Kladno s Havířovem slaví evropský bronz

7.5.2019

Stejně jako před dvěma lety si naše reprezentace odváží z evropského šampionátu klubových družstev v trojbandu na malém stole bronzovou medaili. Na medailový počin dvojice Boháč-Hájek letos dokonce navázaly hned dva týmy. Kladenskou dvojici Jan Aleš a Štěpán Kohout na podiu doplnili havířovští hráči Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček. Z titulu se po neuvěřitelně dramatickém finále radovali obhájci titulu z Belgie tým BC De Goeie Queue. Sestava Jerrry Hermans a Frédéric Caudron porazila na vyšší průměr tureckou dvojici Omer Karakurt a Serdar Bas.
Dvaatřicet přihlášených týmů bylo rozděleno do osmi skupin po čtyřech. První dva týmy si zajistily postup do osmifinále. Ve skupinách se hrálo do 25-ti bodů na maximálně 30 náběhů. Naši federaci na základě říjnového MČR reprezentovali hned čtyři týmy.
Ve skupině E hrál tým z pražského Žižkova. Pondělní sestava Marcel Dirn a Adam Bača nejprve porazil tým z Lucemburska. Večer se utkali se silným holandským týmem Dallinga.com. Marcelovi zahrál velice dobrý belgický hráč Steven van Acker partii na 7 náběhů. Šanci zápas zremizovat měl Adam Bača. Ve 22. náběhu měl Adam na svém kontě sérii sedmi bodů. Osmý, poslední vynechal. Dallinga minelu dokonale potrestal a zápas šesti dohrál. Adam zápas z dohrávky zremizoval. Nicméně celková porážka 3:1 znamenala, že hráči Žižkova museli v úterý sehrát minimálně remízu s rakouským týmem BK Mariahilf. Do tohoto zápasu nemohl vlivem harmonogramu nastoupit jednoband hrající Adam Bača. Toho nahradil Jan Vitouš. Vitouš roli náhradníka splnil více než dobře. Zápas s Pillerem vyhrál a zajistil tak svému týmu postup mezi posledních 16. Marcel navíc porazil nebezpečného Makika na 15 náběhů a Žižkov postoupil z druhého místa za Dallingou.
Relativně snadnou práci měla kladenská dvojice Kohout-Aleš. Ze šesti partií zaváhal pouze jednou Štěpán Kohout, když prohrál zápas s holandským soupeřem Van de Scheurem o jeden bod. Po průměrném první zápase se vyznamenal Honza Aleš. Ten ve zmíněném zápase s Holanďany porazil Verhoefe v poměru 25:3 na 6 náběhů. V té době nejlepší výkon na malém stole ! V závěrečném zápase proti rakouskému týmu zahrál Aleš partii na 15, Kohout na 17 náběhů. Kladno tedy skupinu jasně vyhrálo a s pěti body, skore 10:2 a GP 1,552 bylo čtvrtý nasazeným týmem do osmifinále.
Úplně stejný postupový vývoj mělo družstvo Havířova. Po prvním vyhraném zápase s Belgičany přišla remíza s holandským týmem. Ivo Gazdoš prohrál s Adrie Demmingem o dva body na 17 náběhů. V závěrečném zápase si však Ivoš spravil chuť a německého soupeře porazil v poměru 25:4 na 12 náběhů. Laďa Stareček rovněž zvítězil a Havířov postupoval do vyřazovací fáze jako sedmý nasazený.
Jasně nejtěžší skupinu měla jablonecká dvojice. Honza Hudák s Pavlem Škopem narazili ve skupině H na německý tým ve složení Schonhoff-Werner a na Belgičany Miattona s Monnissenem. Důležitá pro další vývoj skupiny byla remíza z prvního zápasu s německým týmem SV Lok Staßfurt. Honza Hudák sice nestačil na Schonhoffa. Pavlovi Škopovi se ale povedlo porazit o jeden bod Uweho Wernera. Německý tým ve druhém kole porazil Belgičany po skvostném výkonu v poměru 4:0. Schonhoff porazil Monnissena na osm náběhů a Werner o jeden bod Miattona na 11 náběhů. Průměr týmu 2,631 ! Jablonečtí si bez problémů poradili s rakouskou dvojicí a před závěrečným zápasem s Belgičany měli oproti svým soupeřům o bod více. To znamenalo, že i remíza stačí k celkovému postupu. Pavel Škop sice podlehl Miattonovi o dva body. Honza ale v pravý moment zahrál svoji dosavadně nejlepší partii na turnaji a Monnissena porazil o šest bodů na 14 náběhů ! Namyšlení Belgičani s vypadnutím ve skupinové fázi viditelně nepočítali…
Postup všech čtyř týmů mezi poslední 16 byl jistě velkým úspěchem. Hrálo se již do 40-ti bodů a hned v této fázi se dva naše týmy potkaly proti sobě. Havířov narazil na Žižkov. Zápas to byl nesmírně zajímavý. V případě remízy rozhodoval vyšší počet odehraných karambolů. No a vývoj byl následovný. Ivoš neustále vedl nad Marcelem o zhruba 15 bodů. Na druhém stole bylo skore v obráceném gardu. Adam jasně přehrával Laďu. Oba hráli přes dva průměr a tak s blížícím se koncem zápasu vrcholilo drama, kdo jestli na svém kontě bude mít více odehraných bodů Marcel nebo Laďa. Ivošovi se povedlo partii dohrát již v 18. náběhu. Adam se trochu ke konci zasekl, dal více možností Laďovi udělat body a to nakonec rozhodlo. Marcel již v dohrávce zápasu věděl, že musí udělat minimálně šest bodů. To se mu nakonec nepovedlo. Laďa pak s jistou postupu v zádech zahrál na Adama sérii deseti bodů a i když prohrál v poměru 40:32 na 24 náběhů, tak slavila postup havířovská dvojice. Stejně jako ve skupině narazili jablonečtí na Němce Schonhoff-Werner. Tentokrát se našim hráčům nepovedlo urvat ani remízový stav. Jednička Schonhoff porazila Hudáka na 21 náběhů. Werner o pět bodů Škopa a domácí šli turnajem dále. O poznání příznivější los mělo Kladno. Kohout bez potíží porazil holandského soupeře Keutena na 34 náběhů. Skvěle zahrál Aleš, který na 21 náběhů nedal šanci Cleuskensovi.
Výhra ve čtvrtfinále znamenala jistotu medaile. A tak byly tyto zápasy již poměrně nervozní. Slabého soupeře by jsme mezi posledními osmi hledali marně. Důležité tak bylo, aby alespoň jeden hráč podal velmi dobrý výkon. A to se povedlo. Na Kladno čekal rakouský tým 1. BSK Stockerau včele s velice dobře hrajícím Gerhardem Kostistanskym. Druhý hráč Wiesauer na turnaji nedosahoval takových kvalit a tak bylo již před zápasem jasné, že cesta za medailí vede hlavně přes zápas druhých hráčů. Honza svého soupeře jasně porazil na 29 náběhů. Rakušan zahrál 26 bodů a tak Štěpán věděl, že musí zahrál o jeden více, aby Kladno postoupilo. Na to se ale Štěpán úplně ohlížet nemusel. Zápas mu dokonale vyšel. Zahrál 11 sérii a i když soupeř Kostistansky dotahoval, tak se z výhry na velmi dobrých 17 náběhů nakonec radoval náš hráč. Postup mezi poslední čtyři ! Havířovská dvojice hrála se soupeřem Žižkova ze skupiny Dallingou. A stejně jako v zápase Kladna, tak i havířovské jedničce Ivu Gazdošovi zápas proti silnému van Ackerovi dokonale vyšel. Ivo po celý průběh hrál v klidu, na počitadle svítil průměr mezi dvěma a třemi a zápas kontroloval. Nakonec dohrál ve 21. náběhu. Van Acker zahrál pouze 22 bodů. A již v ten moment bylo jasné, že Havířov rovněž jako Kladno postoupí, protože Laďa Stareček měl v zápase s Dallingou odehráno více jak van Acker. Laďa navíc zápas dotáhnul do vítězného konce na 32 náběhů. Další jistá medaile na konto české výpravy.
Ve čtvrtečním semifinále čekala na naše týmy úplně jiná liga 🙂 Turci Karakurt s Basem byli proti Kladnu jasnými favority. No a obhájci titulu z Belgie neváhali na Iva Gazdoše nasadit „náhradníka“ Frédérica Caudrona ! Byly to moc hezké zápasy, ale bohužel to byla jízda, ve které naši hráči byli nestále pozadu. Karakurt porazil Kohouta 40:22 na 15 náběhů. Bas potřeboval o dva náběhy více a Honzu porazil 40:25. Laďa Stareček hrál špatně s mladým De Kokem. Ten byl navíc v psychologické výhodě protože viděl, že Frédéric nad Ivošem od začátku vedl. Souboj Ivoše s Frédéricem byl jeden z nejhezčích zápasů na malém stole. Ivoš se neustále držel v kontaktu. Ale Caudron dělal v každém náběhu o nějaký ten bod navíc. Konečné skore 40:28 na 10 náběhů !
Ve finále belgický tým BC De Goeie Queue nasadil Caudrona na pozici hráče číslo dva. Jedničku hrál Jerry Hermans. Od začátku byl vývoj na obou stolech podobný jako v zápase Havířov vs Žižkov. Karakurt vedl nad Hermansem o 15 a více bodů. Stejným rozdílem vedl Caudron nad Basem. A pro celkového vítěze znovu rozhodl fakt, že Caudronovi se povedlo zápas dohrát dříve než Karakurtovi. Frédéric dohrál v 9. náběhu. Hermans se na vedlejším stole chytil, hrál sérii. Nakonec vynechal v momentu, kdy šel Bas na dohrávku a měl na svém kontě 23 bodů. Bas, tak věděl, že musí z dohrávky udělat co nejvíce bodů. Zastavil se na součtu 22 a bylo jasné, že titul obhájí belgický tým. Zápas nakonec Karakurt dohrál ve 14 náběhu, Hermans zahrál 29 bodů.
Turci zahráli generální průměr týmu 1,973 ! Vítězní Belgičani dosáhli na GP 1,855. Pohled na podium při slavnostním vyhlašování byl více než krásný. Vynikající hráče jako Caudron, Karakurt, de Bruijn, Hermans doplňovali naši čtyři borci. Je to snad podruhé v historii, kdy z jednoho turnaje slavíme dvě medaile. V roce 2015 stáli bok po boku Adam Kozák a Ondra Hošek rovněž na bronzovém stupni na ME juniorů ve volné hře. A i konečné deváté místo Žižkova a dvanácté Jablonce není vůbec špatné. Povedený turnaj 🙂
Výsledky zápasů

« 1 z 4 »

Další top zprávy

SK ČMBS – pozvánka

19.9.2019

Vážení sportovní přátelé,

dovolte mi, abych Vás jménem pana Petra Bušanského pozval na první jednání Sportovní komise Českomoravského billiardového svazu. Vše podstatné najdete v přiložené pozvánce. Prosím Vás o šíření mezi celou členskou základnu našeho spolku.

Vkládám i program jednání:

Postup SK bude následující. 

1. zasedání –

úvod – sdružení poznatku, zkušenosti a návrhů-

strategie SK

– sestavení kompletní komise

– zpráva VV 

2. zasedání 

– krátkodobé cíle 2019 – 2020

– dlouhodobé cíle 2021 – 2023

– odsouhlasení strategického plánu SK 

– plán prací pro jednotlivé odvětví 

S pozdravem

František Nejedlo

GS ČMBS

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Další zpravodajství

SK ČMBS – pozvánka

19.9.2019

Vážení sportovní přátelé,

dovolte mi, abych Vás jménem pana Petra Bušanského pozval na první jednání Sportovní komise Českomoravského billiardového svazu. Vše podstatné najdete v přiložené pozvánce. Prosím Vás o šíření mezi celou členskou základnu našeho spolku.

Vkládám i program jednání:

Postup SK bude následující. 

1. zasedání –

úvod – sdružení poznatku, zkušenosti a návrhů-

strategie SK

– sestavení kompletní komise

– zpráva VV 

2. zasedání 

– krátkodobé cíle 2019 – 2020

– dlouhodobé cíle 2021 – 2023

– odsouhlasení strategického plánu SK 

– plán prací pro jednotlivé odvětví 

S pozdravem

František Nejedlo

GS ČMBS

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

BC Kladno 5-pins Event2019

25.6.2019

Přijměte pozvání na historicky první mezinárodní turnaj na našem území v disciplíně 5-pins.

Turnaje se účastní celkem 40 hráčů z devíti evropských států.

Sledujte živý přenos na Youtube kanálu pořádajícího kladenského klubu. Stůl 1stůl 2

Krátké video se seznámením s pravidly disciplíny 5-pins

Turnaj začíná ve čtvrtek v 9:30

Harmonogram a výsledky

Novinky z ostatních sekcí