Ivo Gazdoš triumfuje v Jablonci

20.2.2018

Čtyři turnaje seriálu Velkých cen v trojbandu na závodním stole přinesly čtyři různé vítěze. O uplynulém víkendu se v jabloneckém klubu z vítězství radoval havířovský hráč Ivo Gazdoš, když ve finále porazil domácího Jana Hudáka v poměru 35:21 na 25 náběhů. Ivo odehrál velice povedený turnaj. Jeho generální průměr měl hodnotu 1,143. Nicméně v před-kvalifikační části turnaje byl velmi blízko vyřazení.
Celkem dvaatřicet hráčů se zúčastnilo čtvrtého pokračování seriálu Velkých cen v trojbandu. Pořadatelství se ujal klub TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Znovu to byl organizačně náročný turnaj. Turnaj začal již ve čtvrtek v 16:00 a na programu bylo až do nedělního finále celkem 23 kol. Domácím se ale znovu povedlo uspořádat turnaj na kvalitní úrovni a vše probíhalo bez komplikací. Po celý turnaj se navíc hrálo s časovým omezením 40-ti vteřin a tak nedocházelo k zásadním prodlevám v harmonogramu turnaje. Již tradičně jsme mohli po celý průběh turnaje sledovat živý přenos. Jabloneckému klubu patří za organizaci velké poděkování.
Čtvrteční část turnaje měla na programu dvě před-před kvalifikační skupiny. Favoriti byli jasní. Ve skupině A to byl Ota Truksa, v béčku Marek Faus, který se na turnaji jednotlivců v trojbandu objevil po více než deseti letech. Oba zmínění hráči si postup do pátku zajistili. Nicméně Ota měl co dělat s domácím Petrem Bušanským. Partii otočil až v samotném závěru, když z dohrávky musel na výhru udělat jeden bod.
Žižkovský Ota Truksa se kvalifikoval do obávané před-kvalifikační skupiny D, kde na něj čekali nepříjemní soupeři Ivo Gazdoš a Marek Váša. Marek Faus postoupil k Najzarovi s Pechmanem, kde mu nic nebránilo v postupu dále turnajem. Před-kvalifikační skupinu A vyhrál domácí Jan Hudák. Postup se ale nerodil snadno. Honza v prním zápase porazil hráče SK Billard Centra Praha Libora Šváru v poměru 20:3 na 12 náběhů. Zápas ukončil po sobě jdoucími sériemi 6 a 5. Třetí hráč skupiny prostějovský Ivo Coufalík ale přijel do Jablonce ve velké formě a nehodlal nic darovat domácímu hráči zadarmo. Ivo porazil Šváru na 21 náběhů. Ve vzájemném zápase o postup do další části turnaje se Ivovi povedl začátek a po 9. náběhu se dostal do vedení 8:14 ! Honza ihned kontroval čtyřmi body. Závěr partie byl vypjatý. Nakonec se šlo v posledním 25. náběhu ke stolu za stavu 19:18 pro domácího borce. Honza bod netrefil. Ivo měl dohrávku. K postupu potřeboval v partii zvítězit. Případná remíza hrála ve prospěch Honzy díky vyššímu GP. Ivo však nedal zahajovací strk a tak Honza vyhrál o jeden bod. Skupinu B ovládl hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek, když porazil Kratochvíla a Kudlíka. Zamotaná byla poslední skupina D. V prvním zápase jasně porazil kladenský Marek Váša Truksu v poměru 20:4 na 18 náběhů. Ota tedy neměl v podstatě žádnou šanci na postup. Do postupových bojů se však zapojil, když dokázal o jeden bod porazit papírového favorita skupiny a také celého turnaje Ivo Gazdoše. Hráč havířovského klubu potřeboval z dohrávky udělat tři body na remízu. Třetí těžkou obrácenou kvartu však nedal. Ivo zaznamenal pouze 11 bodů na 25 náběhů a to znamenalo, že ani výhra nad Vášou mu díky horšímu GP nemusela stačit. Ivo musel předvést skvělý výkon. Navíc musel spoléhat, že jeho soupeř moc bodovat nebude. Ostřílený Gazdoš zahrál parádní výkon, když partii dohrál ve 12. náběhu. Markovi se navíc nevedlo a udělal pouze 4 body. Gazdoš tak postoupil na GP. Jeho hodnota byla 0,837, hráče z Kladna 0,800. Marek potřeboval zahrát o dvě kvarty více …
V pátek odpoledne začala poslední fáze kvalifikace. Hrálo se do 25-ti bodů na 30 náběhů. Do kvalifikační skupiny A postoupil k žižikovským hráčům Sibaiovi a Walachovi nejlepší hráč z predešlé fáze Hudák. V bratrovražedném souboji zvítězil po nevalném výkonu z obou stran Walach. Domácí Honza Hudák si pak poradil s oběma soupeři. V prvním zápase se Sibaiem sice čelil kvalitnímu začátku svého soupeře, který měl 8 na 2 náběhy. Devátý bod ale žižkovský hráč zaznamenal až v náběhu 11. Honza navíc v předešlém náběhu partii definitivně otočil skvělou sérií 11 ! Ta byla nejvyšší dosaženou na turnaji. Zbylé tři body ale Honza dohrával sedm náběhů. Škoda, mohla to být partie na dva a více průměr. Výkon v partii s Walachem již nebyl tak dobrý. Honza ale v podklidu zvítězil 23:15. Ze skupiny B si postup do hlavní části turnaje zajistil Petr Markup, hráč BK Ekvita Kladno. V prvním zápase skupiny předvedl skvělý start rozehraný Marek Faus na studeného Marcela Dirna. Marek měl 11 bodů na 3 náběhy. Série 3-7-1. Hráč Billard Centra nakonec zvítězil 25:16 na 25 náběhů. V dalším zápase remizoval Petr Markup s Marcelem Dirnem 15:15. Petr Markup nedal z dohrávky zahajovací pozici na vítezství v partii. V ranním sobotním přímém zápase o postup mezi Markupem a Fausem bylo jasné, že pokud chtěl kladenský hráč pomýšlet na postup, tak musel Fause porazit. Markup se po 16. náběhu ujal vedení 13:6 a partii nakonec dovedl do vítězného konce. Velké drama o postup znovu sehrál Vladimír Stareček s nepříjemnou soupeřkou Irenou Hambálkovou. Oba zmínění hráči porazili třetího hráče skupiny Bílka. Ve vzájemném zápase Irena, která v pátek slavila narozeniny, po celý průběh vedla. Ve 29. náběhu vedla 15:12. Stareček šel ale ke stolu a zahrál sérii 3 a skore srovnal. Irena v posledním náběhu musela udělat minimálně bod. Případná remíza by hrála ve prospěch havířovského hráče, který měl vyšší GP. Sextu se štěstím trefila. Následující strk krátký-dlouhý-dlouhý-krátký těsně nedala. Starečekovi tedy stačilo k zajištění si postupu trefit zahajovací pozici. Bílou trefil doplna a zhluboka si oddechl. V poslední skupině D předváděl skvělé výkony Ivo Gazdoš. Klubového kolegu Vintrochu porazil 25:4 na 16 náběhů. Ve druhém zápase s Korcem měl Ivo ve 14. náběhu sérii šest a rozhodčí hlásil poslední bod. Sedmý nedal a poslední bod dohrával 10 náběhů ! Konečný GP ze skupiny 1,25.
Ivo Gazdoš jakožto nejlepší hráč kvalifikační fáze postoupil do skupiny A k Janu Alešovi a Jiřímu Přečkovi. Hrálo se do 30-ti bodů na maximálně 35 náběhů. Ivo v prvním zápase porazil Přečka 28:22. V zápase s Alešem, kdy měl Ivo již v zádech oproti prvnímu zápasu kladenského hráče v turnaji již pět zápasů, předvedl havířovský hráč skvostný úvod. Na 6 náběhů měl 20 bodů. Série 2-3-2-3-5-5. Ivo zápas ukončil v náběhu 19. sérií 4. Honza měl na svém kontě 18 bodů. Honza Aleš pak v přímém souboji o postup do čtvrtfinále porazil Jirku Přečka jasně 30:11 na 30 náběhů. Do skupiny B k nasazeným Kozákovi a Ziogasovi postoupil Hudák. Honzovi se v úvodním zápase proti klubovému kolegovi vůbec nevedlo. Po 27. náběhu bylo skore 21:10 pro Janise. Honza se ale nevzdal a předvedl velice dobrý závěr zápasu. Na posledních 8 náběhů zahrál 5-1-1-0-0-4-2-1. Janis v této fázi zápasu zahrál pouze bod. Hudák dokázal porazit i Kozáka a zajistil si postup z prvního místa. V předposledním kole sobotního dne se tak v přímém souboji o postup utkali Ziogas s Kozákem. Oba hráči předvedli skvělý vstup do zápasu. Po 9. náběhu bylo skore 17:14 pro domácího borce. Janis ale posléze totálně zamrzl. Adam skore zápasu otočil a dohrál požadovaný limit ve 26. náběhu. Janis udělal pouze 4 body. Do skupiny C k nasazeným Bačovi a Ettelovi postoupil Stareček. A havířovský kvalifikant si po průměrných výkonech poradil s oběma hráči a skupinu vyhrál. V souboji o postup porazil žižkovský Bača nejmladšího účastníka turnaje Milana Ettela jasně 30:12 na 26 náběhů. Ve skupině D z prvního místa postoupil do vyřazovací části turnaje Štěpán Kohout. Štěpán porazil v prvním zápase klubového kolegu Markupa 28:20. Ve druhém zápase s Ráčkem čelil kladenský hráč kvalitnímu nástupu bohumínského hráče. Ráček měl na 14 náběhů 18 bodů, zatímco Kohoutovi na počitadle svítilo pouze bodů 8. Ráček ale ve druhé polovině zahrál pouze 4 body. Kohout naopak bodů 22 a zvítězil 22:30 na 30 náběhů. V posledním sobotním kole pak Ráček udolal Markupa 17:15 a postupil do čtvrtfinále.
Nedělní finálový den měl na programu čtyři kola. V prvním čtvrtfinálovém kole se utkali nasazení hráči číslo 3-6 a 4-5. První souboj byl reprízou skupinového klání. Výkony ze skupinové fáze totiž proti sobě znovu ve čtvrtfinále svedli Hudáka s Kozákem. A stejně jako ve skupině se z vítězství radoval domácí Jan Hudák. Trmického hráče porazil 29:23. Na vedlejším stole se oběma hráčům také moc nevedlo. Průběžně vedoucí muž seriálu Velkých cen Honza Aleš porazil havířovského Vladimíra Starečka 23:18. Ve druhém kole čtvrtfinálových zápasů byly k vidění dramatičtější a výkonnostně lepší zápasy. Ráček vedl v souboji se svým týmovým kolegou z Bohumína Gazdošem po 16. náběhu v poměru 16:9. Ivo ale zápas dokonale otočil. A to zejména díky skvělému finiši. Mezi 19. a 29. náběhem Ivo zahrál 20 bodů. Konečné skore 25:30 na 29 náběhů. Největší bitvou o postup mezi poslední čtyři svedl Bača s Kohoutem. Skore po 20. náběhu 17:20 pro Kohouta. O náběh později na počitadle svítila remíza 22:22. Po 24. náběhu ve vedení 23:26 opět Kohout. Ve 29. náběhu se díky sérii 4 dostáva do vedení 28:27 Bača. V náběhu následujícím zápas dvěma body dohrává. Kohout tedy potřebuje tři body z dohrávky na remízu. Třetí bod, buzarovou lámačku na dlouhém mantinelu, pod časovým presem bez možnosti timeoutu nedává.
Semifinálové dvojice byly Gazdoš vs. Aleš a Hudák vs. Bača. V prvním zápase byl k vidění slušný start v podání obou hráčů. Po 5. náběhu bylo skore 9:9. Ivo ale po 8. náběhu svému soupeři odskočil na rozdíl 6 bodů, vedl 16:10. Ivo si náskok udržoval. Honza se přiblížil v 18. náběhu, kdy zahrál sérii 5 a snížil na stav 24:20. Ivovi se ale povedl závěr partie. Na poslední čtyři náběhy zahrál 3-0-4-4. Celkově tak zvítězil 35:25 na 24 náběhů. Na druhém stole předvedl Honza Hudák neskutečný vstup do zápasu. Partii zahájil sérií 9, posléze přidal dvakrát po čtyřech. Po 3. náběhu tak na Adamem Bačou vedl 17:3. Žižkovskému hráči se ale dařilo 14-ti bodový náskok postupně snižovat. Po 13. náběhu již prohrával pouze o čtyři body a to poměrem 24:20. Domácí hráč se ale však znovu včas vzpamatoval a partii dohrál v následujících třech nábězích sériemi 5-2-4. Bača dosáhl na konečný součet 25. bodů. Tuto partii lze tedy směle označit za nejlepší na turnaji. Hudák JP 2,187, Bača JP 1,562 !
Do finálové partie vstoupil velice dobře Ivo Gazdoš. Z výkopu zahrál sérii 6. Po 7. náběhu vedl havířovský hráč 11:4. Honza se nemohl dostat do hry, v této fázi zápasu chyběla v jeho podání vyšší série. Po 16. náběhu bylo skore 18:9. Ivo pak předvedl definitivní atak za ziskem celkového triumfu mezi 18. – 22. náběhem. Zahrál postupně série 4-2-1-3-4. Dostal se již na součet 32. bodů. Honzovi se také povedlo dostat více do hry. Ve zmíněných nábězích zaznamenal celkem 11 bodů, ale na zvrat v zápase to bylo málo. Ivo nakonec finálový zápas ukončil ve 25. náběhu sérií tří bodů. Honza měl na svém kontě bodů 21.
Oproti minulé sezoně tak stále nemáme stejného vítěze alespoń ve dvou turnajích seriálu Velkých cen. V loňské sezoně vyhrál tři z pěti turnajů Honza Aleš. Letos se Honzovi povedlo vyhrát první turnaj na Kladně, kde zahrál GP jeden náběh pod jedna průměr. Pak následovaly vítězství po skvělých výkonech v podání Martina Boháče a Radka Nováka. Martin vyhrál v Prostějově s GP 1,381, Radek na Žižkově v téměř totožném GP 1,333. Čtvrtý letošní vítěz Ivo Gazdoš zahrál rovněž perfektně. V Jablonci potřeboval na 239 kvart 209 náběhů, tedy dosáhl na generální průměr 1,143 ! Druhý Honza Hudák měl GP pod jedna o tři náběhy (226/229), třetí Adam Bača turnaj zakončil dva náběhy pod jedna průměr (105/107). Honza se postaral o nejlepší partii – 35 / 16 JP 2,187 a nejvyšší sérii turnaje 11 !
V boji o celkové vítězství v seriálu Velkých cen nadále vede Honza Aleš. Před posledním turnajem série vede před druhým Adamem Bačou o 5 bodů a před třetím Adamem Kozákem o bodů 10. Honza je tak nejblíže obhajobě celkového vítězství v seriálu z loňské sezony.
Závěrečný turnaj série se uskuteční v termínu 6. – 8. dubna v brněnském klubu AKK. Přihlašovat se můžete do neděle 25. března.
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Pořadí seriálu Velkých cen
Livescore partií

Další top zprávy

Jaspers prvně v kariéře vítězí v Hurghadě

10.12.2018

Dva nejlepší hráči sezony se střetli ve finále posledního World cupu roku 2018. Světová jednička, vítěz dvou World cupů, vítěz celkového seriálu World cupů již před posledním turnajem v Hurghadě čelil aktuálnímu mistru světa, vítězi jednoho World cupu a nového světového rekordmana, který jako první zahrál deset průměr v oficiálním zápase trojbandu do 40-ti bodů. To byl finálový zápas sedmého World cupu sezony mezi Frédéricem Caudronem a Dickem Jaspersem. Jako vítěz odešel o tři roky starší Holanďan Dick Jaspers. Vystřídal tak po téměř 13-ti měsících svého finálového protivníka na pozici číslo jedna světového žebříčku.

Extraliga v trojbandu – 4. hrací víkend

10.12.2018

Kladenský celek v sestavě Novák, Aleš, Kohout, Váša a náhradníky Markupem a Korecem je podzimním mistrem extraligové soutěže v trojbandu čtyřčlenných družstev. Pěti násobní obhájci titul uv podzimní části sezony neprohráli, mají skore 47:9 a náskok čtyř bodů před druhou Porubou. O uplynulém víkendu bylo na programu poslední kolo podzimní části sezony, kdy byl na programu pouze jeden zápas pro každý tým. Vlivem příjezdu našich hráčů z World cupu z Hurghady byly zápasy Kladna s Trmicemi a Poruby s Prostějovem odehrány v neděli.

Van Silfhout vítězí v Bohumíně

3.12.2018

Mnohonásobný mistr Holandska Michel van Silfhout se stal vítězem 16. ročníku tradičního turnaje mistrů města Bohumína. Holanďan o svém celkovém vítězství rozhodnul poté, co v rozhodující třetí disciplíně trojbandu za stavu 12:3 dohrál domácímu hráči Miroslavu Andrejovskému zápas sérií 12-ti bodů. Michel tak vylepšil svůj výsledek z loňského roku, kdy ve finále podlehl Rakušanovi Arnimu Kahoferovi a raduje se ze svého premiérového bohumínského vítězství.

O Novákově vítězství rozhodnul druhý rozstřel

26.11.2018

Neuvěřitelně dramatický závěr mělo finále v pořadí již letošní 3. Velké ceny v trojbandu, která se uskutečnila o u plynulém víkendu v Praze na Žižkově. Vítěz předešlých dvou turnajů havířovský Ivo Gazdoš zremizoval zápas Radku Novákovi sérií tří bodů. O vítězi, tak po dlouhé době rozhodoval rozstřel. A na Žižkově byly k vidění hned dva. Ten první totiž skončil v poměru 2:2. Ivo byl velmi blízko třetímu bodu. Lehká tuž v Ivošův neprospěch ale poslala hráče do druhého rozstřelu. V něm zahrál Radek znovu dva body. Ivo nedobře zahrál zahajovací pozici a druhý strk vynechal. Radek tak oplatil Ivovi porážku o jeden bod ze zářijové Velké ceny na Kladně. 

Jedenáctkrát účast ve finále, z toho deset vítězství

19.11.2018

Padesátiletý Belgičan Eddy Merkcx jubilejně podesáté v kariéře vyhrál turnaj světové série v trojbandu  Ve finále letošního šestého World cupu sezony jasně porazil Řeka Filippose Kasidokostase v poměru 40:19: na 19 náběhů. Eddy se pyšní fantastickou statistikou finálových účastí na World cupu. Z jedenácti účastí prohrál pouze jednou a historickém medailovém žebříčku se posunul na páté místo před Raymonda Ceulemanse. Po tomto turnaji je také jasno o celkovém vítězi seriálu World cupů tohoto kalendářního roku. Frédéric Caudron je před posledním World cupem, který je na programu v prosinci v Hurghadě, v nedostižném vedení právě před jeho krajanem Merckxem.

Extraliga v trojbandu – 3. hrací víkend

18.11.2018

Zaváhání Poruby v Jablonci byl největším překvapením třetího hracího víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Kladno znovu neztratilo ani bod a tak vede tabulky již o čtyři body. O nejlepší výkon se postaral Zdenek Galíček, který v nedělním zápase v Jablonci porazil Pavla Škopa v poměru 40:31 na 28 náběhů. Na stejném stole byl v sobotu Radek Hájek znovu proti Pavlovi Škopovi o náběh horší.

Marek Faus podesáté mistrem republiky v jednobandu

11.11.2018

Jubilejní desátý mistrovský titul v disciplíně jednoband na závodním stole vybojoval o uplynulém víkendu hráč SK Billard Centra Praha Marek Faus. Ve finále porazil domácího Mirka Baču na náběhy 112:97. Faus tak v této sezoně zvítězil na všech technických MČR a zajistil si tak start na dubnovém evropském šampionátu. 

Průměr 1,6 v podání Radka Nováka a série 15 a 12

5.11.2018

Plno kvalitních výkonů bylo k vidění ve druhém hracím víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Hvězdou kola je Radek Novák, který ze dvou zápasů zahrál průměr 1,600 ! Byly k vidění dva zápasy do 40-ti bodů na 24 náběhů, jeden zápas do 30-ti bodů na 17 náběhů a série 15, 12 a třikrát 9 !

Martin Horn stvrdil svůj comeback

30.10.2018

Sedmačtyřicetiletý Němec Martin Horn zažil o uplynulém nedělním odpoledne podruhé v kariéře slastný pocit vítěze turnaje sevětové série. Ve finále letošního 5. World cupu porazil Horn korejského hráče Jae-Ho Cho o jeden bod. Cho potřeboval z dohrávky zahrát čtyři body na remízu. Čtvrtý obtížný buzar však netrefil. Horn slaví triumf na mezinárodní scéně po dlouhých devíti letech. Poprvé vyhrál v turecké Antalyi v roce 2009. Ve světovém žebříčku se Němec posunul ze 46. místa na pozici 23.

Ivo Gazdoš vítězí i v Prostějově

28.10.2018

Rázně vykročil Ivo Gazdoš za celkovým vítězstvím v seriálu Velkých cen v trojbandu. Po zářijové výhře na Kladně se mu povedlo zvítězit i o uplynulém víkendu v Prostějově. V defenzivním finále hraném bez omezení náběhů porazil žižkovského Adama Baču v poměru 35:26. Ivo vede v celkovém pořadí o 28 bodů právě před Adamem. 

Další zpravodajství

Jaspers prvně v kariéře vítězí v Hurghadě

10.12.2018

Dva nejlepší hráči sezony se střetli ve finále posledního World cupu roku 2018. Světová jednička, vítěz dvou World cupů, vítěz celkového seriálu World cupů již před posledním turnajem v Hurghadě čelil aktuálnímu mistru světa, vítězi jednoho World cupu a nového světového rekordmana, který jako první zahrál deset průměr v oficiálním zápase trojbandu do 40-ti bodů. To byl finálový zápas sedmého World cupu sezony mezi Frédéricem Caudronem a Dickem Jaspersem. Jako vítěz odešel o tři roky starší Holanďan Dick Jaspers. Vystřídal tak po téměř 13-ti měsících svého finálového protivníka na pozici číslo jedna světového žebříčku.

Extraliga v trojbandu – 4. hrací víkend

10.12.2018

Kladenský celek v sestavě Novák, Aleš, Kohout, Váša a náhradníky Markupem a Korecem je podzimním mistrem extraligové soutěže v trojbandu čtyřčlenných družstev. Pěti násobní obhájci titul uv podzimní části sezony neprohráli, mají skore 47:9 a náskok čtyř bodů před druhou Porubou. O uplynulém víkendu bylo na programu poslední kolo podzimní části sezony, kdy byl na programu pouze jeden zápas pro každý tým. Vlivem příjezdu našich hráčů z World cupu z Hurghady byly zápasy Kladna s Trmicemi a Poruby s Prostějovem odehrány v neděli.

Van Silfhout vítězí v Bohumíně

3.12.2018

Mnohonásobný mistr Holandska Michel van Silfhout se stal vítězem 16. ročníku tradičního turnaje mistrů města Bohumína. Holanďan o svém celkovém vítězství rozhodnul poté, co v rozhodující třetí disciplíně trojbandu za stavu 12:3 dohrál domácímu hráči Miroslavu Andrejovskému zápas sérií 12-ti bodů. Michel tak vylepšil svůj výsledek z loňského roku, kdy ve finále podlehl Rakušanovi Arnimu Kahoferovi a raduje se ze svého premiérového bohumínského vítězství.

Vánoční turnaj BC Řipská 2018

28.11.2018

Přijměte pozvání na tradiční Vánoční turnaje BC Řipská 2018.

V karambolu se budou hrát kvarty, v poolu devítka. Celý turnaj Vám jako každý rok zpříjemní vánoční menu, skvělá  atmosféra a v neposlední řadě také nemalé finanční výhry a další ceny. Akce je dotována částkou 25 100 Kč!
Podrobnosti naleznete zde.
Těšíme se na Vaši účast!

Vánoční turnaj BK Ekvita Kladno

28.11.2018

Billiard klub Ekvita Kladno

Karambol: Trojband MS
Pool: 9-ball
Šipky: 501 DO

Občerstvení v ceně startovného, od 20 hodin tradiční country

O Novákově vítězství rozhodnul druhý rozstřel

26.11.2018

Neuvěřitelně dramatický závěr mělo finále v pořadí již letošní 3. Velké ceny v trojbandu, která se uskutečnila o u plynulém víkendu v Praze na Žižkově. Vítěz předešlých dvou turnajů havířovský Ivo Gazdoš zremizoval zápas Radku Novákovi sérií tří bodů. O vítězi, tak po dlouhé době rozhodoval rozstřel. A na Žižkově byly k vidění hned dva. Ten první totiž skončil v poměru 2:2. Ivo byl velmi blízko třetímu bodu. Lehká tuž v Ivošův neprospěch ale poslala hráče do druhého rozstřelu. V něm zahrál Radek znovu dva body. Ivo nedobře zahrál zahajovací pozici a druhý strk vynechal. Radek tak oplatil Ivovi porážku o jeden bod ze zářijové Velké ceny na Kladně. 

Jedenáctkrát účast ve finále, z toho deset vítězství

19.11.2018

Padesátiletý Belgičan Eddy Merkcx jubilejně podesáté v kariéře vyhrál turnaj světové série v trojbandu  Ve finále letošního šestého World cupu sezony jasně porazil Řeka Filippose Kasidokostase v poměru 40:19: na 19 náběhů. Eddy se pyšní fantastickou statistikou finálových účastí na World cupu. Z jedenácti účastí prohrál pouze jednou a historickém medailovém žebříčku se posunul na páté místo před Raymonda Ceulemanse. Po tomto turnaji je také jasno o celkovém vítězi seriálu World cupů tohoto kalendářního roku. Frédéric Caudron je před posledním World cupem, který je na programu v prosinci v Hurghadě, v nedostižném vedení právě před jeho krajanem Merckxem.

Extraliga v trojbandu – 3. hrací víkend

18.11.2018

Zaváhání Poruby v Jablonci byl největším překvapením třetího hracího víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Kladno znovu neztratilo ani bod a tak vede tabulky již o čtyři body. O nejlepší výkon se postaral Zdenek Galíček, který v nedělním zápase v Jablonci porazil Pavla Škopa v poměru 40:31 na 28 náběhů. Na stejném stole byl v sobotu Radek Hájek znovu proti Pavlovi Škopovi o náběh horší.

Marek Faus podesáté mistrem republiky v jednobandu

11.11.2018

Jubilejní desátý mistrovský titul v disciplíně jednoband na závodním stole vybojoval o uplynulém víkendu hráč SK Billard Centra Praha Marek Faus. Ve finále porazil domácího Mirka Baču na náběhy 112:97. Faus tak v této sezoně zvítězil na všech technických MČR a zajistil si tak start na dubnovém evropském šampionátu. 

Turnaj mistrů města Bohumína

9.11.2018

BC Bohumín z.s. si Vás dovoluje pozvat k návštěvě 16. ročníku prestižního mezinárodního kulečníkového turnaje

Turnaj mistrů města Bohumína

Turnaj se odehraje v herně BC Bohumín /Čáslavská 1067/

Garantem turnaje je senátor a starosta města Bohumína Petr Vícha.

Vstup zdarma

Hráči turnaje: Michel van Silfhout, Andreas Reichner, Marek Faus, Adam Kozák, Ota Truksa, Milan Ráček, Radek  Hájek, Jan Dvořáček, Mirek Andrejovský.

Pozvánka, propozice turnaje

Více na www.bcbohumin.cz