Domácí dvojice Hudák-Škop slaví republikový titul

17.4.2019

Ve dnech 12.4-14.4 se uskutečnilo v jablonecké herně Mistrovství České republiky, turnaj klubových dvoučlenných družstev v trojbandu na závodním stole systémem „Scotch Double“. Tato relativně mladá disciplína přilákala do Jablonce nad Nisou celkem jedenáct týmů, včetně domácích.
Hlavní cenu pro vítěze turnaje, zapůjčení vozu Škody Kodiaq RS na víkend pro oba hráče vítězného týmu, věnovala společnost Autokomplex Menčík. Na dalších cenách se pak podíleli Víno Hruška, pivovar Svijany, Ponyexpres a Řeznictví v zatáčce.
Už od začátku turnaje se ukazovalo, že se strhne velký boj o postup do semifinále z druhých míst ve skupinách, protože hlavní favorité příliš neváhali.
V průběhu turnaje došlo k překonání českého rekordu, nejlepší jednotlivý průměr partie dosáhlo domácí družstvo, TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, ve složení Jan Hudák, Pavel Škop. Nový rekord má nyní hodnotu 1,764, 30 karambolů na 17 náběhů.
Skupina A. Obhájci titulu, BC Havířov ve složení Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček, dále pak BC PORUBA Pavel Domanský a Milan Ráček, a jako třetí BK EKVITA KLADNO B Petr Markup a Marek Váša. Jako první ve skupině sehráli své utkání dvojice Poruby a Kladna. Velmi vyrovnaný zápas rozhodla až ke konci ve svůj prospěch dvojice Domanský-Ráček, když ve 25.náběhu zahráli sérii 4 a dostali se do vedení, které si zkušeně pohlídali. Obhájci titulu, ve svém prvním zápase, si vcelku jednoznačně poradili s kladenskou dvojicí, když do utkání vstoupili sérií 6. Zápas ukončili ve 32. náběhu, jejich soupeř dokázal z vyrovnávacího strku už jen korigovat stav na 30:10. O vítězi tak měla rozhodnout závěrečná partie ve skupině mezi týmy BC Poruba a BC Havířov. A začala velmi nečekaně velikým nástupem porubského týmu. Ve čtvrtém náběhu vedli jeho hráči po dvou sériích 4 už 9:3. Následovalo několik drobných nepřesností na obou stranách, a to způsobilo, že ve dvacátém náběhu byl i díky havířovské sérii 5 vyrovnaný stav 13:13. Jako kdyby havířovské tato série „nakopla“ a od té doby byli o poznání lepším týmem a svoje úsilí završili v 35. náběhu, 30:24. Porubským, v konečném součtu, uniká postup do semifinále o pouhé 3 karamboly…
Skupina B. BK Ekvita Kladno A – Jan Aleš a Štěpán Kohout, Sokol Žižkov – Marcel Dirn a Otakar Truksa, BK Ekvita Kladno C – Jaroslav Korec a Miloslav Tichý a TJ Bižu Jablonec C – Jan Kudr a Pavel Svoboda. První utkání skupiny mezi kladenskými týmy získalo ve svůj prospěch „Áčko“, když své klubové parťáky udolalo po vcelku vyrovnaném průběhu až ve druhé polovině partie. Konečný výsledek 27:18. Potom si, překvapivě ne úplně snadno, poradili žižkovští s domácí dvojicí 25:19. V následujícím utkání vítězů předchozích zápasů byla v úvodu k vidění velmi vyrovnaná partie. Ve střední části začali mít navrch kladenští a vypracovali si až 11-ti bodový náskok. Jenže Žižkováci to nezabalili a v samotném závěru se na své soupeře dotáhli na rozdíl jediného bodu sérií 5. Zkušení kladenští hráči si ale nepřipustili komplikace a následnou sérií 5 utkání ve 30. náběhu dohrávají. Soupeři z vyrovnávacího strku těsně míjejí a je konec partie ve třicátém náběhu 30:24. V souboji poražených týmů si poměrně jednoznačně poradilo kladenské céčko s domácí dvojicí 26:12, a tak zbývalo ve dvou zbývajících utkáních vyřešit tajenku, který tým se umístí na druhém místě ve skupině za favorizovanou dvojicí Jan Aleš – Štěpán Kohout, které čekal už jen zápas s domácím družstvem. Ten jednoznačně ovládli favorité z Kladna a zvítězili 30:5 na 28 náběhů. Poslední zápas ve skupině, souběžně hraný s posledním utkáním skupiny B, dával tušit, že vítěz si s největší pravděpodobností zajistí semifinále jako postupující z 2. místa. Od počátku byli ve skóre lepší žižkovští hráči, když se kladenským nedařilo podle jejich představ a nakonec zvítězili 23:14.
Skupina C. TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou A – Jan Hudák a Pavel Škop, Kulečník Prostějov – Zdeněk Galíček a Ivo Coufalík, TJ Náchod – Pavel Řehůřek a Petr Kočička a TJ Bižu Jablonec B – Petr Bušanský a Ladislav Poláček. Tato skupina, jako jediná, nabídla zápasy ve skupině už od pátečního odpoledne. V prvním utkání proti sobě nastoupila družstva domácích a velmi favorizované „áčko“ si vcelku jednoznačně poradilo s týmovými kolegy 30:7 na 27 náběhů, a kráčelo tak za jednoznačným postupem z prvního místa. Ve druhém pátečním zápase se utkaly týmy Náchoda a Prostějova. Velmi vyrovnané utkání nakonec skončilo dělbou bodů, když oba týmy v posledním náběhu uhrály sérii 2. Výsledek 22:22. Díky vyšší sérii 4 šli jako „vítězové“ do dalšího utkání náchodští proti domácímu „áčku“. Jenže to bylo ten den k nezastavení. V utkání s Náchodem zvítězili domácí v národním rekordu, když v šestnáctém náběhu zahráli sérii 6 a v následujícím náběhu sérií 5 utkání ukončili. 30:4 na 17 náběhů… První sobotní utkání poražených týmů mezi Prostějovem a domácím „béčkem“nabídlo další remízový zápas. Domácí se konečně zbavili své nervozity a v úvodu partie se ujali vedení. To si víceméně udržovali po celou dobu, ale po pauze (po osmnáctém náběhu za stavu 13:7), mírně favorizovaní prostějovští hráči, začali náskok soupeře stahovat. Partie nakonec skončila remízou 21:21, když oba týmy uhrály v posledním náběhu jeden karambol. Svůj poslední zápas ve skupině odehrálo domácí áčko s prostějovskou dvojicí. Úvodní jednoznačné vedení domácích vystřídalo trápení v samém závěru partie, a tak domácí očekávanou výhru spíše ubojovali. Vítězství ve skupině jim neuniklo a, s ohledem na páteční skvělé výsledky, postoupili do semifinále s nejvyšší průměrem jako první nasazení. Závěrečná partie skupiny mezi TJ Bižu B a Náchodem pak přinesla rozuzlení, který tým obsadí ve skupinové fázi turnaje druhé místo ve skupině. Matematika byla jednoduchá. Vítěz bude ve skupině druhý. Při remíze by rozhodoval generální průměr. Jablonečtí hráči se zkušenějších soupeřů nezalekli a po celé utkání si udrželi náskok. Spíše takticky vedená bitva měla za následek, že se hráči Náchoda nedokázali vrátit do utkání. V závěru, v úplně posledním náběhu partie, pak domácí přidali svoji nejvyšší sérii 5 a utkání zakončili výhrou 22:7. V této skupině tak obsadili první dvě místa hráči pořadatelské TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Zejména u druhé dvojice se jednalo o velké překvapení na úkor daleko zkušenějších hráčů.
Semifinále. 40 karambolů na 40 náběhů. První semifinálovou dvojici utvořily tyto týmy. Domácí TJ Bižu Jablonec – Jan Hudák a Pavel Škop a Sokol Žižkov – Marcel Dirn a Ota Truksa. Pro žižkovské to bylo určitě velké zadostiučinění, že se v tak nabité konkurenci dokázali prosadit a postoupit do semifinále jako jediní z druhého místa ve skupině. Přesto, že Hudák se Škopem nedokázali odehrát utkání v podobné pohodě, jako v pátek, udržovali si v celém průběhu poměrně jisté vedení. Ani Dirn s Truksou nepředváděli svůj nejlepší kulečník a po několika těsně vynechaných karambolech byla na nich patrná nejistota. Nakonec partie končí na limit náběhů 31:20 ve prospěch domácí dvojice. Druhou dvojicí pak byli hráči BK Ekvita Kladno – Jan Aleš a Štěpán Kohout a úřadující Mistři ČR v této disciplíně, BC Havířov – Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček. Kladenská dvojice, která postoupila do semifinále jako druhá v pořadí, si schovala svůj nejlepší výkon turnaje právě na zápas s nejvýše favorizovanou dvojicí. Na koncentrovaný výkon Honzy Aleše se Štěpánem Kohoutem nenašli Ivo Gazdoš s Vláďou Starečkem účinnou protizbraň, a kladenští tak od počátku partie neustále rovnoměrně navyšovali svůj náskok. Ten výrazněji upravili v 17. náběhu sérií 7 na průběžné vedení 23:12. Ani přestávka nic nezměnila, alespoň co se týče přesvědčivého vedení kladenských, a tak v 34. náběhu partie končí se skóre 40:23 pro dvojici Jan Aleš, Štěpán Kohout.
Finále. 40 karambolů na 40 náběhů. Tj Bižu Jablonec A a BK Ekvita Kladno A. Raketový nástup kladenských a tápání ve hře jabloneckých. Jinak se úvod partie nedá popsat. Skóre 10:0 pro Kladno po dvou sériích 5. Skvělý úvod! 5. náběh a skóre 12:2 pro Kladno. Jenže jablonečáci, už pod dohledem kamery České televize, primátora Jablonce nad Nisou pana Milana Kroupy a samozřejmě prezidenta Českomoravského billiardového svazu, pana Aleše Šlambora, se nevzdávají a bojují. Do pauzy se tak jde za stavu 18:14 pro Kladno. Další část utkání je spíše taktickým bojem a nepřináší mnoho úspěšných strků. Jako první se z tohoto stavu probouzí Hudák se Škopem a ve 29. náběhu se po sérii 7 dostávají poprvé v utkání do vedení. V dalším náběhu přidávají ještě sérií 3 a odskakují svému soupeři, stav 26:21. Aleš s Kohoutem si ještě berou vedení v partii zpět, když se jim podaří skórovat od 30. náběhu 1-1-2-4, ale domácí jsou v laufu a ve 33 náběhu opět otáčí skóre utkání na svoji stranu sérií 6!, stav je v tuto chvíli 33:28 pro domácí. Závěr partie už domácí kontrolují a další zvrat nepřipouští. Utkání končí ve 40. náběhu konečným výsledkem 38:30 pro dvojici Jan Hudák – Pavel Škop, kteří tak získávají svůj historicky první titul Mistra České republiky v turnaji klubových dvoučlenných družstev v trojbandu na závodním stole systémem „Scotch Double“. Nutno dodat, že po zásluze. Po celý turnaj předváděli vyrovnanou hru a jejich zápis GP 0,987, NJP 1,764 a NS 7 vypovídá o výtečném turnaji v provedení domácí dvojice z pořádající TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Samozřejmě včetně jejich rekordní partie.
Druhé místo obsadilo družstvo BC Kladno ve složení Jan Aleš a Štěpán Kohout. GP 0,940, NJP 1,176 a NS 7. Na třetích místech skončila družstva BC Havířov ve složení Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček GP 0,821, NJP 0,937, NS 6 a Sokol Žižkov ve složení Marcel Dirn a Otakar Truksa, GP 0,657, NJP 0,800 a NS 5.
Velké poděkování patří všem partnerům za podporu turnaje, zejména firmám Autokomplex Menčík, Víno Hruška, pivovaru Svijany, za regionální propagaci Rádiu Contact Liberec a v neposlední řadě také městu Jablonec nad Nisou. Rovněž všem organizátorům a rozhodčím, kteří se na zdárném průběhu velmi dobře hodnoceného turnaje podíleli. A nezbývá mi, než složit velkou poklonu (klobouček) a poděkování hlavnímu organizátoru turnaje, panu Petru Bušanskému, za zajištění velkého množství cen pro hráče a přímého přenosu z jablonecké herny, a zejména jeho dohody s pracovníky České televize, kteří přijeli o turnaji natočit krátkou reportáž i s vedlejším cílem, propagace karambolového kulečníku mezi mládeží v České republice.

Text Ladislav Poláček

Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Záznam všech zápasů
Reportáž na ČT

« 1 z 3 »

Další top zprávy

SK ČMBS – pozvánka

19.9.2019

Vážení sportovní přátelé,

dovolte mi, abych Vás jménem pana Petra Bušanského pozval na první jednání Sportovní komise Českomoravského billiardového svazu. Vše podstatné najdete v přiložené pozvánce. Prosím Vás o šíření mezi celou členskou základnu našeho spolku.

Vkládám i program jednání:

Postup SK bude následující. 

1. zasedání –

úvod – sdružení poznatku, zkušenosti a návrhů-

strategie SK

– sestavení kompletní komise

– zpráva VV 

2. zasedání 

– krátkodobé cíle 2019 – 2020

– dlouhodobé cíle 2021 – 2023

– odsouhlasení strategického plánu SK 

– plán prací pro jednotlivé odvětví 

S pozdravem

František Nejedlo

GS ČMBS

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Další zpravodajství

SK ČMBS – pozvánka

19.9.2019

Vážení sportovní přátelé,

dovolte mi, abych Vás jménem pana Petra Bušanského pozval na první jednání Sportovní komise Českomoravského billiardového svazu. Vše podstatné najdete v přiložené pozvánce. Prosím Vás o šíření mezi celou členskou základnu našeho spolku.

Vkládám i program jednání:

Postup SK bude následující. 

1. zasedání –

úvod – sdružení poznatku, zkušenosti a návrhů-

strategie SK

– sestavení kompletní komise

– zpráva VV 

2. zasedání 

– krátkodobé cíle 2019 – 2020

– dlouhodobé cíle 2021 – 2023

– odsouhlasení strategického plánu SK 

– plán prací pro jednotlivé odvětví 

S pozdravem

František Nejedlo

GS ČMBS

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

BC Kladno 5-pins Event2019

25.6.2019

Přijměte pozvání na historicky první mezinárodní turnaj na našem území v disciplíně 5-pins.

Turnaje se účastní celkem 40 hráčů z devíti evropských států.

Sledujte živý přenos na Youtube kanálu pořádajícího kladenského klubu. Stůl 1stůl 2

Krátké video se seznámením s pravidly disciplíny 5-pins

Turnaj začíná ve čtvrtek v 9:30

Harmonogram a výsledky

Novinky z ostatních sekcí