Dick Jaspers popáté evropským šampionem

8.5.2019

Snovou sezonu zažívá čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Aktuální světová jednička po říjnovém triumfu na světovém šampionátu přidala do své sbírky i titul konfederační. Jaspers ve finále evropského šampionátu porazil obhájce titulu Itala Marca Zanettiho po překrásném průběhu v poměru 40:31 na 16 náběhů a připisuje si svůj pátý titul šampiona evropského kontinentu. Jaspers má v novém vydání světového žebříčku více jak sto bodový náskok na druhého Caudrona.
Vlivem faktu, že se od roku 2013 koná evropský šampionát pouze jednou za dva roky, tak získat tento primát je složitější než vyhrát svět. Stejným systémem jako v předešlých edicích Brandenburgu se odehrál turnaj trojbandu na velkém stole i letos. Dle evropského žebříčku byla první 16 nasazena do hlavní soutěže. K nasazeným hráčům přibylo celkem 16 vítězů tříčlenných skupin. V kvalifikačních skupinách se hrálo do 30-ti bodů, hlavní KO fáze se hrála do 40-ti. Naši federaci reprezentovali tři hráči. Cílem bylo zejména udržet pozici zaručující nominaci našeho hráče na mistrovství světa. V překladu to znamenalo postup do hlavní fáze turnaje.
Los nebyl vstřícný k naší nasazené jedničce Radovanu Hájkovi. Na Radka v prvním zápase čekal vnuk Mistra 100 Raymonda Ceulemanse Peter a posléze rakouský mistr Arnim Kahofer. Radek se s Ceulemansem nemohl v zápase chytit. Jistota strku nebyla taková, aby mohl Radek pomýšlet na dobrý výkon. Zápas prohrál 30:19 na 24 náběhů. Začátek druhého zápasu s Kahoferem vypadal rovněž zle. Arnimovi se dařilo. V 10. náběhu měl 18 bodů, Radek byl na osmi. Po pauze se však vývoj zápasu úplně otočil. Hráč klubu BC Poruba konečně našel jistotu a Rakušana v druhé polovině úplně přejel a zvítězil 30:26 na 21 náběhů. Nicméně šance na postup byly malé. Radek potřeboval výhru Kahofera a to ještě navíc na více jak 30 náběhů. Debaty o postupu velmi záhy utnul Peter. Kahofera porazil na skvostných 10 náběhů a s GP 1,764 postupoval jako nasazená trojka do hlavní fáze turnaje. I přes to, že byl Radek Novák naší nasazenou trojkou, tak byl k němu los více než příznivý. Porazit Itala Longo a Maďara Vargu bylo jistě v silách kladenského hráče. Nicméně postupové myšlenky hned záhy dostaly zásadní trhlinu. Radek se v zápase s Italem protrápil k porážce o tři body na 34 náběhů. Novák tak k zachování šancí na postup potřeboval nutně výhru nad Vargou a to ještě na dobrý průměr. Radek nebyl na turnaji ve své kůži a i když Vargu porazil tušil, že výkon na 33 náběhů nebude stačit. V závěrečném zápase skupiny musel spoléhat na vítězství Vargy nad Longem a to ještě na více jak 35 náběhů. Maďar do zápasu vstoupil velice dobře. Na pět náběhů měl 15 bodů. A i když nastolené tempo udržet nedokázal, tak konečná výhra na 25 náběhů znamenala postup mezi posledních 32 a tudíž velký úspěch pro maďarský kulečník. Posledním želízkem v ohni, tak byl Martin Boháč. Brněnský hráč sehrál první zápas s Lucemburčanem Ludwigem. Hráč z malého západoevropského státu byl ve skupině do počtu a i přes špatný vstup Martina do zápasu se v druhé polovině vzchopil a i díky sérii deseti bodů zápas ve 21. náběhu ukončil. V zápase o potup čekal na Martina mladý španělský hráč Juan-David Zapata. Ten lucemburského soupeře porazil na 23 náběhů a tak Martin před samotným zápasem věděl, že mu k postupu stačí i remíza. Martinovi se na Španěly poměrně daří a jak jsme se po zápase dozvěděli od Daniho Sancheze, Zapata od něj dostal více než důsledné upozornění na kvality našeho hráče. Velmi koncentrovaný Martin sehrál se Zapatou velice dobrý zápas a navíc pro všechny české fanoušky s výborným koncem. Martin v zápase neustále vedl. Španěl sice dotahoval. V závěru ho však již svazovala nervozita a Martin si výkonem na 16 náběhů zajistil po čtyř letech postup do hlavní fáze ME.
Martin se navíc s GP 1,621 zařadil na pátou nasazenou příčku. Bylo tak jasné, že se vyhne jménům jako Jaspers, Caudron, Merckx. Skvělý výkon v kvalifikační fázi podal Turek Birol Uymaz. Ten v úvodním zápase porazil Španěla Montese na 14 náběhů. Montes pak porazil Řeka Kokkorise na 15 náběhů. A závěrečný zápas vyhrál Uymaz na 11 náběhů. Slušná skupina 🙂 Uymaz zahrál v obou zápasech sérii 13 a s GP 2,4 postupoval jako jednička. V součtu o čtyři náběhy hůře zahrál Řek Papakonstantinou. Průměr 2,068 byl ale ovšem více než dobrý.
V pátek v 9:00 tak začala hlavní fáze turnaje. Nasazení hráči měli k dispozici před jejich prvním zápasem deset minut tréninku. Nicméně při úrovni hráčů z kvalifikace byl nespornou výhodou fakt odehrání dvou zápasů. Bylo to ku příkladu vidět u obhájce titulu Zanettiho. Ten v prvním kole hrál s Maďarem Vargou. Varga hrál velmi dobře, Zanetti se trápil a dlouho to vypadalo na velké překvapení. Zanetti otočil zápas až v závěru zápasu a zvítězil o osm bodů na 32 náběhů. Domácí mladý Němec Jaeschke velmi potrápil Eddyho Merckxe. Belgičan nakonec zvítězil. Ale výhra o tři body byla velmi těsná. Dán Carlsen sehrál parádní zápas proti nasazené čtyřce Tasdemirovi. Nerozehraný Turek nemohl výkonu na 16 náběhů vzdorovat. Řek Kasidokostas porazil na 21 náběhů mladého nasazeného Španěla Martineze. Peter Ceulemans navázal na svůj tří průměrový zápas z kvalifikace a v prvním kole hlavní soutěže porazil dalšího Španěla Palazona na 13 náběhů. Po samé platilo pro Polychronopoulose, který prohrál s Nelinem na 19 náběhů. A na stejný počet náběhů prohrál nasazený Blomdahl s Holanďanem van Erpem. K nelibosti domácího publika se z turnajem hned v úvodu rozloučil Horn. Dlouho to vypadalo na jeho vítězství nad Legazpim. Španělovi se ale povedlo zápas sérií šesti bodů zremizovat. V rozstřelu pak domácí hráč netrefil zahajovací pozici a dal tak volnou cestu svému soupeři k dokonalému obratu zápasu. A snad největším překvapením bylo vypadnutí světové dvojky Belgičana Caudrona. Ten nestačil na Holanďana Hofmana v poměru 40:34 na 21 náběhů. No a velice blízko byl podobnému překvapení i Martin Boháč. Vstup do zápasu ? Exkluzivní ! Vyhrané tempo a série deseti bodů ! Coklu tak hned v prvním náběhu věděl, že ho lehká práce rozhodně nečeká. Bohužel pro další vývoj zápasu bylo rozhodující, že se Martinovi nepovedlo na úvodní náběh navázat. Míjel o kousek a tudíž nepřidával body. Hned ve druhém náběhu chybělo opravu málo a Martin by se znovu dostal do série. No a když v 7. náběhu měl na svém kontě Martin 11 bodů, tak to byla voda na mlýn pro tureckého soupeře. Coklu se uklidnil, skore srovnal a zápas začal od začátku. Coklu se poté snažil Martina hlídat, což přinášelo ovoce. Zápas definitivně rozhodl díky sérii osmi bodů. Na tu již Martin nedokázal reagovat a nakonec svému soupeři podlehl 40:28 na 23 náběhů. Nicméně jak po turnaji Martin prohlásil: „Na to kolik jsem toho letos natrénoval je konečné 24. místo s GP více jak 1,4 úspěchem“. Navíc v redukovaném pořadí národů jsme na desáté pozici, což znamená, že v listopadu budeme mít na světovém šampionátu v dánském Randers svého zástupce v podobě aktuálního mistra republiky Jana Aleše.
Turnaj v pátek odpoledne pokračoval osmifinálem. Zápasy to byly skvostné. Zanetti si pohlídal nebezpečného Uymaze a porazil ho na 19 náběhů. Merckx ve vypjatém zápase porazil Buryho o pět bodů. Coklu vs Carlsen. Výsledek 40:25 na 13 náběhů pro Turka netřeba dalšího komentáře. Další turecká hráč sultán Sayginer zahrál na Kasidokostase nejvyšší sérii celého turnaje. 19 bodů v pravý moment rozhodlo o jeho výhře na 14 náběhů. Výhra nad Caudronem povzbudila Hofmana. V tomto kole vyřadil Sancheze na 17 náběhů ! Glen útočil na zopakování svého nejlepší výkonu na ME. V roce 2013 byl třetí. Španělskou vlajku na turnaji dobře hájil Rubén Legazpi. V těžkém zápase porazil van Erpa o pět bodů na 31 náběhů. Zajímavý byl zápas mezi Leppensem a Nelinem. Neuvěřitelně vyrovnanou partii nakonec do vítězného konce dotáhnul Dán. Zvítězil o čtyři body na 24 náběhů. No a dlouho to vypadalo, že Peter Ceulemans se rozhodl turnaj dohrát na tři průměr. V úvodu zápasu s Jaspersem si vypracoval velký náskok a Dick se ocitnul ve svízelné situaci. Ale porazit Jasperse opravdu není jednoduché. Po pauze již Ceulemans nehrál tak dobře a Jaspers nakonec vyhrál o sedm bodů na 19 náběhů. Nicméně pro Petera skvělý turnaj. Skončil na 10. místě s GP 2,015 !
Náročný páteční den gradoval večerním čtvrtfinálovým kolem. Eddy Merckx se vůbec nechytil v zápase se Zanettim a prohrál na 16 náběhů. Turecký souboj Coklu vs Sayginer byl nesmírně dramatický až do úplného závěru. Z postupu do semifinále a jistoty evropské medaile se nakonec o dva body radoval přemožitel Martina Boháče Murat Naci Coklu. Pikantní byl také zápas mezi Jaspersem a Nelinem. Týmoví kolegové z nedalekého Magdeburgu, kde letos slavili německý titul, za přítomnosti mnoha domácích diváků sehráli krásný zápas. Jaspers šel do pauzy s bodovým mankem. Pekelně soustředěným výkonem ale zápas zvrátil na svou stranu a Diona o tři body na 21 náběhů porazil. Až na Španěla Legazpiho nestačil Glenn Hofman. Ruben potřeboval na 40 bodů pouze 21 náběhů. Holanďan se moc do zápasu nedostal, zahrál pouze 24 bodů a s GP 1,556 obsadil konečné osmé místo.
Kdo z diváků propásnul sobotní semifinále hrané od 10:00 dlouho litoval. „Totální“ kulečník na obou stolech. Chudák Rubén Legazpi. Jaspersovi ve všech zápasech nevyšel úvod. Dokonce to se slovy: „Musím se v úvodu partie zlepšit“, komentoval i v rozhovoru na Kozoom po vítězného zápase s Nelinem. No a tak se zlepšil. A nejenom, že se mu povedl začátek. On hrál dobře po celý průběh partie. Pravda. Slovní spojení celý průběh v tomto případě znamenalo celých osm náběhů ! A i starý italský lišák Marco byl v ráži. Zanetti zápas dohrál na 15 náběhů. Coklu zahrál 28 bodů. Murat Naci se z turnajem rozloučil na třetí příčce s GP 1,873.
Velkou výhodu měl Jaspers před finálovým zápasem se Zanettim. Ihned po semifinále se totiž rozjel i turnaj národních dvojic hraný systémem scotch double. No a Ital musel hrát nebo spíše vyučoval svého partnera juniora D Agatu. To ho jistě stálo spoustu sil. Před a po zápase neměl mnoho času si odpočinout a to finálový zápas rozhodlo. Po pauze byl stav zápasu 20:9 na 9 náběhů pro holandského hráče. Ital vypadal, že toho již v zápase mnoho neukáže. Nicméně série 16 všechny přesvědčila o opaku. Marco se najednou ujal vedení o pět bodů. Ale Jaspers se postupně oklepal a dotáhnul skore na 30:30. V 15. náběhu navíc zahrál rozhodující sérii osmi bodů. Zanetti nedal. Dick v 16 náběhu dvěma body zápas dohrává. Marco z dohrávky zahraje pouze jeden bod.
Skvostný finálový den, kdy hrál průměr 3,333, přináší Jaspersovi zisk jeho páté evropského titulu. V historickém žebříčku se tak osamostatňuje na čtvrté příčce. Nedostižný Raymunod Ceulemans je se ziskem 23 evropských titulů na čele. Za ním jsou z devíti triumfy Blomdahl a Vingerhoedt. Dick na turnaji zahrál generální průměr 2,352 a jen o pět náběhů zaostal za evropským rekordem, který má hodnotu 2,5 a z roku 2013 ho drží právě poražený finalista Zanetti.

Nenechte si ujít hodinový sestřih z turnaje trojbandu v pondělí 13. května od 20:00 na Eurosportu 2

Výsledky zápasů turnaje

« 2 z 4 »

Další top zprávy

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 

Martin Bálek přeborníkem v trojbandu

3.6.2019

O uplynulém víkendu se v našem klubu na Žižkově odehrál třetí kvalifikační a závěrečný turnaj seriálu Velkých cen středočeského, severočeského a západočeského regionu. Do nedělního finálového turnaje se kvalifikovalo prvních 12 hráčů celkového žebříčku tří kvalifikačních turnajů. Historicky prvním vítězem tohoto seriálu se stal hráč BC LakoPlastu Trmice Martin Bálek. Martin ve finále porazil domácího Rudolfa Bílka 24:22 na 30 náběhů. Třetí místo obsadil kladenský Jaroslav Korec a domácí Fouad Sibai.

Další zpravodajství

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

BC Kladno 5-pins Event2019

25.6.2019

Přijměte pozvání na historicky první mezinárodní turnaj na našem území v disciplíně 5-pins.

Turnaje se účastní celkem 40 hráčů z devíti evropských států.

Sledujte živý přenos na Youtube kanálu pořádajícího kladenského klubu. Stůl 1stůl 2

Krátké video se seznámením s pravidly disciplíny 5-pins

Turnaj začíná ve čtvrtek v 9:30

Harmonogram a výsledky

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 

Novinky z ostatních sekcí