Haeng-Jik Kim vyhrává potřetí World cup

29.10.2019

Hráčské >složení finálového dne letošního pátého World cupu v holandském Veghelu by tipoval málokdo. Antonio Montes, Duc Ahn Chien Nquyen a k nim známější Lutfi Cenet a Haeng Jik Kim. Poslední dva jmenovaní si zahráli o triumf na tomto krásném turnaji. Turek Cenet ani přes vedení 24:3 po 5. náběhu nedokázat stát prvně vítězem turnajem World cupu. Korejský čtyřnásobný juniorský mistr světa Kim zápas i přes ne úplně závratně vysoké série otočil a potřetí se raduje ze zisku trofeje pro vítěze turnaje světové série. Domácí Dick Jaspers vyrovnal v osmifinále světový rekord ve výši série na turnaji World cupu. Proti Nquyenovi zahrál sérii 24 bodů !
Po deseti letech se World cup vrátil zpět do Holandska. Tradičním dějištěm velkých akcí byl v té době Sluiskil a do Holandska se tedy jezdilo pravidelně. Vedení KNBB sekce trojband v čele s Paulem Brekelmansem v posledních letech činí zajímavé kroky pro zviditelnění trojbandového kulečníku v Holandsku. Dále zde dlouhodobě existuje organizace BEN, která v podstatě na klíč připravuje pro sekci trojband nejprestižnější turnaje domácího kalendáře. Tato dlouhodobá spolupráce vedla až k podpisu smlouvy s velkým partnerem firmou Jumbo, která provozuje po celém Holandsku supermarkety. A právě díky tomuto partnerství se povedlo holandskému svazu uspořádat po desetileté odmlce World cup. A místo dějiště ? Malé město Veghel, centrála firmy Jumbo. Hrálo se ve zrenovovaném průmyslovém areálu v jedné z hal. Holanďané turnaj perfektně připravili, byla radost pohledět na plné tribuny. A již ve středu organizátoři vyhlásili, že hala je na pátek a sobotu vyprodaná ! Organizátorský sen 🙂 K tomu se povedlo najít společnou řeč s jednou z místních největších kabelových TV Ziggo. Bylo odvysíláno celkem 36 hodin a to jak ze záznamu, tak živě. Holandským organizátorům tedy patří ohromná poklona. Jejich World cup je v kalendáři UMB i pro roky 2020 a 2021. Snad bude spolupráce s Jumbem pokračovat a další ročníky budou ještě vydařenější. 
Pětičlenná výprava reprezentovala naši federaci. Marcel Dirn s Fouadem Sibaiem si prvně zkusili jaké je to si zahrát na světové scéně. Podmínky měli úplně ty nejtěžší možné. První kolo turnaje na úplně nově potažených stolech s nehranými koulemi. Při přepínání stolů na Kozoom bylo patrné, že chytit se na těchto herních podmínkách může málokdo. Marcel se prvním zápasem protrápil a vypil jsi nováčkovský pohár až do dna. Fouad porazil německého soupeře na 60 náběhů a měl šanci bojovat o postup. Ve druhém zápase porazil Marcela na již o poznání hratelnějších stolech známý holandský hráč Harrie van de Ven v poměru 30:17 na 22 náběhů. V prvním dnu nastoupil i náš třetí zástupce Adam Bača. Adam porazil domácího Wima Stroeta na 35 náběhů. Po něm hned šel o postup bojovat Sibai. Zápas s Řekem Moulosem se nevyvíjel dobře. Prohrával již 19:9. Poté ovšem zahrál 11 bodů na 5 náběhů a prohrával pouze o dva body 23:21. Lepší závěr ale předvedl Řek a zvítězil 30:23 na 33 náběhů. V závěrečném kole prvního dne bojoval o postup Adam Bača. Výkon to byl z jeho strany špatný. Prohrával již 19:14. Série sedmi bodů ho však dostala zpět do hry. V defenzivním závěru Adam ubojoval vítězství 21:30 a zajistil si postup do další fáze. 
V pondělí do turnaje krom Adama zasáhnul i Ivo Gazdoš. Na oba čekala nelehká skupina s jedním korejským hráčem a silným Evropanem. Adam v úvodním zápase prohrál s mladým Korejcem Jun-Tae Kimem. Adam po pauze, do které šel ve vedení 15:12 na 9 náběhů, úplně vypadl z rytmu. To soupeř nekompromisně potrestal a zvítězil 17:30 na 23 náběhů. Druhý zápas Adam odehrál s francouzským světovým šampionem v artistickém kulečníku Jeanem Reverchovem. Adam se znovu ujal vedení. V šestém náběhu byl stav 2:12. Reverchon však zápas otočil a do pauzy se šlo za stavu 15:14. Po ní ale Adam zahrál série šest, poté tři a zápas ve 25. náběhu ukončil čtyřmi body. K celkovému postupu to ale nestačilo. Kim sice nepředvedl dobrý výkon ale Reverchona porazil a do předkvalifikace postoupil on. Rovněž první prohraný zápas téměř vyřadil Iva Gazdoše z boje o postup. Ivoš nestačil na korejského hráče Dong Hoon Kima a prohrál 23:30 na 27 náběhů. Ivoš tak musel ve druhém zápase bezpodmínečně porazit Švéda Nilssona. Ten měl výhodu výhry nad Kimem a také lepšího průměru. Ivoš nedal úvodní pozici. Poté se ale chytil a ve 12. náběhu vedl 19:13. Nilsson nehrál moc dobře. Ivoš za stavu 22:16 zahrál sérii sedmi bodů a v ten moment začalo vše vypadat nadějně. Hned v následujícím 22. náběhu zápas ukončil. Nilsson zahrál z dohrávky pouze jeden bod. Celkem měl na svém kontě pouhých 18 bodů a to v celkovém součtu znamenalo postup našeho hráče na generální průměr. Ivoš měl GP 1,081, Kim 1,018 a Nilsson 1 rovných. 
V úterý do turnaje zasáhnul krom Iva také aktuální český mistr Jan Aleš. Honza měl ve skupině Japonce Kiyotu a Španěla José-Mariu Mase. Na Ivoše čekala portugalská skupina Paolo Andrade a Rui Manuel Costa. Ivoš do skupiny vstoupil skvěle. Andradeho porazil v poměru 30:20 na 20 náběhů. Honza Aleš rovněž získal dva body za výhru 30:16 na 37 náběhů. V zápasu o postup byl ale Honza bez šance. Španěl Mas zahrál posledních 23 bodů na 7 náběhů. Zápas ukončil ve 13. náběhu.
Zato Ivoš sváděl o poznání tužší bitvu. S Portugalcem Costou Ivo srovnal v 18. náběhu stav na 23:23. Po 20. náběhu vedl 23:25. Costa ale pak zahrál sérii čtyř bodů a znovu se ujal vedení. Ivo míjel. Portugalec ve 24. náběhu zápas dohrál. Ivoš šel na dohrávku s vědomím, že série pěti bodů a případná remíza mu zajistí postup. Costa hrál první zápas na 21 náběhů, Ivoš byl o jeden náběh lepší. Ivoš se dostal na čtyři body. Napětí by se dalo krájet. Na stole se mu ale postavila nepříjemná pozice. Musel se natahovat na stůl, neměl time-out. A možná díky natažení a nemožnosti pořádně do koule strčit Ivoš udělal pozici krátkou a z postupu se radoval soupeř Costa. Velká škoda. Na postup do poslední fáze kvalifikace čekáme již dlouho. Ivoš si ale zaslouží velkou pochvalu. Povedlo se mu navázat na domácí vítězství i na mezinárodní scéně. Obsadil konečné 58. místo a zahrál GP 1,204.
Při dnešní úrovni turnajů světové série je již předkvalifiakční fáze náramnou podívanou. A ani Veghel nebyl vyjímkou. Dána Jacob Sorensen postoupil do závěrečné kvalifikace s GP 2,727 ! Domácí Jeffrey Jorissen postoupil s GP 1,884. Další Dán Knudsen byl pouze o kousek horší a postoupil s GP 1,875. Přemožitel Adama Bači Korejec Jun Tae Kim s GP 1,621. Neskutečný zápas sehrála Therese Klompenhouwer s Peterem Ceulemansem. Čerstvá mistryně světa se s vnukem Raymonda Ceulemanse moc nepárala a zahrál na něj ve 3. náběhu sérii deseti a v 7. náběhu sérii 12-ti bodů. V 7. náběhu ji tak chyběly dva body do konce zápasu. Ceulemans hned po pauze ale zahrál sérii devíti bodů a tím si v podstatě zajistil postup. Peter totiž vyhrál první zápas na 13 náběhů, zatímco Klompenhouwer prohrála. Navíc Therese dohrávala poslední dva body šest náběhů. Peter se nakonec dostal na součet 27 bodů. Nicméně skvostný výkon od nejlepší ženy světa. Rozloučit se se svým učinkováním na World cupu partií 30 na 13 není špatné 🙂 Ceulemans postoupil s průměrem 2,192 ! Třetím hráčem této skupiny byl Belgičan de Jaeger. Ten se postaral o vůbec nejlepší partii celého turnaje. V před-před kvalifikaci porazil Turka Celika v poměru 30:8 na 7 náběhů ! 
V závěrečné dnu kvalifikace, kdy se již hrálo do 40-ti bodů, se zaskvěl již zmiňovaný Korejec Jun Tae Kim. Ve skupině porazil Foudu na 14 náběhů a poté Polychronopoulose na 23 náběhů. Postup prvně do hlavní fáze turnaje z prvního místa s GP 2,162 ! Poprvé do hlavní soutěže postoupil rovněž Španěl Antonio Montes. Ten vyřadil po výkonu 40 na 21 Dána Diona Nelina. Skvěle rovněž zahrál zatím ne tak známý Vietnamec Duc Ahn Chien Nquyen. Porazil na turnaji skvěle hrajícího Sorensena a skupinu vyhrál s GP 2,051. Do hlavní soutěže pak postoupil již zaběhlejší jména světového kruhu jako Dani Sanchez, Quoc Nguyen Nguyen, Roland Forthomme, Lutfi Cenet či Myung Woo Cho. Jako lucky looseři postoupili Sung Won Choi, Jacob Sorensen a José Maria Mas. 
Ve čtvrtek tedy začala hlavní fáze letošního pátého pokračování světové série. Celkem dvaatřicet hráčů rozdělených do osmi skupin po čtyřech. První dva hráči si zajistili postup mezi posledních 16. Domácí superstar Dick Jaspers, aktuální světová jednička, vyhrál bez ztráty bodu a průměrem těsně pod dva skupinu A. Druhým postupujícím byl D.A.C. Nguyen, pro kterého to byl životní výsledek. Ve skupině B se to samé povedlo Jun-Tae Kimovi. Díky vyššímu průměru předčil Dána Sorensena a z druhého místa postoupil prvně v kariéře mezi posledních 16 ! Skupinu suverénně vyhrál Zanetti s GP 2,105. Ve skupině C se v turnaji neuvěřitelně zachránil Tayfun Tasdemir. V posledním zápase prohrával s domácím van Beersem již 13:37 ! Van Beers již o nic nehrál. Na vedlejším stole se k výhře a celkovému postupu z této skupiny blížil Sung-Won Choi nad Blomdahlem. Nakonec ho porazil na 19 náběhů. Oba měli čtyři body, ale Blomdahl měl vyšší GP. Jedině zázrak v podání Tasdemira mohl Choie vyřadit. No a ten přišel. Nevěřící Choi nevěřil vlastním očím, co předváděl van Beers. Za zbylých devět náběhů dal jediný bod, zatímco Tasdemir předvedl finiš na tři průměr ! Díky dobrým výkonům z prvních dvou zápasů se tak po výhře nad van Beersem dostal dokonce na první příčku skupinu a pro Choie to znamenalo konec v turnaji. Ze skupiny D postoupil Sayginer se Sanchezem. Třetí místo obsadil Heo s GP 1,55, čtvrtý Do Nguyen s GP 1,573. Ze skupiny E postoupil Merckx a Nguyen. Myunga Woo Cho o postup připravil Martin Horn. Ten na něj v posledním zápase zahrál série 12 a 14 ! V 9. náběhu vedl 35:18. Cho dokázal zejména díky sérii 10 zápas zdramatizovat. Nakonec však prohrál o čtyři body na 17 náběhů a turnaj pro něj skončil. Skupinu F vyhrál Jae Ho Cho s GP 2,307. Druhý byl Haeng Jik-Kim s GP 2,075 🙂 Dinh Nai Ngo zahrál série 13 a 12. S GP 1,6 skončil třetí. Ve skupině G předvedl nejprve Jerémy Bury svůj první zápas na tři a více průměr s novým tágem Predator. Ve druhém kole skupiny pak Vietnamec Tran nelítostně ukončil zápas s Forthommem. Belgičan vedl 22:21, když Tran zahrál 19 !!! Skupinu vyhrál Jéremy Bury s GP 1,849. Postup z druhého místa si zajistil Antonio Montes. Velký příběh tohoto turnaje pokračoval. Montes musel porazit Forthomma. Navíc musel zahrát dobrý průměr. Výhra na 24 náběhů nakonec stačila. Montes GP 1,828, Tran GP 1,77. Závěrečná skupina H byla takovým menším tureckým turnajem. Překvapivě vyhrál Salman. Druhý Cenet. Třetí Coklu. Všichni tři měli po dvou výhrách a o postupujících rozhodl GP. Skupinu v podstatě doplnil Sidhom z Egypta, který ani jednou nevyhrál.
V pátek bylo na programu osmifinále a čtvrtfinále. V první osmifinálové session oplatil poraážku ze skupinové fáze Haeng Jik Kim Jae Ho Cho. Kim zvítězil 40:30 na 24 náběhů. Eddy Merckx vyřadil Daniho Sancheze. Skvostně zahrál Blomdahl. Buryho vyřadil po výkonu na 15 náběhů. Dále postoupil také D.A.C. Nguyen. Favorizovaného Sayginera porazil 40:29 na 21 náběhů. Ve druhé session dostal do neskutečného varu domácí publikum Dick Jaspers. Zápas s Nguyenem byl zrovna živě vysílán na TV Ziggo a Dick hned předvedl za nepříznivého stavu 16:8 v 7. náběhu super sérii 24 bodů ! Vyrovnal tak rekord seriálu World cupů v nejvyšší sérii. Zápas ukončil ve 13. náběhu. V čistě tureckém zápase porazil Cenet Tasdemir. Další Turek Salman však v turnaji skončil. Antonio Montes hrál životní turnaj. No a závěrečný zápas také velkolepý. Zanetti porazil Jun-Tae Kima 40:28 na 15 náběhů !!
Ve čtvrtfinále nejprve vyřadil Haeng-Jik Kim Eddu Merckxe v poměru 40:32 na 18 náběhů. Super překvapení se odehrálo na vedlejším stole. D.A.C. Nquyen slaví po výhře nad Blomdahlem 40:18 na 18 životní postup mezi poslední čtyři. Ve druhé session byla k vidění ohromná bitva v zápase Cenet vs Jaspers. Turek zahrál ve 2. náběhu sérii 13 ! Po třech odehraných nábězích měl na svém kontě 19 bodů ! Jaspers měl na svém kontě pouhý bod. No ale pak předvedl Dick své umění. Následující náběhy měly tento zápis: 2-4-7-7-2. Jaspers otočil na 20:23. Po 13. náběhu byl stav 30:30. Následující náběh ale Cenet zápas definitivně rozhodl sérií sedmi bodů. Jaspers se zaseknul na 30-ti bodech. Na dohrávku tedy musel dělat 10 bodů. Netrefil však hned zahajovací pozici. Ten tlak na něj byl enormní. Stejně jako D.A.C. Nguyen, tak i šestadvacetiletý Španěl z Barcelony Antonio Montes předváděl skvostné výkony. Nad Italem Zanettim se ujal vedení 21:4 v sedmém náběhu ! Po pauze se Montes lehce zastavil. Ale ani Zanetti nenašel ten správný rytmus a pohyboval se okolo jedna průměr. Montes zápas ukončil ve 21. náběhu a senzačně postoupil do semifinále. 
Dlouho to v prvním semifinálovém zápase vypadalo na jasné vítězství Haeng-Jik Kima nad D.A.C. Nguyenem. Kim vedl v 21. náběhu 36:26. Nguyen ale zabojoval a zahrál sérii šesti bodů. K jeho smůle však ihned Kim zápas čtyřmi dohrál. Vietnamec se ale i z dohrávky dostal do série. Měl šest, sedmou však nedal a prohrál o dva body. Ve druhém semifinálovém zápase znovu předvedl Antonio Montes super start. Do pauzy zahrál sérii devíti bodů a vedl nad Cenetem 8:25. Mnohdy může být taková pauza na škoda. A obzvlášť v tomto případě. Montes tak dostal čas přemýšlet nad vysněnou účastí ve finále World cupu. Ale jak říká Raymond Ceulemans. Myšlenky typu, ještě pár strků a jsem tam, bohužel u kulečníkového stolu nefungují. Montes byl po pauze jako opařený. Za 10 náběhů udělal tři body. Cenet pomalu dotahoval, ale Montes stále vedl o 10 bodů. Ve 26. náběhu se ale Cenet dostal na rozdíl pouhého bodu. Napětí by se dalo krájet. Montes sice zahrává dva body. Ale pak třikrát vynechá a Cenet zápas jako první dohrává. Montes musí udělat tři body na remízu. Třetí velmi těžký nedává. Jak může být tato hra během pár desítek minut krutá !
Vstup do finálového zápase se stejně jako ve čtvrtfinále náramně povedl tureckému hráti Lutfi Cenetovi. Ve 3. náběhu zahrál sérii 17 a vedl 21:1 ! Začínalo to vypadat na první velký mezinárodní individuální triumf tureckého hráče. Ale znovu. Pětiminutová pauza může s hráčem udělat úplné divy. Cenet sice ještě v 7. náběhu zahrál sérii čtyř bodů a vedl 28:9. V dalších šesti nábězích však Turek zahrál pouhý bod a najednou vedl jenom o pět bodů. Kim nezahrál sice žádnou vysokou sérii, ale neudělal ani jednu čáru. V 15. náběhu vedl Cenet 33:24. Kim ale zahrál po sobě 2-3-3-3-2-2-1 a zápas ukončil ! Cenet měl na svém kontě 35 bodů. Kim od šestého náběhu udělal pouze jednu čáru.
Neuvěřitelný závěr tedy měl tento skvostný World cup v holandském Veghelu. Plné tribuny aplaudovaly korejskému sedmadvacetiletému super talentu Heang-Jik Kimovi k jeho celkově třetímu triumfu na turnaji světové série. Kim se raduje po více jak dvou letech. A hned v listopadu může napodobit to, co se mu povedlo v roce 2017. To totiž Kim triumfoval v Portu a hned na následujícím World cupu v domácím prostředí. A v listopadu se také světový okruh přesouvá do korejského Guri. 
Ve světovém žebříčku se nic zásadního nemění. Stále vede Jaspers o nedostižných téměř 250 bodů. Vítěz Kim se posunul na čtvrtou pozici.
Výsledky zápasů turnaje
Výsledky i se zápisy jednotlivých zápasů na CueSco
Fotogalerie
Videogalerie
Světový žebříček 
To nejlepší z Veghelu

Další top zprávy

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Další zpravodajství

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

1. MČR 5-PINS

11.3.2020

Přijměte pozvání na historicky první republikový šampionát v disciplíně 5-pins.

BC Kladno | 14. – 15. března

Výsledky a živý přenos ve výsledkovém servisu

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Novinky z ostatních sekcí