Frédéric Caudron trojnásobným mistrem světa

14.11.2017

Pouze dvakrát v historii světových šampionátů v trojbandu se stalo, že oba finalisté byli reprezentanti jedná země. Navíc se tento fakt datuje do let 1936 a 1938. Až po 79-ti letech se tato situace opakovala. O uplynulém víkendu se ve finále 70. Mistrovství světa v trojbandu potkali dva fenomenální Belgičané – Frédéric Caudon a Eddy Merckx. Pro oba hráče to byla šance na zisk třetího individuálního zlata. Společně navíc získali čtyři po sobě jdoucí světové tituly ve dvojicích v německém Viersenu mezi lety 2012 až 2015. Tipy fanoušků na vítěze turnaje byly cca 50 na 50. Ovšem to, co ve finále předváděl Frédéric nemělo v historickém kontexku finále Mistrovství světa obdoby. Na 40 bodů potřeboval pouze 9 náběhů, na což Eddy neměl šanci reagovat. Caudron navíc zahrál generální průměr z turnaje 2,089, což je také historicky nejlepší výkon na Mistrovství světa.
Nevídané problémy provázely pořadatele 70. Mistroství světa, které se konalo v bolívijském městě Santa Cruz. V neděli, tedy dva dny před oficiálním začátkem turnaje, museli pořadatelé hledat novou lokaci místa konání. Navíc se také nepovedlo včas letecky dopravit zbrusu nový typ stolů Gabriels Rafale. Naštěstí se povedlo pro hernu najít prostor v místním klubu Club Social 24 de Septiembre. Stoly Rafale dorazily do dějiště až v pondělí a tak měli bolívijští pořadatelé napilno. Ano, nebyl to šamponát do posledního detailu dotažený jako dva předešlé ročníky ve francouzském Bordeaux. Vše ale Bolívijci nahradili velkou pílí, ochotou a vstřícností ke všem účastníkům turnaje. Všechny peripetie byly zažehnány a ve středu, i když o hodinu později, mohl 70. světový šampionát začít.
Zásadní změna oproti minulým letům byla ve formátu turnaje. Počet 48 hráčů zůstal. Z 16-ti tříčlenných skupin ale postupovali hned dva hráči. Tím tedy přibylo jedno kolo vyřazovací části turnaje. Po celý turnaj se hrálo do 40-ti bodů.
Skupinová fáze, tak nepřinesla zásadní vypadnutí favoritů turnaje. Mezi největší jména, kteří nepostoupili ze skupiny byli hráči jako Tonny Carlsen, který podlehl Němci Rudolphovi a obhájci titulu Sanchezovi. O pět setin nepostoupil ze skupiny Rakušan Kahofer, kterému byli soupeři Korejci Heang-Jik Kim a Jin Pyo Hong. Další Korejec Seo nepostoupil ze silné skupiny s Burym a Vietnamcem Ngo. Loňský čtvrtfinalista Jerome Barbeillon nestačil na Turka Coklu a Holanďana Hofmana. A možná největším překvapením bylo vypadnutí Vietnamce Trana, toho času světové patnáctky. Stopku mu vystavil Mexičan Javier Vera. A zdaleka to nebylo jediné velké jméno světového trojbandu, na které si 50-ti letý Mexičan vyšlápl.
Překvapením také bylo to, že z prvního místa do fáze posledních 32. hráčů byl nasazen Vietnamce Minh Cam Ma, který hrál právě ve skupině s Verou a Tranem. Ma v prvním zápase porazil krajana Trana na 18 náběhů a v zápase druhém ještě pět náběhů ubral. Výsledný průměr 2,58 a dvě série nad 10. V prvním zápase 15, ve druhém 12 ! Velice dobře hráli také Bury s Caudronem. Oba měli GP 2,352, výše byl nasazen Francouz díky sérii 13. Caudron se postaral o nejlepší partii ve skupinové fázi turnaje. Zápas proti Peruánci Saccovi dohrál i díky sériím 11 a 10 v 11. náběhu.
Českou republiku na šampionátu reprezentoval aktuální mistr Jan Hudák z jabloneckého klubu. Finální příprava na Honzův první světový šampionát měla do ideálu daleko. Postihly ho zdravotní problémy, během týdne shodil přes 7 kilo. Navíc více jak 20-ti hodinová cesta a časový posun za tohoto zdravotního stavu na pohodě nepřidají. Honza sehrál první zápas s aktuálním španělským mistrem 25-ti letým Davidem Martinezem. Začátek zápasu byl z obou stran bídný. V 18. náběhu bylo skore 8:7 pro našeho hráče. Španěl ale posléze udělal 12 bodů na 5 náběhů a tím definitivně Honzovi utekl. Konečné skore 20:40 na 37 náběhů pro Martineze. Ve druhém utkání se Honza střetl s Řekem Polychronopoulosem. Zápas to byl ze strany Honzy lepší. Do pauzy v 19. náběhu šel dokonce ve vedení 18:21. Ovšem po pauze Honza nezachytil řekův nástup a nakonec prohrál 40:29 na 32 náběhů. Konečné 45. místo a generální průměr 0,710 jistě nebyl dle Honzových představ. Něco podobného si před dvěma lety prožil Honza Aleš a myslím, že z této zkušenosti čerpá dodnes. Je jistě dobře, že se nejprestižnějšího turnaje světa zúčastnil další český hráč. Ve finále to jenom a jenom pomůže českému trojbandu.
V pátek odpoledne vstoupil turnaj do vyazovací fáze. Teď již nebylo na co čekat a hráči začali předvádět fenomelní výkony.
Ve skvělých výkonech pokračoval Vietnamec Ma. Ten ve 20. náběhu dohrál za vyrovnaného stavu 29:29 zápas Turkovi Capakovi sérií 11 ! S turnajem se v této fázi rozloučili světoví hráči číslo 2 a 3. Heang-Jik Kim nestačil na krajana Jung-Han Hea a Dick Jaspers stejně jako minulý rok podlehl Belgičanu Eddymu Leppensovi. Zápas to byl fenomenální. Jaspers se z nepříznivého stavu 29:11 dotáhl až na 32:26. Vtom momentu ale Eddy zápas dohrál v 15. náběhu sérií 8. Pokračovala spanilá jízda Mexičana Very. Ten porazil Turka Coklu o čtyři body na 23 náběhů. Postupivší hráči ze skupiny Hudáka se potkali hned v prvním kole KO. Stejně jako ve skupině byl úspěšnější Martinez. Dále postupovaly velké jména. Blomdahl, Merkcx (na 16 náběhů porazil Hofmana), Tasdemir, Caudron, Jae-Ho Cho, Sanchez, Choi, Zanetti, Bury.
Čtvrtý tedy sobotní den přinesl osmifinálové a čtvrtfinálové zápasy. Kdo by tipoval, že v horní polovině pavouka se ve čtvrtfinále utkají Ma s Verou. Ma porazil v osmifinále Korejce Hea a Vera zastavil tažení Leppense. Do pauzy se šlo za stavu 20:10 v 5. náběhu ! Leppens mohutně dotahoval, ale již bylo pozdě. Fenomenální rok zažívá David Martinez. V dubnu byl 3. na evropském šampionátu, v červnu vyhrál španělské mistrovství. A v osmifinále MS se mu povedla dokonalá krádež v zápase v Blomdahlem. Ve 24. náběhu dohrál utkání sérií 5. Blomdahl měl dělat z dohrávky dva body na remízu, avšak druhý nepříjemný tahák zpátky okolo stolu poslal do tuže. Eddy Merckx porazil v krásném zápase Tasdemira 40:34 na 18 náběhů. Caudron se Sanchezem vyřadili poslední dva korejské zástupce. Frédéric porazil Jae-Ho Cho 40:33 na 20 náběhů, Dani doslova zničil Choie 40:16 na 19 náběhů. Ještě hůře než Choi dopadl Vietnamec Duong. Tomu také šampionát sedl a předváděl skvělé výkony. Až v osmifinále narazil na Itala Zanettiho. Konečné skore 40:21 na 30 náběhů hovoří za vše. V posledním osmifinálovém zápasu si Bury poradil s Kolumbijcem Diazem 40:22 na 17 náběhů.
V sobotu v podvečer se již hrálo o jistotu minimálně bronzové medaile. Možná v životní formě se potkali Minh Cam Ma a Javier Vera. Oba předváděli na pohled velice lehkou hru. Jejich vzájemný zápas rozhodně patřil k nejlepším na turnaji. Verovi se stejně jako s Leppensem povedl úvod partie. Do pauzy se tentokrát šlo v 6. náběhu za stavu 20:14. Vera zahrál sérii 10, Ma 8. Vietmanec Ma se na svého soupeře po pauze dotáhl. Vera měl v 10. náběhu 26 bodů. Pak ovšem 4 náběhy nedal ani karambol. No a právě ve 14. náběhu přišel rozhodující trhák. Minh Cam Ma zahrál sérii 12 a dostal se do vedení 26:38. V následujícím náběhu partii ukončil dvěma body. Medaile ze světového šampionátu. Ta by z této již tak povedené sezony udělala Martinezovi velkou radost. Soupeřem mu byl Eddy Merckx. Nikdy proti sobě nestáli. Ve 13. náběhu vedl Španěl 23:17. Eddy však v tento moment zahrává sérii 10 a vedení již do konce zápasu nepustí. Až nečekaně lehkou práci měl Caudron proti obhájci titulu Sanchezovi. Dani měl viditelně problém s krátce se chovajícím stolem. Partii prohrál 40:18 na 18 náběhů a bylo jasné, že po turnaji opustí pozici světové jedničky. Vystřídat ho mohl Caudron nebo Zanetti. A právě Marco Zanetti byl posledním postupujícím hráčem do semifinále. Jeho soupeř Francouz Bury sice začal dobře, z výkopu zahrál sérii 9. Italovi se ale do pauzy povedlo zahrát 9 dokonce dvakrát, díky kterým se ve 4. náběhu dostal do vedení 11:21. Jéremy skore sice srovnal na 24:24. Vtom momentu ale přišla série 5 v podání Zanettiho. Ten již vedení nepustil a vyhrál 25:40 na 19 náběhů.
Srdce trojbandového fanouška při sledování finálového dne 70. Mistrovství světa plesalo. První semifinálový zápas měl snad úplně všechno. Dokonalá zápletka v zápasu Eddy Merckx vs. Minh Cam Ma. Vietnamec již semifinálovou účastí dosáhl na životní úspěch. Avšak hned úvod zápasu ukázal, že se s semifinálem jen tak spokojit nechce. Od druhého náběhu zahrál Ma postupně sérii 2-5-11-5. Po 6. náběhu šel do pauzy s komfortním vedením 4:23 !!! Zdálo by se, že situace je pro Eddyho bezradná. Ovšem ti, kteří ho znají, ví jakým bojovníkem Eddy je. A po pauze to začalo ! Belgičan zahrává po sobě série 5-6-6-3-3 ! 23 bodů na 5 náběhů a rázem je z toho vedení 27:25. Ma ve zmíněných pěti nábězích zahrává pouze dva body. Po dvou čarách Eddy zahrává série 3 a 8 a v 15. náběhu vede 38:26. Ma stahuje vedení soupeře díky sérii 4 na 8 bodů. V 16. náběhu může Eddy zápas ukončit, ale zahrává pouze 1 bod. Pak přicházejí další ti náběhy, kdy Belgičan neproměňuje mečbol. A málem přichází trest. Ma má na svém kontě 31 bodů a zahrává sérii 8 ! Poslední bod, který hraje buzarem dvakrát dokola vynechává. Eddy ve 20. náběhu již musí trefit. Strk z kategorie ne úplně lehkých dává. Ma s přehledem z dohrávky zremizuje. Jde se na rozstřel. Eddy začíná a zahrává dva body. Třetí hratelný vynechává. Ma má na svém kontě rovněž dva body a má na svém tágo druhý mečbol zápasu. Strk krátký-dlouhý-dlouhý vynechává. Druhý rozstřel. Eddy má dva body a pozice pro třetí strk je nepříznivá. Vytahuje však skvělý buzar před kouli a zahrává. Čtvrtý bod ale netrefuje. Ma z dohrávky ne úplně ideálně trefuje úvodní pozici. Hraje strk krátký-dlouhý-dlouhý-krátký a karambol o kousek míjí ! Dokonalá reklama na trojband, dokonalý thriller !
Druhé semifinále bylo reprízou letošního finále evropského šampionátu. Tam kraloval Zanetti, který porazil Caudrona na 11 náběhů. Zanettimu se navíc mohl povést perfektní kousek – vyhrát v jednom roce Evropu i svět se mnoha hráčů nepovedlo. Navíc to byl přímý souboj o pozici hráče číslo jedna na světě. A možná i tyto fakty přispěly k tomu, že se obě hráčům moc nevedlo. Byl to zápas plný chyb. Ve 23. náběhu šel ke stolu Frédéric za nepříznivého stavu 26:31. Kulečník dělají série a ta se v pravý moment Belgičanovi povedla. Devíty body se dostal do vedení 35:31. O tři náběhy později zápas dohrává sérií 3. Marco potřebuje z dohrávky šest bodů na remízu. Třetí však překrátí a do finále postupuje Belgičan.
Dva hráči stejné národnosti ve finále Mistrovství světa v trojbandu ? Historie do minulé neděle znala dva momenty. V roce 1936 se utkali dva Američané a o dva roky později dva Argentinci. Navíc, aby se toto povedlo v dnešní době ? Belgičanům se šampionát povedl až dokonale. Tamní federace věnovala reprezentaci jejich hráčů na MS velkou pozornost. Velká tisková konference před odjezdem hráčů do Bolivie vysílaná na národním sportovním kanálu Sporza a zmíněná v mnoha dalších jako tiskových, tak internetových denících. Každý postup dále turnajem z trojice Leppens, Merckx, Caudron byl v těchto médiích průběžně komentován. A nakonec z toho vyšlo finále Caudron vs. Merkcx. Tomu se říká v pravý moment dobře vynaložené finance. Vše směřuje k červnovému World cupu, který belgická federace pořádá ve známém kulečníkovém místě kasinu Blankenberge. Vypadá to na další skvělý kulečníkový zážitek.
Ale zpět k finálovému zápasu. Bilance finálových účastí byla následovná. Eddy hrál finále třikrát, dvakrát vyhrál, jednou odešel poražen. Frédéric se dostal do finále dvakrát a v obou případech zvedla trofej nad hlavu. Caudron vyhrál naposled v roce 2013 v domácím prostředí v Antverpách. Eddy o rok dříve v Portu. Tipovat vítěze tedy bylo obtížné. Spíše se čekala taktická, dramatická bitva. „Ještě“ ve druhém náběhu to tak vypadalo. Skore bylo 3:4 pro Merckxe. Co se stalo posléze, to se snad ani nedá slovy popsat. Možná by se hodilo přízvisko kulečníkový koncert, který místy hraničil s dokonalou lehkostí. Frédéric zahrává sérii 14, následuje dalších 5 bodů do pauzy. Vede 22:4. Po pauze ovšem nepolevuje a zahrává 4 a 9 ! Po 6. náběhu bylo skore 35:12 ! Caudrona nešlo zastavit. V 7. náběhu to již pomalu vypadalo na dohrávku. Minul ale 38. bod. Možná první větší chyba v zápase. V náběhu následujícím přidává Frédéric dva body. Těžký mečbol mu díky tuži těsně uniká. V 9. náběhu však zápas nekompromisně buzarem ukončuje ! Eddy z dohrávky zahraje 4 body.
Třetí titul světového šampiona si brzy padesátiletý Frédéric Caudron připisuje v nových světových rekordech. Nikdo v historii nehrál lepší finálový výkon než právě Caudron v Santa Cruz. No a konečný generální průměr 2,089 je také novým nejlepším výkonem historie na Mistrovství světa.
A ještě jeden zajímavý statistický údaj. Caudron hrál v roce 2017 zatím dvě mezinárodní finále. V únoru v Burse porazil Jasperse na 7 náběhů a v neděli Merckxe na 9 náběhů. Na 80 finálových bodů tedy Frédéric potřeboval 16 náběhů, tedy průměr 5,000 !!!!
Eddy Mercx se druhým místem na světovém šampionátu zachránil ve světové čtrnáctce. V novém vydání světového žebříčku zaujímá Eddy osmé místo. Caudron se dostal do vedení před Jasperse o 64 bodů. Třetí je Blomdahl, čtvrtý Zanetti. Největší skok v pořadí světového žebříčku zaznamenal Mexičan Javier Vera. Největší překvapení turnaje poskočilo o 1400 míst !
Mistrovství světa se v příštím roce uskuteční na africkém kontinentu. Hrát se bude v termínu 2. – 6. října v hlavním městě Egypta Káhiře.
Sezonu 2017 již tradičně uzavře světový pohár v egyptské Hurghadě. Rozlosování turnaje, který je na programu od 3. do 9. prosince a kterého se účastní česká čtveřice Novák, Gazdoš, Hudák a Korec, najdete zde.
Výsledky 70. Mistrovství světa
Konečné pořadí
Videogalerie turnaje
Nové vydání světového žebříčku

Další top zprávy

Jaspers prvně v kariéře vítězí v Hurghadě

10.12.2018

Dva nejlepší hráči sezony se střetli ve finále posledního World cupu roku 2018. Světová jednička, vítěz dvou World cupů, vítěz celkového seriálu World cupů již před posledním turnajem v Hurghadě čelil aktuálnímu mistru světa, vítězi jednoho World cupu a nového světového rekordmana, který jako první zahrál deset průměr v oficiálním zápase trojbandu do 40-ti bodů. To byl finálový zápas sedmého World cupu sezony mezi Frédéricem Caudronem a Dickem Jaspersem. Jako vítěz odešel o tři roky starší Holanďan Dick Jaspers. Vystřídal tak po téměř 13-ti měsících svého finálového protivníka na pozici číslo jedna světového žebříčku.

Extraliga v trojbandu – 4. hrací víkend

10.12.2018

Kladenský celek v sestavě Novák, Aleš, Kohout, Váša a náhradníky Markupem a Korecem je podzimním mistrem extraligové soutěže v trojbandu čtyřčlenných družstev. Pěti násobní obhájci titul uv podzimní části sezony neprohráli, mají skore 47:9 a náskok čtyř bodů před druhou Porubou. O uplynulém víkendu bylo na programu poslední kolo podzimní části sezony, kdy byl na programu pouze jeden zápas pro každý tým. Vlivem příjezdu našich hráčů z World cupu z Hurghady byly zápasy Kladna s Trmicemi a Poruby s Prostějovem odehrány v neděli.

Van Silfhout vítězí v Bohumíně

3.12.2018

Mnohonásobný mistr Holandska Michel van Silfhout se stal vítězem 16. ročníku tradičního turnaje mistrů města Bohumína. Holanďan o svém celkovém vítězství rozhodnul poté, co v rozhodující třetí disciplíně trojbandu za stavu 12:3 dohrál domácímu hráči Miroslavu Andrejovskému zápas sérií 12-ti bodů. Michel tak vylepšil svůj výsledek z loňského roku, kdy ve finále podlehl Rakušanovi Arnimu Kahoferovi a raduje se ze svého premiérového bohumínského vítězství.

O Novákově vítězství rozhodnul druhý rozstřel

26.11.2018

Neuvěřitelně dramatický závěr mělo finále v pořadí již letošní 3. Velké ceny v trojbandu, která se uskutečnila o u plynulém víkendu v Praze na Žižkově. Vítěz předešlých dvou turnajů havířovský Ivo Gazdoš zremizoval zápas Radku Novákovi sérií tří bodů. O vítězi, tak po dlouhé době rozhodoval rozstřel. A na Žižkově byly k vidění hned dva. Ten první totiž skončil v poměru 2:2. Ivo byl velmi blízko třetímu bodu. Lehká tuž v Ivošův neprospěch ale poslala hráče do druhého rozstřelu. V něm zahrál Radek znovu dva body. Ivo nedobře zahrál zahajovací pozici a druhý strk vynechal. Radek tak oplatil Ivovi porážku o jeden bod ze zářijové Velké ceny na Kladně. 

Jedenáctkrát účast ve finále, z toho deset vítězství

19.11.2018

Padesátiletý Belgičan Eddy Merkcx jubilejně podesáté v kariéře vyhrál turnaj světové série v trojbandu  Ve finále letošního šestého World cupu sezony jasně porazil Řeka Filippose Kasidokostase v poměru 40:19: na 19 náběhů. Eddy se pyšní fantastickou statistikou finálových účastí na World cupu. Z jedenácti účastí prohrál pouze jednou a historickém medailovém žebříčku se posunul na páté místo před Raymonda Ceulemanse. Po tomto turnaji je také jasno o celkovém vítězi seriálu World cupů tohoto kalendářního roku. Frédéric Caudron je před posledním World cupem, který je na programu v prosinci v Hurghadě, v nedostižném vedení právě před jeho krajanem Merckxem.

Extraliga v trojbandu – 3. hrací víkend

18.11.2018

Zaváhání Poruby v Jablonci byl největším překvapením třetího hracího víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Kladno znovu neztratilo ani bod a tak vede tabulky již o čtyři body. O nejlepší výkon se postaral Zdenek Galíček, který v nedělním zápase v Jablonci porazil Pavla Škopa v poměru 40:31 na 28 náběhů. Na stejném stole byl v sobotu Radek Hájek znovu proti Pavlovi Škopovi o náběh horší.

Marek Faus podesáté mistrem republiky v jednobandu

11.11.2018

Jubilejní desátý mistrovský titul v disciplíně jednoband na závodním stole vybojoval o uplynulém víkendu hráč SK Billard Centra Praha Marek Faus. Ve finále porazil domácího Mirka Baču na náběhy 112:97. Faus tak v této sezoně zvítězil na všech technických MČR a zajistil si tak start na dubnovém evropském šampionátu. 

Průměr 1,6 v podání Radka Nováka a série 15 a 12

5.11.2018

Plno kvalitních výkonů bylo k vidění ve druhém hracím víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Hvězdou kola je Radek Novák, který ze dvou zápasů zahrál průměr 1,600 ! Byly k vidění dva zápasy do 40-ti bodů na 24 náběhů, jeden zápas do 30-ti bodů na 17 náběhů a série 15, 12 a třikrát 9 !

Martin Horn stvrdil svůj comeback

30.10.2018

Sedmačtyřicetiletý Němec Martin Horn zažil o uplynulém nedělním odpoledne podruhé v kariéře slastný pocit vítěze turnaje sevětové série. Ve finále letošního 5. World cupu porazil Horn korejského hráče Jae-Ho Cho o jeden bod. Cho potřeboval z dohrávky zahrát čtyři body na remízu. Čtvrtý obtížný buzar však netrefil. Horn slaví triumf na mezinárodní scéně po dlouhých devíti letech. Poprvé vyhrál v turecké Antalyi v roce 2009. Ve světovém žebříčku se Němec posunul ze 46. místa na pozici 23.

Ivo Gazdoš vítězí i v Prostějově

28.10.2018

Rázně vykročil Ivo Gazdoš za celkovým vítězstvím v seriálu Velkých cen v trojbandu. Po zářijové výhře na Kladně se mu povedlo zvítězit i o uplynulém víkendu v Prostějově. V defenzivním finále hraném bez omezení náběhů porazil žižkovského Adama Baču v poměru 35:26. Ivo vede v celkovém pořadí o 28 bodů právě před Adamem. 

Další zpravodajství

Jaspers prvně v kariéře vítězí v Hurghadě

10.12.2018

Dva nejlepší hráči sezony se střetli ve finále posledního World cupu roku 2018. Světová jednička, vítěz dvou World cupů, vítěz celkového seriálu World cupů již před posledním turnajem v Hurghadě čelil aktuálnímu mistru světa, vítězi jednoho World cupu a nového světového rekordmana, který jako první zahrál deset průměr v oficiálním zápase trojbandu do 40-ti bodů. To byl finálový zápas sedmého World cupu sezony mezi Frédéricem Caudronem a Dickem Jaspersem. Jako vítěz odešel o tři roky starší Holanďan Dick Jaspers. Vystřídal tak po téměř 13-ti měsících svého finálového protivníka na pozici číslo jedna světového žebříčku.

Extraliga v trojbandu – 4. hrací víkend

10.12.2018

Kladenský celek v sestavě Novák, Aleš, Kohout, Váša a náhradníky Markupem a Korecem je podzimním mistrem extraligové soutěže v trojbandu čtyřčlenných družstev. Pěti násobní obhájci titul uv podzimní části sezony neprohráli, mají skore 47:9 a náskok čtyř bodů před druhou Porubou. O uplynulém víkendu bylo na programu poslední kolo podzimní části sezony, kdy byl na programu pouze jeden zápas pro každý tým. Vlivem příjezdu našich hráčů z World cupu z Hurghady byly zápasy Kladna s Trmicemi a Poruby s Prostějovem odehrány v neděli.

Van Silfhout vítězí v Bohumíně

3.12.2018

Mnohonásobný mistr Holandska Michel van Silfhout se stal vítězem 16. ročníku tradičního turnaje mistrů města Bohumína. Holanďan o svém celkovém vítězství rozhodnul poté, co v rozhodující třetí disciplíně trojbandu za stavu 12:3 dohrál domácímu hráči Miroslavu Andrejovskému zápas sérií 12-ti bodů. Michel tak vylepšil svůj výsledek z loňského roku, kdy ve finále podlehl Rakušanovi Arnimu Kahoferovi a raduje se ze svého premiérového bohumínského vítězství.

Vánoční turnaj BC Řipská 2018

28.11.2018

Přijměte pozvání na tradiční Vánoční turnaje BC Řipská 2018.

V karambolu se budou hrát kvarty, v poolu devítka. Celý turnaj Vám jako každý rok zpříjemní vánoční menu, skvělá  atmosféra a v neposlední řadě také nemalé finanční výhry a další ceny. Akce je dotována částkou 25 100 Kč!
Podrobnosti naleznete zde.
Těšíme se na Vaši účast!

Vánoční turnaj BK Ekvita Kladno

28.11.2018

Billiard klub Ekvita Kladno

Karambol: Trojband MS
Pool: 9-ball
Šipky: 501 DO

Občerstvení v ceně startovného, od 20 hodin tradiční country

O Novákově vítězství rozhodnul druhý rozstřel

26.11.2018

Neuvěřitelně dramatický závěr mělo finále v pořadí již letošní 3. Velké ceny v trojbandu, která se uskutečnila o u plynulém víkendu v Praze na Žižkově. Vítěz předešlých dvou turnajů havířovský Ivo Gazdoš zremizoval zápas Radku Novákovi sérií tří bodů. O vítězi, tak po dlouhé době rozhodoval rozstřel. A na Žižkově byly k vidění hned dva. Ten první totiž skončil v poměru 2:2. Ivo byl velmi blízko třetímu bodu. Lehká tuž v Ivošův neprospěch ale poslala hráče do druhého rozstřelu. V něm zahrál Radek znovu dva body. Ivo nedobře zahrál zahajovací pozici a druhý strk vynechal. Radek tak oplatil Ivovi porážku o jeden bod ze zářijové Velké ceny na Kladně. 

Jedenáctkrát účast ve finále, z toho deset vítězství

19.11.2018

Padesátiletý Belgičan Eddy Merkcx jubilejně podesáté v kariéře vyhrál turnaj světové série v trojbandu  Ve finále letošního šestého World cupu sezony jasně porazil Řeka Filippose Kasidokostase v poměru 40:19: na 19 náběhů. Eddy se pyšní fantastickou statistikou finálových účastí na World cupu. Z jedenácti účastí prohrál pouze jednou a historickém medailovém žebříčku se posunul na páté místo před Raymonda Ceulemanse. Po tomto turnaji je také jasno o celkovém vítězi seriálu World cupů tohoto kalendářního roku. Frédéric Caudron je před posledním World cupem, který je na programu v prosinci v Hurghadě, v nedostižném vedení právě před jeho krajanem Merckxem.

Extraliga v trojbandu – 3. hrací víkend

18.11.2018

Zaváhání Poruby v Jablonci byl největším překvapením třetího hracího víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Kladno znovu neztratilo ani bod a tak vede tabulky již o čtyři body. O nejlepší výkon se postaral Zdenek Galíček, který v nedělním zápase v Jablonci porazil Pavla Škopa v poměru 40:31 na 28 náběhů. Na stejném stole byl v sobotu Radek Hájek znovu proti Pavlovi Škopovi o náběh horší.

Marek Faus podesáté mistrem republiky v jednobandu

11.11.2018

Jubilejní desátý mistrovský titul v disciplíně jednoband na závodním stole vybojoval o uplynulém víkendu hráč SK Billard Centra Praha Marek Faus. Ve finále porazil domácího Mirka Baču na náběhy 112:97. Faus tak v této sezoně zvítězil na všech technických MČR a zajistil si tak start na dubnovém evropském šampionátu. 

Turnaj mistrů města Bohumína

9.11.2018

BC Bohumín z.s. si Vás dovoluje pozvat k návštěvě 16. ročníku prestižního mezinárodního kulečníkového turnaje

Turnaj mistrů města Bohumína

Turnaj se odehraje v herně BC Bohumín /Čáslavská 1067/

Garantem turnaje je senátor a starosta města Bohumína Petr Vícha.

Vstup zdarma

Hráči turnaje: Michel van Silfhout, Andreas Reichner, Marek Faus, Adam Kozák, Ota Truksa, Milan Ráček, Radek  Hájek, Jan Dvořáček, Mirek Andrejovský.

Pozvánka, propozice turnaje

Více na www.bcbohumin.cz