Jan Aleš vítězí na 3. Velké ceně – Havířov

22.1.2017

Dva ze tří turnajů Velkých cen v trojbandu se povedlo opanovat Janovi Alešovi reprezentující kladenský klub. Honza po zářijové výhře na domácí půdě tentokrát triumfoval v Havířově. Finálovým soupeřem mu bylo překpavení turnaje teprve 16-ti letý Milan Ettel. Milanovi se ale finálový zápas nepovedl a jasně prohrál 40:16 na 48 náběhů. 
Celkem 20 hráčů se zúčatnilo třetího pokračování seriálu Velkých cen. Složení turnaje ale bylo spíše průměrné. Přeci jenom chyběly jména jako Boháč, Novák, Kohout či domácí Bača. Turnaj odstartoval v pátek před-kvalifikační fází.
Z ní také celkem překvapivě postoupili slovenští hráči Švejda a Kováč. Následné čtyři kvalifikační skupiny již ale slibovaly velký boj o postup do hlavní fáze turnaje. Kvalifikační skupinu A dokázal vyhrát mladý Ettel. Ten nejprve porazil o tři body trmického Bálka a následně v poměru 15:8 Ráčka. Složením čistě domácí skupina B přinesla očekávaný postup Iva Gazdoše. Ten porazil jak mladého Vintrochu, tak Tomáše Baču v poměru 20:10 na 16. Skupinu C vyhrál hráč BC Poruba Jan Šlechta díky výhře nad Švejdou a remíze s Hoškem. Velmi dobře odehrál kvalifikační skupinu Engin Ferahli, který na slovenského soupeře Kováče potřeboval 22 náběhů, na domácího Starečka o jeden náběh méně.
Čtyři postupující, kteří doplnili nasazenou čtyřku z celkového žebříčku soutěže, byli známi a tak v sobotu ve 12:00 mohla začít hlavní část turnaje. Osmička hráčů byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech, postup do nedělního semifinále si zajistili první dva. Hrálo se do 30-ti bodů na maximálně 40 náběhů.
Nasazené hráče Aleše a Kozáka ve skupině A doplnili Gazdoš se Šlechtou. Pro někoho možná překvapení, pro znalejší spíše potvrzení, že trmický Adam Kozák se vyvíjí správným směrem. Adam hned v prvním zápase porazil domácího matadora Iva Gazdoše v poměru 30:26 na 31 náběhů.  Ve druhém zápase Adam narazil na Aleše a stejně jako v prvním zápase dokázal zvítězit. 30:19 na 32 náběhů. Adam si tak s předstihem zajistil postup do semifinále. Boj o druhé postupové místo byl velmi zajímavý. Aleš se Šlechtou měli před posledním kolem pouze bod, Gazdoš body dva za vítězství nad Šlechtou. Situace se ale zamotala. Šlechta totiž v posledním zápase dokázal porazit Kozáka 30:26 a tím se dostal do hry o postup. Skvěle ale zabojoval Aleš, který v nejlepší partii turnaje dokázal porazit Gazdoše v poměru 30:26 na 21 náběhů. Domácí Ivo tak byl ze hry o postup, protože dosáhl, i přes nejvyšší GP 0,976, pouze na dva body. Díky kvalitnímu výkonu se tedy do semifinále probojoval kladenský Aleš, který měl se Šlechtou stejně po třech bodech ale dosáhl vyššího GP. Aleš 0,940 – Šlechta 0,815.
Tři hráči skupiny B jsou reprezentanty klubu TJ Sokol Žižkov. A hned v prvním zápase sehráli dva z nich vyrovnaný zápas. Z kvalifikace dobře naladěný Ferahli začal skvěle zápas s Bačou. Skore v sedmém náběhu 14:6 pro Engina. Bačovi se ale povedlo dobrý začátek soupeře zastavit a zápas srovnal. Nakonec jako první ve 36. náběhu dohrál. Ferahli ale z dohrávky nedal tížený bod na remízu a zápas mu tak doslova utekl mezi prsty. Na druhém stole porazil Walach Ettela 19:17. Ve druhém kole skupiny Bača stvrdil postup, když porazil Walacha. Adam mohl zápas dohrát ve 25. náběhu sérií 7, bohužel poslední bod nedal a partii ukončil v náběhu následujícím. Ze souboje Ettel Ferahli vyšel lépe hráč Chlumce nad Cidlinou a měl tak stále naději na postup. V posledním kole potřeboval porazit Baču a i kdyby Walach porazil Ferahliho mohl postoupit na vyšší GP. A to se také stalo. Mladý Ettel nedal Bačovi šanci a po nejlepším výkonu ve skupině vyhrál v poměru 30:12 na 25 náběhů. Walach i přes výhru nad Ferahlim se s turnajem rozloučil. Ettel dosáhl GP 0,685, Walach 0,537.
Složení nedělního semifinále ? Takové čekal málokdo. To že se Bača s Kozákem zlepšují a využívají svých zkušeností z těžkých zápasů je viditelné již delší dobu. Ale postup 16-ti letého úřadujícího třetího hráče Evropy kategorie kadetů byl velkým překvapením. Ale ne nadarmo se rozhodla sekce karambol investovat do těchto mladých hráčů. Cenné informace, které přinesly trénikové kempy s Martin Boháčem a Eddy Leppensem, přinášejí své ovoce a tito kluci nám budou dělat větší a větší radost. Snad je to definitivní uzemnění názorů rádoby odborníků, kteří tyto kroky sekce karambol zatracují.
Jako první byl dohrán zápas mezi Alešem a Bačou. Vyrovnaný průběh zápasu rozlousknul Honza, který za stavu 34:35 zápas sérií 5 ve 38. náběhu dohrál. Na druhém stole v souboji Kozáka s Ettelem se zdálo být rozhodnuto. Adamovi se nepovedlo zápas v limitu 50-ti náběhů dohrát, ale měl na svém kontě 35 bodů. Milan měl před dohrávkou bodů 31 a potřeboval tedy 4 body na remízu, 5 a více na výhru. No a co se nestalo ! Milan si díky sérii pěti bodů výhru a postup do finále dokonale uloupil.
Postup do finále je skvělým úspěchem pro Milana. To, že se mu finálový zápas nepovedl již nic nemění na faktu skvělého výsledku. Honza bez problémů dokázal zvítězit. Konečné skore 40:19 na 48 náběhů.
Dalších 50 bodů si tak Honza Aleš připisuje do žebříčku seriálu Velkých cen. V Havířově dosáhl Honza konečného generálního průměru 0,935.
Třicet bodů má již náskok Honza v celkovém pořadí seriálu Velkých cen. Na druhém místě je Ladislav Walach se sty body. Třetí je Adam Bača se ziskem 95-ti bodů, čtvrtý Adam Kozák s 90-ti body.
Další Velká cena je na programu v Jablonci nad Nisou v termínu 17. – 19. února.
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Aktulání pořadí seriálu Velkých cen

Fotogalerie autor Jan Šlechta

Další top zprávy

Tréninkový kemp mládeže

3.8.2020

V doposud nejvyšším počtu 16-ti hráčů se o uplynulém víkendu uskutečnil mládežnický tréninkový kemp v klubu v Chlumci nad Cidlinou. Dokonale se tak povedlo navázat na předešlé dva kempy, které se uskutečnily v únoru v Jablonci nad Nisou a loňský červen taktéž v Chlumci nad Cidlinou. 

Čtvrtý tréninkový kemp s Eddym je minulostí

30.7.2020

Nejspíše jeden z nejdelších tréninkových kempů v historii ČMBS je minulostí. Již počtvrté v posledních pěti letech se povedlo uspořádat tréninkový kemp s belgickým profesionálním hráčem Eddy Leppensem. Tentokrát Eddy odtrénoval s našimi jednadvaceti seniorskými a sedmi juniorskými hráči celkem 54 hodin a to ve čtyřech klubech v průběhu devíti dnů. Eddy postupně navštívil kluby v Trmicích, poté v Jablonci nad Nisou, pak v Praze na Žižkově a na závěr klub v Ostravě. 

BC Vítkov – Sokol Žižkov mistrem družstev v 3B

15.7.2020

Tajenka, kdo se stane letošním mistrem České republiky v soutěži čtyřčlenných družstev v trojbandu na závodním stole, se bohužel díky koronaviru rozluštila po telefonu díky neúčasti družstva Prostějova v posledním utkání soutěže proti žižkovskému týmu. Avšak dle papírových předpokladů by se jednalo o téměř jasnou záležitost, protože domácímu týmu stačila výhra v jednom ze čtyř zápasů celého utkání. Na Žižkově tak ukončili dlouhé čekání na zisk mistrovského titulu v soutěži družstev. Po zisku tří po sobě jdoucích titulů mezi lety 1992 až 1994 v technických disciplínách na malém stole žižkovským dlouho titul proklouzával mezi prsty. Těsné prohry v klíčových utkáních a tedy mnoho druhých a třetích míst se povedlo zlomit až v této sezoně. Ale ani tentokrát se mistrovský titul nerodil lehce.

Španělská škola #2

12.7.2020

Ani koronavirová krize nic nezměnila na rozhodnutí Adama Bači a Ondřeje Hoška absolvovat druhou část tréninkové lekce s věhlasným španělským trenérem José Maria Quetglasem. Díky koronaviru je nyní zavřeno tradiční místo výuky pro mladé Španěle z celé země v národním sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva v Los Alcázares a tak pan Quetglas nabídl útočiště našim hráčům přímo v jeho domě na předměstí Murcie.

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Další zpravodajství

Tréninkový kemp mládeže

3.8.2020

V doposud nejvyšším počtu 16-ti hráčů se o uplynulém víkendu uskutečnil mládežnický tréninkový kemp v klubu v Chlumci nad Cidlinou. Dokonale se tak povedlo navázat na předešlé dva kempy, které se uskutečnily v únoru v Jablonci nad Nisou a loňský červen taktéž v Chlumci nad Cidlinou. 

Čtvrtý tréninkový kemp s Eddym je minulostí

30.7.2020

Nejspíše jeden z nejdelších tréninkových kempů v historii ČMBS je minulostí. Již počtvrté v posledních pěti letech se povedlo uspořádat tréninkový kemp s belgickým profesionálním hráčem Eddy Leppensem. Tentokrát Eddy odtrénoval s našimi jednadvaceti seniorskými a sedmi juniorskými hráči celkem 54 hodin a to ve čtyřech klubech v průběhu devíti dnů. Eddy postupně navštívil kluby v Trmicích, poté v Jablonci nad Nisou, pak v Praze na Žižkově a na závěr klub v Ostravě. 

BC Vítkov – Sokol Žižkov mistrem družstev v 3B

15.7.2020

Tajenka, kdo se stane letošním mistrem České republiky v soutěži čtyřčlenných družstev v trojbandu na závodním stole, se bohužel díky koronaviru rozluštila po telefonu díky neúčasti družstva Prostějova v posledním utkání soutěže proti žižkovskému týmu. Avšak dle papírových předpokladů by se jednalo o téměř jasnou záležitost, protože domácímu týmu stačila výhra v jednom ze čtyř zápasů celého utkání. Na Žižkově tak ukončili dlouhé čekání na zisk mistrovského titulu v soutěži družstev. Po zisku tří po sobě jdoucích titulů mezi lety 1992 až 1994 v technických disciplínách na malém stole žižkovským dlouho titul proklouzával mezi prsty. Těsné prohry v klíčových utkáních a tedy mnoho druhých a třetích míst se povedlo zlomit až v této sezoně. Ale ani tentokrát se mistrovský titul nerodil lehce.

EDDY LEPPENS CZ TOUR 2020

14.7.2020

Nenechte si ujít tréninkové lekce s vicemistrem světa.

Již počtvrté u nás a tentokrát ve 4 klubech.

pondělí 20. července – Sportovní kulečník – TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou
úterý 21. BC LakoPlast Trmice spolek
středa 22. Billiard Žižkov – den s juniory
čtvrtek – neděle 23. – 26. Billiard Žižkov
úterý – středa 28. – 29. BC Ostrava

Propozice kempu

Španělská škola #2

12.7.2020

Ani koronavirová krize nic nezměnila na rozhodnutí Adama Bači a Ondřeje Hoška absolvovat druhou část tréninkové lekce s věhlasným španělským trenérem José Maria Quetglasem. Díky koronaviru je nyní zavřeno tradiční místo výuky pro mladé Španěle z celé země v národním sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva v Los Alcázares a tak pan Quetglas nabídl útočiště našim hráčům přímo v jeho domě na předměstí Murcie.

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

1. MČR 5-PINS

11.3.2020

Přijměte pozvání na historicky první republikový šampionát v disciplíně 5-pins.

BC Kladno | 14. – 15. března

Výsledky a živý přenos ve výsledkovém servisu

Novinky z ostatních sekcí