Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 
Stejným systémem, na stejném místě se odehrál 2. republikový šampionát v troboji na malém stole. Do turnaje se kvalifikovalo 12 nejlepších hráčů sezony na základě jejich výkonů v disciplínách kádr 52/2, jednoband a trojband. Hráči byli rozděleni do čtyř skupin po třech. První dva si zajistili postup do čtvrtfinále. Po celý turnaj se hrály krátké distance ve zmíněných disciplínách. V kádru se hrálo do sta bodů na maximálně pět náběhů. V jednobandu do 50-ti na maximálně deset náběhů a v trojbandu do 15-ti na maximálně 15 náběhů. Bohužel se turnaje neúčastnil obhájce titulu Pavel Domanský z Kroměříže.
Skupinu A trochu překvapivě vyhrál hráč havířovského klubu Tomáš Cebula. Tomášovi se povedlo zremizovat první zápas s Janem Dvořáčkem a to poté, co prohrál kádr. Honza ho zahrál na drc. Jednoband zahrál Cebula na 5 náběhů a trojband dopadl remízovým stavem. Dvořáček nedal z dohrávky na stavu 8:8 úvodní pozici. Dvořáček tak nutně potřeboval porazit Milana Ráčka. Tomu se však zápas náramně povedl a vyhrál ho 6:0. Kádr na 4, jednoband na 3 a v trojbandu výhra o jeden na 15 náběhů. Pro Dvořáčka to tak znamenalo konec v turnaji.  V závěrečném zápase se tedy hrálo o to, kdo z jakého místa do večerního čtvrtfinále postoupí. Kádr skončil remízou na 4 náběhy. Ve zbylých disciplínách už ale dominoval havířovský hráč a Ráčka porazil 5:1.
Ve skupině B dominoval Miroslav Andrejovský. Bohumínský hráč porazil jak přerovského Mirgu, tak královedvorského Friedu shodně 6:0. Andrejovský tak byl po skupinové fázi bez ztráty setu nasazenou jedničkou do čtvrtfinále. Z druhého místa ze skupiny B postoupil Frieda. Ten hned v úvodním zápase porazil Mirgu v poměru 5:1. Honza zahrál drcovku v kádru.
Ve skupině C muselo dojít na poslední chvíli k hráčské změně. Zdravotně indisponovaného Vladimíra Starečka zaskočil hráč z klub Vital sports Petr Ostruszka. Ten v prvním zápase nestačil na Iva Gazdoše a prohrál 6:0. Ve druhém zápase zvítězil v kádru na Otou Truksou. No nicméně je třeba dodat, že asi oba by nejraději na tuto partii zapomněli. Truksovi se ale povedlo zápas otočit. V jednobandu vyhrál 50:28 na 10 a v trojbandu 14:12. V zápase o první místo zahrál Ota Truksa velmi dobře. Kádr skončil remízou na 5 náběhů. V jednobandu Ota Ivoše porazil v poměru 50:26 na 4 náběhy. A trojbandu začal žižkovský hráč sérií devíti bodů. Pak sice přišla série minel. Ota ale nakonec zápas dovedl do vítězného konce a postoupil z prvního místa.
Skupinu D odstartovala výhra Heřmana Onderky nad Radovanem Hájkem. Onderka zahrál kádr na dva náběhy. Hájek srovnal v jednobandu, když zvítězil o dva body. V trojbandu však Heřman svého favorizovanějšího soupeře zaskočil a vyhrál 15:9 na 14 náběhů. Hájek tak ve druhém zápase s Pavlem Starečkem potřeboval nutně zvítězit. A Radkovi zápas vyšel náramně. Kádr dohrál ve 3. náběhu, jednoband ve 4. náběhu. Trojband dopadl remízou na 9 náběhů. Pavel Stareček potřeboval zápas s Onderkou vyhrát v poměru 5:1 nebo 6:0. Avšak hned v kádru velmi těsně prohrál a bylo po jeho postupových nadějích. Onderka vyhrál celkově 5:1 a postoupil z prvního místa.
Ve večerním čtvrtfinále pokračoval Miroslav Andrejovský ve svém drticím módu. Ani Jan Frieda nedokázal na Andrejovského uhrát ani set. Nutno dodat, že bohumínský hráč zahrál svůj vůbec nejlepší zápas turnaje. Kádr na drc, jednoband na 4 a trojband na 13 náběhů. Až trojband rozhodoval o vítězi zápasu Hájek vs Cebula. Hájek se dostal do vedení 2:0, když zvítězil v kádru 100:32 na 2 náběhy. Cebula však stav srovnal. Jednoband zahrál na tři náběhy. V trojbandu potvrdil roli favorita Radovan Hájek. Za stavu 6:3 zahrál ve 4. náběhu sérii sedmi bodů a i když zbylé dva body dohrával pět náběhů, tak zápas s náskokem dotáhnul do vítězného konce. Úplně stejný průběh měl i zápas mezi Onderkou a Ráčkem. Onderka zahrál kádr na dva náběhy a ujal se vedení. Ráček však jednobandem na tři náběhy stav srovnává. V trojbandu rozhodnul lepší závěr ostravského hráče. Onderka za stavu 10:5 zápas sérií pěti bodů ukončil a postoupil mezi poslední čtyři. Závěrečný čtvrtfinálový zápas byl jednoznačně nejlepším na celém turnaji. Truksa stejně jako ve skupině narazil na Gazdoše. Do zápasu vstoupil drcovkou v kádru ! Gazdoš však stav zápasu srovnává v jednobandu, když zejména díky sérii 31 bodů, dohrává ve 3. náběhu. V trojbandu Ivoš pokračoval ve famózním výkonu. Ve 2. náběhu zahrál 12 sérii, vynechal poslední. Tu však zahrál hned v náběhu následujícím a s přepočteným generálním průměrem 189,28 zaslouženě postupuje do semifinále !
V nedělním semifinále se hrdina sobotního večera Ivo Gazdoš postavil proti Heřmanu Onderkovi. Ivoš čelil stejně jako v zápase s Truksou výzvě otočit vývoj z nepříznivého stavu 2:0. Onderka vyhrál 100:90 na 2 náběhy. V jednobandu ale Ivoš svého soka porazil 50:24 na 6 náběhů. Rozhodoval trojband, ve kterém byl jednoznačný favorit. Nicméně Onderka na turnaji v trojbandu ještě neokusil hořkost porážky a nezaleknul se ani Gazdoše. Zápas ve 12. náběhu dohrál. Ivoš nehrál dobře a čekal ho nelehký úkol. Zápas potřeboval sedmi body zremizovat. To se mu povedlo. Zápas tedy skončil remízou a právě v disciplíně, která skončí remízou se hraje rozstřel. Heřman vyhrál tempo a zahrál dva body. Ivoš nedává zahajovací strk a v turnaji končí. Až ve čtvrtém zápase dokázal někdo porazit Miroslava Andrejovského. Radek Hájek ho totiž porazil v kádru a to o 9 bodů až na limit náběhů. Andrejovský se ale nevzdal a jednoband zahrál na 4 náběhy, na což Hájek nenašel odpověď. Rozhodoval tedy trojband. V této disciplíně byl jasným favoritem Hájek a to také potvrdil. Ve druhém náběhu zahrál sérii osmi bodů a vedl 10:0. Zápas ukončil čtyřmi body v 6. náběhu.
I ve druhém ročníku republikového šampionát v trojboji se Heřman Onderka dokázal probojovat do finále. Minulý rok Heřman prohrál s Pavlem Domanským jasně 6:0. Letos v zápase s Hájkem dokázal ihned potrestat hrubou chybu hráče BC Poruba. Hájkovi chybělo ve 4. náběhy v kádru 6 bodů do konce. Radek ale vynechal a ke stolu už se nepodíval. Onderka sérií 40-ti bodů dohrál a ujal se vedení. V jednobandu sice zahrál Hájek v prvním náběhu sérii 26 bodů. Nicméně ve 4. náběhu se u stolu zdržel Onderka a zápas téměř dohrál. Vynechal poslední strk. Hájek potřeboval zápas 19-ti body dohrát, aby si udržel šanci bojovat o celkový primát. Bohužel pro něj však vynechal a Onderka nabídnutou šanci využívá. Hájek z dohrávky udělal 10 bodů a prohrál 50:41. Tím bylo rozhodnuto o novém republikovém šampionu. V trojbandu Radek konečný stav již pouze zkorigoval, když zvítězil 15:5 na 13 náběhů.
Heřman Onderka tak dokonale odčinil svůj nepovedený finálový výkon z loňské sezony a po třech letech si připisuje svůj další v pořadí již 33. republikový titul. Zajímavý je fakt, že Heřmana jako ryze technického hráče podržely v těžkých okamžicích turnaje zejména velmi dobré výkony v trojbandu.
Závěrem patří velké poděkování pořádajícímu klubu BC Ostrava za skvělou organizaci tohoto turnaje v prostorech fulnecké herny pana Činčaly. Jednalo se o poslední republikový šampionát této sportovní sezony a rozloučení to bylo více než důstojné.
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí

Záznamy zápasů – kamera 1, kamera 2

« 1 z 2 »

Záznam finálového zápasu

Další top zprávy

Merckx znovu potvrdil finálovou dominanci

12.11.2019

Ta statistika je až neuvěřitelná. Dvanáct finálových účastí, jedenáct výher. Rodiče Eddyho Merckxe pojmenovali svého syna po slavném cyklistovi s přezdívkou kanibal velmi správně. Tentokrát při příležitosti letošního šestého World cupu v korejském Guri neměl ve finále šanci Francouz Jérémy Bury. Eddy zvítězil 40:16 na 16 náběhů a z Jižní Koreji si odváží prémii 16 000€. Jediná finálová porážka Merckxe na turnaji World cupu se datuje do roku 2008, kdy prohrál se Sanchezem 3:0 na sety.

Nápravník s Ettelem si rozdělili juniorské tituly

11.11.2019

Třetí akci v průběhu tohoto kalendářního roku se povedlo uspořádat pro nejmladší členy naší karambolové sekce. Stejně jako v únoru se v klubu TJ Sokol Žižkov uskutečnil dvoudenní juniorský šampionát na malém stole. Sobotní volné hry se zúčastnilo dvanáct hráčů, nedělního trojbandu osm hráčů. A jelikož se náš nejlepší junior Milan Ettel neúčastnil volné hry, tak byla šance na zisk mistrovského titulu i pro ostatní hráče. Nakonec tuto šanci ukořistil Matěj Nápravník reprezentující klub TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, který porazil Matouše Kuchaře z Čermné nad Orlicí. Matěj se do finále probojoval i v neděli. Chvíli to vypadalo, že by mohl zaskočit favorita turnaje Milana Ettela. Vedení 3:9 se však během čtyř náběhů rozplynulo a Milan svého soupeře porazil 15:12 na 13 náběhů. 

Marek Faus pojedenácté mistrem ČR v jednobandu

11.11.2019

Marek Faus, hráč SK Billiard Centra Praha, zvítězil o uplynulém víkendu na republikovém šampionátu v jednobandu na závodním stole, který se uskutečnil v trmickém klubu. Ve finále porazil domácího hráče Martina Vedrala zejména díky skvostné sérii 70-ti bodů. Pro Marka se jedná o jeho 11. republikový titul v této disciplíně.

Eddy Leppens hvězdou druhého hracího víkendu

4.11.2019

O uplynulém víkendu pokračovala extraligová soutěž v trojbandu svým druhým hracím víkendem. Toto hrací kolo bylo okořeněno účastí dvou zahraničních hráčů. Za tým BC Vítkov – Sokol Žižkov nastoupil Belgičan Eddy Leppens, za kladenské Áčko německý hráč Michael Puse. Severomoravské týmy Poruby a Havířova čekaly zápasy v Jablonci a s kladenským Béčkem. Šlágrem kola ale byl nedělní zápas na Žižkově, kde domácí hostili vedoucí Kladno A.

Haeng-Jik Kim vyhrává potřetí World cup

29.10.2019

Hráčské >složení finálového dne letošního pátého World cupu v holandském Veghelu by tipoval málokdo. Antonio Montes, Duc Ahn Chien Nquyen a k nim známější Lutfi Cenet a Haeng Jik Kim. Poslední dva jmenovaní si zahráli o triumf na tomto krásném turnaji. Turek Cenet ani přes vedení 24:3 po 5. náběhu nedokázat stát prvně vítězem turnajem World cupu. Korejský čtyřnásobný juniorský mistr světa Kim zápas i přes ne úplně závratně vysoké série otočil a potřetí se raduje ze zisku trofeje pro vítěze turnaje světové série. Domácí Dick Jaspers vyrovnal v osmifinále světový rekord ve výši série na turnaji World cupu. Proti Nquyenovi zahrál sérii 24 bodů !

Miroslav Andrejovský mistrem ČR v kádru 52/2

22.10.2019

Po třiatřiceti letech se do Zlína vrátil tuzemský šampionát v karambolovém kulečníku. V šestaosmdesátém roce v při příležitosti 32. ročníku republikového šampionátu v kádru 52/2 triumfoval za účasti osmi hráčů v tehdejším Gottwaldově přerovský Ladislav Fuksa. V této sportovní sezony se na republikový šampionát přihlásilo celkem sedm hráčů. V systému každý s každým byl neporažen bohumínský hráč Miroslav Andrejovský a po zásluze si tak připisuje svůj jubilejní desátý mistrovský titul, pátý v této disciplíně. 

Ivo Gazdoš vítězí na Žižkově s GP 1,379

15.10.2019

Bezpochyby jeden ze svých nejlepších turnajů na velkém stole odehrál havířovský hráč Ivo Gazdoš o uplynulém víkendu na Žižkově, kde se odehrál letošní druhý turnaj seriálu Velkých cen. Ivoš ve finále porazil Radka Nováka 35:24 na 28 náběhů a připsal si 40 bodů do celkového pořadí. Zároveň se také postaral o nejlepší výkon turnaje, kdy ve čtvrtfinále zahrál 30 na 13. Ivoš na turnaji zahrál skvělý generální průměr 1,379 a po zásluze si tak ze Žižkova odvezl pohár pro vítěze. 

Myung-Woo Cho potřetí světovým juniorským šampionem

6.10.2019

Dvaadvacetiletý korejský supertalent Myung Woo Cho dle očekávání rozdílem několika tříd zvítězil na juniorském světovém šampionátu v trojbandu ve španělské Valencii. Cho tak v juniorské kategorii navázal na svého krajana Haeng-Jik Kima, který dokonce zvítězil na juniorském šampionátu čtyřikrát. Pro Myunga to byla poslední účast na juniorském šampionátu. Ve finále porazil svého krajana JunSeo Ko v poměru 35:24 na 24 náběhů. Z turnaje zahrál generální průměr 1,792 !

Klompenhouwer slaví čtvrtý světový titul

4.10.2019

Šestatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer slaví zisk svého čtvrtého světového titul v trojbandu žen. Ve finále porazila svoji úhlavní soupeřku Orie Hidu v poměru 30:21 na 27 náběhů. Tímto triumfem se tak Therese dotáhla v historické měření na soupeřku z Japonska. Hida má na svém kontě rovněž čtyři světové tituly a tak z devíti organizovaných šampionátů je jasné, kdo jim vládne.

Extraliga trojbandu – 1. hrací víkend

2.10.2019

O uplynulém víkendu odstartoval nový ročník extraligové soutěže v trojbandu na závodním stole. Stejně jako v loňské sezoně se soutěž čtyřčlenných družstev v trojbandu u nás hraje ve formátu Extraliga a 1. liga na celostátní úrovni. Oproti minulé sezoně je však i prvoligová soutěž naplněna osmi týmy a tak to znamená pro obě soutěže osm hracích víkendů. Z loňské sezony do Extraligy postoupil vítězný tým 1. ligy BC Havířov a v baráži úspěšnější Béčko BC Kladna. Avšak v soutěží zůstal i poražený tým z baráže Béčko TJ Sokola Žižkov. Z Extraligy totiž bohužel odstoupil tým BC LakoPlast Trmice. 

Další zpravodajství

Merckx znovu potvrdil finálovou dominanci

12.11.2019

Ta statistika je až neuvěřitelná. Dvanáct finálových účastí, jedenáct výher. Rodiče Eddyho Merckxe pojmenovali svého syna po slavném cyklistovi s přezdívkou kanibal velmi správně. Tentokrát při příležitosti letošního šestého World cupu v korejském Guri neměl ve finále šanci Francouz Jérémy Bury. Eddy zvítězil 40:16 na 16 náběhů a z Jižní Koreji si odváží prémii 16 000€. Jediná finálová porážka Merckxe na turnaji World cupu se datuje do roku 2008, kdy prohrál se Sanchezem 3:0 na sety.

Nápravník s Ettelem si rozdělili juniorské tituly

11.11.2019

Třetí akci v průběhu tohoto kalendářního roku se povedlo uspořádat pro nejmladší členy naší karambolové sekce. Stejně jako v únoru se v klubu TJ Sokol Žižkov uskutečnil dvoudenní juniorský šampionát na malém stole. Sobotní volné hry se zúčastnilo dvanáct hráčů, nedělního trojbandu osm hráčů. A jelikož se náš nejlepší junior Milan Ettel neúčastnil volné hry, tak byla šance na zisk mistrovského titulu i pro ostatní hráče. Nakonec tuto šanci ukořistil Matěj Nápravník reprezentující klub TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, který porazil Matouše Kuchaře z Čermné nad Orlicí. Matěj se do finále probojoval i v neděli. Chvíli to vypadalo, že by mohl zaskočit favorita turnaje Milana Ettela. Vedení 3:9 se však během čtyř náběhů rozplynulo a Milan svého soupeře porazil 15:12 na 13 náběhů. 

Marek Faus pojedenácté mistrem ČR v jednobandu

11.11.2019

Marek Faus, hráč SK Billiard Centra Praha, zvítězil o uplynulém víkendu na republikovém šampionátu v jednobandu na závodním stole, který se uskutečnil v trmickém klubu. Ve finále porazil domácího hráče Martina Vedrala zejména díky skvostné sérii 70-ti bodů. Pro Marka se jedná o jeho 11. republikový titul v této disciplíně.

Eddy Leppens hvězdou druhého hracího víkendu

4.11.2019

O uplynulém víkendu pokračovala extraligová soutěž v trojbandu svým druhým hracím víkendem. Toto hrací kolo bylo okořeněno účastí dvou zahraničních hráčů. Za tým BC Vítkov – Sokol Žižkov nastoupil Belgičan Eddy Leppens, za kladenské Áčko německý hráč Michael Puse. Severomoravské týmy Poruby a Havířova čekaly zápasy v Jablonci a s kladenským Béčkem. Šlágrem kola ale byl nedělní zápas na Žižkově, kde domácí hostili vedoucí Kladno A.

Turnaj mistrů města Bohumína

30.10.2019

BC Bohumín z.s. si Vás dovoluje pozvat k návštěvě 17. ročníku prestižního mezinárodního kulečníkového turnaje

Turnaj mistrů města Bohumína

Turnaj se odehraje 6. – 8. prosince v herně BC Bohumín /Čáslavská 1067/

Garantem turnaje je senátor a starosta města Bohumína Petr Vícha.

Vstup zdarma

Pozvánkapropozice turnaje

Více na www.bcbohumin.cz

MČR JEDNOBAND ZS

30.10.2019

Srdečně zveme na 29. Mistrovství ČR v jednobandu na závodním stole.

Pořadatel BC LakoPlast Trmice

Datum konání 9. – 10. listopadu

Propozice turnaje

Haeng-Jik Kim vyhrává potřetí World cup

29.10.2019

Hráčské >složení finálového dne letošního pátého World cupu v holandském Veghelu by tipoval málokdo. Antonio Montes, Duc Ahn Chien Nquyen a k nim známější Lutfi Cenet a Haeng Jik Kim. Poslední dva jmenovaní si zahráli o triumf na tomto krásném turnaji. Turek Cenet ani přes vedení 24:3 po 5. náběhu nedokázat stát prvně vítězem turnajem World cupu. Korejský čtyřnásobný juniorský mistr světa Kim zápas i přes ne úplně závratně vysoké série otočil a potřetí se raduje ze zisku trofeje pro vítěze turnaje světové série. Domácí Dick Jaspers vyrovnal v osmifinále světový rekord ve výši série na turnaji World cupu. Proti Nquyenovi zahrál sérii 24 bodů !

Miroslav Andrejovský mistrem ČR v kádru 52/2

22.10.2019

Po třiatřiceti letech se do Zlína vrátil tuzemský šampionát v karambolovém kulečníku. V šestaosmdesátém roce v při příležitosti 32. ročníku republikového šampionátu v kádru 52/2 triumfoval za účasti osmi hráčů v tehdejším Gottwaldově přerovský Ladislav Fuksa. V této sportovní sezony se na republikový šampionát přihlásilo celkem sedm hráčů. V systému každý s každým byl neporažen bohumínský hráč Miroslav Andrejovský a po zásluze si tak připisuje svůj jubilejní desátý mistrovský titul, pátý v této disciplíně. 

Ivo Gazdoš vítězí na Žižkově s GP 1,379

15.10.2019

Bezpochyby jeden ze svých nejlepších turnajů na velkém stole odehrál havířovský hráč Ivo Gazdoš o uplynulém víkendu na Žižkově, kde se odehrál letošní druhý turnaj seriálu Velkých cen. Ivoš ve finále porazil Radka Nováka 35:24 na 28 náběhů a připsal si 40 bodů do celkového pořadí. Zároveň se také postaral o nejlepší výkon turnaje, kdy ve čtvrtfinále zahrál 30 na 13. Ivoš na turnaji zahrál skvělý generální průměr 1,379 a po zásluze si tak ze Žižkova odvezl pohár pro vítěze. 

Myung-Woo Cho potřetí světovým juniorským šampionem

6.10.2019

Dvaadvacetiletý korejský supertalent Myung Woo Cho dle očekávání rozdílem několika tříd zvítězil na juniorském světovém šampionátu v trojbandu ve španělské Valencii. Cho tak v juniorské kategorii navázal na svého krajana Haeng-Jik Kima, který dokonce zvítězil na juniorském šampionátu čtyřikrát. Pro Myunga to byla poslední účast na juniorském šampionátu. Ve finále porazil svého krajana JunSeo Ko v poměru 35:24 na 24 náběhů. Z turnaje zahrál generální průměr 1,792 !

Novinky z ostatních sekcí