Merckx znovu potvrdil finálovou dominanci

12.11.2019

Ta statistika je až neuvěřitelná. Dvanáct finálových účastí, jedenáct výher. Rodiče Eddyho Merckxe pojmenovali svého syna po slavném cyklistovi s přezdívkou kanibal velmi správně. Tentokrát při příležitosti letošního šestého World cupu v korejském Guri neměl ve finále šanci Francouz Jérémy Bury. Eddy zvítězil 40:16 na 16 náběhů a z Jižní Koreji si odváží prémii 16 000€. Jediná finálová porážka Merckxe na turnaji World cupu se datuje do roku 2008, kdy prohrál se Sanchezem 3:0 na sety.
Po třech letech se vrátil turnaje světové série do korejského města Guri. V roce 2016 si zde svůj dosavadní jediný triumf připsal Francouz Jérémy Bury. Tradičního pořadatele turnaje světového poháru korejskou billiardovou federaci však v posledních měsících rovněž sužují vleklé problémy. KBF suspendovala na čtyři stovky svých hráčů, kteří se zapojili do kvalifikačních kol nové organizace PBA. KBF tak nastaly problémy se zásadním úbytkem kvalitních hráčů a tím pádem také odlivem sponzorů velkých turnajů. Avšak některé „regionální“ organizace pod hlavičkou KBF na suspendace nehledí a nechávají hráče turnaje hrát. Spor se v posledních měsících stupňuje a KBF je pod velkým tlakem. A vypadá to, že dohoda mezi KBF a PBA bude směrodatná také k situaci na mezinárodní scéně. Alespoň takto se vyjádřil CEO Kozoom Xavier Carrer. Nicméně v sídle Kozoomu ve Francii není situace také růžová. Joel Switala, prezident klubu BC La Baule, včera oznámil, že jeho tým aktuální mistr Francie a Evropy odstupuje z francouzské ligové soutěže. Switala měl ve svém městě La Baule navázat na tři uspořádané World cupy a v roce 2021 rovněž organizovat světový šampionát v trojbandu. Pořadatelství se vzdal. To vše na protest proti zákazu hraní suspendovaných hráčů organizací UMB ve francouzské ligové soutěži. K tomu Pierre Soumagne vstoupil do právního sporu s francouzskou billiardovou federací, která mu zakázala hrát na domácí scéně. A do toho tu máme žalobu belgické právní kanceláře zastupující PBA proti UMB u evropské komise. Jak je vidno v zákulisí se odehrává velká bitva.


Zpět ale ke kulečníkovému stolu. Rané předkvalifikační kola bývají v Koreji vždy výkonnostně nabité. Letos tomu ale tak úplně nebylo. Samozřejmě, že hra na úplně novém herním materiálu není snadná. Ale výkony přes 1,5 průměr běžné nebyly, dokonce první dne nebyl k vidění ani jeden. Na světovou scénu se vrátil známý Korejec Choong-Bok Lee. Vítěz LG Masters z roku 2016, rovněž taky profesionální zpěvák, zahrál druhý den kvalifikace zápas do 30-ti bodů na 10 náběhů. V před kvalifikaci dokonce zápas v 11. náběhu dohrál skvostnou sérií 17 bodů ! Ale ani to mu k postupu nestačilo. Z turnaje ho totiž vyřadila famozně hrající Therese Klompenhouwer. Ta v prvním zápase porazil Vietnamce na 19 náběhů. No a ve druhém byla sice o náběh horší, ale Bok na ni zahrál pouze 20 kvart. Klompenhouwer postoupila do závěrečné části kvalifikace s průměrem 1,538 !
I los na kvalifikační skupinu byl pro Therese příznivý. Měla tak reálnou šanci zopakovat na místě pro ni zaslíbeném jedinou ženskou účast v hlavní fázi turnaje World cupu. V roce 2014 se jí toto povedlo rovněž v Guri. V prvním zápase dokázala Holanďanka porazit Němce Jaeschkeho. Zápas mu za stavu 32:29 dohrála sérií 11 ! V zápase o postup však čerstvá mistryně světa nestačila na domácího Dong Hoon Kima a prohrála 40:31 na 33 náběhů. Klompenhouwer zakončila turnaj s GP 1,323 ! Pekelná byla skupina pro Turka Alpa. Nejprve ho porazil domácí Seo na 15 náběhů, poté Sanchez dokonce na náběhů 10 ! Skupinu vyhrál Seo s GP 2,285. Španěl Sanchez postoupil jako lucky looser s GP 2,333 🙂 Jako další lucky looser postoupil další Španěl Antonio Montes s GP 1,897. Tomu se tak povedlo navázat na předešlý World cup v Holandsku a podruhé v kariéře postoupil do hlavní fáze World cupu. Po těžkém úrazu se také naplno do kolotoče světového trojbandu vrátil Kolumbijec Juan José Garcia. Ten sice prohrál v rozhodujícím zápase s Řekem Polychronopoulosem i jeden bod na 20 náběhů. Průměr 1,975 ho však rovněž jako lucky loosera kvalifikoval do hlavní fáze turnaje. Řek skupinu vyhrál s GP 2,051. Do hlavní fáze postoupil i Korejec JunTae Kim. Tomu se rovněž povedlo navázat na svůj výkon z holandského Veghelu. 


No a jak Montes, tak JunTae Kim neměli dost. Montes si hned v prvním zápase hlavní fáze turnaje připsal životní skalp aktuální světové jedničky Dicka Jasperse. Do zápasu vstoupil sérií 9. Jaspers kontroval 11 🙂 Montes ale rovněž zahrál sérii 11. Poté přidal ještě 9 ! Tři série = 29 bodů. To je do 40 slušný počin a nenašel na to odpověď ani Jaspers. Montes zvítězil 40:33 na 15 náběhů. Ve druhém kole Montes porazil i Kolumbijce Gonzalese a měl v podstatě jistý postup do osmifinále. V závěrečném zápase mohl pomoci Jaspersovi. Kdyby totiž porazil Turka Ceneta, tak by Jaspers na průměr postoupil. Ale stejně jako ve Veghelu, tak i tentokrát Montes s Turkem těsně prohrál. Jaspers tak byl z turnaje venku. Nepostoupil ani Ital Zanetti. Ten si připsal dvě remízy a s GP 2,087 byl třetí. Skupinu vyhrál Myung-Woo Cho, druhý byl Garcia. Nepostoupil ani Blomdahl. Z turnaje ho vyřadili Sanchez a Tasdemir. Sanchez skupinu vyhrál s GP 2,264, druhý byl Tasdemir s GP 2,222. Turek zahrál na Sancheze sérii 19-ti bodů. Turnaj skončil mezi posledními dvaatřiceti rovněž pro Sayginera a Horna. A rovněž také pro vítěze z Veghelu Heang-Jik Kima. Ten prohrál s oběma krajany Jae-Ho Cho i JunTae Kim a také Turkem Capakem. Skupinu vyhrál s GP 2,181 Jae-Ho Cho. Druhé postupové místo si zajistil JunTae Kim. Nepostoupil ani žádný dánský hráč. Dion Nelin prohrál v rozhodujícím zápase o jeden bod s Vietnamcem Tranem. Ten skupinu vyhrál. Z druhého místa postoupil Bury. Z poslední osmé skupiny H postoupil Murat Naci Coklu a domácí Sung-Won Choi.
V první session osmifinále vyřadil JungHan Heo Jae-Ho Cho o sedm bodů na 19 náběhů. Nedařilo se kometě posledních týdnů Antonio Montesovi. S Tasdemirem prohrál 40:21 na 25 náběhů. Finalista z Veghelu Lutfi Cenet nestačil na Daniho Sancheze a prohrál 40:30 na 30 náběhů. Další turecký hráč Murat Naci Coklu nedokázal i přes dobrý závěr dorovnat Francouze Buryho a prohrál o pět bodů.


Ve druhé session se povedlo ještě vylepšit výkon z Veghelu domácímu JunTae Kimovi. Porazil o tři body Řeka Polychronopoulose a postoupil mezi nejlepších osm. Sung Won Choi dokázal porazit Myung Woo Cha o čtyři body a tím se stal čtvrtfinálovým soupeřem Kima. Eddy Merckx si stejně jako ve skupině poradil s Quoc Nguyenem a ve čtvrtfinále vyzval Trana, který jasně porazil Kolumbijce Garciu.


Ve čtvrtfinále byla k vidění skvostná série dvaceti bodů v podání Tayfuna Tasdemira. Turek tak navázal na sérii 19 ze skupinové fáze. Jeho soupeř Heo, tak po 4. náběhu prohrával 10:25. Tasdemir zápas dohrál v 15. náběhu. Zejména v závěru dvě po sobě jdoucí série 6 rozhodly o výhře Francouze Buryho nad Španělem Sanchezem. Francouz dohrál zápas ve 21. náběhu. Dani měl na svém kontě 25 bodů. JunTae Kim vedl nad svým krajanem Sung Won Choiem již 25:38. Choi však zápas zdramatizoval a dotáhnul se na rozdíl dvou bodů. Kimovi se však po čtyřech čárách povedlo zápas dotáhnout do vítězného konce. Posledním postupujícím byl Eddy Merckx. A to zejména díky skvělému začátku. Po 10. náběhu vedl 29:9 ! Zápas nakonec vyhrál v poměru 40:28 na 20 náběhů.  


Ihned po pauze rozhodl Jérémy Bury semifinálový zápas s Tasdemirem. V 10. náběhu zahrál sérii 12 a ujal se vedení 13:34. Zápas dohrál v 15. náběhu čtyřmi body. V poklidu si došel pro finálovou účast Eddy Merckx v zápase s JunTae Kimem. Pro byla semifinálová účast životním úspěchem a tak na něj možná dopadlo uspokojení. Eddy zvítězil 40:21 na 17 náběhů. 
A v podstatě stejně snadno si Eddy došel i pro celkový primát. Začátek byl z obou stran slabší. Po 7. náběhu byl stav 5:1 pro Belgičana. Pak to ale přišlo. Merckx a jeho zápis v následujících pěti nábězích: 4-8-2-2-12. Lokomotiva jménem Eddy Merckx převálcovala Francouze Buryho. Eddy dohrál zápas v 16. náběhu. Bury měl přesně jedna průměr.


Jednapadesátiletý Eddy Merckx si tak po roce připisuje vítězství na turnaji světové série a to znovu v Koreji. Minulý rok v Soulu porazil Řeka Kasidokostase a zahrál GP 2,000. Letos byl o pár setin lepší a zahrál GP 2,044. Eddy si připisuje 80 bodů do světového žebříčku a posunuje se na druhé místo za nedostižného Jasperse. I když ono koncem listopadu se může jeho neotřesitelná pozice změnit. Na programu je totiž v dánském Randers světový šampionát. Jaspers obhajuje z Káhiry 120 bodů. Následovat poté bude v předvánočním čase tradiční World cup v Hurghadě. Tam se bude rozhodovat o celkovém vítězi seriálu všech letošních sedmi turnajů World cupů. A pořadí je nesmírně vyrovnané. Merckx s Tasdemirem mají shodně 188 bodů. Třetí je Heang-Jik Kim se 176 body. Čtvrtý je Jaspers se 170-ti body. Šanci má i pátý Cenet, který ztrácí na vedoucí dvojici 31 bodů. 
Výsledky zápasů turnaje
Výsledky i se zápisy jednotlivých zápasů na CueSco
Videogalerie
Světový žebříček
Pořadí seriálu World cupů

Další top zprávy

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Therese Klompenhouwer poosmé v řadě mistryní Evropy

13.2.2020

Splnila, co před turnajem prohlásila. „V současné formě mě nikdo na evropském šampionátu nemůže porazit.“ Sedmatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer znovu dokázala, že je v ženské kategorii v evropském měřítku nedostižná. Ve finále se utkala se svojí krajankou Karinou Jetten. Klompenhouwer rozhodla zápas za stavu 12:11 ve 13. náběhu, když zahrála sérii jedenácti bodů. Zápas nakonec skončil 20:30 na 21 náběhů. Jedná se tak o již osmý evropský titul v řadě pro Therese. Poražená finalista Jetten vyřadila naši hráčku Irenu Hambálkovou ve čtvrtfinále a Irena tak obsadila konečné osmé místo. 

Galapředstavení Diona Nelina v Extralize trojbandu

13.2.2020

Třicet minut. Za tuto dobu dokáže Raymund Swertz zahrát v mistrovském zápase sérii 250-ti bodů v kádru 47/2. Srovnávat tempo hry v technických disciplínách a trojbandu je složité. Nicméně výkon dánského hráče Diona Nelina v nedělním utkání Extraligové soutěže v trojbandu byl dost podobný tomu, co dokáže Swertz předvádět v kádrech. Neuvěřitelná jistota skloubená s neuvěřitelným přehledem a rychlostí odehrávání jednotlivých strků. Ve druhém náběhu zahraná série 18-ti bodů diváky přítomné a celosvětové u svých televizí, notebooku, tabletů a telefonů úplně pohltila. Dion u nás předvedl svůj nejlepší možný um, jehož výsledkem byl výkon na 10 náběhů ! Nejlepší v historii na našem území. Bylo to zkrátka galapředstavení jednoho z největších talentů karambolového kulečníku historie.

Dion Nelin v české Extralize trojbandu

4.2.2020

Třiačtyřicetiletá světová dvaadvacítka, nejlepší dánský hráč současnosti Dion Nelin se prvně ve své kariéře představí o tomto víkendu v barvách týmu BC Vítkov – Sokol Žižkov v české extraligové soutěží čtyřčlenných družstev v trojbandu. 

Mezinárodní školení rozhodčích v Praze

27.1.2020

V termínu 4. dubna proběhne v pražském klubu TJ Sokol Žižkov mezinárodní školení rozhodčích pod záštitou evropské billiardové federace CEB. Kurzu se zúčastní celkem 13 uchazečů ze čtyř evropských států. Snahou CEB je pomoci těmto federacím vybudovat národní strukturu rozhodcovského stavu.

Martin Vedral poprvé mistrem ČR v kádru 52/1

26.1.2020

Roli největšího favorita na zisk mistrovského titulu potvrdil o uplynulém víkendu hráč klubu BC LakoPlast Trmice Martin Vedral v kulečníkovém klubu v Týništi nad Orlicí při příležitosti 7. republikového šampionátu v kádru 52/1. Martin měl do turnaje nasazen GP 18,44 a i přes špatný vstup do turnaje dokázal svoji roli favorita potvrdit. Ve finále porazil žižkovského Vladimíra Hambálka 135:105. 

Radek Novák s předstihem vítězem seriálu Velkých cen

22.1.2020

Již třetí turnaj seriálu Velké ceny v trojbandu na závodním stole této sezony ovládl hráč kladenského klubu Radek Novák. A díky tomu, že jeho největší rival v boji o celkové vítězství Ivo Gazdoš vypadl ve 4. zastávce tohoto seriálu, která byla na programu o uplynulém víkendu v Jablonci nad Nisou, již ve čtvrtfinále, tak si Novák v celkovém pořadí vypracoval před posledním turnajem nedostižný náskok 53 bodů. Ve finále jablonecké Velké ceny porazil Novák svého klubového kolegu Štěpána Kohouta v poměru 35:17 na 20 náběhů. Třetí místo obsadili domácí Jan Hudák a premiérově žižkovský Marcel Dirn.

Dick Jaspers zářil v české lize s průměrem 2,666

15.1.2020

Do České republiky jezdí rád a často. Vždyť poprvé u nás byl již v roce 1986. To se při výročí založení svazu odehrál v Brně pozvánkový turnaj v kádru 47/2. Tehdy mu bylo pouhých 20 let a nikdo z přítomných nemohl tušit, jak fenomenální kariéru má tento holandský hráč před sebou. Ve stejném roce se po zhlédnutí živého přenosu holandské národní TV z finálového zápasu World cupu, ve kterém triumfovala legenda našeho sportu sir Raymond Ceulemans, se definitivně rozhodl stát se profesionálem. Na přelomu let osmdesátiletých a devadesátiletých se stal absolutní jedničkou ve svém rodném Holandsku. Do dnešního dne získal 19. národních titulů. A z kraje let devadesátých přicházely první velké mezinárodní úspěchy a vypracoval se na jednoho z nejúspěšnějších hráčů poceulemansovské éře vůbec. Je znám pro svou neuvěřitelnou preciznost až strojovostí. Je absolutním profesionálem v přístupu ke sportovnímu výkonu. A ne na darmo v podstatě na každém turnaji podává nejlepší výkony z celého startovního pole. V poslední bundesligovém kole této sezony zahrál po 18. Výkon na průměr 5 a výše. V zápase zaznamenal sérii 20 bodů. Byla to již jeho dvacátá série přes 20. Takovými čísly se mnoho hráčů chlubit nemůže. Pěti násobný mistr Evropy, vítěz 25. turnajů světového poháru, mnohonásobný světový rekordman, čtyř násobný mistr světa, aktuální světová jednička nastupující prvně v historii v české extraligové soutěži – Dick Jaspers !

Další zpravodajství

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Soustředění talentované mládeže

18.2.2020

Talent | Soustředění talentované mládeže ve dnech 22. 2 až 23. 2. 2020. 

– Účastní se 14 juniorů

– Disciplíny: Technické, 3band a 5Pins. 

– Celkem 5 lektorů a jeden celý víkend 🙂 

Nad akcí převzal záštitu náměstek primátora Jablonce nad Nisou pan Mgr. David Mánek – obor humanitní

Více v propozicích.

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Therese Klompenhouwer poosmé v řadě mistryní Evropy

13.2.2020

Splnila, co před turnajem prohlásila. „V současné formě mě nikdo na evropském šampionátu nemůže porazit.“ Sedmatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer znovu dokázala, že je v ženské kategorii v evropském měřítku nedostižná. Ve finále se utkala se svojí krajankou Karinou Jetten. Klompenhouwer rozhodla zápas za stavu 12:11 ve 13. náběhu, když zahrála sérii jedenácti bodů. Zápas nakonec skončil 20:30 na 21 náběhů. Jedná se tak o již osmý evropský titul v řadě pro Therese. Poražená finalista Jetten vyřadila naši hráčku Irenu Hambálkovou ve čtvrtfinále a Irena tak obsadila konečné osmé místo. 

Galapředstavení Diona Nelina v Extralize trojbandu

13.2.2020

Třicet minut. Za tuto dobu dokáže Raymund Swertz zahrát v mistrovském zápase sérii 250-ti bodů v kádru 47/2. Srovnávat tempo hry v technických disciplínách a trojbandu je složité. Nicméně výkon dánského hráče Diona Nelina v nedělním utkání Extraligové soutěže v trojbandu byl dost podobný tomu, co dokáže Swertz předvádět v kádrech. Neuvěřitelná jistota skloubená s neuvěřitelným přehledem a rychlostí odehrávání jednotlivých strků. Ve druhém náběhu zahraná série 18-ti bodů diváky přítomné a celosvětové u svých televizí, notebooku, tabletů a telefonů úplně pohltila. Dion u nás předvedl svůj nejlepší možný um, jehož výsledkem byl výkon na 10 náběhů ! Nejlepší v historii na našem území. Bylo to zkrátka galapředstavení jednoho z největších talentů karambolového kulečníku historie.

Dion Nelin v české Extralize trojbandu

4.2.2020

Třiačtyřicetiletá světová dvaadvacítka, nejlepší dánský hráč současnosti Dion Nelin se prvně ve své kariéře představí o tomto víkendu v barvách týmu BC Vítkov – Sokol Žižkov v české extraligové soutěží čtyřčlenných družstev v trojbandu. 

Mezinárodní školení rozhodčích v Praze

27.1.2020

V termínu 4. dubna proběhne v pražském klubu TJ Sokol Žižkov mezinárodní školení rozhodčích pod záštitou evropské billiardové federace CEB. Kurzu se zúčastní celkem 13 uchazečů ze čtyř evropských států. Snahou CEB je pomoci těmto federacím vybudovat národní strukturu rozhodcovského stavu.

Martin Vedral poprvé mistrem ČR v kádru 52/1

26.1.2020

Roli největšího favorita na zisk mistrovského titulu potvrdil o uplynulém víkendu hráč klubu BC LakoPlast Trmice Martin Vedral v kulečníkovém klubu v Týništi nad Orlicí při příležitosti 7. republikového šampionátu v kádru 52/1. Martin měl do turnaje nasazen GP 18,44 a i přes špatný vstup do turnaje dokázal svoji roli favorita potvrdit. Ve finále porazil žižkovského Vladimíra Hambálka 135:105. 

Radek Novák s předstihem vítězem seriálu Velkých cen

22.1.2020

Již třetí turnaj seriálu Velké ceny v trojbandu na závodním stole této sezony ovládl hráč kladenského klubu Radek Novák. A díky tomu, že jeho největší rival v boji o celkové vítězství Ivo Gazdoš vypadl ve 4. zastávce tohoto seriálu, která byla na programu o uplynulém víkendu v Jablonci nad Nisou, již ve čtvrtfinále, tak si Novák v celkovém pořadí vypracoval před posledním turnajem nedostižný náskok 53 bodů. Ve finále jablonecké Velké ceny porazil Novák svého klubového kolegu Štěpána Kohouta v poměru 35:17 na 20 náběhů. Třetí místo obsadili domácí Jan Hudák a premiérově žižkovský Marcel Dirn.

Novinky z ostatních sekcí