Martin Horn stvrdil svůj comeback

30.10.2018

Sedmačtyřicetiletý Němec Martin Horn zažil o uplynulém nedělním odpoledne podruhé v kariéře slastný pocit vítěze turnaje sevětové série. Ve finále letošního 5. World cupu porazil Horn korejského hráče Jae-Ho Cho o jeden bod. Cho potřeboval z dohrávky zahrát čtyři body na remízu. Čtvrtý obtížný buzar však netrefil. Horn slaví triumf na mezinárodní scéně po dlouhých devíti letech. Poprvé vyhrál v turecké Antalyi v roce 2009. Ve světovém žebříčku se Němec posunul ze 46. místa na pozici 23.
Potřetí v řadě se světová špička sjela do francouzského přímořského letoviska La Baule. Organizátor Joel Switala však již dopředu oznámil, že se jedná o poslední ročník. Jeho snaha vrátit zpět do Francie turnaj světové série přesně zapadla do nového konceptu vývoje karambolového kulečníku francouzské billiardové federace. Při pohledu na výsledkovou listinu je k vidění spousta mladých francouzských hráčů, kteří z těchto aktivit dlouhodobě těží. Generace Paris2024 se tak stala společně se Španělskem jednoznačným tahounem evropského mládežnického karambolového kulečníku. World cup v La Baule od nové sezony v kalendáři UMB nahradí holandské město Veghel.
Znovu byl již od raných kol kvalifikace k vidění skvělý kulečník. Hned v pondělí zvítězil Peter Ceulemans v před-před-před kvalifikaci s generálním průměrem 2,5. Následoval ho dánský hráč Jacop Sorensen s GP 2,307. Dále také postoupili domácí mladíci. Třiadvacetiletý Adrien Tachoire, osmnáctiletý Enzo Riquart a sedmnáctiletí Maxime Panaia a Rémi Chenay. V úterý byl pak v další části kvalifikace nejlepší Španěl José Maria Mas, který postoupil s GP 1,875. Následoval ho Ceulemans. Postoupil také mladý Španěl Antonio Montes, Dán Sorensen, Francouzi Marechal, Tachoire a Reverchon a nebo Holanďani van Beers a Burgman. Při dnešním pohledu na seznam jmen hráčů před kvalifikační fáze turnaje se stále více a více ozývají hlasy, aby se zvedly limity zápasů ze stávajících 30-ti bodů na 40. Na posledních příčkách skončili jména jako Mas, Barbeillon, Kasidokostas, Sorensen, Hofman, Brants. Z druhého místa se dále také nedostali Ceulemans, de Bruijn, Kim Jae-Guen, Burgman, Hwang, van Beers, Andersen, Cho Chi Yeon. Z pohledu naší federace může být náš nejvýše postavený hráč ve světovém žebříčku nasazen právě do před-kvalifikace. Dostat se tedy do poslední fáze kvalifikačních bojů je tedy nadmíru obtížný úkol. A zopakovat postup do hlavní fáze turnaje jako se to v minulosti povedlo Martinu Boháčovi, Radku Novákovi, Slávkovi Tautermanovi bude při dnešní invazi asijských hráčů výsledek z kategorie senzačních. Zpět ale k turnaji. Jako jednička postoupil do poslední fáze kvalifikace Španěl Antonio Montes. Rovněž hráč, který progres potvrzuje turnaj od turnaje. Je podporován z regionálního španělského fondu pro talentované sportovce a může si tak dovolit objíždět téměř všechny turnaje světové série. Za sezonu tak včetně domácích turnajů a ligy odehraje okolo sta zápasů. Antonio postoupil s GP 1,818. Následovali ho jména jako Horn, Zapata, Tuzul, Papakonstantinou, Nelin, Hong a nebo mladý Němec Jaeschke či domácí juniorský mistr Evropy Marechal.
Čtvrteční kvalifikace již byla „řežbou“ se vším všudy. Tak alespoň pár brilantních výkonů. Polychronopoulos postoupil s GP 2,222. Vyhrál na 15 a 21 náběhů. Zahrál série 14, 11 a 10 ! Ve skupině G dělilo prvního a třetí hráče při shodnosti dvou bodů pouhých osm setin. Vyhrál Kang (1,692), před Hongem (1,642), třetí byl Yuksel (1,612). Velice podobná situace nastala ve skupině K. Horn jako vítěz skupin dosáhl na GP 1,595. Druhý Carlsen měl 1,558, třetí Forthomme 1,512. Horn se v turnaji zachránil o jeden náběh ! Skupina F a vítězství Korejce Hyung-Kon Kima s GP 2,285. Jako lucky looser z této skupiny do hlavní fáze turnaje k radosti domácího publika postoupil Gwendal Marechal. Se ziskem dvou bodů zahrál neuvěřitelné GP 2,225 ! Ve svém druhém zápase porazil Španěla Martineze na 13 náběhů. V zápase po sobě zahrál série 15-7-9 !!! V 9. náběhu vynechal dva body před koncem. Jako druhý ze třetí možných postoupil jako lucky-looser Kolumbijec Robinson Morales. Ten hned v prvním kole zahrál dosavadní nejlepší výkon na turnaji. Korejce Choie porazil na 10 náběhů. Pak sice prohrál s Cenetem, ale průměr 2,176 mu jako posledními lucky looserovi na postup stačil. To všechno ale byl slabý odvar oproti tomu co se událo v závěrečném zápasu skupiny B mezi Dánem Nelinem a Vietnamcem Ngo. Nelin vyhrál první zápas na 20 náběhů, Ngo na 21. Dánovi tedy stačila k postupu z prvního místa i remíza. Za stavu 30:25 po 16. náběhu, kdy šel ke stolu Nelin a partii sérií 10-ti bodů dohrál. Vietnamec neměl žádnou jinou šanci se v turnaji udržet než zápas 15-ti body zremizovat. Více body dokázal historicky zápas zremizovat pouze v roce 2017 Glen Hofman. V belgické lize zremizoval zápas Merckxovi sérií 17-ti bodů. No a Vietmanec se po tomto zápasu zařadil hned za Hofmana. Série 15, remíza a postup do hlavní fáze turnaje. Tento skvostný závěr zápasu si pusťe pod článkem.
Při pohledu na pavouka hlavní fáze letošního 5. a celkově již 175. World cupu historie jsme mohli spozorovat, že více jak polovinu tvořili hráči tří států. Mezi posledních 32 se probojovalo celkem sedm Korejců, pět Vietnamců a pět Turků. Ihned po slavnostním zahájení byl k vidění dosavadní nejlepší výkon turnaje. Caudron za pětatřicet minut zametl Turka Ceneta na 9 náběhů. Do pauzy mu Frédéric dělal 18 sérii a na tři náběhy měl 25 bodů. Oslavu šestapadesátiletých narozenin pokazil Martin Horn obhájci loňského vítězství z La Baule Švédu Blomdahlovi. Horn zvítězil 40:18 na 14 náběhů. Marco Zanetti i přes zánět dutin dokázal porazit domácího Marechala. Ital vyhrál 40:30 na 19 náběhů. Pro jednadvacetiletého Gwendala Marechala to ale byl fantastický týden ozdobený premiérovou účastí hlavní části World cupu, konečným 19. místem a GP 1,579 a životní partií na 13 náběhů ! Nadále pokračuje trápení Heang-Jik Kima. Ten na tomto turnaji obhajoval 80 bodů do světového žebříčku. Vypadl hned ale v prvním kole s Turkem Uymazem. V novém vydání světového žebříčku spadnul na 9. místo. Dani Sanchez si snadno poradil s domácím Pierrem Soumagnem, který dostal divokou kartu. Španěl vyhrál 40:18 na 16 náběhů. Nelin porazil na 24 náběhů Egypťana Sidhoma. Jaspers na 22 náběhů Moralese. Překrásný zápas sehrála domácí hvězda Bury s Řekem Polychronopoulosem. Konečné skore 40:27 na 11 pro Francouze hovoří za vše ! Tasdemir porazil bronzového medailistu z posledního Mistrovství světa Vietmnace Nguyena na 15 náběhů. Nedaří se Eddymu Merckxovi. Stejně jako na MS, tak ani v La Baule neprošel přes první kolo KO. Prohrál se Sayginerem 40:31 na 30 náběhů.
Sobotní osmifinále začalo výhrou Caudrona nad Turkem Coklu. Až v rozstřelu zvítězil ve vietnamské bitvě Ma nad Ngo. Martin Horn zdál se být v tunelu. Nepříjemného Korejce Hea porazil o 7 bodů na 19 náběhů. Zanettimu jakoby nemoc nevadila a dalšího Vietnamce Trana porazil 40:31 na 22 náběhů. Sanchez po čtyřech turnajích prošel mezi posledních osm. Porazil Uymaze 40:30 na 19 náběhů. Jae-Ho Cho jasně porazil Dána Nelina na 17 náběhů. Repríza finálového klání Mistrovství světa měla tentokrát jasný průběh. Dick porazil Jéremyho 40:23 na 18 náběhů. No a na závěr byl v tureckém souboji lepší Semih. Tayfuna porazil o deset bodů na 18 náběhů.
Napínavý závěr měl čtvrtfinálový zápas mezi Caudronem a Vietnamcem Ma. Belgičan nedal poslední bod. To samé ale předvedl Ma. Caudron už další drama nepřipustil a zápas dohrál. Další koncentrovaný výkon předvedl Martin Horn. Marca Zanettiho porazil 40:30 na 18 náběhů. Jae-Ho Cho nedal žádnou šanci Danimu Sanchezovi. Korejec zvítězil 40:17 na 18 náběhů. No a na závěr ? Zápas, který přinesl dva nové světové rekordy. Ten první patří do kategorie nejlepší jednotlivý průměr partie na turnaji světové série. Ten druhý do kategorie kombinovaného průměru obou hráčů (součet bodů dělený součtem náběhů obou hráčů). Zápis Jasperse 1-3-8-0-1-12. Zápis Sayginera 6-7-12-4-9-2. Konečné skore 25:40 na 6 náběhů !!!! Kombinovaný průměr 5,417. Statisticky nejlepší zápas historie. Záznam zápasu můžete kromě archivu Kozoomu vidět i zde.
Finálový den World cupu v La Baule byl poznamenán extrémní zimou v turnajové hale. 17 stupňů Celsia úplně vhodná teplota pro kulečník není. Nejenom, že všem byla zima. Samozřejmě také i stoly a koule změnily své vlastnosti.
Jako první byl na programu zápas Caudron – Horn. Věřili by jste, že Caudron je schopný zahrát za 16 náběhů pouhých pět kvart ? 11 čar a pětkrát jeden bod. A to navíc v momentu, kdy po 8. náběhu vedl 10:25. Tohle se aktuální světové jedničce myslím nestalo již hodně dlouho. No a tohoto neuvěřitelného výpadku dokonale využil Horn. Zápas otočil na svou stranu a dohrál ve 25. náběhu. Caudron pak z dohrávky upravil skore díky sérii čtyř bodů na konečných 40:34. Ne že jeden den hrajete přes 6 průměr neznamená pro další zápas v podstatě nic. O tom se znovu přesvědčil Semih Sayginer. V zápase s Korejcem Jae-Ho Cho se do 11. náběhu svého soupeře jakž takž držel. Pak ale v pravý moment přišel ze strany korejského hráče rozhodující atak. Série 6-5-4 a rázem vedení 12:28, které již Jae-Ho nepustil. Konečné skore 26:40 na 22 náběhů.
Kdo by před turnajem tipoval finále mezi Němcem Martinem Hornem a Korejcem Jae-Ho Cho ? Jsou to bezesporu hráči schopní porazit kohokoliv, ale k pravidelným účastníkům finálového zápasu nepatří. Oba měli na svém kontě před finále jedno vítězství na World cupu. Horn, jak již bylo zmíněno, zvítězil v roce 2009. A stejně jako Horn, tak i Cho vyhrál v Turecku. Bylo tomu ale o pět let později. Pro Horna to byl již devátý zápas na turnaji. Do finále se probojoval až z před-kvalifikace. Navíc se hrálo o 80 bodů do světového žebříčku. A zejména pro Němce by to znamenalo velký posun vzhůru ke světové TOP 14. Cho, hráč TOP 10 na světě, věděl, že vítězství ho posune až na pozici čísla tři na světě. Výše v životě nikdy nebyl.
Průběh finálového zápasu byl nesmírně vyrovnaný. Po 19. náběhu bylo skore 26:25 pro Němce žijícího v Essenu. Ve 20. náběhu Horn vynechal. Cho kontruje sérií pěti bodů. Horn ovšem ihned reaguje stejně vysokou sérií. Cho zahrává 3 a vede 31:33. Horn rovněž tři body. Cho ale znovu třikrát zahrává platný bod. Stále tedy vede o dva. Horn však ve 23. náběhu zahrává sérií šesti bodů a partii dohrává. Jae-Ho tak musí zahrát čtyři body na remízu, aby si vynutil rozstřel. Má tři a pozice končí nepříznivě. Nepříjemně zavřený buzar uprostřed stolu. Cho volí řešení dlouhý-krátký-dlouhý. O kousek však míjí…
Martin Horn se tak stává posledním vítězem World cupu v La Baule. Martin odehrál brilantní turnaj. Ze všech devíti zápasů zahrál GP 1,847. Z pěti zápasů hlavní části turnaje zaznamenal GP 2,020. Do světového žebříčku si připsal 80 bodů a posunul se o 23 míst na 23. pozici. Navíc se z Francie odváží šek na 16 tisíc euro. Rozhodnutí před tímto kalendářním rokem vrátit se zpět na mezinárodní scénu může již teď Martin hodnotit jako správné. Horn nebude hrát na dalším World cupu v korejském Soulu. Přednost dává národnímu šampionátu, kde obhajuje vítězství. Zároveň se potřebuje kvalifikovat na Mistrovství Evropy a světa. U těchto dvou turnajů mu ve světovém žebříčku svítí nula bodů, protože svou národní federací nebyl nominován. Horn tak má velkou šanci v následujícím roce prorazit mezi TOP 14 hráčů světa.
Co se týče celkového pořadí seriálu World cupů, tak neohroženě vede Frédéric Caudron. Před druhým Sayginerem má náskok sta bodů. A ten se bude mazat na zbylých dvou World cupech sezony již velmi těžce. Světová špička po tomto víkendu odlétá do Koreje. Nejprve se zde odehraje třetí turnaj Masters. Stejně jako ten druhý formátem Survival. A ihned po něm se v Soulu odehraje již šestý World cup sezony.

Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Výsledky na CueSco
Fotogalerie
Videogalerie
Světový žebříček
Pořadí seriálu World cupů
Provizorní žebříček price-money

Závěr zápasu Dion Nelin – Dinh Nai Ngo

To nejlepší z La Baule

Další top zprávy

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 

Martin Bálek přeborníkem v trojbandu

3.6.2019

O uplynulém víkendu se v našem klubu na Žižkově odehrál třetí kvalifikační a závěrečný turnaj seriálu Velkých cen středočeského, severočeského a západočeského regionu. Do nedělního finálového turnaje se kvalifikovalo prvních 12 hráčů celkového žebříčku tří kvalifikačních turnajů. Historicky prvním vítězem tohoto seriálu se stal hráč BC LakoPlastu Trmice Martin Bálek. Martin ve finále porazil domácího Rudolfa Bílka 24:22 na 30 náběhů. Třetí místo obsadil kladenský Jaroslav Korec a domácí Fouad Sibai.

21. World cup pro Caudrona

27.5.2019

Jednapadesátiletý fenomén kulečníkové hry Belgičan Frédéric Caudron vyhrál letošní druhý World cup, který se odehrál v Ho Či minově městě. Při pohledu na podiovou fotku to na první pohled může vypadat, že se Vietnamu hrálo otevřené belgické mistrovství. Caudron totiž v semifinále porazil Eddy Merckxe a ve finále Rolanda Forthomma. Turnaj se odehrál ve fantastické atmosféře. Vietnamci kulečník milují a všechny zápasy neuvěřitelně prožívají. Hráči si proto Vietnam doslova zamilovali a možná i proto se zde odehrály co do výkonnosti dva nejlepší World cupy historie.
Tři World cupy v průběhu měsíce a půl jsou naplánovány do kalendáře světové federace. Tuto nabitou periodu odstartoval již pátý World cup v řadě ve vietnamském Ho Či minově městě. Domácí fanoušci byli po minulém ročníku velmi namlsáni. Z výhry v roce 2018 se totiž radoval Tran, který ve finále porazil Ngo. Na podium domácí finalisty doplnil Nquyen Quoc. Jediný mimo vietnamský hráč na podium byl Frédéric Caudron. 

Kladno obhájilo titul tříčlenných družstev v 3B

26.5.2019

Kladenská sestava Jan Aleš, Štěpán Kohout a Marek Váša obhájila republikový titul tříčlenných družstev v trojbandu na malém stole. Ze zisku titulu se kladenští hráči radovali až na vyšší generální průměr družstva po remízovém stavu ve finálové zápase s Havířovem. Finálový zápas se pro kladenské nevyvíjel vůbec dobře a dlouho to vypadalo na triumf pro havířovské hráče. Aleš s Kohoutem se však mocně vrátili do zápasu a vývoj finálového zápasu zvrátili na svou stranu. Třetí místo obsadilo Béčko Kladna a brněnské AKK. 

BC Ostrava popáté v řadě mistrem ČR v TD

19.5.2019

Družstvo Billiard clubu Ostrava ve složení Heřman Onderka, Radovan Hájek a Jan Dvořáček popáté v řadě získává mistrovský titul v soutěži družstev technických disciplín na malém stole. Ostravští favorité porazili v play-off hraném v českých klubech v semifinále v sobotu TJ Náchod a ve finále TJ Start Újezdeček. Třetí místo obsadil BC Bohumín a to až díky vyššímu GPD po remíze 9:9 s Náchodem.

Rozhovor s prezidentem ČMBS

15.5.2019

PRAHA, KVĚTEN 2019 – Jsme téměř u konce sportovní sezony 2018/2019. Před více jak týdnem skončil 4. ročník evropského šampionátu všech disciplín v německém Brandenburgu, který pro náš kulečníkový svaz přinesl mnoho radostných okamžiků. Jak hodnotí končící sportovní sezonu, úspěchy reprezentace, práci vedení mezinárodních organizací či práci s mládeží prezident Českomoravského billiardového svazu a zároveň prezident sekce karambol Aleš Šlambor ?

Martin Boháč vítězí v Ponětovicích s GP 2,013

13.5.2019

Po skvělém výkonu se Martin Boháč, hráč brněnského klubu AKK, stal zaslouženě vítězem čtvrtého ročníku Ponětovického trojbandu. V turnaji pro pozvané hráče nenašel Martin v poli 15 soupeřů přemožitele a navíc se mu povedlo zahrát generální průměr z turnaje 2,013. Což je na více než 300 odehraných kvart skvělým výsledkem. Martin rozhodnul finále proti Radkovi Novákovi za stavu 36:38 sérií deseti bodů. Zápas skončil výsledkem 41:50 na 21 náběhů. Obhájce titulu z dvou předešlých ročníků Ivo Gazdoš tentokrát obsadil třetí místo. Jeho soupeř Jan Hudák zápas dokonale zdramatizoval, když z vyrovnávacího náběhu zremizoval sérií osmi bodů. V rozstřelu však jablonecký hráč prohrál 3:2.

Ivo Gazdoš si z ME veze dvě bronzové medaile

9.5.2019

Hráč havířovského klubu Ivo Gazdoš na uplynulém evropském šampionátu potvrdil svůj nesmírný um v trojbandu na malém stole a po bronzové medaili v týmech přidal také stejně cenný kov v turnaji jednotlivců. Ivoš v turnaji podával skvělé výkony. Bohužel však nejhůře mu vyšel právě semifinálový zápas s Belgičanem Stevenem van Ackerem, ve kterém i přes sérii 12-ti bodů, prohrál 40:25 na 25 náběhů. Pro Ivoše je to tak zopakování výkonu z roku 2008, kdy rovněž v Brandenburgu obsadil třetí místo. Celkem je to již jeho šestá evropská medaile. Zbylé čtyři získal v týmech společně s Miroslavem Bačou, Štěpánem Kohoutem a naposled s Vladimírem Starečkem.

Další zpravodajství

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

BC Kladno 5-pins Event2019

25.6.2019

Přijměte pozvání na historicky první mezinárodní turnaj na našem území v disciplíně 5-pins.

Turnaje se účastní celkem 40 hráčů z devíti evropských států.

Sledujte živý přenos na Youtube kanálu pořádajícího kladenského klubu. Stůl 1stůl 2

Krátké video se seznámením s pravidly disciplíny 5-pins

Turnaj začíná ve čtvrtek v 9:30

Harmonogram a výsledky

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 

Martin Bálek přeborníkem v trojbandu

3.6.2019

O uplynulém víkendu se v našem klubu na Žižkově odehrál třetí kvalifikační a závěrečný turnaj seriálu Velkých cen středočeského, severočeského a západočeského regionu. Do nedělního finálového turnaje se kvalifikovalo prvních 12 hráčů celkového žebříčku tří kvalifikačních turnajů. Historicky prvním vítězem tohoto seriálu se stal hráč BC LakoPlastu Trmice Martin Bálek. Martin ve finále porazil domácího Rudolfa Bílka 24:22 na 30 náběhů. Třetí místo obsadil kladenský Jaroslav Korec a domácí Fouad Sibai.

21. World cup pro Caudrona

27.5.2019

Jednapadesátiletý fenomén kulečníkové hry Belgičan Frédéric Caudron vyhrál letošní druhý World cup, který se odehrál v Ho Či minově městě. Při pohledu na podiovou fotku to na první pohled může vypadat, že se Vietnamu hrálo otevřené belgické mistrovství. Caudron totiž v semifinále porazil Eddy Merckxe a ve finále Rolanda Forthomma. Turnaj se odehrál ve fantastické atmosféře. Vietnamci kulečník milují a všechny zápasy neuvěřitelně prožívají. Hráči si proto Vietnam doslova zamilovali a možná i proto se zde odehrály co do výkonnosti dva nejlepší World cupy historie.
Tři World cupy v průběhu měsíce a půl jsou naplánovány do kalendáře světové federace. Tuto nabitou periodu odstartoval již pátý World cup v řadě ve vietnamském Ho Či minově městě. Domácí fanoušci byli po minulém ročníku velmi namlsáni. Z výhry v roce 2018 se totiž radoval Tran, který ve finále porazil Ngo. Na podium domácí finalisty doplnil Nquyen Quoc. Jediný mimo vietnamský hráč na podium byl Frédéric Caudron. 

Kladno obhájilo titul tříčlenných družstev v 3B

26.5.2019

Kladenská sestava Jan Aleš, Štěpán Kohout a Marek Váša obhájila republikový titul tříčlenných družstev v trojbandu na malém stole. Ze zisku titulu se kladenští hráči radovali až na vyšší generální průměr družstva po remízovém stavu ve finálové zápase s Havířovem. Finálový zápas se pro kladenské nevyvíjel vůbec dobře a dlouho to vypadalo na triumf pro havířovské hráče. Aleš s Kohoutem se však mocně vrátili do zápasu a vývoj finálového zápasu zvrátili na svou stranu. Třetí místo obsadilo Béčko Kladna a brněnské AKK. 

MČR 3B D3 MS

20.5.2019

Přijměte pozvání na republikový šampionát tříčlenných družstev v trojbandu na malém stole.

Pořadatel BC Ponětovice

Propozice turnaje

BC Ostrava popáté v řadě mistrem ČR v TD

19.5.2019

Družstvo Billiard clubu Ostrava ve složení Heřman Onderka, Radovan Hájek a Jan Dvořáček popáté v řadě získává mistrovský titul v soutěži družstev technických disciplín na malém stole. Ostravští favorité porazili v play-off hraném v českých klubech v semifinále v sobotu TJ Náchod a ve finále TJ Start Újezdeček. Třetí místo obsadil BC Bohumín a to až díky vyššímu GPD po remíze 9:9 s Náchodem.

Došťouch sezóny BC Řipská

18.5.2019

Přijměte pozvání na kvartový nebo 9 ball turnaj Došťouch sezóny do BC Řipská s finanční dotací 40 000 Kč!

Podrobnosti naleznete zde.

Novinky z ostatních sekcí