Příjměte pozvání na Mistrovství České republiky v kádru 71/2

Propozice turnaje

Další hlavní zprávy

Pohár Karla Lázničky

7.12.2023

Dne 28. 12. 2023 se v ponětovickém klubu uskuteční již 13. ročník o Pohár Karla Lázničky za účasti kulturních a sportovních osobností z celé ČR.

GP 1,504! Nejlepší turnaj Radka Nováka

20.11.2023

Turnaj na velkém stole se do Dvora Králové nad Labem vrátil po více jak šestnácti letech. A byl to návrat povedený. Ozdobil ho totiž skvostný výkon Radka Nováka. Šestačtyřicetiletý hráč BC Kladno se na třetím pokračování seriálu Velkých cen v trojbandu totiž prvně ve své kariéře dostal nad hranici generálního průměru 1,500! Pomohli mu k tomu zejména skvělé semifinálové a finálové výkony, kdy hrál dva průměr. Do finálového zápasu s Milanem Ettelem sice vstoupil špatně, když nedal zahajovací strk. Ale hned ve 3. náběhu zahrál nejvyšší sérii turnaje 10 a svůj náskok již nepustil. Zápas hraný do 35-ti náběhů dohrál v 17. náběhu a po Žižkovu, dobyl také Dvůr Králové. Ze dvou odehraných turnajů má Radek GP téměř 1,400.

Radek Novák vítězí na Žižkově s GP 1,336

31.10.2023

Šestačtyřicetiletý hráč BC Kladna Radek Novák navazuje i v nové sezoně na své výkony na turnajích seriálu Velkých cen, který vyhrál třikrát po sobě. Při příležitosti druhého turnaje, který se odehrál o uplynulém víkendu v žižkovském klubu, Radek neprohrál ani v jednom z devíti zápasů. Ver finále porazil dobře hrajícího Vladimíra Starečka z Havířova v poměru 35:28 na 29 náběhů. Radek, který se nezúčastnil prvního turnaje v Havířově, zahrál 250 karambolů na 187 náběhů. Skvělý generální průměr 1,336 je při takto vysokém počtu odehraných karambolů jedním z nejlepších výkonů na turnaji Velké ceny vůbec.

Turnaj mistrů města Bohumína

26.10.2023

Přijměte pozvání na 19. ročník Turnaje mistrů města Bohumína.

Více informací ve výsledkovém servise a na bcbohumin.cz

Bulletin turnaje

Přenos sobota

Přenos neděle

Marcel Dirn prvně vítězem turnaje Velké ceny

2.10.2023

Brzy dvaapadesátiletý hráč TJ Sokol Žižkov Marcel Dirn vyhrává první Velkou cenu v trojbandu na závodním stole letošní sezony. Ve finále porazil favorita, na turnaji nejlépe hrajícího hráče, Iva Gazdoše 35:29 na 42 náběhů. Pro Marcela je to vůbec první výhra na turnaji seriálu Velkých cen. Třetí místo obsadili ostravský Jiří Přeček a Jan Vitouš hrající v barvách BC Řipská.

Memoriál Štěpána Kohouta

14.9.2023

V sobotu 23. září od 12:00 proběhne v kladenském klubu Memoriál Štěpána Kohouta. Detaily budou upřesněny.

Ve výsledkovém servisu založen turnaj. Přihlašujte se, kdo se přijede se Štěpánem rozloučit.

Smutná zpráva

14.9.2023

S velkým zármutkem oznamujeme, že nás včera 13. 9. ve věku nedožitých 59-ti let po krátké nemoci navždy opustil mnohonásobný republikový mistr, bývalý prezident ČMBS, kulečníkový srdcař, kamarád Štěpán Kohout.

Čest jeho památce.

Velká cena Českých Libchav

18.7.2023

Dne 15.7.2023 se v Českých Libchavách – v části nazývané „Na bídě“ – konal turnaj v trojbandu. I přes letní odpočinkovou sezónu byla účast prestižní – kromě domácích hráčů přijeli trojbandisté z Náchoda, Jablonce, Holic, Čermné a dalších destinací pardubicko-hradecké oblasti. V základní části hrálo 25 hráčů rozdělených do 5-ti skupin systémem každý s každým. Ze skupin postoupilo 12 hráčů, z nichž se postupným KO systémem (12->6->4->2) dostali do finále domácí Jan Štancl a jablonecký Matěj Nápravník. Ve finále brzy Honza Štancl nenechal nikoho na pochybách, že by si nechal uniknout titul z domácího prostředí a s průměrem 1,78 ukončil utkání po 14-tém náběhu. Děkuji všem účastníkům za předvedenou hru – pořadatelům za přípravu a průběh turnaje.

Výsledky turnaje

Memoriál kamarádů v Čermné nad Orlicí

28.6.2023

Po skončení aktivní sezóny se konal tradiční Memoriál kamarádů v Čermné nad Orlicí. 14. ročník tohoto turnaje poukazuje na bohatou historii. Název turnaje připomíná naše zesnulé kamarády, v jeho jménu pak probíhají utkání i celý turnaj v opravdu přátelské atmosféře. Letos se do turnaje přihlásilo 25 účastníků, kteří byli rozlosováni do 3 skupin. Z nich postoupili do čtvrtfinále první 2 z každé skupiny, které doplnili ještě 2 zbývající hráči s nejvyšším GP.V boji o 3. místo porazil David Farkaš Karla Kačírka. Ve finále se utkali hráči Jan Štancl a Pavel Hudrálek. Zvítězil Pavel Hudrálek , který se po pomalejším startu ve skupině rozehrál k výborným výkonům v závěru turnaje. To dokumentuje i jeho série 42 v semifinále proti Davidu Farkašovi. Finále ukončil Hudrálek v 16 náběhu a zvítězil poměrem 80:50.

Poděkování míří za hlavním pořadatelem a organizátorem akce Frantou Kuchařem.

11. Ročník Dunajského poháru

14.6.2023

O víkendu se rakouském klubu Wiener Neustädter Billardclub uskuteční 11. ročník Dunajského poháru – střetnutí mistra Rakouska, Německa a ČR.

Naši federaci reprezentuje po devíti letech aktuální klubový mistr BC Bohumín.

Více informací na webu pořádajícího klubu Wiener Neustädter Billardclub.

Další zpravodajství

Radek Novák v Prostějově vyhrává 3. Velkou cenu sezóny

27.2.2024

V letošní sezoně se zúčastnil čtyř Velkých cen z pěti. Tři vyhrál, jednou obsadil třetí místo. A pokud nastoupí do poslední šesté Velké ceny, která je na programu o Velikonocích na Kladně, tak jej již nikdo nemůže připravit o v pořadí čtvrté po sobě jdoucí celkové vítězství v seriálu Velkých cen. V Prostějově porazil  v repríze finále letošní druhé Velké ceny Radek Novák Vladimíra Starečka z Havířova v poměru 33:35 na 33 náběhů. Třetí místo obsadil na turnaji skvěle hrající Jiří Přeček společně s Pavlem Starečkem.

Mezinárodní školení rozhodčích ve 5-pins

19.2.2024

V sobotu 17. února se v Praze na Žižkově uskutečnilo mezinárodní školení rozhodčích v disciplíně 5-pins. Účastnilo se celkem 11 rozhodčích z pěti federací evropské billiardové federace CEB. Školitelem nebyl nikdo jiný než Ital Luca Marzio Garavaglia. Mistr své země v této disciplíně, učitel mnoha evropských hráčů a také bývalý člen vedení CEB.

Sedmnáctý titul pro Fause v kádru 47/2

19.2.2024

Brzy padesátiletý Marek Faus obhájil republikový titul v disciplíně kádr 47/2. V této disciplíně triumfoval již posedmnácté, celkem se jedná o jeho dvaašedesátý titul v dospělé kategorii na velkém stole. Na zisk tohoto titulu se ale pořádně nadřel. Ve finále čelil svému vrstevníkovi a taktéž brněnskému rodákovi Martinu Boháčovi. Faus šel do finále povzbuzen semifinálovým výkonem na 3 náběhy. Finálovým zápasem se ale protrápil. Boháč v zápase po 14. náběhu vedl již 70:151. Do vítězného konce ale zápas nedotáhl. V nervózním závěru byl potrestán za svou chybu, kdy mu při massé nedojela koule. Faus nabídnutou šanci využil, dohrál 64 body a zvítězil 200:180 na 19 náběhů.

Marek Faus mistrem ČR v kádru 71/2 s GP 29,63

5.2.2024

Devatenáctý republikový titul v disciplíně kádr 71/2 přidal o uplynulém víkendu do své sbírky Marek Faus reprezentující SK Billard Centrum Praha. Ve finále 31. ročníku porazil hráče BC Vítkov Prague Adama Kozáka jasně 175:19 na 3 náběhy. Úřadujícímu mistru Evropy v obou kádrových disciplínách se finálový den v Ústí nad Labem povedl. V semifinále se postaral o nejlepší výkony celého turnaje. Martina Vedrala porazil na 2 náběhy, zápas dohrál sérií 173.

Ivo Gazdoš vítězí v Ostravě s GP 1,271

29.1.2024

Parádní výkony předvedl zanedlouho jednašedesátiletý Ivo Gazdoš v nedělním dnu 4. Velké ceny v trojbandu na závodním stole, která se o uplynulém víkendu odehrála v jeho mateřském klubu BC Ostrava. Ivo postupně ve čtvrtfinále porazil Přečka na 19 náběhů. V semifinále největšího rivala Nováka na 24 náběhů a v repríze finále 1. Velké ceny v Havířově Ivo otočil díky sérii 12 zápas s Marcelem Dirnem ze stavu 21:28 na konečných 35:32 na 20. Ve vyřazovací části zahrál potřebných sto bodů na 63 náběhů, což se rovná průměru 1,587. V součtu se sobotní kvalifikací a hlavní soutěží Ivoš turnaj zakončil s GP 1,271! Jeden z jeho nejlepších turnajů vůbec.

Marek Faus získává 60. titul na velkém stole

7.1.2024

Třináctý mistrovský titul v disciplíně jednoband, celkově již šedesátý v pěti různých disciplínách na velkém stole v dospělé kategorii. To je highlight uplynulého víkendu v podání Marka Fause. Marek nenašel v průběhu 32. Mistrovství České republiky v jednobadu přemožitele. Ve finále porazil Milana Ráčka 88:71 na 25 náběhů. 3. místo obsadili Marián Kubiš a Vladimír Hambálek.

OBL | Novoroční turnaj

3.1.2024

Na přelomu roku – konkrétně 29.12.2023 – se konal již 12. ročník „Novoročního turnaje“ v Čermné nad Orlicí v disciplíně trojband.

2.1.2024

V tradičním termínu 28.12. proběhl v herně BC Ponětovice 13. ročník kulečníkového turnaje Pohár Karla Lázničky.

Marek Faus pošesté vítězí v Bohumíně

10.12.2023

Čtyři ročníky čekal devětačtyřicetiletý Marek Faus na svůj další, v pořadí již šestý, triumf z tradičního Turnaje mistrů města Bohumína. Při příležitosti 19. ročníku turnaje, který se koná pravidelně v předvánočním čase a to od roku 2001, aktuální dvojnásobný evropský šampion v kádrech 47/2 a 71/2 porazil ve finále vítěze z roku 2018 Holanďana Michela van Silfhouta v poměru 4:2. Marek o svém celkovém vítězství rozhodl již po druhé disciplíně. Jak kádr 52/2, tak jednoband zahrál na 2 náběhy. Van Silfhout výhrou v trojbandu na 6 náběhů již pouze korigoval konečný stav.