Ivo Gazdoš triumfuje v Jablonci

20.2.2018

Čtyři turnaje seriálu Velkých cen v trojbandu na závodním stole přinesly čtyři různé vítěze. O uplynulém víkendu se v jabloneckém klubu z vítězství radoval havířovský hráč Ivo Gazdoš, když ve finále porazil domácího Jana Hudáka v poměru 35:21 na 25 náběhů. Ivo odehrál velice povedený turnaj. Jeho generální průměr měl hodnotu 1,143. Nicméně v před-kvalifikační části turnaje byl velmi blízko vyřazení.
Celkem dvaatřicet hráčů se zúčastnilo čtvrtého pokračování seriálu Velkých cen v trojbandu. Pořadatelství se ujal klub TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Znovu to byl organizačně náročný turnaj. Turnaj začal již ve čtvrtek v 16:00 a na programu bylo až do nedělního finále celkem 23 kol. Domácím se ale znovu povedlo uspořádat turnaj na kvalitní úrovni a vše probíhalo bez komplikací. Po celý turnaj se navíc hrálo s časovým omezením 40-ti vteřin a tak nedocházelo k zásadním prodlevám v harmonogramu turnaje. Již tradičně jsme mohli po celý průběh turnaje sledovat živý přenos. Jabloneckému klubu patří za organizaci velké poděkování.
Čtvrteční část turnaje měla na programu dvě před-před kvalifikační skupiny. Favoriti byli jasní. Ve skupině A to byl Ota Truksa, v béčku Marek Faus, který se na turnaji jednotlivců v trojbandu objevil po více než deseti letech. Oba zmínění hráči si postup do pátku zajistili. Nicméně Ota měl co dělat s domácím Petrem Bušanským. Partii otočil až v samotném závěru, když z dohrávky musel na výhru udělat jeden bod.
Žižkovský Ota Truksa se kvalifikoval do obávané před-kvalifikační skupiny D, kde na něj čekali nepříjemní soupeři Ivo Gazdoš a Marek Váša. Marek Faus postoupil k Najzarovi s Pechmanem, kde mu nic nebránilo v postupu dále turnajem. Před-kvalifikační skupinu A vyhrál domácí Jan Hudák. Postup se ale nerodil snadno. Honza v prním zápase porazil hráče SK Billard Centra Praha Libora Šváru v poměru 20:3 na 12 náběhů. Zápas ukončil po sobě jdoucími sériemi 6 a 5. Třetí hráč skupiny prostějovský Ivo Coufalík ale přijel do Jablonce ve velké formě a nehodlal nic darovat domácímu hráči zadarmo. Ivo porazil Šváru na 21 náběhů. Ve vzájemném zápase o postup do další části turnaje se Ivovi povedl začátek a po 9. náběhu se dostal do vedení 8:14 ! Honza ihned kontroval čtyřmi body. Závěr partie byl vypjatý. Nakonec se šlo v posledním 25. náběhu ke stolu za stavu 19:18 pro domácího borce. Honza bod netrefil. Ivo měl dohrávku. K postupu potřeboval v partii zvítězit. Případná remíza hrála ve prospěch Honzy díky vyššímu GP. Ivo však nedal zahajovací strk a tak Honza vyhrál o jeden bod. Skupinu B ovládl hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek, když porazil Kratochvíla a Kudlíka. Zamotaná byla poslední skupina D. V prvním zápase jasně porazil kladenský Marek Váša Truksu v poměru 20:4 na 18 náběhů. Ota tedy neměl v podstatě žádnou šanci na postup. Do postupových bojů se však zapojil, když dokázal o jeden bod porazit papírového favorita skupiny a také celého turnaje Ivo Gazdoše. Hráč havířovského klubu potřeboval z dohrávky udělat tři body na remízu. Třetí těžkou obrácenou kvartu však nedal. Ivo zaznamenal pouze 11 bodů na 25 náběhů a to znamenalo, že ani výhra nad Vášou mu díky horšímu GP nemusela stačit. Ivo musel předvést skvělý výkon. Navíc musel spoléhat, že jeho soupeř moc bodovat nebude. Ostřílený Gazdoš zahrál parádní výkon, když partii dohrál ve 12. náběhu. Markovi se navíc nevedlo a udělal pouze 4 body. Gazdoš tak postoupil na GP. Jeho hodnota byla 0,837, hráče z Kladna 0,800. Marek potřeboval zahrát o dvě kvarty více …
V pátek odpoledne začala poslední fáze kvalifikace. Hrálo se do 25-ti bodů na 30 náběhů. Do kvalifikační skupiny A postoupil k žižikovským hráčům Sibaiovi a Walachovi nejlepší hráč z predešlé fáze Hudák. V bratrovražedném souboji zvítězil po nevalném výkonu z obou stran Walach. Domácí Honza Hudák si pak poradil s oběma soupeři. V prvním zápase se Sibaiem sice čelil kvalitnímu začátku svého soupeře, který měl 8 na 2 náběhy. Devátý bod ale žižkovský hráč zaznamenal až v náběhu 11. Honza navíc v předešlém náběhu partii definitivně otočil skvělou sérií 11 ! Ta byla nejvyšší dosaženou na turnaji. Zbylé tři body ale Honza dohrával sedm náběhů. Škoda, mohla to být partie na dva a více průměr. Výkon v partii s Walachem již nebyl tak dobrý. Honza ale v podklidu zvítězil 23:15. Ze skupiny B si postup do hlavní části turnaje zajistil Petr Markup, hráč BK Ekvita Kladno. V prvním zápase skupiny předvedl skvělý start rozehraný Marek Faus na studeného Marcela Dirna. Marek měl 11 bodů na 3 náběhy. Série 3-7-1. Hráč Billard Centra nakonec zvítězil 25:16 na 25 náběhů. V dalším zápase remizoval Petr Markup s Marcelem Dirnem 15:15. Petr Markup nedal z dohrávky zahajovací pozici na vítezství v partii. V ranním sobotním přímém zápase o postup mezi Markupem a Fausem bylo jasné, že pokud chtěl kladenský hráč pomýšlet na postup, tak musel Fause porazit. Markup se po 16. náběhu ujal vedení 13:6 a partii nakonec dovedl do vítězného konce. Velké drama o postup znovu sehrál Vladimír Stareček s nepříjemnou soupeřkou Irenou Hambálkovou. Oba zmínění hráči porazili třetího hráče skupiny Bílka. Ve vzájemném zápase Irena, která v pátek slavila narozeniny, po celý průběh vedla. Ve 29. náběhu vedla 15:12. Stareček šel ale ke stolu a zahrál sérii 3 a skore srovnal. Irena v posledním náběhu musela udělat minimálně bod. Případná remíza by hrála ve prospěch havířovského hráče, který měl vyšší GP. Sextu se štěstím trefila. Následující strk krátký-dlouhý-dlouhý-krátký těsně nedala. Starečekovi tedy stačilo k zajištění si postupu trefit zahajovací pozici. Bílou trefil doplna a zhluboka si oddechl. V poslední skupině D předváděl skvělé výkony Ivo Gazdoš. Klubového kolegu Vintrochu porazil 25:4 na 16 náběhů. Ve druhém zápase s Korcem měl Ivo ve 14. náběhu sérii šest a rozhodčí hlásil poslední bod. Sedmý nedal a poslední bod dohrával 10 náběhů ! Konečný GP ze skupiny 1,25.
Ivo Gazdoš jakožto nejlepší hráč kvalifikační fáze postoupil do skupiny A k Janu Alešovi a Jiřímu Přečkovi. Hrálo se do 30-ti bodů na maximálně 35 náběhů. Ivo v prvním zápase porazil Přečka 28:22. V zápase s Alešem, kdy měl Ivo již v zádech oproti prvnímu zápasu kladenského hráče v turnaji již pět zápasů, předvedl havířovský hráč skvostný úvod. Na 6 náběhů měl 20 bodů. Série 2-3-2-3-5-5. Ivo zápas ukončil v náběhu 19. sérií 4. Honza měl na svém kontě 18 bodů. Honza Aleš pak v přímém souboji o postup do čtvrtfinále porazil Jirku Přečka jasně 30:11 na 30 náběhů. Do skupiny B k nasazeným Kozákovi a Ziogasovi postoupil Hudák. Honzovi se v úvodním zápase proti klubovému kolegovi vůbec nevedlo. Po 27. náběhu bylo skore 21:10 pro Janise. Honza se ale nevzdal a předvedl velice dobrý závěr zápasu. Na posledních 8 náběhů zahrál 5-1-1-0-0-4-2-1. Janis v této fázi zápasu zahrál pouze bod. Hudák dokázal porazit i Kozáka a zajistil si postup z prvního místa. V předposledním kole sobotního dne se tak v přímém souboji o postup utkali Ziogas s Kozákem. Oba hráči předvedli skvělý vstup do zápasu. Po 9. náběhu bylo skore 17:14 pro domácího borce. Janis ale posléze totálně zamrzl. Adam skore zápasu otočil a dohrál požadovaný limit ve 26. náběhu. Janis udělal pouze 4 body. Do skupiny C k nasazeným Bačovi a Ettelovi postoupil Stareček. A havířovský kvalifikant si po průměrných výkonech poradil s oběma hráči a skupinu vyhrál. V souboji o postup porazil žižkovský Bača nejmladšího účastníka turnaje Milana Ettela jasně 30:12 na 26 náběhů. Ve skupině D z prvního místa postoupil do vyřazovací části turnaje Štěpán Kohout. Štěpán porazil v prvním zápase klubového kolegu Markupa 28:20. Ve druhém zápase s Ráčkem čelil kladenský hráč kvalitnímu nástupu bohumínského hráče. Ráček měl na 14 náběhů 18 bodů, zatímco Kohoutovi na počitadle svítilo pouze bodů 8. Ráček ale ve druhé polovině zahrál pouze 4 body. Kohout naopak bodů 22 a zvítězil 22:30 na 30 náběhů. V posledním sobotním kole pak Ráček udolal Markupa 17:15 a postupil do čtvrtfinále.
Nedělní finálový den měl na programu čtyři kola. V prvním čtvrtfinálovém kole se utkali nasazení hráči číslo 3-6 a 4-5. První souboj byl reprízou skupinového klání. Výkony ze skupinové fáze totiž proti sobě znovu ve čtvrtfinále svedli Hudáka s Kozákem. A stejně jako ve skupině se z vítězství radoval domácí Jan Hudák. Trmického hráče porazil 29:23. Na vedlejším stole se oběma hráčům také moc nevedlo. Průběžně vedoucí muž seriálu Velkých cen Honza Aleš porazil havířovského Vladimíra Starečka 23:18. Ve druhém kole čtvrtfinálových zápasů byly k vidění dramatičtější a výkonnostně lepší zápasy. Ráček vedl v souboji se svým týmovým kolegou z Bohumína Gazdošem po 16. náběhu v poměru 16:9. Ivo ale zápas dokonale otočil. A to zejména díky skvělému finiši. Mezi 19. a 29. náběhem Ivo zahrál 20 bodů. Konečné skore 25:30 na 29 náběhů. Největší bitvou o postup mezi poslední čtyři svedl Bača s Kohoutem. Skore po 20. náběhu 17:20 pro Kohouta. O náběh později na počitadle svítila remíza 22:22. Po 24. náběhu ve vedení 23:26 opět Kohout. Ve 29. náběhu se díky sérii 4 dostáva do vedení 28:27 Bača. V náběhu následujícím zápas dvěma body dohrává. Kohout tedy potřebuje tři body z dohrávky na remízu. Třetí bod, buzarovou lámačku na dlouhém mantinelu, pod časovým presem bez možnosti timeoutu nedává.
Semifinálové dvojice byly Gazdoš vs. Aleš a Hudák vs. Bača. V prvním zápase byl k vidění slušný start v podání obou hráčů. Po 5. náběhu bylo skore 9:9. Ivo ale po 8. náběhu svému soupeři odskočil na rozdíl 6 bodů, vedl 16:10. Ivo si náskok udržoval. Honza se přiblížil v 18. náběhu, kdy zahrál sérii 5 a snížil na stav 24:20. Ivovi se ale povedl závěr partie. Na poslední čtyři náběhy zahrál 3-0-4-4. Celkově tak zvítězil 35:25 na 24 náběhů. Na druhém stole předvedl Honza Hudák neskutečný vstup do zápasu. Partii zahájil sérií 9, posléze přidal dvakrát po čtyřech. Po 3. náběhu tak na Adamem Bačou vedl 17:3. Žižkovskému hráči se ale dařilo 14-ti bodový náskok postupně snižovat. Po 13. náběhu již prohrával pouze o čtyři body a to poměrem 24:20. Domácí hráč se ale však znovu včas vzpamatoval a partii dohrál v následujících třech nábězích sériemi 5-2-4. Bača dosáhl na konečný součet 25. bodů. Tuto partii lze tedy směle označit za nejlepší na turnaji. Hudák JP 2,187, Bača JP 1,562 !
Do finálové partie vstoupil velice dobře Ivo Gazdoš. Z výkopu zahrál sérii 6. Po 7. náběhu vedl havířovský hráč 11:4. Honza se nemohl dostat do hry, v této fázi zápasu chyběla v jeho podání vyšší série. Po 16. náběhu bylo skore 18:9. Ivo pak předvedl definitivní atak za ziskem celkového triumfu mezi 18. – 22. náběhem. Zahrál postupně série 4-2-1-3-4. Dostal se již na součet 32. bodů. Honzovi se také povedlo dostat více do hry. Ve zmíněných nábězích zaznamenal celkem 11 bodů, ale na zvrat v zápase to bylo málo. Ivo nakonec finálový zápas ukončil ve 25. náběhu sérií tří bodů. Honza měl na svém kontě bodů 21.
Oproti minulé sezoně tak stále nemáme stejného vítěze alespoń ve dvou turnajích seriálu Velkých cen. V loňské sezoně vyhrál tři z pěti turnajů Honza Aleš. Letos se Honzovi povedlo vyhrát první turnaj na Kladně, kde zahrál GP jeden náběh pod jedna průměr. Pak následovaly vítězství po skvělých výkonech v podání Martina Boháče a Radka Nováka. Martin vyhrál v Prostějově s GP 1,381, Radek na Žižkově v téměř totožném GP 1,333. Čtvrtý letošní vítěz Ivo Gazdoš zahrál rovněž perfektně. V Jablonci potřeboval na 239 kvart 209 náběhů, tedy dosáhl na generální průměr 1,143 ! Druhý Honza Hudák měl GP pod jedna o tři náběhy (226/229), třetí Adam Bača turnaj zakončil dva náběhy pod jedna průměr (105/107). Honza se postaral o nejlepší partii – 35 / 16 JP 2,187 a nejvyšší sérii turnaje 11 !
V boji o celkové vítězství v seriálu Velkých cen nadále vede Honza Aleš. Před posledním turnajem série vede před druhým Adamem Bačou o 5 bodů a před třetím Adamem Kozákem o bodů 10. Honza je tak nejblíže obhajobě celkového vítězství v seriálu z loňské sezony.
Závěrečný turnaj série se uskuteční v termínu 6. – 8. dubna v brněnském klubu AKK. Přihlašovat se můžete do neděle 25. března.
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Pořadí seriálu Velkých cen
Livescore partií

Další top zprávy

Extraliga v trojbandu – 1. hrací víkend

19.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala dlouhodobá nejvyšší soutěž v trojbandu čtyřčlenných družstev na závodním stole. Soutěž doznala oproti minulé sezoně několika změn. Díky celkem 14-ti přihlášeným týmům se soutěž rozdělila na dvě úrovně. Do Extraligy je nasazano osm družstev dle pořadí z minulé sezony. Zbylých šest družstev tvoří soutěž 1. ligy. Co se týče postupu a sestupu, tak osmý tým Extraligy přímo nahradí vítěz 1. ligy. Sedmý tým Extraligy sehraje s druhým týmem 1. ligy na neutrálních stolech barážové dvojutkání. Obhájcem titulu z posledních dvou sezon je tým BK Ekvita Kladno. Stejně jako v uplynulé sezoně bude pro družstva velkou motivací vize kvalifikovat se na evropský šampionát klubových družstev, který se uskuteční na konci června v Portu. S největší pravděpodobností se do Porta kvalifikují dva naše týmy. Sekce karambol podpoří vítěze soutěže částkou 50 tísíc korun, druhého v pořadí částkou poloviční. Také jako přípravu na tuto mezinárodní akci je od této sezony povinností hrát zápasy s časovým omezením 40-ti vteřin. Toto je řešeno pomocí online počitadla výsledkového servisu a tak vývoj všech zápasů soutěže je možné sledovat online nebo si průběh zápasu můžeme projít zpětně. Ze žižkovského klubu se navíc všechny zápasy přenášejí živě. Všechny zápasy zůstávají v archivu Youtube kanálu žižkovského klubu.

Přehled nové sportovní sezony

13.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala zápasy oblastních tříd nová sportovní sezona sekce karambol Českomoravského billiardového svazu. Co přinese ? Pojďme se na ni podívat v souhrnném článku.

Týden s Eddym

17.8.2018

Celý uplynulý týden strávil vicemistr světa v trojbandu z roku 2010 Belgičan Eddy Leppens v České republice. Od pátku do středy odtrénoval celkem 36 hodin s našimi vybranými dvanácti hráči. Čtvrteční odpoledne strávil Eddy v trmickém klubu, kde na pozvání pana Jiřího Skriby a za účasti primátorky statutárního města Ústí nad Labem Ing. Věry Nechybové, postupně trénoval domácí nejlepší hráče, předvedl ukázku technických disciplín a nakonec odehrál tři přátelské partie a předvedl několik exhibičních strků.

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

25.7.2018

Po roční odmlce se znovu povedl dotáhnout ke zdárnému konci tréninkový kemp se zahraničním trenérem. Stejně jako v červenci 2016 do Česka zavítá aktuální osmnáctý hráč světového žebříčku Belgičan Eddy Leppens. Eddy u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká, na pozvání pana Skriby, exhibiční vystoupení v trmickém klubu.

Merckx vyhrává 3CC Masters a 40000$

16.7.2018

Za svou mnohaletou kariéru si ještě nikdy Belgičan Eddy Merckx neodnesl šek v takové výši za turnajové vítězství. Eddy se stal vítězem první edice nové série turnajů 3-Cushion Challenge World Masters, když ve finále porazil svého krajana Eddyho Leppense v poměru 57:19. 24 hráčů turnaje si rozdělilo prize money ve výši 220 000$. Eddy jako vítěz obdržel šek na 40 000$.

Frédéric Caudron je vládcem světového trojbandu

9.7.2018

Slaví zisk jubilejního dvacátého World cupu. Je úřadující mistr světa, vicemistr Evropy, letos vyhrál dva World cupy ze čtyř, je první ve světovém žebříčku o dva parníky před zbytkem pole a celkové vítězství v letošním seriálu World cupů mu uteče jen velmi těžce. Řeč je o padesátiletém jedinečném Mr. E.T. Belgičanu Frédéricu Caudronovi, který bez pochyby zažívá nejlepší období své hráčské kariéry.

BC Ostrava podruhé vítězí na Dunajském poháru

3.7.2018

Po sobě jdoucí čtyřnásobný mistr české extraligové soutěže v technických disciplínách tým Billiard club Ostrava se stal letošním vítězem již devátého ročníku Dunajského poháru. Turnaje se účastní mistři Česka, Rakouska a Německa. Tentokrát se turnaj odehrál v německém Kemptenu. Družstvo Ostravy v tradičním složení Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek zvítězilo v obou zápasech a svou čtvrtou účast na Dunajském poháru přetavilo ve druhé vítězství.

1. sympozium federací C.E.B.

26.6.2018

Místo konání – Porto – Estádio do Dragão F.C. Porto
Datum konání – 9. června 2018
Účastnící: Rakousko, Belgie, Česká republika, Francie, Německo, Holandsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko 

Dick Jaspers po dvou letech triumfuje na World cupu

20.6.2018

Před turnajem obhajoval ve světovém žebříčku 54 bodů. Případná porážka v prvním kole by ho posunula na hranici světové čtrnáctky a nebezpečí pádů do kvalifikačních kol turnajů světové série. V pravý moment ale holandská stálice světové trojbandové scény Dick Jaspers zabral a to navíc takovým způsobem, že dokázal celý turnaj ovládnout. Jaspers po čtyřech prohraných finále World cupu v řadě, jeho poslední výhra se datuje na začátek roku 2016, porazil v belgickém Blankenberge Turka Semiha Sayginera 40:33 na 17 náběhů. Tento triumf Holanďana posunul zpět do klidných vod popředí světového žebříčku a do žil se mu vlila jeho pověstná jistota.

FBN Tekstil SBK vítězem ME klubových týmů v trojbandu

17.6.2018

Jubilejní 60. ročník Mistrovství Evropy čtyřčlenných týmů v trojbandu, který hostil obhájce titulu z loňského roku F.C. Porto, vyhrál turecký tým FBN Tekstil SBK hrající v sestavě Tayfun Tasdemir, Murat Naci Coklu, Can Capak a Gokhan Salman. Turci ve finále porazili holandský tým S.I.S. Schoonmaak v poměru 4:4, když se poslední zápas mezi jedničkami týmů Hofmanem a Tasdemirem nedohrál, protože Turci již v tu dobu měli vyšší průměr. Turecký tým tak vyhrává tuto soutěž podruhé za poslední tři roky. Před třemi lety vyhráli i díky pomoci Frédérica Caudrona. V minulém roce podlehli ve finále portugalskému F.C. Porto, za které hrál Blomdahl se Sanchezem.

Další zpravodajství

Extraliga v trojbandu – 1. hrací víkend

19.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala dlouhodobá nejvyšší soutěž v trojbandu čtyřčlenných družstev na závodním stole. Soutěž doznala oproti minulé sezoně několika změn. Díky celkem 14-ti přihlášeným týmům se soutěž rozdělila na dvě úrovně. Do Extraligy je nasazano osm družstev dle pořadí z minulé sezony. Zbylých šest družstev tvoří soutěž 1. ligy. Co se týče postupu a sestupu, tak osmý tým Extraligy přímo nahradí vítěz 1. ligy. Sedmý tým Extraligy sehraje s druhým týmem 1. ligy na neutrálních stolech barážové dvojutkání. Obhájcem titulu z posledních dvou sezon je tým BK Ekvita Kladno. Stejně jako v uplynulé sezoně bude pro družstva velkou motivací vize kvalifikovat se na evropský šampionát klubových družstev, který se uskuteční na konci června v Portu. S největší pravděpodobností se do Porta kvalifikují dva naše týmy. Sekce karambol podpoří vítěze soutěže částkou 50 tísíc korun, druhého v pořadí částkou poloviční. Také jako přípravu na tuto mezinárodní akci je od této sezony povinností hrát zápasy s časovým omezením 40-ti vteřin. Toto je řešeno pomocí online počitadla výsledkového servisu a tak vývoj všech zápasů soutěže je možné sledovat online nebo si průběh zápasu můžeme projít zpětně. Ze žižkovského klubu se navíc všechny zápasy přenášejí živě. Všechny zápasy zůstávají v archivu Youtube kanálu žižkovského klubu.

Přehled nové sportovní sezony

13.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala zápasy oblastních tříd nová sportovní sezona sekce karambol Českomoravského billiardového svazu. Co přinese ? Pojďme se na ni podívat v souhrnném článku.

Týden s Eddym

17.8.2018

Celý uplynulý týden strávil vicemistr světa v trojbandu z roku 2010 Belgičan Eddy Leppens v České republice. Od pátku do středy odtrénoval celkem 36 hodin s našimi vybranými dvanácti hráči. Čtvrteční odpoledne strávil Eddy v trmickém klubu, kde na pozvání pana Jiřího Skriby a za účasti primátorky statutárního města Ústí nad Labem Ing. Věry Nechybové, postupně trénoval domácí nejlepší hráče, předvedl ukázku technických disciplín a nakonec odehrál tři přátelské partie a předvedl několik exhibičních strků.

Länderkampf 2018

4.8.2018

BC Kladno vs. Sachsen-Aanhalt

Tradiční turnaj v trojbandu mezi hráči klubu BC Ekvita Kladno a výběrem spolkové země Sasko-Anhaltsko.

Hlavní hvězdou je přední světový hráč, mistr Dánska a finalista mistrovství světa Dion Nelin.

Program turnaje

program

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

25.7.2018

Po roční odmlce se znovu povedl dotáhnout ke zdárnému konci tréninkový kemp se zahraničním trenérem. Stejně jako v červenci 2016 do Česka zavítá aktuální osmnáctý hráč světového žebříčku Belgičan Eddy Leppens. Eddy u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká, na pozvání pana Skriby, exhibiční vystoupení v trmickém klubu.

Merckx vyhrává 3CC Masters a 40000$

16.7.2018

Za svou mnohaletou kariéru si ještě nikdy Belgičan Eddy Merckx neodnesl šek v takové výši za turnajové vítězství. Eddy se stal vítězem první edice nové série turnajů 3-Cushion Challenge World Masters, když ve finále porazil svého krajana Eddyho Leppense v poměru 57:19. 24 hráčů turnaje si rozdělilo prize money ve výši 220 000$. Eddy jako vítěz obdržel šek na 40 000$.

Frédéric Caudron je vládcem světového trojbandu

9.7.2018

Slaví zisk jubilejního dvacátého World cupu. Je úřadující mistr světa, vicemistr Evropy, letos vyhrál dva World cupy ze čtyř, je první ve světovém žebříčku o dva parníky před zbytkem pole a celkové vítězství v letošním seriálu World cupů mu uteče jen velmi těžce. Řeč je o padesátiletém jedinečném Mr. E.T. Belgičanu Frédéricu Caudronovi, který bez pochyby zažívá nejlepší období své hráčské kariéry.

BC Ostrava podruhé vítězí na Dunajském poháru

3.7.2018

Po sobě jdoucí čtyřnásobný mistr české extraligové soutěže v technických disciplínách tým Billiard club Ostrava se stal letošním vítězem již devátého ročníku Dunajského poháru. Turnaje se účastní mistři Česka, Rakouska a Německa. Tentokrát se turnaj odehrál v německém Kemptenu. Družstvo Ostravy v tradičním složení Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek zvítězilo v obou zápasech a svou čtvrtou účast na Dunajském poháru přetavilo ve druhé vítězství.

1. sympozium federací C.E.B.

26.6.2018

Místo konání – Porto – Estádio do Dragão F.C. Porto
Datum konání – 9. června 2018
Účastnící: Rakousko, Belgie, Česká republika, Francie, Německo, Holandsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko 

Dick Jaspers po dvou letech triumfuje na World cupu

20.6.2018

Před turnajem obhajoval ve světovém žebříčku 54 bodů. Případná porážka v prvním kole by ho posunula na hranici světové čtrnáctky a nebezpečí pádů do kvalifikačních kol turnajů světové série. V pravý moment ale holandská stálice světové trojbandové scény Dick Jaspers zabral a to navíc takovým způsobem, že dokázal celý turnaj ovládnout. Jaspers po čtyřech prohraných finále World cupu v řadě, jeho poslední výhra se datuje na začátek roku 2016, porazil v belgickém Blankenberge Turka Semiha Sayginera 40:33 na 17 náběhů. Tento triumf Holanďana posunul zpět do klidných vod popředí světového žebříčku a do žil se mu vlila jeho pověstná jistota.