Merckx znovu potvrdil finálovou dominanci

12.11.2019

Ta statistika je až neuvěřitelná. Dvanáct finálových účastí, jedenáct výher. Rodiče Eddyho Merckxe pojmenovali svého syna po slavném cyklistovi s přezdívkou kanibal velmi správně. Tentokrát při příležitosti letošního šestého World cupu v korejském Guri neměl ve finále šanci Francouz Jérémy Bury. Eddy zvítězil 40:16 na 16 náběhů a z Jižní Koreji si odváží prémii 16 000€. Jediná finálová porážka Merckxe na turnaji World cupu se datuje do roku 2008, kdy prohrál se Sanchezem 3:0 na sety.

Nápravník s Ettelem si rozdělili juniorské tituly

11.11.2019

Třetí akci v průběhu tohoto kalendářního roku se povedlo uspořádat pro nejmladší členy naší karambolové sekce. Stejně jako v únoru se v klubu TJ Sokol Žižkov uskutečnil dvoudenní juniorský šampionát na malém stole. Sobotní volné hry se zúčastnilo dvanáct hráčů, nedělního trojbandu osm hráčů. A jelikož se náš nejlepší junior Milan Ettel neúčastnil volné hry, tak byla šance na zisk mistrovského titulu i pro ostatní hráče. Nakonec tuto šanci ukořistil Matěj Nápravník reprezentující klub TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, který porazil Matouše Kuchaře z Čermné nad Orlicí. Matěj se do finále probojoval i v neděli. Chvíli to vypadalo, že by mohl zaskočit favorita turnaje Milana Ettela. Vedení 3:9 se však během čtyř náběhů rozplynulo a Milan svého soupeře porazil 15:12 na 13 náběhů.

Marek Faus pojedenácté mistrem ČR v jednobandu

11.11.2019

Marek Faus, hráč SK Billiard Centra Praha, zvítězil o uplynulém víkendu na republikovém šampionátu v jednobandu na závodním stole, který se uskutečnil v trmickém klubu. Ve finále porazil domácího hráče Martina Vedrala zejména díky skvostné sérii 70-ti bodů. Pro Marka se jedná o jeho 11. republikový titul v této disciplíně.

Eddy Leppens hvězdou druhého hracího víkendu

4.11.2019

O uplynulém víkendu pokračovala extraligová soutěž v trojbandu svým druhým hracím víkendem. Toto hrací kolo bylo okořeněno účastí dvou zahraničních hráčů. Za tým BC Vítkov – Sokol Žižkov nastoupil Belgičan Eddy Leppens, za kladenské Áčko německý hráč Michael Puse. Severomoravské týmy Poruby a Havířova čekaly zápasy v Jablonci a s kladenským Béčkem. Šlágrem kola ale byl nedělní zápas na Žižkově, kde domácí hostili vedoucí Kladno A.

Haeng-Jik Kim vyhrává potřetí World cup

29.10.2019

Hráčské >složení finálového dne letošního pátého World cupu v holandském Veghelu by tipoval málokdo. Antonio Montes, Duc Ahn Chien Nquyen a k nim známější Lutfi Cenet a Haeng Jik Kim. Poslední dva jmenovaní si zahráli o triumf na tomto krásném turnaji. Turek Cenet ani přes vedení 24:3 po 5. náběhu nedokázat stát prvně vítězem turnajem World cupu. Korejský čtyřnásobný juniorský mistr světa Kim zápas i přes ne úplně závratně vysoké série otočil a potřetí se raduje ze zisku trofeje pro vítěze turnaje světové série. Domácí Dick Jaspers vyrovnal v osmifinále světový rekord ve výši série na turnaji World cupu. Proti Nquyenovi zahrál sérii 24 bodů !

Miroslav Andrejovský mistrem ČR v kádru 52/2

22.10.2019

Po třiatřiceti letech se do Zlína vrátil tuzemský šampionát v karambolovém kulečníku. V šestaosmdesátém roce v při příležitosti 32. ročníku republikového šampionátu v kádru 52/2 triumfoval za účasti osmi hráčů v tehdejším Gottwaldově přerovský Ladislav Fuksa. V této sportovní sezony se na republikový šampionát přihlásilo celkem sedm hráčů. V systému každý s každým byl neporažen bohumínský hráč Miroslav Andrejovský a po zásluze si tak připisuje svůj jubilejní desátý mistrovský titul, pátý v této disciplíně.

Ivo Gazdoš vítězí na Žižkově s GP 1,379

15.10.2019

Bezpochyby jeden ze svých nejlepších turnajů na velkém stole odehrál havířovský hráč Ivo Gazdoš o uplynulém víkendu na Žižkově, kde se odehrál letošní druhý turnaj seriálu Velkých cen. Ivoš ve finále porazil Radka Nováka 35:24 na 28 náběhů a připsal si 40 bodů do celkového pořadí. Zároveň se také postaral o nejlepší výkon turnaje, kdy ve čtvrtfinále zahrál 30 na 13. Ivoš na turnaji zahrál skvělý generální průměr 1,379 a po zásluze si tak ze Žižkova odvezl pohár pro vítěze.

Myung-Woo Cho potřetí světovým juniorským šampionem

6.10.2019

Dvaadvacetiletý korejský supertalent Myung Woo Cho dle očekávání rozdílem několika tříd zvítězil na juniorském světovém šampionátu v trojbandu ve španělské Valencii. Cho tak v juniorské kategorii navázal na svého krajana Haeng-Jik Kima, který dokonce zvítězil na juniorském šampionátu čtyřikrát. Pro Myunga to byla poslední účast na juniorském šampionátu. Ve finále porazil svého krajana JunSeo Ko v poměru 35:24 na 24 náběhů. Z turnaje zahrál generální průměr 1,792 !

Klompenhouwer slaví čtvrtý světový titul

4.10.2019

Šestatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer slaví zisk svého čtvrtého světového titul v trojbandu žen. Ve finále porazila svoji úhlavní soupeřku Orie Hidu v poměru 30:21 na 27 náběhů. Tímto triumfem se tak Therese dotáhla v historické měření na soupeřku z Japonska. Hida má na svém kontě rovněž čtyři světové tituly a tak z devíti organizovaných šampionátů je jasné, kdo jim vládne.

Extraliga trojbandu – 1. hrací víkend

2.10.2019

O uplynulém víkendu odstartoval nový ročník extraligové soutěže v trojbandu na závodním stole. Stejně jako v loňské sezoně se soutěž čtyřčlenných družstev v trojbandu u nás hraje ve formátu Extraliga a 1. liga na celostátní úrovni. Oproti minulé sezoně je však i prvoligová soutěž naplněna osmi týmy a tak to znamená pro obě soutěže osm hracích víkendů. Z loňské sezony do Extraligy postoupil vítězný tým 1. ligy BC Havířov a v baráži úspěšnější Béčko BC Kladna. Avšak v soutěží zůstal i poražený tým z baráže Béčko TJ Sokola Žižkov. Z Extraligy totiž bohužel odstoupil tým BC LakoPlast Trmice.