Haeng-Jik Kim vyhrává potřetí World cup

29.10.2019

Hráčské >složení finálového dne letošního pátého World cupu v holandském Veghelu by tipoval málokdo. Antonio Montes, Duc Ahn Chien Nquyen a k nim známější Lutfi Cenet a Haeng Jik Kim. Poslední dva jmenovaní si zahráli o triumf na tomto krásném turnaji. Turek Cenet ani přes vedení 24:3 po 5. náběhu nedokázat stát prvně vítězem turnajem World cupu. Korejský čtyřnásobný juniorský mistr světa Kim zápas i přes ne úplně závratně vysoké série otočil a potřetí se raduje ze zisku trofeje pro vítěze turnaje světové série. Domácí Dick Jaspers vyrovnal v osmifinále světový rekord ve výši série na turnaji World cupu. Proti Nquyenovi zahrál sérii 24 bodů !
Po deseti letech se World cup vrátil zpět do Holandska. Tradičním dějištěm velkých akcí byl v té době Sluiskil a do Holandska se tedy jezdilo pravidelně. Vedení KNBB sekce trojband v čele s Paulem Brekelmansem v posledních letech činí zajímavé kroky pro zviditelnění trojbandového kulečníku v Holandsku. Dále zde dlouhodobě existuje organizace BEN, která v podstatě na klíč připravuje pro sekci trojband nejprestižnější turnaje domácího kalendáře. Tato dlouhodobá spolupráce vedla až k podpisu smlouvy s velkým partnerem firmou Jumbo, která provozuje po celém Holandsku supermarkety. A právě díky tomuto partnerství se povedlo holandskému svazu uspořádat po desetileté odmlce World cup. A místo dějiště ? Malé město Veghel, centrála firmy Jumbo. Hrálo se ve zrenovovaném průmyslovém areálu v jedné z hal. Holanďané turnaj perfektně připravili, byla radost pohledět na plné tribuny. A již ve středu organizátoři vyhlásili, že hala je na pátek a sobotu vyprodaná ! Organizátorský sen 🙂 K tomu se povedlo najít společnou řeč s jednou z místních největších kabelových TV Ziggo. Bylo odvysíláno celkem 36 hodin a to jak ze záznamu, tak živě. Holandským organizátorům tedy patří ohromná poklona. Jejich World cup je v kalendáři UMB i pro roky 2020 a 2021. Snad bude spolupráce s Jumbem pokračovat a další ročníky budou ještě vydařenější. 
Pětičlenná výprava reprezentovala naši federaci. Marcel Dirn s Fouadem Sibaiem si prvně zkusili jaké je to si zahrát na světové scéně. Podmínky měli úplně ty nejtěžší možné. První kolo turnaje na úplně nově potažených stolech s nehranými koulemi. Při přepínání stolů na Kozoom bylo patrné, že chytit se na těchto herních podmínkách může málokdo. Marcel se prvním zápasem protrápil a vypil jsi nováčkovský pohár až do dna. Fouad porazil německého soupeře na 60 náběhů a měl šanci bojovat o postup. Ve druhém zápase porazil Marcela na již o poznání hratelnějších stolech známý holandský hráč Harrie van de Ven v poměru 30:17 na 22 náběhů. V prvním dnu nastoupil i náš třetí zástupce Adam Bača. Adam porazil domácího Wima Stroeta na 35 náběhů. Po něm hned šel o postup bojovat Sibai. Zápas s Řekem Moulosem se nevyvíjel dobře. Prohrával již 19:9. Poté ovšem zahrál 11 bodů na 5 náběhů a prohrával pouze o dva body 23:21. Lepší závěr ale předvedl Řek a zvítězil 30:23 na 33 náběhů. V závěrečném kole prvního dne bojoval o postup Adam Bača. Výkon to byl z jeho strany špatný. Prohrával již 19:14. Série sedmi bodů ho však dostala zpět do hry. V defenzivním závěru Adam ubojoval vítězství 21:30 a zajistil si postup do další fáze. 
V pondělí do turnaje krom Adama zasáhnul i Ivo Gazdoš. Na oba čekala nelehká skupina s jedním korejským hráčem a silným Evropanem. Adam v úvodním zápase prohrál s mladým Korejcem Jun-Tae Kimem. Adam po pauze, do které šel ve vedení 15:12 na 9 náběhů, úplně vypadl z rytmu. To soupeř nekompromisně potrestal a zvítězil 17:30 na 23 náběhů. Druhý zápas Adam odehrál s francouzským světovým šampionem v artistickém kulečníku Jeanem Reverchovem. Adam se znovu ujal vedení. V šestém náběhu byl stav 2:12. Reverchon však zápas otočil a do pauzy se šlo za stavu 15:14. Po ní ale Adam zahrál série šest, poté tři a zápas ve 25. náběhu ukončil čtyřmi body. K celkovému postupu to ale nestačilo. Kim sice nepředvedl dobrý výkon ale Reverchona porazil a do předkvalifikace postoupil on. Rovněž první prohraný zápas téměř vyřadil Iva Gazdoše z boje o postup. Ivoš nestačil na korejského hráče Dong Hoon Kima a prohrál 23:30 na 27 náběhů. Ivoš tak musel ve druhém zápase bezpodmínečně porazit Švéda Nilssona. Ten měl výhodu výhry nad Kimem a také lepšího průměru. Ivoš nedal úvodní pozici. Poté se ale chytil a ve 12. náběhu vedl 19:13. Nilsson nehrál moc dobře. Ivoš za stavu 22:16 zahrál sérii sedmi bodů a v ten moment začalo vše vypadat nadějně. Hned v následujícím 22. náběhu zápas ukončil. Nilsson zahrál z dohrávky pouze jeden bod. Celkem měl na svém kontě pouhých 18 bodů a to v celkovém součtu znamenalo postup našeho hráče na generální průměr. Ivoš měl GP 1,081, Kim 1,018 a Nilsson 1 rovných. 
V úterý do turnaje zasáhnul krom Iva také aktuální český mistr Jan Aleš. Honza měl ve skupině Japonce Kiyotu a Španěla José-Mariu Mase. Na Ivoše čekala portugalská skupina Paolo Andrade a Rui Manuel Costa. Ivoš do skupiny vstoupil skvěle. Andradeho porazil v poměru 30:20 na 20 náběhů. Honza Aleš rovněž získal dva body za výhru 30:16 na 37 náběhů. V zápasu o postup byl ale Honza bez šance. Španěl Mas zahrál posledních 23 bodů na 7 náběhů. Zápas ukončil ve 13. náběhu.
Zato Ivoš sváděl o poznání tužší bitvu. S Portugalcem Costou Ivo srovnal v 18. náběhu stav na 23:23. Po 20. náběhu vedl 23:25. Costa ale pak zahrál sérii čtyř bodů a znovu se ujal vedení. Ivo míjel. Portugalec ve 24. náběhu zápas dohrál. Ivoš šel na dohrávku s vědomím, že série pěti bodů a případná remíza mu zajistí postup. Costa hrál první zápas na 21 náběhů, Ivoš byl o jeden náběh lepší. Ivoš se dostal na čtyři body. Napětí by se dalo krájet. Na stole se mu ale postavila nepříjemná pozice. Musel se natahovat na stůl, neměl time-out. A možná díky natažení a nemožnosti pořádně do koule strčit Ivoš udělal pozici krátkou a z postupu se radoval soupeř Costa. Velká škoda. Na postup do poslední fáze kvalifikace čekáme již dlouho. Ivoš si ale zaslouží velkou pochvalu. Povedlo se mu navázat na domácí vítězství i na mezinárodní scéně. Obsadil konečné 58. místo a zahrál GP 1,204.
Při dnešní úrovni turnajů světové série je již předkvalifiakční fáze náramnou podívanou. A ani Veghel nebyl vyjímkou. Dána Jacob Sorensen postoupil do závěrečné kvalifikace s GP 2,727 ! Domácí Jeffrey Jorissen postoupil s GP 1,884. Další Dán Knudsen byl pouze o kousek horší a postoupil s GP 1,875. Přemožitel Adama Bači Korejec Jun Tae Kim s GP 1,621. Neskutečný zápas sehrála Therese Klompenhouwer s Peterem Ceulemansem. Čerstvá mistryně světa se s vnukem Raymonda Ceulemanse moc nepárala a zahrál na něj ve 3. náběhu sérii deseti a v 7. náběhu sérii 12-ti bodů. V 7. náběhu ji tak chyběly dva body do konce zápasu. Ceulemans hned po pauze ale zahrál sérii devíti bodů a tím si v podstatě zajistil postup. Peter totiž vyhrál první zápas na 13 náběhů, zatímco Klompenhouwer prohrála. Navíc Therese dohrávala poslední dva body šest náběhů. Peter se nakonec dostal na součet 27 bodů. Nicméně skvostný výkon od nejlepší ženy světa. Rozloučit se se svým učinkováním na World cupu partií 30 na 13 není špatné 🙂 Ceulemans postoupil s průměrem 2,192 ! Třetím hráčem této skupiny byl Belgičan de Jaeger. Ten se postaral o vůbec nejlepší partii celého turnaje. V před-před kvalifikaci porazil Turka Celika v poměru 30:8 na 7 náběhů ! 
V závěrečné dnu kvalifikace, kdy se již hrálo do 40-ti bodů, se zaskvěl již zmiňovaný Korejec Jun Tae Kim. Ve skupině porazil Foudu na 14 náběhů a poté Polychronopoulose na 23 náběhů. Postup prvně do hlavní fáze turnaje z prvního místa s GP 2,162 ! Poprvé do hlavní soutěže postoupil rovněž Španěl Antonio Montes. Ten vyřadil po výkonu 40 na 21 Dána Diona Nelina. Skvěle rovněž zahrál zatím ne tak známý Vietnamec Duc Ahn Chien Nquyen. Porazil na turnaji skvěle hrajícího Sorensena a skupinu vyhrál s GP 2,051. Do hlavní soutěže pak postoupil již zaběhlejší jména světového kruhu jako Dani Sanchez, Quoc Nguyen Nguyen, Roland Forthomme, Lutfi Cenet či Myung Woo Cho. Jako lucky looseři postoupili Sung Won Choi, Jacob Sorensen a José Maria Mas. 
Ve čtvrtek tedy začala hlavní fáze letošního pátého pokračování světové série. Celkem dvaatřicet hráčů rozdělených do osmi skupin po čtyřech. První dva hráči si zajistili postup mezi posledních 16. Domácí superstar Dick Jaspers, aktuální světová jednička, vyhrál bez ztráty bodu a průměrem těsně pod dva skupinu A. Druhým postupujícím byl D.A.C. Nguyen, pro kterého to byl životní výsledek. Ve skupině B se to samé povedlo Jun-Tae Kimovi. Díky vyššímu průměru předčil Dána Sorensena a z druhého místa postoupil prvně v kariéře mezi posledních 16 ! Skupinu suverénně vyhrál Zanetti s GP 2,105. Ve skupině C se v turnaji neuvěřitelně zachránil Tayfun Tasdemir. V posledním zápase prohrával s domácím van Beersem již 13:37 ! Van Beers již o nic nehrál. Na vedlejším stole se k výhře a celkovému postupu z této skupiny blížil Sung-Won Choi nad Blomdahlem. Nakonec ho porazil na 19 náběhů. Oba měli čtyři body, ale Blomdahl měl vyšší GP. Jedině zázrak v podání Tasdemira mohl Choie vyřadit. No a ten přišel. Nevěřící Choi nevěřil vlastním očím, co předváděl van Beers. Za zbylých devět náběhů dal jediný bod, zatímco Tasdemir předvedl finiš na tři průměr ! Díky dobrým výkonům z prvních dvou zápasů se tak po výhře nad van Beersem dostal dokonce na první příčku skupinu a pro Choie to znamenalo konec v turnaji. Ze skupiny D postoupil Sayginer se Sanchezem. Třetí místo obsadil Heo s GP 1,55, čtvrtý Do Nguyen s GP 1,573. Ze skupiny E postoupil Merckx a Nguyen. Myunga Woo Cho o postup připravil Martin Horn. Ten na něj v posledním zápase zahrál série 12 a 14 ! V 9. náběhu vedl 35:18. Cho dokázal zejména díky sérii 10 zápas zdramatizovat. Nakonec však prohrál o čtyři body na 17 náběhů a turnaj pro něj skončil. Skupinu F vyhrál Jae Ho Cho s GP 2,307. Druhý byl Haeng Jik-Kim s GP 2,075 🙂 Dinh Nai Ngo zahrál série 13 a 12. S GP 1,6 skončil třetí. Ve skupině G předvedl nejprve Jerémy Bury svůj první zápas na tři a více průměr s novým tágem Predator. Ve druhém kole skupiny pak Vietnamec Tran nelítostně ukončil zápas s Forthommem. Belgičan vedl 22:21, když Tran zahrál 19 !!! Skupinu vyhrál Jéremy Bury s GP 1,849. Postup z druhého místa si zajistil Antonio Montes. Velký příběh tohoto turnaje pokračoval. Montes musel porazit Forthomma. Navíc musel zahrát dobrý průměr. Výhra na 24 náběhů nakonec stačila. Montes GP 1,828, Tran GP 1,77. Závěrečná skupina H byla takovým menším tureckým turnajem. Překvapivě vyhrál Salman. Druhý Cenet. Třetí Coklu. Všichni tři měli po dvou výhrách a o postupujících rozhodl GP. Skupinu v podstatě doplnil Sidhom z Egypta, který ani jednou nevyhrál.
V pátek bylo na programu osmifinále a čtvrtfinále. V první osmifinálové session oplatil poraážku ze skupinové fáze Haeng Jik Kim Jae Ho Cho. Kim zvítězil 40:30 na 24 náběhů. Eddy Merckx vyřadil Daniho Sancheze. Skvostně zahrál Blomdahl. Buryho vyřadil po výkonu na 15 náběhů. Dále postoupil také D.A.C. Nguyen. Favorizovaného Sayginera porazil 40:29 na 21 náběhů. Ve druhé session dostal do neskutečného varu domácí publikum Dick Jaspers. Zápas s Nguyenem byl zrovna živě vysílán na TV Ziggo a Dick hned předvedl za nepříznivého stavu 16:8 v 7. náběhu super sérii 24 bodů ! Vyrovnal tak rekord seriálu World cupů v nejvyšší sérii. Zápas ukončil ve 13. náběhu. V čistě tureckém zápase porazil Cenet Tasdemir. Další Turek Salman však v turnaji skončil. Antonio Montes hrál životní turnaj. No a závěrečný zápas také velkolepý. Zanetti porazil Jun-Tae Kima 40:28 na 15 náběhů !!
Ve čtvrtfinále nejprve vyřadil Haeng-Jik Kim Eddu Merckxe v poměru 40:32 na 18 náběhů. Super překvapení se odehrálo na vedlejším stole. D.A.C. Nquyen slaví po výhře nad Blomdahlem 40:18 na 18 životní postup mezi poslední čtyři. Ve druhé session byla k vidění ohromná bitva v zápase Cenet vs Jaspers. Turek zahrál ve 2. náběhu sérii 13 ! Po třech odehraných nábězích měl na svém kontě 19 bodů ! Jaspers měl na svém kontě pouhý bod. No ale pak předvedl Dick své umění. Následující náběhy měly tento zápis: 2-4-7-7-2. Jaspers otočil na 20:23. Po 13. náběhu byl stav 30:30. Následující náběh ale Cenet zápas definitivně rozhodl sérií sedmi bodů. Jaspers se zaseknul na 30-ti bodech. Na dohrávku tedy musel dělat 10 bodů. Netrefil však hned zahajovací pozici. Ten tlak na něj byl enormní. Stejně jako D.A.C. Nguyen, tak i šestadvacetiletý Španěl z Barcelony Antonio Montes předváděl skvostné výkony. Nad Italem Zanettim se ujal vedení 21:4 v sedmém náběhu ! Po pauze se Montes lehce zastavil. Ale ani Zanetti nenašel ten správný rytmus a pohyboval se okolo jedna průměr. Montes zápas ukončil ve 21. náběhu a senzačně postoupil do semifinále. 
Dlouho to v prvním semifinálovém zápase vypadalo na jasné vítězství Haeng-Jik Kima nad D.A.C. Nguyenem. Kim vedl v 21. náběhu 36:26. Nguyen ale zabojoval a zahrál sérii šesti bodů. K jeho smůle však ihned Kim zápas čtyřmi dohrál. Vietnamec se ale i z dohrávky dostal do série. Měl šest, sedmou však nedal a prohrál o dva body. Ve druhém semifinálovém zápase znovu předvedl Antonio Montes super start. Do pauzy zahrál sérii devíti bodů a vedl nad Cenetem 8:25. Mnohdy může být taková pauza na škoda. A obzvlášť v tomto případě. Montes tak dostal čas přemýšlet nad vysněnou účastí ve finále World cupu. Ale jak říká Raymond Ceulemans. Myšlenky typu, ještě pár strků a jsem tam, bohužel u kulečníkového stolu nefungují. Montes byl po pauze jako opařený. Za 10 náběhů udělal tři body. Cenet pomalu dotahoval, ale Montes stále vedl o 10 bodů. Ve 26. náběhu se ale Cenet dostal na rozdíl pouhého bodu. Napětí by se dalo krájet. Montes sice zahrává dva body. Ale pak třikrát vynechá a Cenet zápas jako první dohrává. Montes musí udělat tři body na remízu. Třetí velmi těžký nedává. Jak může být tato hra během pár desítek minut krutá !
Vstup do finálového zápase se stejně jako ve čtvrtfinále náramně povedl tureckému hráti Lutfi Cenetovi. Ve 3. náběhu zahrál sérii 17 a vedl 21:1 ! Začínalo to vypadat na první velký mezinárodní individuální triumf tureckého hráče. Ale znovu. Pětiminutová pauza může s hráčem udělat úplné divy. Cenet sice ještě v 7. náběhu zahrál sérii čtyř bodů a vedl 28:9. V dalších šesti nábězích však Turek zahrál pouhý bod a najednou vedl jenom o pět bodů. Kim nezahrál sice žádnou vysokou sérii, ale neudělal ani jednu čáru. V 15. náběhu vedl Cenet 33:24. Kim ale zahrál po sobě 2-3-3-3-2-2-1 a zápas ukončil ! Cenet měl na svém kontě 35 bodů. Kim od šestého náběhu udělal pouze jednu čáru.
Neuvěřitelný závěr tedy měl tento skvostný World cup v holandském Veghelu. Plné tribuny aplaudovaly korejskému sedmadvacetiletému super talentu Heang-Jik Kimovi k jeho celkově třetímu triumfu na turnaji světové série. Kim se raduje po více jak dvou letech. A hned v listopadu může napodobit to, co se mu povedlo v roce 2017. To totiž Kim triumfoval v Portu a hned na následujícím World cupu v domácím prostředí. A v listopadu se také světový okruh přesouvá do korejského Guri. 
Ve světovém žebříčku se nic zásadního nemění. Stále vede Jaspers o nedostižných téměř 250 bodů. Vítěz Kim se posunul na čtvrtou pozici.
Výsledky zápasů turnaje
Výsledky i se zápisy jednotlivých zápasů na CueSco
Fotogalerie
Videogalerie
Světový žebříček 
To nejlepší z Veghelu

Další top zprávy

Merckx znovu potvrdil finálovou dominanci

12.11.2019

Ta statistika je až neuvěřitelná. Dvanáct finálových účastí, jedenáct výher. Rodiče Eddyho Merckxe pojmenovali svého syna po slavném cyklistovi s přezdívkou kanibal velmi správně. Tentokrát při příležitosti letošního šestého World cupu v korejském Guri neměl ve finále šanci Francouz Jérémy Bury. Eddy zvítězil 40:16 na 16 náběhů a z Jižní Koreji si odváží prémii 16 000€. Jediná finálová porážka Merckxe na turnaji World cupu se datuje do roku 2008, kdy prohrál se Sanchezem 3:0 na sety.

Nápravník s Ettelem si rozdělili juniorské tituly

11.11.2019

Třetí akci v průběhu tohoto kalendářního roku se povedlo uspořádat pro nejmladší členy naší karambolové sekce. Stejně jako v únoru se v klubu TJ Sokol Žižkov uskutečnil dvoudenní juniorský šampionát na malém stole. Sobotní volné hry se zúčastnilo dvanáct hráčů, nedělního trojbandu osm hráčů. A jelikož se náš nejlepší junior Milan Ettel neúčastnil volné hry, tak byla šance na zisk mistrovského titulu i pro ostatní hráče. Nakonec tuto šanci ukořistil Matěj Nápravník reprezentující klub TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, který porazil Matouše Kuchaře z Čermné nad Orlicí. Matěj se do finále probojoval i v neděli. Chvíli to vypadalo, že by mohl zaskočit favorita turnaje Milana Ettela. Vedení 3:9 se však během čtyř náběhů rozplynulo a Milan svého soupeře porazil 15:12 na 13 náběhů. 

Marek Faus pojedenácté mistrem ČR v jednobandu

11.11.2019

Marek Faus, hráč SK Billiard Centra Praha, zvítězil o uplynulém víkendu na republikovém šampionátu v jednobandu na závodním stole, který se uskutečnil v trmickém klubu. Ve finále porazil domácího hráče Martina Vedrala zejména díky skvostné sérii 70-ti bodů. Pro Marka se jedná o jeho 11. republikový titul v této disciplíně.

Eddy Leppens hvězdou druhého hracího víkendu

4.11.2019

O uplynulém víkendu pokračovala extraligová soutěž v trojbandu svým druhým hracím víkendem. Toto hrací kolo bylo okořeněno účastí dvou zahraničních hráčů. Za tým BC Vítkov – Sokol Žižkov nastoupil Belgičan Eddy Leppens, za kladenské Áčko německý hráč Michael Puse. Severomoravské týmy Poruby a Havířova čekaly zápasy v Jablonci a s kladenským Béčkem. Šlágrem kola ale byl nedělní zápas na Žižkově, kde domácí hostili vedoucí Kladno A.

Miroslav Andrejovský mistrem ČR v kádru 52/2

22.10.2019

Po třiatřiceti letech se do Zlína vrátil tuzemský šampionát v karambolovém kulečníku. V šestaosmdesátém roce v při příležitosti 32. ročníku republikového šampionátu v kádru 52/2 triumfoval za účasti osmi hráčů v tehdejším Gottwaldově přerovský Ladislav Fuksa. V této sportovní sezony se na republikový šampionát přihlásilo celkem sedm hráčů. V systému každý s každým byl neporažen bohumínský hráč Miroslav Andrejovský a po zásluze si tak připisuje svůj jubilejní desátý mistrovský titul, pátý v této disciplíně. 

Ivo Gazdoš vítězí na Žižkově s GP 1,379

15.10.2019

Bezpochyby jeden ze svých nejlepších turnajů na velkém stole odehrál havířovský hráč Ivo Gazdoš o uplynulém víkendu na Žižkově, kde se odehrál letošní druhý turnaj seriálu Velkých cen. Ivoš ve finále porazil Radka Nováka 35:24 na 28 náběhů a připsal si 40 bodů do celkového pořadí. Zároveň se také postaral o nejlepší výkon turnaje, kdy ve čtvrtfinále zahrál 30 na 13. Ivoš na turnaji zahrál skvělý generální průměr 1,379 a po zásluze si tak ze Žižkova odvezl pohár pro vítěze. 

Myung-Woo Cho potřetí světovým juniorským šampionem

6.10.2019

Dvaadvacetiletý korejský supertalent Myung Woo Cho dle očekávání rozdílem několika tříd zvítězil na juniorském světovém šampionátu v trojbandu ve španělské Valencii. Cho tak v juniorské kategorii navázal na svého krajana Haeng-Jik Kima, který dokonce zvítězil na juniorském šampionátu čtyřikrát. Pro Myunga to byla poslední účast na juniorském šampionátu. Ve finále porazil svého krajana JunSeo Ko v poměru 35:24 na 24 náběhů. Z turnaje zahrál generální průměr 1,792 !

Klompenhouwer slaví čtvrtý světový titul

4.10.2019

Šestatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer slaví zisk svého čtvrtého světového titul v trojbandu žen. Ve finále porazila svoji úhlavní soupeřku Orie Hidu v poměru 30:21 na 27 náběhů. Tímto triumfem se tak Therese dotáhla v historické měření na soupeřku z Japonska. Hida má na svém kontě rovněž čtyři světové tituly a tak z devíti organizovaných šampionátů je jasné, kdo jim vládne.

Extraliga trojbandu – 1. hrací víkend

2.10.2019

O uplynulém víkendu odstartoval nový ročník extraligové soutěže v trojbandu na závodním stole. Stejně jako v loňské sezoně se soutěž čtyřčlenných družstev v trojbandu u nás hraje ve formátu Extraliga a 1. liga na celostátní úrovni. Oproti minulé sezoně je však i prvoligová soutěž naplněna osmi týmy a tak to znamená pro obě soutěže osm hracích víkendů. Z loňské sezony do Extraligy postoupil vítězný tým 1. ligy BC Havířov a v baráži úspěšnější Béčko BC Kladna. Avšak v soutěží zůstal i poražený tým z baráže Béčko TJ Sokola Žižkov. Z Extraligy totiž bohužel odstoupil tým BC LakoPlast Trmice. 

Radek Novák vítězí na Kladně s GP 1,159

23.9.2019

Domácí Radek Novák zvítězil na letošním prvním turnaji seriálu Velkých cen. Radek ve finále otočil zápas s Adamem Bačou a zvítězil o jeden karambol. Podobný vyrovnaný zápas sehrál Radek na Kladně i minulou sezonu. Ve finále ale podlehl Ivu Gazdošovi, kdy byl rozdíl také pouhý jeden bod. Radek hrál na turnaji ze všech nejlépe a dosáhnul na kvalitní finální průměr 1,159. Třetí místo obsadili domácí Štěpán Kohout a jablonecký Jan Hudák.

Další zpravodajství

Merckx znovu potvrdil finálovou dominanci

12.11.2019

Ta statistika je až neuvěřitelná. Dvanáct finálových účastí, jedenáct výher. Rodiče Eddyho Merckxe pojmenovali svého syna po slavném cyklistovi s přezdívkou kanibal velmi správně. Tentokrát při příležitosti letošního šestého World cupu v korejském Guri neměl ve finále šanci Francouz Jérémy Bury. Eddy zvítězil 40:16 na 16 náběhů a z Jižní Koreji si odváží prémii 16 000€. Jediná finálová porážka Merckxe na turnaji World cupu se datuje do roku 2008, kdy prohrál se Sanchezem 3:0 na sety.

Nápravník s Ettelem si rozdělili juniorské tituly

11.11.2019

Třetí akci v průběhu tohoto kalendářního roku se povedlo uspořádat pro nejmladší členy naší karambolové sekce. Stejně jako v únoru se v klubu TJ Sokol Žižkov uskutečnil dvoudenní juniorský šampionát na malém stole. Sobotní volné hry se zúčastnilo dvanáct hráčů, nedělního trojbandu osm hráčů. A jelikož se náš nejlepší junior Milan Ettel neúčastnil volné hry, tak byla šance na zisk mistrovského titulu i pro ostatní hráče. Nakonec tuto šanci ukořistil Matěj Nápravník reprezentující klub TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, který porazil Matouše Kuchaře z Čermné nad Orlicí. Matěj se do finále probojoval i v neděli. Chvíli to vypadalo, že by mohl zaskočit favorita turnaje Milana Ettela. Vedení 3:9 se však během čtyř náběhů rozplynulo a Milan svého soupeře porazil 15:12 na 13 náběhů. 

Marek Faus pojedenácté mistrem ČR v jednobandu

11.11.2019

Marek Faus, hráč SK Billiard Centra Praha, zvítězil o uplynulém víkendu na republikovém šampionátu v jednobandu na závodním stole, který se uskutečnil v trmickém klubu. Ve finále porazil domácího hráče Martina Vedrala zejména díky skvostné sérii 70-ti bodů. Pro Marka se jedná o jeho 11. republikový titul v této disciplíně.

Eddy Leppens hvězdou druhého hracího víkendu

4.11.2019

O uplynulém víkendu pokračovala extraligová soutěž v trojbandu svým druhým hracím víkendem. Toto hrací kolo bylo okořeněno účastí dvou zahraničních hráčů. Za tým BC Vítkov – Sokol Žižkov nastoupil Belgičan Eddy Leppens, za kladenské Áčko německý hráč Michael Puse. Severomoravské týmy Poruby a Havířova čekaly zápasy v Jablonci a s kladenským Béčkem. Šlágrem kola ale byl nedělní zápas na Žižkově, kde domácí hostili vedoucí Kladno A.

Turnaj mistrů města Bohumína

30.10.2019

BC Bohumín z.s. si Vás dovoluje pozvat k návštěvě 17. ročníku prestižního mezinárodního kulečníkového turnaje

Turnaj mistrů města Bohumína

Turnaj se odehraje 6. – 8. prosince v herně BC Bohumín /Čáslavská 1067/

Garantem turnaje je senátor a starosta města Bohumína Petr Vícha.

Vstup zdarma

Pozvánkapropozice turnaje

Více na www.bcbohumin.cz

MČR JEDNOBAND ZS

30.10.2019

Srdečně zveme na 29. Mistrovství ČR v jednobandu na závodním stole.

Pořadatel BC LakoPlast Trmice

Datum konání 9. – 10. listopadu

Propozice turnaje

Miroslav Andrejovský mistrem ČR v kádru 52/2

22.10.2019

Po třiatřiceti letech se do Zlína vrátil tuzemský šampionát v karambolovém kulečníku. V šestaosmdesátém roce v při příležitosti 32. ročníku republikového šampionátu v kádru 52/2 triumfoval za účasti osmi hráčů v tehdejším Gottwaldově přerovský Ladislav Fuksa. V této sportovní sezony se na republikový šampionát přihlásilo celkem sedm hráčů. V systému každý s každým byl neporažen bohumínský hráč Miroslav Andrejovský a po zásluze si tak připisuje svůj jubilejní desátý mistrovský titul, pátý v této disciplíně. 

Ivo Gazdoš vítězí na Žižkově s GP 1,379

15.10.2019

Bezpochyby jeden ze svých nejlepších turnajů na velkém stole odehrál havířovský hráč Ivo Gazdoš o uplynulém víkendu na Žižkově, kde se odehrál letošní druhý turnaj seriálu Velkých cen. Ivoš ve finále porazil Radka Nováka 35:24 na 28 náběhů a připsal si 40 bodů do celkového pořadí. Zároveň se také postaral o nejlepší výkon turnaje, kdy ve čtvrtfinále zahrál 30 na 13. Ivoš na turnaji zahrál skvělý generální průměr 1,379 a po zásluze si tak ze Žižkova odvezl pohár pro vítěze. 

Myung-Woo Cho potřetí světovým juniorským šampionem

6.10.2019

Dvaadvacetiletý korejský supertalent Myung Woo Cho dle očekávání rozdílem několika tříd zvítězil na juniorském světovém šampionátu v trojbandu ve španělské Valencii. Cho tak v juniorské kategorii navázal na svého krajana Haeng-Jik Kima, který dokonce zvítězil na juniorském šampionátu čtyřikrát. Pro Myunga to byla poslední účast na juniorském šampionátu. Ve finále porazil svého krajana JunSeo Ko v poměru 35:24 na 24 náběhů. Z turnaje zahrál generální průměr 1,792 !

Klompenhouwer slaví čtvrtý světový titul

4.10.2019

Šestatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer slaví zisk svého čtvrtého světového titul v trojbandu žen. Ve finále porazila svoji úhlavní soupeřku Orie Hidu v poměru 30:21 na 27 náběhů. Tímto triumfem se tak Therese dotáhla v historické měření na soupeřku z Japonska. Hida má na svém kontě rovněž čtyři světové tituly a tak z devíti organizovaných šampionátů je jasné, kdo jim vládne.

Novinky z ostatních sekcí