Ivo Gazdoš triumfuje v Jablonci

20.2.2018

Čtyři turnaje seriálu Velkých cen v trojbandu na závodním stole přinesly čtyři různé vítěze. O uplynulém víkendu se v jabloneckém klubu z vítězství radoval havířovský hráč Ivo Gazdoš, když ve finále porazil domácího Jana Hudáka v poměru 35:21 na 25 náběhů. Ivo odehrál velice povedený turnaj. Jeho generální průměr měl hodnotu 1,143. Nicméně v před-kvalifikační části turnaje byl velmi blízko vyřazení.
Celkem dvaatřicet hráčů se zúčastnilo čtvrtého pokračování seriálu Velkých cen v trojbandu. Pořadatelství se ujal klub TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Znovu to byl organizačně náročný turnaj. Turnaj začal již ve čtvrtek v 16:00 a na programu bylo až do nedělního finále celkem 23 kol. Domácím se ale znovu povedlo uspořádat turnaj na kvalitní úrovni a vše probíhalo bez komplikací. Po celý turnaj se navíc hrálo s časovým omezením 40-ti vteřin a tak nedocházelo k zásadním prodlevám v harmonogramu turnaje. Již tradičně jsme mohli po celý průběh turnaje sledovat živý přenos. Jabloneckému klubu patří za organizaci velké poděkování.
Čtvrteční část turnaje měla na programu dvě před-před kvalifikační skupiny. Favoriti byli jasní. Ve skupině A to byl Ota Truksa, v béčku Marek Faus, který se na turnaji jednotlivců v trojbandu objevil po více než deseti letech. Oba zmínění hráči si postup do pátku zajistili. Nicméně Ota měl co dělat s domácím Petrem Bušanským. Partii otočil až v samotném závěru, když z dohrávky musel na výhru udělat jeden bod.
Žižkovský Ota Truksa se kvalifikoval do obávané před-kvalifikační skupiny D, kde na něj čekali nepříjemní soupeři Ivo Gazdoš a Marek Váša. Marek Faus postoupil k Najzarovi s Pechmanem, kde mu nic nebránilo v postupu dále turnajem. Před-kvalifikační skupinu A vyhrál domácí Jan Hudák. Postup se ale nerodil snadno. Honza v prním zápase porazil hráče SK Billard Centra Praha Libora Šváru v poměru 20:3 na 12 náběhů. Zápas ukončil po sobě jdoucími sériemi 6 a 5. Třetí hráč skupiny prostějovský Ivo Coufalík ale přijel do Jablonce ve velké formě a nehodlal nic darovat domácímu hráči zadarmo. Ivo porazil Šváru na 21 náběhů. Ve vzájemném zápase o postup do další části turnaje se Ivovi povedl začátek a po 9. náběhu se dostal do vedení 8:14 ! Honza ihned kontroval čtyřmi body. Závěr partie byl vypjatý. Nakonec se šlo v posledním 25. náběhu ke stolu za stavu 19:18 pro domácího borce. Honza bod netrefil. Ivo měl dohrávku. K postupu potřeboval v partii zvítězit. Případná remíza hrála ve prospěch Honzy díky vyššímu GP. Ivo však nedal zahajovací strk a tak Honza vyhrál o jeden bod. Skupinu B ovládl hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek, když porazil Kratochvíla a Kudlíka. Zamotaná byla poslední skupina D. V prvním zápase jasně porazil kladenský Marek Váša Truksu v poměru 20:4 na 18 náběhů. Ota tedy neměl v podstatě žádnou šanci na postup. Do postupových bojů se však zapojil, když dokázal o jeden bod porazit papírového favorita skupiny a také celého turnaje Ivo Gazdoše. Hráč havířovského klubu potřeboval z dohrávky udělat tři body na remízu. Třetí těžkou obrácenou kvartu však nedal. Ivo zaznamenal pouze 11 bodů na 25 náběhů a to znamenalo, že ani výhra nad Vášou mu díky horšímu GP nemusela stačit. Ivo musel předvést skvělý výkon. Navíc musel spoléhat, že jeho soupeř moc bodovat nebude. Ostřílený Gazdoš zahrál parádní výkon, když partii dohrál ve 12. náběhu. Markovi se navíc nevedlo a udělal pouze 4 body. Gazdoš tak postoupil na GP. Jeho hodnota byla 0,837, hráče z Kladna 0,800. Marek potřeboval zahrát o dvě kvarty více …
V pátek odpoledne začala poslední fáze kvalifikace. Hrálo se do 25-ti bodů na 30 náběhů. Do kvalifikační skupiny A postoupil k žižikovským hráčům Sibaiovi a Walachovi nejlepší hráč z predešlé fáze Hudák. V bratrovražedném souboji zvítězil po nevalném výkonu z obou stran Walach. Domácí Honza Hudák si pak poradil s oběma soupeři. V prvním zápase se Sibaiem sice čelil kvalitnímu začátku svého soupeře, který měl 8 na 2 náběhy. Devátý bod ale žižkovský hráč zaznamenal až v náběhu 11. Honza navíc v předešlém náběhu partii definitivně otočil skvělou sérií 11 ! Ta byla nejvyšší dosaženou na turnaji. Zbylé tři body ale Honza dohrával sedm náběhů. Škoda, mohla to být partie na dva a více průměr. Výkon v partii s Walachem již nebyl tak dobrý. Honza ale v podklidu zvítězil 23:15. Ze skupiny B si postup do hlavní části turnaje zajistil Petr Markup, hráč BK Ekvita Kladno. V prvním zápase skupiny předvedl skvělý start rozehraný Marek Faus na studeného Marcela Dirna. Marek měl 11 bodů na 3 náběhy. Série 3-7-1. Hráč Billard Centra nakonec zvítězil 25:16 na 25 náběhů. V dalším zápase remizoval Petr Markup s Marcelem Dirnem 15:15. Petr Markup nedal z dohrávky zahajovací pozici na vítezství v partii. V ranním sobotním přímém zápase o postup mezi Markupem a Fausem bylo jasné, že pokud chtěl kladenský hráč pomýšlet na postup, tak musel Fause porazit. Markup se po 16. náběhu ujal vedení 13:6 a partii nakonec dovedl do vítězného konce. Velké drama o postup znovu sehrál Vladimír Stareček s nepříjemnou soupeřkou Irenou Hambálkovou. Oba zmínění hráči porazili třetího hráče skupiny Bílka. Ve vzájemném zápase Irena, která v pátek slavila narozeniny, po celý průběh vedla. Ve 29. náběhu vedla 15:12. Stareček šel ale ke stolu a zahrál sérii 3 a skore srovnal. Irena v posledním náběhu musela udělat minimálně bod. Případná remíza by hrála ve prospěch havířovského hráče, který měl vyšší GP. Sextu se štěstím trefila. Následující strk krátký-dlouhý-dlouhý-krátký těsně nedala. Starečekovi tedy stačilo k zajištění si postupu trefit zahajovací pozici. Bílou trefil doplna a zhluboka si oddechl. V poslední skupině D předváděl skvělé výkony Ivo Gazdoš. Klubového kolegu Vintrochu porazil 25:4 na 16 náběhů. Ve druhém zápase s Korcem měl Ivo ve 14. náběhu sérii šest a rozhodčí hlásil poslední bod. Sedmý nedal a poslední bod dohrával 10 náběhů ! Konečný GP ze skupiny 1,25.
Ivo Gazdoš jakožto nejlepší hráč kvalifikační fáze postoupil do skupiny A k Janu Alešovi a Jiřímu Přečkovi. Hrálo se do 30-ti bodů na maximálně 35 náběhů. Ivo v prvním zápase porazil Přečka 28:22. V zápase s Alešem, kdy měl Ivo již v zádech oproti prvnímu zápasu kladenského hráče v turnaji již pět zápasů, předvedl havířovský hráč skvostný úvod. Na 6 náběhů měl 20 bodů. Série 2-3-2-3-5-5. Ivo zápas ukončil v náběhu 19. sérií 4. Honza měl na svém kontě 18 bodů. Honza Aleš pak v přímém souboji o postup do čtvrtfinále porazil Jirku Přečka jasně 30:11 na 30 náběhů. Do skupiny B k nasazeným Kozákovi a Ziogasovi postoupil Hudák. Honzovi se v úvodním zápase proti klubovému kolegovi vůbec nevedlo. Po 27. náběhu bylo skore 21:10 pro Janise. Honza se ale nevzdal a předvedl velice dobrý závěr zápasu. Na posledních 8 náběhů zahrál 5-1-1-0-0-4-2-1. Janis v této fázi zápasu zahrál pouze bod. Hudák dokázal porazit i Kozáka a zajistil si postup z prvního místa. V předposledním kole sobotního dne se tak v přímém souboji o postup utkali Ziogas s Kozákem. Oba hráči předvedli skvělý vstup do zápasu. Po 9. náběhu bylo skore 17:14 pro domácího borce. Janis ale posléze totálně zamrzl. Adam skore zápasu otočil a dohrál požadovaný limit ve 26. náběhu. Janis udělal pouze 4 body. Do skupiny C k nasazeným Bačovi a Ettelovi postoupil Stareček. A havířovský kvalifikant si po průměrných výkonech poradil s oběma hráči a skupinu vyhrál. V souboji o postup porazil žižkovský Bača nejmladšího účastníka turnaje Milana Ettela jasně 30:12 na 26 náběhů. Ve skupině D z prvního místa postoupil do vyřazovací části turnaje Štěpán Kohout. Štěpán porazil v prvním zápase klubového kolegu Markupa 28:20. Ve druhém zápase s Ráčkem čelil kladenský hráč kvalitnímu nástupu bohumínského hráče. Ráček měl na 14 náběhů 18 bodů, zatímco Kohoutovi na počitadle svítilo pouze bodů 8. Ráček ale ve druhé polovině zahrál pouze 4 body. Kohout naopak bodů 22 a zvítězil 22:30 na 30 náběhů. V posledním sobotním kole pak Ráček udolal Markupa 17:15 a postupil do čtvrtfinále.
Nedělní finálový den měl na programu čtyři kola. V prvním čtvrtfinálovém kole se utkali nasazení hráči číslo 3-6 a 4-5. První souboj byl reprízou skupinového klání. Výkony ze skupinové fáze totiž proti sobě znovu ve čtvrtfinále svedli Hudáka s Kozákem. A stejně jako ve skupině se z vítězství radoval domácí Jan Hudák. Trmického hráče porazil 29:23. Na vedlejším stole se oběma hráčům také moc nevedlo. Průběžně vedoucí muž seriálu Velkých cen Honza Aleš porazil havířovského Vladimíra Starečka 23:18. Ve druhém kole čtvrtfinálových zápasů byly k vidění dramatičtější a výkonnostně lepší zápasy. Ráček vedl v souboji se svým týmovým kolegou z Bohumína Gazdošem po 16. náběhu v poměru 16:9. Ivo ale zápas dokonale otočil. A to zejména díky skvělému finiši. Mezi 19. a 29. náběhem Ivo zahrál 20 bodů. Konečné skore 25:30 na 29 náběhů. Největší bitvou o postup mezi poslední čtyři svedl Bača s Kohoutem. Skore po 20. náběhu 17:20 pro Kohouta. O náběh později na počitadle svítila remíza 22:22. Po 24. náběhu ve vedení 23:26 opět Kohout. Ve 29. náběhu se díky sérii 4 dostáva do vedení 28:27 Bača. V náběhu následujícím zápas dvěma body dohrává. Kohout tedy potřebuje tři body z dohrávky na remízu. Třetí bod, buzarovou lámačku na dlouhém mantinelu, pod časovým presem bez možnosti timeoutu nedává.
Semifinálové dvojice byly Gazdoš vs. Aleš a Hudák vs. Bača. V prvním zápase byl k vidění slušný start v podání obou hráčů. Po 5. náběhu bylo skore 9:9. Ivo ale po 8. náběhu svému soupeři odskočil na rozdíl 6 bodů, vedl 16:10. Ivo si náskok udržoval. Honza se přiblížil v 18. náběhu, kdy zahrál sérii 5 a snížil na stav 24:20. Ivovi se ale povedl závěr partie. Na poslední čtyři náběhy zahrál 3-0-4-4. Celkově tak zvítězil 35:25 na 24 náběhů. Na druhém stole předvedl Honza Hudák neskutečný vstup do zápasu. Partii zahájil sérií 9, posléze přidal dvakrát po čtyřech. Po 3. náběhu tak na Adamem Bačou vedl 17:3. Žižkovskému hráči se ale dařilo 14-ti bodový náskok postupně snižovat. Po 13. náběhu již prohrával pouze o čtyři body a to poměrem 24:20. Domácí hráč se ale však znovu včas vzpamatoval a partii dohrál v následujících třech nábězích sériemi 5-2-4. Bača dosáhl na konečný součet 25. bodů. Tuto partii lze tedy směle označit za nejlepší na turnaji. Hudák JP 2,187, Bača JP 1,562 !
Do finálové partie vstoupil velice dobře Ivo Gazdoš. Z výkopu zahrál sérii 6. Po 7. náběhu vedl havířovský hráč 11:4. Honza se nemohl dostat do hry, v této fázi zápasu chyběla v jeho podání vyšší série. Po 16. náběhu bylo skore 18:9. Ivo pak předvedl definitivní atak za ziskem celkového triumfu mezi 18. – 22. náběhem. Zahrál postupně série 4-2-1-3-4. Dostal se již na součet 32. bodů. Honzovi se také povedlo dostat více do hry. Ve zmíněných nábězích zaznamenal celkem 11 bodů, ale na zvrat v zápase to bylo málo. Ivo nakonec finálový zápas ukončil ve 25. náběhu sérií tří bodů. Honza měl na svém kontě bodů 21.
Oproti minulé sezoně tak stále nemáme stejného vítěze alespoń ve dvou turnajích seriálu Velkých cen. V loňské sezoně vyhrál tři z pěti turnajů Honza Aleš. Letos se Honzovi povedlo vyhrát první turnaj na Kladně, kde zahrál GP jeden náběh pod jedna průměr. Pak následovaly vítězství po skvělých výkonech v podání Martina Boháče a Radka Nováka. Martin vyhrál v Prostějově s GP 1,381, Radek na Žižkově v téměř totožném GP 1,333. Čtvrtý letošní vítěz Ivo Gazdoš zahrál rovněž perfektně. V Jablonci potřeboval na 239 kvart 209 náběhů, tedy dosáhl na generální průměr 1,143 ! Druhý Honza Hudák měl GP pod jedna o tři náběhy (226/229), třetí Adam Bača turnaj zakončil dva náběhy pod jedna průměr (105/107). Honza se postaral o nejlepší partii – 35 / 16 JP 2,187 a nejvyšší sérii turnaje 11 !
V boji o celkové vítězství v seriálu Velkých cen nadále vede Honza Aleš. Před posledním turnajem série vede před druhým Adamem Bačou o 5 bodů a před třetím Adamem Kozákem o bodů 10. Honza je tak nejblíže obhajobě celkového vítězství v seriálu z loňské sezony.
Závěrečný turnaj série se uskuteční v termínu 6. – 8. dubna v brněnském klubu AKK. Přihlašovat se můžete do neděle 25. března.
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Pořadí seriálu Velkých cen
Livescore partií

Další top zprávy

Stareček vítězem poslední Velké ceny v jednobandu

18.3.2018

Domácí hráč Vladimír Stareček nenašel tuto sobotu přemožitele a vyhrál poslední turnaj sériálu Velkých cen v jednobandu na závodním stole. 

Extraliga v trojbandu – 10. hrací kolo

11.3.2018

Medailové pozici letošního ročníku Extraligy v trojbandu na závodním stole jsou téměř s jistotou dané. K již známému prvnímu místa Kladna A a druhému místu Poruby se o tomto 9. hracím víkendu rozluštila tajenka třetího místa. Jablonecký tým si připsal další čtyři body do tabulky a má před pronásledovatelem ze Žižkova náskok tří bodů. Hraje se sice ještě o body čtyři, ale nedá se očekávat, že by si jablonecký tým v posledním kole, kdy hraje s Prostějovem a Brnem, nepřipsal ani bod. Pokud stejné soupeře jako Jablonec porazí v posledním kole i Žižkov, tak skončí na čtvrtém místě před trmickým týmem. 

Irena Hambálková mistryní republiky

4.3.2018

Historicky první republikový šampionát žen v trojbandu na závodním stole se včera konal v klubu BK Ekvita Kladno. Celkem se do turnaje přihlásilo šest dam. Mezi největší favortiky patřily Irena Hambálková reprezentující TJ Sokol Žižkov a domácí Veronika Krausová. Pole účastkyň doplnily hráčky poolového kulečníku Veronika Hubrtová /Harleqiun Praha/ a Eva Mašková /SK Billard Centrum Praha/. Pro zbylé dvě účastnice z klubu SK Billiard Club Broumov dámy Renatu Bohadlovou a Hanu Flígerovou to byly vůbec první mistrovské zápasy vůbec.

Olympijský festival v Brně 2018 – Jak jsem to viděl já

4.3.2018

Olympijské hry, které se konaly ve dnech 9.2 – 25. 2. 2018 v Pchjongčchangu v Jižní Koreji, jsou minulostí. Se slavnostním zakončením her, se také uzavřely brány Olympijských festivalů, které byly jejich součástí.

Republikové šampionáty na Žižkově

2.3.2018

Vrcholem letošní sportovní sezony na závodním stole budou republikové šampionáty v trojbandu a jednobandu, které ve spolupráci s Českomoravským billiardovým svazem pořádá klub TJ Sokol Žižkov.

Extraliga v trojbandu – 9. hrací kolo

28.2.2018

Deváté hrací kolo rozluštilo tajenku, kdo obsadí druhou příčku za suverénním vítězem z Kladna. Tým Poruby totiž dokázal o tomto hracím kole porazit jak Žižkov, tak největšího konkurenta v boji u tuto příčku Jablonec nad Nisou. Poruba má tak nad jabloneckým týmem náskok šesti bodů, který již nemůže jablonecký tým reálně, dle papírových předpokladů smazat.
Do tohoto kola nezasáhl brněnský tým. Z důvodu nemoci si zápasy s Kladnem B a Trmicemi odložil.

Extraliga v trojbandu – 8. hrací kolo

13.2.2018

Kladenské Áčko udělalo o tomto 8. hracím víkendu rázný krok za obhajobou titulu v extraligové soutěži čtyřčlenných družstev v trojbandu na závodním stole. Po víkendových výhrách nad Jabloncem a Žižkovem A mají nyní v tabulce náskok 4 bodů nad druhou Porubou. Ve zbylých šesti zápasech je však reálně může ohrozit pouze právě Poruba, se kterou hraje Kladno v posledním kole. Jinak na kladenský tým čekají soupeři ze spodní části tabulky, kde se nedá očekávat ztráta silného vedoucího celku.

Extraliga v trojbandu – 7. hrací kolo

28.1.2018

Všech jedenáct týmů Extraligy trojbandu zasáhlo do sedmého hracího víkendu. Kladenské Áčko přidalo další dvě vítězství ve své cestě za republikovým triumfem. Petr Markup a Marcel Dirn předvedli své nejlepší osobní výkony. Petr v sobotu zahrál 40 na 30, Marcel potřeboval v neděli na stejnou distanci ještě o dva náběhy méně. Pavel Domanský zahrál 30 na 25 a na 18 náběhů. V tomto hracím kole tedy Pavel zaznamenal 60 bodů na 43 náběhů = 1,395 !!

Adam Kozák mistrem ČR v kádru 52/2

28.1.2018

Domácí hráči BC LakoPlastu Trmice ovládli letošní již 64. Mistrovství České republiky v kádru 52/2 na malém stole. Z titulu se radoval Adam Kozák, který v turnaji naprohrál a dosáhl GP 53,33. Druhý Martin Vedral nestačil pouze na svého klubového kolegu a dosáhl GP 51,41 !

Extraliga v trojbandu – 6. hrací kolo

17.1.2018

Deset týmů zasáhlo do šestého hracího víkendu Extraligy v trojbandu na závodním stole. Volno měl vedoucí celek tabulky Kladno A. V tomto kole se hrály dvojzápasy. Trmice s Kladnem B, Žižkov B s Billard Centrem, Brno s Prostějovem, Poruba s Vital sportem a asi nejzajímavějším a nejnapínavějším dvojutkáním byl zápas Žižkova A s Jabloncem.
Mezi pátým a šestým kolem se odehrály dohrávky. Kladno B porazilo na Žižkově tamní Béčko 6:2. Jablonec měl za sebou špatné dvojutkání na Moravě. Jako favorit ztratil po remízách jak v Brně, tak v Prostějově.

Oba zápasy odehrály v sobotu v Ostravě. Jasným favoritem byla Poruba a svou roli potvrdila. Oba zápasy porazila Vital sport poměrem 8:0. V zápase na domácích stolech dohrál Hájek limit 40-ti bodů na 38 náběhů, Pavel Domanský byl ještě o tři náběhy lepší. Pavel předvedl skvostný závěr. Posledních 23 bodů zahrál na 12 náběhů.
BC Poruba – Vital sports 8:0
V odvetném utkání sice nezahráli tak dobře první dva hráči Poruby. Zlepšili se ale Šlechta s Ležákem a tým z Poruby zahrál velmi dobrý generální průměr družstva 0,854.
Vital sports – BC Poruba 0:8
První zápas mezi Trmicemi a Kladnem se odehrál na Kladně. Favoritem byl hostující tým, který bojuje o druhou příčku tabulky. Domácí hráči ale v prvním kole své soupeře na konci partií dokonale zaskočili. Purkyt v zápase s Hroníkem zahrál v posledním náběhu za stavu 23:23 sérii 4. Hroník nedal hned úvodní bod z dohrávky. No a na vedlejším stole se šlo na poslední náběh za stavu 20:18 pro domácího Jardu Korce. Jarda nenechal nic náhodě a zahrál sérii 5. Martin Bálek by tak musel udělat minimálně sedm bodů na remízu. Nakonec udělal tři a prohrál 25:21. Domácí se tak dostali do vedení 4:0.
Trmická dvojice Vedral s Kozákem však hrají letos v této soutěži parádně. Martin nedal žádnou šanci Tichému a navíc dohrál limit 40-ti bodů ve 39. náběhu. Adam Kozák rovněž nepřipustil žádné komlikace a jasně porazil Petra Markupa v poměru 34:19.
Nicméně pro domácí dobrý bod do tabulky za remízu.
BK Ekvita Kladno B – BC LakoPlast Trmice 4:4
V nedělním zápase bylo Kladno také velmi blízko bodovému zisku. Domácí Bálek se v soutěži trápí a již šest zápasů čeká na výhru. Doma podlehl Tichému 18:25. Souboj čtvrtých hráčů byl ve znamení trápení na obou stranách. Nevíme, jak si vyvíjel závěr utkání, ale domácí Hroník nakonec zvítězil o jeden bod nad Purkytem.
Ve druhém kole si domácí dvojice nenechala utéct celkovou výhru. Hostující hráči na Kozáka s Vedralem po oba dny neměli. Tentokrát Adam dohrál limit na 35 náběhů. Martin měl na 40 náběhů 37 bodů.
BC LakoPlast Trmice – BK Ekvita Kladno B 6:2
Nerozhodně skončily zápasy mezi Brnem a Prostějovem. V sobotu se hrálo v herně na Botanické. V prvním kole zahrál velmi dobře domácí Vala, který limit 30-ti bodů dohrál na jedna průměr. Na vedlejším stole skore srovnal hostující Chytil, když porazil Hrdličku.
Ve druhém kole porazil domácí Uher Adámka 24:16. Skore na 4:4 však srovnal Galíček, který dohrál v partii s Hoškem limit 40-bodů na 38 náběhů.
AKK Brno / BC Ponětovice – TJ Kulečník Prostějov 4:4
Sestavy pro nedělní zápasy byly odlišné. Za domácí nastoupil Kalabis, za hosty Filip. Brněnský tým se v prvním kole dostal do vedení 0:4. Filip podal dobrý výkon v partii s Adámkem, když dohrál 30 bodů ve 32. náběhu. Hrdlička pak porazil o dva body Chytila.
Ve druhém kole však velmi dobře zahráli domácí borci. Kalabis porazil Valu 35:20 a Galíček dohrál limit přesně ve 40. náběhu a porazil Hoška o 16 bodů.
TJ Kulečník Prostějov – AKK Brno / BC Ponětovice 4:4
Žižkovské Béčko se utkalo s dalším pražským klubem SK Billard Centrum. Do tohoto zápasu prvně v barvách Žižkova nastoupila nejlepší česká hráčka Irena Hambálková, která přestoupila právě z Billard Centra. Prvně se tak stalo, že Irena nastoupila v jednom týmu se svým manželem Vláďou Hambálkem.
Vítězná byla premiéra Ireny v žižkovským barvách. Hostujícího Libora Šváru porazila 18:15. Na druhém stole nedal šanci Rudolf Bílek Štěpánovi Hovorkovi.
Ve druhém kole byly očekávány vyrovnané zápasy. Naštěstí pro žižkovský tým se v sobotu vůbec nedařilo Pepovi Daňkovi. Pepa podlehl Enginovi Ferahlimu 26:16 a tím bylo jasné, že Béčko Žižkova dva body neminou. V souboji prvních hráčů byl lepším hráčem hostující Janata. Honza skvěle trefoval druhou kouli, zahrál celkem 35 bodů a porazil Vlaďu Hambálka o 14 bodů.
TJ Sokol Žižkov B – SK BC Praha 6:2
V dobrém rozpoložení jistě byli hráči Žižkova před odvetným utkáním se svým sobotním soupeřem. Pro Žižkov navíc hrál fakt, že za domácí nenastoupila jednička týmu Honza Janata. Hostující tým také obměnil sestavu. Hambálkovou nahradil Sibai. Vývoj zápasu však byl naprosto odlišný.
Hned v prvním kole oba domácí hráči získali dva body. Roček porazil o dva body Sibaie a Hovorka předvedl naprosto odlišný výkon oproti sobotě. Bílka porazil 26:23.
Ve druhém kole si zahrál nejlepší výkon kariéry Libor Švára a porazil Ferahliho 28:17. Vše pak dokonal Pepa Daněk, který porazil Hambálka 31:24.
SK BC Praha – TJ Sokol Žižkov B 8:0
Šlágrem kola byl dvojzápas mezi Žižkovem A a Jabloncem. Před šestým hracím víkendem žižkovské Áčko okupovalo druhou příčku. Jablonecký tým, který patří k adeptům na příčky nejvyšší, avšak díky dvěma ztrátám z posledního kola byl díky horšímu skore za svým víkendovým soupeřem.
Žižkov cestoval do Jablonce v ideální sestavě, za domácí nenastoupil Ettel, kterého nahradil Ziogas. Partie to byly urputné avšak také nepřiměřeně dlouhé.
V prvním kole dostal do vedení Žižkov Láďa Walach. Láďa partii otočil se Ziogasem z nepříznivého stavu 27:24 na konečných 29:30. Na druhém stole se odehrál dvou a půl hodinový zápas, v kterém nakonec domácí Tichák díky lepší koncovce porazil Vitouše 30:24.
Ve druhém kole to zpočátku vypadalo na jasné výhry domácích hráčů. Nedařilo se Marcelovi Dirnovi, který podlehl Pavlovi Škopovi 21:37. Na druhém stole byl stav po 19. náběhu 23:31 pro domácí jedničku Hudáka a vše směřovalo k jednoznačnému vítězství domácího týmu. Hudáka ale potkala neuvěřitelná krize. V následujících 15-ti nábězích zahrál pouze dva body. Bača srovnal skore na 33:33. Hudák se pak ve 37. náběhu dostal do vedení 34:37. Bača však zabojoval, dostal se do série a hrál poslední bod. Lámačku dlouhý-dlouhý-krátký k velké radosti nejmenovaného domácího hráče těsně nedal. Hudák však nabídnoutou šanci neproměnil. V předposledním náběhu Bača znovu extrémně těsně nedal skládačku. Hudák zahrál dva body a srovnal skore na 39:39. Domácí hráč měl navíc dohrávku, případná remíza by hrála ve prospěch jabloneckého týmu. Bača ale v posledním náběhu bod neudělal a vše bylo rozhodnuto.
TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou – TJ Sokol Žižkov A 6:2
Do odvetného utkání nastoupil namísto Ziogase mladý Ettel. Sestava Žižkova zůstala stejná. Zásadní změnou však byl fakt, že se na Žižkově hrálo s časovým omezením 40-ti vteřin.
Souboj čtvrtých hráčů ovládl domácí Vitouš. Limit 30-ti bodů dohrál ve 38. náběhu. Ettel měl na svém kontě 22 bodů. Na druhém stole se šlo do pauzy za stavu 16:18 pro Walacha. Tichák, kterému velmi prospěl časový limit, zahrál v následujících pěti nábězích 12 bodů a dostal se do vedení 28:19. Hostující hráč pak sice šestkrát nic nedal, Walachovi se ale dotáhnout nepovedlo. Tichák dohrál ve 34. náběhu a srovnal skore na 2:2.
Úvod zápasu mezi Dirnem a Škopem byl špatný. Pavel šel do pauzy ve vedení 6:12 na 20 náběhů. Po pauze však Pavel začal hrát naprosto skvěle. Marcel se sice ve 22. náběhu díky sérii 5 dotáhl na rozdíl tří bodů. Pavel ale hned kontroval sérií 6. Pavel po pauze sehrál zbývajících 28 bodů na 17 náběhů. Třikrát zahrál séri 6 a porazil Marcela 23:40 na 37 náběhů. Stejně jako v sobotu rozhodovalo o konečné výsledku utkání mezi Bačou a Hudákem. Hostujícímu hráči se sice zpočátku nevedlo tak dobře, jako v sobotu. Závěr utkání však byl stejný. Bača v 15. náběhu díky sérii 6 stáhl vedení svého soupeře na rozdíl jednoho bodu. Honza vedl 15:16. Od té doby se oba hráči tahali o vedení. Bača se ve 33. náběhu dostal do vedení 33:27. Hudák ale během dvou náběhů skore dotáhl na 33:32. Ve 37. náběhu se domácí hráč znovu dostal do vedení o 3 body. Ve zbývajících třech nábězích se ale Bačovi těsně nepovedlo proměnit obtížné pozice, zatímco Hudák se i s jedním šťastným strkem dokázal dostat v posledním náběhu na rozdíl jednoho bodu a navíc měl výhodu dohrávky. Pouze v případě kdyby Honza minul, tak by skore zápasu skončilo remízou. Nicméně jablonecká jednička úvodní pozici s přehledem trefila, přidal ještě další tři body a zvítězil 36:39.
Jablonecký tým tak stejně jako v sobotu zvítězil ve vypjatém zápase poměrem 6:2. Nálada domácích byla na bodu mrazu.
Poznámka k časovému omezení. Nedělní zápas byl o více jako hodinu kratší než v sobotu.
TJ Sokol Žižkov A – TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 2:6

Jablonečtí se díky dvěma výhrám posunuli na druhou příčku tabulky. Bod na ně ztrácí Poruba a Trmice.
Extraliga v trojbandu pokračuje o víkendu 27. – 28. ledna.

Rozlosování soutěže
Průměrový žebříček soutěže
Žebříček soutěže

Další zpravodajství

Stareček vítězem poslední Velké ceny v jednobandu

18.3.2018

Domácí hráč Vladimír Stareček nenašel tuto sobotu přemožitele a vyhrál poslední turnaj sériálu Velkých cen v jednobandu na závodním stole. 

Extraliga v trojbandu – 10. hrací kolo

11.3.2018

Medailové pozici letošního ročníku Extraligy v trojbandu na závodním stole jsou téměř s jistotou dané. K již známému prvnímu místa Kladna A a druhému místu Poruby se o tomto 9. hracím víkendu rozluštila tajenka třetího místa. Jablonecký tým si připsal další čtyři body do tabulky a má před pronásledovatelem ze Žižkova náskok tří bodů. Hraje se sice ještě o body čtyři, ale nedá se očekávat, že by si jablonecký tým v posledním kole, kdy hraje s Prostějovem a Brnem, nepřipsal ani bod. Pokud stejné soupeře jako Jablonec porazí v posledním kole i Žižkov, tak skončí na čtvrtém místě před trmickým týmem. 

Irena Hambálková mistryní republiky

4.3.2018

Historicky první republikový šampionát žen v trojbandu na závodním stole se včera konal v klubu BK Ekvita Kladno. Celkem se do turnaje přihlásilo šest dam. Mezi největší favortiky patřily Irena Hambálková reprezentující TJ Sokol Žižkov a domácí Veronika Krausová. Pole účastkyň doplnily hráčky poolového kulečníku Veronika Hubrtová /Harleqiun Praha/ a Eva Mašková /SK Billard Centrum Praha/. Pro zbylé dvě účastnice z klubu SK Billiard Club Broumov dámy Renatu Bohadlovou a Hanu Flígerovou to byly vůbec první mistrovské zápasy vůbec.

Olympijský festival v Brně 2018 – Jak jsem to viděl já

4.3.2018

Olympijské hry, které se konaly ve dnech 9.2 – 25. 2. 2018 v Pchjongčchangu v Jižní Koreji, jsou minulostí. Se slavnostním zakončením her, se také uzavřely brány Olympijských festivalů, které byly jejich součástí.

MČR 3B a 1B ZS – TJ Sokol Žižkov

2.3.2018

Vážení příznivci kulečníkového sportu,

přijměte pozvání na republikové šampionáty v disciplínách trojband a jednoband na závodním stole.

Více o turnajích čtěte zde.

Republikové šampionáty na Žižkově

2.3.2018

Vrcholem letošní sportovní sezony na závodním stole budou republikové šampionáty v trojbandu a jednobandu, které ve spolupráci s Českomoravským billiardovým svazem pořádá klub TJ Sokol Žižkov.

Extraliga v trojbandu – 9. hrací kolo

28.2.2018

Deváté hrací kolo rozluštilo tajenku, kdo obsadí druhou příčku za suverénním vítězem z Kladna. Tým Poruby totiž dokázal o tomto hracím kole porazit jak Žižkov, tak největšího konkurenta v boji u tuto příčku Jablonec nad Nisou. Poruba má tak nad jabloneckým týmem náskok šesti bodů, který již nemůže jablonecký tým reálně, dle papírových předpokladů smazat.
Do tohoto kola nezasáhl brněnský tým. Z důvodu nemoci si zápasy s Kladnem B a Trmicemi odložil.

Slavné sportovní okamžiky

19.2.2018

Slavné sportovní okamžiky, pořadu internetové TV Stream, se v dnešním díle věnují světové rekordu v sérii v trojbandu ! Autor Pavel Zuna

https://www.stream.cz/sportovni-okamziky/10022855-osmadvacetkrat-za-sebou-svetovy-rekord-v-karambolu-2012

Extraliga v trojbandu – 8. hrací kolo

13.2.2018

Kladenské Áčko udělalo o tomto 8. hracím víkendu rázný krok za obhajobou titulu v extraligové soutěži čtyřčlenných družstev v trojbandu na závodním stole. Po víkendových výhrách nad Jabloncem a Žižkovem A mají nyní v tabulce náskok 4 bodů nad druhou Porubou. Ve zbylých šesti zápasech je však reálně může ohrozit pouze právě Poruba, se kterou hraje Kladno v posledním kole. Jinak na kladenský tým čekají soupeři ze spodní části tabulky, kde se nedá očekávat ztráta silného vedoucího celku.

Extraliga v trojbandu – 7. hrací kolo

28.1.2018

Všech jedenáct týmů Extraligy trojbandu zasáhlo do sedmého hracího víkendu. Kladenské Áčko přidalo další dvě vítězství ve své cestě za republikovým triumfem. Petr Markup a Marcel Dirn předvedli své nejlepší osobní výkony. Petr v sobotu zahrál 40 na 30, Marcel potřeboval v neděli na stejnou distanci ještě o dva náběhy méně. Pavel Domanský zahrál 30 na 25 a na 18 náběhů. V tomto hracím kole tedy Pavel zaznamenal 60 bodů na 43 náběhů = 1,395 !!