Ivo Gazdoš vítězí na Kladně

9.10.2018

Hráč havířovského klubu Ivo Gazdoš se stal vítězem prvního turnaje Velké ceny v trojbandu na závodním stole. Ivoš ve finále porazil domácího Radka Nováka nejtěsnějším poměrem o jeden bod na 31 náběhů. Turnaj se zúčastnilo celkem 36 hráčů a odehrálo se celkem 64 zápasů.
Změnou prošel systém turnaje seriálu Velkých cen. Do hlavní fáze turnaje je od této sezony nasazeno pět namísto osmi hráčů. Z poslední fáze kvalifikace postupuje do hlavní části celkem sedm hráčů. V před kvalifikačních kolech si postup do další fáze zajišťuje také nejlepší hráč z druhého místa. Hráči tak mají v každém zápase o co bojovat. Na druhou stranu se turnaj při počtu 36 hráčů protáhne o devět zápasů. Organizující kluby tak budou mít velkou fušku s pokrytím celého průběhu turnaje. Poklona patří všem členům kladenského klubu, kteří se na organizaci prvního turnaje podíleli. Zvládli jste to skvěle ! Navíc se ve velmi krátké době povedlo nastavit a zprovoznit živý přenos. Turnaj tak dostal další náboj a jeho průběh místy na youtubovém kanálu kladenského klubu sledovalo více jako 30 diváků.
Turnaj odstartoval již ve čtvrtek v 10:00. A již před-před-před kvalifikace přinesla dobré výkony. Hráči byli do turnaje nasazeni dle konečného pořadí z Velké ceny z minulé sezony. A tak se již v této fázi potkali silní hráči. Skupinu A vyhrál Pavel Škop před Hambálkem. Ve skupině B do turnaje skvěle vstoupil havířovský Pavel Stareček, který porazil Hovorku 20:1 na 11 náběhů. A díky výhře i v druhém zápase nad Truksou o jeden bod si zajistil postup do další fáze. Ve skupině C dokázal Faus porazit Bušanského a Domanského. Jako šťastný poražený do další fáze postoupil žižkovský Truksa, který zahrál se ziskem dvou bodů GP 0,808.
V další fázi však Otovi Truksovi stopku vystavil Radek Novák. Ten i přes nevalný výkon Otu porazil poměrem 15:11. V před-před kvalifikační skupině B snadno vyhrál Marek Faus, který porazil Truhláře s Pechmanem. Turnaj v této fázi skončil pro Pavla Škopa. Ten v zápase o postup s prostějovským Galíčkem zahrál velmi bídně a nakonec prohrál 20:8 na 19 náběhů. Skupinu D vyhrál jablonecký Hudák před Pavlem Starečkem. Pavel Stareček do skupiny znovu vstoupil výkonem na 11 náběhů nad Bílkem. V zápase o postup však lépe zahrál Hudák, který havířovského hráče porazil 20:7 na 14 náběhů. Stareček dosáhl na GP 1,080 a tím si zajistil postup do další fáze jako nejlepší hráč z druhého místa.
V před-kvalifikační skupině A si postup díky výhře 20:4 na 12 náběhů nad Vintrochou zajistil Marek Faus. Skupinu odstartoval zápas mezi klubovými kolegy Vintrochou a Starečkem. Mladý Vintrocha svého kolegu zaskočil a porazil v poměru 18:14. Stareček však vzápětí porazil Fause na 19 náběhů. Stareček měl GP 0,772. Faus tak před zápasem s Vintrochou věděl, že musí vyhrát a to navíc na dobrý výkon. A to se mu dokonale povedlo. Ze skupiny B snadno postoupil Novák. Dirna porazil na 12 náběhů. Skupinu C rovněž snadno vyhrál Galíček. Ten dosáhl nejlepšího výkonu ze všech. Partie zahrál na 20 a 15 náběhů. Avšak i druhému v pořadí v této skupině se povedlo projít do další fáze. Žižkovský Walach zahrál GP 0,8, o dvě kvarty více jak Pavel Stareček a postoupil tak na jeho úkor. Skupinu D vyhrál Jan Hudák o sedm setin před Enginem Ferahlim.
V pátek v podvečer byla na programu poslední fáze kvalifikace. Krom vítězů postupovali hned tři hráči z druhých míst. Stejně jako v předešlé fázi se ve skupině potkali Walach s Galíčkem. K nim byl nasazen jablonecký Ziogas. Skupinu vyhrál Walach, který dosáhl na tři body. Galíček byl po dvou remízách na druhém místě. GP 0,8 dával šanci na postup do hlavní fáze turnaje. Skupinu B zvítězil Vladimír Stareček před Janem Hudákem pouze o průměr. Vzájemný zápas skončil remízou na 26 náběhů. Stareček však předvedl lepší výkon než Hudák proti třetímu hráči skupiny Sibaiovi. Skupinu C vyhrál Faus se ziskem tří bodů. Na druhém místě skončila Irena Hambálková, která dosáhla slušného GP 0,65. Ve skupině D se nedařilo Ivu Gazdošovi. Jak Novák, tak Gazdoš porazili třetího hráče skupiny Korce. Ve vzájemném zápase však oba zahráli velmi špatně. Z výhry se nakonec radoval Novák, který zvítězil 22:14. Ivoš se tak dostal do problémů, zda vůbec postoupí dále. Jak již bylo napsáno Irena dosáhla GP 0,65. Ivoš nakonec dosáhl na GP 0,661. V turnaji se tak zachránil pouze o jednu kvartu a to dělal dva body z dohrávky proti Novákovi.
V sobotu po dvanácté hodině tak začala skupinová fáze turnaje. Hrálo se do 30-ti bodů na maximálně 35 náběhů. A k vidění byli hezké výkony. Skupinu A vyhrál domácí obhájce celkové primátu v seriálu Velkých cen z předešlých dvou sezon Jan Aleš na průměr 1,395 ! Za ním skončil se stejným ziskem tří bodů Ivo Gazdoš, který dosáhl na GP 1,276. Skupinu B vyhrál Vladimír Stareček před Adamem Bačou. Stareček nejprve sehrál remízový zápas s prostějovským Zdenkem Galíčkem. Galíčka pak porazil Bača v poměru 30:20 na 26 náběhů a turnaj tak pro hráče z Prostějova skončil. V zápase o první místo porazil Stareček Baču 30:24 na 22 náběhů ! Oba dosáhli rovněž průměru přes 1. Skupinu C vyhrál Radek Novák. Ten nejprve porazil klubové kolegu Kohouta na 21 náběhů. Posléze sehrál remízovou partii s Janem Hudákem. V zápase mezi Kohoutem a Hudákem o postup do čtvrtfinále potřeboval nutně zvítězit domácí hráč. I případná remíza by stačila k postupu jabloneckému hráči. Hudák v zápase po 21. náběhu vedl 15:24. Avšak v tom momentu zahrál Kohout nejvyšší sérii turnaje 10. Kohout dovedl partii jako první do konce. Zápas dohrál ve 28. náběhu. Na Hudáka tak čekal jasný úkol. Buďto třemi body zremizovat a zajistit si postup do čtvrtfinále nebo se s turnajem rozloučit. No a Honzovi se povedla první varianta. Zahrál sérii tří bodů a s turnajem se loučil domácí Štěpán Kohout. Z papírově nejslabší skupiny D postoupil Ráček s Walachem. Všichni hráči skupiny dosáhli na dva body za jednu výhru. O prvních dvou postupujících rozhodl vyšší GP než měl třetí Ettel.
Nedělní čtvrtfinále odstartovalo zápasy nasazených hráčů 4-5 a 3-6. Ivo Gazdoš porazil Milana Ráčka v poměru 30:18 na 22 náběhů. Ivoš vyrovnal nejvyšší sérii turnaje 10 ! Druhý zápas byl o poznání dramatičtější. Novák s Bačou neustále přetahovali o vedení. Nakonec jako první dohrál domácí hráč. Bača měl dělat dva body na dohrávku. První zahraný bod nedopadl úplně nejlépe. Obě koule byly v rozích. Bača strk krátký-dlouhý-dlouhý přitahoval. Avšak málo a jeho koule trochu lízla třetí kouli v rohu již z prvního dlouhého mantinelu. Novák tak vyhrál o jeden bod na 29 náběhů. Ve druhém kole byly výkony ještě lepší. Honza Aleš zametl s Láďou Walachem a partii vyhrál 30:5 na 16 náběhů ! Honza Hudák v závěrečném zápase porazil Laďu Starečka 30:16 na 21 náběhů.
Nejlepší výkon turnaj byl k vidění v semifinálovém klání mezi Ivošem Gazdošem a Honzou Alešem. Ivoš měl po 9. náběhu 6 bodů. Zbylých 29 bodů Ivoš sehrál na 9 náběhů ! Zápis 8-1-1-5-2-2-4-0-6. Honza této kadenci nedokázal vzdorovat. Ale z dohrávky se mu povedla zahrát na turnaji již třetí série 10 ! Zápas tak skončil 35:24 na 18 náběhů. Na vedlejším stole měl zase skvělý začátek Radek Novák. Ten měl po 9. náběhu celkem 24 bodů, zatímco jeho soupeř Honza Hudák pouze bodů 5. Radkovi se ale nastolené tempo nepovedlo udržet a na zbylých 11 bodů potřeboval dlouhých 16 náběhů. Ale i tak JP 1,4.
Úvod finálové partie měl lepší havířovský Ivo Gazdoš. Po 12. náběhu vedl 11:18. Po 18. náběhu prohrával Novák již o 12 bodů – 12:24. Radkovi se však povedlo zápas otočit na stav 31:30. Ve 30. náběhu měl navíc sérii tří bodů a hrál poslední bod. Nepříjemnou pozici, kdy mu červená koule ležela nepříjemně na dlouhém mantinelu, nedal. Ivoš kontroval dvěma body. Stav po 30. náběhu byl 34:32. Radek měl na stole pozici, kdy hrál s falší do mantinelu dlouhý-krátký-dlouhý. Nepříjemné pro něj bylo, že musel hrát levou rukou a navíc tempoval přes kouli. Strk těsně vynechává. Ivoš nabídnutou šanci využívá a zápas třemi body ukončuje.
Ivo Gazdoš se tak ujímá průběžného vedení seriálu Velkých cen a do žebříčku si připsal 40 bodů. Druhý Radek Novák má na svém kontě bodů 32. Ivo zahrál generální průměr 1,124. Avšak zdaleka to nebyl nejlepší výkon turnaje. Honza Aleš zahrál skvělý generál 1,48 ! Jedná se o jeden z nejlepších výkonů českého hráče vůbec. Český rekord v tomto měřítku drží Martin Boháč, který na republikovém šampionátu v roce 2009 zahrál GP 1,566.
Seriál Velkých cen pokračuje v říjnu druhým turnajem v Prostějově. Přihlašovat se můžete do této neděle 14. října. 
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Livescore
Videogalerie turnaje

Další top zprávy

Předposlední kolo Extraligy v trojbandu

18.2.2019

Předposlední kolo Extraligy v trojbandu nepřineslo žádné překvapení v boji o první příčku. Jak Poruba, který hrála dva zápasy, tak ani Kladno zvítězily v poměru 8:0 a o titulu tedy rozhodne poslední březnový víkend. Porubě stačí díky lepšímu skore jakákoliv výhra nad Prostějovem. Kladno musí porazit Trmice a čekat na zaváhání Poruby.
Toto kole ozdobily perfektní výkony. Radek Hájek se v sobotním zápase postaral o druhý nejlepší výkon sezony, Ziogase porazil na 20 náběhů. Martin Boháč dohrál Pavlovi Škopovi zápas ve 25. náběhu sérií 11. Ivo Gazdoš byl v neděli proti Ferahlimu ještě o jeden náběh lepší. Zdeněk Galíček si v neděli vytvořil sezonní maximum. Soupeř Pavel Škop dostal k dispozici stejně jako v sobotu pouze 25 náběhů. A Radek Novák v závěrečném zápase kola porazil Ondru Hoška na 30 náběhů.

Milan Ráček vítězí na republikovém šampionátu v jednobandu

11.2.2019

Jubilejní desátý titul mistra republiky získal o uplynulém víkendu hráč klubu BC Bohumín Milan Ráček. V ostravském klubu Vital sports porazil Ráček ve finále 26. republikového šampionátu v jednobandu na malém stole havířovského hráče Pavla Starečka v poměru 92:78 na 15 náběhů.

Milan Ettel dvojnásobným juniorským mistrem ČR

10.2.2019

Osmnáctiletý Milan Ettel, hráč klubu TJ Sokol Chlumec nad Cidlinou, se dle očekávání stal juniorským mistrem České republiky v disciplínách volná hra a trojband na malém stole. Coby jasně nejzkušenější hráč v poli účastníků neměl sebemenší problém ani v jednom zápase. Ve finále porazil jak v sobotu, tak v neděli Matěje Nápravníka reprezentujícího klub z Čermné nad Orlicí. Pěkným předvedeným výkonem se prezentoval nejmladší účastník turnaje Theodor Krajčí z Nýřan a ze Žižkova si odvezl dvě třetí místa.

Zajímavý víkend Extraligy v trojbandu

4.2.2019

Šesté hrací kolo Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev mělo velkou měrou rozluštit tajenku konečného pořadí letošního ročníku této soutěže. Do boje o první dvě příčky a možnosti reprezentovat naši federaci na ME klubových týmů v Portu sice A tým ze Žižkova nezasahuje. Nicméně vlivem faktu, že si žižkovští předehrávali zápasy následující hracího víkendu s týmy Trmic a zejména vedoucího Kladna se v sobotu upírala pozornost právě na Žižkov, protože domácí hostili od 10:00 Kladno a od 14:00 Porubu. Tedy první dva týmy extraligové tabulky. Druhá Poruba v boji o titul nutně potřebovala kladenské zaváhání. A jak vše dopadlo si projdeme v následujícím přehledu tohoto kola. K vidění byla spousta kvalitních výkonů. Hned v úvodu je nutné zmínit nejlepší partii této sezony. Radek Novák v sobotním zápase proti Vláďovi Hambálkovi zahrál 40 bodů na 19 náběhů !

Přebor StČ, ZČ a SČ ve volné hře

27.1.2019

Přebor oblastí ve volné hře letos uspořádal klub TJ Dioss Nýřany. Přihlášeno bylo celkem 14 hráčů s různou výkoností, takže se turnaj hrál handicapovým způsobem.

Alešovo vybojované havířovské vítězství

21.1.2019

Čistě kladenské finále bylo k vidění o uplynulém víkendu při události čtvrté Velké ceny v trojbandu na závodním stole. A tento rozhodující zápas měl velmi slušné parametry. V 10. náběhu po sérii osmi bodů vedl Štěpán Kohout 17:20 nad Honzou Alešem. Po 23. náběhu již vedl Kohout 23:33. Ale zápas do vítězného konce nedotáhnul a nakonec odešel jako poražený, když z dohrávky namísto dvou potřebných bodů na remízu zahrál pouze jeden.

Dudák Cup

16.1.2019

Dne 28.12.2018 byl odehrán třetí  ročník Dudák Cupu.

Skvělý výkon týmu Poruby

14.1.2019

Do jarní části soutěže Extraligy v trojbandu perfektním způsobem vykročilo družstvo Poruby. Porubští, posilněni o brněnského Martina Boháče, hostili o pátém hracím víkendu vedoucí tým z Kladna a Trmice. A právě v sobotním šlágru tohoto kola předvedl ostravský tým nejlepší výkon sezony. Vedoucí Kladno přijeli 8:0 a zahráli generální průměr družstva 1,106 ! Pro kladenské to byl černý víkend. V neděli totiž remizovali s Prostějovem a jejich náskok na čele tabulky se ze čtyř bodů smrsknul na pouhý bod. 

Reportáž ČT o historii kulečníku v Praze

12.1.2019

Tvůrci pořadu Z metropole České televize zpracovali hezkou reportáž o historii kulečníku v Praze. Nedílnou součástí této historie je i žižkovský klub, který slaví v tomto roce 50. výročí působnosti v prostorech Tělocvičné jednoty Sokola Žižkov I.
První část reportáže začíná v čase 9:00. Druhá část věnovaná žižkovskému klubu v čase 21:10.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10116288835-z-metropole/219411058230002/

Velké poděkování panu Sojkovi a jeho týmu za zpracování reportáže a panu Pencovi, který sepisuje knížku o historii kulečníku. Jak zaznělo v reportáži, tak případné materiály týkající se historie kulečníku zasílejte na jeho adresu info@ceskykulecnik.cz

Jaspers prvně v kariéře vítězí v Hurghadě

10.12.2018

Dva nejlepší hráči sezony se střetli ve finále posledního World cupu roku 2018. Světová jednička, vítěz dvou World cupů, vítěz celkového seriálu World cupů již před posledním turnajem v Hurghadě čelil aktuálnímu mistru světa, vítězi jednoho World cupu a nového světového rekordmana, který jako první zahrál deset průměr v oficiálním zápase trojbandu do 40-ti bodů. To byl finálový zápas sedmého World cupu sezony mezi Frédéricem Caudronem a Dickem Jaspersem. Jako vítěz odešel o tři roky starší Holanďan Dick Jaspers. Vystřídal tak po téměř 13-ti měsících svého finálového protivníka na pozici číslo jedna světového žebříčku.

Další zpravodajství

Předposlední kolo Extraligy v trojbandu

18.2.2019

Předposlední kolo Extraligy v trojbandu nepřineslo žádné překvapení v boji o první příčku. Jak Poruba, který hrála dva zápasy, tak ani Kladno zvítězily v poměru 8:0 a o titulu tedy rozhodne poslední březnový víkend. Porubě stačí díky lepšímu skore jakákoliv výhra nad Prostějovem. Kladno musí porazit Trmice a čekat na zaváhání Poruby.
Toto kole ozdobily perfektní výkony. Radek Hájek se v sobotním zápase postaral o druhý nejlepší výkon sezony, Ziogase porazil na 20 náběhů. Martin Boháč dohrál Pavlovi Škopovi zápas ve 25. náběhu sérií 11. Ivo Gazdoš byl v neděli proti Ferahlimu ještě o jeden náběh lepší. Zdeněk Galíček si v neděli vytvořil sezonní maximum. Soupeř Pavel Škop dostal k dispozici stejně jako v sobotu pouze 25 náběhů. A Radek Novák v závěrečném zápase kola porazil Ondru Hoška na 30 náběhů.

Milan Ráček vítězí na republikovém šampionátu v jednobandu

11.2.2019

Jubilejní desátý titul mistra republiky získal o uplynulém víkendu hráč klubu BC Bohumín Milan Ráček. V ostravském klubu Vital sports porazil Ráček ve finále 26. republikového šampionátu v jednobandu na malém stole havířovského hráče Pavla Starečka v poměru 92:78 na 15 náběhů.

Milan Ettel dvojnásobným juniorským mistrem ČR

10.2.2019

Osmnáctiletý Milan Ettel, hráč klubu TJ Sokol Chlumec nad Cidlinou, se dle očekávání stal juniorským mistrem České republiky v disciplínách volná hra a trojband na malém stole. Coby jasně nejzkušenější hráč v poli účastníků neměl sebemenší problém ani v jednom zápase. Ve finále porazil jak v sobotu, tak v neděli Matěje Nápravníka reprezentujícího klub z Čermné nad Orlicí. Pěkným předvedeným výkonem se prezentoval nejmladší účastník turnaje Theodor Krajčí z Nýřan a ze Žižkova si odvezl dvě třetí místa.

6. MČR KÁDR 52/1

4.2.2019

Přijměte pozvání na MČR v kádru 52/1 na malých stolech konané 23-24.02.2019 v BC LakoPlast Trmice spolek.

Přihlášky končí v neděli 10. února.

Zajímavý víkend Extraligy v trojbandu

4.2.2019

Šesté hrací kolo Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev mělo velkou měrou rozluštit tajenku konečného pořadí letošního ročníku této soutěže. Do boje o první dvě příčky a možnosti reprezentovat naši federaci na ME klubových týmů v Portu sice A tým ze Žižkova nezasahuje. Nicméně vlivem faktu, že si žižkovští předehrávali zápasy následující hracího víkendu s týmy Trmic a zejména vedoucího Kladna se v sobotu upírala pozornost právě na Žižkov, protože domácí hostili od 10:00 Kladno a od 14:00 Porubu. Tedy první dva týmy extraligové tabulky. Druhá Poruba v boji o titul nutně potřebovala kladenské zaváhání. A jak vše dopadlo si projdeme v následujícím přehledu tohoto kola. K vidění byla spousta kvalitních výkonů. Hned v úvodu je nutné zmínit nejlepší partii této sezony. Radek Novák v sobotním zápase proti Vláďovi Hambálkovi zahrál 40 bodů na 19 náběhů !

Přebor StČ, ZČ a SČ ve volné hře

27.1.2019

Přebor oblastí ve volné hře letos uspořádal klub TJ Dioss Nýřany. Přihlášeno bylo celkem 14 hráčů s různou výkoností, takže se turnaj hrál handicapovým způsobem.

Alešovo vybojované havířovské vítězství

21.1.2019

Čistě kladenské finále bylo k vidění o uplynulém víkendu při události čtvrté Velké ceny v trojbandu na závodním stole. A tento rozhodující zápas měl velmi slušné parametry. V 10. náběhu po sérii osmi bodů vedl Štěpán Kohout 17:20 nad Honzou Alešem. Po 23. náběhu již vedl Kohout 23:33. Ale zápas do vítězného konce nedotáhnul a nakonec odešel jako poražený, když z dohrávky namísto dvou potřebných bodů na remízu zahrál pouze jeden.

MČR jednoband MS

16.1.2019

Přijměte pozvání na 26. Mistrovství České republiky v jednobandu na malém stole.

Termín konání 8. – 10. února v klubu Vital Sports z.s.

Turnaj je kvalifikační na republikový šampionát v trojboji.

Dudák Cup

16.1.2019

Dne 28.12.2018 byl odehrán třetí  ročník Dudák Cupu.

Skvělý výkon týmu Poruby

14.1.2019

Do jarní části soutěže Extraligy v trojbandu perfektním způsobem vykročilo družstvo Poruby. Porubští, posilněni o brněnského Martina Boháče, hostili o pátém hracím víkendu vedoucí tým z Kladna a Trmice. A právě v sobotním šlágru tohoto kola předvedl ostravský tým nejlepší výkon sezony. Vedoucí Kladno přijeli 8:0 a zahráli generální průměr družstva 1,106 ! Pro kladenské to byl černý víkend. V neděli totiž remizovali s Prostějovem a jejich náskok na čele tabulky se ze čtyř bodů smrsknul na pouhý bod.