La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.
Stejně jako v loňském roce se v portugalském Portu uskutečnil týmový klubový šampionát v trojbandu. Oproti minulému roku se však hrálo v hale Dragao Caixa, ve které bylo postaveno osm stolů Carrinho. Je to zejména z důvodu, že tentokrát na evropský šampionát ihned navazuje World cup. Turnaje se zúčastnilo celkem 23 týmů. Obhájce titulu FBN Tekstil BSK a domácí F.C. Porto byli nasazeni přímo do hlavní soutěže. Zbylých 21 týmů bylo rozděleno do čtyř skupin po čtyřech a jedné po pěti. Postup si zajistili vítězové skupin a jeden nejlepší z druhého místa. Po celý turnaj se hrálo do čtyřiceti bodů.
Pro oba naše týmy začal evropský šampionát velmi dobře. Kladno porazilo v sestavě Novák-Kohout-Aleš-Markup italský tým Sporting club 2000 v poměru 6:2 a Poruba v silné sestavě Boháč-Hájek-Gazdoš-Přeček porazila portugalskou Benficu dokonce 8:0. Na prvních dvou pozicích nastoupili za Portugalce Španělé Martinez a Montes. Martin Boháč porazil o dva body Martineze na 30 náběhů a Radek Hájek dokonale využil faktu, že Montes nedal ve 33. náběhu poslední bod. Radek třemi zápas dohrál a Montes navíc nedal z dohrávky zahajovací pozici.
Ve druhém však oba naše týmy prohráli a tím v podstatě ztratili šanci na postup. Kladno podlehlo německému Stuttgartu 6:2. Zvítězil pouze Petr Markup. Poruba ale sehrála se silným dánským týmem velmi vyrovnaný zápas. Martin Boháč dlouho o dost vedl nad Dionem Nelinem. Rovněž Radek Hájek vedl nad Knudsenem a Jirka Přeček bojoval s Lohsem. Pouze Ivo Gazdoš od začátku se Sorensenem jasně prohrával. Poté ale nastal zvrat. Nelin zápas srovnal sérií 13-ti bodů a Knudsenovi se povedlo zápas otočit. Zápas nakonec skončil porážkou 7:1. Martin remizoval s Nelinem. Ale i tak velice slušný výkon našeho týmu. Poruba sehrála ještě ve čtvrtek pozdě večer zápas se švýcarským Curychem. Zápas skončil až daleko po půlnoci. Na hráčích byla vidět únava. Naštěstí se hráčům Poruby povedlo zápas dotáhnout do vítězného konce. Nejlépe zahrál Radek Hájek, který porazil Canturka na 29 náběhů. Prohrál pouze Martin Boháč a to o dva body s Bezhatem. Poruba tak ve skupině obsadila druhé místo za postupujícím Grondalem. Kladno v závěrečném zápase s pátek ráno se španělskou Cartagenou prohrálo v poměru 6:2. Zvítězil Honza Aleš nad Guirao. Radek Novák prohrál i přes sérii 11-ti bodů o jeden bod s Jose Antoniem Carrascem. Kladenští hráči se turnajem spíše protrápili a jistě se svými výkony mnoho spokojeni nebyli. A právě Cartagena si zajistila postup do finálové části. Z ostatních skupin postoupil holandský tým Schoonmaak, dánské Varde, francouzské La Baule a z druhého místa také francouzský tým Morangis.
Po celou sobotu byly na programu zápasy skupinové části. Ze skupiny A si postup zajistil obhájce titulu tým z Turecka v sestavě Tasdemir-Coklu-Capak-Salman. Turci ani v jednom zápase neprohráli a zahráli celkový generální průměr týmu 1,556. O druhé postupové místo svedli boj Grondal s Morangis. Dánům stačila k postupu i remíza. Merckx a Reverchon sice své zápasy vyhráli. Nicméně Sorensen s Knudsenem porazili Roux a Uymaze a tím zajistili postup pro svůj tým. Ve skupině B potvrdili roli favorita domácí Porto a francouzské La Baule. Oba týmy porazily jak Varde, tak Cartagenu. Vzájemný zápas skončil remízou a tak až generální průměr týmu rozhodl o tom, že jako první postoupí domácí Porto.
V nedělním semifinále se tak utkalo Porto s Grondalem a La Baule narazilo na obhájce titulu FBN Tekstil BSK. Nejdříve hrál francouzský tým s Turky. Zápas byl ovlivněn fenomenálním výkonem Frédérica Caudrona. Caudron za stavu 15:15 dohrál v 8. náběhu zápas 25-ti body ! Tím na dálku dokonale vlil do žil krev svým spoluhráčům a ti zápas dotáhli do vítězného konce. De Bruijn totiž dokázal porazil Cana Capaka. A i přes porážku Buryho s Coklu bylo jasné, že na průměr postoupí i přes jakýkoliv výsledek posledního zápas právě La Baule. Zápas mezi Salmanem a Devogelaerem byl zastaven za stavu 35:36. Druhý semifinálový zápas rozhodly výhry prvních dvou hráčů FC Porto. Jaspers porazil na 20 náběhů Diona Nelina 40:30. Dani Sanchez rozdílem 24 bodů Knudsena a tím bylo v podstatě rozhodnuto o vítězství domácích. Zápas mezi Sorensenem a Costou a pak také mezi Lohsem s Ferreirou byl zastaven.
Stejně jako v semifinále, tak i ve finále byl hlavní osobností Frédéric Caudron. Ten hrál v neděli jako z jiného světa. V zápase s Jaspesem prohrával po 9. náběhu 29:9. Konečný stav ? 34:40 na 13 náběhů. Caudron zahrál po sobě jdoucí série 11-13-6-1 ! Frédéric tak zahrál v neděli 80 kvart na 21 náběhů. Úžasný výkon. A tento jeho výkon tak znovu poznamenal průběh celého finále. Jeho spoluhráči byli na koni a věděli, že jsou k celkovému triumfu velmi blízko. Bury držel Sancheze na rozdílu více jak deseti bodů. Sanchez se pomalu blížil. Nicméně vše rozhodl de Bruijn. Ruiovi Costovi se povedlo díky sérii 10 zápas srovnat na 30:30. Holanďan však ihned reagoval a zápas dovedl do vítězného konce, když zvítězil 40:34. A díky tomu, že měl v ten moment Mikael Devogelaere na svém kontě 38 bodů, bylo jasné, že zápasy se již nemusí dohrávat. Na průměr totiž Porto nemohlo La Baule předčit.
Finálový zápas měl skvělou atmosféru. Zaplněné tribuny fandili domácím co to šlo. Ale včerejší den byl dnem Frédérica Caudrona a ten udělal kapitánu, sponzorovi svého týmu, organizátorovi World cupu Joelu Switalovi ohromnou radost, když mohl nad hlavu pozvednou tento prestižní pohár.
Příští rok se bude tento evropský šampionát v Portu opakovat. A naši federaci by měly zastupovat znovu dva týmy.
Výsledky turnaje

Záznam semifinálové dohrávky 25-ti bodů v podání Frédérica Caudrona

Další top zprávy

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 

Martin Bálek přeborníkem v trojbandu

3.6.2019

O uplynulém víkendu se v našem klubu na Žižkově odehrál třetí kvalifikační a závěrečný turnaj seriálu Velkých cen středočeského, severočeského a západočeského regionu. Do nedělního finálového turnaje se kvalifikovalo prvních 12 hráčů celkového žebříčku tří kvalifikačních turnajů. Historicky prvním vítězem tohoto seriálu se stal hráč BC LakoPlastu Trmice Martin Bálek. Martin ve finále porazil domácího Rudolfa Bílka 24:22 na 30 náběhů. Třetí místo obsadil kladenský Jaroslav Korec a domácí Fouad Sibai.

21. World cup pro Caudrona

27.5.2019

Jednapadesátiletý fenomén kulečníkové hry Belgičan Frédéric Caudron vyhrál letošní druhý World cup, který se odehrál v Ho Či minově městě. Při pohledu na podiovou fotku to na první pohled může vypadat, že se Vietnamu hrálo otevřené belgické mistrovství. Caudron totiž v semifinále porazil Eddy Merckxe a ve finále Rolanda Forthomma. Turnaj se odehrál ve fantastické atmosféře. Vietnamci kulečník milují a všechny zápasy neuvěřitelně prožívají. Hráči si proto Vietnam doslova zamilovali a možná i proto se zde odehrály co do výkonnosti dva nejlepší World cupy historie.
Tři World cupy v průběhu měsíce a půl jsou naplánovány do kalendáře světové federace. Tuto nabitou periodu odstartoval již pátý World cup v řadě ve vietnamském Ho Či minově městě. Domácí fanoušci byli po minulém ročníku velmi namlsáni. Z výhry v roce 2018 se totiž radoval Tran, který ve finále porazil Ngo. Na podium domácí finalisty doplnil Nquyen Quoc. Jediný mimo vietnamský hráč na podium byl Frédéric Caudron. 

Další zpravodajství

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

BC Kladno 5-pins Event2019

25.6.2019

Přijměte pozvání na historicky první mezinárodní turnaj na našem území v disciplíně 5-pins.

Turnaje se účastní celkem 40 hráčů z devíti evropských států.

Sledujte živý přenos na Youtube kanálu pořádajícího kladenského klubu. Stůl 1stůl 2

Krátké video se seznámením s pravidly disciplíny 5-pins

Turnaj začíná ve čtvrtek v 9:30

Harmonogram a výsledky

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 

Martin Bálek přeborníkem v trojbandu

3.6.2019

O uplynulém víkendu se v našem klubu na Žižkově odehrál třetí kvalifikační a závěrečný turnaj seriálu Velkých cen středočeského, severočeského a západočeského regionu. Do nedělního finálového turnaje se kvalifikovalo prvních 12 hráčů celkového žebříčku tří kvalifikačních turnajů. Historicky prvním vítězem tohoto seriálu se stal hráč BC LakoPlastu Trmice Martin Bálek. Martin ve finále porazil domácího Rudolfa Bílka 24:22 na 30 náběhů. Třetí místo obsadil kladenský Jaroslav Korec a domácí Fouad Sibai.

Novinky z ostatních sekcí