Merckx vyhrává 3CC Masters a 40000$

16.7.2018

Za svou mnohaletou kariéru si ještě nikdy Belgičan Eddy Merckx neodnesl šek v takové výši za turnajové vítězství. Eddy se stal vítězem první edice nové série turnajů 3-Cushion Challenge World Masters, když ve finále porazil svého krajana Eddyho Leppense v poměru 57:19. 24 hráčů turnaje si rozdělilo prize money ve výši 220 000$. Eddy jako vítěz obdržel šek na 40 000$.
A nejenom vysoké prize money přináší nová série turnajů Masters. První turnaj tohoto seriálu byl ukázkou dalšího posunu v organizaci turnaje pod vedením Kozoom International. Hrálo se v sedmém patře Imperial Palace Hotelu, který se nachází v nejluxusnější čtvrti Gangham-gu hlavního města Jižní Koreje Soulu. Před turnajem nechyběla tisková konference za účasti všech hráčů, vedení UMB, Kozoom. Naproti hlediště byla umístěna stage s velkoplošnými TV, na kterých ku příklady běžely krátké prezentační šoty hráčů. Vše samozřejmě doplněno o patřičné zvukové a světelné efekty. No a zejména probíhalo z turnaje živé vysílání na TV kanálu MBC sports, hlavního partnera této série turnajů. Kam až mohla sahat finanční náročnost této akce včetně této perfektní organizace ? Posun, co se týče výše rozpočtu akcí je v posledních letech neuvěřitelný.
Nejvíce diskutovanou části, tak byl samotný systém turnaje. Na 24 pozvaných hráčů, 20 dle světového žebříčku a 4 na základě divokých karet, čekal úplně nový zápasový formát. Ten se skládal z celkem 20-ti pozic. Zápas vždy začínal zahajovacím strkem. Následných 19 pozic vygeneroval a na stole laserem zaměřil systém MyWebsport. Odpadla tak strategie defenzivní hry. Hráč museli z každé pozice skorovat co možná nejvíce bodů s vědomím, že soupeř půjde ke stolu na úplně stejnou pozici. Po deseti odehraných pozicích byla pauze, po které se pořadí hráčů otočilo. Začínal tedy hrát hráč se žlutou koulí. Formát přinášel rozporuplné názory a také velké výkyvy ve výkonech hráčů. Vidět jsme tak mohli výkon odehraných 70-ti bodů, ale také bodů 13-ti.
Hráči byli rozděleni do osmi skupin po třech, první dva si zajistili postup do osmifinále. Hrálo se s časovým omezením 30-ti vteřin s možností čtyř timeoutů. Hráči hráli v polokošilích připravených organizátory. Novinkou také byla barva sukna. Hrálo se na Simonisu v šedé barvě.
Skupinová fáze přinesla spousty překvapení. Skončili v ní poslední dva vítězové World cupu Frédéric Caudron a Dick Jaspers. Oba zápasy rovněž prohrál Turek Semih Sayginer. Z domácích hráčů postoupil pouze Jung-Han Heo. O nejlepší výkon se postaral Marco Zanetti, který zahrál v zápase s Eddy Leppensem celkem 70 bodů. O druhý nejlepší výkon se postaral Tayfun Tasdemir. Ten zahrál v posledních dvou nábězích série 11 a 15. Dosáhl tak na 66 bodů. Soupeř Heo měl bodů 55. Pěkný zápas. O nejvyšší sérii se postaral Mural Naci Coklu. Ten v zápase s Španělem Martinezem zahrál v 17. náběhu sérii 16 ! Série již nebyla nikým překonána a Coklu tak obdržel prémii 5000$.
Ve vyřazovací části se znovu zadařilo Japonci Morimu. Mladý nadějný Yusuke, který strávil poslední rok tréninkem v Koreji s Jae-Ho Cho, hrál skvostný turnaj. Ve skupině porazil Caudrona a v osmifinále Egypťana Sidhoma. Až poslední 20. pozice rozhodovala v zápase Leppense a Sancheze. Eddy hrál jako první a za stavu 29:29 udělal 5 bodů. Sanchez zahrál pouze body tři a do čtvrtfinále postoupil Belgičan. Na výkony v Portu navázal Tasdemir. Hrál znovu skvostně a v osmifinále porazil Polychronopoulose. Až v rozsřelu zvítězil Martinez nad Heo. Korejci tak v turnaji neměli ani jednoho hráče ve čtvrtfinále. Zato Vietnamci mohli slavit. Nquyen porazil Coklu a Tran Blomdahla. Ve zbývající session byly v vidění nejlepší výkony. Zanetti zahrál 56 bodů proti dalšímu Vietnamci Ma a o nejlepší osmifinálový výkon se postaral Eddy Merckx, který na Buryho udělal 60 bodů.
O sobotním večeru bylo v Soulu na programu čtvrtfinále. Velké drama přinesl zápas Tran Martinez. V posledním náběhu šel mladý Španěl ke stolu za nepříznivého stavu 22:23. David ale udělal sérii tří bodů a dostal se do vedení. Tran ovšem zahrál rovněž tři body a bylo jasné, že postoupí právě on. Leppens si zejména díky povedenému startu poradil s Vietnamcem Nquyenem. Snový turnaj Japonce Moriho ukončil až Tasdemir. Turek zvítězil v poměru 39:22. Velkou bitvu přinesl zápas Zanetti Merckx. Eddy šel na 17. pozici, stav byl vyrovnaný 37:37. Zahrál sérii v pravý moment mnohdy rozhodne zápas a to se přesně povedlo belgické světové dvojce. Na 12 bodovou sérii již Ital odpověď nenašel. Konečný stav 53:41.
Nevyzpytatelnost a záživnost tohoto systému byla dokonale k vidění v semifinálových bojích. Nejprve sehrál Leppens s Tasdemirem velmi pohledný zápas. Eddy zahrál v první polovině série 11 a 10 a po deseti pozicích měl na svém kontě 30 bodů. Tayfun se však na Eddyho nebezpečně dotahoval. Na Eddym bylo vidět, že se až moc zajímá o počitadlo a svůj náskok. Na 15 náběhů měl 50, na 20 náběhů 52. Tayfun nakonec Leppense nedotáhnul a prohrál 52:46. V tomto zápase bylo také vidět, že na kvalitě zápasu ohromně záleží, jaké pozice hráčům systém MyWebsport vylosuje. Tayfun s Eddym chodili ke stolu na velmi příznivé strky. Zatímco v jiných zápasech se hráči brodili v opravdových špecích. Druhý semifinálový zápas přinesl velice špatný výkon Vietnamce Trana. Vítěz letošního druhého World cupu zahrál z 20-ti pozic pouze 13 bodů ! Merckx také nehrál dle svých představ, ale 26 bodů v jeho podání na Trana bohatě stačilo.
No a jestliže druhému semifinálovému zápasu chybělo napětí, tak ve finále tomu bylo taktéž. Belgický souboj Eddy vs. Eddy byl ve znamení brilantního startu úspěšnějšího z dvojice jmenovců. Merckx zahrál v prvních pěti nábězích série 2-1-7-5-3 a vedl 6:18. Leppens se snažil, bojoval ale vůbec se nedokázal dostat do tempa a zahrát vyšší sérii. Merckx zápas uzavřel bodovou smrští 6-9-3 a zvítězil v poměru 19:57 !
Jak Eddy Merckx po zápas poznamenal: „Vyhrát Mistrovství světa je skvělý pocit. Ale po tom, co jsem doma udělal párty na oslavu titulu, tak mi z obdržených prize-money mnoho nezbylo. O těchto prize-money, které jsem na tomto turnaji vyhrál, se nám mohlo před pár lety pouze zdát.“
Poražený finalista Eddy Leppens obdržel poloviční sumu tedy 20000$. Semifinalisti Tran a Tasdemir dostali 15000$ a čtvrtfinalisti 10000$. Oceněný byl také nejvyšší generální průměr. Marco Zanetti zahrál 2,437 !
Seriál turnajů 3-Cushion Challenge World Masters bude letos pokračovat dalšími dvěma turnaji. Pro následující rok 2019 je již nyní počítáno s pěti turnaji. Ovšem tento průběh zápasu jsme viděli naposled. Organizátoři chtějí větší jistotu zápasového napětí a tak to prozatím vypadá na systém setů, kdy v každém bude odehráno pět pozic.
Naprosto zásadní zprávou ale bylo oznámení, že konečně došlo k ukončení nesváru mezi UMB a KBF. Prezident UMB Barki a prezident KBF Nam podepsali prohlášení o následující spolupráci. Do kalendáře světové federace se tak vrací turnaj LG U+ 3-cushion Masters a turnaj světové série. Korejským hráčům je znovu dovoleno účastnit se turnajů pod hlavičkou UMB. Tak již snad nic nebrání snové budoucnosti trojbandového kulečníku.
Většina hráčů se nyní přesune do Ameriky. Již v pondělí totiž v New Yorku začíná tradiční Verhoeven open. Začátkem srpna nás pak čeká opravdová bomba. Na Long Islandu se bude hrát McCreery Champion of Champions s celkovou dotací 608 000$ – vítěz obdrží 150 000$.
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Fotogalerie
Videogalerie
Web turnaje

Další top zprávy

Extraliga v trojbandu – 1. hrací víkend

19.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala dlouhodobá nejvyšší soutěž v trojbandu čtyřčlenných družstev na závodním stole. Soutěž doznala oproti minulé sezoně několika změn. Díky celkem 14-ti přihlášeným týmům se soutěž rozdělila na dvě úrovně. Do Extraligy je nasazano osm družstev dle pořadí z minulé sezony. Zbylých šest družstev tvoří soutěž 1. ligy. Co se týče postupu a sestupu, tak osmý tým Extraligy přímo nahradí vítěz 1. ligy. Sedmý tým Extraligy sehraje s druhým týmem 1. ligy na neutrálních stolech barážové dvojutkání. Obhájcem titulu z posledních dvou sezon je tým BK Ekvita Kladno. Stejně jako v uplynulé sezoně bude pro družstva velkou motivací vize kvalifikovat se na evropský šampionát klubových družstev, který se uskuteční na konci června v Portu. S největší pravděpodobností se do Porta kvalifikují dva naše týmy. Sekce karambol podpoří vítěze soutěže částkou 50 tísíc korun, druhého v pořadí částkou poloviční. Také jako přípravu na tuto mezinárodní akci je od této sezony povinností hrát zápasy s časovým omezením 40-ti vteřin. Toto je řešeno pomocí online počitadla výsledkového servisu a tak vývoj všech zápasů soutěže je možné sledovat online nebo si průběh zápasu můžeme projít zpětně. Ze žižkovského klubu se navíc všechny zápasy přenášejí živě. Všechny zápasy zůstávají v archivu Youtube kanálu žižkovského klubu.

Přehled nové sportovní sezony

13.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala zápasy oblastních tříd nová sportovní sezona sekce karambol Českomoravského billiardového svazu. Co přinese ? Pojďme se na ni podívat v souhrnném článku.

Týden s Eddym

17.8.2018

Celý uplynulý týden strávil vicemistr světa v trojbandu z roku 2010 Belgičan Eddy Leppens v České republice. Od pátku do středy odtrénoval celkem 36 hodin s našimi vybranými dvanácti hráči. Čtvrteční odpoledne strávil Eddy v trmickém klubu, kde na pozvání pana Jiřího Skriby a za účasti primátorky statutárního města Ústí nad Labem Ing. Věry Nechybové, postupně trénoval domácí nejlepší hráče, předvedl ukázku technických disciplín a nakonec odehrál tři přátelské partie a předvedl několik exhibičních strků.

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

25.7.2018

Po roční odmlce se znovu povedl dotáhnout ke zdárnému konci tréninkový kemp se zahraničním trenérem. Stejně jako v červenci 2016 do Česka zavítá aktuální osmnáctý hráč světového žebříčku Belgičan Eddy Leppens. Eddy u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká, na pozvání pana Skriby, exhibiční vystoupení v trmickém klubu.

Frédéric Caudron je vládcem světového trojbandu

9.7.2018

Slaví zisk jubilejního dvacátého World cupu. Je úřadující mistr světa, vicemistr Evropy, letos vyhrál dva World cupy ze čtyř, je první ve světovém žebříčku o dva parníky před zbytkem pole a celkové vítězství v letošním seriálu World cupů mu uteče jen velmi těžce. Řeč je o padesátiletém jedinečném Mr. E.T. Belgičanu Frédéricu Caudronovi, který bez pochyby zažívá nejlepší období své hráčské kariéry.

BC Ostrava podruhé vítězí na Dunajském poháru

3.7.2018

Po sobě jdoucí čtyřnásobný mistr české extraligové soutěže v technických disciplínách tým Billiard club Ostrava se stal letošním vítězem již devátého ročníku Dunajského poháru. Turnaje se účastní mistři Česka, Rakouska a Německa. Tentokrát se turnaj odehrál v německém Kemptenu. Družstvo Ostravy v tradičním složení Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek zvítězilo v obou zápasech a svou čtvrtou účast na Dunajském poháru přetavilo ve druhé vítězství.

1. sympozium federací C.E.B.

26.6.2018

Místo konání – Porto – Estádio do Dragão F.C. Porto
Datum konání – 9. června 2018
Účastnící: Rakousko, Belgie, Česká republika, Francie, Německo, Holandsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko 

Dick Jaspers po dvou letech triumfuje na World cupu

20.6.2018

Před turnajem obhajoval ve světovém žebříčku 54 bodů. Případná porážka v prvním kole by ho posunula na hranici světové čtrnáctky a nebezpečí pádů do kvalifikačních kol turnajů světové série. V pravý moment ale holandská stálice světové trojbandové scény Dick Jaspers zabral a to navíc takovým způsobem, že dokázal celý turnaj ovládnout. Jaspers po čtyřech prohraných finále World cupu v řadě, jeho poslední výhra se datuje na začátek roku 2016, porazil v belgickém Blankenberge Turka Semiha Sayginera 40:33 na 17 náběhů. Tento triumf Holanďana posunul zpět do klidných vod popředí světového žebříčku a do žil se mu vlila jeho pověstná jistota.

FBN Tekstil SBK vítězem ME klubových týmů v trojbandu

17.6.2018

Jubilejní 60. ročník Mistrovství Evropy čtyřčlenných týmů v trojbandu, který hostil obhájce titulu z loňského roku F.C. Porto, vyhrál turecký tým FBN Tekstil SBK hrající v sestavě Tayfun Tasdemir, Murat Naci Coklu, Can Capak a Gokhan Salman. Turci ve finále porazili holandský tým S.I.S. Schoonmaak v poměru 4:4, když se poslední zápas mezi jedničkami týmů Hofmanem a Tasdemirem nedohrál, protože Turci již v tu dobu měli vyšší průměr. Turecký tým tak vyhrává tuto soutěž podruhé za poslední tři roky. Před třemi lety vyhráli i díky pomoci Frédérica Caudrona. V minulém roce podlehli ve finále portugalskému F.C. Porto, za které hrál Blomdahl se Sanchezem.

Gülsen Degener si připisuje první mezinárodní vítězství

16.6.2018

Od roku 2005 nebyla holandská hráčka Therese Klompenhouwer na evropské scéně poražena. Celkem se od zmíněného roku jednalo o osm turnajů. Až o uplynulém víkendu podlehla tato suverénně nejlepší ženská hráčka světa Turkyni Gülsen Degener. Gegener byla po celý průběh zápasu ve vedení, které dokázala dotáhnout až do vítězného konce poměrem 30:24 na 28 náběhů.

Další zpravodajství

Extraliga v trojbandu – 1. hrací víkend

19.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala dlouhodobá nejvyšší soutěž v trojbandu čtyřčlenných družstev na závodním stole. Soutěž doznala oproti minulé sezoně několika změn. Díky celkem 14-ti přihlášeným týmům se soutěž rozdělila na dvě úrovně. Do Extraligy je nasazano osm družstev dle pořadí z minulé sezony. Zbylých šest družstev tvoří soutěž 1. ligy. Co se týče postupu a sestupu, tak osmý tým Extraligy přímo nahradí vítěz 1. ligy. Sedmý tým Extraligy sehraje s druhým týmem 1. ligy na neutrálních stolech barážové dvojutkání. Obhájcem titulu z posledních dvou sezon je tým BK Ekvita Kladno. Stejně jako v uplynulé sezoně bude pro družstva velkou motivací vize kvalifikovat se na evropský šampionát klubových družstev, který se uskuteční na konci června v Portu. S největší pravděpodobností se do Porta kvalifikují dva naše týmy. Sekce karambol podpoří vítěze soutěže částkou 50 tísíc korun, druhého v pořadí částkou poloviční. Také jako přípravu na tuto mezinárodní akci je od této sezony povinností hrát zápasy s časovým omezením 40-ti vteřin. Toto je řešeno pomocí online počitadla výsledkového servisu a tak vývoj všech zápasů soutěže je možné sledovat online nebo si průběh zápasu můžeme projít zpětně. Ze žižkovského klubu se navíc všechny zápasy přenášejí živě. Všechny zápasy zůstávají v archivu Youtube kanálu žižkovského klubu.

Přehled nové sportovní sezony

13.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala zápasy oblastních tříd nová sportovní sezona sekce karambol Českomoravského billiardového svazu. Co přinese ? Pojďme se na ni podívat v souhrnném článku.

Týden s Eddym

17.8.2018

Celý uplynulý týden strávil vicemistr světa v trojbandu z roku 2010 Belgičan Eddy Leppens v České republice. Od pátku do středy odtrénoval celkem 36 hodin s našimi vybranými dvanácti hráči. Čtvrteční odpoledne strávil Eddy v trmickém klubu, kde na pozvání pana Jiřího Skriby a za účasti primátorky statutárního města Ústí nad Labem Ing. Věry Nechybové, postupně trénoval domácí nejlepší hráče, předvedl ukázku technických disciplín a nakonec odehrál tři přátelské partie a předvedl několik exhibičních strků.

Länderkampf 2018

4.8.2018

BC Kladno vs. Sachsen-Aanhalt

Tradiční turnaj v trojbandu mezi hráči klubu BC Ekvita Kladno a výběrem spolkové země Sasko-Anhaltsko.

Hlavní hvězdou je přední světový hráč, mistr Dánska a finalista mistrovství světa Dion Nelin.

Program turnaje

program

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

25.7.2018

Po roční odmlce se znovu povedl dotáhnout ke zdárnému konci tréninkový kemp se zahraničním trenérem. Stejně jako v červenci 2016 do Česka zavítá aktuální osmnáctý hráč světového žebříčku Belgičan Eddy Leppens. Eddy u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká, na pozvání pana Skriby, exhibiční vystoupení v trmickém klubu.

Frédéric Caudron je vládcem světového trojbandu

9.7.2018

Slaví zisk jubilejního dvacátého World cupu. Je úřadující mistr světa, vicemistr Evropy, letos vyhrál dva World cupy ze čtyř, je první ve světovém žebříčku o dva parníky před zbytkem pole a celkové vítězství v letošním seriálu World cupů mu uteče jen velmi těžce. Řeč je o padesátiletém jedinečném Mr. E.T. Belgičanu Frédéricu Caudronovi, který bez pochyby zažívá nejlepší období své hráčské kariéry.

BC Ostrava podruhé vítězí na Dunajském poháru

3.7.2018

Po sobě jdoucí čtyřnásobný mistr české extraligové soutěže v technických disciplínách tým Billiard club Ostrava se stal letošním vítězem již devátého ročníku Dunajského poháru. Turnaje se účastní mistři Česka, Rakouska a Německa. Tentokrát se turnaj odehrál v německém Kemptenu. Družstvo Ostravy v tradičním složení Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek zvítězilo v obou zápasech a svou čtvrtou účast na Dunajském poháru přetavilo ve druhé vítězství.

1. sympozium federací C.E.B.

26.6.2018

Místo konání – Porto – Estádio do Dragão F.C. Porto
Datum konání – 9. června 2018
Účastnící: Rakousko, Belgie, Česká republika, Francie, Německo, Holandsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko 

Dick Jaspers po dvou letech triumfuje na World cupu

20.6.2018

Před turnajem obhajoval ve světovém žebříčku 54 bodů. Případná porážka v prvním kole by ho posunula na hranici světové čtrnáctky a nebezpečí pádů do kvalifikačních kol turnajů světové série. V pravý moment ale holandská stálice světové trojbandové scény Dick Jaspers zabral a to navíc takovým způsobem, že dokázal celý turnaj ovládnout. Jaspers po čtyřech prohraných finále World cupu v řadě, jeho poslední výhra se datuje na začátek roku 2016, porazil v belgickém Blankenberge Turka Semiha Sayginera 40:33 na 17 náběhů. Tento triumf Holanďana posunul zpět do klidných vod popředí světového žebříčku a do žil se mu vlila jeho pověstná jistota.

FBN Tekstil SBK vítězem ME klubových týmů v trojbandu

17.6.2018

Jubilejní 60. ročník Mistrovství Evropy čtyřčlenných týmů v trojbandu, který hostil obhájce titulu z loňského roku F.C. Porto, vyhrál turecký tým FBN Tekstil SBK hrající v sestavě Tayfun Tasdemir, Murat Naci Coklu, Can Capak a Gokhan Salman. Turci ve finále porazili holandský tým S.I.S. Schoonmaak v poměru 4:4, když se poslední zápas mezi jedničkami týmů Hofmanem a Tasdemirem nedohrál, protože Turci již v tu dobu měli vyšší průměr. Turecký tým tak vyhrává tuto soutěž podruhé za poslední tři roky. Před třemi lety vyhráli i díky pomoci Frédérica Caudrona. V minulém roce podlehli ve finále portugalskému F.C. Porto, za které hrál Blomdahl se Sanchezem.