Kladno s Havířovem slaví evropský bronz

7.5.2019

Stejně jako před dvěma lety si naše reprezentace odváží z evropského šampionátu klubových družstev v trojbandu na malém stole bronzovou medaili. Na medailový počin dvojice Boháč-Hájek letos dokonce navázaly hned dva týmy. Kladenskou dvojici Jan Aleš a Štěpán Kohout na podiu doplnili havířovští hráči Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček. Z titulu se po neuvěřitelně dramatickém finále radovali obhájci titulu z Belgie tým BC De Goeie Queue. Sestava Jerrry Hermans a Frédéric Caudron porazila na vyšší průměr tureckou dvojici Omer Karakurt a Serdar Bas.
Dvaatřicet přihlášených týmů bylo rozděleno do osmi skupin po čtyřech. První dva týmy si zajistily postup do osmifinále. Ve skupinách se hrálo do 25-ti bodů na maximálně 30 náběhů. Naši federaci na základě říjnového MČR reprezentovali hned čtyři týmy.
Ve skupině E hrál tým z pražského Žižkova. Pondělní sestava Marcel Dirn a Adam Bača nejprve porazil tým z Lucemburska. Večer se utkali se silným holandským týmem Dallinga.com. Marcelovi zahrál velice dobrý belgický hráč Steven van Acker partii na 7 náběhů. Šanci zápas zremizovat měl Adam Bača. Ve 22. náběhu měl Adam na svém kontě sérii sedmi bodů. Osmý, poslední vynechal. Dallinga minelu dokonale potrestal a zápas šesti dohrál. Adam zápas z dohrávky zremizoval. Nicméně celková porážka 3:1 znamenala, že hráči Žižkova museli v úterý sehrát minimálně remízu s rakouským týmem BK Mariahilf. Do tohoto zápasu nemohl vlivem harmonogramu nastoupit jednoband hrající Adam Bača. Toho nahradil Jan Vitouš. Vitouš roli náhradníka splnil více než dobře. Zápas s Pillerem vyhrál a zajistil tak svému týmu postup mezi posledních 16. Marcel navíc porazil nebezpečného Makika na 15 náběhů a Žižkov postoupil z druhého místa za Dallingou.
Relativně snadnou práci měla kladenská dvojice Kohout-Aleš. Ze šesti partií zaváhal pouze jednou Štěpán Kohout, když prohrál zápas s holandským soupeřem Van de Scheurem o jeden bod. Po průměrném první zápase se vyznamenal Honza Aleš. Ten ve zmíněném zápase s Holanďany porazil Verhoefe v poměru 25:3 na 6 náběhů. V té době nejlepší výkon na malém stole ! V závěrečném zápase proti rakouskému týmu zahrál Aleš partii na 15, Kohout na 17 náběhů. Kladno tedy skupinu jasně vyhrálo a s pěti body, skore 10:2 a GP 1,552 bylo čtvrtý nasazeným týmem do osmifinále.
Úplně stejný postupový vývoj mělo družstvo Havířova. Po prvním vyhraném zápase s Belgičany přišla remíza s holandským týmem. Ivo Gazdoš prohrál s Adrie Demmingem o dva body na 17 náběhů. V závěrečném zápase si však Ivoš spravil chuť a německého soupeře porazil v poměru 25:4 na 12 náběhů. Laďa Stareček rovněž zvítězil a Havířov postupoval do vyřazovací fáze jako sedmý nasazený.
Jasně nejtěžší skupinu měla jablonecká dvojice. Honza Hudák s Pavlem Škopem narazili ve skupině H na německý tým ve složení Schonhoff-Werner a na Belgičany Miattona s Monnissenem. Důležitá pro další vývoj skupiny byla remíza z prvního zápasu s německým týmem SV Lok Staßfurt. Honza Hudák sice nestačil na Schonhoffa. Pavlovi Škopovi se ale povedlo porazit o jeden bod Uweho Wernera. Německý tým ve druhém kole porazil Belgičany po skvostném výkonu v poměru 4:0. Schonhoff porazil Monnissena na osm náběhů a Werner o jeden bod Miattona na 11 náběhů. Průměr týmu 2,631 ! Jablonečtí si bez problémů poradili s rakouskou dvojicí a před závěrečným zápasem s Belgičany měli oproti svým soupeřům o bod více. To znamenalo, že i remíza stačí k celkovému postupu. Pavel Škop sice podlehl Miattonovi o dva body. Honza ale v pravý moment zahrál svoji dosavadně nejlepší partii na turnaji a Monnissena porazil o šest bodů na 14 náběhů ! Namyšlení Belgičani s vypadnutím ve skupinové fázi viditelně nepočítali…
Postup všech čtyř týmů mezi poslední 16 byl jistě velkým úspěchem. Hrálo se již do 40-ti bodů a hned v této fázi se dva naše týmy potkaly proti sobě. Havířov narazil na Žižkov. Zápas to byl nesmírně zajímavý. V případě remízy rozhodoval vyšší počet odehraných karambolů. No a vývoj byl následovný. Ivoš neustále vedl nad Marcelem o zhruba 15 bodů. Na druhém stole bylo skore v obráceném gardu. Adam jasně přehrával Laďu. Oba hráli přes dva průměr a tak s blížícím se koncem zápasu vrcholilo drama, kdo jestli na svém kontě bude mít více odehraných bodů Marcel nebo Laďa. Ivošovi se povedlo partii dohrát již v 18. náběhu. Adam se trochu ke konci zasekl, dal více možností Laďovi udělat body a to nakonec rozhodlo. Marcel již v dohrávce zápasu věděl, že musí udělat minimálně šest bodů. To se mu nakonec nepovedlo. Laďa pak s jistou postupu v zádech zahrál na Adama sérii deseti bodů a i když prohrál v poměru 40:32 na 24 náběhů, tak slavila postup havířovská dvojice. Stejně jako ve skupině narazili jablonečtí na Němce Schonhoff-Werner. Tentokrát se našim hráčům nepovedlo urvat ani remízový stav. Jednička Schonhoff porazila Hudáka na 21 náběhů. Werner o pět bodů Škopa a domácí šli turnajem dále. O poznání příznivější los mělo Kladno. Kohout bez potíží porazil holandského soupeře Keutena na 34 náběhů. Skvěle zahrál Aleš, který na 21 náběhů nedal šanci Cleuskensovi.
Výhra ve čtvrtfinále znamenala jistotu medaile. A tak byly tyto zápasy již poměrně nervozní. Slabého soupeře by jsme mezi posledními osmi hledali marně. Důležité tak bylo, aby alespoň jeden hráč podal velmi dobrý výkon. A to se povedlo. Na Kladno čekal rakouský tým 1. BSK Stockerau včele s velice dobře hrajícím Gerhardem Kostistanskym. Druhý hráč Wiesauer na turnaji nedosahoval takových kvalit a tak bylo již před zápasem jasné, že cesta za medailí vede hlavně přes zápas druhých hráčů. Honza svého soupeře jasně porazil na 29 náběhů. Rakušan zahrál 26 bodů a tak Štěpán věděl, že musí zahrál o jeden více, aby Kladno postoupilo. Na to se ale Štěpán úplně ohlížet nemusel. Zápas mu dokonale vyšel. Zahrál 11 sérii a i když soupeř Kostistansky dotahoval, tak se z výhry na velmi dobrých 17 náběhů nakonec radoval náš hráč. Postup mezi poslední čtyři ! Havířovská dvojice hrála se soupeřem Žižkova ze skupiny Dallingou. A stejně jako v zápase Kladna, tak i havířovské jedničce Ivu Gazdošovi zápas proti silnému van Ackerovi dokonale vyšel. Ivo po celý průběh hrál v klidu, na počitadle svítil průměr mezi dvěma a třemi a zápas kontroloval. Nakonec dohrál ve 21. náběhu. Van Acker zahrál pouze 22 bodů. A již v ten moment bylo jasné, že Havířov rovněž jako Kladno postoupí, protože Laďa Stareček měl v zápase s Dallingou odehráno více jak van Acker. Laďa navíc zápas dotáhnul do vítězného konce na 32 náběhů. Další jistá medaile na konto české výpravy.
Ve čtvrtečním semifinále čekala na naše týmy úplně jiná liga 🙂 Turci Karakurt s Basem byli proti Kladnu jasnými favority. No a obhájci titulu z Belgie neváhali na Iva Gazdoše nasadit „náhradníka“ Frédérica Caudrona ! Byly to moc hezké zápasy, ale bohužel to byla jízda, ve které naši hráči byli nestále pozadu. Karakurt porazil Kohouta 40:22 na 15 náběhů. Bas potřeboval o dva náběhy více a Honzu porazil 40:25. Laďa Stareček hrál špatně s mladým De Kokem. Ten byl navíc v psychologické výhodě protože viděl, že Frédéric nad Ivošem od začátku vedl. Souboj Ivoše s Frédéricem byl jeden z nejhezčích zápasů na malém stole. Ivoš se neustále držel v kontaktu. Ale Caudron dělal v každém náběhu o nějaký ten bod navíc. Konečné skore 40:28 na 10 náběhů !
Ve finále belgický tým BC De Goeie Queue nasadil Caudrona na pozici hráče číslo dva. Jedničku hrál Jerry Hermans. Od začátku byl vývoj na obou stolech podobný jako v zápase Havířov vs Žižkov. Karakurt vedl nad Hermansem o 15 a více bodů. Stejným rozdílem vedl Caudron nad Basem. A pro celkového vítěze znovu rozhodl fakt, že Caudronovi se povedlo zápas dohrát dříve než Karakurtovi. Frédéric dohrál v 9. náběhu. Hermans se na vedlejším stole chytil, hrál sérii. Nakonec vynechal v momentu, kdy šel Bas na dohrávku a měl na svém kontě 23 bodů. Bas, tak věděl, že musí z dohrávky udělat co nejvíce bodů. Zastavil se na součtu 22 a bylo jasné, že titul obhájí belgický tým. Zápas nakonec Karakurt dohrál ve 14 náběhu, Hermans zahrál 29 bodů.
Turci zahráli generální průměr týmu 1,973 ! Vítězní Belgičani dosáhli na GP 1,855. Pohled na podium při slavnostním vyhlašování byl více než krásný. Vynikající hráče jako Caudron, Karakurt, de Bruijn, Hermans doplňovali naši čtyři borci. Je to snad podruhé v historii, kdy z jednoho turnaje slavíme dvě medaile. V roce 2015 stáli bok po boku Adam Kozák a Ondra Hošek rovněž na bronzovém stupni na ME juniorů ve volné hře. A i konečné deváté místo Žižkova a dvanácté Jablonce není vůbec špatné. Povedený turnaj 🙂
Výsledky zápasů

« 1 z 4 »

Další top zprávy

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Therese Klompenhouwer poosmé v řadě mistryní Evropy

13.2.2020

Splnila, co před turnajem prohlásila. „V současné formě mě nikdo na evropském šampionátu nemůže porazit.“ Sedmatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer znovu dokázala, že je v ženské kategorii v evropském měřítku nedostižná. Ve finále se utkala se svojí krajankou Karinou Jetten. Klompenhouwer rozhodla zápas za stavu 12:11 ve 13. náběhu, když zahrála sérii jedenácti bodů. Zápas nakonec skončil 20:30 na 21 náběhů. Jedná se tak o již osmý evropský titul v řadě pro Therese. Poražená finalista Jetten vyřadila naši hráčku Irenu Hambálkovou ve čtvrtfinále a Irena tak obsadila konečné osmé místo. 

Galapředstavení Diona Nelina v Extralize trojbandu

13.2.2020

Třicet minut. Za tuto dobu dokáže Raymund Swertz zahrát v mistrovském zápase sérii 250-ti bodů v kádru 47/2. Srovnávat tempo hry v technických disciplínách a trojbandu je složité. Nicméně výkon dánského hráče Diona Nelina v nedělním utkání Extraligové soutěže v trojbandu byl dost podobný tomu, co dokáže Swertz předvádět v kádrech. Neuvěřitelná jistota skloubená s neuvěřitelným přehledem a rychlostí odehrávání jednotlivých strků. Ve druhém náběhu zahraná série 18-ti bodů diváky přítomné a celosvětové u svých televizí, notebooku, tabletů a telefonů úplně pohltila. Dion u nás předvedl svůj nejlepší možný um, jehož výsledkem byl výkon na 10 náběhů ! Nejlepší v historii na našem území. Bylo to zkrátka galapředstavení jednoho z největších talentů karambolového kulečníku historie.

Další zpravodajství

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

1. MČR 5-PINS

11.3.2020

Přijměte pozvání na historicky první republikový šampionát v disciplíně 5-pins.

BC Kladno | 14. – 15. března

Výsledky a živý přenos ve výsledkovém servisu

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Soustředění talentované mládeže

18.2.2020

Talent | Soustředění talentované mládeže ve dnech 22. 2 až 23. 2. 2020. 

– Účastní se 14 juniorů

– Disciplíny: Technické, 3band a 5Pins. 

– Celkem 5 lektorů a jeden celý víkend 🙂 

Nad akcí převzal záštitu náměstek primátora Jablonce nad Nisou pan Mgr. David Mánek – obor humanitní

Více v propozicích.

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Novinky z ostatních sekcí