtfinálovém utkání proti Adamu Kozákovi. Kádr na drc, jednoband na dva a trojband na 10 náběhů. Nebylo co řešit. Stejně jednoznačně rozhodl o svém postupu do semifinále domácí Miroslav Andrejovský. Proti Rakušanu Reichnerovi zahrál kádr na 3 náběhy, jednoband na 6. Ale i když Reichner před trojbandem věděl, že s Andrejovským prohraje, stále byl ve hře o postup jako šťastný poražený. Tři vítěze čtvrtfinálových zápasů totiž na bohumínském turnaji doplňuje nejlepší poražený hráč ze čtvrtfinálových utkání. Avšak po započtení všech výkonů, tedy i ze skupinové fáze. Reichner trojband vyhrál a byl v očekávání. Potřeboval, aby Ráček v závěrečném čtvrtfinálovém utkání porazil Starečka. Ráček vyhrál v kádru 100:68 na 2 náběhy. V jednobandu ale Laďa Stareček zabojoval a za stavu 41:30 zápas dohrál sérií 20 bodů. Povzbuzen tímto výkonem Stareček dokázal Ráčka porazit i v trojbandu a to poměrem 15:11 na 14 náběhů. Nakonec se ale mohli z postupu do semifinále radovat oba protagonisté tohoto utkání. Ráček totiž vlivem lepšího skore postoupil mezi poslední čtyři na úkor Reichnera. 
Nasazenou semifinálovou jedničkou byl Marek Faus. A právě Milan Ráček byl jeho soupeřem v neděli dopoledne. Ráčkovi se povedlo favorita utkání dostat pod tlak. Kádr se mu povedlo zahrát na jeden náběh. Faus ale skvostně odpověděl a zápas sty body zremizoval. V jednobandu zahrál Faus v prvním náběhu sérii 34. Ale byl to nakonec Ráček, který byl blíže ukončení zápasu v této disciplíně. Ve 3. náběhu zahrál sérii 36 a vynechal 11 před koncem. Toho Faus dokonale využil a 14-ti body dohrál. Před závěrečným trojbandem, tak byl v lepší výchozí pozici. Defenzivní zápas nakonec rozhodla série pěti bodů v podání Fause ve 13. náběhu. Faus Ráčka porazil 9:14, celkově tak 1:5 a slavil postup do finále. Druhé semifinále bylo rozhodnuto hned po úvodních dvou disciplínách. Andrejovský dohrál kádr ve 2. náběhu sérií 83 bodů. V jednobandu se oběma hráčům nepovedl začátek zápasu. Po 3. náběhu vedl domácí hráč 11:2. Poté přišly dvě série 15 a 24 v podání Andrejovského. Ten tak ukončil zápas v 5. náběhu. Stareček měl na svém kontě pouze 12 bodů a domácí hráč slavil po roce finálovou účast. Stareček v trojbandu po výhře o jeden bod korigoval na konečných 4:2.

Svoji ohromnou sílu v kádrové disciplíně znovu potvrdil Marek Faus. Po 14-ti karambolech domácího hráče Faus zápas ukončil svou čtvrtou drcovkou v této disciplíně na turnaji. Faus tak v kádru vynechal pouze dvakrát a turnaji zakončil s GP 71,42 ! No ale zejména se dostal do vedení ve finálovém klání. V následující jednobandové disciplíně zahrál Marek Faus ve 2. náběhu sérii 24 bodů a vedl 5:24. V následujících čtyřech nábězích se ale hráč SK Billard Centra Praha nedokázal dostat do vyšší série. Toho dokonale využil Adnrejovský a díky sériím 12-13-14-6 zápas v 6. náběhu k velké radosti domácího publika ukončil. Zajímavý tah předvedl Andrejovský v trojbandu. Vyhrál tempo a nechal začít svého soupeře. Poměrně opovážlivé, když se hraje na malém stole a to do pouhých 15-ti bodů. Faus bezpečně trefil zahajovací pozici. Pak ale nedal jasnou obrácenou kvartu a to jako by předznamenalo následující průběh rozhodujícího zápasu 17. ročníku Turnaje mistrů. Faus nedával body z hratelných pozic a výsledkem bylo, že po 9. náběhu měl na svém kontě pouhé čtyři body. Andrejovský rovněž vynechal několik hratelných pozic, avšak vedl o sedm bodů. Ve zmíněném 9. náběhu navíc zahrál sérii tří bodů. Čtvrtý rozhodující bod celého finále nedal. V 10. náběhu jakoby se Marek Faus uvolnil a rychle zahrál tři body. Bohužel pro něj již bylo příliš pozdě. Andrejovský svoji druhou šanci využil a zápas podtaženou obrácenou kvartou ukončil a tím tak naplno propukla ohromná radost domácího publika. 

Miroslav Andrejovský tak navazuje na své triumfy z let 2006 a 2010 a potřetí triumfu na svém turnaji. Marek Faus, coby nejúspěšnější hráč tohoto turnaje pro zvané, si bude muset na svůj šestý triumf minimálně rok počkat. A i dle přepočtených generálních průměrů, kdy kádr má koeficient 1, jednoband 5 a trojband 10, si oba účast ve finále zasloužili. Marek Faus turnaj ukončil s GP 26,988 a Miroslav Andrejovský s GP 25,258. Marek Faus zahrál krom kádru také nejvyšší GP v jednobandu a to konkrétně 12,31. V trojbandu byl nejlepší Adam Kozák s průměrem 1,750.
17. ročník Turnaje mistrů města Bohumína je tedy minulostí. Velké poděkování patří celému realizačnímu týmu, který jako již tradičně zvládl vše na jedničku a samozřejmě všem sponzorům. 

Reportáž ČT sport o turnaji

Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Průměrové žebříčky
Záznam celého sobotního dne
Záznám nedělního finálového dne

« 2 z 2 »

Další top zprávy

Tréninkový kemp mládeže

3.8.2020

V doposud nejvyšším počtu 16-ti hráčů se o uplynulém víkendu uskutečnil mládežnický tréninkový kemp v klubu v Chlumci nad Cidlinou. Dokonale se tak povedlo navázat na předešlé dva kempy, které se uskutečnily v únoru v Jablonci nad Nisou a loňský červen taktéž v Chlumci nad Cidlinou. 

Čtvrtý tréninkový kemp s Eddym je minulostí

30.7.2020

Nejspíše jeden z nejdelších tréninkových kempů v historii ČMBS je minulostí. Již počtvrté v posledních pěti letech se povedlo uspořádat tréninkový kemp s belgickým profesionálním hráčem Eddy Leppensem. Tentokrát Eddy odtrénoval s našimi jednadvaceti seniorskými a sedmi juniorskými hráči celkem 54 hodin a to ve čtyřech klubech v průběhu devíti dnů. Eddy postupně navštívil kluby v Trmicích, poté v Jablonci nad Nisou, pak v Praze na Žižkově a na závěr klub v Ostravě. 

BC Vítkov – Sokol Žižkov mistrem družstev v 3B

15.7.2020

Tajenka, kdo se stane letošním mistrem České republiky v soutěži čtyřčlenných družstev v trojbandu na závodním stole, se bohužel díky koronaviru rozluštila po telefonu díky neúčasti družstva Prostějova v posledním utkání soutěže proti žižkovskému týmu. Avšak dle papírových předpokladů by se jednalo o téměř jasnou záležitost, protože domácímu týmu stačila výhra v jednom ze čtyř zápasů celého utkání. Na Žižkově tak ukončili dlouhé čekání na zisk mistrovského titulu v soutěži družstev. Po zisku tří po sobě jdoucích titulů mezi lety 1992 až 1994 v technických disciplínách na malém stole žižkovským dlouho titul proklouzával mezi prsty. Těsné prohry v klíčových utkáních a tedy mnoho druhých a třetích míst se povedlo zlomit až v této sezoně. Ale ani tentokrát se mistrovský titul nerodil lehce.

Španělská škola #2

12.7.2020

Ani koronavirová krize nic nezměnila na rozhodnutí Adama Bači a Ondřeje Hoška absolvovat druhou část tréninkové lekce s věhlasným španělským trenérem José Maria Quetglasem. Díky koronaviru je nyní zavřeno tradiční místo výuky pro mladé Španěle z celé země v národním sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva v Los Alcázares a tak pan Quetglas nabídl útočiště našim hráčům přímo v jeho domě na předměstí Murcie.

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Další zpravodajství

Tréninkový kemp mládeže

3.8.2020

V doposud nejvyšším počtu 16-ti hráčů se o uplynulém víkendu uskutečnil mládežnický tréninkový kemp v klubu v Chlumci nad Cidlinou. Dokonale se tak povedlo navázat na předešlé dva kempy, které se uskutečnily v únoru v Jablonci nad Nisou a loňský červen taktéž v Chlumci nad Cidlinou. 

Čtvrtý tréninkový kemp s Eddym je minulostí

30.7.2020

Nejspíše jeden z nejdelších tréninkových kempů v historii ČMBS je minulostí. Již počtvrté v posledních pěti letech se povedlo uspořádat tréninkový kemp s belgickým profesionálním hráčem Eddy Leppensem. Tentokrát Eddy odtrénoval s našimi jednadvaceti seniorskými a sedmi juniorskými hráči celkem 54 hodin a to ve čtyřech klubech v průběhu devíti dnů. Eddy postupně navštívil kluby v Trmicích, poté v Jablonci nad Nisou, pak v Praze na Žižkově a na závěr klub v Ostravě. 

BC Vítkov – Sokol Žižkov mistrem družstev v 3B

15.7.2020

Tajenka, kdo se stane letošním mistrem České republiky v soutěži čtyřčlenných družstev v trojbandu na závodním stole, se bohužel díky koronaviru rozluštila po telefonu díky neúčasti družstva Prostějova v posledním utkání soutěže proti žižkovskému týmu. Avšak dle papírových předpokladů by se jednalo o téměř jasnou záležitost, protože domácímu týmu stačila výhra v jednom ze čtyř zápasů celého utkání. Na Žižkově tak ukončili dlouhé čekání na zisk mistrovského titulu v soutěži družstev. Po zisku tří po sobě jdoucích titulů mezi lety 1992 až 1994 v technických disciplínách na malém stole žižkovským dlouho titul proklouzával mezi prsty. Těsné prohry v klíčových utkáních a tedy mnoho druhých a třetích míst se povedlo zlomit až v této sezoně. Ale ani tentokrát se mistrovský titul nerodil lehce.

EDDY LEPPENS CZ TOUR 2020

14.7.2020

Nenechte si ujít tréninkové lekce s vicemistrem světa.

Již počtvrté u nás a tentokrát ve 4 klubech.

pondělí 20. července – Sportovní kulečník – TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou
úterý 21. BC LakoPlast Trmice spolek
středa 22. Billiard Žižkov – den s juniory
čtvrtek – neděle 23. – 26. Billiard Žižkov
úterý – středa 28. – 29. BC Ostrava

Propozice kempu

Španělská škola #2

12.7.2020

Ani koronavirová krize nic nezměnila na rozhodnutí Adama Bači a Ondřeje Hoška absolvovat druhou část tréninkové lekce s věhlasným španělským trenérem José Maria Quetglasem. Díky koronaviru je nyní zavřeno tradiční místo výuky pro mladé Španěle z celé země v národním sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva v Los Alcázares a tak pan Quetglas nabídl útočiště našim hráčům přímo v jeho domě na předměstí Murcie.

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

1. MČR 5-PINS

11.3.2020

Přijměte pozvání na historicky první republikový šampionát v disciplíně 5-pins.

BC Kladno | 14. – 15. března

Výsledky a živý přenos ve výsledkovém servisu

Novinky z ostatních sekcí