Dick Jaspers po dvou letech triumfuje na World cupu

20.6.2018

Před turnajem obhajoval ve světovém žebříčku 54 bodů. Případná porážka v prvním kole by ho posunula na hranici světové čtrnáctky a nebezpečí pádů do kvalifikačních kol turnajů světové série. V pravý moment ale holandská stálice světové trojbandové scény Dick Jaspers zabral a to navíc takovým způsobem, že dokázal celý turnaj ovládnout. Jaspers po čtyřech prohraných finále World cupu v řadě, jeho poslední výhra se datuje na začátek roku 2016, porazil v belgickém Blankenberge Turka Semiha Sayginera 40:33 na 17 náběhů. Tento triumf Holanďana posunul zpět do klidných vod popředí světového žebříčku a do žil se mu vlila jeho pověstná jistota.
Po dlouhých 14-ti letech se turnaj světové série vrátil do kulečníkově nejsilnější země Evropy. V belgických Antverpách se v roce 2004 z vítězství radoval Dani Sanchez, který porazil Semiha Sayginera. Až nedávná iniciativa Kurta Ceulemanse vedla k úspěšnému návratu této velké turnajové série do Belgie. Kurtovi se společně s Jan Peetersem a početným organizačním týmem povedlo World cup uspořádat v tradičním dějišti mistrovství Belgie všech disciplín v kasinu ve městě Blankenbergu. Organizátoři ale turnaj nepojali ledabyle. Drtivá většina hráčů, diváků se shoduje, že to byl nejlepší World cup za poslední dobu, možná nejlepší vůbec. Zejména v hlavní aréně se museli hráči cítit jako hvězdy. Samotné zahájení každého kola hlavní soutěže vzbuzovalo až husí kůži. Sobotní párty s vystoupením mnoha domácích umělců. K tomu je v Belgii samozřejmě třeba počítat se zaplněným, znalým hledištěm, které bylo odvděčeno exkluzivním zážitkem. K vidění byly spousty fantastických zápasů. To také dokazuje generální průměr hlavní části turnaje. Výsledná hodnota 1,780 je jen osm tisícin za rekordním World cupem z Koreji z roku 2015. Vše se dokonale povedlo a navíc Kurt oznámil, že se hráči a diváci mohou na Blakenberge těšit i minimálně ve dvou následujících letech. A prý to bude zážitek ještě pompéznější !
Celkem pět českých hráčů se vypravilo do Belgie na tento svátek kulečníku. Irena Hambálková, která se přesunula do Blankenberge z Mistrovství Evropy žen z holandského Rosmalenu, narazila hned v prvním zápase celého turnaj na TV stole na kladenského Petra Markupa. Irena nakonec i přes povedený začátek Petrovi podlehla. Nicméně Petrovi se do další fáze postoupit nepovedlo. Našim reprezentantům vystavil stopku domácí Andy de Bondt. Nedařilo se Jardovi Korcovi, který po špatném prvním zápase, kdy prohrál o tři body, již v podstatě neměl šanci postoupit. Hned v pondělí do turnaje také zasáhl Honza Aleš. Ten po prvním vyhraném zápase s Italem Cordadem, sehrál zajímavou partii o postup s domácím zkušeným hráčem Henkem Blauwblommem. Po 6. náběhu bylo skore 13:15 pro domácího borce. Zástupce kladenského klubu však následně udělal šest čar, Belgičan se dostal do vedení o 10 bodů, které již nepustil. Konečný stav 23:30 na 21 náběhů. Posledním českým zástupcem byl jablonecký Jan Hudák. Honza byl nasazen až do před-kvalifikace. V té v dnešní době narazíte na papírově slabého soupeře velmi obtížně. Honza v prvním zápase s domácím Francisem Fortonem v závěru mohutně stahoval náskok. Ze stavu 26:16 se během tří náběhů dostal na 27:26. Forton ale záhy třemi body partii dohrál. Honza udělal z dohrávky dva body. Ve druhém zápase neměl Honza šanci se Španělem Zapatou. Bývalý juniorský mistr Evropy vedl v 8. náběhu 19:6. Zápas skončil poměrem 30:17 na 19 náběhů.
Neuvěřitelně znechucený musel být Holanďan Dave Christiani. Ten měl neuvěřitelně dobře rozehraný boj o postup z před-před kvalifikační části. V prvním zápase sice podlehl o jeden bod Korejci Cho. Dave udělal z dohrávky namísto dvou požadovaných bodů pouze jeden. Důležité ale bylo to, že zápas skončil ve 12. náběhu. Cho totiž v prvním zápase prohrával s domácím hráčem Stevenem van Ackerem a to na 25 náběhů. Výhra nad Belgičan tedy posunula Christianiho do dalších bojů. Christiani vedl v zápase 29:9. Poslední nedal o chlup, dokonce to vypadalo, že koule spadla. No ale věřte nebo ne, Dave nakonec ze skupiny i za tohoto stavu nepostoupil. Holanďan po sobě zahrál 9 čar !!! Van Acker ho dotáhnul a dokonce mohl zápas jako první dohrát. Ve 26. náběhu nedal poslední bod. Christiani ve 27. náběhu sice partii dohrává. Moc dobře ale ví, že pokud van Acker zremizuje, tak postoupí práve domácí hráče. Steven s přehledem úvodní pozici zahrává a viditelně znechucený Christiani kysele opouští hernu a kulečník asi nebude delší dobu chtít vidět.
Znovu je třeba zmínit, že již před kvalifikační kola dnes nabízí skvělou podívanou. Zápasy okolo dvou průměr a série přes 10 jsou naprosto běžné. V poslední fázi kvalifikace se z turnajem rozloučil vítěz posledního World cupu Vietnamec Tran. Ten nestačil ve svém úvodním zápase turnaje na rozehraného mladého Španěla Juana Davida Zapatu, který limit 40-ti bodů zahrál na 21 náběhů. Zapata měl po tomto zápasu postup již téměř jistý. V prvním zápase totiž remizoval s Řekem Kokkorisem. Toho sice Tran porazil, ale výsledné dva body a GP 1,846 na postup nestačilo. Korejec Kang postoupil do hlavní fáze s GP 2,105 (oba zápasy na 19. náběhů). Historický postup do hlavní fáze slavil 25-ti letý Němec Dustin Jaeschke. Ten sice skupinu nevyhrál. Ale díky třem bodům se mu povedlo postoupit z druhého místa. Stejně jako Tran dopadl i Turek Cenet. Ten po prvním vyhraném zápase na 17 náběhů, dvakrát nedal závěrečný bod v zápase s Korejcem Hyung-Kon Kimem. Trest přišel okamžitě. Kim zápas pěti body dohrál a Cenet i přes to, že měl GP 1,88 mezi posledních 32 nepostoupil. Stějně jako Korejec Kang, tak Tasdemir postoupil do hlavní fáze s GP 2,105. Vůbec se nevedlo Němci Hornovi. Ten ani jednou nevyhrál a turnaj zakončil s GP 1,127. Jako poslední hráč z druhého místa postoupil Turek Uymaz. A to díky tomu, že v rozhodujícím zápase zremizoval partii Myung-Woo Cho dvěma body. Po první vyhrané partii měl na svém kontě tři body. No a na závěr je nutno zmínit perfektní záchranu v turnaji v podání Semiha Sayginera. Ten šel v zápase s Dánem Tonym Carlsenem na dohrávku za stavu 40:33. Jedině série 7 znamenala další účinkování v turnaji. Nelehké strky trefil turecký sultán a před touto skvělou sérií je třeba smeknout. Viditelně ho tento moment posílil do další fáze turnaje.
Los, která prováděla krupiéra, když kuličku tahala přímo z rulety, svedl do prvního kola domácí hráče. Světovou jedničku Caudrona a Rolanda Forthomma. Roland neměl nárok. Caudron velice rychle zápas ukončil v 15. náběhu. Španěl Zapata vyřadil dalšího skvělého hráče. Kang mu podlehl 40:30 na 23 náběhů. K radosti domácího publika zvládl závěr zápasu lépe stejně jako na posledním World cupu ve Vietnamu Eddy Leppens s Jerémym Burym. Krásný zápas předvedli belgickému publiku Sayginer se Zanettim. Remíza 40:40 na 19. V rozstřelu byl šťastnější turecký hráč. Jaeschkemu stopku na turnaji vystavil Sung-Won Choi. Němec neměl šanci. Choi zahrál na 13 náběhů. Blomdahl se po několika operacích nezdá být stále v pohodě. Poté, co vynechal evropský klubový šampionát v Portu, vypadl v Blankenbergu v prvním kole s Vietnamcem Ma. Lahůdkový byl zápas Polychronopoulos Uymaz. 40:29 na 9 náběhů ! Nutno vidět. Birol Uymaz vytvořil nový rekord v generálním průměru z hlavní části turnaje. 3,222 překonává výkon Jasperse, který před lety prohrál v prvním kole v Koreji v rozstřelu, když zápas skončil remízou 40:40 na 13. Průměr tedy 3,077. Samozřejmě je to spíše perlička a výkon z jednoho zápasu nemůže být uznán jako světový rekord. Nedaří se Heang-Jik Kimovi. Znovu konec v prvním kole. Tentokrát podlehl krajanovi Hyung-Kon Kimovi 40:30 na 29. Dick Jaspers potřeboval nutně projít přes první kolo. A i přesto, že byl Dán Carlsen více rozehraný se z vítězství radoval Holanďan. 40:30 na 20 náběhů. Nešťastný musí být Egypťan Sameh Sidhom. Ten již potřetí v řadě vypadá poté, co nedal zahajovací strk. Tentokrát v rozstřelu s Turkem Capakem. Capak zahrál pouze jeden. Sidhom netrefil. V souboji jmenovců Cho se radoval mladý Myung-Woo. Ten porazil Jae-Ho 40:37 na 23 náběhů. 80 bodů tedy celkové vítězství obhajoval na tomto turnaji Dani Sanchez. V prvním porazil Vietnamce Do Nquyena. Skvěle vstoupil do turnaje Eddy Merckx. Quoc Nquyen Nquyena porazil 40:21 na 12 náběhů. Eddy zahrál sérii 14 !
Snový turnaj v Belgii prožíval Španel Zapata. V osmifinále turnaje porazil aktuální světovou jedničku Caudrona 40:29 na 13 náběhů ! Domácí hvězda po zápase napsala, že neměl žádnou šanci. A to Caudron dělal sérii 15 z dohrávky. Caudron končí turnaj s GP 2,464. Eddy Leppens nedává dvakrát v zápase se Sayginerem poslední bod. Obe pozice byly obtížné, poprvé ale míjí velmi těsně. Sayginer je na turnaji v laufu a zápas za stavu 39:35 pěti body dohrává. Vietnamec Ma smetl Korejce Sung-Won Choie 40:18 na 15 a jako jediný Vietnamec postupuje mezi posledních osm. Jediný rozstřel osmifinálových zápasů je k vidění na stole, kde hraje Polychronopoulos s Hyung-Kon Kimem. Korejec sice partii zremizuje sérií 5. Nikos ale v rozsřelu udělá sérii čtyř bodů, zatímco Kim netrefí hned úvodní pozici. Jaspers postupuje po výhře 40:32 na 24 náběhů nad Capakem do čvrtfinále. Mladý Myung-Woo Cho znovu ukazuje svoji nebojácnost a ve velmi vypjatém závěru zápasu poráží o bod na 18 náběhů dalšího krajana Jung-Han Hea. Dani Sanchez se v poslední době nenachází u kulečníkového stolu v dobrém rozpoložení. V osmifinále turnaje prohrává s Tasdemirem 40:32 na 21 náběhů. Pro Daniho to zmanená pád ve světovém žebříčku až na 13. pozici. Nastává chvíle, kdy Daniho uvidíme již v kvalifikační části turnaje ? Nelítostný Eddy Merckx poráží Vietnamce Ngo na 15 náběhů a je posledním domácím hráčem v turnaji.
V sobotu odpoledne je na programu čtvrtfinále. V první session se nepovede navázat Španělu Zapatovi na dosavadní výkony na turnaji a jasně podléhá Semihu Sayginerovi 40:15 na 18 náběhů. Řek Nikos Polychronopoulos hraje velice dobrý turnaj a poráží Vietnamce Minh Cam Ma 40:24 na 22 náběhů. Ve druhé session znovu prokazuje Myung Woo Cho svůj talent a psychickou odolnost. Cho zahrál za nepříznivého stavu 24:30 sérii 9. V 15. náběhu bylo skore 35:30, Dick zahrává sérii 4. V 16. náběhu oba vynechají. V náběhu následující Cho znovu vynechává a Jaspers v pravý moment zápas ukončuje sérií 6. Eddy Merkcx ? Ten hraje jako z jiné planety. S Tasdemirem zahrál z výkopu sérii 15 ! Po 6. náběhu vede 25:9. Čtyři slabší náběhy, kdy zahrává pouze bod vystřídá fantastický finiš, kdy v 11. i 12. náběhu zahraje sérii 7 ! Po sobotním dnu a třech odehraných partií hraje Eddy GP 3,076 !!
Finálový den letošního třetího World cupu sezony přináší skvělou podívanou. Na scénu nejprve vstoupí Nikos se Semihem. Řecký hráč se v 9. náběhu ujímá vedení 19:7. Avšak Semih se do hry vrací sérií 14 ! Po pauze se Nikosovi nedaří a Semih se v 16. náběhu dostává do vedení 24:34. I když již Nikos vypadal odevzdaně, tak se dokáže zpět do zápasu fantastickým způsobem vrátit. Nejprve zahraje sérii 7. Semih bod nezahrává. V 18. náběhu Nikos rovněž vynechává, Semih zahrává dva body a utíká na rozdíl pět bodů. No ale v náběhu 19. se Nikos dostává do série. Body přibývají a přibývají. Na svém kontě má osm a hraje poslední bod. Na stole je sexta. Nikosova koule zepředu třetí kouli těsně míjí. Šance ale stále žije, z rohu vše vypadá dobře. Avšak Nikosova koule se zastavuje možná ani ne centimetr od platného posledního bodu. Psychickou odolnost na turnaji již Semih několikrát ukázal. A v tomto momentu tomu nebylo jinak. Série čtyř bodů a neúprosné vystavení stopky na turnaji pro Nikose.
Druhý zápas mezi Dickem a Eddym ukázal neuvěřitelné kouzlo kulečníku. Dechberoucí momenty střídaly momenty zmaru. Dick snad chtěl v tomto zápase vyrovnat Eddyho představení z osmifinále. Z výkopu zahrává Holanďan sérii 16-ti bodů ! To je i na formu Eddyho hodně. Nicméně po dalších 17-ti nábězích má Dick na svém kontě 26 bodů a i když Eddy nehraje nijak zázračně, tak se dotahuje na rozdíl pouhých pěti bodů. No ale to co se povedlo v osmifinále Eddymu, že posledních 14 bodů zahrál na 2 náběhy, tak Dick překonal. Dick ve střední pasáži zápasu nedával jednoduché body, spousta tuží. Zápas se začíná dramatizovat a on vytahuje parádní sérii 14, kterou zápas ukončuje !
Poprvé od roku 2007 se Semih Sayginer dostává do finále velkého mezinárodního turnaje. V Blankenbergu ukázal v mnoha momentech, že svůj návrat mezi světovou elitu úspěšně dokončil. Vše tak završit celkovým vítězstvím. Finálový soupeř je ale pro Semiha z kategorie nejtěžších. Jaspers si na tureckou hvězdu viditelně věřil. Navíc chtěl konečně zastavit šňůru čtyř po sobě jdoucích finálových porážek. Do zápasu vstupuje lépe Jaspers. V 5. náběhu se ujímá se vedení 12:1. Semih se ale vrací do zápasu sérií 8. Do pauzy jde Jaspers ve vedení 20:11. Po pauze se ale Turkovi daří skore během dvou náběhů srovnat. Ve 12. náběhu proběhne sporný moment, kdy hraje Jaspers strk krátký-dlouhý-krátký. Na svém kontě má již dva body. Bílá koule jde velice těsně okolo třetí koule. Jaspers si jistý není, spíše to vypadá, že bod není. Rozhodčí však ihned oznamuje, že bod viděl. Jaspers zahrává další čtyři body. Tím se dostal Holanďan do vedení 29:20. A to si již udrží až do konce. Jaspers vítězí v poměru 40:33 na 17 náběhů.
Sporný moment z 12. náběhu byl po zápase velmi rozebírán. Sayginer Jasperse nešetřil, když o něm prohlásil, že podle něj není gentleman a že pokud neviděl, že bod nebyl, tak by jsi měl zajít na operaci očí. Tento moment také vyvolal téma ohledně možnosti hráče si v průběhu zápasu ověřit rozhodnutí rozhodčího. Něco na způsob jestřábího oka. Tak uvidíme.
Pro Dicka Jasperse je to již jeho 23. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je před ním pouze Blomdahl s nedostižnými 44 triumfy. V novém vydání světového žebříčku se Dick posunul na 5. příčku. Poražený finalista Sayginer je nyní na 17. pozici.
O sportovní úrovni turnaje svědčí pohled na generální průměry prvních jedenácti hráčů. Nejhorší je Zapata s průměrem 1,759 …
Další World cup na sebe nenechá dlouho čekat. Hned začátkem července se světová elita sjede do Porta.
Výsledky zápasů turnaje
Konečné pořadí
Výsledky na CueSco
Fotogalerie
Videogalerie
Aktuální vydání světového žebříčku 

Přehled toho nejlepšího

Další top zprávy

Marek Faus podesáté mistrem republiky v jednobandu

11.11.2018

Jubilejní desátý mistrovský titul v disciplíně jednoband na závodním stole vybojoval o uplynulém víkendu hráč SK Billard Centra Praha Marek Faus. Ve finále porazil domácího Mirka Baču na náběhy 112:97. Faus tak v této sezoně zvítězil na všech technických MČR a zajistil si tak start na dubnovém evropském šampionátu. 

Průměr 1,6 v podání Radka Nováka a série 15 a 12

5.11.2018

Plno kvalitních výkonů bylo k vidění ve druhém hracím víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Hvězdou kola je Radek Novák, který ze dvou zápasů zahrál průměr 1,600 ! Byly k vidění dva zápasy do 40-ti bodů na 24 náběhů, jeden zápas do 30-ti bodů na 17 náběhů a série 15, 12 a třikrát 9 !

Martin Horn stvrdil svůj comeback

30.10.2018

Sedmačtyřicetiletý Němec Martin Horn zažil o uplynulém nedělním odpoledne podruhé v kariéře slastný pocit vítěze turnaje sevětové série. Ve finále letošního 5. World cupu porazil Horn korejského hráče Jae-Ho Cho o jeden bod. Cho potřeboval z dohrávky zahrát čtyři body na remízu. Čtvrtý obtížný buzar však netrefil. Horn slaví triumf na mezinárodní scéně po dlouhých devíti letech. Poprvé vyhrál v turecké Antalyi v roce 2009. Ve světovém žebříčku se Němec posunul ze 46. místa na pozici 23.

Ivo Gazdoš vítězí i v Prostějově

28.10.2018

Rázně vykročil Ivo Gazdoš za celkovým vítězstvím v seriálu Velkých cen v trojbandu. Po zářijové výhře na Kladně se mu povedlo zvítězit i o uplynulém víkendu v Prostějově. V defenzivním finále hraném bez omezení náběhů porazil žižkovského Adama Baču v poměru 35:26. Ivo vede v celkovém pořadí o 28 bodů právě před Adamem. 

Marek Faus posedmnácté mistrem republiky v kádru 71/2

21.10.2018

Nejlepším výkonem turnaje se prezentoval Marek Faus ve finále 28. republikového šampionátu v kádru 71/2. V zápase proti Janisovi Ziogasovi zahrál Marek partii do 175-ti bodů na 5 náběhů, když do zápasu vstoupil sérií 116. Marek Faus tak po zářijovém triumfu v kádru 47/2 ovládl i kádr velký.

Kohout s Alešem vítězí v Řipské

14.10.2018

Historicky prvními republikovými šampiony v trojbandu dvoučlenných klubových družstev na malém stole se stala kladenská dvojice Štěpán Kohout a Jan Aleš. Na turnaji hraném systémem každý s každým podávali oba dva stabilní výkony, nepoznali porážku a o jejich triumfu bylo více méně jasno již dvě kola před konce. Na druhém místě skončila prekvapivě dvojice Adam Bača Marcel Dirn ze Žižkova, třetí papírově nejsilnější dvojice z Havířova Ivo Gazdoš a Miroslav Bača.

Jaspers vítězí v historickém finále

10.10.2018

Třiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers získal o uplynulém víkendu svůj v pořadí již čtvrtý světový titul. Finálový zápas měl historický průběh. Prvně totiž o vítězi rozhodoval rozstřel. Na dva body v podání soupeře Francouze Jérémyho Buryho kontroval velezkušený Jaspers body tři a dokonale tak zvrátil průběh finálového zápasu na svou stranu. Dick se také generálním průměrem 2,352 postaral o nový světový rekord mistrovství světa. 

Ivo Gazdoš vítězí na Kladně

9.10.2018

Hráč havířovského klubu Ivo Gazdoš se stal vítězem prvního turnaje Velké ceny v trojbandu na závodním stole. Ivoš ve finále porazil domácího Radka Nováka nejtěsnějším poměrem o jeden bod na 31 náběhů. Turnaj se zúčastnilo celkem 36 hráčů a odehrálo se celkem 64 zápasů.

Marek Faus získává 14. titul v kádru 47/2

24.9.2018

Marek Faus, hráč klubu SK Billard Centrum Praha, získal o uplynulém víkendu již svůj 14. mistrovský titul v disciplíně kádr 47/2. Ve finále porazil hráče BC LakoPlast Trmice Adama Kozáka po jednoznačném průběhu v poměru 200:18 na 4 náběhy. 

Extraliga v trojbandu – 1. hrací víkend

19.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala dlouhodobá nejvyšší soutěž v trojbandu čtyřčlenných družstev na závodním stole. Soutěž doznala oproti minulé sezoně několika změn. Díky celkem 14-ti přihlášeným týmům se soutěž rozdělila na dvě úrovně. Do Extraligy je nasazano osm družstev dle pořadí z minulé sezony. Zbylých šest družstev tvoří soutěž 1. ligy. Co se týče postupu a sestupu, tak osmý tým Extraligy přímo nahradí vítěz 1. ligy. Sedmý tým Extraligy sehraje s druhým týmem 1. ligy na neutrálních stolech barážové dvojutkání. Obhájcem titulu z posledních dvou sezon je tým BK Ekvita Kladno. Stejně jako v uplynulé sezoně bude pro družstva velkou motivací vize kvalifikovat se na evropský šampionát klubových družstev, který se uskuteční na konci června v Portu. S největší pravděpodobností se do Porta kvalifikují dva naše týmy. Sekce karambol podpoří vítěze soutěže částkou 50 tísíc korun, druhého v pořadí částkou poloviční. Také jako přípravu na tuto mezinárodní akci je od této sezony povinností hrát zápasy s časovým omezením 40-ti vteřin. Toto je řešeno pomocí online počitadla výsledkového servisu a tak vývoj všech zápasů soutěže je možné sledovat online nebo si průběh zápasu můžeme projít zpětně. Ze žižkovského klubu se navíc všechny zápasy přenášejí živě. Všechny zápasy zůstávají v archivu Youtube kanálu žižkovského klubu.

Další zpravodajství

Marek Faus podesáté mistrem republiky v jednobandu

11.11.2018

Jubilejní desátý mistrovský titul v disciplíně jednoband na závodním stole vybojoval o uplynulém víkendu hráč SK Billard Centra Praha Marek Faus. Ve finále porazil domácího Mirka Baču na náběhy 112:97. Faus tak v této sezoně zvítězil na všech technických MČR a zajistil si tak start na dubnovém evropském šampionátu. 

Turnaj mistrů města Bohumína

9.11.2018

BC Bohumín z.s. si Vás dovoluje pozvat k návštěvě 16. ročníku prestižního mezinárodního kulečníkového turnaje

Turnaj mistrů města Bohumína

Turnaj se odehraje v herně BC Bohumín /Čáslavská 1067/

Garantem turnaje je senátor a starosta města Bohumína Petr Vícha.

Vstup zdarma

Hráči turnaje: Michel van Silfhout, Andreas Reichner, Marek Faus, Adam Kozák, Ota Truksa, Milan Ráček, Radek  Hájek, Jan Dvořáček, Mirek Andrejovský.

Pozvánka, propozice turnaje

Více na www.bcbohumin.cz

Průměr 1,6 v podání Radka Nováka a série 15 a 12

5.11.2018

Plno kvalitních výkonů bylo k vidění ve druhém hracím víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Hvězdou kola je Radek Novák, který ze dvou zápasů zahrál průměr 1,600 ! Byly k vidění dva zápasy do 40-ti bodů na 24 náběhů, jeden zápas do 30-ti bodů na 17 náběhů a série 15, 12 a třikrát 9 !

Martin Horn stvrdil svůj comeback

30.10.2018

Sedmačtyřicetiletý Němec Martin Horn zažil o uplynulém nedělním odpoledne podruhé v kariéře slastný pocit vítěze turnaje sevětové série. Ve finále letošního 5. World cupu porazil Horn korejského hráče Jae-Ho Cho o jeden bod. Cho potřeboval z dohrávky zahrát čtyři body na remízu. Čtvrtý obtížný buzar však netrefil. Horn slaví triumf na mezinárodní scéně po dlouhých devíti letech. Poprvé vyhrál v turecké Antalyi v roce 2009. Ve světovém žebříčku se Němec posunul ze 46. místa na pozici 23.

Ivo Gazdoš vítězí i v Prostějově

28.10.2018

Rázně vykročil Ivo Gazdoš za celkovým vítězstvím v seriálu Velkých cen v trojbandu. Po zářijové výhře na Kladně se mu povedlo zvítězit i o uplynulém víkendu v Prostějově. V defenzivním finále hraném bez omezení náběhů porazil žižkovského Adama Baču v poměru 35:26. Ivo vede v celkovém pořadí o 28 bodů právě před Adamem. 

Marek Faus posedmnácté mistrem republiky v kádru 71/2

21.10.2018

Nejlepším výkonem turnaje se prezentoval Marek Faus ve finále 28. republikového šampionátu v kádru 71/2. V zápase proti Janisovi Ziogasovi zahrál Marek partii do 175-ti bodů na 5 náběhů, když do zápasu vstoupil sérií 116. Marek Faus tak po zářijovém triumfu v kádru 47/2 ovládl i kádr velký.

Kohout s Alešem vítězí v Řipské

14.10.2018

Historicky prvními republikovými šampiony v trojbandu dvoučlenných klubových družstev na malém stole se stala kladenská dvojice Štěpán Kohout a Jan Aleš. Na turnaji hraném systémem každý s každým podávali oba dva stabilní výkony, nepoznali porážku a o jejich triumfu bylo více méně jasno již dvě kola před konce. Na druhém místě skončila prekvapivě dvojice Adam Bača Marcel Dirn ze Žižkova, třetí papírově nejsilnější dvojice z Havířova Ivo Gazdoš a Miroslav Bača.

Jaspers vítězí v historickém finále

10.10.2018

Třiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers získal o uplynulém víkendu svůj v pořadí již čtvrtý světový titul. Finálový zápas měl historický průběh. Prvně totiž o vítězi rozhodoval rozstřel. Na dva body v podání soupeře Francouze Jérémyho Buryho kontroval velezkušený Jaspers body tři a dokonale tak zvrátil průběh finálového zápasu na svou stranu. Dick se také generálním průměrem 2,352 postaral o nový světový rekord mistrovství světa. 

Ivo Gazdoš vítězí na Kladně

9.10.2018

Hráč havířovského klubu Ivo Gazdoš se stal vítězem prvního turnaje Velké ceny v trojbandu na závodním stole. Ivoš ve finále porazil domácího Radka Nováka nejtěsnějším poměrem o jeden bod na 31 náběhů. Turnaj se zúčastnilo celkem 36 hráčů a odehrálo se celkem 64 zápasů.

Marek Faus získává 14. titul v kádru 47/2

24.9.2018

Marek Faus, hráč klubu SK Billard Centrum Praha, získal o uplynulém víkendu již svůj 14. mistrovský titul v disciplíně kádr 47/2. Ve finále porazil hráče BC LakoPlast Trmice Adama Kozáka po jednoznačném průběhu v poměru 200:18 na 4 náběhy.