Merckx znovu potvrdil finálovou dominanci

12.11.2019

Ta statistika je až neuvěřitelná. Dvanáct finálových účastí, jedenáct výher. Rodiče Eddyho Merckxe pojmenovali svého syna po slavném cyklistovi s přezdívkou kanibal velmi správně. Tentokrát při příležitosti letošního šestého World cupu v korejském Guri neměl ve finále šanci Francouz Jérémy Bury. Eddy zvítězil 40:16 na 16 náběhů a z Jižní Koreji si odváží prémii 16 000€. Jediná finálová porážka Merckxe na turnaji World cupu se datuje do roku 2008, kdy prohrál se Sanchezem 3:0 na sety.
Po třech letech se vrátil turnaje světové série do korejského města Guri. V roce 2016 si zde svůj dosavadní jediný triumf připsal Francouz Jérémy Bury. Tradičního pořadatele turnaje světového poháru korejskou billiardovou federaci však v posledních měsících rovněž sužují vleklé problémy. KBF suspendovala na čtyři stovky svých hráčů, kteří se zapojili do kvalifikačních kol nové organizace PBA. KBF tak nastaly problémy se zásadním úbytkem kvalitních hráčů a tím pádem také odlivem sponzorů velkých turnajů. Avšak některé „regionální“ organizace pod hlavičkou KBF na suspendace nehledí a nechávají hráče turnaje hrát. Spor se v posledních měsících stupňuje a KBF je pod velkým tlakem. A vypadá to, že dohoda mezi KBF a PBA bude směrodatná také k situaci na mezinárodní scéně. Alespoň takto se vyjádřil CEO Kozoom Xavier Carrer. Nicméně v sídle Kozoomu ve Francii není situace také růžová. Joel Switala, prezident klubu BC La Baule, včera oznámil, že jeho tým aktuální mistr Francie a Evropy odstupuje z francouzské ligové soutěže. Switala měl ve svém městě La Baule navázat na tři uspořádané World cupy a v roce 2021 rovněž organizovat světový šampionát v trojbandu. Pořadatelství se vzdal. To vše na protest proti zákazu hraní suspendovaných hráčů organizací UMB ve francouzské ligové soutěži. K tomu Pierre Soumagne vstoupil do právního sporu s francouzskou billiardovou federací, která mu zakázala hrát na domácí scéně. A do toho tu máme žalobu belgické právní kanceláře zastupující PBA proti UMB u evropské komise. Jak je vidno v zákulisí se odehrává velká bitva.


Zpět ale ke kulečníkovému stolu. Rané předkvalifikační kola bývají v Koreji vždy výkonnostně nabité. Letos tomu ale tak úplně nebylo. Samozřejmě, že hra na úplně novém herním materiálu není snadná. Ale výkony přes 1,5 průměr běžné nebyly, dokonce první dne nebyl k vidění ani jeden. Na světovou scénu se vrátil známý Korejec Choong-Bok Lee. Vítěz LG Masters z roku 2016, rovněž taky profesionální zpěvák, zahrál druhý den kvalifikace zápas do 30-ti bodů na 10 náběhů. V před kvalifikaci dokonce zápas v 11. náběhu dohrál skvostnou sérií 17 bodů ! Ale ani to mu k postupu nestačilo. Z turnaje ho totiž vyřadila famozně hrající Therese Klompenhouwer. Ta v prvním zápase porazil Vietnamce na 19 náběhů. No a ve druhém byla sice o náběh horší, ale Bok na ni zahrál pouze 20 kvart. Klompenhouwer postoupila do závěrečné části kvalifikace s průměrem 1,538 !
I los na kvalifikační skupinu byl pro Therese příznivý. Měla tak reálnou šanci zopakovat na místě pro ni zaslíbeném jedinou ženskou účast v hlavní fázi turnaje World cupu. V roce 2014 se jí toto povedlo rovněž v Guri. V prvním zápase dokázala Holanďanka porazit Němce Jaeschkeho. Zápas mu za stavu 32:29 dohrála sérií 11 ! V zápase o postup však čerstvá mistryně světa nestačila na domácího Dong Hoon Kima a prohrála 40:31 na 33 náběhů. Klompenhouwer zakončila turnaj s GP 1,323 ! Pekelná byla skupina pro Turka Alpa. Nejprve ho porazil domácí Seo na 15 náběhů, poté Sanchez dokonce na náběhů 10 ! Skupinu vyhrál Seo s GP 2,285. Španěl Sanchez postoupil jako lucky looser s GP 2,333 🙂 Jako další lucky looser postoupil další Španěl Antonio Montes s GP 1,897. Tomu se tak povedlo navázat na předešlý World cup v Holandsku a podruhé v kariéře postoupil do hlavní fáze World cupu. Po těžkém úrazu se také naplno do kolotoče světového trojbandu vrátil Kolumbijec Juan José Garcia. Ten sice prohrál v rozhodujícím zápase s Řekem Polychronopoulosem i jeden bod na 20 náběhů. Průměr 1,975 ho však rovněž jako lucky loosera kvalifikoval do hlavní fáze turnaje. Řek skupinu vyhrál s GP 2,051. Do hlavní fáze postoupil i Korejec JunTae Kim. Tomu se rovněž povedlo navázat na svůj výkon z holandského Veghelu. 


No a jak Montes, tak JunTae Kim neměli dost. Montes si hned v prvním zápase hlavní fáze turnaje připsal životní skalp aktuální světové jedničky Dicka Jasperse. Do zápasu vstoupil sérií 9. Jaspers kontroval 11 🙂 Montes ale rovněž zahrál sérii 11. Poté přidal ještě 9 ! Tři série = 29 bodů. To je do 40 slušný počin a nenašel na to odpověď ani Jaspers. Montes zvítězil 40:33 na 15 náběhů. Ve druhém kole Montes porazil i Kolumbijce Gonzalese a měl v podstatě jistý postup do osmifinále. V závěrečném zápase mohl pomoci Jaspersovi. Kdyby totiž porazil Turka Ceneta, tak by Jaspers na průměr postoupil. Ale stejně jako ve Veghelu, tak i tentokrát Montes s Turkem těsně prohrál. Jaspers tak byl z turnaje venku. Nepostoupil ani Ital Zanetti. Ten si připsal dvě remízy a s GP 2,087 byl třetí. Skupinu vyhrál Myung-Woo Cho, druhý byl Garcia. Nepostoupil ani Blomdahl. Z turnaje ho vyřadili Sanchez a Tasdemir. Sanchez skupinu vyhrál s GP 2,264, druhý byl Tasdemir s GP 2,222. Turek zahrál na Sancheze sérii 19-ti bodů. Turnaj skončil mezi posledními dvaatřiceti rovněž pro Sayginera a Horna. A rovněž také pro vítěze z Veghelu Heang-Jik Kima. Ten prohrál s oběma krajany Jae-Ho Cho i JunTae Kim a také Turkem Capakem. Skupinu vyhrál s GP 2,181 Jae-Ho Cho. Druhé postupové místo si zajistil JunTae Kim. Nepostoupil ani žádný dánský hráč. Dion Nelin prohrál v rozhodujícím zápase o jeden bod s Vietnamcem Tranem. Ten skupinu vyhrál. Z druhého místa postoupil Bury. Z poslední osmé skupiny H postoupil Murat Naci Coklu a domácí Sung-Won Choi.
V první session osmifinále vyřadil JungHan Heo Jae-Ho Cho o sedm bodů na 19 náběhů. Nedařilo se kometě posledních týdnů Antonio Montesovi. S Tasdemirem prohrál 40:21 na 25 náběhů. Finalista z Veghelu Lutfi Cenet nestačil na Daniho Sancheze a prohrál 40:30 na 30 náběhů. Další turecký hráč Murat Naci Coklu nedokázal i přes dobrý závěr dorovnat Francouze Buryho a prohrál o pět bodů.


Ve druhé session se povedlo ještě vylepšit výkon z Veghelu domácímu JunTae Kimovi. Porazil o tři body Řeka Polychronopoulose a postoupil mezi nejlepších osm. Sung Won Choi dokázal porazit Myung Woo Cha o čtyři body a tím se stal čtvrtfinálovým soupeřem Kima. Eddy Merckx si stejně jako ve skupině poradil s Quoc Nguyenem a ve čtvrtfinále vyzval Trana, který jasně porazil Kolumbijce Garciu.


Ve čtvrtfinále byla k vidění skvostná série dvaceti bodů v podání Tayfuna Tasdemira. Turek tak navázal na sérii 19 ze skupinové fáze. Jeho soupeř Heo, tak po 4. náběhu prohrával 10:25. Tasdemir zápas dohrál v 15. náběhu. Zejména v závěru dvě po sobě jdoucí série 6 rozhodly o výhře Francouze Buryho nad Španělem Sanchezem. Francouz dohrál zápas ve 21. náběhu. Dani měl na svém kontě 25 bodů. JunTae Kim vedl nad svým krajanem Sung Won Choiem již 25:38. Choi však zápas zdramatizoval a dotáhnul se na rozdíl dvou bodů. Kimovi se však po čtyřech čárách povedlo zápas dotáhnout do vítězného konce. Posledním postupujícím byl Eddy Merckx. A to zejména díky skvělému začátku. Po 10. náběhu vedl 29:9 ! Zápas nakonec vyhrál v poměru 40:28 na 20 náběhů.  


Ihned po pauze rozhodl Jérémy Bury semifinálový zápas s Tasdemirem. V 10. náběhu zahrál sérii 12 a ujal se vedení 13:34. Zápas dohrál v 15. náběhu čtyřmi body. V poklidu si došel pro finálovou účast Eddy Merckx v zápase s JunTae Kimem. Pro byla semifinálová účast životním úspěchem a tak na něj možná dopadlo uspokojení. Eddy zvítězil 40:21 na 17 náběhů. 
A v podstatě stejně snadno si Eddy došel i pro celkový primát. Začátek byl z obou stran slabší. Po 7. náběhu byl stav 5:1 pro Belgičana. Pak to ale přišlo. Merckx a jeho zápis v následujících pěti nábězích: 4-8-2-2-12. Lokomotiva jménem Eddy Merckx převálcovala Francouze Buryho. Eddy dohrál zápas v 16. náběhu. Bury měl přesně jedna průměr.


Jednapadesátiletý Eddy Merckx si tak po roce připisuje vítězství na turnaji světové série a to znovu v Koreji. Minulý rok v Soulu porazil Řeka Kasidokostase a zahrál GP 2,000. Letos byl o pár setin lepší a zahrál GP 2,044. Eddy si připisuje 80 bodů do světového žebříčku a posunuje se na druhé místo za nedostižného Jasperse. I když ono koncem listopadu se může jeho neotřesitelná pozice změnit. Na programu je totiž v dánském Randers světový šampionát. Jaspers obhajuje z Káhiry 120 bodů. Následovat poté bude v předvánočním čase tradiční World cup v Hurghadě. Tam se bude rozhodovat o celkovém vítězi seriálu všech letošních sedmi turnajů World cupů. A pořadí je nesmírně vyrovnané. Merckx s Tasdemirem mají shodně 188 bodů. Třetí je Heang-Jik Kim se 176 body. Čtvrtý je Jaspers se 170-ti body. Šanci má i pátý Cenet, který ztrácí na vedoucí dvojici 31 bodů. 
Výsledky zápasů turnaje
Výsledky i se zápisy jednotlivých zápasů na CueSco
Videogalerie
Světový žebříček
Pořadí seriálu World cupů

Další top zprávy

Dick Jaspers zářil v české lize s průměrem 2,666

15.1.2020

Do České republiky jezdí rád a často. Vždyť poprvé u nás byl již v roce 1986. To se při výročí založení svazu odehrál v Brně pozvánkový turnaj v kádru 47/2. Tehdy mu bylo pouhých 20 let a nikdo z přítomných nemohl tušit, jak fenomenální kariéru má tento holandský hráč před sebou. Ve stejném roce se po zhlédnutí živého přenosu holandské národní TV z finálového zápasu World cupu, ve kterém triumfovala legenda našeho sportu sir Raymond Ceulemans, se definitivně rozhodl stát se profesionálem. Na přelomu let osmdesátiletých a devadesátiletých se stal absolutní jedničkou ve svém rodném Holandsku. Do dnešního dne získal 19. národních titulů. A z kraje let devadesátých přicházely první velké mezinárodní úspěchy a vypracoval se na jednoho z nejúspěšnějších hráčů poceulemansovské éře vůbec. Je znám pro svou neuvěřitelnou preciznost až strojovostí. Je absolutním profesionálem v přístupu ke sportovnímu výkonu. A ne na darmo v podstatě na každém turnaji podává nejlepší výkony z celého startovního pole. V poslední bundesligovém kole této sezony zahrál po 18. Výkon na průměr 5 a výše. V zápase zaznamenal sérii 20 bodů. Byla to již jeho dvacátá série přes 20. Takovými čísly se mnoho hráčů chlubit nemůže. Pěti násobný mistr Evropy, vítěz 25. turnajů světového poháru, mnohonásobný světový rekordman, čtyř násobný mistr světa, aktuální světová jednička nastupující prvně v historii v české extraligové soutěži – Dick Jaspers !

Zajímavé výsledky 4. hracího víkendu Extraligy 3B

15.12.2019

Závěrečný čtvrtý hrací víkend podzimní části sezony přinesl velmi zajímavé výsledky. Na programu byly pouze čtyři utkání.

Zanetti vítězí v Egyptě s GP 2,718 !

15.12.2019

Životní turnaj odehrál sedmapadesátiletý rodák z italského Bolzana Marco Zanetti. Počtvrté v kariéře se v egyptském Sharm El Sheikhu radoval z vítězství na turnaji světové série. A vítězství to nebylo ledajaké. Zanetti vyhrál všech sedm zápasů. Jeho nejhorším výkonem byla skupinová partie s domácím Nadym na 21 náběhů. Zbytek zápasů hrál přes dva průměr, celkem čtyři přes tři průměr ! Celkem zahrál osm sérií více než 10 ! Sečteno podtrženo na 280 kvart potřeboval 103 náběhů. Tento generální průměr 2,718 sice o kousek není oficiálním světovým rekordem. Avšak Zanetti oproti Sanchezovi, který zahrál GP 2,777 odehrál o dva zápasy více, tedy musel zahrál dalších 80 kvart. Je tak až neuvěřitelné, že poslední dva velké turnaje ovládli dva nejstarší hráči užší světové špičky. Blomdahl a Zanetti.

Miroslav Andrejovský potřetí vítězem Turnaje mistrů města Bohumína

8.12.2019

Dlouhých devět ročníků čekala domácí hvězda a zároveň také hlavní organizátor Miroslav Andrejovský na další v pořadí již třetí triumf na Turnaji mistrů města Bohumína. Ve finále 17. ročníku domácí Mirek dokonale otočil zápas s favorizovaným Markem Fausem. Po prohře v kádru 52/2, který Faus zahrál na drc, se povedlo Andrejovskému zvítězit v jednobandu a trojbandu. K velké radosti početných bohumínských podporovatelů tak vylepšil své loňské druhé místo, kdy prohrál s Holanďanem Michelem van Silfhoutem. 

Sedmý světový titul pro Blomdahla

2.12.2019

V roce 2015 získal po dlouhých 18-ti letech svůj šestý světový titul v trojbandu. Již v tomto mezidobí se hovořilo o tom, že se hlavní nástupce Raymonda Ceulemanse, možná největší inovátor této hry nedokáže proti stále se lepšící a zvětšující se světové špičce prosadit. Po šestém světovém primátu došlo také k velkému útlumu. A to však zejména vleklými zdravotními patáliemi. Začátkem roku byl Blomdahl ve světovém žebříčku dvacátý a nahlas se hovořilo o jeho definitivním výpadku z elitní společnosti. Ale Švéd je neuvěřitelný šampion a znovu se dokázal dostat na výsluní. A to v sedmapadesáti letech. V dánském Randers se stal uplynulou sobotu již posedmé mistrem světa v trojbandu. V turnaji prošel tak neuvěřitelnými krizovými momenty, že je jeho titul více než zasloužený. Na druhou stranu se ukazuje, že dnes rozhodují opravdové detaily a v Blomdahlově případě i neskutečné štěstí. Ve finále porazil Švéd na mezinárodním poli stále novice. Avšak jeho progres v posledním roce je nebývalý. Duc Anh Chien Nguyen je jméno budoucnosti.

Radek Novák vládne seriálu Velkých cen v trojbandu

25.11.2019

Nejspíše rozhodující krok udělal o uplynulém víkendu hráč BC Kladno Radek Novák v cestě za celkovým triumfem v seriálu Velkých cen v trojbandu na závodním stole. Radkovi se v Havířově povedlo vyhrát druhý turnaj ze tří. A navíc dokázal ve čtvrtfinále, po vůbec nejlepším výkonu celého turnaje, vyřadit domácího favorita a svého největšího soupeře seriálu Iva Gazdoše v poměru 30:18 na 16 náběhů ! Ve finále Novák porazil prostějovského Zdenka Galíčka 35:27 na 34 náběhů. Radek zahrál generální průměr 1,134. Třetí místo obsadili Adam Bača a Milan Ráček.

Mezinárodní školení rozhodčích

21.11.2019

Evropská billiardová federace CEB se rozhodla podpořit členské federace, které nedisponují žádným akreditovaným mezinárodním rozhodčím a nemají vybudovanou strukturu rozhodcovského stavu, uspořádáním školení pro tyto členy. A je velkou radostí ČMBS, že výbor CEB pověřil uspořádáním kurzu právě v naši federaci. 

Ivo Gazdoš zářil ve třetím hracím víkendu Extraligy trojbandu

19.11.2019

Výkonnostně velice kvalitní byl třetí hrací víkend Extraligy v trojbandu. Fantastické výkony předvedl Ivo Gazdoš. V sobotu porazil na 19 náběhů Němce v barvách Kladna A Markuse Schönhoffa a postaral se o dosavadní nejlepší výkon této sezony. V neděli pak porazil Ferahliho na 30 náběhů a to v součtu z celého víkendu znamená průměr 1,632 ! Druhý dvouprůměrový výkon přidal v nedělním zápase s Pavlem Domanským Radek Novák, když zvítězil 40:27 na 20 náběhů ! Radek zahrál o víkendu průměr 1,479 ! No a skvěle zahrál i Pavel Škop. Ten porazil Galíčka a Boháče a jeho průměr činil 1,45 ! Celkem bylo zahráno 17 výkonů na jedna a více průměr. Přes jedna průměr o víkendu zahráli další čtyři hráči. Adam Bača měl průměr 1,25, Mirek Bača 1,143, Jan Aleš 1,095 a Zdeněk Galíček rovných 1. Čelo tabulky Extraligy je nesmírně vyrovnané. O pořadí prvních tří týmů rozhoduje skore a průměr, čtvrtá Poruba ztrácí bod.

Nápravník s Ettelem si rozdělili juniorské tituly

11.11.2019

Třetí akci v průběhu tohoto kalendářního roku se povedlo uspořádat pro nejmladší členy naší karambolové sekce. Stejně jako v únoru se v klubu TJ Sokol Žižkov uskutečnil dvoudenní juniorský šampionát na malém stole. Sobotní volné hry se zúčastnilo dvanáct hráčů, nedělního trojbandu osm hráčů. A jelikož se náš nejlepší junior Milan Ettel neúčastnil volné hry, tak byla šance na zisk mistrovského titulu i pro ostatní hráče. Nakonec tuto šanci ukořistil Matěj Nápravník reprezentující klub TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, který porazil Matouše Kuchaře z Čermné nad Orlicí. Matěj se do finále probojoval i v neděli. Chvíli to vypadalo, že by mohl zaskočit favorita turnaje Milana Ettela. Vedení 3:9 se však během čtyř náběhů rozplynulo a Milan svého soupeře porazil 15:12 na 13 náběhů. 

Marek Faus pojedenácté mistrem ČR v jednobandu

11.11.2019

Marek Faus, hráč SK Billiard Centra Praha, zvítězil o uplynulém víkendu na republikovém šampionátu v jednobandu na závodním stole, který se uskutečnil v trmickém klubu. Ve finále porazil domácího hráče Martina Vedrala zejména díky skvostné sérii 70-ti bodů. Pro Marka se jedná o jeho 11. republikový titul v této disciplíně.
Osm hráčů ve dvou skupinách po čtyřech se utkalo o letošní republikový titul v jednobandu. V sobotu byla na programu skupinová část, kdy se hrálo do sta bodů na maximálně 25 náběhů. 
Ve skupině A neprohrál Marek Faus. Domácího Tautermana porazil na 15 náběhů, rovněž domácího Kozáka na 18 náběhů a Friedu na 10 náběhů. Marek postoupil s GP 6,97. Druhé postupové místo si zajistil Adam Kozák. Ten se v závěrečném zápase o postup utkal s Tautermanem a porazil ho na náběhy v poměru 79:59.
Skupinu B rovněž bez ztráty bodu ovládl domácí Martin Vedral. O druhé postupové místo se v přímém zápase, závěrečném kole sobotního dne utkal Ziogas s Ráčkem. Podprůměrný zápas vyhrál Ráček 50:34 a postoupil do nedělního semifinále.
V něm Milan Ráček dlouho držel krok s favoritem turnaje Fausem. Ve 14. náběhu prohrával hráč bohumínského klubu o pouhé tři body 50:53. Nicméně závěr zápasu měl lepší Faus. Odskočil sériemi 11 a 14. Ve 22. náběhu dohrál sérií 33 bodů. Sériemi 16 a 15 se do náskoku dostal Martin Vedral nad Adamem Kozákem. A tento třicetibodový náskok v podstatě rozhodl celý zápas. Adam se nedostal do vyšší série a prohrál 116:78.
Finálový zápas rozhodla série sedmdesáti bodů ve 4. náběhu v podání Marka Fause. Marek se tak ujal vedení 5:81. Martin nutně potřeboval zahrát vyšší sérii. Ta však nepřicházela. Marek Faus dohrál zápas ve 13. náběhu a zvítězil v poměru 70:120.
Marek Faus zakončil turnaj s generálním průměrem 6,92 a jedná se tak o jeho 11. mistrovský titul v této disciplíně. V polovině května nás bude Marek reprezentovat na evropském šampionátu v této disciplíně ve španělské Paiportě. 
Poděkování patří trmickému klubu za organizaci republikového šampionátu, jehož slavnostního ukončení se zúčastnili primátor statutárního města Ústí nad Labem pan Petr Nedvědický společně s paní Věrou Nechybovou, 1. náměstkyní primátora.
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Záznamy zápasů na Youtube

Reportáž ústecké regionální TV

Další zpravodajství

Dick Jaspers zářil v české lize s průměrem 2,666

15.1.2020

Do České republiky jezdí rád a často. Vždyť poprvé u nás byl již v roce 1986. To se při výročí založení svazu odehrál v Brně pozvánkový turnaj v kádru 47/2. Tehdy mu bylo pouhých 20 let a nikdo z přítomných nemohl tušit, jak fenomenální kariéru má tento holandský hráč před sebou. Ve stejném roce se po zhlédnutí živého přenosu holandské národní TV z finálového zápasu World cupu, ve kterém triumfovala legenda našeho sportu sir Raymond Ceulemans, se definitivně rozhodl stát se profesionálem. Na přelomu let osmdesátiletých a devadesátiletých se stal absolutní jedničkou ve svém rodném Holandsku. Do dnešního dne získal 19. národních titulů. A z kraje let devadesátých přicházely první velké mezinárodní úspěchy a vypracoval se na jednoho z nejúspěšnějších hráčů poceulemansovské éře vůbec. Je znám pro svou neuvěřitelnou preciznost až strojovostí. Je absolutním profesionálem v přístupu ke sportovnímu výkonu. A ne na darmo v podstatě na každém turnaji podává nejlepší výkony z celého startovního pole. V poslední bundesligovém kole této sezony zahrál po 18. Výkon na průměr 5 a výše. V zápase zaznamenal sérii 20 bodů. Byla to již jeho dvacátá série přes 20. Takovými čísly se mnoho hráčů chlubit nemůže. Pěti násobný mistr Evropy, vítěz 25. turnajů světového poháru, mnohonásobný světový rekordman, čtyř násobný mistr světa, aktuální světová jednička nastupující prvně v historii v české extraligové soutěži – Dick Jaspers !

Zajímavé výsledky 4. hracího víkendu Extraligy 3B

15.12.2019

Závěrečný čtvrtý hrací víkend podzimní části sezony přinesl velmi zajímavé výsledky. Na programu byly pouze čtyři utkání.

Zanetti vítězí v Egyptě s GP 2,718 !

15.12.2019

Životní turnaj odehrál sedmapadesátiletý rodák z italského Bolzana Marco Zanetti. Počtvrté v kariéře se v egyptském Sharm El Sheikhu radoval z vítězství na turnaji světové série. A vítězství to nebylo ledajaké. Zanetti vyhrál všech sedm zápasů. Jeho nejhorším výkonem byla skupinová partie s domácím Nadym na 21 náběhů. Zbytek zápasů hrál přes dva průměr, celkem čtyři přes tři průměr ! Celkem zahrál osm sérií více než 10 ! Sečteno podtrženo na 280 kvart potřeboval 103 náběhů. Tento generální průměr 2,718 sice o kousek není oficiálním světovým rekordem. Avšak Zanetti oproti Sanchezovi, který zahrál GP 2,777 odehrál o dva zápasy více, tedy musel zahrál dalších 80 kvart. Je tak až neuvěřitelné, že poslední dva velké turnaje ovládli dva nejstarší hráči užší světové špičky. Blomdahl a Zanetti.

Světová jednička Dick Jaspers na Žižkově

12.12.2019

Vážení fanoušci karambolového kulečníku,

přijměte pozvání na událost sezony ! Aktuální světová jednička, čtyřnásobný mistr světa, pětinásobný mistr Evropy, vítěz pětadvaceti World cupů v trojbandu Holanďan Dick Jaspers nastoupí v barvách týmu BC Vítkov – Sokol Žižkov do utkání české extraligové soutěže.

11. ledna od 14:00 proti týmu BC Poruba – Dick Jaspers se utká s jediným českým seniorským mistrem Evropy Radovanem Hájkem
12. ledna od 11:00 proti týmu BC Havířov – Jaspersův soupeř bude bronzový medailista z posledního ME Ivo Gazdoš

Nenechte si ujít tuto jedinečnou šanci vidět Dicka Jasperse naživo a přijďte osobně do klubu na Žižkově
TJ Sokol Žižkov 
Koněvova 19, Praha 3

Zápasy budou rovněž živě vysílány na Youtube kanálech žižkovského klubu.

Miroslav Andrejovský potřetí vítězem Turnaje mistrů města Bohumína

8.12.2019

Dlouhých devět ročníků čekala domácí hvězda a zároveň také hlavní organizátor Miroslav Andrejovský na další v pořadí již třetí triumf na Turnaji mistrů města Bohumína. Ve finále 17. ročníku domácí Mirek dokonale otočil zápas s favorizovaným Markem Fausem. Po prohře v kádru 52/2, který Faus zahrál na drc, se povedlo Andrejovskému zvítězit v jednobandu a trojbandu. K velké radosti početných bohumínských podporovatelů tak vylepšil své loňské druhé místo, kdy prohrál s Holanďanem Michelem van Silfhoutem. 

Sedmý světový titul pro Blomdahla

2.12.2019

V roce 2015 získal po dlouhých 18-ti letech svůj šestý světový titul v trojbandu. Již v tomto mezidobí se hovořilo o tom, že se hlavní nástupce Raymonda Ceulemanse, možná největší inovátor této hry nedokáže proti stále se lepšící a zvětšující se světové špičce prosadit. Po šestém světovém primátu došlo také k velkému útlumu. A to však zejména vleklými zdravotními patáliemi. Začátkem roku byl Blomdahl ve světovém žebříčku dvacátý a nahlas se hovořilo o jeho definitivním výpadku z elitní společnosti. Ale Švéd je neuvěřitelný šampion a znovu se dokázal dostat na výsluní. A to v sedmapadesáti letech. V dánském Randers se stal uplynulou sobotu již posedmé mistrem světa v trojbandu. V turnaji prošel tak neuvěřitelnými krizovými momenty, že je jeho titul více než zasloužený. Na druhou stranu se ukazuje, že dnes rozhodují opravdové detaily a v Blomdahlově případě i neskutečné štěstí. Ve finále porazil Švéd na mezinárodním poli stále novice. Avšak jeho progres v posledním roce je nebývalý. Duc Anh Chien Nguyen je jméno budoucnosti.

Radek Novák vládne seriálu Velkých cen v trojbandu

25.11.2019

Nejspíše rozhodující krok udělal o uplynulém víkendu hráč BC Kladno Radek Novák v cestě za celkovým triumfem v seriálu Velkých cen v trojbandu na závodním stole. Radkovi se v Havířově povedlo vyhrát druhý turnaj ze tří. A navíc dokázal ve čtvrtfinále, po vůbec nejlepším výkonu celého turnaje, vyřadit domácího favorita a svého největšího soupeře seriálu Iva Gazdoše v poměru 30:18 na 16 náběhů ! Ve finále Novák porazil prostějovského Zdenka Galíčka 35:27 na 34 náběhů. Radek zahrál generální průměr 1,134. Třetí místo obsadili Adam Bača a Milan Ráček.

Smutná zpráva

22.11.2019

Se zármutkem oznamujeme, že dne 21.11 2019 zemřel zakládající člen a člen výboru BC Ponětovice pan Jiří Chudáček.

Po smutečním obřadu proběhne pohoštění v herně BC Ponětovice.

Mezinárodní školení rozhodčích

21.11.2019

Evropská billiardová federace CEB se rozhodla podpořit členské federace, které nedisponují žádným akreditovaným mezinárodním rozhodčím a nemají vybudovanou strukturu rozhodcovského stavu, uspořádáním školení pro tyto členy. A je velkou radostí ČMBS, že výbor CEB pověřil uspořádáním kurzu právě v naši federaci. 

Ivo Gazdoš zářil ve třetím hracím víkendu Extraligy trojbandu

19.11.2019

Výkonnostně velice kvalitní byl třetí hrací víkend Extraligy v trojbandu. Fantastické výkony předvedl Ivo Gazdoš. V sobotu porazil na 19 náběhů Němce v barvách Kladna A Markuse Schönhoffa a postaral se o dosavadní nejlepší výkon této sezony. V neděli pak porazil Ferahliho na 30 náběhů a to v součtu z celého víkendu znamená průměr 1,632 ! Druhý dvouprůměrový výkon přidal v nedělním zápase s Pavlem Domanským Radek Novák, když zvítězil 40:27 na 20 náběhů ! Radek zahrál o víkendu průměr 1,479 ! No a skvěle zahrál i Pavel Škop. Ten porazil Galíčka a Boháče a jeho průměr činil 1,45 ! Celkem bylo zahráno 17 výkonů na jedna a více průměr. Přes jedna průměr o víkendu zahráli další čtyři hráči. Adam Bača měl průměr 1,25, Mirek Bača 1,143, Jan Aleš 1,095 a Zdeněk Galíček rovných 1. Čelo tabulky Extraligy je nesmírně vyrovnané. O pořadí prvních tří týmů rozhoduje skore a průměr, čtvrtá Poruba ztrácí bod.

Novinky z ostatních sekcí