Eddy Leppens hvězdou druhého hracího víkendu

4.11.2019

O uplynulém víkendu pokračovala extraligová soutěž v trojbandu svým druhým hracím víkendem. Toto hrací kolo bylo okořeněno účastí dvou zahraničních hráčů. Za tým BC Vítkov – Sokol Žižkov nastoupil Belgičan Eddy Leppens, za kladenské Áčko německý hráč Michael Puse. Severomoravské týmy Poruby a Havířova čekaly zápasy v Jablonci a s kladenským Béčkem. Šlágrem kola ale byl nedělní zápas na Žižkově, kde domácí hostili vedoucí Kladno A.
Začněme sobotní zápasy nejdříve na severu Čech. Domácí Jablonec nad Nisou do soutěže nevstoupil vůbec dobře, když po prvním hracím víkendu byli jablonečtí bez bodu. V tomto hracím kole je navíc čekali velmi nepříjemní soupeři ze severu Moravy. V sobotu do Jablonce přijeli hráči Poruby, kteří v prvním kole neztratili a byli v tabulce druzí pouze o skore za Kladnem A. V Jablonci však hned po prvním kole bylo jasné, že hosté letos poprvé ztratí. Domácí Ziogas a Tichák porazili Hoška s Dvořáčkem. Ve druhém kole tak musel Hájek s Domanským zabrat, aby pro svoje družstvo vybojovali alespoň bod. Hájek byl začátku zápasu s Hudákem ve vedení. Radek asi se svým výkonem 40 na 45 spokojen nebyl ale domácí jedničku o 11 bodů porazil. V zápase Škop Domanský rozhodla série pěti bodů za stavu 30:30 v podání Pavla Domanského. Pavel Škop již nenašel odpověď a Domanskému podlehl 40:33. Zápas tak skončil remízou 4:4. 
Havířovský tým v sestavě Gazdoš, Bača, Stareček Pavel, Stareček Vladimír sehrál sobotní utkání s kladenským Béčkem. Hosté byli jednoznačnými favority. Nicméně v prvním kole došlo k překvapení a to, když Mirek Bača prohrál s Jardou Korcem. Stav byl ale nerozhodný 2:2. Vladimír Stareček porazil Tichého. Ve druhém kole předvedl velmi dobrý výkon Ivo Gazdoš. Ivoš v zápase s Petrem Markupem vedl v 6. náběhu 14:10. A zatímco domácí hráč nedokázal svůj průměr udržet, tak Ivoš i přes mírný výpadek dokázal zápas dohrát ve 29. náběhu. O osudu utkání se tak rozhodovalo v zápase Martina Bálka s Pavlem Starečkem. Zápas to byl na velmi slušné úrovni a rovněž velmi vyrovnaný. Oba se přetahovali o vedení a drželi jsi okolo jedné průměr. V závěru zápasu se Martinovi povedlo dostat do vedení 35:29. Poté ovšem nastala v jeho podání mizérie. Nedařilo se mu i to i díky defenzivní hře soupeře zahrát bod a jeho soupeř se pomalu dotahoval. Nakonec Pavel Stareček pro svůj tým vybojoval celkové vítězství. Martin za 12 náběhů udělal pouze jeden bod, zatímco jeho soupeř ve 47. náběhu zápas ukončil. 
V Prostějově sehrál svůj sobotní zápas vedoucí tým tabulky. Za domácí nenastoupil Martin Dostál a tak byli hosté favority. V prvním kole jasně zvítězil Novák nad Adámkem a Kohout nad Všetičkou. Ve druhém kole se ale domácí jednička Zdeněk Galíček nezaleknul kladenské zahraniční posily a po brilantním výkonu zvítězil 40:34 na 31 náběhů. V ten moment vedl hostující Honza Aleš nad Ivem Coufalíkem pouze o dva body a to 24:26. Domácí hráč ale svou výkonnost neudržel a Honza zápas nakonec v 53. náběhu dohrál. Kladno tak veze výhru z Prostějova v poměru 2:6. 

Na Žižkově se odehrál bratrovražedný souboj. Áčko nastoupilo v sestavě Eddy Leppens, Martin Boháč, Adam Bača a Adam Kozák. První kolo bylo výkonnostně velmi slabé. Možná měl na hráče negativní dopad dohled Eddyho 🙂 Áčko se však ujalo vedení v poměru 4:0. Kozák porazil Sibaie a Bača Truksu.
Ve druhém kole již bylo ve vzduchu cítit napětí očekávaného představení vicemistra světa a mnohonásobného mistra Belgie. Eddy hrál proti Vláďovi Hambálkovi. Na vedlejším stole hrál Martin Boháč s Enginem Ferahlim. Eddy do zápasu vstoupil skvostně. V 6. náběhu zahrál sérii devíti bodů a na svém kontě měl 20 bodů. A tak již v podstatě bylo jedinou otázkou, kdy Eddy zápas ukončí. Vláďa toto tempo držet nemohl. V zápase druhých hráčů se Engin Martina držel do zhruba 15-ti bodů. Martin poté 12 náběhů vždy udělal nejméně bod a tím zápas definitivně rozhodl. Konečný stav 40:25 na 33 náběhů. Eddy po skvělém začátku lehce zpomalil. V následujících sedmi nábězích zahrál pouze tři body. Série dva a šest Eddyho průměr znovu dostaly nad 2. Zápas do 20-ti náběhů se mu ale nepovedlo ukončit. Nakonec z toho byl průměr 1,739 a tedy výkon na 23 náběhů. 
Fotogalerie sobotního zápasu
Záznam zápasu Leppens vs Hambálek

Stejně jako v sobotu, tak i v neděli se dokázali jablonečtí dostat do vedení 4:0 po prvním kole. V zápase s Havířovem dokázal Pavel Škop porazit Miroslava Baču a Janis Ziogas Vladimíra Starečka. Avšak vývoj ve druhém kole byl jako přes kopírák. Pavel Stareček si snadno poradil s Tichákem a Ivo Gazdoš byl v závěru zápasu s Hudákem silnější a zvítězil o čtyři body na 53 náběhů. 
Kladenské Béčko bylo stejně jako v sobotu velmi blízko zisku bodů proti papírově silnějšímu soupeři. V zápase s Porubou domácí do vedení dostal Tichý, který porazil Hoška. Korec tou dobou vedl nad Dvořáčkem v poměru 28:34. Ostravskému hráči se dokonale vyšel závěr zápasu. zbylých 12 bodů dohrál na 5 náběhů. Korec potřeboval z dohrávky udělat tři body na remízu. Zahrál však pouze jeden bod. Ve druhém kole dostal do vedení hosty Pavel Domanský. Pavel hraje letos velmi dobře a Martina Bálka porazil v poměru 40:20 na 24 náběhů. Papírově měla Poruba na pozici jedničky získat jasné dva body. Nicméně Radek Hájek nehrál svůj nejlepší zápas a Petr Markup s ním sehrál naprosto vyrovnaný zápas. Závěr zápasu byl velmi dramatický. Za stavu 32:32 zahrál Radek sérii 4 bodů. Petr však během dvou náběhů srovnal na 36:36. Radek ale ovšem ihned reagoval a zahrál tři body, nedal poslední. Petr zahrál dva body a prohrával o jeden. Radek ale zápas ve 43. náběhu ukončil a vybojoval tak pro svůj tým celkové vítězství.
Béčko Žižkova sehrálo nedělní utkání v Prostějově. Pro oba týmy to byl veledůležitý zápas. Hostující družstvo mělo před Prostějovem náskok čtyř bodů a i případná remíza by byla v boji o záchranu v soutěži velmi cenná.
Domácí však prvně v soutěži nastoupili s Martinem Dostálem a tím se šance prostějovských na úspěch rapidně zvyšovaly. A šance na výhru se zvýšila hned v prvním kole. Žižkovští hráči totiž nedokázali bodovat. Adámek porazil Sibaie a Coufalík Truksu. 
Ve druhém kole si lehce pro vítězství došel Martin Dostál. Vláďu Hambálka porazil 40:20 na 41 náběhů. Za hosty pouze Engin Ferahli hrál dobře a dlouho vedl nad Galíčkem. Engin se ale zasekl na 27 bodech a toho domácí hráč využil. Zápas nakonec otočil a zvítězil 40:36 na 45 náběhů. Prostějov tak snížil manko na Béčko Žižkova na dva body. 

​Absolutním šlágrem kola byl nedělní zápas mezi týmy BC Vítkov – Sokol Žižkov a BC Kladno A. Pro domácí Žižkov to byl nesmírně důležitý zápas, protože na Kladno před zápasem ztráceli již tři body. Případná prohra by tedy znamenala velkou čáru přes rozpočet v boji o ligový titul. Oba týmy nastoupily ve stejném složení jako v sobotu a tak vše bylo připraveno na skvělé a zároveň vypjaté utkání. 
V prvním kole se utkali Adam Bača s Radkem Novákem a Adam Kozák se Štěpánem Kohoutem. Oba domácí hráči měli daleko lepší start do zápasu než soupeři. Adamové se velmi záhy ujali deseti bodového vedení. Kozák do pauzy dokonce vedení navýšil až na 15 bodů. Situace tak pro Štěpána Kohouta vypadala bledě. Avšak díky sériím 7,4 a 3 vývoj zápasu dokázal otočit na 28:24. Adam Kozák byl najednou ten, který se vůbec nemůže dostat do hry. Podobně se dotáhnul také Radek Novák na Adama Baču. Adam vedl do pauzy 20:8. Avšak během tří náběhů byl stav 21:20. Adam poté znovu Radkovi utekl na stav 28:21. Radek však zahrál sérii šesti bodů a znovu prohrával pouze o bod. Adamovi se ale povedlo během čtyř náběhů zahrát 9 bodů a tím definitivně rozhodl o svém vítězství. Konečný stav 40:33 na 35 náběhů. Na vedlejším stole prožíval Adam ohromnou krizi. Na 18 náběhů měl 23 bodů. Po 35-ti nábězích měl na svém kontě pouze o tři body více. Defenzivní hra soupeře slavila úspěch. Kohout vedl o sedm bodů. Adamovi se ale povedlo zahrát sérii šesti bodů. Dostal se zpět do zápasu a v závěru již byl silnějším hráčem. Za stavu 37:37 zápas ve 43. náběhu ukončil třemi body ! Vedení 4:0 pro domácí.
Ve druhém kole měli domácí hráči znovu lepší start do zápasu než hosté. Eddy Leppens vedl po 6. náběhu nad Pusem 9:17. Martin Boháč v náběhu 12. dokonce 15:3 nad Honzou Alešem. Eddy definitivně zlomil odpor soupeře v 15. náběhu, když zahrál sérii osmi bodů. Vedl již 17:34 ! Otázkou tak již znovu pouze bylo, zda-li zápas ukončí na 20 a méně náběhů. A to se mu nakonec k jeho velké radosti povedlo. Přesně ve dvacátém náběhu dohrál zápas dvěma body. Martinovi se rovněž povedlo zahrát sérii osmi bodů a nad Honzou Alešem vedl již 32:10. Závěrem zápasu se ale protrápil. Honza se dostal do tempa, zahrál série 6,5 a 4. Náskok Martina byl ale až moc vysoký. Martin zápas ukončil ve 38. náběhu a zvítězil 40:33.
Domácí družstvo si tak připisuje veledůležitou výhru nad kladenským Áčkem v poměru 8:0. Žižkovský tým zahrál průměr družstva 1,176. Průměr Eddy Leppense z víkendových zápasů činí 1,860 ! Své počínání v české lize komentoval: „Jsem velice rád, že jsem zde odehrál dobré zápasy a moji čeští svěřenci mi tak nemohou říci, že je na tréninkových kempech vede špatný hráč :). Mimo to mám velkou radost, že jsem mohl vidět hráče, se kterými jsem odtrénoval spousty hodin, v reálném zápase. V budoucnu se mi pak s nimi bude pracovat lépe.
Fotogalerie z tohoto zápasu
Záznam zápasu Eddy Leppens vs Michael Puse

Čelo Extraligové soutěže se tak po tomto kole nesmírně vyrovnalo. Se sedmi body vede Poruba. Šest bodů má na svém kontě Kladno A a Havířov. O bod zpět je A tým Žižkova. Extraliga pokračuje třetím hracím víkendem již za dva týdny a to 16. a 17. listopadu. 
Hned po třetím hracím víkendu následuje třetí Velká cena v trojbandu. Koná se v Havířově a přihlášky na ni končí tuto neděli 10. listopadu ve 20:00.
Výsledky zápasů
Průběžná tabulka
Průměrový žebříček soutěže

Další top zprávy

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Další zpravodajství

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

1. MČR 5-PINS

11.3.2020

Přijměte pozvání na historicky první republikový šampionát v disciplíně 5-pins.

BC Kladno | 14. – 15. března

Výsledky a živý přenos ve výsledkovém servisu

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Novinky z ostatních sekcí