Domácí dvojice Hudák-Škop slaví republikový titul

17.4.2019

Ve dnech 12.4-14.4 se uskutečnilo v jablonecké herně Mistrovství České republiky, turnaj klubových dvoučlenných družstev v trojbandu na závodním stole systémem „Scotch Double“. Tato relativně mladá disciplína přilákala do Jablonce nad Nisou celkem jedenáct týmů, včetně domácích.
Hlavní cenu pro vítěze turnaje, zapůjčení vozu Škody Kodiaq RS na víkend pro oba hráče vítězného týmu, věnovala společnost Autokomplex Menčík. Na dalších cenách se pak podíleli Víno Hruška, pivovar Svijany, Ponyexpres a Řeznictví v zatáčce.
Už od začátku turnaje se ukazovalo, že se strhne velký boj o postup do semifinále z druhých míst ve skupinách, protože hlavní favorité příliš neváhali.
V průběhu turnaje došlo k překonání českého rekordu, nejlepší jednotlivý průměr partie dosáhlo domácí družstvo, TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, ve složení Jan Hudák, Pavel Škop. Nový rekord má nyní hodnotu 1,764, 30 karambolů na 17 náběhů.
Skupina A. Obhájci titulu, BC Havířov ve složení Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček, dále pak BC PORUBA Pavel Domanský a Milan Ráček, a jako třetí BK EKVITA KLADNO B Petr Markup a Marek Váša. Jako první ve skupině sehráli své utkání dvojice Poruby a Kladna. Velmi vyrovnaný zápas rozhodla až ke konci ve svůj prospěch dvojice Domanský-Ráček, když ve 25.náběhu zahráli sérii 4 a dostali se do vedení, které si zkušeně pohlídali. Obhájci titulu, ve svém prvním zápase, si vcelku jednoznačně poradili s kladenskou dvojicí, když do utkání vstoupili sérií 6. Zápas ukončili ve 32. náběhu, jejich soupeř dokázal z vyrovnávacího strku už jen korigovat stav na 30:10. O vítězi tak měla rozhodnout závěrečná partie ve skupině mezi týmy BC Poruba a BC Havířov. A začala velmi nečekaně velikým nástupem porubského týmu. Ve čtvrtém náběhu vedli jeho hráči po dvou sériích 4 už 9:3. Následovalo několik drobných nepřesností na obou stranách, a to způsobilo, že ve dvacátém náběhu byl i díky havířovské sérii 5 vyrovnaný stav 13:13. Jako kdyby havířovské tato série „nakopla“ a od té doby byli o poznání lepším týmem a svoje úsilí završili v 35. náběhu, 30:24. Porubským, v konečném součtu, uniká postup do semifinále o pouhé 3 karamboly…
Skupina B. BK Ekvita Kladno A – Jan Aleš a Štěpán Kohout, Sokol Žižkov – Marcel Dirn a Otakar Truksa, BK Ekvita Kladno C – Jaroslav Korec a Miloslav Tichý a TJ Bižu Jablonec C – Jan Kudr a Pavel Svoboda. První utkání skupiny mezi kladenskými týmy získalo ve svůj prospěch „Áčko“, když své klubové parťáky udolalo po vcelku vyrovnaném průběhu až ve druhé polovině partie. Konečný výsledek 27:18. Potom si, překvapivě ne úplně snadno, poradili žižkovští s domácí dvojicí 25:19. V následujícím utkání vítězů předchozích zápasů byla v úvodu k vidění velmi vyrovnaná partie. Ve střední části začali mít navrch kladenští a vypracovali si až 11-ti bodový náskok. Jenže Žižkováci to nezabalili a v samotném závěru se na své soupeře dotáhli na rozdíl jediného bodu sérií 5. Zkušení kladenští hráči si ale nepřipustili komplikace a následnou sérií 5 utkání ve 30. náběhu dohrávají. Soupeři z vyrovnávacího strku těsně míjejí a je konec partie ve třicátém náběhu 30:24. V souboji poražených týmů si poměrně jednoznačně poradilo kladenské céčko s domácí dvojicí 26:12, a tak zbývalo ve dvou zbývajících utkáních vyřešit tajenku, který tým se umístí na druhém místě ve skupině za favorizovanou dvojicí Jan Aleš – Štěpán Kohout, které čekal už jen zápas s domácím družstvem. Ten jednoznačně ovládli favorité z Kladna a zvítězili 30:5 na 28 náběhů. Poslední zápas ve skupině, souběžně hraný s posledním utkáním skupiny B, dával tušit, že vítěz si s největší pravděpodobností zajistí semifinále jako postupující z 2. místa. Od počátku byli ve skóre lepší žižkovští hráči, když se kladenským nedařilo podle jejich představ a nakonec zvítězili 23:14.
Skupina C. TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou A – Jan Hudák a Pavel Škop, Kulečník Prostějov – Zdeněk Galíček a Ivo Coufalík, TJ Náchod – Pavel Řehůřek a Petr Kočička a TJ Bižu Jablonec B – Petr Bušanský a Ladislav Poláček. Tato skupina, jako jediná, nabídla zápasy ve skupině už od pátečního odpoledne. V prvním utkání proti sobě nastoupila družstva domácích a velmi favorizované „áčko“ si vcelku jednoznačně poradilo s týmovými kolegy 30:7 na 27 náběhů, a kráčelo tak za jednoznačným postupem z prvního místa. Ve druhém pátečním zápase se utkaly týmy Náchoda a Prostějova. Velmi vyrovnané utkání nakonec skončilo dělbou bodů, když oba týmy v posledním náběhu uhrály sérii 2. Výsledek 22:22. Díky vyšší sérii 4 šli jako „vítězové“ do dalšího utkání náchodští proti domácímu „áčku“. Jenže to bylo ten den k nezastavení. V utkání s Náchodem zvítězili domácí v národním rekordu, když v šestnáctém náběhu zahráli sérii 6 a v následujícím náběhu sérií 5 utkání ukončili. 30:4 na 17 náběhů… První sobotní utkání poražených týmů mezi Prostějovem a domácím „béčkem“nabídlo další remízový zápas. Domácí se konečně zbavili své nervozity a v úvodu partie se ujali vedení. To si víceméně udržovali po celou dobu, ale po pauze (po osmnáctém náběhu za stavu 13:7), mírně favorizovaní prostějovští hráči, začali náskok soupeře stahovat. Partie nakonec skončila remízou 21:21, když oba týmy uhrály v posledním náběhu jeden karambol. Svůj poslední zápas ve skupině odehrálo domácí áčko s prostějovskou dvojicí. Úvodní jednoznačné vedení domácích vystřídalo trápení v samém závěru partie, a tak domácí očekávanou výhru spíše ubojovali. Vítězství ve skupině jim neuniklo a, s ohledem na páteční skvělé výsledky, postoupili do semifinále s nejvyšší průměrem jako první nasazení. Závěrečná partie skupiny mezi TJ Bižu B a Náchodem pak přinesla rozuzlení, který tým obsadí ve skupinové fázi turnaje druhé místo ve skupině. Matematika byla jednoduchá. Vítěz bude ve skupině druhý. Při remíze by rozhodoval generální průměr. Jablonečtí hráči se zkušenějších soupeřů nezalekli a po celé utkání si udrželi náskok. Spíše takticky vedená bitva měla za následek, že se hráči Náchoda nedokázali vrátit do utkání. V závěru, v úplně posledním náběhu partie, pak domácí přidali svoji nejvyšší sérii 5 a utkání zakončili výhrou 22:7. V této skupině tak obsadili první dvě místa hráči pořadatelské TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Zejména u druhé dvojice se jednalo o velké překvapení na úkor daleko zkušenějších hráčů.
Semifinále. 40 karambolů na 40 náběhů. První semifinálovou dvojici utvořily tyto týmy. Domácí TJ Bižu Jablonec – Jan Hudák a Pavel Škop a Sokol Žižkov – Marcel Dirn a Ota Truksa. Pro žižkovské to bylo určitě velké zadostiučinění, že se v tak nabité konkurenci dokázali prosadit a postoupit do semifinále jako jediní z druhého místa ve skupině. Přesto, že Hudák se Škopem nedokázali odehrát utkání v podobné pohodě, jako v pátek, udržovali si v celém průběhu poměrně jisté vedení. Ani Dirn s Truksou nepředváděli svůj nejlepší kulečník a po několika těsně vynechaných karambolech byla na nich patrná nejistota. Nakonec partie končí na limit náběhů 31:20 ve prospěch domácí dvojice. Druhou dvojicí pak byli hráči BK Ekvita Kladno – Jan Aleš a Štěpán Kohout a úřadující Mistři ČR v této disciplíně, BC Havířov – Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček. Kladenská dvojice, která postoupila do semifinále jako druhá v pořadí, si schovala svůj nejlepší výkon turnaje právě na zápas s nejvýše favorizovanou dvojicí. Na koncentrovaný výkon Honzy Aleše se Štěpánem Kohoutem nenašli Ivo Gazdoš s Vláďou Starečkem účinnou protizbraň, a kladenští tak od počátku partie neustále rovnoměrně navyšovali svůj náskok. Ten výrazněji upravili v 17. náběhu sérií 7 na průběžné vedení 23:12. Ani přestávka nic nezměnila, alespoň co se týče přesvědčivého vedení kladenských, a tak v 34. náběhu partie končí se skóre 40:23 pro dvojici Jan Aleš, Štěpán Kohout.
Finále. 40 karambolů na 40 náběhů. Tj Bižu Jablonec A a BK Ekvita Kladno A. Raketový nástup kladenských a tápání ve hře jabloneckých. Jinak se úvod partie nedá popsat. Skóre 10:0 pro Kladno po dvou sériích 5. Skvělý úvod! 5. náběh a skóre 12:2 pro Kladno. Jenže jablonečáci, už pod dohledem kamery České televize, primátora Jablonce nad Nisou pana Milana Kroupy a samozřejmě prezidenta Českomoravského billiardového svazu, pana Aleše Šlambora, se nevzdávají a bojují. Do pauzy se tak jde za stavu 18:14 pro Kladno. Další část utkání je spíše taktickým bojem a nepřináší mnoho úspěšných strků. Jako první se z tohoto stavu probouzí Hudák se Škopem a ve 29. náběhu se po sérii 7 dostávají poprvé v utkání do vedení. V dalším náběhu přidávají ještě sérií 3 a odskakují svému soupeři, stav 26:21. Aleš s Kohoutem si ještě berou vedení v partii zpět, když se jim podaří skórovat od 30. náběhu 1-1-2-4, ale domácí jsou v laufu a ve 33 náběhu opět otáčí skóre utkání na svoji stranu sérií 6!, stav je v tuto chvíli 33:28 pro domácí. Závěr partie už domácí kontrolují a další zvrat nepřipouští. Utkání končí ve 40. náběhu konečným výsledkem 38:30 pro dvojici Jan Hudák – Pavel Škop, kteří tak získávají svůj historicky první titul Mistra České republiky v turnaji klubových dvoučlenných družstev v trojbandu na závodním stole systémem „Scotch Double“. Nutno dodat, že po zásluze. Po celý turnaj předváděli vyrovnanou hru a jejich zápis GP 0,987, NJP 1,764 a NS 7 vypovídá o výtečném turnaji v provedení domácí dvojice z pořádající TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Samozřejmě včetně jejich rekordní partie.
Druhé místo obsadilo družstvo BC Kladno ve složení Jan Aleš a Štěpán Kohout. GP 0,940, NJP 1,176 a NS 7. Na třetích místech skončila družstva BC Havířov ve složení Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček GP 0,821, NJP 0,937, NS 6 a Sokol Žižkov ve složení Marcel Dirn a Otakar Truksa, GP 0,657, NJP 0,800 a NS 5.
Velké poděkování patří všem partnerům za podporu turnaje, zejména firmám Autokomplex Menčík, Víno Hruška, pivovaru Svijany, za regionální propagaci Rádiu Contact Liberec a v neposlední řadě také městu Jablonec nad Nisou. Rovněž všem organizátorům a rozhodčím, kteří se na zdárném průběhu velmi dobře hodnoceného turnaje podíleli. A nezbývá mi, než složit velkou poklonu (klobouček) a poděkování hlavnímu organizátoru turnaje, panu Petru Bušanskému, za zajištění velkého množství cen pro hráče a přímého přenosu z jablonecké herny, a zejména jeho dohody s pracovníky České televize, kteří přijeli o turnaji natočit krátkou reportáž i s vedlejším cílem, propagace karambolového kulečníku mezi mládeží v České republice.

Text Ladislav Poláček

Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Záznam všech zápasů
Reportáž na ČT

« 1 z 3 »

Další top zprávy

BC Ostrava popáté v řadě mistrem ČR v TD

19.5.2019

Družstvo Billiard clubu Ostrava ve složení Heřman Onderka, Radovan Hájek a Jan Dvořáček popáté v řadě získává mistrovský titul v soutěži družstev technických disciplín na malém stole. Ostravští favorité porazili v play-off hraném v českých klubech v semifinále v sobotu TJ Náchod a ve finále TJ Start Újezdeček. Třetí místo obsadil BC Bohumín a to až díky vyššímu GPD po remíze 9:9 s Náchodem.

Rozhovor s prezidentem ČMBS

15.5.2019

PRAHA, KVĚTEN 2019 – Jsme téměř u konce sportovní sezony 2018/2019. Před více jak týdnem skončil 4. ročník evropského šampionátu všech disciplín v německém Brandenburgu, který pro náš kulečníkový svaz přinesl mnoho radostných okamžiků. Jak hodnotí končící sportovní sezonu, úspěchy reprezentace, práci vedení mezinárodních organizací či práci s mládeží prezident Českomoravského billiardového svazu a zároveň prezident sekce karambol Aleš Šlambor ?

Martin Boháč vítězí v Ponětovicích s GP 2,013

13.5.2019

Po skvělém výkonu se Martin Boháč, hráč brněnského klubu AKK, stal zaslouženě vítězem čtvrtého ročníku Ponětovického trojbandu. V turnaji pro pozvané hráče nenašel Martin v poli 15 soupeřů přemožitele a navíc se mu povedlo zahrát generální průměr z turnaje 2,013. Což je na více než 300 odehraných kvart skvělým výsledkem. Martin rozhodnul finále proti Radkovi Novákovi za stavu 36:38 sérií deseti bodů. Zápas skončil výsledkem 41:50 na 21 náběhů. Obhájce titulu z dvou předešlých ročníků Ivo Gazdoš tentokrát obsadil třetí místo. Jeho soupeř Jan Hudák zápas dokonale zdramatizoval, když z vyrovnávacího náběhu zremizoval sérií osmi bodů. V rozstřelu však jablonecký hráč prohrál 3:2.

Ivo Gazdoš si z ME veze dvě bronzové medaile

9.5.2019

Hráč havířovského klubu Ivo Gazdoš na uplynulém evropském šampionátu potvrdil svůj nesmírný um v trojbandu na malém stole a po bronzové medaili v týmech přidal také stejně cenný kov v turnaji jednotlivců. Ivoš v turnaji podával skvělé výkony. Bohužel však nejhůře mu vyšel právě semifinálový zápas s Belgičanem Stevenem van Ackerem, ve kterém i přes sérii 12-ti bodů, prohrál 40:25 na 25 náběhů. Pro Ivoše je to tak zopakování výkonu z roku 2008, kdy rovněž v Brandenburgu obsadil třetí místo. Celkem je to již jeho šestá evropská medaile. Zbylé čtyři získal v týmech společně s Miroslavem Bačou, Štěpánem Kohoutem a naposled s Vladimírem Starečkem.

Irena Hambálková slaví historický bronz

8.5.2019

Skvělý úspěch zaznamenala Irena Hambálková, hráčka pražského klubu TJ Sokol Žižkov, na evropském šampionátu žen v trojbandu na závodním stole. Irena se dokázala v novém systému turnaje, kdy hrálo celkem 24 hráček, probojovat až do semifinále. V něm podlehla turecké hráčce Karakasli. Nicméně konečné třetí místo a tedy zisk bronzové medaile je historickým úspěchem pro karambolovou sekci. Irena tak v ženské kategorii navázala na Veroniku Hubrtovou, která v poolbilliardu dokázala přivézt z mezinárodní scény již několik cenných kovů. Turnaj dle očekávání ovládla Holanďanka Klompehouwer. Therese své soupeřky o třídu převyšuje, o čemž svědčí i generální průměr přes jedna. 

Caudron s Merckxem vyhrávají scotch double

8.5.2019

Zřejmě na dlouhou dobu poslední turnaj národních dvojic hraných systémem scotch double vyhrála belgická dvojice Frédéric Caudron – Eddy Merckx. Belgičani ve finále porazil po skvostném výkonu Španěle Sancheze s Legazpim v poměru 40:20 na 12 náběhů. Od příští sezony se bude hrát zpět klasických způsobem, kdy každý hraje za sebe. Pouze v momentu remízy ve vyřazovací části by se hrál rozhodující set do 15-ti bodů systémem scotch double. 

Dick Jaspers popáté evropským šampionem

8.5.2019

Snovou sezonu zažívá čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Aktuální světová jednička po říjnovém triumfu na světovém šampionátu přidala do své sbírky i titul konfederační. Jaspers ve finále evropského šampionátu porazil obhájce titulu Itala Marca Zanettiho po překrásném průběhu v poměru 40:31 na 16 náběhů a připisuje si svůj pátý titul šampiona evropského kontinentu. Jaspers má v novém vydání světového žebříčku více jak sto bodový náskok na druhého Caudrona.

Kladno s Havířovem slaví evropský bronz

7.5.2019

Stejně jako před dvěma lety si naše reprezentace odváží z evropského šampionátu klubových družstev v trojbandu na malém stole bronzovou medaili. Na medailový počin dvojice Boháč-Hájek letos dokonce navázaly hned dva týmy. Kladenskou dvojici Jan Aleš a Štěpán Kohout na podiu doplnili havířovští hráči Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček. Z titulu se po neuvěřitelně dramatickém finále radovali obhájci titulu z Belgie tým BC De Goeie Queue. Sestava Jerrry Hermans a Frédéric Caudron porazila na vyšší průměr tureckou dvojici Omer Karakurt a Serdar Bas.

Maxime Panaia juniorským šampionem s GP 1,363

6.5.2019

Až druhý rozstřel rozhodl finále juniorského evropského šampionátu v trojbandu. V něm se utkali dva nejsilnější hráči turnaje 17-ti letý Rakušan Nikolaus Kogelbauer a 18-ti letý Francouz Maxime Panaia. Poté, co Rakušan zremizoval vyrovnávacím náběhem dvěma body, zvítězil Francouz v rozstřelu 3:1. Pro Panaiu je to jeho již čtvrtý individuální evropský titul a při faktu, že ho v juniorské kategorii čekají ještě tři roky je velkým příslibem evropského trojbandu. 

Dave Christiani mistrem Evropy v jednobandu

6.5.2019

Dlouhých 16 let čekal brzy čtyřicetiletý Holanďan Dave Christiani na svůj druhý evropský triumf. Povedlo se mu to až o uplynulém týdnu v německém Brandenburgu, kde ve finále jednobandu porazil Belgičana Eddy Leppense v poměru 120:111. Překvapením turnaje bylo vypadnutí největšího favorita Jean-Paula de Bruijna již ve čtvrtfinále.

Další zpravodajství

BC Ostrava popáté v řadě mistrem ČR v TD

19.5.2019

Družstvo Billiard clubu Ostrava ve složení Heřman Onderka, Radovan Hájek a Jan Dvořáček popáté v řadě získává mistrovský titul v soutěži družstev technických disciplín na malém stole. Ostravští favorité porazili v play-off hraném v českých klubech v semifinále v sobotu TJ Náchod a ve finále TJ Start Újezdeček. Třetí místo obsadil BC Bohumín a to až díky vyššímu GPD po remíze 9:9 s Náchodem.

Došťouch sezóny BC Řipská

18.5.2019

Přijměte pozvání na kvartový nebo 9 ball turnaj Došťouch sezóny do BC Řipská s finanční dotací 40 000 Kč!

Podrobnosti naleznete zde.

Rozhovor s prezidentem ČMBS

15.5.2019

PRAHA, KVĚTEN 2019 – Jsme téměř u konce sportovní sezony 2018/2019. Před více jak týdnem skončil 4. ročník evropského šampionátu všech disciplín v německém Brandenburgu, který pro náš kulečníkový svaz přinesl mnoho radostných okamžiků. Jak hodnotí končící sportovní sezonu, úspěchy reprezentace, práci vedení mezinárodních organizací či práci s mládeží prezident Českomoravského billiardového svazu a zároveň prezident sekce karambol Aleš Šlambor ?

Martin Boháč vítězí v Ponětovicích s GP 2,013

13.5.2019

Po skvělém výkonu se Martin Boháč, hráč brněnského klubu AKK, stal zaslouženě vítězem čtvrtého ročníku Ponětovického trojbandu. V turnaji pro pozvané hráče nenašel Martin v poli 15 soupeřů přemožitele a navíc se mu povedlo zahrát generální průměr z turnaje 2,013. Což je na více než 300 odehraných kvart skvělým výsledkem. Martin rozhodnul finále proti Radkovi Novákovi za stavu 36:38 sérií deseti bodů. Zápas skončil výsledkem 41:50 na 21 náběhů. Obhájce titulu z dvou předešlých ročníků Ivo Gazdoš tentokrát obsadil třetí místo. Jeho soupeř Jan Hudák zápas dokonale zdramatizoval, když z vyrovnávacího náběhu zremizoval sérií osmi bodů. V rozstřelu však jablonecký hráč prohrál 3:2.

Ivo Gazdoš si z ME veze dvě bronzové medaile

9.5.2019

Hráč havířovského klubu Ivo Gazdoš na uplynulém evropském šampionátu potvrdil svůj nesmírný um v trojbandu na malém stole a po bronzové medaili v týmech přidal také stejně cenný kov v turnaji jednotlivců. Ivoš v turnaji podával skvělé výkony. Bohužel však nejhůře mu vyšel právě semifinálový zápas s Belgičanem Stevenem van Ackerem, ve kterém i přes sérii 12-ti bodů, prohrál 40:25 na 25 náběhů. Pro Ivoše je to tak zopakování výkonu z roku 2008, kdy rovněž v Brandenburgu obsadil třetí místo. Celkem je to již jeho šestá evropská medaile. Zbylé čtyři získal v týmech společně s Miroslavem Bačou, Štěpánem Kohoutem a naposled s Vladimírem Starečkem.

Irena Hambálková slaví historický bronz

8.5.2019

Skvělý úspěch zaznamenala Irena Hambálková, hráčka pražského klubu TJ Sokol Žižkov, na evropském šampionátu žen v trojbandu na závodním stole. Irena se dokázala v novém systému turnaje, kdy hrálo celkem 24 hráček, probojovat až do semifinále. V něm podlehla turecké hráčce Karakasli. Nicméně konečné třetí místo a tedy zisk bronzové medaile je historickým úspěchem pro karambolovou sekci. Irena tak v ženské kategorii navázala na Veroniku Hubrtovou, která v poolbilliardu dokázala přivézt z mezinárodní scény již několik cenných kovů. Turnaj dle očekávání ovládla Holanďanka Klompehouwer. Therese své soupeřky o třídu převyšuje, o čemž svědčí i generální průměr přes jedna. 

Caudron s Merckxem vyhrávají scotch double

8.5.2019

Zřejmě na dlouhou dobu poslední turnaj národních dvojic hraných systémem scotch double vyhrála belgická dvojice Frédéric Caudron – Eddy Merckx. Belgičani ve finále porazil po skvostném výkonu Španěle Sancheze s Legazpim v poměru 40:20 na 12 náběhů. Od příští sezony se bude hrát zpět klasických způsobem, kdy každý hraje za sebe. Pouze v momentu remízy ve vyřazovací části by se hrál rozhodující set do 15-ti bodů systémem scotch double. 

Dick Jaspers popáté evropským šampionem

8.5.2019

Snovou sezonu zažívá čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Aktuální světová jednička po říjnovém triumfu na světovém šampionátu přidala do své sbírky i titul konfederační. Jaspers ve finále evropského šampionátu porazil obhájce titulu Itala Marca Zanettiho po překrásném průběhu v poměru 40:31 na 16 náběhů a připisuje si svůj pátý titul šampiona evropského kontinentu. Jaspers má v novém vydání světového žebříčku více jak sto bodový náskok na druhého Caudrona.

Kladno s Havířovem slaví evropský bronz

7.5.2019

Stejně jako před dvěma lety si naše reprezentace odváží z evropského šampionátu klubových družstev v trojbandu na malém stole bronzovou medaili. Na medailový počin dvojice Boháč-Hájek letos dokonce navázaly hned dva týmy. Kladenskou dvojici Jan Aleš a Štěpán Kohout na podiu doplnili havířovští hráči Ivo Gazdoš a Vladimír Stareček. Z titulu se po neuvěřitelně dramatickém finále radovali obhájci titulu z Belgie tým BC De Goeie Queue. Sestava Jerrry Hermans a Frédéric Caudron porazila na vyšší průměr tureckou dvojici Omer Karakurt a Serdar Bas.

Maxime Panaia juniorským šampionem s GP 1,363

6.5.2019

Až druhý rozstřel rozhodl finále juniorského evropského šampionátu v trojbandu. V něm se utkali dva nejsilnější hráči turnaje 17-ti letý Rakušan Nikolaus Kogelbauer a 18-ti letý Francouz Maxime Panaia. Poté, co Rakušan zremizoval vyrovnávacím náběhem dvěma body, zvítězil Francouz v rozstřelu 3:1. Pro Panaiu je to jeho již čtvrtý individuální evropský titul a při faktu, že ho v juniorské kategorii čekají ještě tři roky je velkým příslibem evropského trojbandu.