Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

V tradičním formátu šesti družstev se odehrál již 12. ročník tohoto evropského šampionátu, který byl v letech nedávných tak úspěšný i pro naši federaci. Tým BC Vítkov se stal v letech 2015 a 2016 evropským šampionem. Až v roce 2017 cestu za zlatým hattrickem zastavila německá Bochum. Český tým v roce 2015 po čtyřech letech přerušil skvostné tažení pětinásobného šampiona této soutěže holandského týmu Etikon. A nyní v roce 2020 to vypadá, že se hledá hlavní vyzyvatel pro Francouze z Douarnenez.
Lednová kvalifikace hraná o pět postupových míst (Douarnenez byl jako obhájce titulu nasazen přímo do finále) dopadla dost neslavně. Osm přihlášených týmů bylo rozděleno do dvou skupin po čtyřech. Avšak skupina v Bochumi se díky odřeknutí týmů Ronchin a Elda na poslední chvíli vůbec neodehrála. Bochum a Oissel tak bez boje postoupili do finále. Ze druhé skupiny postoupili tři týmy ze čtyř – Vic, Soissons a BC Hilden. Reflektuje to tak situaci technických disciplín na mezinárodní úrovni. Kluby těžce shánějí finance na pokrytí nákladů těchto týmů.
Nicméně obsazení finálového turnaje bylo v podstatě až na německý tým BC Hilden velice kvalitní. Ve skupině A se utkali domácí Douarnenez, Oissel a Hilden. Skupina B byla velmi nabitá – z trojice Soisson, Vic a Bochum musel z kola někdo ven. Hrály se klasicky disciplíny kádr 47/2 (250), kádr 71/2 (200) a jednoband (120).
Skupinu A vyhrálo domácí Douarnenez. Ve prvním velmi těsném utkání porazili domácí další francouzský tým Oissel. Raymund Sertz porazil Williho Gérimonta 250:186 na 5 náběhů. Skore srovnal Xavier Gretillat. Ten porazil Marka Fause 200:140 na 7 náběhů. Velice dobrý výkon od obou hráčů byl k vidění v jednobandu. Nakonec k radosti domácích zvítězil Le Deventec o osm bodů na 8 náběhů nad Johannem Petitem. V ranním sobotním utkání Douarnenez přejelo BC Hilden v poměru 6:0. Swertz zahrál malý kádr na 2 náběhy, Marek velký kádr na 5 náběhů a Le Deventec jednoband na 12 náběhů. Postup z druhého místa si vcelku bez problémů zajistilo Oissel. Přesvědčivé výhry Gérimonta a Gretillata v kádrech rozhodly o postupu francouzského týmu. Malou útěchou pro Hilden byla výhra na 12 náběhů Thomase Wildförstera nad Petitem v jednobandu. 
Vývoj skupiny B poznamenala neúčast tradiční opory Thomase Nockemanna v barvách týmu z Bochumi. Náhradník Berger na tuto úroveň nestačí a tak měl Ludger Havlik se Samem Van Ettenem složitou práci. V prvním utkání se silnými Španěly prohráli 4:2. Havlik proti minulým letem hrál kádr 47/2 a byla na něm vidět jistá nejistota. Esteve Mata ho porazil 250:136 na 5 náběhů. Raúl Cuenca bez větších obtíží porazil Bergera 200:60 na 7. Joan Espinasa ale podlehl mladému van Ettenovi v poměru 120:79 na 10 náběhů. Sam hrál již pošesté za tým z Bochumi. Poprvé hrál jednoband. A je to hlavně dáno faktem, že letos se vůbec nezúčastnil kádrových národních šampionátů. Hrál však nedávné holandské mistrovství v jednobandu, na kterém obsadil s GP nad 8 konečné třetí místo. Španělé svůj postup do čtvrtfinále stvrdili hned proti francouzskému týmu Soissons. A znovu díky velesilné dvojici Mata-Cuenca. Estéve zahrál malý kádr na 2 náběhy (soupeř Dessaint nezahrál strk) a Raúl velký kádr na 3 náběhy. Stav korigoval Alain Remond, když porazil 120:81 na 17 náběhů Espinasu. Soissons si ale postup do semifinále zajistili v poslední utkání sobotního dne, když porazili Bochum v poměru 4:2. Havlik dokázal porazit Dessainta v malém kádru na 3 náběhy. Tlak tak byl na van Ettenovi. Zápas s Remondem v jednobandu se ale vyvíjel od počátku v neprospěch holandského hráče. Remond nakonec zvítězil po výborném výkonu 120:26 na 8 náběhů. Postup zajistil Careaux po výhře 200:112 na 11 náběhů nad Bergrem.  

V sobotu ještě vše v Douarnenez probíhalo „normálně“. V neděli byl ale i zde vyhlášen stav nouze a tak všechny veřejné místa musely zavřít. Naštěstí má rodina Le Deventeců, která vede místní kulečníkový klub, dobré vztahy s radnicí a tak se souhlasem starosty se mohl bez veřejnosti turnaj dohrát. Nehrálo se dle časového harmonogramu, utkání následovaly ihned po sobě. Po celou dobu ale ve vzduchu visel vykřičník. V momentu potvrzení nákazy by se turnaj samozřejmě okamžitě ukončil. 
Atmosféra finálového dne byla opravdu zvláštní. Ale předvedeným výkonům to vůbec neuškodilo. Hned v prvním semifinálovém utkání potvrdil svoji extratřídu Raymund Swertz a za zhruba 30 minut dohrál malý kádr na drc. Stroj 🙂 Tato výhra dávala velké šance domácím na další postup do finále. Tíha okamžiku se ale postupem času svalila na Marka Fause. Le Deventec totiž v jednobandu výrazně prohrával s Remondem. Marek nabídl velkou šanci svému soupeři Careaux za stavu 92:95. Olivier ale situace, kdy měl koule ve třetině u sebe nevyužil. Marek vycítil šanci a povedlo se mu zápas v pravý moment sérií 105 bodů dohrát. Tato finální série tak rozhodla o celkové výhře domácího týmu. Remond již pouze korigoval na konečných 4:2 po výhře 120:68 na 12 náběhů. 

Fantastický výkon podal ve finálovém dnu Xavier Gretillat. V zápase ve velkém kádru proti Raúlovi Cuencovi začal, neudělal chybu a dohrál sérií 200 v 1. náběhu ! V malém kádru se o vedení přetahovali Gérimont s Matou. Vše ale záhy vyřešil Petit, který porazil v jednobandu Joana Espinasu 120:71 na 15 náběhů. Zápas v malém kádru tak byl za stavu 147:117 pro Gérimonta v 6. náběhu ukončen.  

Do finálového utkání znovu skvostně vstoupil Xavier Gretillat. Švýcar se stejně jako v semifinálovém zápasu dostal do série v prvním náběhu. Nakonec zápas nedohrál, ale série 152 bodů byla v zápase s Markem Fausem rozhodující. Marek v prvním náběhu vynechal, Gretillat hned zápas ve druhém náběhu ukončil. 400 bodů na 3 náběhy, sečtená série 352 bodů = tomu se dá jen těžce vzdorovat. Skvělý výkon od Švýcara, který byl v průběhu Vánoc na dovolené v Praze. V malém kádru se ale díky sérii 165-ti bodů ve třetím náběhu dostal do vedení 199:8 Raymund Swertz nad Willy Gérimontem. V náběhu následujícím Holanďan zápas sérií 51 bodů ukončil. Rozhodoval tak jednoband. A byl to zápas jako řemen. Vysoká úroveň a tedy opravdové grand finále celého turnaje. Johan Petit se dostal po 7. náběhu do vedení 85:104 nad Le Deventecem. Situace se ziskem třetí triumfu v řadě pro Douarnenez začínala být kritická. Le Deventec ale ukázal své kvality a zejména psychickou odolnost. V tento moment vytáhl sérii. Vypadalo, že zápas 35-ti bodů dohraje. Nedal však poslední bod. Hrál buzar a svoji kouli měl blízko mantinelu, od kterého hrál. Petit ale nabídnuté šance nevyužil a minul. Le Deventec zápas posledním bodem dohrává. Soupeř ale má k dispozici dohrávku. Zahrává skvěle zahajovací strk. Avšak z dobré pozice se záhy dostane pryč a nakonec nedává pátý bod. 

Třetí celkové vítězství z 12-ti odehraných ročníků mistrovství Evropy klubových týmů v technických disciplínách si připisuje francouzský tým Douarnenez. V žebříčku vítězů se tak dostává před náš BC Vítkov. Francouzi tak před sebou mají již pouze holandský tým Etikon, který vyhrál celkem pětkrát. Třetí zlatá medaile z tohoto turnaje je to také pro Marka Fause. Po výhrách z let 2015 a 2016 v barvách BC Vítkova se nyní raduje v barvách francouzského týmu. Je to jistě velké vyznamenání Markových herních kvalit, že si právě jeho vybrali Francouzi do svého týmu jakožto velkou pomoc v boji o nejvyšší příčku. 

Výsledky zápasů turnaje
Záznamy zápasů

Další top zprávy

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Therese Klompenhouwer poosmé v řadě mistryní Evropy

13.2.2020

Splnila, co před turnajem prohlásila. „V současné formě mě nikdo na evropském šampionátu nemůže porazit.“ Sedmatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer znovu dokázala, že je v ženské kategorii v evropském měřítku nedostižná. Ve finále se utkala se svojí krajankou Karinou Jetten. Klompenhouwer rozhodla zápas za stavu 12:11 ve 13. náběhu, když zahrála sérii jedenácti bodů. Zápas nakonec skončil 20:30 na 21 náběhů. Jedná se tak o již osmý evropský titul v řadě pro Therese. Poražená finalista Jetten vyřadila naši hráčku Irenu Hambálkovou ve čtvrtfinále a Irena tak obsadila konečné osmé místo. 

Galapředstavení Diona Nelina v Extralize trojbandu

13.2.2020

Třicet minut. Za tuto dobu dokáže Raymund Swertz zahrát v mistrovském zápase sérii 250-ti bodů v kádru 47/2. Srovnávat tempo hry v technických disciplínách a trojbandu je složité. Nicméně výkon dánského hráče Diona Nelina v nedělním utkání Extraligové soutěže v trojbandu byl dost podobný tomu, co dokáže Swertz předvádět v kádrech. Neuvěřitelná jistota skloubená s neuvěřitelným přehledem a rychlostí odehrávání jednotlivých strků. Ve druhém náběhu zahraná série 18-ti bodů diváky přítomné a celosvětové u svých televizí, notebooku, tabletů a telefonů úplně pohltila. Dion u nás předvedl svůj nejlepší možný um, jehož výsledkem byl výkon na 10 náběhů ! Nejlepší v historii na našem území. Bylo to zkrátka galapředstavení jednoho z největších talentů karambolového kulečníku historie.

Dion Nelin v české Extralize trojbandu

4.2.2020

Třiačtyřicetiletá světová dvaadvacítka, nejlepší dánský hráč současnosti Dion Nelin se prvně ve své kariéře představí o tomto víkendu v barvách týmu BC Vítkov – Sokol Žižkov v české extraligové soutěží čtyřčlenných družstev v trojbandu. 

Další zpravodajství

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

1. MČR 5-PINS

11.3.2020

Přijměte pozvání na historicky první republikový šampionát v disciplíně 5-pins.

BC Kladno | 14. – 15. března

Výsledky a živý přenos ve výsledkovém servisu

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Soustředění talentované mládeže

18.2.2020

Talent | Soustředění talentované mládeže ve dnech 22. 2 až 23. 2. 2020. 

– Účastní se 14 juniorů

– Disciplíny: Technické, 3band a 5Pins. 

– Celkem 5 lektorů a jeden celý víkend 🙂 

Nad akcí převzal záštitu náměstek primátora Jablonce nad Nisou pan Mgr. David Mánek – obor humanitní

Více v propozicích.

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Therese Klompenhouwer poosmé v řadě mistryní Evropy

13.2.2020

Splnila, co před turnajem prohlásila. „V současné formě mě nikdo na evropském šampionátu nemůže porazit.“ Sedmatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer znovu dokázala, že je v ženské kategorii v evropském měřítku nedostižná. Ve finále se utkala se svojí krajankou Karinou Jetten. Klompenhouwer rozhodla zápas za stavu 12:11 ve 13. náběhu, když zahrála sérii jedenácti bodů. Zápas nakonec skončil 20:30 na 21 náběhů. Jedná se tak o již osmý evropský titul v řadě pro Therese. Poražená finalista Jetten vyřadila naši hráčku Irenu Hambálkovou ve čtvrtfinále a Irena tak obsadila konečné osmé místo. 

Novinky z ostatních sekcí