Domácí dvojice Hudák-Škop slaví republikový titul

17.4.2019

Ve dnech 12.4-14.4 se uskutečnilo v jablonecké herně Mistrovství České republiky, turnaj klubových dvoučlenných družstev v trojbandu na závodním stole systémem „Scotch Double“. Tato relativně mladá disciplína přilákala do Jablonce nad Nisou celkem jedenáct týmů, včetně domácích.
Hlavní cenu pro vítěze turnaje, zapůjčení vozu Škody Kodiaq RS na víkend pro oba hráče vítězného týmu, věnovala společnost Autokomplex Menčík. Na dalších cenách se pak podíleli Víno Hruška, pivovar Svijany, Ponyexpres a Řeznictví v zatáčce.
Už od začátku turnaje se ukazovalo, že se strhne velký boj o postup do semifinále z druhých míst ve skupinách, protože hlavní favorité příliš neváhali.
V průběhu turnaje došlo k překonání českého rekordu, nejlepší jednotlivý průměr partie dosáhlo domácí družstvo, TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, ve složení Jan Hudák, Pavel Škop. Nový rekord má nyní hodnotu 1,764, 30 karambolů na 17 náběhů.
Skupina A. Obhájci titulu, BC Havířov ve složení Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček, dále pak BC PORUBA Pavel Domanský a Milan Ráček, a jako třetí BK EKVITA KLADNO B Petr Markup a Marek Váša. Jako první ve skupině sehráli své utkání dvojice Poruby a Kladna. Velmi vyrovnaný zápas rozhodla až ke konci ve svůj prospěch dvojice Domanský-Ráček, když ve 25.náběhu zahráli sérii 4 a dostali se do vedení, které si zkušeně pohlídali. Obhájci titulu, ve svém prvním zápase, si vcelku jednoznačně poradili s kladenskou dvojicí, když do utkání vstoupili sérií 6. Zápas ukončili ve 32. náběhu, jejich soupeř dokázal z vyrovnávacího strku už jen korigovat stav na 30:10. O vítězi tak měla rozhodnout závěrečná partie ve skupině mezi týmy BC Poruba a BC Havířov. A začala velmi nečekaně velikým nástupem porubského týmu. Ve čtvrtém náběhu vedli jeho hráči po dvou sériích 4 už 9:3. Následovalo několik drobných nepřesností na obou stranách, a to způsobilo, že ve dvacátém náběhu byl i díky havířovské sérii 5 vyrovnaný stav 13:13. Jako kdyby havířovské tato série „nakopla“ a od té doby byli o poznání lepším týmem a svoje úsilí završili v 35. náběhu, 30:24. Porubským, v konečném součtu, uniká postup do semifinále o pouhé 3 karamboly…
Skupina B. BK Ekvita Kladno A – Jan Aleš a Štěpán Kohout, Sokol Žižkov – Marcel Dirn a Otakar Truksa, BK Ekvita Kladno C – Jaroslav Korec a Miloslav Tichý a TJ Bižu Jablonec C – Jan Kudr a Pavel Svoboda. První utkání skupiny mezi kladenskými týmy získalo ve svůj prospěch „Áčko“, když své klubové parťáky udolalo po vcelku vyrovnaném průběhu až ve druhé polovině partie. Konečný výsledek 27:18. Potom si, překvapivě ne úplně snadno, poradili žižkovští s domácí dvojicí 25:19. V následujícím utkání vítězů předchozích zápasů byla v úvodu k vidění velmi vyrovnaná partie. Ve střední části začali mít navrch kladenští a vypracovali si až 11-ti bodový náskok. Jenže Žižkováci to nezabalili a v samotném závěru se na své soupeře dotáhli na rozdíl jediného bodu sérií 5. Zkušení kladenští hráči si ale nepřipustili komplikace a následnou sérií 5 utkání ve 30. náběhu dohrávají. Soupeři z vyrovnávacího strku těsně míjejí a je konec partie ve třicátém náběhu 30:24. V souboji poražených týmů si poměrně jednoznačně poradilo kladenské céčko s domácí dvojicí 26:12, a tak zbývalo ve dvou zbývajících utkáních vyřešit tajenku, který tým se umístí na druhém místě ve skupině za favorizovanou dvojicí Jan Aleš – Štěpán Kohout, které čekal už jen zápas s domácím družstvem. Ten jednoznačně ovládli favorité z Kladna a zvítězili 30:5 na 28 náběhů. Poslední zápas ve skupině, souběžně hraný s posledním utkáním skupiny B, dával tušit, že vítěz si s největší pravděpodobností zajistí semifinále jako postupující z 2. místa. Od počátku byli ve skóre lepší žižkovští hráči, když se kladenským nedařilo podle jejich představ a nakonec zvítězili 23:14.
Skupina C. TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou A – Jan Hudák a Pavel Škop, Kulečník Prostějov – Zdeněk Galíček a Ivo Coufalík, TJ Náchod – Pavel Řehůřek a Petr Kočička a TJ Bižu Jablonec B – Petr Bušanský a Ladislav Poláček. Tato skupina, jako jediná, nabídla zápasy ve skupině už od pátečního odpoledne. V prvním utkání proti sobě nastoupila družstva domácích a velmi favorizované „áčko“ si vcelku jednoznačně poradilo s týmovými kolegy 30:7 na 27 náběhů, a kráčelo tak za jednoznačným postupem z prvního místa. Ve druhém pátečním zápase se utkaly týmy Náchoda a Prostějova. Velmi vyrovnané utkání nakonec skončilo dělbou bodů, když oba týmy v posledním náběhu uhrály sérii 2. Výsledek 22:22. Díky vyšší sérii 4 šli jako „vítězové“ do dalšího utkání náchodští proti domácímu „áčku“. Jenže to bylo ten den k nezastavení. V utkání s Náchodem zvítězili domácí v národním rekordu, když v šestnáctém náběhu zahráli sérii 6 a v následujícím náběhu sérií 5 utkání ukončili. 30:4 na 17 náběhů… První sobotní utkání poražených týmů mezi Prostějovem a domácím „béčkem“nabídlo další remízový zápas. Domácí se konečně zbavili své nervozity a v úvodu partie se ujali vedení. To si víceméně udržovali po celou dobu, ale po pauze (po osmnáctém náběhu za stavu 13:7), mírně favorizovaní prostějovští hráči, začali náskok soupeře stahovat. Partie nakonec skončila remízou 21:21, když oba týmy uhrály v posledním náběhu jeden karambol. Svůj poslední zápas ve skupině odehrálo domácí áčko s prostějovskou dvojicí. Úvodní jednoznačné vedení domácích vystřídalo trápení v samém závěru partie, a tak domácí očekávanou výhru spíše ubojovali. Vítězství ve skupině jim neuniklo a, s ohledem na páteční skvělé výsledky, postoupili do semifinále s nejvyšší průměrem jako první nasazení. Závěrečná partie skupiny mezi TJ Bižu B a Náchodem pak přinesla rozuzlení, který tým obsadí ve skupinové fázi turnaje druhé místo ve skupině. Matematika byla jednoduchá. Vítěz bude ve skupině druhý. Při remíze by rozhodoval generální průměr. Jablonečtí hráči se zkušenějších soupeřů nezalekli a po celé utkání si udrželi náskok. Spíše takticky vedená bitva měla za následek, že se hráči Náchoda nedokázali vrátit do utkání. V závěru, v úplně posledním náběhu partie, pak domácí přidali svoji nejvyšší sérii 5 a utkání zakončili výhrou 22:7. V této skupině tak obsadili první dvě místa hráči pořadatelské TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Zejména u druhé dvojice se jednalo o velké překvapení na úkor daleko zkušenějších hráčů.
Semifinále. 40 karambolů na 40 náběhů. První semifinálovou dvojici utvořily tyto týmy. Domácí TJ Bižu Jablonec – Jan Hudák a Pavel Škop a Sokol Žižkov – Marcel Dirn a Ota Truksa. Pro žižkovské to bylo určitě velké zadostiučinění, že se v tak nabité konkurenci dokázali prosadit a postoupit do semifinále jako jediní z druhého místa ve skupině. Přesto, že Hudák se Škopem nedokázali odehrát utkání v podobné pohodě, jako v pátek, udržovali si v celém průběhu poměrně jisté vedení. Ani Dirn s Truksou nepředváděli svůj nejlepší kulečník a po několika těsně vynechaných karambolech byla na nich patrná nejistota. Nakonec partie končí na limit náběhů 31:20 ve prospěch domácí dvojice. Druhou dvojicí pak byli hráči BK Ekvita Kladno – Jan Aleš a Štěpán Kohout a úřadující Mistři ČR v této disciplíně, BC Havířov – Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček. Kladenská dvojice, která postoupila do semifinále jako druhá v pořadí, si schovala svůj nejlepší výkon turnaje právě na zápas s nejvýše favorizovanou dvojicí. Na koncentrovaný výkon Honzy Aleše se Štěpánem Kohoutem nenašli Ivo Gazdoš s Vláďou Starečkem účinnou protizbraň, a kladenští tak od počátku partie neustále rovnoměrně navyšovali svůj náskok. Ten výrazněji upravili v 17. náběhu sérií 7 na průběžné vedení 23:12. Ani přestávka nic nezměnila, alespoň co se týče přesvědčivého vedení kladenských, a tak v 34. náběhu partie končí se skóre 40:23 pro dvojici Jan Aleš, Štěpán Kohout.
Finále. 40 karambolů na 40 náběhů. Tj Bižu Jablonec A a BK Ekvita Kladno A. Raketový nástup kladenských a tápání ve hře jabloneckých. Jinak se úvod partie nedá popsat. Skóre 10:0 pro Kladno po dvou sériích 5. Skvělý úvod! 5. náběh a skóre 12:2 pro Kladno. Jenže jablonečáci, už pod dohledem kamery České televize, primátora Jablonce nad Nisou pana Milana Kroupy a samozřejmě prezidenta Českomoravského billiardového svazu, pana Aleše Šlambora, se nevzdávají a bojují. Do pauzy se tak jde za stavu 18:14 pro Kladno. Další část utkání je spíše taktickým bojem a nepřináší mnoho úspěšných strků. Jako první se z tohoto stavu probouzí Hudák se Škopem a ve 29. náběhu se po sérii 7 dostávají poprvé v utkání do vedení. V dalším náběhu přidávají ještě sérií 3 a odskakují svému soupeři, stav 26:21. Aleš s Kohoutem si ještě berou vedení v partii zpět, když se jim podaří skórovat od 30. náběhu 1-1-2-4, ale domácí jsou v laufu a ve 33 náběhu opět otáčí skóre utkání na svoji stranu sérií 6!, stav je v tuto chvíli 33:28 pro domácí. Závěr partie už domácí kontrolují a další zvrat nepřipouští. Utkání končí ve 40. náběhu konečným výsledkem 38:30 pro dvojici Jan Hudák – Pavel Škop, kteří tak získávají svůj historicky první titul Mistra České republiky v turnaji klubových dvoučlenných družstev v trojbandu na závodním stole systémem „Scotch Double“. Nutno dodat, že po zásluze. Po celý turnaj předváděli vyrovnanou hru a jejich zápis GP 0,987, NJP 1,764 a NS 7 vypovídá o výtečném turnaji v provedení domácí dvojice z pořádající TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Samozřejmě včetně jejich rekordní partie.
Druhé místo obsadilo družstvo BC Kladno ve složení Jan Aleš a Štěpán Kohout. GP 0,940, NJP 1,176 a NS 7. Na třetích místech skončila družstva BC Havířov ve složení Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček GP 0,821, NJP 0,937, NS 6 a Sokol Žižkov ve složení Marcel Dirn a Otakar Truksa, GP 0,657, NJP 0,800 a NS 5.
Velké poděkování patří všem partnerům za podporu turnaje, zejména firmám Autokomplex Menčík, Víno Hruška, pivovaru Svijany, za regionální propagaci Rádiu Contact Liberec a v neposlední řadě také městu Jablonec nad Nisou. Rovněž všem organizátorům a rozhodčím, kteří se na zdárném průběhu velmi dobře hodnoceného turnaje podíleli. A nezbývá mi, než složit velkou poklonu (klobouček) a poděkování hlavnímu organizátoru turnaje, panu Petru Bušanskému, za zajištění velkého množství cen pro hráče a přímého přenosu z jablonecké herny, a zejména jeho dohody s pracovníky České televize, kteří přijeli o turnaji natočit krátkou reportáž i s vedlejším cílem, propagace karambolového kulečníku mezi mládeží v České republice.

Text Ladislav Poláček

Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Záznam všech zápasů
Reportáž na ČT

« 1 z 3 »

Další top zprávy

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Therese Klompenhouwer poosmé v řadě mistryní Evropy

13.2.2020

Splnila, co před turnajem prohlásila. „V současné formě mě nikdo na evropském šampionátu nemůže porazit.“ Sedmatřicetiletá Holanďanka Therese Klompenhouwer znovu dokázala, že je v ženské kategorii v evropském měřítku nedostižná. Ve finále se utkala se svojí krajankou Karinou Jetten. Klompenhouwer rozhodla zápas za stavu 12:11 ve 13. náběhu, když zahrála sérii jedenácti bodů. Zápas nakonec skončil 20:30 na 21 náběhů. Jedná se tak o již osmý evropský titul v řadě pro Therese. Poražená finalista Jetten vyřadila naši hráčku Irenu Hambálkovou ve čtvrtfinále a Irena tak obsadila konečné osmé místo. 

Galapředstavení Diona Nelina v Extralize trojbandu

13.2.2020

Třicet minut. Za tuto dobu dokáže Raymund Swertz zahrát v mistrovském zápase sérii 250-ti bodů v kádru 47/2. Srovnávat tempo hry v technických disciplínách a trojbandu je složité. Nicméně výkon dánského hráče Diona Nelina v nedělním utkání Extraligové soutěže v trojbandu byl dost podobný tomu, co dokáže Swertz předvádět v kádrech. Neuvěřitelná jistota skloubená s neuvěřitelným přehledem a rychlostí odehrávání jednotlivých strků. Ve druhém náběhu zahraná série 18-ti bodů diváky přítomné a celosvětové u svých televizí, notebooku, tabletů a telefonů úplně pohltila. Dion u nás předvedl svůj nejlepší možný um, jehož výsledkem byl výkon na 10 náběhů ! Nejlepší v historii na našem území. Bylo to zkrátka galapředstavení jednoho z největších talentů karambolového kulečníku historie.

Další zpravodajství

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

1. MČR 5-PINS

11.3.2020

Přijměte pozvání na historicky první republikový šampionát v disciplíně 5-pins.

BC Kladno | 14. – 15. března

Výsledky a živý přenos ve výsledkovém servisu

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Ondřej Hošek mistrem v kádru 47/2

23.2.2020

První seniorský titul mistra republiky si o uplynulém víkendu připsal hráč BC Ponětovice Ondřej Hošek. Juniorský mistr Evropy ve volné hře z roku 2016 ve finále udolal přerovského Miloše Hávu v poměru 109:99. 

Soustředění talentované mládeže

23.2.2020

V jabloneckém klubu o uplynulém víkendu proběhlo soustředění mládežníků vedené pod sekcí karambol ČMBS. Povedlo se tak navázat na soustředění z loňského června, kde se naši nejmladší hráči sjeli do Chlumce nad Cidlinou.
V Jablonci nad Nisou se soustředění zúčastnilo celkem 14 hráčů. Ti byli rozděleni do celkem čtyř skupin. Na programu byly celkem tři vyučovací bloky. Účastníkům soustředění se věnovalo celkem pět lektorů. Adam Bača se zaměřoval na technické disciplíny, Jan Hudák na trojband, Vít Pechman a Václav Dvořáček na 5-pins a Petr Bušanský na základy psychologie. 
Nejpočetnější zastoupení měl domácí klub s osmi účastníky. Nováčky byli tři kluci z Újezdečku. Dále pak Matouš Kuchař z Čermné nad Orlicí, Matyáš Rybáček z Chlumce nad Cidlinou a Theo Krajčí z Nýřan.
V průběhu Velikonoc se Bruselu koná evropský mládežnický šampionát. Naši federaci budou reprezentovat tři hráči. Milan Ettel s Matějem Nápravníkem budou hrát juniorský turnaj v trojbandu na závodním stole. Společně pak nový turnaj dvojic tzv. Biathlon – kombinace trojbandu a 5-pins. Matěj je také přihlášen do turnaje ve 5-pins. Třetím účastníkem je Theo Krajčí. Ten se jakožto nejmladší zúčastní turnajů kadetů a to ve volné hře a trojbandu na malém stole.

Nadále platí výzva VV sekce karambol, aby činovníci klubů registrovali své kadety, juniory do ČMBS. Na výkonnosti nezáleží. Cílem těchto akcí je kluky sblížit a v novém prostředí jim kulečník představit. 

Poděkování patří pořádajícímu jabloneckému klubu a to zejména jeho místopředsedovi Petru Bušanskému. Tomu se na akci povedlo zajistit záštitu náměstka primátora Jablonce nad Nisou pana Mgr. Davida Mánka. S tím souvisí propagace akce na sociálních sítí statutárního města Jablonce nad Nisou. Dále také v libereckém kraji o soustředění informoval mediální partner akce Radio Contact Liberec. 

Fotogalerie

Soustředění talentované mládeže

18.2.2020

Talent | Soustředění talentované mládeže ve dnech 22. 2 až 23. 2. 2020. 

– Účastní se 14 juniorů

– Disciplíny: Technické, 3band a 5Pins. 

– Celkem 5 lektorů a jeden celý víkend 🙂 

Nad akcí převzal záštitu náměstek primátora Jablonce nad Nisou pan Mgr. David Mánek – obor humanitní

Více v propozicích.

Španělé mistry Evropy ve dvojicích

16.2.2020

Zcela po zásluze se španělská dvojice Daniel Sanchez a Rubén Legazpi stala mistry Evropy prr tuto sportovní sezonu. Španělé se ve finále utkali s domácímu Turky. Utkání skončilo nerozhodně 2:2 a tak následoval rozhodující set do 15-ti bodů ve scotch double. V něm domácí hráči nenašli odpověď na skvělou hru soupeřů. Sanchez z Legazpim set stylově dohráli sérií sedmi bodů v 5. náběhu a radují se ze zisku evropského titulu. Naši reprezentanti Martin Boháč s Janem Alešem obsadili konečné velice slušné 12. místo. 

Novinky z ostatních sekcí