Kladno s Havířovem slaví evropský bronz

7.5.2019

Stejně jako před dvěma lety si naše reprezentace odváží z evropského šampionátu klubových družstev v trojbandu na malém stole bronzovou medaili. Na medailový počin dvojice Boháč-Hájek letos dokonce navázaly hned dva týmy. Kladenskou dvojici Jan Aleš a Štěpán Kohout na podiu doplnili havířovští hráči Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček. Z titulu se po neuvěřitelně dramatickém finále radovali obhájci titulu z Belgie tým BC De Goeie Queue. Sestava Jerrry Hermans a Frédéric Caudron porazila na vyšší průměr tureckou dvojici Omer Karakurt a Serdar Bas.
Dvaatřicet přihlášených týmů bylo rozděleno do osmi skupin po čtyřech. První dva týmy si zajistily postup do osmifinále. Ve skupinách se hrálo do 25-ti bodů na maximálně 30 náběhů. Naši federaci na základě říjnového MČR reprezentovali hned čtyři týmy.
Ve skupině E hrál tým z pražského Žižkova. Pondělní sestava Marcel Dirn a Adam Bača nejprve porazil tým z Lucemburska. Večer se utkali se silným holandským týmem Dallinga.com. Marcelovi zahrál velice dobrý belgický hráč Steven van Acker partii na 7 náběhů. Šanci zápas zremizovat měl Adam Bača. Ve 22. náběhu měl Adam na svém kontě sérii sedmi bodů. Osmý, poslední vynechal. Dallinga minelu dokonale potrestal a zápas šesti dohrál. Adam zápas z dohrávky zremizoval. Nicméně celková porážka 3:1 znamenala, že hráči Žižkova museli v úterý sehrát minimálně remízu s rakouským týmem BK Mariahilf. Do tohoto zápasu nemohl vlivem harmonogramu nastoupit jednoband hrající Adam Bača. Toho nahradil Jan Vitouš. Vitouš roli náhradníka splnil více než dobře. Zápas s Pillerem vyhrál a zajistil tak svému týmu postup mezi posledních 16. Marcel navíc porazil nebezpečného Makika na 15 náběhů a Žižkov postoupil z druhého místa za Dallingou.
Relativně snadnou práci měla kladenská dvojice Kohout-Aleš. Ze šesti partií zaváhal pouze jednou Štěpán Kohout, když prohrál zápas s holandským soupeřem Van de Scheurem o jeden bod. Po průměrném první zápase se vyznamenal Honza Aleš. Ten ve zmíněném zápase s Holanďany porazil Verhoefe v poměru 25:3 na 6 náběhů. V té době nejlepší výkon na malém stole ! V závěrečném zápase proti rakouskému týmu zahrál Aleš partii na 15, Kohout na 17 náběhů. Kladno tedy skupinu jasně vyhrálo a s pěti body, skore 10:2 a GP 1,552 bylo čtvrtý nasazeným týmem do osmifinále.
Úplně stejný postupový vývoj mělo družstvo Havířova. Po prvním vyhraném zápase s Belgičany přišla remíza s holandským týmem. Ivo Gazdoš prohrál s Adrie Demmingem o dva body na 17 náběhů. V závěrečném zápase si však Ivoš spravil chuť a německého soupeře porazil v poměru 25:4 na 12 náběhů. Laďa Stareček rovněž zvítězil a Havířov postupoval do vyřazovací fáze jako sedmý nasazený.
Jasně nejtěžší skupinu měla jablonecká dvojice. Honza Hudák s Pavlem Škopem narazili ve skupině H na německý tým ve složení Schonhoff-Werner a na Belgičany Miattona s Monnissenem. Důležitá pro další vývoj skupiny byla remíza z prvního zápasu s německým týmem SV Lok Staßfurt. Honza Hudák sice nestačil na Schonhoffa. Pavlovi Škopovi se ale povedlo porazit o jeden bod Uweho Wernera. Německý tým ve druhém kole porazil Belgičany po skvostném výkonu v poměru 4:0. Schonhoff porazil Monnissena na osm náběhů a Werner o jeden bod Miattona na 11 náběhů. Průměr týmu 2,631 ! Jablonečtí si bez problémů poradili s rakouskou dvojicí a před závěrečným zápasem s Belgičany měli oproti svým soupeřům o bod více. To znamenalo, že i remíza stačí k celkovému postupu. Pavel Škop sice podlehl Miattonovi o dva body. Honza ale v pravý moment zahrál svoji dosavadně nejlepší partii na turnaji a Monnissena porazil o šest bodů na 14 náběhů ! Namyšlení Belgičani s vypadnutím ve skupinové fázi viditelně nepočítali…
Postup všech čtyř týmů mezi poslední 16 byl jistě velkým úspěchem. Hrálo se již do 40-ti bodů a hned v této fázi se dva naše týmy potkaly proti sobě. Havířov narazil na Žižkov. Zápas to byl nesmírně zajímavý. V případě remízy rozhodoval vyšší počet odehraných karambolů. No a vývoj byl následovný. Ivoš neustále vedl nad Marcelem o zhruba 15 bodů. Na druhém stole bylo skore v obráceném gardu. Adam jasně přehrával Laďu. Oba hráli přes dva průměr a tak s blížícím se koncem zápasu vrcholilo drama, kdo jestli na svém kontě bude mít více odehraných bodů Marcel nebo Laďa. Ivošovi se povedlo partii dohrát již v 18. náběhu. Adam se trochu ke konci zasekl, dal více možností Laďovi udělat body a to nakonec rozhodlo. Marcel již v dohrávce zápasu věděl, že musí udělat minimálně šest bodů. To se mu nakonec nepovedlo. Laďa pak s jistou postupu v zádech zahrál na Adama sérii deseti bodů a i když prohrál v poměru 40:32 na 24 náběhů, tak slavila postup havířovská dvojice. Stejně jako ve skupině narazili jablonečtí na Němce Schonhoff-Werner. Tentokrát se našim hráčům nepovedlo urvat ani remízový stav. Jednička Schonhoff porazila Hudáka na 21 náběhů. Werner o pět bodů Škopa a domácí šli turnajem dále. O poznání příznivější los mělo Kladno. Kohout bez potíží porazil holandského soupeře Keutena na 34 náběhů. Skvěle zahrál Aleš, který na 21 náběhů nedal šanci Cleuskensovi.
Výhra ve čtvrtfinále znamenala jistotu medaile. A tak byly tyto zápasy již poměrně nervozní. Slabého soupeře by jsme mezi posledními osmi hledali marně. Důležité tak bylo, aby alespoň jeden hráč podal velmi dobrý výkon. A to se povedlo. Na Kladno čekal rakouský tým 1. BSK Stockerau včele s velice dobře hrajícím Gerhardem Kostistanskym. Druhý hráč Wiesauer na turnaji nedosahoval takových kvalit a tak bylo již před zápasem jasné, že cesta za medailí vede hlavně přes zápas druhých hráčů. Honza svého soupeře jasně porazil na 29 náběhů. Rakušan zahrál 26 bodů a tak Štěpán věděl, že musí zahrál o jeden více, aby Kladno postoupilo. Na to se ale Štěpán úplně ohlížet nemusel. Zápas mu dokonale vyšel. Zahrál 11 sérii a i když soupeř Kostistansky dotahoval, tak se z výhry na velmi dobrých 17 náběhů nakonec radoval náš hráč. Postup mezi poslední čtyři ! Havířovská dvojice hrála se soupeřem Žižkova ze skupiny Dallingou. A stejně jako v zápase Kladna, tak i havířovské jedničce Ivu Gazdošovi zápas proti silnému van Ackerovi dokonale vyšel. Ivo po celý průběh hrál v klidu, na počitadle svítil průměr mezi dvěma a třemi a zápas kontroloval. Nakonec dohrál ve 21. náběhu. Van Acker zahrál pouze 22 bodů. A již v ten moment bylo jasné, že Havířov rovněž jako Kladno postoupí, protože Laďa Stareček měl v zápase s Dallingou odehráno více jak van Acker. Laďa navíc zápas dotáhnul do vítězného konce na 32 náběhů. Další jistá medaile na konto české výpravy.
Ve čtvrtečním semifinále čekala na naše týmy úplně jiná liga 🙂 Turci Karakurt s Basem byli proti Kladnu jasnými favority. No a obhájci titulu z Belgie neváhali na Iva Gazdoše nasadit „náhradníka“ Frédérica Caudrona ! Byly to moc hezké zápasy, ale bohužel to byla jízda, ve které naši hráči byli nestále pozadu. Karakurt porazil Kohouta 40:22 na 15 náběhů. Bas potřeboval o dva náběhy více a Honzu porazil 40:25. Laďa Stareček hrál špatně s mladým De Kokem. Ten byl navíc v psychologické výhodě protože viděl, že Frédéric nad Ivošem od začátku vedl. Souboj Ivoše s Frédéricem byl jeden z nejhezčích zápasů na malém stole. Ivoš se neustále držel v kontaktu. Ale Caudron dělal v každém náběhu o nějaký ten bod navíc. Konečné skore 40:28 na 10 náběhů !
Ve finále belgický tým BC De Goeie Queue nasadil Caudrona na pozici hráče číslo dva. Jedničku hrál Jerry Hermans. Od začátku byl vývoj na obou stolech podobný jako v zápase Havířov vs Žižkov. Karakurt vedl nad Hermansem o 15 a více bodů. Stejným rozdílem vedl Caudron nad Basem. A pro celkového vítěze znovu rozhodl fakt, že Caudronovi se povedlo zápas dohrát dříve než Karakurtovi. Frédéric dohrál v 9. náběhu. Hermans se na vedlejším stole chytil, hrál sérii. Nakonec vynechal v momentu, kdy šel Bas na dohrávku a měl na svém kontě 23 bodů. Bas, tak věděl, že musí z dohrávky udělat co nejvíce bodů. Zastavil se na součtu 22 a bylo jasné, že titul obhájí belgický tým. Zápas nakonec Karakurt dohrál ve 14 náběhu, Hermans zahrál 29 bodů.
Turci zahráli generální průměr týmu 1,973 ! Vítězní Belgičani dosáhli na GP 1,855. Pohled na podium při slavnostním vyhlašování byl více než krásný. Vynikající hráče jako Caudron, Karakurt, de Bruijn, Hermans doplňovali naši čtyři borci. Je to snad podruhé v historii, kdy z jednoho turnaje slavíme dvě medaile. V roce 2015 stáli bok po boku Adam Kozák a Ondra Hošek rovněž na bronzovém stupni na ME juniorů ve volné hře. A i konečné deváté místo Žižkova a dvanácté Jablonce není vůbec špatné. Povedený turnaj 🙂
Výsledky zápasů

« 2 z 4 »

Další top zprávy

Sedmý světový titul pro Blomdahla

2.12.2019

V roce 2015 získal po dlouhých 18-ti letech svůj šestý světový titul v trojbandu. Již v tomto mezidobí se hovořilo o tom, že se hlavní nástupce Raymonda Ceulemanse, možná největší inovátor této hry nedokáže proti stále se lepšící a zvětšující se světové špičce prosadit. Po šestém světovém primátu došlo také k velkému útlumu. A to však zejména vleklými zdravotními patáliemi. Začátkem roku byl Blomdahl ve světovém žebříčku dvacátý a nahlas se hovořilo o jeho definitivním výpadku z elitní společnosti. Ale Švéd je neuvěřitelný šampion a znovu se dokázal dostat na výsluní. A to v sedmapadesáti letech. V dánském Randers se stal uplynulou sobotu již posedmé mistrem světa v trojbandu. V turnaji prošel tak neuvěřitelnými krizovými momenty, že je jeho titul více než zasloužený. Na druhou stranu se ukazuje, že dnes rozhodují opravdové detaily a v Blomdahlově případě i neskutečné štěstí. Ve finále porazil Švéd na mezinárodním poli stále novice. Avšak jeho progres v posledním roce je nebývalý. Duc Anh Chien Nguyen je jméno budoucnosti.

Radek Novák vládne seriálu Velkých cen v trojbandu

25.11.2019

Nejspíše rozhodující krok udělal o uplynulém víkendu hráč BC Kladno Radek Novák v cestě za celkovým triumfem v seriálu Velkých cen v trojbandu na závodním stole. Radkovi se v Havířově povedlo vyhrát druhý turnaj ze tří. A navíc dokázal ve čtvrtfinále, po vůbec nejlepším výkonu celého turnaje, vyřadit domácího favorita a svého největšího soupeře seriálu Iva Gazdoše v poměru 30:18 na 16 náběhů ! Ve finále Novák porazil prostějovského Zdenka Galíčka 35:27 na 34 náběhů. Radek zahrál generální průměr 1,134. Třetí místo obsadili Adam Bača a Milan Ráček.

Mezinárodní školení rozhodčích

21.11.2019

Evropská billiardová federace CEB se rozhodla podpořit členské federace, které nedisponují žádným akreditovaným mezinárodním rozhodčím a nemají vybudovanou strukturu rozhodcovského stavu, uspořádáním školení pro tyto členy. A je velkou radostí ČMBS, že výbor CEB pověřil uspořádáním kurzu právě v naši federaci. 

Ivo Gazdoš zářil ve třetím hracím víkendu Extraligy trojbandu

19.11.2019

Výkonnostně velice kvalitní byl třetí hrací víkend Extraligy v trojbandu. Fantastické výkony předvedl Ivo Gazdoš. V sobotu porazil na 19 náběhů Němce v barvách Kladna A Markuse Schönhoffa a postaral se o dosavadní nejlepší výkon této sezony. V neděli pak porazil Ferahliho na 30 náběhů a to v součtu z celého víkendu znamená průměr 1,632 ! Druhý dvouprůměrový výkon přidal v nedělním zápase s Pavlem Domanským Radek Novák, když zvítězil 40:27 na 20 náběhů ! Radek zahrál o víkendu průměr 1,479 ! No a skvěle zahrál i Pavel Škop. Ten porazil Galíčka a Boháče a jeho průměr činil 1,45 ! Celkem bylo zahráno 17 výkonů na jedna a více průměr. Přes jedna průměr o víkendu zahráli další čtyři hráči. Adam Bača měl průměr 1,25, Mirek Bača 1,143, Jan Aleš 1,095 a Zdeněk Galíček rovných 1. Čelo tabulky Extraligy je nesmírně vyrovnané. O pořadí prvních tří týmů rozhoduje skore a průměr, čtvrtá Poruba ztrácí bod.

Merckx znovu potvrdil finálovou dominanci

12.11.2019

Ta statistika je až neuvěřitelná. Dvanáct finálových účastí, jedenáct výher. Rodiče Eddyho Merckxe pojmenovali svého syna po slavném cyklistovi s přezdívkou kanibal velmi správně. Tentokrát při příležitosti letošního šestého World cupu v korejském Guri neměl ve finále šanci Francouz Jérémy Bury. Eddy zvítězil 40:16 na 16 náběhů a z Jižní Koreji si odváží prémii 16 000€. Jediná finálová porážka Merckxe na turnaji World cupu se datuje do roku 2008, kdy prohrál se Sanchezem 3:0 na sety.

Nápravník s Ettelem si rozdělili juniorské tituly

11.11.2019

Třetí akci v průběhu tohoto kalendářního roku se povedlo uspořádat pro nejmladší členy naší karambolové sekce. Stejně jako v únoru se v klubu TJ Sokol Žižkov uskutečnil dvoudenní juniorský šampionát na malém stole. Sobotní volné hry se zúčastnilo dvanáct hráčů, nedělního trojbandu osm hráčů. A jelikož se náš nejlepší junior Milan Ettel neúčastnil volné hry, tak byla šance na zisk mistrovského titulu i pro ostatní hráče. Nakonec tuto šanci ukořistil Matěj Nápravník reprezentující klub TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, který porazil Matouše Kuchaře z Čermné nad Orlicí. Matěj se do finále probojoval i v neděli. Chvíli to vypadalo, že by mohl zaskočit favorita turnaje Milana Ettela. Vedení 3:9 se však během čtyř náběhů rozplynulo a Milan svého soupeře porazil 15:12 na 13 náběhů. 

Marek Faus pojedenácté mistrem ČR v jednobandu

11.11.2019

Marek Faus, hráč SK Billiard Centra Praha, zvítězil o uplynulém víkendu na republikovém šampionátu v jednobandu na závodním stole, který se uskutečnil v trmickém klubu. Ve finále porazil domácího hráče Martina Vedrala zejména díky skvostné sérii 70-ti bodů. Pro Marka se jedná o jeho 11. republikový titul v této disciplíně.
Osm hráčů ve dvou skupinách po čtyřech se utkalo o letošní republikový titul v jednobandu. V sobotu byla na programu skupinová část, kdy se hrálo do sta bodů na maximálně 25 náběhů. 
Ve skupině A neprohrál Marek Faus. Domácího Tautermana porazil na 15 náběhů, rovněž domácího Kozáka na 18 náběhů a Friedu na 10 náběhů. Marek postoupil s GP 6,97. Druhé postupové místo si zajistil Adam Kozák. Ten se v závěrečném zápase o postup utkal s Tautermanem a porazil ho na náběhy v poměru 79:59.
Skupinu B rovněž bez ztráty bodu ovládl domácí Martin Vedral. O druhé postupové místo se v přímém zápase, závěrečném kole sobotního dne utkal Ziogas s Ráčkem. Podprůměrný zápas vyhrál Ráček 50:34 a postoupil do nedělního semifinále.
V něm Milan Ráček dlouho držel krok s favoritem turnaje Fausem. Ve 14. náběhu prohrával hráč bohumínského klubu o pouhé tři body 50:53. Nicméně závěr zápasu měl lepší Faus. Odskočil sériemi 11 a 14. Ve 22. náběhu dohrál sérií 33 bodů. Sériemi 16 a 15 se do náskoku dostal Martin Vedral nad Adamem Kozákem. A tento třicetibodový náskok v podstatě rozhodl celý zápas. Adam se nedostal do vyšší série a prohrál 116:78.
Finálový zápas rozhodla série sedmdesáti bodů ve 4. náběhu v podání Marka Fause. Marek se tak ujal vedení 5:81. Martin nutně potřeboval zahrát vyšší sérii. Ta však nepřicházela. Marek Faus dohrál zápas ve 13. náběhu a zvítězil v poměru 70:120.
Marek Faus zakončil turnaj s generálním průměrem 6,92 a jedná se tak o jeho 11. mistrovský titul v této disciplíně. V polovině května nás bude Marek reprezentovat na evropském šampionátu v této disciplíně ve španělské Paiportě. 
Poděkování patří trmickému klubu za organizaci republikového šampionátu, jehož slavnostního ukončení se zúčastnili primátor statutárního města Ústí nad Labem pan Petr Nedvědický společně s paní Věrou Nechybovou, 1. náměstkyní primátora.
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Záznamy zápasů na Youtube

Reportáž ústecké regionální TV

Eddy Leppens hvězdou druhého hracího víkendu

4.11.2019

O uplynulém víkendu pokračovala extraligová soutěž v trojbandu svým druhým hracím víkendem. Toto hrací kolo bylo okořeněno účastí dvou zahraničních hráčů. Za tým BC Vítkov – Sokol Žižkov nastoupil Belgičan Eddy Leppens, za kladenské Áčko německý hráč Michael Puse. Severomoravské týmy Poruby a Havířova čekaly zápasy v Jablonci a s kladenským Béčkem. Šlágrem kola ale byl nedělní zápas na Žižkově, kde domácí hostili vedoucí Kladno A.

Haeng-Jik Kim vyhrává potřetí World cup

29.10.2019

Hráčské >složení finálového dne letošního pátého World cupu v holandském Veghelu by tipoval málokdo. Antonio Montes, Duc Ahn Chien Nquyen a k nim známější Lutfi Cenet a Haeng Jik Kim. Poslední dva jmenovaní si zahráli o triumf na tomto krásném turnaji. Turek Cenet ani přes vedení 24:3 po 5. náběhu nedokázat stát prvně vítězem turnajem World cupu. Korejský čtyřnásobný juniorský mistr světa Kim zápas i přes ne úplně závratně vysoké série otočil a potřetí se raduje ze zisku trofeje pro vítěze turnaje světové série. Domácí Dick Jaspers vyrovnal v osmifinále světový rekord ve výši série na turnaji World cupu. Proti Nquyenovi zahrál sérii 24 bodů !

Miroslav Andrejovský mistrem ČR v kádru 52/2

22.10.2019

Po třiatřiceti letech se do Zlína vrátil tuzemský šampionát v karambolovém kulečníku. V šestaosmdesátém roce v při příležitosti 32. ročníku republikového šampionátu v kádru 52/2 triumfoval za účasti osmi hráčů v tehdejším Gottwaldově přerovský Ladislav Fuksa. V této sportovní sezony se na republikový šampionát přihlásilo celkem sedm hráčů. V systému každý s každým byl neporažen bohumínský hráč Miroslav Andrejovský a po zásluze si tak připisuje svůj jubilejní desátý mistrovský titul, pátý v této disciplíně. 

Další zpravodajství

Sedmý světový titul pro Blomdahla

2.12.2019

V roce 2015 získal po dlouhých 18-ti letech svůj šestý světový titul v trojbandu. Již v tomto mezidobí se hovořilo o tom, že se hlavní nástupce Raymonda Ceulemanse, možná největší inovátor této hry nedokáže proti stále se lepšící a zvětšující se světové špičce prosadit. Po šestém světovém primátu došlo také k velkému útlumu. A to však zejména vleklými zdravotními patáliemi. Začátkem roku byl Blomdahl ve světovém žebříčku dvacátý a nahlas se hovořilo o jeho definitivním výpadku z elitní společnosti. Ale Švéd je neuvěřitelný šampion a znovu se dokázal dostat na výsluní. A to v sedmapadesáti letech. V dánském Randers se stal uplynulou sobotu již posedmé mistrem světa v trojbandu. V turnaji prošel tak neuvěřitelnými krizovými momenty, že je jeho titul více než zasloužený. Na druhou stranu se ukazuje, že dnes rozhodují opravdové detaily a v Blomdahlově případě i neskutečné štěstí. Ve finále porazil Švéd na mezinárodním poli stále novice. Avšak jeho progres v posledním roce je nebývalý. Duc Anh Chien Nguyen je jméno budoucnosti.

Radek Novák vládne seriálu Velkých cen v trojbandu

25.11.2019

Nejspíše rozhodující krok udělal o uplynulém víkendu hráč BC Kladno Radek Novák v cestě za celkovým triumfem v seriálu Velkých cen v trojbandu na závodním stole. Radkovi se v Havířově povedlo vyhrát druhý turnaj ze tří. A navíc dokázal ve čtvrtfinále, po vůbec nejlepším výkonu celého turnaje, vyřadit domácího favorita a svého největšího soupeře seriálu Iva Gazdoše v poměru 30:18 na 16 náběhů ! Ve finále Novák porazil prostějovského Zdenka Galíčka 35:27 na 34 náběhů. Radek zahrál generální průměr 1,134. Třetí místo obsadili Adam Bača a Milan Ráček.

Smutná zpráva

22.11.2019

Se zármutkem oznamujeme, že dne 21.11 2019 zemřel zakládající člen a člen výboru BC Ponětovice pan Jiří Chudáček.

Po smutečním obřadu proběhne pohoštění v herně BC Ponětovice.

Mezinárodní školení rozhodčích

21.11.2019

Evropská billiardová federace CEB se rozhodla podpořit členské federace, které nedisponují žádným akreditovaným mezinárodním rozhodčím a nemají vybudovanou strukturu rozhodcovského stavu, uspořádáním školení pro tyto členy. A je velkou radostí ČMBS, že výbor CEB pověřil uspořádáním kurzu právě v naši federaci. 

Ivo Gazdoš zářil ve třetím hracím víkendu Extraligy trojbandu

19.11.2019

Výkonnostně velice kvalitní byl třetí hrací víkend Extraligy v trojbandu. Fantastické výkony předvedl Ivo Gazdoš. V sobotu porazil na 19 náběhů Němce v barvách Kladna A Markuse Schönhoffa a postaral se o dosavadní nejlepší výkon této sezony. V neděli pak porazil Ferahliho na 30 náběhů a to v součtu z celého víkendu znamená průměr 1,632 ! Druhý dvouprůměrový výkon přidal v nedělním zápase s Pavlem Domanským Radek Novák, když zvítězil 40:27 na 20 náběhů ! Radek zahrál o víkendu průměr 1,479 ! No a skvěle zahrál i Pavel Škop. Ten porazil Galíčka a Boháče a jeho průměr činil 1,45 ! Celkem bylo zahráno 17 výkonů na jedna a více průměr. Přes jedna průměr o víkendu zahráli další čtyři hráči. Adam Bača měl průměr 1,25, Mirek Bača 1,143, Jan Aleš 1,095 a Zdeněk Galíček rovných 1. Čelo tabulky Extraligy je nesmírně vyrovnané. O pořadí prvních tří týmů rozhoduje skore a průměr, čtvrtá Poruba ztrácí bod.

Merckx znovu potvrdil finálovou dominanci

12.11.2019

Ta statistika je až neuvěřitelná. Dvanáct finálových účastí, jedenáct výher. Rodiče Eddyho Merckxe pojmenovali svého syna po slavném cyklistovi s přezdívkou kanibal velmi správně. Tentokrát při příležitosti letošního šestého World cupu v korejském Guri neměl ve finále šanci Francouz Jérémy Bury. Eddy zvítězil 40:16 na 16 náběhů a z Jižní Koreji si odváží prémii 16 000€. Jediná finálová porážka Merckxe na turnaji World cupu se datuje do roku 2008, kdy prohrál se Sanchezem 3:0 na sety.

Nápravník s Ettelem si rozdělili juniorské tituly

11.11.2019

Třetí akci v průběhu tohoto kalendářního roku se povedlo uspořádat pro nejmladší členy naší karambolové sekce. Stejně jako v únoru se v klubu TJ Sokol Žižkov uskutečnil dvoudenní juniorský šampionát na malém stole. Sobotní volné hry se zúčastnilo dvanáct hráčů, nedělního trojbandu osm hráčů. A jelikož se náš nejlepší junior Milan Ettel neúčastnil volné hry, tak byla šance na zisk mistrovského titulu i pro ostatní hráče. Nakonec tuto šanci ukořistil Matěj Nápravník reprezentující klub TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, který porazil Matouše Kuchaře z Čermné nad Orlicí. Matěj se do finále probojoval i v neděli. Chvíli to vypadalo, že by mohl zaskočit favorita turnaje Milana Ettela. Vedení 3:9 se však během čtyř náběhů rozplynulo a Milan svého soupeře porazil 15:12 na 13 náběhů. 

Marek Faus pojedenácté mistrem ČR v jednobandu

11.11.2019

Marek Faus, hráč SK Billiard Centra Praha, zvítězil o uplynulém víkendu na republikovém šampionátu v jednobandu na závodním stole, který se uskutečnil v trmickém klubu. Ve finále porazil domácího hráče Martina Vedrala zejména díky skvostné sérii 70-ti bodů. Pro Marka se jedná o jeho 11. republikový titul v této disciplíně.
Osm hráčů ve dvou skupinách po čtyřech se utkalo o letošní republikový titul v jednobandu. V sobotu byla na programu skupinová část, kdy se hrálo do sta bodů na maximálně 25 náběhů. 
Ve skupině A neprohrál Marek Faus. Domácího Tautermana porazil na 15 náběhů, rovněž domácího Kozáka na 18 náběhů a Friedu na 10 náběhů. Marek postoupil s GP 6,97. Druhé postupové místo si zajistil Adam Kozák. Ten se v závěrečném zápase o postup utkal s Tautermanem a porazil ho na náběhy v poměru 79:59.
Skupinu B rovněž bez ztráty bodu ovládl domácí Martin Vedral. O druhé postupové místo se v přímém zápase, závěrečném kole sobotního dne utkal Ziogas s Ráčkem. Podprůměrný zápas vyhrál Ráček 50:34 a postoupil do nedělního semifinále.
V něm Milan Ráček dlouho držel krok s favoritem turnaje Fausem. Ve 14. náběhu prohrával hráč bohumínského klubu o pouhé tři body 50:53. Nicméně závěr zápasu měl lepší Faus. Odskočil sériemi 11 a 14. Ve 22. náběhu dohrál sérií 33 bodů. Sériemi 16 a 15 se do náskoku dostal Martin Vedral nad Adamem Kozákem. A tento třicetibodový náskok v podstatě rozhodl celý zápas. Adam se nedostal do vyšší série a prohrál 116:78.
Finálový zápas rozhodla série sedmdesáti bodů ve 4. náběhu v podání Marka Fause. Marek se tak ujal vedení 5:81. Martin nutně potřeboval zahrát vyšší sérii. Ta však nepřicházela. Marek Faus dohrál zápas ve 13. náběhu a zvítězil v poměru 70:120.
Marek Faus zakončil turnaj s generálním průměrem 6,92 a jedná se tak o jeho 11. mistrovský titul v této disciplíně. V polovině května nás bude Marek reprezentovat na evropském šampionátu v této disciplíně ve španělské Paiportě. 
Poděkování patří trmickému klubu za organizaci republikového šampionátu, jehož slavnostního ukončení se zúčastnili primátor statutárního města Ústí nad Labem pan Petr Nedvědický společně s paní Věrou Nechybovou, 1. náměstkyní primátora.
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Záznamy zápasů na Youtube

Reportáž ústecké regionální TV

Eddy Leppens hvězdou druhého hracího víkendu

4.11.2019

O uplynulém víkendu pokračovala extraligová soutěž v trojbandu svým druhým hracím víkendem. Toto hrací kolo bylo okořeněno účastí dvou zahraničních hráčů. Za tým BC Vítkov – Sokol Žižkov nastoupil Belgičan Eddy Leppens, za kladenské Áčko německý hráč Michael Puse. Severomoravské týmy Poruby a Havířova čekaly zápasy v Jablonci a s kladenským Béčkem. Šlágrem kola ale byl nedělní zápas na Žižkově, kde domácí hostili vedoucí Kladno A.

Turnaj mistrů města Bohumína

30.10.2019

BC Bohumín z.s. si Vás dovoluje pozvat k návštěvě 17. ročníku prestižního mezinárodního kulečníkového turnaje

Turnaj mistrů města Bohumína

Turnaj se odehraje 6. – 8. prosince v herně BC Bohumín /Čáslavská 1067/

Garantem turnaje je senátor a starosta města Bohumína Petr Vícha.

Vstup zdarma

Pozvánkapropozice turnaje

Více na www.bcbohumin.cz

Novinky z ostatních sekcí