Miroslav Andrejovský potřetí vítězem Turnaje mistrů města Bohumína

8.12.2019

Dlouhých devět ročníků čekala domácí hvězda a zároveň také hlavní organizátor Miroslav Andrejovský na další v pořadí již třetí triumf na Turnaji mistrů města Bohumína. Ve finále 17. ročníku domácí Mirek dokonale otočil zápas s favorizovaným Markem Fausem. Po prohře v kádru 52/2, který Faus zahrál na drc, se povedlo Andrejovskému zvítězit v jednobandu a trojbandu. K velké radosti početných bohumínských podporovatelů tak vylepšil své loňské druhé místo, kdy prohrál s Holanďanem Michelem van Silfhoutem. 

Celkem devět hráčů bylo pozváno na již sedmnácté pokračování bohumínského turnaje v trojboji na malém stole v tradičním předvánočním čase. Hráči byli rozděleni do tří skupin po třech a čekala na ně klasická kombinace kádru 52/2 (100 na 5), jednobandu (50 na 10) a trojbandu (15 na 15). Turnaje se bohužel nemohl zúčastnit obhájce titulu Holanďan Michel van Silfhout. Z pole mezinárodních hráčů se tak turnaje účastnil stejně jako minulý rok Rakušan Andreas Reichner. 
Reichnerovi se povedlo zvítězit ve skupině B. V ním bylo nejprve odehráno utkání mezi Adamem Kozákem a Ondřejem Hoškem. Kozák zde zvítězil 6:0 po velmi dobrém výkonu, kdy hrál kádr 52/2 i jednoband na 4 náběhy a trojband na 8 náběhů. Hošek tak nutně potřeboval v dalším utkání s Reichnerem zvítězit. Ondra vstoupil do utkání vítězství v kádru na 2 náběhy. Rakušan se však v turnaji skvěle zachránil. Jednoband vyhrál na 5 náběhů a trojband 14:10 na limit 15-ti náběhů. V dalším utkání pak hned v kádru a jednobandu rozhodl o své výhře nad Kozákem. Ten již pouze korigoval skore vítězstvím v trojbandu na 6 náběhů. Reichner tak vyhrál skupinu B, druhým postupujícím byl Kozák.
Ve skupině A nedal svým soupeřům žádnou šanci Marek Faus. Nejprve porazil Ziogase v poměru 6:0. Marek zahrál kádr na drc, jednoband na 7 náběhů a trojband na 10 náběhů. Jablonecký hráč se pak v sobotu dopoledne stejně jako Hošek s turnajem rozloučil. V utkání se Starečkem sice po prohraném kádru dokázal díky výhře 44:19 v jednobandu stav srovnat na 2:2. V rozhodujícím trojbandu ale havířovský Laďa Stareček začal skvostně. Na dva náběhy měl 10 a i když se mu povedlo zápas ukončit až v 11. náběhu, mohl po výhře 11:15 slavit postup do čtvrtfinále. O to z jaké pozice rozhodlo závěrečné utkání s Fausem. Laďa byl ale bez šance. Marek ve 3. náběhu dohrál kádr sérií 95. Jednoband pak jako jediný na celém turnaji dokázal zahrát na drc ! A tak bylo jasné, že i přes prohru v trojbandu postoupí Marek Faus z prvního místa. 
Ve skupině C se povedlo v utkání klubových kolegů dokonale otočit vývoj Milanovi Ráčkovi proti Miroslavu Andrejovskému. Ráček vyhrál kádr na 4 náběhy. Andrejovský poté srovnal v jednobandu. V trojbandu se oběma hráčům tolik nedařilo, ale Andrejovský odcházel v posledním náběhu od stolu s vedením 11:8. Ráček tak potřeboval tři body na remízu, čtyři na výhru. No a přesně čtyři body zahrál Ráček a utkání s Andrejovským vyhrál 4:2. Po dlouhé době byl do Bohumína pozván i plzeňský hráč Milan Boček, vítěz 2. ročníku z roku 2002. Bočkovi se však na turnaji nedařilo. Oba své zápasy proti domácím hráčům prohrál 6:0. Skupinu C tedy vyhrál Ráček před Andrejovským.
Před čtvrtou hodinou odpolední turnaj vstoupil do své vyřazovací části. Bravurně zahrál Marek Faus ve čtvrtfinálovém utkání proti Adamu Kozákovi. Kádr na drc, jednoband na dva a trojband na 10 náběhů. Nebylo co řešit. Stejně jednoznačně rozhodl o svém postupu do semifinále domácí Miroslav Andrejovský. Proti Rakušanu Reichnerovi zahrál kádr na 3 náběhy, jednoband na 6. Ale i když Reichner před trojbandem věděl, že s Andrejovským prohraje, stále byl ve hře o postup jako šťastný poražený. Tři vítěze čtvrtfinálových zápasů totiž na bohumínském turnaji doplňuje nejlepší poražený hráč ze čtvrtfinálových utkání. Avšak po započtení všech výkonů, tedy i ze skupinové fáze. Reichner trojband vyhrál a byl v očekávání. Potřeboval, aby Ráček v závěrečném čtvrtfinálovém utkání porazil Starečka. Ráček vyhrál v kádru 100:68 na 2 náběhy. V jednobandu ale Laďa Stareček zabojoval a za stavu 41:30 zápas dohrál sérií 20 bodů. Povzbuzen tímto výkonem Stareček dokázal Ráčka porazit i v trojbandu a to poměrem 15:11 na 14 náběhů. Nakonec se ale mohli z postupu do semifinále radovat oba protagonisté tohoto utkání. Ráček totiž vlivem lepšího skore postoupil mezi poslední čtyři na úkor Reichnera. 
Nasazenou semifinálovou jedničkou byl Marek Faus. A právě Milan Ráček byl jeho soupeřem v neděli dopoledne. Ráčkovi se povedlo favorita utkání dostat pod tlak. Kádr se mu povedlo zahrát na jeden náběh. Faus ale skvostně odpověděl a zápas sty body zremizoval. V jednobandu zahrál Faus v prvním náběhu sérii 34. Ale byl to nakonec Ráček, který byl blíže ukončení zápasu v této disciplíně. Ve 3. náběhu zahrál sérii 36 a vynechal 11 před koncem. Toho Faus dokonale využil a 14-ti body dohrál. Před závěrečným trojbandem, tak byl v lepší výchozí pozici. Defenzivní zápas nakonec rozhodla série pěti bodů v podání Fause ve 13. náběhu. Faus Ráčka porazil 9:14, celkově tak 1:5 a slavil postup do finále. Druhé semifinále bylo rozhodnuto hned po úvodních dvou disciplínách. Andrejovský dohrál kádr ve 2. náběhu sérií 83 bodů. V jednobandu se oběma hráčům nepovedl začátek zápasu. Po 3. náběhu vedl domácí hráč 11:2. Poté přišly dvě série 15 a 24 v podání Andrejovského. Ten tak ukončil zápas v 5. náběhu. Stareček měl na svém kontě pouze 12 bodů a domácí hráč slavil po roce finálovou účast. Stareček v trojbandu po výhře o jeden bod korigoval na konečných 4:2.

Svoji ohromnou sílu v kádrové disciplíně znovu potvrdil Marek Faus. Po 14-ti karambolech domácího hráče Faus zápas ukončil svou čtvrtou drcovkou v této disciplíně na turnaji. Faus tak v kádru vynechal pouze dvakrát a turnaji zakončil s GP 71,42 ! No ale zejména se dostal do vedení ve finálovém klání. V následující jednobandové disciplíně zahrál Marek Faus ve 2. náběhu sérii 24 bodů a vedl 5:24. V následujících čtyřech nábězích se ale hráč SK Billard Centra Praha nedokázal dostat do vyšší série. Toho dokonale využil Adnrejovský a díky sériím 12-13-14-6 zápas v 6. náběhu k velké radosti domácího publika ukončil. Zajímavý tah předvedl Andrejovský v trojbandu. Vyhrál tempo a nechal začít svého soupeře. Poměrně opovážlivé, když se hraje na malém stole a to do pouhých 15-ti bodů. Faus bezpečně trefil zahajovací pozici. Pak ale nedal jasnou obrácenou kvartu a to jako by předznamenalo následující průběh rozhodujícího zápasu 17. ročníku Turnaje mistrů. Faus nedával body z hratelných pozic a výsledkem bylo, že po 9. náběhu měl na svém kontě pouhé čtyři body. Andrejovský rovněž vynechal několik hratelných pozic, avšak vedl o sedm bodů. Ve zmíněném 9. náběhu navíc zahrál sérii tří bodů. Čtvrtý rozhodující bod celého finále nedal. V 10. náběhu jakoby se Marek Faus uvolnil a rychle zahrál tři body. Bohužel pro něj již bylo příliš pozdě. Andrejovský svoji druhou šanci využil a zápas podtaženou obrácenou kvartou ukončil a tím tak naplno propukla ohromná radost domácího publika. 

Miroslav Andrejovský tak navazuje na své triumfy z let 2006 a 2010 a potřetí triumfu na svém turnaji. Marek Faus, coby nejúspěšnější hráč tohoto turnaje pro zvané, si bude muset na svůj šestý triumf minimálně rok počkat. A i dle přepočtených generálních průměrů, kdy kádr má koeficient 1, jednoband 5 a trojband 10, si oba účast ve finále zasloužili. Marek Faus turnaj ukončil s GP 26,988 a Miroslav Andrejovský s GP 25,258. Marek Faus zahrál krom kádru také nejvyšší GP v jednobandu a to konkrétně 12,31. V trojbandu byl nejlepší Adam Kozák s průměrem 1,750.
17. ročník Turnaje mistrů města Bohumína je tedy minulostí. Velké poděkování patří celému realizačnímu týmu, který jako již tradičně zvládl vše na jedničku a samozřejmě všem sponzorům. 

Reportáž ČT sport o turnaji

Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Průměrové žebříčky
Záznam celého sobotního dne
Záznám nedělního finálového dne

« 1 z 2 »

Další top zprávy

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Therese Klompenhouwer poosmé v řadě mistryní Evropy

13.2.2020

Splnila, co před turnajem prohlásila. „V současné formě mě nikdo na evropském šampionátu nemůže porazit.“ Sedmatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer znovu dokázala, že je v ženské kategorii v evropském měřítku nedostižná. Ve finále se utkala se svojí krajankou Karinou Jetten. Klompenhouwer rozhodla zápas za stavu 12:11 ve 13. náběhu, když zahrála sérii jedenácti bodů. Zápas nakonec skončil 20:30 na 21 náběhů. Jedná se tak o již osmý evropský titul v řadě pro Therese. Poražená finalista Jetten vyřadila naši hráčku Irenu Hambálkovou ve čtvrtfinále a Irena tak obsadila konečné osmé místo. 

Galapředstavení Diona Nelina v Extralize trojbandu

13.2.2020

Třicet minut. Za tuto dobu dokáže Raymund Swertz zahrát v mistrovském zápase sérii 250-ti bodů v kádru 47/2. Srovnávat tempo hry v technických disciplínách a trojbandu je složité. Nicméně výkon dánského hráče Diona Nelina v nedělním utkání Extraligové soutěže v trojbandu byl dost podobný tomu, co dokáže Swertz předvádět v kádrech. Neuvěřitelná jistota skloubená s neuvěřitelným přehledem a rychlostí odehrávání jednotlivých strků. Ve druhém náběhu zahraná série 18-ti bodů diváky přítomné a celosvětové u svých televizí, notebooku, tabletů a telefonů úplně pohltila. Dion u nás předvedl svůj nejlepší možný um, jehož výsledkem byl výkon na 10 náběhů ! Nejlepší v historii na našem území. Bylo to zkrátka galapředstavení jednoho z největších talentů karambolového kulečníku historie.

Další zpravodajství

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

1. MČR 5-PINS

11.3.2020

Přijměte pozvání na historicky první republikový šampionát v disciplíně 5-pins.

BC Kladno | 14. – 15. března

Výsledky a živý přenos ve výsledkovém servisu

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Soustředění talentované mládeže

18.2.2020

Talent | Soustředění talentované mládeže ve dnech 22. 2 až 23. 2. 2020. 

– Účastní se 14 juniorů

– Disciplíny: Technické, 3band a 5Pins. 

– Celkem 5 lektorů a jeden celý víkend 🙂 

Nad akcí převzal záštitu náměstek primátora Jablonce nad Nisou pan Mgr. David Mánek – obor humanitní

Více v propozicích.

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Novinky z ostatních sekcí