Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 
Stejným systémem, na stejném místě se odehrál 2. republikový šampionát v troboji na malém stole. Do turnaje se kvalifikovalo 12 nejlepších hráčů sezony na základě jejich výkonů v disciplínách kádr 52/2, jednoband a trojband. Hráči byli rozděleni do čtyř skupin po třech. První dva si zajistili postup do čtvrtfinále. Po celý turnaj se hrály krátké distance ve zmíněných disciplínách. V kádru se hrálo do sta bodů na maximálně pět náběhů. V jednobandu do 50-ti na maximálně deset náběhů a v trojbandu do 15-ti na maximálně 15 náběhů. Bohužel se turnaje neúčastnil obhájce titulu Pavel Domanský z Kroměříže.
Skupinu A trochu překvapivě vyhrál hráč havířovského klubu Tomáš Cebula. Tomášovi se povedlo zremizovat první zápas s Janem Dvořáčkem a to poté, co prohrál kádr. Honza ho zahrál na drc. Jednoband zahrál Cebula na 5 náběhů a trojband dopadl remízovým stavem. Dvořáček nedal z dohrávky na stavu 8:8 úvodní pozici. Dvořáček tak nutně potřeboval porazit Milana Ráčka. Tomu se však zápas náramně povedl a vyhrál ho 6:0. Kádr na 4, jednoband na 3 a v trojbandu výhra o jeden na 15 náběhů. Pro Dvořáčka to tak znamenalo konec v turnaji.  V závěrečném zápase se tedy hrálo o to, kdo z jakého místa do večerního čtvrtfinále postoupí. Kádr skončil remízou na 4 náběhy. Ve zbylých disciplínách už ale dominoval havířovský hráč a Ráčka porazil 5:1.
Ve skupině B dominoval Miroslav Andrejovský. Bohumínský hráč porazil jak přerovského Mirgu, tak královedvorského Friedu shodně 6:0. Andrejovský tak byl po skupinové fázi bez ztráty setu nasazenou jedničkou do čtvrtfinále. Z druhého místa ze skupiny B postoupil Frieda. Ten hned v úvodním zápase porazil Mirgu v poměru 5:1. Honza zahrál drcovku v kádru.
Ve skupině C muselo dojít na poslední chvíli k hráčské změně. Zdravotně indisponovaného Vladimíra Starečka zaskočil hráč z klub Vital sports Petr Ostruszka. Ten v prvním zápase nestačil na Iva Gazdoše a prohrál 6:0. Ve druhém zápase zvítězil v kádru na Otou Truksou. No nicméně je třeba dodat, že asi oba by nejraději na tuto partii zapomněli. Truksovi se ale povedlo zápas otočit. V jednobandu vyhrál 50:28 na 10 a v trojbandu 14:12. V zápase o první místo zahrál Ota Truksa velmi dobře. Kádr skončil remízou na 5 náběhů. V jednobandu Ota Ivoše porazil v poměru 50:26 na 4 náběhy. A trojbandu začal žižkovský hráč sérií devíti bodů. Pak sice přišla série minel. Ota ale nakonec zápas dovedl do vítězného konce a postoupil z prvního místa.
Skupinu D odstartovala výhra Heřmana Onderky nad Radovanem Hájkem. Onderka zahrál kádr na dva náběhy. Hájek srovnal v jednobandu, když zvítězil o dva body. V trojbandu však Heřman svého favorizovanějšího soupeře zaskočil a vyhrál 15:9 na 14 náběhů. Hájek tak ve druhém zápase s Pavlem Starečkem potřeboval nutně zvítězit. A Radkovi zápas vyšel náramně. Kádr dohrál ve 3. náběhu, jednoband ve 4. náběhu. Trojband dopadl remízou na 9 náběhů. Pavel Stareček potřeboval zápas s Onderkou vyhrát v poměru 5:1 nebo 6:0. Avšak hned v kádru velmi těsně prohrál a bylo po jeho postupových nadějích. Onderka vyhrál celkově 5:1 a postoupil z prvního místa.
Ve večerním čtvrtfinále pokračoval Miroslav Andrejovský ve svém drticím módu. Ani Jan Frieda nedokázal na Andrejovského uhrát ani set. Nutno dodat, že bohumínský hráč zahrál svůj vůbec nejlepší zápas turnaje. Kádr na drc, jednoband na 4 a trojband na 13 náběhů. Až trojband rozhodoval o vítězi zápasu Hájek vs Cebula. Hájek se dostal do vedení 2:0, když zvítězil v kádru 100:32 na 2 náběhy. Cebula však stav srovnal. Jednoband zahrál na tři náběhy. V trojbandu potvrdil roli favorita Radovan Hájek. Za stavu 6:3 zahrál ve 4. náběhu sérii sedmi bodů a i když zbylé dva body dohrával pět náběhů, tak zápas s náskokem dotáhnul do vítězného konce. Úplně stejný průběh měl i zápas mezi Onderkou a Ráčkem. Onderka zahrál kádr na dva náběhy a ujal se vedení. Ráček však jednobandem na tři náběhy stav srovnává. V trojbandu rozhodnul lepší závěr ostravského hráče. Onderka za stavu 10:5 zápas sérií pěti bodů ukončil a postoupil mezi poslední čtyři. Závěrečný čtvrtfinálový zápas byl jednoznačně nejlepším na celém turnaji. Truksa stejně jako ve skupině narazil na Gazdoše. Do zápasu vstoupil drcovkou v kádru ! Gazdoš však stav zápasu srovnává v jednobandu, když zejména díky sérii 31 bodů, dohrává ve 3. náběhu. V trojbandu Ivoš pokračoval ve famózním výkonu. Ve 2. náběhu zahrál 12 sérii, vynechal poslední. Tu však zahrál hned v náběhu následujícím a s přepočteným generálním průměrem 189,28 zaslouženě postupuje do semifinále !
V nedělním semifinále se hrdina sobotního večera Ivo Gazdoš postavil proti Heřmanu Onderkovi. Ivoš čelil stejně jako v zápase s Truksou výzvě otočit vývoj z nepříznivého stavu 2:0. Onderka vyhrál 100:90 na 2 náběhy. V jednobandu ale Ivoš svého soka porazil 50:24 na 6 náběhů. Rozhodoval trojband, ve kterém byl jednoznačný favorit. Nicméně Onderka na turnaji v trojbandu ještě neokusil hořkost porážky a nezaleknul se ani Gazdoše. Zápas ve 12. náběhu dohrál. Ivoš nehrál dobře a čekal ho nelehký úkol. Zápas potřeboval sedmi body zremizovat. To se mu povedlo. Zápas tedy skončil remízou a právě v disciplíně, která skončí remízou se hraje rozstřel. Heřman vyhrál tempo a zahrál dva body. Ivoš nedává zahajovací strk a v turnaji končí. Až ve čtvrtém zápase dokázal někdo porazit Miroslava Andrejovského. Radek Hájek ho totiž porazil v kádru a to o 9 bodů až na limit náběhů. Andrejovský se ale nevzdal a jednoband zahrál na 4 náběhy, na což Hájek nenašel odpověď. Rozhodoval tedy trojband. V této disciplíně byl jasným favoritem Hájek a to také potvrdil. Ve druhém náběhu zahrál sérii osmi bodů a vedl 10:0. Zápas ukončil čtyřmi body v 6. náběhu.
I ve druhém ročníku republikového šampionát v trojboji se Heřman Onderka dokázal probojovat do finále. Minulý rok Heřman prohrál s Pavlem Domanským jasně 6:0. Letos v zápase s Hájkem dokázal ihned potrestat hrubou chybu hráče BC Poruba. Hájkovi chybělo ve 4. náběhy v kádru 6 bodů do konce. Radek ale vynechal a ke stolu už se nepodíval. Onderka sérií 40-ti bodů dohrál a ujal se vedení. V jednobandu sice zahrál Hájek v prvním náběhu sérii 26 bodů. Nicméně ve 4. náběhu se u stolu zdržel Onderka a zápas téměř dohrál. Vynechal poslední strk. Hájek potřeboval zápas 19-ti body dohrát, aby si udržel šanci bojovat o celkový primát. Bohužel pro něj však vynechal a Onderka nabídnutou šanci využívá. Hájek z dohrávky udělal 10 bodů a prohrál 50:41. Tím bylo rozhodnuto o novém republikovém šampionu. V trojbandu Radek konečný stav již pouze zkorigoval, když zvítězil 15:5 na 13 náběhů.
Heřman Onderka tak dokonale odčinil svůj nepovedený finálový výkon z loňské sezony a po třech letech si připisuje svůj další v pořadí již 33. republikový titul. Zajímavý je fakt, že Heřmana jako ryze technického hráče podržely v těžkých okamžicích turnaje zejména velmi dobré výkony v trojbandu.
Závěrem patří velké poděkování pořádajícímu klubu BC Ostrava za skvělou organizaci tohoto turnaje v prostorech fulnecké herny pana Činčaly. Jednalo se o poslední republikový šampionát této sportovní sezony a rozloučení to bylo více než důstojné.
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí

Záznamy zápasů – kamera 1, kamera 2

« 1 z 2 »

Záznam finálového zápasu

Další top zprávy

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Martin Bálek přeborníkem v trojbandu

3.6.2019

O uplynulém víkendu se v našem klubu na Žižkově odehrál třetí kvalifikační a závěrečný turnaj seriálu Velkých cen středočeského, severočeského a západočeského regionu. Do nedělního finálového turnaje se kvalifikovalo prvních 12 hráčů celkového žebříčku tří kvalifikačních turnajů. Historicky prvním vítězem tohoto seriálu se stal hráč BC LakoPlastu Trmice Martin Bálek. Martin ve finále porazil domácího Rudolfa Bílka 24:22 na 30 náběhů. Třetí místo obsadil kladenský Jaroslav Korec a domácí Fouad Sibai.

Další zpravodajství

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

BC Kladno 5-pins Event2019

25.6.2019

Přijměte pozvání na historicky první mezinárodní turnaj na našem území v disciplíně 5-pins.

Turnaje se účastní celkem 40 hráčů z devíti evropských států.

Sledujte živý přenos na Youtube kanálu pořádajícího kladenského klubu. Stůl 1stůl 2

Krátké video se seznámením s pravidly disciplíny 5-pins

Turnaj začíná ve čtvrtek v 9:30

Harmonogram a výsledky

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Novinky z ostatních sekcí