Martin Horn stvrdil svůj comeback

30.10.2018

Sedmačtyřicetiletý Němec Martin Horn zažil o uplynulém nedělním odpoledne podruhé v kariéře slastný pocit vítěze turnaje sevětové série. Ve finále letošního 5. World cupu porazil Horn korejského hráče Jae-Ho Cho o jeden bod. Cho potřeboval z dohrávky zahrát čtyři body na remízu. Čtvrtý obtížný buzar však netrefil. Horn slaví triumf na mezinárodní scéně po dlouhých devíti letech. Poprvé vyhrál v turecké Antalyi v roce 2009. Ve světovém žebříčku se Němec posunul ze 46. místa na pozici 23.
Potřetí v řadě se světová špička sjela do francouzského přímořského letoviska La Baule. Organizátor Joel Switala však již dopředu oznámil, že se jedná o poslední ročník. Jeho snaha vrátit zpět do Francie turnaj světové série přesně zapadla do nového konceptu vývoje karambolového kulečníku francouzské billiardové federace. Při pohledu na výsledkovou listinu je k vidění spousta mladých francouzských hráčů, kteří z těchto aktivit dlouhodobě těží. Generace Paris2024 se tak stala společně se Španělskem jednoznačným tahounem evropského mládežnického karambolového kulečníku. World cup v La Baule od nové sezony v kalendáři UMB nahradí holandské město Veghel.
Znovu byl již od raných kol kvalifikace k vidění skvělý kulečník. Hned v pondělí zvítězil Peter Ceulemans v před-před-před kvalifikaci s generálním průměrem 2,5. Následoval ho dánský hráč Jacop Sorensen s GP 2,307. Dále také postoupili domácí mladíci. Třiadvacetiletý Adrien Tachoire, osmnáctiletý Enzo Riquart a sedmnáctiletí Maxime Panaia a Rémi Chenay. V úterý byl pak v další části kvalifikace nejlepší Španěl José Maria Mas, který postoupil s GP 1,875. Následoval ho Ceulemans. Postoupil také mladý Španěl Antonio Montes, Dán Sorensen, Francouzi Marechal, Tachoire a Reverchon a nebo Holanďani van Beers a Burgman. Při dnešním pohledu na seznam jmen hráčů před kvalifikační fáze turnaje se stále více a více ozývají hlasy, aby se zvedly limity zápasů ze stávajících 30-ti bodů na 40. Na posledních příčkách skončili jména jako Mas, Barbeillon, Kasidokostas, Sorensen, Hofman, Brants. Z druhého místa se dále také nedostali Ceulemans, de Bruijn, Kim Jae-Guen, Burgman, Hwang, van Beers, Andersen, Cho Chi Yeon. Z pohledu naší federace může být náš nejvýše postavený hráč ve světovém žebříčku nasazen právě do před-kvalifikace. Dostat se tedy do poslední fáze kvalifikačních bojů je tedy nadmíru obtížný úkol. A zopakovat postup do hlavní fáze turnaje jako se to v minulosti povedlo Martinu Boháčovi, Radku Novákovi, Slávkovi Tautermanovi bude při dnešní invazi asijských hráčů výsledek z kategorie senzačních. Zpět ale k turnaji. Jako jednička postoupil do poslední fáze kvalifikace Španěl Antonio Montes. Rovněž hráč, který progres potvrzuje turnaj od turnaje. Je podporován z regionálního španělského fondu pro talentované sportovce a může si tak dovolit objíždět téměř všechny turnaje světové série. Za sezonu tak včetně domácích turnajů a ligy odehraje okolo sta zápasů. Antonio postoupil s GP 1,818. Následovali ho jména jako Horn, Zapata, Tuzul, Papakonstantinou, Nelin, Hong a nebo mladý Němec Jaeschke či domácí juniorský mistr Evropy Marechal.
Čtvrteční kvalifikace již byla „řežbou“ se vším všudy. Tak alespoň pár brilantních výkonů. Polychronopoulos postoupil s GP 2,222. Vyhrál na 15 a 21 náběhů. Zahrál série 14, 11 a 10 ! Ve skupině G dělilo prvního a třetí hráče při shodnosti dvou bodů pouhých osm setin. Vyhrál Kang (1,692), před Hongem (1,642), třetí byl Yuksel (1,612). Velice podobná situace nastala ve skupině K. Horn jako vítěz skupin dosáhl na GP 1,595. Druhý Carlsen měl 1,558, třetí Forthomme 1,512. Horn se v turnaji zachránil o jeden náběh ! Skupina F a vítězství Korejce Hyung-Kon Kima s GP 2,285. Jako lucky looser z této skupiny do hlavní fáze turnaje k radosti domácího publika postoupil Gwendal Marechal. Se ziskem dvou bodů zahrál neuvěřitelné GP 2,225 ! Ve svém druhém zápase porazil Španěla Martineze na 13 náběhů. V zápase po sobě zahrál série 15-7-9 !!! V 9. náběhu vynechal dva body před koncem. Jako druhý ze třetí možných postoupil jako lucky-looser Kolumbijec Robinson Morales. Ten hned v prvním kole zahrál dosavadní nejlepší výkon na turnaji. Korejce Choie porazil na 10 náběhů. Pak sice prohrál s Cenetem, ale průměr 2,176 mu jako posledními lucky looserovi na postup stačil. To všechno ale byl slabý odvar oproti tomu co se událo v závěrečném zápasu skupiny B mezi Dánem Nelinem a Vietnamcem Ngo. Nelin vyhrál první zápas na 20 náběhů, Ngo na 21. Dánovi tedy stačila k postupu z prvního místa i remíza. Za stavu 30:25 po 16. náběhu, kdy šel ke stolu Nelin a partii sérií 10-ti bodů dohrál. Vietnamec neměl žádnou jinou šanci se v turnaji udržet než zápas 15-ti body zremizovat. Více body dokázal historicky zápas zremizovat pouze v roce 2017 Glen Hofman. V belgické lize zremizoval zápas Merckxovi sérií 17-ti bodů. No a Vietmanec se po tomto zápasu zařadil hned za Hofmana. Série 15, remíza a postup do hlavní fáze turnaje. Tento skvostný závěr zápasu si pusťe pod článkem.
Při pohledu na pavouka hlavní fáze letošního 5. a celkově již 175. World cupu historie jsme mohli spozorovat, že více jak polovinu tvořili hráči tří států. Mezi posledních 32 se probojovalo celkem sedm Korejců, pět Vietnamců a pět Turků. Ihned po slavnostním zahájení byl k vidění dosavadní nejlepší výkon turnaje. Caudron za pětatřicet minut zametl Turka Ceneta na 9 náběhů. Do pauzy mu Frédéric dělal 18 sérii a na tři náběhy měl 25 bodů. Oslavu šestapadesátiletých narozenin pokazil Martin Horn obhájci loňského vítězství z La Baule Švédu Blomdahlovi. Horn zvítězil 40:18 na 14 náběhů. Marco Zanetti i přes zánět dutin dokázal porazit domácího Marechala. Ital vyhrál 40:30 na 19 náběhů. Pro jednadvacetiletého Gwendala Marechala to ale byl fantastický týden ozdobený premiérovou účastí hlavní části World cupu, konečným 19. místem a GP 1,579 a životní partií na 13 náběhů ! Nadále pokračuje trápení Heang-Jik Kima. Ten na tomto turnaji obhajoval 80 bodů do světového žebříčku. Vypadl hned ale v prvním kole s Turkem Uymazem. V novém vydání světového žebříčku spadnul na 9. místo. Dani Sanchez si snadno poradil s domácím Pierrem Soumagnem, který dostal divokou kartu. Španěl vyhrál 40:18 na 16 náběhů. Nelin porazil na 24 náběhů Egypťana Sidhoma. Jaspers na 22 náběhů Moralese. Překrásný zápas sehrála domácí hvězda Bury s Řekem Polychronopoulosem. Konečné skore 40:27 na 11 pro Francouze hovoří za vše ! Tasdemir porazil bronzového medailistu z posledního Mistrovství světa Vietmnace Nguyena na 15 náběhů. Nedaří se Eddymu Merckxovi. Stejně jako na MS, tak ani v La Baule neprošel přes první kolo KO. Prohrál se Sayginerem 40:31 na 30 náběhů.
Sobotní osmifinále začalo výhrou Caudrona nad Turkem Coklu. Až v rozstřelu zvítězil ve vietnamské bitvě Ma nad Ngo. Martin Horn zdál se být v tunelu. Nepříjemného Korejce Hea porazil o 7 bodů na 19 náběhů. Zanettimu jakoby nemoc nevadila a dalšího Vietnamce Trana porazil 40:31 na 22 náběhů. Sanchez po čtyřech turnajích prošel mezi posledních osm. Porazil Uymaze 40:30 na 19 náběhů. Jae-Ho Cho jasně porazil Dána Nelina na 17 náběhů. Repríza finálového klání Mistrovství světa měla tentokrát jasný průběh. Dick porazil Jéremyho 40:23 na 18 náběhů. No a na závěr byl v tureckém souboji lepší Semih. Tayfuna porazil o deset bodů na 18 náběhů.
Napínavý závěr měl čtvrtfinálový zápas mezi Caudronem a Vietnamcem Ma. Belgičan nedal poslední bod. To samé ale předvedl Ma. Caudron už další drama nepřipustil a zápas dohrál. Další koncentrovaný výkon předvedl Martin Horn. Marca Zanettiho porazil 40:30 na 18 náběhů. Jae-Ho Cho nedal žádnou šanci Danimu Sanchezovi. Korejec zvítězil 40:17 na 18 náběhů. No a na závěr ? Zápas, který přinesl dva nové světové rekordy. Ten první patří do kategorie nejlepší jednotlivý průměr partie na turnaji světové série. Ten druhý do kategorie kombinovaného průměru obou hráčů (součet bodů dělený součtem náběhů obou hráčů). Zápis Jasperse 1-3-8-0-1-12. Zápis Sayginera 6-7-12-4-9-2. Konečné skore 25:40 na 6 náběhů !!!! Kombinovaný průměr 5,417. Statisticky nejlepší zápas historie. Záznam zápasu můžete kromě archivu Kozoomu vidět i zde.
Finálový den World cupu v La Baule byl poznamenán extrémní zimou v turnajové hale. 17 stupňů Celsia úplně vhodná teplota pro kulečník není. Nejenom, že všem byla zima. Samozřejmě také i stoly a koule změnily své vlastnosti.
Jako první byl na programu zápas Caudron – Horn. Věřili by jste, že Caudron je schopný zahrát za 16 náběhů pouhých pět kvart ? 11 čar a pětkrát jeden bod. A to navíc v momentu, kdy po 8. náběhu vedl 10:25. Tohle se aktuální světové jedničce myslím nestalo již hodně dlouho. No a tohoto neuvěřitelného výpadku dokonale využil Horn. Zápas otočil na svou stranu a dohrál ve 25. náběhu. Caudron pak z dohrávky upravil skore díky sérii čtyř bodů na konečných 40:34. Ne že jeden den hrajete přes 6 průměr neznamená pro další zápas v podstatě nic. O tom se znovu přesvědčil Semih Sayginer. V zápase s Korejcem Jae-Ho Cho se do 11. náběhu svého soupeře jakž takž držel. Pak ale v pravý moment přišel ze strany korejského hráče rozhodující atak. Série 6-5-4 a rázem vedení 12:28, které již Jae-Ho nepustil. Konečné skore 26:40 na 22 náběhů.
Kdo by před turnajem tipoval finále mezi Němcem Martinem Hornem a Korejcem Jae-Ho Cho ? Jsou to bezesporu hráči schopní porazit kohokoliv, ale k pravidelným účastníkům finálového zápasu nepatří. Oba měli na svém kontě před finále jedno vítězství na World cupu. Horn, jak již bylo zmíněno, zvítězil v roce 2009. A stejně jako Horn, tak i Cho vyhrál v Turecku. Bylo tomu ale o pět let později. Pro Horna to byl již devátý zápas na turnaji. Do finále se probojoval až z před-kvalifikace. Navíc se hrálo o 80 bodů do světového žebříčku. A zejména pro Němce by to znamenalo velký posun vzhůru ke světové TOP 14. Cho, hráč TOP 10 na světě, věděl, že vítězství ho posune až na pozici čísla tři na světě. Výše v životě nikdy nebyl.
Průběh finálového zápasu byl nesmírně vyrovnaný. Po 19. náběhu bylo skore 26:25 pro Němce žijícího v Essenu. Ve 20. náběhu Horn vynechal. Cho kontruje sérií pěti bodů. Horn ovšem ihned reaguje stejně vysokou sérií. Cho zahrává 3 a vede 31:33. Horn rovněž tři body. Cho ale znovu třikrát zahrává platný bod. Stále tedy vede o dva. Horn však ve 23. náběhu zahrává sérií šesti bodů a partii dohrává. Jae-Ho tak musí zahrát čtyři body na remízu, aby si vynutil rozstřel. Má tři a pozice končí nepříznivě. Nepříjemně zavřený buzar uprostřed stolu. Cho volí řešení dlouhý-krátký-dlouhý. O kousek však míjí…
Martin Horn se tak stává posledním vítězem World cupu v La Baule. Martin odehrál brilantní turnaj. Ze všech devíti zápasů zahrál GP 1,847. Z pěti zápasů hlavní části turnaje zaznamenal GP 2,020. Do světového žebříčku si připsal 80 bodů a posunul se o 23 míst na 23. pozici. Navíc se z Francie odváží šek na 16 tisíc euro. Rozhodnutí před tímto kalendářním rokem vrátit se zpět na mezinárodní scénu může již teď Martin hodnotit jako správné. Horn nebude hrát na dalším World cupu v korejském Soulu. Přednost dává národnímu šampionátu, kde obhajuje vítězství. Zároveň se potřebuje kvalifikovat na Mistrovství Evropy a světa. U těchto dvou turnajů mu ve světovém žebříčku svítí nula bodů, protože svou národní federací nebyl nominován. Horn tak má velkou šanci v následujícím roce prorazit mezi TOP 14 hráčů světa.
Co se týče celkového pořadí seriálu World cupů, tak neohroženě vede Frédéric Caudron. Před druhým Sayginerem má náskok sta bodů. A ten se bude mazat na zbylých dvou World cupech sezony již velmi těžce. Světová špička po tomto víkendu odlétá do Koreje. Nejprve se zde odehraje třetí turnaj Masters. Stejně jako ten druhý formátem Survival. A ihned po něm se v Soulu odehraje již šestý World cup sezony.

Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Výsledky na CueSco
Fotogalerie
Videogalerie
Světový žebříček
Pořadí seriálu World cupů
Provizorní žebříček price-money

Závěr zápasu Dion Nelin – Dinh Nai Ngo

To nejlepší z La Baule

Další top zprávy

Mistrovství Evropy 2019 – Brandenburg an der Havel (DE)

19.3.2019

Čtvrtá edice Mistrovství Evropy všech disciplín v německém městě Brandenburg an der Havel se již pomalu blíží ! Více jak 500 sportovců z celkem 21 zemí bude od čtvrtku 25. dubna do neděle 5. května v tamní víceúčelové hale Stahlpalast bojovat o celkem 19 titulů mistrů Evropy, 13 na závodním stole, 6 na stole malém v sedmi různých karambolových disciplínách napříč věkovými kategoriemi.

Irena Hambálková obhájila republikový titul

18.3.2019

Historicky druhý republikový šampionát ženy v trojbandu na závodním stole přinesl stejné vyústění jako tomu bylo loni. Ve finále se za přítomnosti prezidenta ČMBS Aleše Šlambora utkaly dvě papírově nejsilnější hráčky Irena Hambálková reprezentující TJ Sokol Žižkov a Veronika Krausová hrající za klub BK Ekvita Kladno. Irena ve finálovém zápase těžila zejména z velmi dobrého začátku, kdy měla v 11. náběhu celkem 10 bodů. V druhé polovině se jí přestalo dařit, nicméně Veronice se na svoji sokyni nepovedlo dotáhnout a prohrála v poměru 14:11 na 30 náběhů. Turnaj proběhl za účasti šesti hráček za příjemné atmosféry v krásné herně pana Vítka v Řevnicích nedaleko Prahy.

Přirozený talent Dion Nelin

18.3.2019

Celý uplynulý týden strávil mnohonásobný dánský šampion a vicemistr Evropy a světa Dion Nelin v České republice konkrétně tedy na Kladně a pražském Žižkově, kde se věnoval našim hráčům. Povedlo se tak navázat na tréninkové kempy s Belgičanem Eddy Leppesem a zejména nahlédnout do mysli hráče, který vyznává velice odlišný přístup ke hře než Eddy.  

Milan Ráček vyhrává po jednobandu i kádr 52/2

10.3.2019

Na měsíc starý titul v jednobandu navázal Milan Ráček o tomto víkendu v Hodoníně na 65. republikovém šampionátu v kádru 52/2. Ve finále se střetli kluboví kolegové z Bohumína a po nesmírně vyrovnaném průběhu porazil Ráček Andrejovského 250:231 na 8 náběhů. Pro Milana Ráčka je to jeho třetí mistrovský titul v této disciplíně.

Třetí finále Novák vs Gazdoš ze tří možných

4.3.2019

o posledního turnaje série Velkých cen v trojbandu, jehož pořadatelem byl oddíl sportovního kulečníku TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, se přihlásilo 31 hráčů. Z tohoto počtu účastníků tak vyplynulo, že se první zápasy odehrávaly už od čtvrtečního odpoledne. 28.2., čtvrtek, před-před-kvalifikace, 20 karambolů na 25 náběhů.

Adam Kozák mistrem ČR v kádru 52/1

24.2.2019

Stejně jako v loňské sezoně triumfoval Adam Kozák v domácím prostředí na republikovém šampionátu na malých stolech. Loni zvítězil v kádru 52/2, letos v kádru 52/1. Adam na turnaji nenašel přemožitele a ve finále porazil hráče ze žižkovského klubu Otu Truksu v poměru 200:104 na 14 náběhů.
Turnaj, který se díky osmi přihlášeným hráčům odehrál pouze v sobotu, měl již dopředu tři jasné favority. Ve skupině A to byl Otakar Truksa, ve skupině B domácí hráči Martin Vedral a Adam Kozák. Ve skupinách se hrálo do 150-ti bodů.

Tréninkový kemp s Dionem Nelinem

21.2.2019

V březnu proběhně šestidenní tréninkový kemp s dánským hráčem Dionem Nelinem, současným 41. hráčem světového žebříčku. Trénink je zaměřen na trojband. Od úterý do pátku bude Dion trénovat naše hráče na Kladně. O víkendu se pak bude věnovat Martinovi Boháčovi a Radovanu Hájkovi v Praze na Žižkově. V neděli s nimi sehraje přátelské tréninkové partie.

Název akce: Tréninkový kemp reprezentace ČMBS pod vedením Diona Nelina
Termín konání: 12. – 17. března
Místo konání: BK Ekvita Kladno – Havlíčkova 3084 Kladno, TJ Sokol Žižkov – Koněvova 19, Praha 3
Disciplína: Trojband
Tréninkové hodiny: Dva bloky denně – 11:00 – 14:00, 16:00 – 19:00 (± 30 min)
Účastníci: reprezentanti doplněni o zájemce – 12 hráčů – Boháč, Hájek, Kohout, Hudák, Aleš, Kozák, Bača A, Ferahli, Markup, Korec, Dvořáček, Hambálková
Akce je volně přístupná, vstup pro ostatní hráče / diváky: 150 Kč / tréninkový blok

Přesný harmonogram kempu najdete v propozicích

Pořadatem akce je ČMBS za podpory klubů BK Ekvita Kladno a TJ Sokol Žižkov   

PROPOZICE KEMPU

Tayfun Tasdemir vítězí v domácím prostředí

19.2.2019

Třiačtyřicetiletý Tayfun Tasdemir získal o uplynulém víkendu svůj druhý titul ze série World cup turnajů. V domácím prostředí v letovisku Antalya se Tayfunovi povedlo ve finále porazit korejského hráče Jae-Ho Cho v poměru 40:21 na 21 náběhů. Tasdemir se z vítězství na mezinárodní scéně radoval téměř po čtyřech letech. V roce 2015 turecký hráč triumfoval v Ho Či minově městě. Nevedlo se absolutní světové špičce. Caudron, Jaspers, Merckx prohráli mezi posledními šestnácti hráči.

Předposlední kolo Extraligy v trojbandu

18.2.2019

Předposlední kolo Extraligy v trojbandu nepřineslo žádné překvapení v boji o první příčku. Jak Poruba, který hrála dva zápasy, tak ani Kladno zvítězily v poměru 8:0 a o titulu tedy rozhodne poslední březnový víkend. Porubě stačí díky lepšímu skore jakákoliv výhra nad Prostějovem. Kladno musí porazit Trmice a čekat na zaváhání Poruby.
Toto kole ozdobily perfektní výkony. Radek Hájek se v sobotním zápase postaral o druhý nejlepší výkon sezony, Ziogase porazil na 20 náběhů. Martin Boháč dohrál Pavlovi Škopovi zápas ve 25. náběhu sérií 11. Ivo Gazdoš byl v neděli proti Ferahlimu ještě o jeden náběh lepší. Zdeněk Galíček si v neděli vytvořil sezonní maximum. Soupeř Pavel Škop dostal k dispozici stejně jako v sobotu pouze 25 náběhů. A Radek Novák v závěrečném zápase kola porazil Ondru Hoška na 30 náběhů.

Milan Ráček vítězí na republikovém šampionátu v jednobandu

11.2.2019

Jubilejní desátý titul mistra republiky získal o uplynulém víkendu hráč klubu BC Bohumín Milan Ráček. V ostravském klubu Vital sports porazil Ráček ve finále 26. republikového šampionátu v jednobandu na malém stole havířovského hráče Pavla Starečka v poměru 92:78 na 15 náběhů.

Další zpravodajství

Mistrovství Evropy 2019 – Brandenburg an der Havel (DE)

19.3.2019

Čtvrtá edice Mistrovství Evropy všech disciplín v německém městě Brandenburg an der Havel se již pomalu blíží ! Více jak 500 sportovců z celkem 21 zemí bude od čtvrtku 25. dubna do neděle 5. května v tamní víceúčelové hale Stahlpalast bojovat o celkem 19 titulů mistrů Evropy, 13 na závodním stole, 6 na stole malém v sedmi různých karambolových disciplínách napříč věkovými kategoriemi.

Irena Hambálková obhájila republikový titul

18.3.2019

Historicky druhý republikový šampionát ženy v trojbandu na závodním stole přinesl stejné vyústění jako tomu bylo loni. Ve finále se za přítomnosti prezidenta ČMBS Aleše Šlambora utkaly dvě papírově nejsilnější hráčky Irena Hambálková reprezentující TJ Sokol Žižkov a Veronika Krausová hrající za klub BK Ekvita Kladno. Irena ve finálovém zápase těžila zejména z velmi dobrého začátku, kdy měla v 11. náběhu celkem 10 bodů. V druhé polovině se jí přestalo dařit, nicméně Veronice se na svoji sokyni nepovedlo dotáhnout a prohrála v poměru 14:11 na 30 náběhů. Turnaj proběhl za účasti šesti hráček za příjemné atmosféry v krásné herně pana Vítka v Řevnicích nedaleko Prahy.

Přirozený talent Dion Nelin

18.3.2019

Celý uplynulý týden strávil mnohonásobný dánský šampion a vicemistr Evropy a světa Dion Nelin v České republice konkrétně tedy na Kladně a pražském Žižkově, kde se věnoval našim hráčům. Povedlo se tak navázat na tréninkové kempy s Belgičanem Eddy Leppesem a zejména nahlédnout do mysli hráče, který vyznává velice odlišný přístup ke hře než Eddy.  

MČR 3B scotch double

15.3.2019

Přijměte pozvání na historicky 2. republikový šampionát v trojbandu dvojic hraný systémem scotch double.

12. – 14. dubna 2019 – TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou

Vítěz získá na víkend automobil Škoda Kodiaq RS

Přihlášky končí v neděli 31. března.

Milan Ráček vyhrává po jednobandu i kádr 52/2

10.3.2019

Na měsíc starý titul v jednobandu navázal Milan Ráček o tomto víkendu v Hodoníně na 65. republikovém šampionátu v kádru 52/2. Ve finále se střetli kluboví kolegové z Bohumína a po nesmírně vyrovnaném průběhu porazil Ráček Andrejovského 250:231 na 8 náběhů. Pro Milana Ráčka je to jeho třetí mistrovský titul v této disciplíně.

Třetí finále Novák vs Gazdoš ze tří možných

4.3.2019

o posledního turnaje série Velkých cen v trojbandu, jehož pořadatelem byl oddíl sportovního kulečníku TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, se přihlásilo 31 hráčů. Z tohoto počtu účastníků tak vyplynulo, že se první zápasy odehrávaly už od čtvrtečního odpoledne. 28.2., čtvrtek, před-před-kvalifikace, 20 karambolů na 25 náběhů.

Adam Kozák mistrem ČR v kádru 52/1

24.2.2019

Stejně jako v loňské sezoně triumfoval Adam Kozák v domácím prostředí na republikovém šampionátu na malých stolech. Loni zvítězil v kádru 52/2, letos v kádru 52/1. Adam na turnaji nenašel přemožitele a ve finále porazil hráče ze žižkovského klubu Otu Truksu v poměru 200:104 na 14 náběhů.
Turnaj, který se díky osmi přihlášeným hráčům odehrál pouze v sobotu, měl již dopředu tři jasné favority. Ve skupině A to byl Otakar Truksa, ve skupině B domácí hráči Martin Vedral a Adam Kozák. Ve skupinách se hrálo do 150-ti bodů.

Tréninkový kemp s Dionem Nelinem

21.2.2019

V březnu proběhně šestidenní tréninkový kemp s dánským hráčem Dionem Nelinem, současným 41. hráčem světového žebříčku. Trénink je zaměřen na trojband. Od úterý do pátku bude Dion trénovat naše hráče na Kladně. O víkendu se pak bude věnovat Martinovi Boháčovi a Radovanu Hájkovi v Praze na Žižkově. V neděli s nimi sehraje přátelské tréninkové partie.

Název akce: Tréninkový kemp reprezentace ČMBS pod vedením Diona Nelina
Termín konání: 12. – 17. března
Místo konání: BK Ekvita Kladno – Havlíčkova 3084 Kladno, TJ Sokol Žižkov – Koněvova 19, Praha 3
Disciplína: Trojband
Tréninkové hodiny: Dva bloky denně – 11:00 – 14:00, 16:00 – 19:00 (± 30 min)
Účastníci: reprezentanti doplněni o zájemce – 12 hráčů – Boháč, Hájek, Kohout, Hudák, Aleš, Kozák, Bača A, Ferahli, Markup, Korec, Dvořáček, Hambálková
Akce je volně přístupná, vstup pro ostatní hráče / diváky: 150 Kč / tréninkový blok

Přesný harmonogram kempu najdete v propozicích

Pořadatem akce je ČMBS za podpory klubů BK Ekvita Kladno a TJ Sokol Žižkov   

PROPOZICE KEMPU

Tayfun Tasdemir vítězí v domácím prostředí

19.2.2019

Třiačtyřicetiletý Tayfun Tasdemir získal o uplynulém víkendu svůj druhý titul ze série World cup turnajů. V domácím prostředí v letovisku Antalya se Tayfunovi povedlo ve finále porazit korejského hráče Jae-Ho Cho v poměru 40:21 na 21 náběhů. Tasdemir se z vítězství na mezinárodní scéně radoval téměř po čtyřech letech. V roce 2015 turecký hráč triumfoval v Ho Či minově městě. Nevedlo se absolutní světové špičce. Caudron, Jaspers, Merckx prohráli mezi posledními šestnácti hráči.

Předposlední kolo Extraligy v trojbandu

18.2.2019

Předposlední kolo Extraligy v trojbandu nepřineslo žádné překvapení v boji o první příčku. Jak Poruba, který hrála dva zápasy, tak ani Kladno zvítězily v poměru 8:0 a o titulu tedy rozhodne poslední březnový víkend. Porubě stačí díky lepšímu skore jakákoliv výhra nad Prostějovem. Kladno musí porazit Trmice a čekat na zaváhání Poruby.
Toto kole ozdobily perfektní výkony. Radek Hájek se v sobotním zápase postaral o druhý nejlepší výkon sezony, Ziogase porazil na 20 náběhů. Martin Boháč dohrál Pavlovi Škopovi zápas ve 25. náběhu sérií 11. Ivo Gazdoš byl v neděli proti Ferahlimu ještě o jeden náběh lepší. Zdeněk Galíček si v neděli vytvořil sezonní maximum. Soupeř Pavel Škop dostal k dispozici stejně jako v sobotu pouze 25 náběhů. A Radek Novák v závěrečném zápase kola porazil Ondru Hoška na 30 náběhů.