Ivo Gazdoš vítězí na Kladně

9.10.2018

Hráč havířovského klubu Ivo Gazdoš se stal vítězem prvního turnaje Velké ceny v trojbandu na závodním stole. Ivoš ve finále porazil domácího Radka Nováka nejtěsnějším poměrem o jeden bod na 31 náběhů. Turnaj se zúčastnilo celkem 36 hráčů a odehrálo se celkem 64 zápasů.
Změnou prošel systém turnaje seriálu Velkých cen. Do hlavní fáze turnaje je od této sezony nasazeno pět namísto osmi hráčů. Z poslední fáze kvalifikace postupuje do hlavní části celkem sedm hráčů. V před kvalifikačních kolech si postup do další fáze zajišťuje také nejlepší hráč z druhého místa. Hráči tak mají v každém zápase o co bojovat. Na druhou stranu se turnaj při počtu 36 hráčů protáhne o devět zápasů. Organizující kluby tak budou mít velkou fušku s pokrytím celého průběhu turnaje. Poklona patří všem členům kladenského klubu, kteří se na organizaci prvního turnaje podíleli. Zvládli jste to skvěle ! Navíc se ve velmi krátké době povedlo nastavit a zprovoznit živý přenos. Turnaj tak dostal další náboj a jeho průběh místy na youtubovém kanálu kladenského klubu sledovalo více jako 30 diváků.
Turnaj odstartoval již ve čtvrtek v 10:00. A již před-před-před kvalifikace přinesla dobré výkony. Hráči byli do turnaje nasazeni dle konečného pořadí z Velké ceny z minulé sezony. A tak se již v této fázi potkali silní hráči. Skupinu A vyhrál Pavel Škop před Hambálkem. Ve skupině B do turnaje skvěle vstoupil havířovský Pavel Stareček, který porazil Hovorku 20:1 na 11 náběhů. A díky výhře i v druhém zápase nad Truksou o jeden bod si zajistil postup do další fáze. Ve skupině C dokázal Faus porazit Bušanského a Domanského. Jako šťastný poražený do další fáze postoupil žižkovský Truksa, který zahrál se ziskem dvou bodů GP 0,808.
V další fázi však Otovi Truksovi stopku vystavil Radek Novák. Ten i přes nevalný výkon Otu porazil poměrem 15:11. V před-před kvalifikační skupině B snadno vyhrál Marek Faus, který porazil Truhláře s Pechmanem. Turnaj v této fázi skončil pro Pavla Škopa. Ten v zápase o postup s prostějovským Galíčkem zahrál velmi bídně a nakonec prohrál 20:8 na 19 náběhů. Skupinu D vyhrál jablonecký Hudák před Pavlem Starečkem. Pavel Stareček do skupiny znovu vstoupil výkonem na 11 náběhů nad Bílkem. V zápase o postup však lépe zahrál Hudák, který havířovského hráče porazil 20:7 na 14 náběhů. Stareček dosáhl na GP 1,080 a tím si zajistil postup do další fáze jako nejlepší hráč z druhého místa.
V před-kvalifikační skupině A si postup díky výhře 20:4 na 12 náběhů nad Vintrochou zajistil Marek Faus. Skupinu odstartoval zápas mezi klubovými kolegy Vintrochou a Starečkem. Mladý Vintrocha svého kolegu zaskočil a porazil v poměru 18:14. Stareček však vzápětí porazil Fause na 19 náběhů. Stareček měl GP 0,772. Faus tak před zápasem s Vintrochou věděl, že musí vyhrát a to navíc na dobrý výkon. A to se mu dokonale povedlo. Ze skupiny B snadno postoupil Novák. Dirna porazil na 12 náběhů. Skupinu C rovněž snadno vyhrál Galíček. Ten dosáhl nejlepšího výkonu ze všech. Partie zahrál na 20 a 15 náběhů. Avšak i druhému v pořadí v této skupině se povedlo projít do další fáze. Žižkovský Walach zahrál GP 0,8, o dvě kvarty více jak Pavel Stareček a postoupil tak na jeho úkor. Skupinu D vyhrál Jan Hudák o sedm setin před Enginem Ferahlim.
V pátek v podvečer byla na programu poslední fáze kvalifikace. Krom vítězů postupovali hned tři hráči z druhých míst. Stejně jako v předešlé fázi se ve skupině potkali Walach s Galíčkem. K nim byl nasazen jablonecký Ziogas. Skupinu vyhrál Walach, který dosáhl na tři body. Galíček byl po dvou remízách na druhém místě. GP 0,8 dával šanci na postup do hlavní fáze turnaje. Skupinu B zvítězil Vladimír Stareček před Janem Hudákem pouze o průměr. Vzájemný zápas skončil remízou na 26 náběhů. Stareček však předvedl lepší výkon než Hudák proti třetímu hráči skupiny Sibaiovi. Skupinu C vyhrál Faus se ziskem tří bodů. Na druhém místě skončila Irena Hambálková, která dosáhla slušného GP 0,65. Ve skupině D se nedařilo Ivu Gazdošovi. Jak Novák, tak Gazdoš porazili třetího hráče skupiny Korce. Ve vzájemném zápase však oba zahráli velmi špatně. Z výhry se nakonec radoval Novák, který zvítězil 22:14. Ivoš se tak dostal do problémů, zda vůbec postoupí dále. Jak již bylo napsáno Irena dosáhla GP 0,65. Ivoš nakonec dosáhl na GP 0,661. V turnaji se tak zachránil pouze o jednu kvartu a to dělal dva body z dohrávky proti Novákovi.
V sobotu po dvanácté hodině tak začala skupinová fáze turnaje. Hrálo se do 30-ti bodů na maximálně 35 náběhů. A k vidění byli hezké výkony. Skupinu A vyhrál domácí obhájce celkové primátu v seriálu Velkých cen z předešlých dvou sezon Jan Aleš na průměr 1,395 ! Za ním skončil se stejným ziskem tří bodů Ivo Gazdoš, který dosáhl na GP 1,276. Skupinu B vyhrál Vladimír Stareček před Adamem Bačou. Stareček nejprve sehrál remízový zápas s prostějovským Zdenkem Galíčkem. Galíčka pak porazil Bača v poměru 30:20 na 26 náběhů a turnaj tak pro hráče z Prostějova skončil. V zápase o první místo porazil Stareček Baču 30:24 na 22 náběhů ! Oba dosáhli rovněž průměru přes 1. Skupinu C vyhrál Radek Novák. Ten nejprve porazil klubové kolegu Kohouta na 21 náběhů. Posléze sehrál remízovou partii s Janem Hudákem. V zápase mezi Kohoutem a Hudákem o postup do čtvrtfinále potřeboval nutně zvítězit domácí hráč. I případná remíza by stačila k postupu jabloneckému hráči. Hudák v zápase po 21. náběhu vedl 15:24. Avšak v tom momentu zahrál Kohout nejvyšší sérii turnaje 10. Kohout dovedl partii jako první do konce. Zápas dohrál ve 28. náběhu. Na Hudáka tak čekal jasný úkol. Buďto třemi body zremizovat a zajistit si postup do čtvrtfinále nebo se s turnajem rozloučit. No a Honzovi se povedla první varianta. Zahrál sérii tří bodů a s turnajem se loučil domácí Štěpán Kohout. Z papírově nejslabší skupiny D postoupil Ráček s Walachem. Všichni hráči skupiny dosáhli na dva body za jednu výhru. O prvních dvou postupujících rozhodl vyšší GP než měl třetí Ettel.
Nedělní čtvrtfinále odstartovalo zápasy nasazených hráčů 4-5 a 3-6. Ivo Gazdoš porazil Milana Ráčka v poměru 30:18 na 22 náběhů. Ivoš vyrovnal nejvyšší sérii turnaje 10 ! Druhý zápas byl o poznání dramatičtější. Novák s Bačou neustále přetahovali o vedení. Nakonec jako první dohrál domácí hráč. Bača měl dělat dva body na dohrávku. První zahraný bod nedopadl úplně nejlépe. Obě koule byly v rozích. Bača strk krátký-dlouhý-dlouhý přitahoval. Avšak málo a jeho koule trochu lízla třetí kouli v rohu již z prvního dlouhého mantinelu. Novák tak vyhrál o jeden bod na 29 náběhů. Ve druhém kole byly výkony ještě lepší. Honza Aleš zametl s Láďou Walachem a partii vyhrál 30:5 na 16 náběhů ! Honza Hudák v závěrečném zápase porazil Laďu Starečka 30:16 na 21 náběhů.
Nejlepší výkon turnaj byl k vidění v semifinálovém klání mezi Ivošem Gazdošem a Honzou Alešem. Ivoš měl po 9. náběhu 6 bodů. Zbylých 29 bodů Ivoš sehrál na 9 náběhů ! Zápis 8-1-1-5-2-2-4-0-6. Honza této kadenci nedokázal vzdorovat. Ale z dohrávky se mu povedla zahrát na turnaji již třetí série 10 ! Zápas tak skončil 35:24 na 18 náběhů. Na vedlejším stole měl zase skvělý začátek Radek Novák. Ten měl po 9. náběhu celkem 24 bodů, zatímco jeho soupeř Honza Hudák pouze bodů 5. Radkovi se ale nastolené tempo nepovedlo udržet a na zbylých 11 bodů potřeboval dlouhých 16 náběhů. Ale i tak JP 1,4.
Úvod finálové partie měl lepší havířovský Ivo Gazdoš. Po 12. náběhu vedl 11:18. Po 18. náběhu prohrával Novák již o 12 bodů – 12:24. Radkovi se však povedlo zápas otočit na stav 31:30. Ve 30. náběhu měl navíc sérii tří bodů a hrál poslední bod. Nepříjemnou pozici, kdy mu červená koule ležela nepříjemně na dlouhém mantinelu, nedal. Ivoš kontroval dvěma body. Stav po 30. náběhu byl 34:32. Radek měl na stole pozici, kdy hrál s falší do mantinelu dlouhý-krátký-dlouhý. Nepříjemné pro něj bylo, že musel hrát levou rukou a navíc tempoval přes kouli. Strk těsně vynechává. Ivoš nabídnutou šanci využívá a zápas třemi body ukončuje.
Ivo Gazdoš se tak ujímá průběžného vedení seriálu Velkých cen a do žebříčku si připsal 40 bodů. Druhý Radek Novák má na svém kontě bodů 32. Ivo zahrál generální průměr 1,124. Avšak zdaleka to nebyl nejlepší výkon turnaje. Honza Aleš zahrál skvělý generál 1,48 ! Jedná se o jeden z nejlepších výkonů českého hráče vůbec. Český rekord v tomto měřítku drží Martin Boháč, který na republikovém šampionátu v roce 2009 zahrál GP 1,566.
Seriál Velkých cen pokračuje v říjnu druhým turnajem v Prostějově. Přihlašovat se můžete do této neděle 14. října. 
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Livescore
Videogalerie turnaje

Další top zprávy

Jaspers prvně v kariéře vítězí v Hurghadě

10.12.2018

Dva nejlepší hráči sezony se střetli ve finále posledního World cupu roku 2018. Světová jednička, vítěz dvou World cupů, vítěz celkového seriálu World cupů již před posledním turnajem v Hurghadě čelil aktuálnímu mistru světa, vítězi jednoho World cupu a nového světového rekordmana, který jako první zahrál deset průměr v oficiálním zápase trojbandu do 40-ti bodů. To byl finálový zápas sedmého World cupu sezony mezi Frédéricem Caudronem a Dickem Jaspersem. Jako vítěz odešel o tři roky starší Holanďan Dick Jaspers. Vystřídal tak po téměř 13-ti měsících svého finálového protivníka na pozici číslo jedna světového žebříčku.

Extraliga v trojbandu – 4. hrací víkend

10.12.2018

Kladenský celek v sestavě Novák, Aleš, Kohout, Váša a náhradníky Markupem a Korecem je podzimním mistrem extraligové soutěže v trojbandu čtyřčlenných družstev. Pěti násobní obhájci titul uv podzimní části sezony neprohráli, mají skore 47:9 a náskok čtyř bodů před druhou Porubou. O uplynulém víkendu bylo na programu poslední kolo podzimní části sezony, kdy byl na programu pouze jeden zápas pro každý tým. Vlivem příjezdu našich hráčů z World cupu z Hurghady byly zápasy Kladna s Trmicemi a Poruby s Prostějovem odehrány v neděli.

Van Silfhout vítězí v Bohumíně

3.12.2018

Mnohonásobný mistr Holandska Michel van Silfhout se stal vítězem 16. ročníku tradičního turnaje mistrů města Bohumína. Holanďan o svém celkovém vítězství rozhodnul poté, co v rozhodující třetí disciplíně trojbandu za stavu 12:3 dohrál domácímu hráči Miroslavu Andrejovskému zápas sérií 12-ti bodů. Michel tak vylepšil svůj výsledek z loňského roku, kdy ve finále podlehl Rakušanovi Arnimu Kahoferovi a raduje se ze svého premiérového bohumínského vítězství.

O Novákově vítězství rozhodnul druhý rozstřel

26.11.2018

Neuvěřitelně dramatický závěr mělo finále v pořadí již letošní 3. Velké ceny v trojbandu, která se uskutečnila o u plynulém víkendu v Praze na Žižkově. Vítěz předešlých dvou turnajů havířovský Ivo Gazdoš zremizoval zápas Radku Novákovi sérií tří bodů. O vítězi, tak po dlouhé době rozhodoval rozstřel. A na Žižkově byly k vidění hned dva. Ten první totiž skončil v poměru 2:2. Ivo byl velmi blízko třetímu bodu. Lehká tuž v Ivošův neprospěch ale poslala hráče do druhého rozstřelu. V něm zahrál Radek znovu dva body. Ivo nedobře zahrál zahajovací pozici a druhý strk vynechal. Radek tak oplatil Ivovi porážku o jeden bod ze zářijové Velké ceny na Kladně. 

Jedenáctkrát účast ve finále, z toho deset vítězství

19.11.2018

Padesátiletý Belgičan Eddy Merkcx jubilejně podesáté v kariéře vyhrál turnaj světové série v trojbandu  Ve finále letošního šestého World cupu sezony jasně porazil Řeka Filippose Kasidokostase v poměru 40:19: na 19 náběhů. Eddy se pyšní fantastickou statistikou finálových účastí na World cupu. Z jedenácti účastí prohrál pouze jednou a historickém medailovém žebříčku se posunul na páté místo před Raymonda Ceulemanse. Po tomto turnaji je také jasno o celkovém vítězi seriálu World cupů tohoto kalendářního roku. Frédéric Caudron je před posledním World cupem, který je na programu v prosinci v Hurghadě, v nedostižném vedení právě před jeho krajanem Merckxem.

Extraliga v trojbandu – 3. hrací víkend

18.11.2018

Zaváhání Poruby v Jablonci byl největším překvapením třetího hracího víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Kladno znovu neztratilo ani bod a tak vede tabulky již o čtyři body. O nejlepší výkon se postaral Zdenek Galíček, který v nedělním zápase v Jablonci porazil Pavla Škopa v poměru 40:31 na 28 náběhů. Na stejném stole byl v sobotu Radek Hájek znovu proti Pavlovi Škopovi o náběh horší.

Marek Faus podesáté mistrem republiky v jednobandu

11.11.2018

Jubilejní desátý mistrovský titul v disciplíně jednoband na závodním stole vybojoval o uplynulém víkendu hráč SK Billard Centra Praha Marek Faus. Ve finále porazil domácího Mirka Baču na náběhy 112:97. Faus tak v této sezoně zvítězil na všech technických MČR a zajistil si tak start na dubnovém evropském šampionátu. 

Průměr 1,6 v podání Radka Nováka a série 15 a 12

5.11.2018

Plno kvalitních výkonů bylo k vidění ve druhém hracím víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Hvězdou kola je Radek Novák, který ze dvou zápasů zahrál průměr 1,600 ! Byly k vidění dva zápasy do 40-ti bodů na 24 náběhů, jeden zápas do 30-ti bodů na 17 náběhů a série 15, 12 a třikrát 9 !

Martin Horn stvrdil svůj comeback

30.10.2018

Sedmačtyřicetiletý Němec Martin Horn zažil o uplynulém nedělním odpoledne podruhé v kariéře slastný pocit vítěze turnaje sevětové série. Ve finále letošního 5. World cupu porazil Horn korejského hráče Jae-Ho Cho o jeden bod. Cho potřeboval z dohrávky zahrát čtyři body na remízu. Čtvrtý obtížný buzar však netrefil. Horn slaví triumf na mezinárodní scéně po dlouhých devíti letech. Poprvé vyhrál v turecké Antalyi v roce 2009. Ve světovém žebříčku se Němec posunul ze 46. místa na pozici 23.

Ivo Gazdoš vítězí i v Prostějově

28.10.2018

Rázně vykročil Ivo Gazdoš za celkovým vítězstvím v seriálu Velkých cen v trojbandu. Po zářijové výhře na Kladně se mu povedlo zvítězit i o uplynulém víkendu v Prostějově. V defenzivním finále hraném bez omezení náběhů porazil žižkovského Adama Baču v poměru 35:26. Ivo vede v celkovém pořadí o 28 bodů právě před Adamem. 

Další zpravodajství

Jaspers prvně v kariéře vítězí v Hurghadě

10.12.2018

Dva nejlepší hráči sezony se střetli ve finále posledního World cupu roku 2018. Světová jednička, vítěz dvou World cupů, vítěz celkového seriálu World cupů již před posledním turnajem v Hurghadě čelil aktuálnímu mistru světa, vítězi jednoho World cupu a nového světového rekordmana, který jako první zahrál deset průměr v oficiálním zápase trojbandu do 40-ti bodů. To byl finálový zápas sedmého World cupu sezony mezi Frédéricem Caudronem a Dickem Jaspersem. Jako vítěz odešel o tři roky starší Holanďan Dick Jaspers. Vystřídal tak po téměř 13-ti měsících svého finálového protivníka na pozici číslo jedna světového žebříčku.

Extraliga v trojbandu – 4. hrací víkend

10.12.2018

Kladenský celek v sestavě Novák, Aleš, Kohout, Váša a náhradníky Markupem a Korecem je podzimním mistrem extraligové soutěže v trojbandu čtyřčlenných družstev. Pěti násobní obhájci titul uv podzimní části sezony neprohráli, mají skore 47:9 a náskok čtyř bodů před druhou Porubou. O uplynulém víkendu bylo na programu poslední kolo podzimní části sezony, kdy byl na programu pouze jeden zápas pro každý tým. Vlivem příjezdu našich hráčů z World cupu z Hurghady byly zápasy Kladna s Trmicemi a Poruby s Prostějovem odehrány v neděli.

Van Silfhout vítězí v Bohumíně

3.12.2018

Mnohonásobný mistr Holandska Michel van Silfhout se stal vítězem 16. ročníku tradičního turnaje mistrů města Bohumína. Holanďan o svém celkovém vítězství rozhodnul poté, co v rozhodující třetí disciplíně trojbandu za stavu 12:3 dohrál domácímu hráči Miroslavu Andrejovskému zápas sérií 12-ti bodů. Michel tak vylepšil svůj výsledek z loňského roku, kdy ve finále podlehl Rakušanovi Arnimu Kahoferovi a raduje se ze svého premiérového bohumínského vítězství.

Vánoční turnaj BC Řipská 2018

28.11.2018

Přijměte pozvání na tradiční Vánoční turnaje BC Řipská 2018.

V karambolu se budou hrát kvarty, v poolu devítka. Celý turnaj Vám jako každý rok zpříjemní vánoční menu, skvělá  atmosféra a v neposlední řadě také nemalé finanční výhry a další ceny. Akce je dotována částkou 25 100 Kč!
Podrobnosti naleznete zde.
Těšíme se na Vaši účast!

Vánoční turnaj BK Ekvita Kladno

28.11.2018

Billiard klub Ekvita Kladno

Karambol: Trojband MS
Pool: 9-ball
Šipky: 501 DO

Občerstvení v ceně startovného, od 20 hodin tradiční country

O Novákově vítězství rozhodnul druhý rozstřel

26.11.2018

Neuvěřitelně dramatický závěr mělo finále v pořadí již letošní 3. Velké ceny v trojbandu, která se uskutečnila o u plynulém víkendu v Praze na Žižkově. Vítěz předešlých dvou turnajů havířovský Ivo Gazdoš zremizoval zápas Radku Novákovi sérií tří bodů. O vítězi, tak po dlouhé době rozhodoval rozstřel. A na Žižkově byly k vidění hned dva. Ten první totiž skončil v poměru 2:2. Ivo byl velmi blízko třetímu bodu. Lehká tuž v Ivošův neprospěch ale poslala hráče do druhého rozstřelu. V něm zahrál Radek znovu dva body. Ivo nedobře zahrál zahajovací pozici a druhý strk vynechal. Radek tak oplatil Ivovi porážku o jeden bod ze zářijové Velké ceny na Kladně. 

Jedenáctkrát účast ve finále, z toho deset vítězství

19.11.2018

Padesátiletý Belgičan Eddy Merkcx jubilejně podesáté v kariéře vyhrál turnaj světové série v trojbandu  Ve finále letošního šestého World cupu sezony jasně porazil Řeka Filippose Kasidokostase v poměru 40:19: na 19 náběhů. Eddy se pyšní fantastickou statistikou finálových účastí na World cupu. Z jedenácti účastí prohrál pouze jednou a historickém medailovém žebříčku se posunul na páté místo před Raymonda Ceulemanse. Po tomto turnaji je také jasno o celkovém vítězi seriálu World cupů tohoto kalendářního roku. Frédéric Caudron je před posledním World cupem, který je na programu v prosinci v Hurghadě, v nedostižném vedení právě před jeho krajanem Merckxem.

Extraliga v trojbandu – 3. hrací víkend

18.11.2018

Zaváhání Poruby v Jablonci byl největším překvapením třetího hracího víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Kladno znovu neztratilo ani bod a tak vede tabulky již o čtyři body. O nejlepší výkon se postaral Zdenek Galíček, který v nedělním zápase v Jablonci porazil Pavla Škopa v poměru 40:31 na 28 náběhů. Na stejném stole byl v sobotu Radek Hájek znovu proti Pavlovi Škopovi o náběh horší.

Marek Faus podesáté mistrem republiky v jednobandu

11.11.2018

Jubilejní desátý mistrovský titul v disciplíně jednoband na závodním stole vybojoval o uplynulém víkendu hráč SK Billard Centra Praha Marek Faus. Ve finále porazil domácího Mirka Baču na náběhy 112:97. Faus tak v této sezoně zvítězil na všech technických MČR a zajistil si tak start na dubnovém evropském šampionátu. 

Turnaj mistrů města Bohumína

9.11.2018

BC Bohumín z.s. si Vás dovoluje pozvat k návštěvě 16. ročníku prestižního mezinárodního kulečníkového turnaje

Turnaj mistrů města Bohumína

Turnaj se odehraje v herně BC Bohumín /Čáslavská 1067/

Garantem turnaje je senátor a starosta města Bohumína Petr Vícha.

Vstup zdarma

Hráči turnaje: Michel van Silfhout, Andreas Reichner, Marek Faus, Adam Kozák, Ota Truksa, Milan Ráček, Radek  Hájek, Jan Dvořáček, Mirek Andrejovský.

Pozvánka, propozice turnaje

Více na www.bcbohumin.cz