Martin Horn stvrdil svůj comeback

30.10.2018

Sedmačtyřicetiletý Němec Martin Horn zažil o uplynulém nedělním odpoledne podruhé v kariéře slastný pocit vítěze turnaje sevětové série. Ve finále letošního 5. World cupu porazil Horn korejského hráče Jae-Ho Cho o jeden bod. Cho potřeboval z dohrávky zahrát čtyři body na remízu. Čtvrtý obtížný buzar však netrefil. Horn slaví triumf na mezinárodní scéně po dlouhých devíti letech. Poprvé vyhrál v turecké Antalyi v roce 2009. Ve světovém žebříčku se Němec posunul ze 46. místa na pozici 23.
Potřetí v řadě se světová špička sjela do francouzského přímořského letoviska La Baule. Organizátor Joel Switala však již dopředu oznámil, že se jedná o poslední ročník. Jeho snaha vrátit zpět do Francie turnaj světové série přesně zapadla do nového konceptu vývoje karambolového kulečníku francouzské billiardové federace. Při pohledu na výsledkovou listinu je k vidění spousta mladých francouzských hráčů, kteří z těchto aktivit dlouhodobě těží. Generace Paris2024 se tak stala společně se Španělskem jednoznačným tahounem evropského mládežnického karambolového kulečníku. World cup v La Baule od nové sezony v kalendáři UMB nahradí holandské město Veghel.
Znovu byl již od raných kol kvalifikace k vidění skvělý kulečník. Hned v pondělí zvítězil Peter Ceulemans v před-před-před kvalifikaci s generálním průměrem 2,5. Následoval ho dánský hráč Jacop Sorensen s GP 2,307. Dále také postoupili domácí mladíci. Třiadvacetiletý Adrien Tachoire, osmnáctiletý Enzo Riquart a sedmnáctiletí Maxime Panaia a Rémi Chenay. V úterý byl pak v další části kvalifikace nejlepší Španěl José Maria Mas, který postoupil s GP 1,875. Následoval ho Ceulemans. Postoupil také mladý Španěl Antonio Montes, Dán Sorensen, Francouzi Marechal, Tachoire a Reverchon a nebo Holanďani van Beers a Burgman. Při dnešním pohledu na seznam jmen hráčů před kvalifikační fáze turnaje se stále více a více ozývají hlasy, aby se zvedly limity zápasů ze stávajících 30-ti bodů na 40. Na posledních příčkách skončili jména jako Mas, Barbeillon, Kasidokostas, Sorensen, Hofman, Brants. Z druhého místa se dále také nedostali Ceulemans, de Bruijn, Kim Jae-Guen, Burgman, Hwang, van Beers, Andersen, Cho Chi Yeon. Z pohledu naší federace může být náš nejvýše postavený hráč ve světovém žebříčku nasazen právě do před-kvalifikace. Dostat se tedy do poslední fáze kvalifikačních bojů je tedy nadmíru obtížný úkol. A zopakovat postup do hlavní fáze turnaje jako se to v minulosti povedlo Martinu Boháčovi, Radku Novákovi, Slávkovi Tautermanovi bude při dnešní invazi asijských hráčů výsledek z kategorie senzačních. Zpět ale k turnaji. Jako jednička postoupil do poslední fáze kvalifikace Španěl Antonio Montes. Rovněž hráč, který progres potvrzuje turnaj od turnaje. Je podporován z regionálního španělského fondu pro talentované sportovce a může si tak dovolit objíždět téměř všechny turnaje světové série. Za sezonu tak včetně domácích turnajů a ligy odehraje okolo sta zápasů. Antonio postoupil s GP 1,818. Následovali ho jména jako Horn, Zapata, Tuzul, Papakonstantinou, Nelin, Hong a nebo mladý Němec Jaeschke či domácí juniorský mistr Evropy Marechal.
Čtvrteční kvalifikace již byla „řežbou“ se vším všudy. Tak alespoň pár brilantních výkonů. Polychronopoulos postoupil s GP 2,222. Vyhrál na 15 a 21 náběhů. Zahrál série 14, 11 a 10 ! Ve skupině G dělilo prvního a třetí hráče při shodnosti dvou bodů pouhých osm setin. Vyhrál Kang (1,692), před Hongem (1,642), třetí byl Yuksel (1,612). Velice podobná situace nastala ve skupině K. Horn jako vítěz skupin dosáhl na GP 1,595. Druhý Carlsen měl 1,558, třetí Forthomme 1,512. Horn se v turnaji zachránil o jeden náběh ! Skupina F a vítězství Korejce Hyung-Kon Kima s GP 2,285. Jako lucky looser z této skupiny do hlavní fáze turnaje k radosti domácího publika postoupil Gwendal Marechal. Se ziskem dvou bodů zahrál neuvěřitelné GP 2,225 ! Ve svém druhém zápase porazil Španěla Martineze na 13 náběhů. V zápase po sobě zahrál série 15-7-9 !!! V 9. náběhu vynechal dva body před koncem. Jako druhý ze třetí možných postoupil jako lucky-looser Kolumbijec Robinson Morales. Ten hned v prvním kole zahrál dosavadní nejlepší výkon na turnaji. Korejce Choie porazil na 10 náběhů. Pak sice prohrál s Cenetem, ale průměr 2,176 mu jako posledními lucky looserovi na postup stačil. To všechno ale byl slabý odvar oproti tomu co se událo v závěrečném zápasu skupiny B mezi Dánem Nelinem a Vietnamcem Ngo. Nelin vyhrál první zápas na 20 náběhů, Ngo na 21. Dánovi tedy stačila k postupu z prvního místa i remíza. Za stavu 30:25 po 16. náběhu, kdy šel ke stolu Nelin a partii sérií 10-ti bodů dohrál. Vietnamec neměl žádnou jinou šanci se v turnaji udržet než zápas 15-ti body zremizovat. Více body dokázal historicky zápas zremizovat pouze v roce 2017 Glen Hofman. V belgické lize zremizoval zápas Merckxovi sérií 17-ti bodů. No a Vietmanec se po tomto zápasu zařadil hned za Hofmana. Série 15, remíza a postup do hlavní fáze turnaje. Tento skvostný závěr zápasu si pusťe pod článkem.
Při pohledu na pavouka hlavní fáze letošního 5. a celkově již 175. World cupu historie jsme mohli spozorovat, že více jak polovinu tvořili hráči tří států. Mezi posledních 32 se probojovalo celkem sedm Korejců, pět Vietnamců a pět Turků. Ihned po slavnostním zahájení byl k vidění dosavadní nejlepší výkon turnaje. Caudron za pětatřicet minut zametl Turka Ceneta na 9 náběhů. Do pauzy mu Frédéric dělal 18 sérii a na tři náběhy měl 25 bodů. Oslavu šestapadesátiletých narozenin pokazil Martin Horn obhájci loňského vítězství z La Baule Švédu Blomdahlovi. Horn zvítězil 40:18 na 14 náběhů. Marco Zanetti i přes zánět dutin dokázal porazit domácího Marechala. Ital vyhrál 40:30 na 19 náběhů. Pro jednadvacetiletého Gwendala Marechala to ale byl fantastický týden ozdobený premiérovou účastí hlavní části World cupu, konečným 19. místem a GP 1,579 a životní partií na 13 náběhů ! Nadále pokračuje trápení Heang-Jik Kima. Ten na tomto turnaji obhajoval 80 bodů do světového žebříčku. Vypadl hned ale v prvním kole s Turkem Uymazem. V novém vydání světového žebříčku spadnul na 9. místo. Dani Sanchez si snadno poradil s domácím Pierrem Soumagnem, který dostal divokou kartu. Španěl vyhrál 40:18 na 16 náběhů. Nelin porazil na 24 náběhů Egypťana Sidhoma. Jaspers na 22 náběhů Moralese. Překrásný zápas sehrála domácí hvězda Bury s Řekem Polychronopoulosem. Konečné skore 40:27 na 11 pro Francouze hovoří za vše ! Tasdemir porazil bronzového medailistu z posledního Mistrovství světa Vietmnace Nguyena na 15 náběhů. Nedaří se Eddymu Merckxovi. Stejně jako na MS, tak ani v La Baule neprošel přes první kolo KO. Prohrál se Sayginerem 40:31 na 30 náběhů.
Sobotní osmifinále začalo výhrou Caudrona nad Turkem Coklu. Až v rozstřelu zvítězil ve vietnamské bitvě Ma nad Ngo. Martin Horn zdál se být v tunelu. Nepříjemného Korejce Hea porazil o 7 bodů na 19 náběhů. Zanettimu jakoby nemoc nevadila a dalšího Vietnamce Trana porazil 40:31 na 22 náběhů. Sanchez po čtyřech turnajích prošel mezi posledních osm. Porazil Uymaze 40:30 na 19 náběhů. Jae-Ho Cho jasně porazil Dána Nelina na 17 náběhů. Repríza finálového klání Mistrovství světa měla tentokrát jasný průběh. Dick porazil Jéremyho 40:23 na 18 náběhů. No a na závěr byl v tureckém souboji lepší Semih. Tayfuna porazil o deset bodů na 18 náběhů.
Napínavý závěr měl čtvrtfinálový zápas mezi Caudronem a Vietnamcem Ma. Belgičan nedal poslední bod. To samé ale předvedl Ma. Caudron už další drama nepřipustil a zápas dohrál. Další koncentrovaný výkon předvedl Martin Horn. Marca Zanettiho porazil 40:30 na 18 náběhů. Jae-Ho Cho nedal žádnou šanci Danimu Sanchezovi. Korejec zvítězil 40:17 na 18 náběhů. No a na závěr ? Zápas, který přinesl dva nové světové rekordy. Ten první patří do kategorie nejlepší jednotlivý průměr partie na turnaji světové série. Ten druhý do kategorie kombinovaného průměru obou hráčů (součet bodů dělený součtem náběhů obou hráčů). Zápis Jasperse 1-3-8-0-1-12. Zápis Sayginera 6-7-12-4-9-2. Konečné skore 25:40 na 6 náběhů !!!! Kombinovaný průměr 5,417. Statisticky nejlepší zápas historie. Záznam zápasu můžete kromě archivu Kozoomu vidět i zde.
Finálový den World cupu v La Baule byl poznamenán extrémní zimou v turnajové hale. 17 stupňů Celsia úplně vhodná teplota pro kulečník není. Nejenom, že všem byla zima. Samozřejmě také i stoly a koule změnily své vlastnosti.
Jako první byl na programu zápas Caudron – Horn. Věřili by jste, že Caudron je schopný zahrát za 16 náběhů pouhých pět kvart ? 11 čar a pětkrát jeden bod. A to navíc v momentu, kdy po 8. náběhu vedl 10:25. Tohle se aktuální světové jedničce myslím nestalo již hodně dlouho. No a tohoto neuvěřitelného výpadku dokonale využil Horn. Zápas otočil na svou stranu a dohrál ve 25. náběhu. Caudron pak z dohrávky upravil skore díky sérii čtyř bodů na konečných 40:34. Ne že jeden den hrajete přes 6 průměr neznamená pro další zápas v podstatě nic. O tom se znovu přesvědčil Semih Sayginer. V zápase s Korejcem Jae-Ho Cho se do 11. náběhu svého soupeře jakž takž držel. Pak ale v pravý moment přišel ze strany korejského hráče rozhodující atak. Série 6-5-4 a rázem vedení 12:28, které již Jae-Ho nepustil. Konečné skore 26:40 na 22 náběhů.
Kdo by před turnajem tipoval finále mezi Němcem Martinem Hornem a Korejcem Jae-Ho Cho ? Jsou to bezesporu hráči schopní porazit kohokoliv, ale k pravidelným účastníkům finálového zápasu nepatří. Oba měli na svém kontě před finále jedno vítězství na World cupu. Horn, jak již bylo zmíněno, zvítězil v roce 2009. A stejně jako Horn, tak i Cho vyhrál v Turecku. Bylo tomu ale o pět let později. Pro Horna to byl již devátý zápas na turnaji. Do finále se probojoval až z před-kvalifikace. Navíc se hrálo o 80 bodů do světového žebříčku. A zejména pro Němce by to znamenalo velký posun vzhůru ke světové TOP 14. Cho, hráč TOP 10 na světě, věděl, že vítězství ho posune až na pozici čísla tři na světě. Výše v životě nikdy nebyl.
Průběh finálového zápasu byl nesmírně vyrovnaný. Po 19. náběhu bylo skore 26:25 pro Němce žijícího v Essenu. Ve 20. náběhu Horn vynechal. Cho kontruje sérií pěti bodů. Horn ovšem ihned reaguje stejně vysokou sérií. Cho zahrává 3 a vede 31:33. Horn rovněž tři body. Cho ale znovu třikrát zahrává platný bod. Stále tedy vede o dva. Horn však ve 23. náběhu zahrává sérií šesti bodů a partii dohrává. Jae-Ho tak musí zahrát čtyři body na remízu, aby si vynutil rozstřel. Má tři a pozice končí nepříznivě. Nepříjemně zavřený buzar uprostřed stolu. Cho volí řešení dlouhý-krátký-dlouhý. O kousek však míjí…
Martin Horn se tak stává posledním vítězem World cupu v La Baule. Martin odehrál brilantní turnaj. Ze všech devíti zápasů zahrál GP 1,847. Z pěti zápasů hlavní části turnaje zaznamenal GP 2,020. Do světového žebříčku si připsal 80 bodů a posunul se o 23 míst na 23. pozici. Navíc se z Francie odváží šek na 16 tisíc euro. Rozhodnutí před tímto kalendářním rokem vrátit se zpět na mezinárodní scénu může již teď Martin hodnotit jako správné. Horn nebude hrát na dalším World cupu v korejském Soulu. Přednost dává národnímu šampionátu, kde obhajuje vítězství. Zároveň se potřebuje kvalifikovat na Mistrovství Evropy a světa. U těchto dvou turnajů mu ve světovém žebříčku svítí nula bodů, protože svou národní federací nebyl nominován. Horn tak má velkou šanci v následujícím roce prorazit mezi TOP 14 hráčů světa.
Co se týče celkového pořadí seriálu World cupů, tak neohroženě vede Frédéric Caudron. Před druhým Sayginerem má náskok sta bodů. A ten se bude mazat na zbylých dvou World cupech sezony již velmi těžce. Světová špička po tomto víkendu odlétá do Koreje. Nejprve se zde odehraje třetí turnaj Masters. Stejně jako ten druhý formátem Survival. A ihned po něm se v Soulu odehraje již šestý World cup sezony.

Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Výsledky na CueSco
Fotogalerie
Videogalerie
Světový žebříček
Pořadí seriálu World cupů
Provizorní žebříček price-money

Závěr zápasu Dion Nelin – Dinh Nai Ngo

To nejlepší z La Baule

Další top zprávy

Dudák Cup

16.1.2019

Dne 28.12.2018 byl odehrán třetí  ročník Dudák Cupu.

Skvělý výkon týmu Poruby

14.1.2019

Do jarní části soutěže Extraligy v trojbandu perfektním způsobem vykročilo družstvo Poruby. Porubští, posilněni o brněnského Martina Boháče, hostili o pátém hracím víkendu vedoucí tým z Kladna a Trmice. A právě v sobotním šlágru tohoto kola předvedl ostravský tým nejlepší výkon sezony. Vedoucí Kladno přijeli 8:0 a zahráli generální průměr družstva 1,106 ! Pro kladenské to byl černý víkend. V neděli totiž remizovali s Prostějovem a jejich náskok na čele tabulky se ze čtyř bodů smrsknul na pouhý bod. 

Reportáž ČT o historii kulečníku v Praze

12.1.2019

Tvůrci pořadu Z metropole České televize zpracovali hezkou reportáž o historii kulečníku v Praze. Nedílnou součástí této historie je i žižkovský klub, který slaví v tomto roce 50. výročí působnosti v prostorech Tělocvičné jednoty Sokola Žižkov I.
První část reportáže začíná v čase 9:00. Druhá část věnovaná žižkovskému klubu v čase 21:10.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10116288835-z-metropole/219411058230002/

Velké poděkování panu Sojkovi a jeho týmu za zpracování reportáže a panu Pencovi, který sepisuje knížku o historii kulečníku. Jak zaznělo v reportáži, tak případné materiály týkající se historie kulečníku zasílejte na jeho adresu info@ceskykulecnik.cz

Jaspers prvně v kariéře vítězí v Hurghadě

10.12.2018

Dva nejlepší hráči sezony se střetli ve finále posledního World cupu roku 2018. Světová jednička, vítěz dvou World cupů, vítěz celkového seriálu World cupů již před posledním turnajem v Hurghadě čelil aktuálnímu mistru světa, vítězi jednoho World cupu a nového světového rekordmana, který jako první zahrál deset průměr v oficiálním zápase trojbandu do 40-ti bodů. To byl finálový zápas sedmého World cupu sezony mezi Frédéricem Caudronem a Dickem Jaspersem. Jako vítěz odešel o tři roky starší Holanďan Dick Jaspers. Vystřídal tak po téměř 13-ti měsících svého finálového protivníka na pozici číslo jedna světového žebříčku.

Extraliga v trojbandu – 4. hrací víkend

10.12.2018

Kladenský celek v sestavě Novák, Aleš, Kohout, Váša a náhradníky Markupem a Korecem je podzimním mistrem extraligové soutěže v trojbandu čtyřčlenných družstev. Pěti násobní obhájci titul uv podzimní části sezony neprohráli, mají skore 47:9 a náskok čtyř bodů před druhou Porubou. O uplynulém víkendu bylo na programu poslední kolo podzimní části sezony, kdy byl na programu pouze jeden zápas pro každý tým. Vlivem příjezdu našich hráčů z World cupu z Hurghady byly zápasy Kladna s Trmicemi a Poruby s Prostějovem odehrány v neděli.

Van Silfhout vítězí v Bohumíně

3.12.2018

Mnohonásobný mistr Holandska Michel van Silfhout se stal vítězem 16. ročníku tradičního turnaje mistrů města Bohumína. Holanďan o svém celkovém vítězství rozhodnul poté, co v rozhodující třetí disciplíně trojbandu za stavu 12:3 dohrál domácímu hráči Miroslavu Andrejovskému zápas sérií 12-ti bodů. Michel tak vylepšil svůj výsledek z loňského roku, kdy ve finále podlehl Rakušanovi Arnimu Kahoferovi a raduje se ze svého premiérového bohumínského vítězství.

O Novákově vítězství rozhodnul druhý rozstřel

26.11.2018

Neuvěřitelně dramatický závěr mělo finále v pořadí již letošní 3. Velké ceny v trojbandu, která se uskutečnila o u plynulém víkendu v Praze na Žižkově. Vítěz předešlých dvou turnajů havířovský Ivo Gazdoš zremizoval zápas Radku Novákovi sérií tří bodů. O vítězi, tak po dlouhé době rozhodoval rozstřel. A na Žižkově byly k vidění hned dva. Ten první totiž skončil v poměru 2:2. Ivo byl velmi blízko třetímu bodu. Lehká tuž v Ivošův neprospěch ale poslala hráče do druhého rozstřelu. V něm zahrál Radek znovu dva body. Ivo nedobře zahrál zahajovací pozici a druhý strk vynechal. Radek tak oplatil Ivovi porážku o jeden bod ze zářijové Velké ceny na Kladně. 

Jedenáctkrát účast ve finále, z toho deset vítězství

19.11.2018

Padesátiletý Belgičan Eddy Merkcx jubilejně podesáté v kariéře vyhrál turnaj světové série v trojbandu  Ve finále letošního šestého World cupu sezony jasně porazil Řeka Filippose Kasidokostase v poměru 40:19: na 19 náběhů. Eddy se pyšní fantastickou statistikou finálových účastí na World cupu. Z jedenácti účastí prohrál pouze jednou a historickém medailovém žebříčku se posunul na páté místo před Raymonda Ceulemanse. Po tomto turnaji je také jasno o celkovém vítězi seriálu World cupů tohoto kalendářního roku. Frédéric Caudron je před posledním World cupem, který je na programu v prosinci v Hurghadě, v nedostižném vedení právě před jeho krajanem Merckxem.

Extraliga v trojbandu – 3. hrací víkend

18.11.2018

Zaváhání Poruby v Jablonci byl největším překvapením třetího hracího víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Kladno znovu neztratilo ani bod a tak vede tabulky již o čtyři body. O nejlepší výkon se postaral Zdenek Galíček, který v nedělním zápase v Jablonci porazil Pavla Škopa v poměru 40:31 na 28 náběhů. Na stejném stole byl v sobotu Radek Hájek znovu proti Pavlovi Škopovi o náběh horší.

Marek Faus podesáté mistrem republiky v jednobandu

11.11.2018

Jubilejní desátý mistrovský titul v disciplíně jednoband na závodním stole vybojoval o uplynulém víkendu hráč SK Billard Centra Praha Marek Faus. Ve finále porazil domácího Mirka Baču na náběhy 112:97. Faus tak v této sezoně zvítězil na všech technických MČR a zajistil si tak start na dubnovém evropském šampionátu. 

Další zpravodajství

MČR jednoband MS

16.1.2019

Přijměte pozvání na 26. Mistrovství České republiky v jednobandu na malém stole.

Termín konání 8. – 10. února v klubu Vital Sports z.s.

Turnaj je kvalifikační na republikový šampionát v trojboji.

Dudák Cup

16.1.2019

Dne 28.12.2018 byl odehrán třetí  ročník Dudák Cupu.

Skvělý výkon týmu Poruby

14.1.2019

Do jarní části soutěže Extraligy v trojbandu perfektním způsobem vykročilo družstvo Poruby. Porubští, posilněni o brněnského Martina Boháče, hostili o pátém hracím víkendu vedoucí tým z Kladna a Trmice. A právě v sobotním šlágru tohoto kola předvedl ostravský tým nejlepší výkon sezony. Vedoucí Kladno přijeli 8:0 a zahráli generální průměr družstva 1,106 ! Pro kladenské to byl černý víkend. V neděli totiž remizovali s Prostějovem a jejich náskok na čele tabulky se ze čtyř bodů smrsknul na pouhý bod. 

Reportáž ČT o historii kulečníku v Praze

12.1.2019

Tvůrci pořadu Z metropole České televize zpracovali hezkou reportáž o historii kulečníku v Praze. Nedílnou součástí této historie je i žižkovský klub, který slaví v tomto roce 50. výročí působnosti v prostorech Tělocvičné jednoty Sokola Žižkov I.
První část reportáže začíná v čase 9:00. Druhá část věnovaná žižkovskému klubu v čase 21:10.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10116288835-z-metropole/219411058230002/

Velké poděkování panu Sojkovi a jeho týmu za zpracování reportáže a panu Pencovi, který sepisuje knížku o historii kulečníku. Jak zaznělo v reportáži, tak případné materiály týkající se historie kulečníku zasílejte na jeho adresu info@ceskykulecnik.cz

MČR juniorů

7.1.2019

Českomoravský billiardový svaz a pořádající klub TJ Sokol Žižkov vás srdečně zvou na republikový šampionát juniorů na malých stolech.

V sobotu 9. února se uskuteční volná hra, v neděli 10. února se odehraje trojband.

 

Jaspers prvně v kariéře vítězí v Hurghadě

10.12.2018

Dva nejlepší hráči sezony se střetli ve finále posledního World cupu roku 2018. Světová jednička, vítěz dvou World cupů, vítěz celkového seriálu World cupů již před posledním turnajem v Hurghadě čelil aktuálnímu mistru světa, vítězi jednoho World cupu a nového světového rekordmana, který jako první zahrál deset průměr v oficiálním zápase trojbandu do 40-ti bodů. To byl finálový zápas sedmého World cupu sezony mezi Frédéricem Caudronem a Dickem Jaspersem. Jako vítěz odešel o tři roky starší Holanďan Dick Jaspers. Vystřídal tak po téměř 13-ti měsících svého finálového protivníka na pozici číslo jedna světového žebříčku.

Extraliga v trojbandu – 4. hrací víkend

10.12.2018

Kladenský celek v sestavě Novák, Aleš, Kohout, Váša a náhradníky Markupem a Korecem je podzimním mistrem extraligové soutěže v trojbandu čtyřčlenných družstev. Pěti násobní obhájci titul uv podzimní části sezony neprohráli, mají skore 47:9 a náskok čtyř bodů před druhou Porubou. O uplynulém víkendu bylo na programu poslední kolo podzimní části sezony, kdy byl na programu pouze jeden zápas pro každý tým. Vlivem příjezdu našich hráčů z World cupu z Hurghady byly zápasy Kladna s Trmicemi a Poruby s Prostějovem odehrány v neděli.

Van Silfhout vítězí v Bohumíně

3.12.2018

Mnohonásobný mistr Holandska Michel van Silfhout se stal vítězem 16. ročníku tradičního turnaje mistrů města Bohumína. Holanďan o svém celkovém vítězství rozhodnul poté, co v rozhodující třetí disciplíně trojbandu za stavu 12:3 dohrál domácímu hráči Miroslavu Andrejovskému zápas sérií 12-ti bodů. Michel tak vylepšil svůj výsledek z loňského roku, kdy ve finále podlehl Rakušanovi Arnimu Kahoferovi a raduje se ze svého premiérového bohumínského vítězství.

Vánoční turnaj BC Řipská 2018

28.11.2018

Přijměte pozvání na tradiční Vánoční turnaje BC Řipská 2018.

V karambolu se budou hrát kvarty, v poolu devítka. Celý turnaj Vám jako každý rok zpříjemní vánoční menu, skvělá  atmosféra a v neposlední řadě také nemalé finanční výhry a další ceny. Akce je dotována částkou 25 100 Kč!
Podrobnosti naleznete zde.
Těšíme se na Vaši účast!

Vánoční turnaj BK Ekvita Kladno

28.11.2018

Billiard klub Ekvita Kladno

Karambol: Trojband MS
Pool: 9-ball
Šipky: 501 DO

Občerstvení v ceně startovného, od 20 hodin tradiční country