Jan Aleš vítězí na 3. Velké ceně – Havířov

22.1.2017

Dva ze tří turnajů Velkých cen v trojbandu se povedlo opanovat Janovi Alešovi reprezentující kladenský klub. Honza po zářijové výhře na domácí půdě tentokrát triumfoval v Havířově. Finálovým soupeřem mu bylo překpavení turnaje teprve 16-ti letý Milan Ettel. Milanovi se ale finálový zápas nepovedl a jasně prohrál 40:16 na 48 náběhů. 
Celkem 20 hráčů se zúčatnilo třetího pokračování seriálu Velkých cen. Složení turnaje ale bylo spíše průměrné. Přeci jenom chyběly jména jako Boháč, Novák, Kohout či domácí Bača. Turnaj odstartoval v pátek před-kvalifikační fází.
Z ní také celkem překvapivě postoupili slovenští hráči Švejda a Kováč. Následné čtyři kvalifikační skupiny již ale slibovaly velký boj o postup do hlavní fáze turnaje. Kvalifikační skupinu A dokázal vyhrát mladý Ettel. Ten nejprve porazil o tři body trmického Bálka a následně v poměru 15:8 Ráčka. Složením čistě domácí skupina B přinesla očekávaný postup Iva Gazdoše. Ten porazil jak mladého Vintrochu, tak Tomáše Baču v poměru 20:10 na 16. Skupinu C vyhrál hráč BC Poruba Jan Šlechta díky výhře nad Švejdou a remíze s Hoškem. Velmi dobře odehrál kvalifikační skupinu Engin Ferahli, který na slovenského soupeře Kováče potřeboval 22 náběhů, na domácího Starečka o jeden náběh méně.
Čtyři postupující, kteří doplnili nasazenou čtyřku z celkového žebříčku soutěže, byli známi a tak v sobotu ve 12:00 mohla začít hlavní část turnaje. Osmička hráčů byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech, postup do nedělního semifinále si zajistili první dva. Hrálo se do 30-ti bodů na maximálně 40 náběhů.
Nasazené hráče Aleše a Kozáka ve skupině A doplnili Gazdoš se Šlechtou. Pro někoho možná překvapení, pro znalejší spíše potvrzení, že trmický Adam Kozák se vyvíjí správným směrem. Adam hned v prvním zápase porazil domácího matadora Iva Gazdoše v poměru 30:26 na 31 náběhů.  Ve druhém zápase Adam narazil na Aleše a stejně jako v prvním zápase dokázal zvítězit. 30:19 na 32 náběhů. Adam si tak s předstihem zajistil postup do semifinále. Boj o druhé postupové místo byl velmi zajímavý. Aleš se Šlechtou měli před posledním kolem pouze bod, Gazdoš body dva za vítězství nad Šlechtou. Situace se ale zamotala. Šlechta totiž v posledním zápase dokázal porazit Kozáka 30:26 a tím se dostal do hry o postup. Skvěle ale zabojoval Aleš, který v nejlepší partii turnaje dokázal porazit Gazdoše v poměru 30:26 na 21 náběhů. Domácí Ivo tak byl ze hry o postup, protože dosáhl, i přes nejvyšší GP 0,976, pouze na dva body. Díky kvalitnímu výkonu se tedy do semifinále probojoval kladenský Aleš, který měl se Šlechtou stejně po třech bodech ale dosáhl vyššího GP. Aleš 0,940 – Šlechta 0,815.
Tři hráči skupiny B jsou reprezentanty klubu TJ Sokol Žižkov. A hned v prvním zápase sehráli dva z nich vyrovnaný zápas. Z kvalifikace dobře naladěný Ferahli začal skvěle zápas s Bačou. Skore v sedmém náběhu 14:6 pro Engina. Bačovi se ale povedlo dobrý začátek soupeře zastavit a zápas srovnal. Nakonec jako první ve 36. náběhu dohrál. Ferahli ale z dohrávky nedal tížený bod na remízu a zápas mu tak doslova utekl mezi prsty. Na druhém stole porazil Walach Ettela 19:17. Ve druhém kole skupiny Bača stvrdil postup, když porazil Walacha. Adam mohl zápas dohrát ve 25. náběhu sérií 7, bohužel poslední bod nedal a partii ukončil v náběhu následujícím. Ze souboje Ettel Ferahli vyšel lépe hráč Chlumce nad Cidlinou a měl tak stále naději na postup. V posledním kole potřeboval porazit Baču a i kdyby Walach porazil Ferahliho mohl postoupit na vyšší GP. A to se také stalo. Mladý Ettel nedal Bačovi šanci a po nejlepším výkonu ve skupině vyhrál v poměru 30:12 na 25 náběhů. Walach i přes výhru nad Ferahlim se s turnajem rozloučil. Ettel dosáhl GP 0,685, Walach 0,537.
Složení nedělního semifinále ? Takové čekal málokdo. To že se Bača s Kozákem zlepšují a využívají svých zkušeností z těžkých zápasů je viditelné již delší dobu. Ale postup 16-ti letého úřadujícího třetího hráče Evropy kategorie kadetů byl velkým překvapením. Ale ne nadarmo se rozhodla sekce karambol investovat do těchto mladých hráčů. Cenné informace, které přinesly trénikové kempy s Martin Boháčem a Eddy Leppensem, přinášejí své ovoce a tito kluci nám budou dělat větší a větší radost. Snad je to definitivní uzemnění názorů rádoby odborníků, kteří tyto kroky sekce karambol zatracují.
Jako první byl dohrán zápas mezi Alešem a Bačou. Vyrovnaný průběh zápasu rozlousknul Honza, který za stavu 34:35 zápas sérií 5 ve 38. náběhu dohrál. Na druhém stole v souboji Kozáka s Ettelem se zdálo být rozhodnuto. Adamovi se nepovedlo zápas v limitu 50-ti náběhů dohrát, ale měl na svém kontě 35 bodů. Milan měl před dohrávkou bodů 31 a potřeboval tedy 4 body na remízu, 5 a více na výhru. No a co se nestalo ! Milan si díky sérii pěti bodů výhru a postup do finále dokonale uloupil.
Postup do finále je skvělým úspěchem pro Milana. To, že se mu finálový zápas nepovedl již nic nemění na faktu skvělého výsledku. Honza bez problémů dokázal zvítězit. Konečné skore 40:19 na 48 náběhů.
Dalších 50 bodů si tak Honza Aleš připisuje do žebříčku seriálu Velkých cen. V Havířově dosáhl Honza konečného generálního průměru 0,935.
Třicet bodů má již náskok Honza v celkovém pořadí seriálu Velkých cen. Na druhém místě je Ladislav Walach se sty body. Třetí je Adam Bača se ziskem 95-ti bodů, čtvrtý Adam Kozák s 90-ti body.
Další Velká cena je na programu v Jablonci nad Nisou v termínu 17. – 19. února.
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Aktulání pořadí seriálu Velkých cen

Fotogalerie autor Jan Šlechta

Další top zprávy

SK ČMBS – pozvánka

19.9.2019

Vážení sportovní přátelé,

dovolte mi, abych Vás jménem pana Petra Bušanského pozval na první jednání Sportovní komise Českomoravského billiardového svazu. Vše podstatné najdete v přiložené pozvánce. Prosím Vás o šíření mezi celou členskou základnu našeho spolku.

Vkládám i program jednání:

Postup SK bude následující. 

1. zasedání –

úvod – sdružení poznatku, zkušenosti a návrhů-

strategie SK

– sestavení kompletní komise

– zpráva VV 

2. zasedání 

– krátkodobé cíle 2019 – 2020

– dlouhodobé cíle 2021 – 2023

– odsouhlasení strategického plánu SK 

– plán prací pro jednotlivé odvětví 

S pozdravem

František Nejedlo

GS ČMBS

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Další zpravodajství

SK ČMBS – pozvánka

19.9.2019

Vážení sportovní přátelé,

dovolte mi, abych Vás jménem pana Petra Bušanského pozval na první jednání Sportovní komise Českomoravského billiardového svazu. Vše podstatné najdete v přiložené pozvánce. Prosím Vás o šíření mezi celou členskou základnu našeho spolku.

Vkládám i program jednání:

Postup SK bude následující. 

1. zasedání –

úvod – sdružení poznatku, zkušenosti a návrhů-

strategie SK

– sestavení kompletní komise

– zpráva VV 

2. zasedání 

– krátkodobé cíle 2019 – 2020

– dlouhodobé cíle 2021 – 2023

– odsouhlasení strategického plánu SK 

– plán prací pro jednotlivé odvětví 

S pozdravem

František Nejedlo

GS ČMBS

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

BC Kladno 5-pins Event2019

25.6.2019

Přijměte pozvání na historicky první mezinárodní turnaj na našem území v disciplíně 5-pins.

Turnaje se účastní celkem 40 hráčů z devíti evropských států.

Sledujte živý přenos na Youtube kanálu pořádajícího kladenského klubu. Stůl 1stůl 2

Krátké video se seznámením s pravidly disciplíny 5-pins

Turnaj začíná ve čtvrtek v 9:30

Harmonogram a výsledky

Novinky z ostatních sekcí