Ivo Gazdoš vítězí na Kladně

9.10.2018

Hráč havířovského klubu Ivo Gazdoš se stal vítězem prvního turnaje Velké ceny v trojbandu na závodním stole. Ivoš ve finále porazil domácího Radka Nováka nejtěsnějším poměrem o jeden bod na 31 náběhů. Turnaj se zúčastnilo celkem 36 hráčů a odehrálo se celkem 64 zápasů.
Změnou prošel systém turnaje seriálu Velkých cen. Do hlavní fáze turnaje je od této sezony nasazeno pět namísto osmi hráčů. Z poslední fáze kvalifikace postupuje do hlavní části celkem sedm hráčů. V před kvalifikačních kolech si postup do další fáze zajišťuje také nejlepší hráč z druhého místa. Hráči tak mají v každém zápase o co bojovat. Na druhou stranu se turnaj při počtu 36 hráčů protáhne o devět zápasů. Organizující kluby tak budou mít velkou fušku s pokrytím celého průběhu turnaje. Poklona patří všem členům kladenského klubu, kteří se na organizaci prvního turnaje podíleli. Zvládli jste to skvěle ! Navíc se ve velmi krátké době povedlo nastavit a zprovoznit živý přenos. Turnaj tak dostal další náboj a jeho průběh místy na youtubovém kanálu kladenského klubu sledovalo více jako 30 diváků.
Turnaj odstartoval již ve čtvrtek v 10:00. A již před-před-před kvalifikace přinesla dobré výkony. Hráči byli do turnaje nasazeni dle konečného pořadí z Velké ceny z minulé sezony. A tak se již v této fázi potkali silní hráči. Skupinu A vyhrál Pavel Škop před Hambálkem. Ve skupině B do turnaje skvěle vstoupil havířovský Pavel Stareček, který porazil Hovorku 20:1 na 11 náběhů. A díky výhře i v druhém zápase nad Truksou o jeden bod si zajistil postup do další fáze. Ve skupině C dokázal Faus porazit Bušanského a Domanského. Jako šťastný poražený do další fáze postoupil žižkovský Truksa, který zahrál se ziskem dvou bodů GP 0,808.
V další fázi však Otovi Truksovi stopku vystavil Radek Novák. Ten i přes nevalný výkon Otu porazil poměrem 15:11. V před-před kvalifikační skupině B snadno vyhrál Marek Faus, který porazil Truhláře s Pechmanem. Turnaj v této fázi skončil pro Pavla Škopa. Ten v zápase o postup s prostějovským Galíčkem zahrál velmi bídně a nakonec prohrál 20:8 na 19 náběhů. Skupinu D vyhrál jablonecký Hudák před Pavlem Starečkem. Pavel Stareček do skupiny znovu vstoupil výkonem na 11 náběhů nad Bílkem. V zápase o postup však lépe zahrál Hudák, který havířovského hráče porazil 20:7 na 14 náběhů. Stareček dosáhl na GP 1,080 a tím si zajistil postup do další fáze jako nejlepší hráč z druhého místa.
V před-kvalifikační skupině A si postup díky výhře 20:4 na 12 náběhů nad Vintrochou zajistil Marek Faus. Skupinu odstartoval zápas mezi klubovými kolegy Vintrochou a Starečkem. Mladý Vintrocha svého kolegu zaskočil a porazil v poměru 18:14. Stareček však vzápětí porazil Fause na 19 náběhů. Stareček měl GP 0,772. Faus tak před zápasem s Vintrochou věděl, že musí vyhrát a to navíc na dobrý výkon. A to se mu dokonale povedlo. Ze skupiny B snadno postoupil Novák. Dirna porazil na 12 náběhů. Skupinu C rovněž snadno vyhrál Galíček. Ten dosáhl nejlepšího výkonu ze všech. Partie zahrál na 20 a 15 náběhů. Avšak i druhému v pořadí v této skupině se povedlo projít do další fáze. Žižkovský Walach zahrál GP 0,8, o dvě kvarty více jak Pavel Stareček a postoupil tak na jeho úkor. Skupinu D vyhrál Jan Hudák o sedm setin před Enginem Ferahlim.
V pátek v podvečer byla na programu poslední fáze kvalifikace. Krom vítězů postupovali hned tři hráči z druhých míst. Stejně jako v předešlé fázi se ve skupině potkali Walach s Galíčkem. K nim byl nasazen jablonecký Ziogas. Skupinu vyhrál Walach, který dosáhl na tři body. Galíček byl po dvou remízách na druhém místě. GP 0,8 dával šanci na postup do hlavní fáze turnaje. Skupinu B zvítězil Vladimír Stareček před Janem Hudákem pouze o průměr. Vzájemný zápas skončil remízou na 26 náběhů. Stareček však předvedl lepší výkon než Hudák proti třetímu hráči skupiny Sibaiovi. Skupinu C vyhrál Faus se ziskem tří bodů. Na druhém místě skončila Irena Hambálková, která dosáhla slušného GP 0,65. Ve skupině D se nedařilo Ivu Gazdošovi. Jak Novák, tak Gazdoš porazili třetího hráče skupiny Korce. Ve vzájemném zápase však oba zahráli velmi špatně. Z výhry se nakonec radoval Novák, který zvítězil 22:14. Ivoš se tak dostal do problémů, zda vůbec postoupí dále. Jak již bylo napsáno Irena dosáhla GP 0,65. Ivoš nakonec dosáhl na GP 0,661. V turnaji se tak zachránil pouze o jednu kvartu a to dělal dva body z dohrávky proti Novákovi.
V sobotu po dvanácté hodině tak začala skupinová fáze turnaje. Hrálo se do 30-ti bodů na maximálně 35 náběhů. A k vidění byli hezké výkony. Skupinu A vyhrál domácí obhájce celkové primátu v seriálu Velkých cen z předešlých dvou sezon Jan Aleš na průměr 1,395 ! Za ním skončil se stejným ziskem tří bodů Ivo Gazdoš, který dosáhl na GP 1,276. Skupinu B vyhrál Vladimír Stareček před Adamem Bačou. Stareček nejprve sehrál remízový zápas s prostějovským Zdenkem Galíčkem. Galíčka pak porazil Bača v poměru 30:20 na 26 náběhů a turnaj tak pro hráče z Prostějova skončil. V zápase o první místo porazil Stareček Baču 30:24 na 22 náběhů ! Oba dosáhli rovněž průměru přes 1. Skupinu C vyhrál Radek Novák. Ten nejprve porazil klubové kolegu Kohouta na 21 náběhů. Posléze sehrál remízovou partii s Janem Hudákem. V zápase mezi Kohoutem a Hudákem o postup do čtvrtfinále potřeboval nutně zvítězit domácí hráč. I případná remíza by stačila k postupu jabloneckému hráči. Hudák v zápase po 21. náběhu vedl 15:24. Avšak v tom momentu zahrál Kohout nejvyšší sérii turnaje 10. Kohout dovedl partii jako první do konce. Zápas dohrál ve 28. náběhu. Na Hudáka tak čekal jasný úkol. Buďto třemi body zremizovat a zajistit si postup do čtvrtfinále nebo se s turnajem rozloučit. No a Honzovi se povedla první varianta. Zahrál sérii tří bodů a s turnajem se loučil domácí Štěpán Kohout. Z papírově nejslabší skupiny D postoupil Ráček s Walachem. Všichni hráči skupiny dosáhli na dva body za jednu výhru. O prvních dvou postupujících rozhodl vyšší GP než měl třetí Ettel.
Nedělní čtvrtfinále odstartovalo zápasy nasazených hráčů 4-5 a 3-6. Ivo Gazdoš porazil Milana Ráčka v poměru 30:18 na 22 náběhů. Ivoš vyrovnal nejvyšší sérii turnaje 10 ! Druhý zápas byl o poznání dramatičtější. Novák s Bačou neustále přetahovali o vedení. Nakonec jako první dohrál domácí hráč. Bača měl dělat dva body na dohrávku. První zahraný bod nedopadl úplně nejlépe. Obě koule byly v rozích. Bača strk krátký-dlouhý-dlouhý přitahoval. Avšak málo a jeho koule trochu lízla třetí kouli v rohu již z prvního dlouhého mantinelu. Novák tak vyhrál o jeden bod na 29 náběhů. Ve druhém kole byly výkony ještě lepší. Honza Aleš zametl s Láďou Walachem a partii vyhrál 30:5 na 16 náběhů ! Honza Hudák v závěrečném zápase porazil Laďu Starečka 30:16 na 21 náběhů.
Nejlepší výkon turnaj byl k vidění v semifinálovém klání mezi Ivošem Gazdošem a Honzou Alešem. Ivoš měl po 9. náběhu 6 bodů. Zbylých 29 bodů Ivoš sehrál na 9 náběhů ! Zápis 8-1-1-5-2-2-4-0-6. Honza této kadenci nedokázal vzdorovat. Ale z dohrávky se mu povedla zahrát na turnaji již třetí série 10 ! Zápas tak skončil 35:24 na 18 náběhů. Na vedlejším stole měl zase skvělý začátek Radek Novák. Ten měl po 9. náběhu celkem 24 bodů, zatímco jeho soupeř Honza Hudák pouze bodů 5. Radkovi se ale nastolené tempo nepovedlo udržet a na zbylých 11 bodů potřeboval dlouhých 16 náběhů. Ale i tak JP 1,4.
Úvod finálové partie měl lepší havířovský Ivo Gazdoš. Po 12. náběhu vedl 11:18. Po 18. náběhu prohrával Novák již o 12 bodů – 12:24. Radkovi se však povedlo zápas otočit na stav 31:30. Ve 30. náběhu měl navíc sérii tří bodů a hrál poslední bod. Nepříjemnou pozici, kdy mu červená koule ležela nepříjemně na dlouhém mantinelu, nedal. Ivoš kontroval dvěma body. Stav po 30. náběhu byl 34:32. Radek měl na stole pozici, kdy hrál s falší do mantinelu dlouhý-krátký-dlouhý. Nepříjemné pro něj bylo, že musel hrát levou rukou a navíc tempoval přes kouli. Strk těsně vynechává. Ivoš nabídnutou šanci využívá a zápas třemi body ukončuje.
Ivo Gazdoš se tak ujímá průběžného vedení seriálu Velkých cen a do žebříčku si připsal 40 bodů. Druhý Radek Novák má na svém kontě bodů 32. Ivo zahrál generální průměr 1,124. Avšak zdaleka to nebyl nejlepší výkon turnaje. Honza Aleš zahrál skvělý generál 1,48 ! Jedná se o jeden z nejlepších výkonů českého hráče vůbec. Český rekord v tomto měřítku drží Martin Boháč, který na republikovém šampionátu v roce 2009 zahrál GP 1,566.
Seriál Velkých cen pokračuje v říjnu druhým turnajem v Prostějově. Přihlašovat se můžete do této neděle 14. října. 
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Livescore
Videogalerie turnaje

Další top zprávy

Kohout s Alešem vítězí v Řipské

14.10.2018

Historicky prvními republikovými šampiony v trojbandu dvoučlenných klubových družstev na malém stole se stala kladenská dvojice Štěpán Kohout a Jan Aleš. Na turnaji hraném systémem každý s každým podávali oba dva stabilní výkony, nepoznali porážku a o jejich triumfu bylo více méně jasno již dvě kola před konce. Na druhém místě skončila prekvapivě dvojice Adam Bača Marcel Dirn ze Žižkova, třetí papírově nejsilnější dvojice z Havířova Ivo Gazdoš a Miroslav Bača.

Jaspers vítězí v historickém finále

10.10.2018

Třiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers získal o uplynulém víkendu svůj v pořadí již čtvrtý světový titul. Finálový zápas měl historický průběh. Prvně totiž o vítězi rozhodoval rozstřel. Na dva body v podání soupeře Francouze Jérémyho Buryho kontroval velezkušený Jaspers body tři a dokonale tak zvrátil průběh finálového zápasu na svou stranu. Dick se také generálním průměrem 2,352 postaral o nový světový rekord mistrovství světa. 

Marek Faus získává 14. titul v kádru 47/2

24.9.2018

Marek Faus, hráč klubu SK Billard Centrum Praha, získal o uplynulém víkendu již svůj 14. mistrovský titul v disciplíně kádr 47/2. Ve finále porazil hráče BC LakoPlast Trmice Adama Kozáka po jednoznačném průběhu v poměru 200:18 na 4 náběhy. 

Extraliga v trojbandu – 1. hrací víkend

19.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala dlouhodobá nejvyšší soutěž v trojbandu čtyřčlenných družstev na závodním stole. Soutěž doznala oproti minulé sezoně několika změn. Díky celkem 14-ti přihlášeným týmům se soutěž rozdělila na dvě úrovně. Do Extraligy je nasazano osm družstev dle pořadí z minulé sezony. Zbylých šest družstev tvoří soutěž 1. ligy. Co se týče postupu a sestupu, tak osmý tým Extraligy přímo nahradí vítěz 1. ligy. Sedmý tým Extraligy sehraje s druhým týmem 1. ligy na neutrálních stolech barážové dvojutkání. Obhájcem titulu z posledních dvou sezon je tým BK Ekvita Kladno. Stejně jako v uplynulé sezoně bude pro družstva velkou motivací vize kvalifikovat se na evropský šampionát klubových družstev, který se uskuteční na konci června v Portu. S největší pravděpodobností se do Porta kvalifikují dva naše týmy. Sekce karambol podpoří vítěze soutěže částkou 50 tísíc korun, druhého v pořadí částkou poloviční. Také jako přípravu na tuto mezinárodní akci je od této sezony povinností hrát zápasy s časovým omezením 40-ti vteřin. Toto je řešeno pomocí online počitadla výsledkového servisu a tak vývoj všech zápasů soutěže je možné sledovat online nebo si průběh zápasu můžeme projít zpětně. Ze žižkovského klubu se navíc všechny zápasy přenášejí živě. Všechny zápasy zůstávají v archivu Youtube kanálu žižkovského klubu.

Přehled nové sportovní sezony

13.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala zápasy oblastních tříd nová sportovní sezona sekce karambol Českomoravského billiardového svazu. Co přinese ? Pojďme se na ni podívat v souhrnném článku.

Týden s Eddym

17.8.2018

Celý uplynulý týden strávil vicemistr světa v trojbandu z roku 2010 Belgičan Eddy Leppens v České republice. Od pátku do středy odtrénoval celkem 36 hodin s našimi vybranými dvanácti hráči. Čtvrteční odpoledne strávil Eddy v trmickém klubu, kde na pozvání pana Jiřího Skriby a za účasti primátorky statutárního města Ústí nad Labem Ing. Věry Nechybové, postupně trénoval domácí nejlepší hráče, předvedl ukázku technických disciplín a nakonec odehrál tři přátelské partie a předvedl několik exhibičních strků.

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

25.7.2018

Po roční odmlce se znovu povedl dotáhnout ke zdárnému konci tréninkový kemp se zahraničním trenérem. Stejně jako v červenci 2016 do Česka zavítá aktuální osmnáctý hráč světového žebříčku Belgičan Eddy Leppens. Eddy u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká, na pozvání pana Skriby, exhibiční vystoupení v trmickém klubu.

Merckx vyhrává 3CC Masters a 40000$

16.7.2018

Za svou mnohaletou kariéru si ještě nikdy Belgičan Eddy Merckx neodnesl šek v takové výši za turnajové vítězství. Eddy se stal vítězem první edice nové série turnajů 3-Cushion Challenge World Masters, když ve finále porazil svého krajana Eddyho Leppense v poměru 57:19. 24 hráčů turnaje si rozdělilo prize money ve výši 220 000$. Eddy jako vítěz obdržel šek na 40 000$.

Frédéric Caudron je vládcem světového trojbandu

9.7.2018

Slaví zisk jubilejního dvacátého World cupu. Je úřadující mistr světa, vicemistr Evropy, letos vyhrál dva World cupy ze čtyř, je první ve světovém žebříčku o dva parníky před zbytkem pole a celkové vítězství v letošním seriálu World cupů mu uteče jen velmi těžce. Řeč je o padesátiletém jedinečném Mr. E.T. Belgičanu Frédéricu Caudronovi, který bez pochyby zažívá nejlepší období své hráčské kariéry.

BC Ostrava podruhé vítězí na Dunajském poháru

3.7.2018

Po sobě jdoucí čtyřnásobný mistr české extraligové soutěže v technických disciplínách tým Billiard club Ostrava se stal letošním vítězem již devátého ročníku Dunajského poháru. Turnaje se účastní mistři Česka, Rakouska a Německa. Tentokrát se turnaj odehrál v německém Kemptenu. Družstvo Ostravy v tradičním složení Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek zvítězilo v obou zápasech a svou čtvrtou účast na Dunajském poháru přetavilo ve druhé vítězství.

Další zpravodajství

Kohout s Alešem vítězí v Řipské

14.10.2018

Historicky prvními republikovými šampiony v trojbandu dvoučlenných klubových družstev na malém stole se stala kladenská dvojice Štěpán Kohout a Jan Aleš. Na turnaji hraném systémem každý s každým podávali oba dva stabilní výkony, nepoznali porážku a o jejich triumfu bylo více méně jasno již dvě kola před konce. Na druhém místě skončila prekvapivě dvojice Adam Bača Marcel Dirn ze Žižkova, třetí papírově nejsilnější dvojice z Havířova Ivo Gazdoš a Miroslav Bača.

Jaspers vítězí v historickém finále

10.10.2018

Třiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers získal o uplynulém víkendu svůj v pořadí již čtvrtý světový titul. Finálový zápas měl historický průběh. Prvně totiž o vítězi rozhodoval rozstřel. Na dva body v podání soupeře Francouze Jérémyho Buryho kontroval velezkušený Jaspers body tři a dokonale tak zvrátil průběh finálového zápasu na svou stranu. Dick se také generálním průměrem 2,352 postaral o nový světový rekord mistrovství světa. 

Marek Faus získává 14. titul v kádru 47/2

24.9.2018

Marek Faus, hráč klubu SK Billard Centrum Praha, získal o uplynulém víkendu již svůj 14. mistrovský titul v disciplíně kádr 47/2. Ve finále porazil hráče BC LakoPlast Trmice Adama Kozáka po jednoznačném průběhu v poměru 200:18 na 4 náběhy. 

Extraliga v trojbandu – 1. hrací víkend

19.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala dlouhodobá nejvyšší soutěž v trojbandu čtyřčlenných družstev na závodním stole. Soutěž doznala oproti minulé sezoně několika změn. Díky celkem 14-ti přihlášeným týmům se soutěž rozdělila na dvě úrovně. Do Extraligy je nasazano osm družstev dle pořadí z minulé sezony. Zbylých šest družstev tvoří soutěž 1. ligy. Co se týče postupu a sestupu, tak osmý tým Extraligy přímo nahradí vítěz 1. ligy. Sedmý tým Extraligy sehraje s druhým týmem 1. ligy na neutrálních stolech barážové dvojutkání. Obhájcem titulu z posledních dvou sezon je tým BK Ekvita Kladno. Stejně jako v uplynulé sezoně bude pro družstva velkou motivací vize kvalifikovat se na evropský šampionát klubových družstev, který se uskuteční na konci června v Portu. S největší pravděpodobností se do Porta kvalifikují dva naše týmy. Sekce karambol podpoří vítěze soutěže částkou 50 tísíc korun, druhého v pořadí částkou poloviční. Také jako přípravu na tuto mezinárodní akci je od této sezony povinností hrát zápasy s časovým omezením 40-ti vteřin. Toto je řešeno pomocí online počitadla výsledkového servisu a tak vývoj všech zápasů soutěže je možné sledovat online nebo si průběh zápasu můžeme projít zpětně. Ze žižkovského klubu se navíc všechny zápasy přenášejí živě. Všechny zápasy zůstávají v archivu Youtube kanálu žižkovského klubu.

Přehled nové sportovní sezony

13.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala zápasy oblastních tříd nová sportovní sezona sekce karambol Českomoravského billiardového svazu. Co přinese ? Pojďme se na ni podívat v souhrnném článku.

Týden s Eddym

17.8.2018

Celý uplynulý týden strávil vicemistr světa v trojbandu z roku 2010 Belgičan Eddy Leppens v České republice. Od pátku do středy odtrénoval celkem 36 hodin s našimi vybranými dvanácti hráči. Čtvrteční odpoledne strávil Eddy v trmickém klubu, kde na pozvání pana Jiřího Skriby a za účasti primátorky statutárního města Ústí nad Labem Ing. Věry Nechybové, postupně trénoval domácí nejlepší hráče, předvedl ukázku technických disciplín a nakonec odehrál tři přátelské partie a předvedl několik exhibičních strků.

Länderkampf 2018

4.8.2018

BC Kladno vs. Sachsen-Aanhalt

Tradiční turnaj v trojbandu mezi hráči klubu BC Ekvita Kladno a výběrem spolkové země Sasko-Anhaltsko.

Hlavní hvězdou je přední světový hráč, mistr Dánska a finalista mistrovství světa Dion Nelin.

Program turnaje

program

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

25.7.2018

Po roční odmlce se znovu povedl dotáhnout ke zdárnému konci tréninkový kemp se zahraničním trenérem. Stejně jako v červenci 2016 do Česka zavítá aktuální osmnáctý hráč světového žebříčku Belgičan Eddy Leppens. Eddy u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká, na pozvání pana Skriby, exhibiční vystoupení v trmickém klubu.

Merckx vyhrává 3CC Masters a 40000$

16.7.2018

Za svou mnohaletou kariéru si ještě nikdy Belgičan Eddy Merckx neodnesl šek v takové výši za turnajové vítězství. Eddy se stal vítězem první edice nové série turnajů 3-Cushion Challenge World Masters, když ve finále porazil svého krajana Eddyho Leppense v poměru 57:19. 24 hráčů turnaje si rozdělilo prize money ve výši 220 000$. Eddy jako vítěz obdržel šek na 40 000$.

Frédéric Caudron je vládcem světového trojbandu

9.7.2018

Slaví zisk jubilejního dvacátého World cupu. Je úřadující mistr světa, vicemistr Evropy, letos vyhrál dva World cupy ze čtyř, je první ve světovém žebříčku o dva parníky před zbytkem pole a celkové vítězství v letošním seriálu World cupů mu uteče jen velmi těžce. Řeč je o padesátiletém jedinečném Mr. E.T. Belgičanu Frédéricu Caudronovi, který bez pochyby zažívá nejlepší období své hráčské kariéry.