Miroslav Andrejovský potřetí vítězem Turnaje mistrů města Bohumína

8.12.2019

Dlouhých devět ročníků čekala domácí hvězda a zároveň také hlavní organizátor Miroslav Andrejovský na další v pořadí již třetí triumf na Turnaji mistrů města Bohumína. Ve finále 17. ročníku domácí Mirek dokonale otočil zápas s favorizovaným Markem Fausem. Po prohře v kádru 52/2, který Faus zahrál na drc, se povedlo Andrejovskému zvítězit v jednobandu a trojbandu. K velké radosti početných bohumínských podporovatelů tak vylepšil své loňské druhé místo, kdy prohrál s Holanďanem Michelem van Silfhoutem. 

Celkem devět hráčů bylo pozváno na již sedmnácté pokračování bohumínského turnaje v trojboji na malém stole v tradičním předvánočním čase. Hráči byli rozděleni do tří skupin po třech a čekala na ně klasická kombinace kádru 52/2 (100 na 5), jednobandu (50 na 10) a trojbandu (15 na 15). Turnaje se bohužel nemohl zúčastnit obhájce titulu Holanďan Michel van Silfhout. Z pole mezinárodních hráčů se tak turnaje účastnil stejně jako minulý rok Rakušan Andreas Reichner. 
Reichnerovi se povedlo zvítězit ve skupině B. V ním bylo nejprve odehráno utkání mezi Adamem Kozákem a Ondřejem Hoškem. Kozák zde zvítězil 6:0 po velmi dobrém výkonu, kdy hrál kádr 52/2 i jednoband na 4 náběhy a trojband na 8 náběhů. Hošek tak nutně potřeboval v dalším utkání s Reichnerem zvítězit. Ondra vstoupil do utkání vítězství v kádru na 2 náběhy. Rakušan se však v turnaji skvěle zachránil. Jednoband vyhrál na 5 náběhů a trojband 14:10 na limit 15-ti náběhů. V dalším utkání pak hned v kádru a jednobandu rozhodl o své výhře nad Kozákem. Ten již pouze korigoval skore vítězstvím v trojbandu na 6 náběhů. Reichner tak vyhrál skupinu B, druhým postupujícím byl Kozák.
Ve skupině A nedal svým soupeřům žádnou šanci Marek Faus. Nejprve porazil Ziogase v poměru 6:0. Marek zahrál kádr na drc, jednoband na 7 náběhů a trojband na 10 náběhů. Jablonecký hráč se pak v sobotu dopoledne stejně jako Hošek s turnajem rozloučil. V utkání se Starečkem sice po prohraném kádru dokázal díky výhře 44:19 v jednobandu stav srovnat na 2:2. V rozhodujícím trojbandu ale havířovský Laďa Stareček začal skvostně. Na dva náběhy měl 10 a i když se mu povedlo zápas ukončit až v 11. náběhu, mohl po výhře 11:15 slavit postup do čtvrtfinále. O to z jaké pozice rozhodlo závěrečné utkání s Fausem. Laďa byl ale bez šance. Marek ve 3. náběhu dohrál kádr sérií 95. Jednoband pak jako jediný na celém turnaji dokázal zahrát na drc ! A tak bylo jasné, že i přes prohru v trojbandu postoupí Marek Faus z prvního místa. 
Ve skupině C se povedlo v utkání klubových kolegů dokonale otočit vývoj Milanovi Ráčkovi proti Miroslavu Andrejovskému. Ráček vyhrál kádr na 4 náběhy. Andrejovský poté srovnal v jednobandu. V trojbandu se oběma hráčům tolik nedařilo, ale Andrejovský odcházel v posledním náběhu od stolu s vedením 11:8. Ráček tak potřeboval tři body na remízu, čtyři na výhru. No a přesně čtyři body zahrál Ráček a utkání s Andrejovským vyhrál 4:2. Po dlouhé době byl do Bohumína pozván i plzeňský hráč Milan Boček, vítěz 2. ročníku z roku 2002. Bočkovi se však na turnaji nedařilo. Oba své zápasy proti domácím hráčům prohrál 6:0. Skupinu C tedy vyhrál Ráček před Andrejovským.
Před čtvrtou hodinou odpolední turnaj vstoupil do své vyřazovací části. Bravurně zahrál Marek Faus ve čtvrtfinálovém utkání proti Adamu Kozákovi. Kádr na drc, jednoband na dva a trojband na 10 náběhů. Nebylo co řešit. Stejně jednoznačně rozhodl o svém postupu do semifinále domácí Miroslav Andrejovský. Proti Rakušanu Reichnerovi zahrál kádr na 3 náběhy, jednoband na 6. Ale i když Reichner před trojbandem věděl, že s Andrejovským prohraje, stále byl ve hře o postup jako šťastný poražený. Tři vítěze čtvrtfinálových zápasů totiž na bohumínském turnaji doplňuje nejlepší poražený hráč ze čtvrtfinálových utkání. Avšak po započtení všech výkonů, tedy i ze skupinové fáze. Reichner trojband vyhrál a byl v očekávání. Potřeboval, aby Ráček v závěrečném čtvrtfinálovém utkání porazil Starečka. Ráček vyhrál v kádru 100:68 na 2 náběhy. V jednobandu ale Laďa Stareček zabojoval a za stavu 41:30 zápas dohrál sérií 20 bodů. Povzbuzen tímto výkonem Stareček dokázal Ráčka porazit i v trojbandu a to poměrem 15:11 na 14 náběhů. Nakonec se ale mohli z postupu do semifinále radovat oba protagonisté tohoto utkání. Ráček totiž vlivem lepšího skore postoupil mezi poslední čtyři na úkor Reichnera. 
Nasazenou semifinálovou jedničkou byl Marek Faus. A právě Milan Ráček byl jeho soupeřem v neděli dopoledne. Ráčkovi se povedlo favorita utkání dostat pod tlak. Kádr se mu povedlo zahrát na jeden náběh. Faus ale skvostně odpověděl a zápas sty body zremizoval. V jednobandu zahrál Faus v prvním náběhu sérii 34. Ale byl to nakonec Ráček, který byl blíže ukončení zápasu v této disciplíně. Ve 3. náběhu zahrál sérii 36 a vynechal 11 před koncem. Toho Faus dokonale využil a 14-ti body dohrál. Před závěrečným trojbandem, tak byl v lepší výchozí pozici. Defenzivní zápas nakonec rozhodla série pěti bodů v podání Fause ve 13. náběhu. Faus Ráčka porazil 9:14, celkově tak 1:5 a slavil postup do finále. Druhé semifinále bylo rozhodnuto hned po úvodních dvou disciplínách. Andrejovský dohrál kádr ve 2. náběhu sérií 83 bodů. V jednobandu se oběma hráčům nepovedl začátek zápasu. Po 3. náběhu vedl domácí hráč 11:2. Poté přišly dvě série 15 a 24 v podání Andrejovského. Ten tak ukončil zápas v 5. náběhu. Stareček měl na svém kontě pouze 12 bodů a domácí hráč slavil po roce finálovou účast. Stareček v trojbandu po výhře o jeden bod korigoval na konečných 4:2.

Svoji ohromnou sílu v kádrové disciplíně znovu potvrdil Marek Faus. Po 14-ti karambolech domácího hráče Faus zápas ukončil svou čtvrtou drcovkou v této disciplíně na turnaji. Faus tak v kádru vynechal pouze dvakrát a turnaji zakončil s GP 71,42 ! No ale zejména se dostal do vedení ve finálovém klání. V následující jednobandové disciplíně zahrál Marek Faus ve 2. náběhu sérii 24 bodů a vedl 5:24. V následujících čtyřech nábězích se ale hráč SK Billard Centra Praha nedokázal dostat do vyšší série. Toho dokonale využil Adnrejovský a díky sériím 12-13-14-6 zápas v 6. náběhu k velké radosti domácího publika ukončil. Zajímavý tah předvedl Andrejovský v trojbandu. Vyhrál tempo a nechal začít svého soupeře. Poměrně opovážlivé, když se hraje na malém stole a to do pouhých 15-ti bodů. Faus bezpečně trefil zahajovací pozici. Pak ale nedal jasnou obrácenou kvartu a to jako by předznamenalo následující průběh rozhodujícího zápasu 17. ročníku Turnaje mistrů. Faus nedával body z hratelných pozic a výsledkem bylo, že po 9. náběhu měl na svém kontě pouhé čtyři body. Andrejovský rovněž vynechal několik hratelných pozic, avšak vedl o sedm bodů. Ve zmíněném 9. náběhu navíc zahrál sérii tří bodů. Čtvrtý rozhodující bod celého finále nedal. V 10. náběhu jakoby se Marek Faus uvolnil a rychle zahrál tři body. Bohužel pro něj již bylo příliš pozdě. Andrejovský svoji druhou šanci využil a zápas podtaženou obrácenou kvartou ukončil a tím tak naplno propukla ohromná radost domácího publika. 

Miroslav Andrejovský tak navazuje na své triumfy z let 2006 a 2010 a potřetí triumfu na svém turnaji. Marek Faus, coby nejúspěšnější hráč tohoto turnaje pro zvané, si bude muset na svůj šestý triumf minimálně rok počkat. A i dle přepočtených generálních průměrů, kdy kádr má koeficient 1, jednoband 5 a trojband 10, si oba účast ve finále zasloužili. Marek Faus turnaj ukončil s GP 26,988 a Miroslav Andrejovský s GP 25,258. Marek Faus zahrál krom kádru také nejvyšší GP v jednobandu a to konkrétně 12,31. V trojbandu byl nejlepší Adam Kozák s průměrem 1,750.
17. ročník Turnaje mistrů města Bohumína je tedy minulostí. Velké poděkování patří celému realizačnímu týmu, který jako již tradičně zvládl vše na jedničku a samozřejmě všem sponzorům. 

Reportáž ČT sport o turnaji

Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Průměrové žebříčky
Záznam celého sobotního dne
Záznám nedělního finálového dne

« 1 z 2 »

Další top zprávy

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Therese Klompenhouwer poosmé v řadě mistryní Evropy

13.2.2020

Splnila, co před turnajem prohlásila. „V současné formě mě nikdo na evropském šampionátu nemůže porazit.“ Sedmatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer znovu dokázala, že je v ženské kategorii v evropském měřítku nedostižná. Ve finále se utkala se svojí krajankou Karinou Jetten. Klompenhouwer rozhodla zápas za stavu 12:11 ve 13. náběhu, když zahrála sérii jedenácti bodů. Zápas nakonec skončil 20:30 na 21 náběhů. Jedná se tak o již osmý evropský titul v řadě pro Therese. Poražená finalista Jetten vyřadila naši hráčku Irenu Hambálkovou ve čtvrtfinále a Irena tak obsadila konečné osmé místo. 

Galapředstavení Diona Nelina v Extralize trojbandu

13.2.2020

Třicet minut. Za tuto dobu dokáže Raymund Swertz zahrát v mistrovském zápase sérii 250-ti bodů v kádru 47/2. Srovnávat tempo hry v technických disciplínách a trojbandu je složité. Nicméně výkon dánského hráče Diona Nelina v nedělním utkání Extraligové soutěže v trojbandu byl dost podobný tomu, co dokáže Swertz předvádět v kádrech. Neuvěřitelná jistota skloubená s neuvěřitelným přehledem a rychlostí odehrávání jednotlivých strků. Ve druhém náběhu zahraná série 18-ti bodů diváky přítomné a celosvětové u svých televizí, notebooku, tabletů a telefonů úplně pohltila. Dion u nás předvedl svůj nejlepší možný um, jehož výsledkem byl výkon na 10 náběhů ! Nejlepší v historii na našem území. Bylo to zkrátka galapředstavení jednoho z největších talentů karambolového kulečníku historie.

Dion Nelin v české Extralize trojbandu

4.2.2020

Třiačtyřicetiletá světová dvaadvacítka, nejlepší dánský hráč současnosti Dion Nelin se prvně ve své kariéře představí o tomto víkendu v barvách týmu BC Vítkov – Sokol Žižkov v české extraligové soutěží čtyřčlenných družstev v trojbandu. 

Mezinárodní školení rozhodčích v Praze

27.1.2020

V termínu 4. dubna proběhne v pražském klubu TJ Sokol Žižkov mezinárodní školení rozhodčích pod záštitou evropské billiardové federace CEB. Kurzu se zúčastní celkem 13 uchazečů ze čtyř evropských států. Snahou CEB je pomoci těmto federacím vybudovat národní strukturu rozhodcovského stavu.

Martin Vedral poprvé mistrem ČR v kádru 52/1

26.1.2020

Roli největšího favorita na zisk mistrovského titulu potvrdil o uplynulém víkendu hráč klubu BC LakoPlast Trmice Martin Vedral v kulečníkovém klubu v Týništi nad Orlicí při příležitosti 7. republikového šampionátu v kádru 52/1. Martin měl do turnaje nasazen GP 18,44 a i přes špatný vstup do turnaje dokázal svoji roli favorita potvrdit. Ve finále porazil žižkovského Vladimíra Hambálka 135:105. 

Radek Novák s předstihem vítězem seriálu Velkých cen

22.1.2020

Již třetí turnaj seriálu Velké ceny v trojbandu na závodním stole této sezony ovládl hráč kladenského klubu Radek Novák. A díky tomu, že jeho největší rival v boji o celkové vítězství Ivo Gazdoš vypadl ve 4. zastávce tohoto seriálu, která byla na programu o uplynulém víkendu v Jablonci nad Nisou, již ve čtvrtfinále, tak si Novák v celkovém pořadí vypracoval před posledním turnajem nedostižný náskok 53 bodů. Ve finále jablonecké Velké ceny porazil Novák svého klubového kolegu Štěpána Kohouta v poměru 35:17 na 20 náběhů. Třetí místo obsadili domácí Jan Hudák a premiérově žižkovský Marcel Dirn.

Dick Jaspers zářil v české lize s průměrem 2,666

15.1.2020

Do České republiky jezdí rád a často. Vždyť poprvé u nás byl již v roce 1986. To se při výročí založení svazu odehrál v Brně pozvánkový turnaj v kádru 47/2. Tehdy mu bylo pouhých 20 let a nikdo z přítomných nemohl tušit, jak fenomenální kariéru má tento holandský hráč před sebou. Ve stejném roce se po zhlédnutí živého přenosu holandské národní TV z finálového zápasu World cupu, ve kterém triumfovala legenda našeho sportu sir Raymond Ceulemans, se definitivně rozhodl stát se profesionálem. Na přelomu let osmdesátiletých a devadesátiletých se stal absolutní jedničkou ve svém rodném Holandsku. Do dnešního dne získal 19. národních titulů. A z kraje let devadesátých přicházely první velké mezinárodní úspěchy a vypracoval se na jednoho z nejúspěšnějších hráčů poceulemansovské éře vůbec. Je znám pro svou neuvěřitelnou preciznost až strojovostí. Je absolutním profesionálem v přístupu ke sportovnímu výkonu. A ne na darmo v podstatě na každém turnaji podává nejlepší výkony z celého startovního pole. V poslední bundesligovém kole této sezony zahrál po 18. Výkon na průměr 5 a výše. V zápase zaznamenal sérii 20 bodů. Byla to již jeho dvacátá série přes 20. Takovými čísly se mnoho hráčů chlubit nemůže. Pěti násobný mistr Evropy, vítěz 25. turnajů světového poháru, mnohonásobný světový rekordman, čtyř násobný mistr světa, aktuální světová jednička nastupující prvně v historii v české extraligové soutěži – Dick Jaspers !

Další zpravodajství

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Soustředění talentované mládeže

18.2.2020

Talent | Soustředění talentované mládeže ve dnech 22. 2 až 23. 2. 2020. 

– Účastní se 14 juniorů

– Disciplíny: Technické, 3band a 5Pins. 

– Celkem 5 lektorů a jeden celý víkend 🙂 

Nad akcí převzal záštitu náměstek primátora Jablonce nad Nisou pan Mgr. David Mánek – obor humanitní

Více v propozicích.

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Therese Klompenhouwer poosmé v řadě mistryní Evropy

13.2.2020

Splnila, co před turnajem prohlásila. „V současné formě mě nikdo na evropském šampionátu nemůže porazit.“ Sedmatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer znovu dokázala, že je v ženské kategorii v evropském měřítku nedostižná. Ve finále se utkala se svojí krajankou Karinou Jetten. Klompenhouwer rozhodla zápas za stavu 12:11 ve 13. náběhu, když zahrála sérii jedenácti bodů. Zápas nakonec skončil 20:30 na 21 náběhů. Jedná se tak o již osmý evropský titul v řadě pro Therese. Poražená finalista Jetten vyřadila naši hráčku Irenu Hambálkovou ve čtvrtfinále a Irena tak obsadila konečné osmé místo. 

Galapředstavení Diona Nelina v Extralize trojbandu

13.2.2020

Třicet minut. Za tuto dobu dokáže Raymund Swertz zahrát v mistrovském zápase sérii 250-ti bodů v kádru 47/2. Srovnávat tempo hry v technických disciplínách a trojbandu je složité. Nicméně výkon dánského hráče Diona Nelina v nedělním utkání Extraligové soutěže v trojbandu byl dost podobný tomu, co dokáže Swertz předvádět v kádrech. Neuvěřitelná jistota skloubená s neuvěřitelným přehledem a rychlostí odehrávání jednotlivých strků. Ve druhém náběhu zahraná série 18-ti bodů diváky přítomné a celosvětové u svých televizí, notebooku, tabletů a telefonů úplně pohltila. Dion u nás předvedl svůj nejlepší možný um, jehož výsledkem byl výkon na 10 náběhů ! Nejlepší v historii na našem území. Bylo to zkrátka galapředstavení jednoho z největších talentů karambolového kulečníku historie.

Dion Nelin v české Extralize trojbandu

4.2.2020

Třiačtyřicetiletá světová dvaadvacítka, nejlepší dánský hráč současnosti Dion Nelin se prvně ve své kariéře představí o tomto víkendu v barvách týmu BC Vítkov – Sokol Žižkov v české extraligové soutěží čtyřčlenných družstev v trojbandu. 

Mezinárodní školení rozhodčích v Praze

27.1.2020

V termínu 4. dubna proběhne v pražském klubu TJ Sokol Žižkov mezinárodní školení rozhodčích pod záštitou evropské billiardové federace CEB. Kurzu se zúčastní celkem 13 uchazečů ze čtyř evropských států. Snahou CEB je pomoci těmto federacím vybudovat národní strukturu rozhodcovského stavu.

Martin Vedral poprvé mistrem ČR v kádru 52/1

26.1.2020

Roli největšího favorita na zisk mistrovského titulu potvrdil o uplynulém víkendu hráč klubu BC LakoPlast Trmice Martin Vedral v kulečníkovém klubu v Týništi nad Orlicí při příležitosti 7. republikového šampionátu v kádru 52/1. Martin měl do turnaje nasazen GP 18,44 a i přes špatný vstup do turnaje dokázal svoji roli favorita potvrdit. Ve finále porazil žižkovského Vladimíra Hambálka 135:105. 

Radek Novák s předstihem vítězem seriálu Velkých cen

22.1.2020

Již třetí turnaj seriálu Velké ceny v trojbandu na závodním stole této sezony ovládl hráč kladenského klubu Radek Novák. A díky tomu, že jeho největší rival v boji o celkové vítězství Ivo Gazdoš vypadl ve 4. zastávce tohoto seriálu, která byla na programu o uplynulém víkendu v Jablonci nad Nisou, již ve čtvrtfinále, tak si Novák v celkovém pořadí vypracoval před posledním turnajem nedostižný náskok 53 bodů. Ve finále jablonecké Velké ceny porazil Novák svého klubového kolegu Štěpána Kohouta v poměru 35:17 na 20 náběhů. Třetí místo obsadili domácí Jan Hudák a premiérově žižkovský Marcel Dirn.

Novinky z ostatních sekcí