Frédéric Caudron trojnásobným mistrem světa

14.11.2017

Pouze dvakrát v historii světových šampionátů v trojbandu se stalo, že oba finalisté byli reprezentanti jedná země. Navíc se tento fakt datuje do let 1936 a 1938. Až po 79-ti letech se tato situace opakovala. O uplynulém víkendu se ve finále 70. Mistrovství světa v trojbandu potkali dva fenomenální Belgičané – Frédéric Caudon a Eddy Merckx. Pro oba hráče to byla šance na zisk třetího individuálního zlata. Společně navíc získali čtyři po sobě jdoucí světové tituly ve dvojicích v německém Viersenu mezi lety 2012 až 2015. Tipy fanoušků na vítěze turnaje byly cca 50 na 50. Ovšem to, co ve finále předváděl Frédéric nemělo v historickém kontexku finále Mistrovství světa obdoby. Na 40 bodů potřeboval pouze 9 náběhů, na což Eddy neměl šanci reagovat. Caudron navíc zahrál generální průměr z turnaje 2,089, což je také historicky nejlepší výkon na Mistrovství světa.
Nevídané problémy provázely pořadatele 70. Mistroství světa, které se konalo v bolívijském městě Santa Cruz. V neděli, tedy dva dny před oficiálním začátkem turnaje, museli pořadatelé hledat novou lokaci místa konání. Navíc se také nepovedlo včas letecky dopravit zbrusu nový typ stolů Gabriels Rafale. Naštěstí se povedlo pro hernu najít prostor v místním klubu Club Social 24 de Septiembre. Stoly Rafale dorazily do dějiště až v pondělí a tak měli bolívijští pořadatelé napilno. Ano, nebyl to šamponát do posledního detailu dotažený jako dva předešlé ročníky ve francouzském Bordeaux. Vše ale Bolívijci nahradili velkou pílí, ochotou a vstřícností ke všem účastníkům turnaje. Všechny peripetie byly zažehnány a ve středu, i když o hodinu později, mohl 70. světový šampionát začít.
Zásadní změna oproti minulým letům byla ve formátu turnaje. Počet 48 hráčů zůstal. Z 16-ti tříčlenných skupin ale postupovali hned dva hráči. Tím tedy přibylo jedno kolo vyřazovací části turnaje. Po celý turnaj se hrálo do 40-ti bodů.
Skupinová fáze, tak nepřinesla zásadní vypadnutí favoritů turnaje. Mezi největší jména, kteří nepostoupili ze skupiny byli hráči jako Tonny Carlsen, který podlehl Němci Rudolphovi a obhájci titulu Sanchezovi. O pět setin nepostoupil ze skupiny Rakušan Kahofer, kterému byli soupeři Korejci Heang-Jik Kim a Jin Pyo Hong. Další Korejec Seo nepostoupil ze silné skupiny s Burym a Vietnamcem Ngo. Loňský čtvrtfinalista Jerome Barbeillon nestačil na Turka Coklu a Holanďana Hofmana. A možná největším překvapením bylo vypadnutí Vietnamce Trana, toho času světové patnáctky. Stopku mu vystavil Mexičan Javier Vera. A zdaleka to nebylo jediné velké jméno světového trojbandu, na které si 50-ti letý Mexičan vyšlápl.
Překvapením také bylo to, že z prvního místa do fáze posledních 32. hráčů byl nasazen Vietnamce Minh Cam Ma, který hrál právě ve skupině s Verou a Tranem. Ma v prvním zápase porazil krajana Trana na 18 náběhů a v zápase druhém ještě pět náběhů ubral. Výsledný průměr 2,58 a dvě série nad 10. V prvním zápase 15, ve druhém 12 ! Velice dobře hráli také Bury s Caudronem. Oba měli GP 2,352, výše byl nasazen Francouz díky sérii 13. Caudron se postaral o nejlepší partii ve skupinové fázi turnaje. Zápas proti Peruánci Saccovi dohrál i díky sériím 11 a 10 v 11. náběhu.
Českou republiku na šampionátu reprezentoval aktuální mistr Jan Hudák z jabloneckého klubu. Finální příprava na Honzův první světový šampionát měla do ideálu daleko. Postihly ho zdravotní problémy, během týdne shodil přes 7 kilo. Navíc více jak 20-ti hodinová cesta a časový posun za tohoto zdravotního stavu na pohodě nepřidají. Honza sehrál první zápas s aktuálním španělským mistrem 25-ti letým Davidem Martinezem. Začátek zápasu byl z obou stran bídný. V 18. náběhu bylo skore 8:7 pro našeho hráče. Španěl ale posléze udělal 12 bodů na 5 náběhů a tím definitivně Honzovi utekl. Konečné skore 20:40 na 37 náběhů pro Martineze. Ve druhém utkání se Honza střetl s Řekem Polychronopoulosem. Zápas to byl ze strany Honzy lepší. Do pauzy v 19. náběhu šel dokonce ve vedení 18:21. Ovšem po pauze Honza nezachytil řekův nástup a nakonec prohrál 40:29 na 32 náběhů. Konečné 45. místo a generální průměr 0,710 jistě nebyl dle Honzových představ. Něco podobného si před dvěma lety prožil Honza Aleš a myslím, že z této zkušenosti čerpá dodnes. Je jistě dobře, že se nejprestižnějšího turnaje světa zúčastnil další český hráč. Ve finále to jenom a jenom pomůže českému trojbandu.
V pátek odpoledne vstoupil turnaj do vyazovací fáze. Teď již nebylo na co čekat a hráči začali předvádět fenomelní výkony.
Ve skvělých výkonech pokračoval Vietnamec Ma. Ten ve 20. náběhu dohrál za vyrovnaného stavu 29:29 zápas Turkovi Capakovi sérií 11 ! S turnajem se v této fázi rozloučili světoví hráči číslo 2 a 3. Heang-Jik Kim nestačil na krajana Jung-Han Hea a Dick Jaspers stejně jako minulý rok podlehl Belgičanu Eddymu Leppensovi. Zápas to byl fenomenální. Jaspers se z nepříznivého stavu 29:11 dotáhl až na 32:26. Vtom momentu ale Eddy zápas dohrál v 15. náběhu sérií 8. Pokračovala spanilá jízda Mexičana Very. Ten porazil Turka Coklu o čtyři body na 23 náběhů. Postupivší hráči ze skupiny Hudáka se potkali hned v prvním kole KO. Stejně jako ve skupině byl úspěšnější Martinez. Dále postupovaly velké jména. Blomdahl, Merkcx (na 16 náběhů porazil Hofmana), Tasdemir, Caudron, Jae-Ho Cho, Sanchez, Choi, Zanetti, Bury.
Čtvrtý tedy sobotní den přinesl osmifinálové a čtvrtfinálové zápasy. Kdo by tipoval, že v horní polovině pavouka se ve čtvrtfinále utkají Ma s Verou. Ma porazil v osmifinále Korejce Hea a Vera zastavil tažení Leppense. Do pauzy se šlo za stavu 20:10 v 5. náběhu ! Leppens mohutně dotahoval, ale již bylo pozdě. Fenomenální rok zažívá David Martinez. V dubnu byl 3. na evropském šampionátu, v červnu vyhrál španělské mistrovství. A v osmifinále MS se mu povedla dokonalá krádež v zápase v Blomdahlem. Ve 24. náběhu dohrál utkání sérií 5. Blomdahl měl dělat z dohrávky dva body na remízu, avšak druhý nepříjemný tahák zpátky okolo stolu poslal do tuže. Eddy Merckx porazil v krásném zápase Tasdemira 40:34 na 18 náběhů. Caudron se Sanchezem vyřadili poslední dva korejské zástupce. Frédéric porazil Jae-Ho Cho 40:33 na 20 náběhů, Dani doslova zničil Choie 40:16 na 19 náběhů. Ještě hůře než Choi dopadl Vietnamec Duong. Tomu také šampionát sedl a předváděl skvělé výkony. Až v osmifinále narazil na Itala Zanettiho. Konečné skore 40:21 na 30 náběhů hovoří za vše. V posledním osmifinálovém zápasu si Bury poradil s Kolumbijcem Diazem 40:22 na 17 náběhů.
V sobotu v podvečer se již hrálo o jistotu minimálně bronzové medaile. Možná v životní formě se potkali Minh Cam Ma a Javier Vera. Oba předváděli na pohled velice lehkou hru. Jejich vzájemný zápas rozhodně patřil k nejlepším na turnaji. Verovi se stejně jako s Leppensem povedl úvod partie. Do pauzy se tentokrát šlo v 6. náběhu za stavu 20:14. Vera zahrál sérii 10, Ma 8. Vietmanec Ma se na svého soupeře po pauze dotáhl. Vera měl v 10. náběhu 26 bodů. Pak ovšem 4 náběhy nedal ani karambol. No a právě ve 14. náběhu přišel rozhodující trhák. Minh Cam Ma zahrál sérii 12 a dostal se do vedení 26:38. V následujícím náběhu partii ukončil dvěma body. Medaile ze světového šampionátu. Ta by z této již tak povedené sezony udělala Martinezovi velkou radost. Soupeřem mu byl Eddy Merckx. Nikdy proti sobě nestáli. Ve 13. náběhu vedl Španěl 23:17. Eddy však v tento moment zahrává sérii 10 a vedení již do konce zápasu nepustí. Až nečekaně lehkou práci měl Caudron proti obhájci titulu Sanchezovi. Dani měl viditelně problém s krátce se chovajícím stolem. Partii prohrál 40:18 na 18 náběhů a bylo jasné, že po turnaji opustí pozici světové jedničky. Vystřídat ho mohl Caudron nebo Zanetti. A právě Marco Zanetti byl posledním postupujícím hráčem do semifinále. Jeho soupeř Francouz Bury sice začal dobře, z výkopu zahrál sérii 9. Italovi se ale do pauzy povedlo zahrát 9 dokonce dvakrát, díky kterým se ve 4. náběhu dostal do vedení 11:21. Jéremy skore sice srovnal na 24:24. Vtom momentu ale přišla série 5 v podání Zanettiho. Ten již vedení nepustil a vyhrál 25:40 na 19 náběhů.
Srdce trojbandového fanouška při sledování finálového dne 70. Mistrovství světa plesalo. První semifinálový zápas měl snad úplně všechno. Dokonalá zápletka v zápasu Eddy Merckx vs. Minh Cam Ma. Vietnamec již semifinálovou účastí dosáhl na životní úspěch. Avšak hned úvod zápasu ukázal, že se s semifinálem jen tak spokojit nechce. Od druhého náběhu zahrál Ma postupně sérii 2-5-11-5. Po 6. náběhu šel do pauzy s komfortním vedením 4:23 !!! Zdálo by se, že situace je pro Eddyho bezradná. Ovšem ti, kteří ho znají, ví jakým bojovníkem Eddy je. A po pauze to začalo ! Belgičan zahrává po sobě série 5-6-6-3-3 ! 23 bodů na 5 náběhů a rázem je z toho vedení 27:25. Ma ve zmíněných pěti nábězích zahrává pouze dva body. Po dvou čarách Eddy zahrává série 3 a 8 a v 15. náběhu vede 38:26. Ma stahuje vedení soupeře díky sérii 4 na 8 bodů. V 16. náběhu může Eddy zápas ukončit, ale zahrává pouze 1 bod. Pak přicházejí další ti náběhy, kdy Belgičan neproměňuje mečbol. A málem přichází trest. Ma má na svém kontě 31 bodů a zahrává sérii 8 ! Poslední bod, který hraje buzarem dvakrát dokola vynechává. Eddy ve 20. náběhu již musí trefit. Strk z kategorie ne úplně lehkých dává. Ma s přehledem z dohrávky zremizuje. Jde se na rozstřel. Eddy začíná a zahrává dva body. Třetí hratelný vynechává. Ma má na svém kontě rovněž dva body a má na svém tágo druhý mečbol zápasu. Strk krátký-dlouhý-dlouhý vynechává. Druhý rozstřel. Eddy má dva body a pozice pro třetí strk je nepříznivá. Vytahuje však skvělý buzar před kouli a zahrává. Čtvrtý bod ale netrefuje. Ma z dohrávky ne úplně ideálně trefuje úvodní pozici. Hraje strk krátký-dlouhý-dlouhý-krátký a karambol o kousek míjí ! Dokonalá reklama na trojband, dokonalý thriller !
Druhé semifinále bylo reprízou letošního finále evropského šampionátu. Tam kraloval Zanetti, který porazil Caudrona na 11 náběhů. Zanettimu se navíc mohl povést perfektní kousek – vyhrát v jednom roce Evropu i svět se mnoha hráčů nepovedlo. Navíc to byl přímý souboj o pozici hráče číslo jedna na světě. A možná i tyto fakty přispěly k tomu, že se obě hráčům moc nevedlo. Byl to zápas plný chyb. Ve 23. náběhu šel ke stolu Frédéric za nepříznivého stavu 26:31. Kulečník dělají série a ta se v pravý moment Belgičanovi povedla. Devíty body se dostal do vedení 35:31. O tři náběhy později zápas dohrává sérií 3. Marco potřebuje z dohrávky šest bodů na remízu. Třetí však překrátí a do finále postupuje Belgičan.
Dva hráči stejné národnosti ve finále Mistrovství světa v trojbandu ? Historie do minulé neděle znala dva momenty. V roce 1936 se utkali dva Američané a o dva roky později dva Argentinci. Navíc, aby se toto povedlo v dnešní době ? Belgičanům se šampionát povedl až dokonale. Tamní federace věnovala reprezentaci jejich hráčů na MS velkou pozornost. Velká tisková konference před odjezdem hráčů do Bolivie vysílaná na národním sportovním kanálu Sporza a zmíněná v mnoha dalších jako tiskových, tak internetových denících. Každý postup dále turnajem z trojice Leppens, Merckx, Caudron byl v těchto médiích průběžně komentován. A nakonec z toho vyšlo finále Caudron vs. Merkcx. Tomu se říká v pravý moment dobře vynaložené finance. Vše směřuje k červnovému World cupu, který belgická federace pořádá ve známém kulečníkovém místě kasinu Blankenberge. Vypadá to na další skvělý kulečníkový zážitek.
Ale zpět k finálovému zápasu. Bilance finálových účastí byla následovná. Eddy hrál finále třikrát, dvakrát vyhrál, jednou odešel poražen. Frédéric se dostal do finále dvakrát a v obou případech zvedla trofej nad hlavu. Caudron vyhrál naposled v roce 2013 v domácím prostředí v Antverpách. Eddy o rok dříve v Portu. Tipovat vítěze tedy bylo obtížné. Spíše se čekala taktická, dramatická bitva. „Ještě“ ve druhém náběhu to tak vypadalo. Skore bylo 3:4 pro Merckxe. Co se stalo posléze, to se snad ani nedá slovy popsat. Možná by se hodilo přízvisko kulečníkový koncert, který místy hraničil s dokonalou lehkostí. Frédéric zahrává sérii 14, následuje dalších 5 bodů do pauzy. Vede 22:4. Po pauze ovšem nepolevuje a zahrává 4 a 9 ! Po 6. náběhu bylo skore 35:12 ! Caudrona nešlo zastavit. V 7. náběhu to již pomalu vypadalo na dohrávku. Minul ale 38. bod. Možná první větší chyba v zápase. V náběhu následujícím přidává Frédéric dva body. Těžký mečbol mu díky tuži těsně uniká. V 9. náběhu však zápas nekompromisně buzarem ukončuje ! Eddy z dohrávky zahraje 4 body.
Třetí titul světového šampiona si brzy padesátiletý Frédéric Caudron připisuje v nových světových rekordech. Nikdo v historii nehrál lepší finálový výkon než právě Caudron v Santa Cruz. No a konečný generální průměr 2,089 je také novým nejlepším výkonem historie na Mistrovství světa.
A ještě jeden zajímavý statistický údaj. Caudron hrál v roce 2017 zatím dvě mezinárodní finále. V únoru v Burse porazil Jasperse na 7 náběhů a v neděli Merckxe na 9 náběhů. Na 80 finálových bodů tedy Frédéric potřeboval 16 náběhů, tedy průměr 5,000 !!!!
Eddy Mercx se druhým místem na světovém šampionátu zachránil ve světové čtrnáctce. V novém vydání světového žebříčku zaujímá Eddy osmé místo. Caudron se dostal do vedení před Jasperse o 64 bodů. Třetí je Blomdahl, čtvrtý Zanetti. Největší skok v pořadí světového žebříčku zaznamenal Mexičan Javier Vera. Největší překvapení turnaje poskočilo o 1400 míst !
Mistrovství světa se v příštím roce uskuteční na africkém kontinentu. Hrát se bude v termínu 2. – 6. října v hlavním městě Egypta Káhiře.
Sezonu 2017 již tradičně uzavře světový pohár v egyptské Hurghadě. Rozlosování turnaje, který je na programu od 3. do 9. prosince a kterého se účastní česká čtveřice Novák, Gazdoš, Hudák a Korec, najdete zde.
Výsledky 70. Mistrovství světa
Konečné pořadí
Videogalerie turnaje
Nové vydání světového žebříčku

Další top zprávy

FBN Tekstil SBK vítězem ME klubových týmů v trojbandu

17.6.2018

Jubilejní 60. ročník Mistrovství Evropy čtyřčlenných týmů v trojbandu, který hostil obhájce titulu z loňského roku F.C. Porto, vyhrál turecký tým FBN Tekstil SBK hrající v sestavě Tayfun Tasdemir, Murat Naci Coklu, Can Capak a Gokhan Salman. Turci ve finále porazili holandský tým S.I.S. Schoonmaak v poměru 4:4, když se poslední zápas mezi jedničkami týmů Hofmanem a Tasdemirem nedohrál, protože Turci již v tu dobu měli vyšší průměr. Turecký tým tak vyhrává tuto soutěž podruhé za poslední tři roky. Před třemi lety vyhráli i díky pomoci Frédérica Caudrona. V minulém roce podlehli ve finále portugalskému F.C. Porto, za které hrál Blomdahl se Sanchezem.

Gülsen Degener si připisuje první mezinárodní vítězství

16.6.2018

Od roku 2005 nebyla holandská hráčka Therese Klompenhouwer na evropské scéně poražena. Celkem se od zmíněného roku jednalo o osm turnajů. Až o uplynulém víkendu podlehla tato suverénně nejlepší ženská hráčka světa Turkyni Gülsen Degener. Gegener byla po celý průběh zápasu ve vedení, které dokázala dotáhnout až do vítězného konce poměrem 30:24 na 28 náběhů.

Scotch doublu vládla dvojice Gazdoš – Stareček

4.6.2018

Havířovští hráči Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček se stali historicky prvními vítězi republikového šampionátu v trojbandu hraným systémem scotch double. Tedy formátu hry, kdy se hráči u stolu střídají po strku. Ve finále porazili zejména díky brilantnímu začátku zápasu dvojici z Poruby Radovana Hájka a Pavla Domanského v poměru 35:18 na 40 náběhů.

Quiet Chien Tran slaví historické vítězství

31.5.2018

Historický úspěch slaví vietnamský kulečníkový sport. Rychle se rozvíjející kulečníková země se při své čtvrté organizaci turnaje světové série v trojbandu dočkala fenomenálního úspěchu. Do hlavní části se dostalo celkem sedm domácích hráčů. To by nebylo až tak překvapivé. Ale že tři ze čtyř semifinalistů budou domácí hráči, to snad nečekal ani jeden domácí fanoušek. Navíc se místní hvězdě Tranovi povedlo v semifinále porazit posledního ne vietnamského hráče Caudrona a k vidění tak bylo čistě domácí finále. To přineslo fantastický průběh. Dinh Nai Ngo převedl skvostný start do zápasu, když vedl 29:15 na 4 náběhy. Zápas ale nedotáhl do vítězného konce. Tran neuvěřitelným způsobem zápas otočil a zvítězil o jeden bod na 15 náběhů !

Kulečníkový víkend v Rajhradě

31.5.2018

Orel Bicra Rajhrad, z.s.  zorganizoval 14. a 15. 4. 2018 jihomoravský turnaj jednotlivců v technických disciplínách na malém stole.  

Pavel Domanský získává svůj první republikový triumf

28.5.2018

Kroměřížský hráč Pavel Domanský se stal vítězem prvního ročníku Mistrovství České republiky v trojboji na malém stole. Ve finále porazil hráče BC Ostrava Heřmana Onderku jasně 6:0. Pro Pavla je to jeho vůbec první republikový titul.

Martin Boháč – 35 bodů na 12 náběhů

21.5.2018

Nenechte si ujít rekordní výkon Martin Boháče ze čtvrtfinálového zápasu proti Radkovi Novákovi z letošního 33. Mistrovství ČR v trojbandu na závodním stole.

Reprízu finálového zápasu zvládlo lépe Kladno

20.5.2018

Kladenský tým ve složení Štěpán Kohout, Jan Aleš a Marek Váša vrátil porážku bohumínskému družstvu v repríze finálového zápasu Mistrovství republiky družstev v trojbandu na malém stole z minulé sportovní sezony a z Bohumína si tak trofej odváží na Kladno.

Finále Bačů ovládl havířovský Mirek

15.5.2018

Finále Mistrovství České republiky Bača versus Bača ? Tak to tu ještě nebylo. A přesně toto složení finálového zápasu bylo k vidění o upynulé neděli na Žižkově, kde se domácí Adam postavil havířovskému Mirkovi u příležitosti 27. Mistrovství České republiky v jednobandu na závodním stole. Finálový zápas nebyl na kdovíjaké výkonnostní úrovni. Nicméně byl dramatický až do samotného konce. Mistrovský titul si nakonec připsal Mirek, když Adama porazil o pouhé dva body !

Ivo Gazdoš obhajuje titul v novém českém rekordu

7.5.2018

Osmadvacátý ročník republikového šampionátu v trojbandu na malém stole byl na programu o uplynulém víkendu v kladenském klubu. A již neuvěřitelný osmnáctý republikový titul si po vítězství 40:30 na 15 náběhů nad Radovanem Hájkem připsal hráč klubu BC Havířov Ivo Gazdoš. Titul měl navíc podtitul rekordního výkonu. Ivo zahrál jako první hráč historie generální průměr z turnaje přes 2. Konkrétně 2,318, čímž posunul svůj výkon z minulého roku, kdy v Broumově zahrál GP 1,934.

Další zpravodajství

FBN Tekstil SBK vítězem ME klubových týmů v trojbandu

17.6.2018

Jubilejní 60. ročník Mistrovství Evropy čtyřčlenných týmů v trojbandu, který hostil obhájce titulu z loňského roku F.C. Porto, vyhrál turecký tým FBN Tekstil SBK hrající v sestavě Tayfun Tasdemir, Murat Naci Coklu, Can Capak a Gokhan Salman. Turci ve finále porazili holandský tým S.I.S. Schoonmaak v poměru 4:4, když se poslední zápas mezi jedničkami týmů Hofmanem a Tasdemirem nedohrál, protože Turci již v tu dobu měli vyšší průměr. Turecký tým tak vyhrává tuto soutěž podruhé za poslední tři roky. Před třemi lety vyhráli i díky pomoci Frédérica Caudrona. V minulém roce podlehli ve finále portugalskému F.C. Porto, za které hrál Blomdahl se Sanchezem.

Gülsen Degener si připisuje první mezinárodní vítězství

16.6.2018

Od roku 2005 nebyla holandská hráčka Therese Klompenhouwer na evropské scéně poražena. Celkem se od zmíněného roku jednalo o osm turnajů. Až o uplynulém víkendu podlehla tato suverénně nejlepší ženská hráčka světa Turkyni Gülsen Degener. Gegener byla po celý průběh zápasu ve vedení, které dokázala dotáhnout až do vítězného konce poměrem 30:24 na 28 náběhů.

Scotch doublu vládla dvojice Gazdoš – Stareček

4.6.2018

Havířovští hráči Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček se stali historicky prvními vítězi republikového šampionátu v trojbandu hraným systémem scotch double. Tedy formátu hry, kdy se hráči u stolu střídají po strku. Ve finále porazili zejména díky brilantnímu začátku zápasu dvojici z Poruby Radovana Hájka a Pavla Domanského v poměru 35:18 na 40 náběhů.

Quiet Chien Tran slaví historické vítězství

31.5.2018

Historický úspěch slaví vietnamský kulečníkový sport. Rychle se rozvíjející kulečníková země se při své čtvrté organizaci turnaje světové série v trojbandu dočkala fenomenálního úspěchu. Do hlavní části se dostalo celkem sedm domácích hráčů. To by nebylo až tak překvapivé. Ale že tři ze čtyř semifinalistů budou domácí hráči, to snad nečekal ani jeden domácí fanoušek. Navíc se místní hvězdě Tranovi povedlo v semifinále porazit posledního ne vietnamského hráče Caudrona a k vidění tak bylo čistě domácí finále. To přineslo fantastický průběh. Dinh Nai Ngo převedl skvostný start do zápasu, když vedl 29:15 na 4 náběhy. Zápas ale nedotáhl do vítězného konce. Tran neuvěřitelným způsobem zápas otočil a zvítězil o jeden bod na 15 náběhů !

Kulečníkový víkend v Rajhradě

31.5.2018

Orel Bicra Rajhrad, z.s.  zorganizoval 14. a 15. 4. 2018 jihomoravský turnaj jednotlivců v technických disciplínách na malém stole.  

Pavel Domanský získává svůj první republikový triumf

28.5.2018

Kroměřížský hráč Pavel Domanský se stal vítězem prvního ročníku Mistrovství České republiky v trojboji na malém stole. Ve finále porazil hráče BC Ostrava Heřmana Onderku jasně 6:0. Pro Pavla je to jeho vůbec první republikový titul.

Martin Boháč – 35 bodů na 12 náběhů

21.5.2018

Nenechte si ujít rekordní výkon Martin Boháče ze čtvrtfinálového zápasu proti Radkovi Novákovi z letošního 33. Mistrovství ČR v trojbandu na závodním stole.

Reprízu finálového zápasu zvládlo lépe Kladno

20.5.2018

Kladenský tým ve složení Štěpán Kohout, Jan Aleš a Marek Váša vrátil porážku bohumínskému družstvu v repríze finálového zápasu Mistrovství republiky družstev v trojbandu na malém stole z minulé sportovní sezony a z Bohumína si tak trofej odváží na Kladno.

1. MČR v trojboji MS

17.5.2018

12 nejlepších hráčů sezony 2017/2018 změří síly na historicky prvním MČR v trojboji na malém stole.

Disciplíny: kádr 52/2, jednoband a trojband

Hráči turnaje:

1. Ivo Gazdoš, 2. Miroslav Bača, 3. Marek Faus, 4. Adam Kozák, 5. Miroslav Andrejovský, 6. Jan Frieda, 7. Heřman Onderka, 8. Jan Dvořáček, 9. Pavel Stareček, 10. Marek Hejlik, 11. Vladimír Stareček, 12. Pavel Domanský

Místo konání:

Jerlochovice 133, 742 45 Fulnek

Všichni příznivci kulečníku jsou srdečně zváni

Finále Bačů ovládl havířovský Mirek

15.5.2018

Finále Mistrovství České republiky Bača versus Bača ? Tak to tu ještě nebylo. A přesně toto složení finálového zápasu bylo k vidění o upynulé neděli na Žižkově, kde se domácí Adam postavil havířovskému Mirkovi u příležitosti 27. Mistrovství České republiky v jednobandu na závodním stole. Finálový zápas nebyl na kdovíjaké výkonnostní úrovni. Nicméně byl dramatický až do samotného konce. Mistrovský titul si nakonec připsal Mirek, když Adama porazil o pouhé dva body !

Petice kulečník na OH 2024

BILLIARDS2024.PARIS