Blomdahl po dvou letech vítězí na mezinárodní scéně

29.10.2017

Dokonalý dárek ke svým čtvrtečním pětapadesátiletým narozeninám si dnes dal Torbjörn Blomdahl. Švédský hráč po více než dvou letech dokázal triumfovat na turnaji světové série. Ve finále letošního šestého World cupu ve francouzském La Baule porazil svého odvěkého rivala Frédérica Caudrona v poměru 40:25 na 17 náběhů. Blomdahl se vítězstvím posunul na 4. místo světového žebříčku.
V podstatě přesně po roce se vrátila světová série v trojbandu do Francie. A stejně jako v minulém roce se pořadatelství ujal Joel Switala, který ve svém rodném městě La Baule s pomocí zastupitelstva tohoto města a mnoha dobrovolníků uspořádal další nezapomenutelný turnaj. Vítězství z minulého roku obhajoval Turek Murat Naci Coklu, který ve finále porazil aktuální světovou jedničku Daniho Sancheze poměrem 40:20 na 21 náběhů. Turnaje se účastnilo celkem 149 hráčů. Tentokrát byla logicky v převaze Evropa, kterou zastupovalo celkem 110 hráčů.
Největší otázkou před turnajem bylo, zda se povede Korejci Heang-Jik Kimovi potřetí v řadě vyhrát World cup. Poté, co v červenci vyhrál v Portu, následovalo zářijové vítězství v domácím prostředí. Tři vítězství na World cupu novodobá historie nepamatuje.
A hned první zápas hlavní části turnaje ukázal, že Kim přijel ve vskutku velmi dobré formě. Mezi posledními 32 se utkal s domácím Jéromem Barbeillonem, který se do hlavní soutěže dostal na divokou kartu. Domácí publikum jistě věřilo v úspěch svého hráče. Nicméně nástup Kima byl z kategorie, na kterou prostě nelze moc reagovat. V 9. náběhu bylo skore 27:4 pro korejského hráče. Kim zahrál ve 13. náběhu 9 a chyběly mu tři body do konce. S těmi se pak sice trápil a partii dohrál až v 19. náběhu. Konečná výhra 40:19 však byla velmi pohodová.
Unaveně vypadala světová jednička Dani Sanchez. Rodák z Barcelony, viditelně rozhozený z událostí posledních dnů ve svém rodném Katalánsku, se v zápase s Turkem Yukselem trápil. Nicméně soupeř na tom nebyl lépe a nakonec Sanchez zvítězil v poměru 40:37 na 29. náběhů. Lákadlem byl zápas mezi Blomdahlem a Sayginerem. Blomdahl viditelně svou čtvrteční oslavu narozenin nepřehnal a svého soupeře porazil 40:29 na 20 náběhů. Na skvělý kvalifikační výkon navázal Korejec Dong-Koong Kang. Kang v kvalifikaci zahrál 40 bodů na 8 náběhů ! Během zmíněných osmi náběhů třekrát zahrál sérii 9. V prvním kole hlavní části zametl Vietnamce Ngo na 15 náběhů !
Že by hrála roli výhra Leppense nad Caudronem v posledním kole belgické ligy ? Ani náhodou. Ve vzájemném zápase hlavní části World cupu se Leppens vůbec nechytil a Caudon ho smetl rozdílem 27 bodů na 20 náběhů. Možná trochu překvapivě dokázal porazit Jean-Paul de Bruijn svého belgického kamaráda Eddyho Merckxe. De Bruijn dokonale využil udělené divokou karty od pořadatele Joel Switaly a Begičana porazil 40:26 na 22 náběhů. Sérií 9 se dokonale povedlo zvrátit osud partie Turkovi Capakovi. Ten porazil Řeka Polychronopoulose o dva body na 28 náběhů. K nelibosti domácího publika již hned po prvním kole hlavní části neměla Francie žádného zástupce v turnaji. Bury, vracející se po nemoci, podlehl Turkovi Uymazovi 40:34 na 32 náběhů. Neuvěřitelná situace se stala v zápase Korejců. Jung-Han Heo prohrával po 17. náběhu s mladým Myungem-Woo Cho 27:32. V náběhu následujícím měl na sém kontě sérii šest a obrácenou kvartu. Heo sice kiksnul, ale trefil dlouhý-krátký mantinel, posléze červenou kouli, pak dlouhý mantinel a kouli žlutou. Čili zahrál právoplatný strk. Nicméně francouzský rozhodčí k překvapení všeech Hea „vyhodil“. Až po zápase jsme se dozvěděli, že francouzský výklad pravidel karambolu hovoří tak, že v případě kiksu v žádném případě neplatí strk. Podle francouzských pravidel sice soudce rozhodl správně. Ale jelikož soudcoval partii pod hlavičkou UMB, tak měl rozhodnout dle standartu UMB. Heo nakonec zápas prohrál o dva body na 25 náběhů. S turnajem se hned v prvním kole rozloučil Ital Zanetti. O tři body na 21 náběhů podlehl Vietnamci Ma. Světová dvojka Jaspers měla v zápase se Španělem Martinezem na 12 náběhů 11 bodů. Zbylých 29 bodů ? Jaspers na ně poteboval pouze 9 náběhů.

Sobotní fáze turnaje, kde hrálo již pouze posledních 16 hráčů přinesla skvostné zápasy. Nejprve se až neuvěřitelně, v repríze finále z minulého roku, v turnaji zachránil Sanchez. Turek Coklu vedl již v 10. náběhu 20:8. Sanchez se ale dotáhl a v 17. náběhu bylo skore 24:22. Pak ale znovu Murat Naci svému soupeři utekl. Vedl již 38:31. Avšak Sanchez zahrál ve 25. náběhu sérii 6, Coklu vynechal a Dani dohrál třemi body. Blomdahl vypadal velmi silně. V šestnáctce porazil Jae-Ho Cho 40:26 na 19 náběhů. Neuvěřitelný zápas sehráli Korejci Heang-Jik Kim a Dong Koong Kang. Zdálo se, že Kim jde za dalším snadným vítězstvím. Do pauzy zahrál sérii 11 a v 10. náběhu vedl 24:13. Po pauze vedení ještě navýšil až na 32:16. Jenže pak to přišlo. Kang zahrál v 15. náběhu sérii 15 !! Kim pak mohl za nepříznivého stavu 34:37 zápas šesti body dohrát. Poslední šestý ale nedal a Kang neúprosně zápas třemi dohrál. Šńůra 11 vítězných zápasů na World cupech v podání Heang-Jik Kima skončila v La Baule v osmifinále.
Velká pozornost se nevěnovala Vietnamci Ma. ten však chtěl navázat na své vystoupení z minulého roku, kdy v La Baule hned v prvním kole porazil v té době světovou jedničku Caudrona na 11 náběhů. Ma v osmifinále porazil Sung-Won Choie 40:26 na 25 náběhů. Skvělý zápas sehráli klubový kolegové z týmu La Baule. Vedoucí klubu v La Baule Joel Switala již před dvěma lety angažoval do svého týmu právě Caudrona s De Bruijnem, kteří se potkali v osmifinále turnaje. Co si asi musel říkat Jean-Paul, když se po dlouhé době dostane mezi posledním 16 a soupeř vám hned z výkopu zahraje sérii 15 ? De Bruijn skvěle bojoval, ale náskok Caudrona byl značný. Výhra Belgičana 40:29 na 12 náběhů ! Zápas jako řemen. Podobně nádherný byl zápas mezi Canem Capakem a Chi-Yeonem Cho. Výhra pro Turka v poměru 40:34 na 17 náběhů. Famozně hrál Myung-Woo Cho ! V 8. náběhu vedl nad Turkem Birolem Uymazem 30:1 !!! Zápas dohrál mladý Korejec v poklidu v 16. náběhu. Poslední zápas této fáze mezi Tranem a Jaspersem byl rovněž neskutečný. Jaspers zahrává do pauzy sérii 12, v 9. náběhu vede 16:28 a zdá se býti jasno. Vietnamec ale po pauze hned v následujících dvou nábězích zahrává série 6 a 6. Tím srovnává na 28:28. Jaspers kontruje ve 12. náběhu sérií 4 bodů. Ovšem Tran zahrává 4-0-4 a vede 36:33. Nervozní závěr zápasu lépe zvládne Tran a po jednom bodu dohraje partii ve 23. náběhu. Rozhozený Jaspers ani netrefuje zahajovací pozici.
Úroveň první session sobotních čtvrtfinálových zápasů ? 13 náběhů ! Blomdahl se nepáře se Sanchezem a ve 13. náběhu dohrává zápas sérií 12 ! Druhý čtvrtfinálový zápas mezi Kangem a Ma přinese zdrcující sérii sérií :) Ma postupně zahrává 6-7-4-8-6-2. V osmém náběhu vede 8:34. Na posledních šest bodů sice potřebuje pět náběhů, ale i tak skvostný výkon a jednoznačná výhra nad Kangem. Postupem do semifinále si tak Ma vyrovnává svůj nejlepší výkon na mezinárodní scéně. Stejný kousek se mu povedl v roce 2011 v korejském Suwonu.
Ve druhé session se již na tak vysoké úrovni nehrálo. Turka Capaka a jeho dosavadní nejlepší tažení World cupem zastavil Frédéric Caudron. Vítězství pro Belgičana v poměru 40:29 na 25 náběhů. V posledním čtvrtfinálovém utkání po celý průběh dotahoval Vietnamec Tran. Nejblíže, na rozdíl dvou bodů, se dostal Tran ve 21. náběhu. Cho vedl 32:34. Možné drama utnul mladý Korejec hned v zárodku. Zápas nekopromisně dohrál sérií 6.
Evropa versus Asie. I tak by se dalo nazvat nedělní semifinále. Obrovské zkušenosti a celkem 61 triumfů na World cupech v podání Blomdahla s Cadronem. Na druhé straně po velkém mezinárodním úspěchu prahnoucí Vietnamec Ma a supertalent Cho, který byl již ve svých 20-ti letech dvakrát na podiu World cupu.
Oba Asijati měli šance na vítězství, ale možná právě ty desítky medailových zápasů na mezinárodní scéně hrály velkou roli pro evropské matadory. Blomdahl porazil Ma v poměru 40:32 na 30 náběhů, když Ma nebyl ani jednou ve vedení. Caudron proti Cho zahrál v 8. náběhu za stavu 14:16 sérii 8 a dostal se do vedení o 10 bodů. Závěr zápasu nebyl ze strany Frédérica ideální, nakonec však vyhrál o 6 bodů ve 21. náběhu. Pro oba asijské hráče se jedná o další skvělý úspěch. Cho je v novém vydání světového žebříčku na 21. místě, Ma hned za ním.
Ve finálovém zápase se hrálo nejenom o vítězství na letošním 6. World cupu. Jak Blomdahl, tak Caudron jsou také vysoko v bodování seriálu World cupů 2017. A tím, že Heang-Jik Kim si po porážce s Kangem moc bodů nepřipsal, se mu mohl vítěz finálového zápasu z La Baule velmi přiblížit.
Caudron vstoupil do finálového zápasu parádně. Z výkopu zahrál 7. Blomdahl ale zahrál série 2-5-2-0-5 a po 5. náběhu se dostal do vedení 12:14. V 8. náběhu za stavu 15.15 zahrál do pauzy sérii 6. V 10. náběhu přišla další série 6 a Švéd již vedl o 11 bodů v poměru 17:28. Caudron se nemohl chytit a zahrát vyšší sérii. Blomdahl pak v 17. náběhu zahrál sérii 5, díky které zápas dohrál.
Celkově již 44 vítězství na World cupu s do své sbírky připisuje švédský fenomén Torbjörn Blomdahl. Nejlepším možným způsobem tak oslavuje své pětapadesátileté narozeniny a celému světu ukazuje, že i v tomto řeklo by se pokročilejším věku se dá hrát kulečník té nejvyšší úrovně. Blomdahl čekal na tak velký triumf dva roky. Po skvostném roce 2015, kdy vyhrál World cup v Portu, následně v listopadu svůj šestý titul mistra světa a stal se tak světovou jedničkou se dočkal až v La Baule.
Torbjörn Blomdahl se díky vítězství posunul na 4. pozici světového žebříčku za vedoucího Sancheze, druhého Kima a třetího Jasperse. Zejména je ale druhý v pořadí letošního seriálu World cupů, kde po sečtení bodů z letošních šesti turnajů ztrácí 8 bodů na prvního Heang-Jik Kima. Poražený finalista Caudron ztrácí na třetí pozici bod 36. Čtvrtý Jaspers zaostává o 40 bodů. Připomínám, že vítěz seriálu World cupů se v březnu utká v Antverpách z letošním mistrem světa o Super cup.
A právě Mistrovství světa je dalším turnajem v kalednáři světové federace UMB. Od 8. do 12. listopadu se v bolívijském městě Santa Cruz utká světové elita o nejprestižnější trojbandový titul. Obhájcem je Španěl Dani Sanchez. Naši federaci reprezentuje aktuální mistr republiky Honza Hudák.
V prosinci se pak uzavře letošní sezona UMB sedmým World cupem v tradiční destinaci Hurghadě.
Skvělou zprávou je, že při slavnostním vyhlášení Joel Switala oznámil třetí pokračování World cupu v La Baule.
Ještě informace z funkcionářského pole. Během World cupu proběhl mítink zástupců francouzské kulečníkové federace a zástupci světové konfederace kulečníkových sportů (WCBS). Francouzská federace podává přihlášku kulečníku na francouzský olympijský výbor jakožto jednoho ze sportů na olympijských hrách v roce 2024, které proběhnou v hlavním francouzském městě Paříži. Pořadatel olympijských her má právo zařadit do programu až čtyři sportovní odvětví dle svého uvážení. V kolébce karambolového kulečníku Francii má náš sport šanci jednu z největších v historii. Držme tedy palce fuknionářským elitám našeho sportu, ať se jim povede pro zařazení kulečníku na OH 2024 udělat maximum.
Kompletní výsledky World cupu La Baule
Výsledky CueSco
Videogalerie turnaje
Světový žebříček
Pořadí World cupů 2017

 

Další top zprávy

Jaspers prvně v kariéře vítězí v Hurghadě

10.12.2018

Dva nejlepší hráči sezony se střetli ve finále posledního World cupu roku 2018. Světová jednička, vítěz dvou World cupů, vítěz celkového seriálu World cupů již před posledním turnajem v Hurghadě čelil aktuálnímu mistru světa, vítězi jednoho World cupu a nového světového rekordmana, který jako první zahrál deset průměr v oficiálním zápase trojbandu do 40-ti bodů. To byl finálový zápas sedmého World cupu sezony mezi Frédéricem Caudronem a Dickem Jaspersem. Jako vítěz odešel o tři roky starší Holanďan Dick Jaspers. Vystřídal tak po téměř 13-ti měsících svého finálového protivníka na pozici číslo jedna světového žebříčku.

Extraliga v trojbandu – 4. hrací víkend

10.12.2018

Kladenský celek v sestavě Novák, Aleš, Kohout, Váša a náhradníky Markupem a Korecem je podzimním mistrem extraligové soutěže v trojbandu čtyřčlenných družstev. Pěti násobní obhájci titul uv podzimní části sezony neprohráli, mají skore 47:9 a náskok čtyř bodů před druhou Porubou. O uplynulém víkendu bylo na programu poslední kolo podzimní části sezony, kdy byl na programu pouze jeden zápas pro každý tým. Vlivem příjezdu našich hráčů z World cupu z Hurghady byly zápasy Kladna s Trmicemi a Poruby s Prostějovem odehrány v neděli.

Van Silfhout vítězí v Bohumíně

3.12.2018

Mnohonásobný mistr Holandska Michel van Silfhout se stal vítězem 16. ročníku tradičního turnaje mistrů města Bohumína. Holanďan o svém celkovém vítězství rozhodnul poté, co v rozhodující třetí disciplíně trojbandu za stavu 12:3 dohrál domácímu hráči Miroslavu Andrejovskému zápas sérií 12-ti bodů. Michel tak vylepšil svůj výsledek z loňského roku, kdy ve finále podlehl Rakušanovi Arnimu Kahoferovi a raduje se ze svého premiérového bohumínského vítězství.

O Novákově vítězství rozhodnul druhý rozstřel

26.11.2018

Neuvěřitelně dramatický závěr mělo finále v pořadí již letošní 3. Velké ceny v trojbandu, která se uskutečnila o u plynulém víkendu v Praze na Žižkově. Vítěz předešlých dvou turnajů havířovský Ivo Gazdoš zremizoval zápas Radku Novákovi sérií tří bodů. O vítězi, tak po dlouhé době rozhodoval rozstřel. A na Žižkově byly k vidění hned dva. Ten první totiž skončil v poměru 2:2. Ivo byl velmi blízko třetímu bodu. Lehká tuž v Ivošův neprospěch ale poslala hráče do druhého rozstřelu. V něm zahrál Radek znovu dva body. Ivo nedobře zahrál zahajovací pozici a druhý strk vynechal. Radek tak oplatil Ivovi porážku o jeden bod ze zářijové Velké ceny na Kladně. 

Jedenáctkrát účast ve finále, z toho deset vítězství

19.11.2018

Padesátiletý Belgičan Eddy Merkcx jubilejně podesáté v kariéře vyhrál turnaj světové série v trojbandu  Ve finále letošního šestého World cupu sezony jasně porazil Řeka Filippose Kasidokostase v poměru 40:19: na 19 náběhů. Eddy se pyšní fantastickou statistikou finálových účastí na World cupu. Z jedenácti účastí prohrál pouze jednou a historickém medailovém žebříčku se posunul na páté místo před Raymonda Ceulemanse. Po tomto turnaji je také jasno o celkovém vítězi seriálu World cupů tohoto kalendářního roku. Frédéric Caudron je před posledním World cupem, který je na programu v prosinci v Hurghadě, v nedostižném vedení právě před jeho krajanem Merckxem.

Extraliga v trojbandu – 3. hrací víkend

18.11.2018

Zaváhání Poruby v Jablonci byl největším překvapením třetího hracího víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Kladno znovu neztratilo ani bod a tak vede tabulky již o čtyři body. O nejlepší výkon se postaral Zdenek Galíček, který v nedělním zápase v Jablonci porazil Pavla Škopa v poměru 40:31 na 28 náběhů. Na stejném stole byl v sobotu Radek Hájek znovu proti Pavlovi Škopovi o náběh horší.

Marek Faus podesáté mistrem republiky v jednobandu

11.11.2018

Jubilejní desátý mistrovský titul v disciplíně jednoband na závodním stole vybojoval o uplynulém víkendu hráč SK Billard Centra Praha Marek Faus. Ve finále porazil domácího Mirka Baču na náběhy 112:97. Faus tak v této sezoně zvítězil na všech technických MČR a zajistil si tak start na dubnovém evropském šampionátu. 

Průměr 1,6 v podání Radka Nováka a série 15 a 12

5.11.2018

Plno kvalitních výkonů bylo k vidění ve druhém hracím víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Hvězdou kola je Radek Novák, který ze dvou zápasů zahrál průměr 1,600 ! Byly k vidění dva zápasy do 40-ti bodů na 24 náběhů, jeden zápas do 30-ti bodů na 17 náběhů a série 15, 12 a třikrát 9 !

Martin Horn stvrdil svůj comeback

30.10.2018

Sedmačtyřicetiletý Němec Martin Horn zažil o uplynulém nedělním odpoledne podruhé v kariéře slastný pocit vítěze turnaje sevětové série. Ve finále letošního 5. World cupu porazil Horn korejského hráče Jae-Ho Cho o jeden bod. Cho potřeboval z dohrávky zahrát čtyři body na remízu. Čtvrtý obtížný buzar však netrefil. Horn slaví triumf na mezinárodní scéně po dlouhých devíti letech. Poprvé vyhrál v turecké Antalyi v roce 2009. Ve světovém žebříčku se Němec posunul ze 46. místa na pozici 23.

Ivo Gazdoš vítězí i v Prostějově

28.10.2018

Rázně vykročil Ivo Gazdoš za celkovým vítězstvím v seriálu Velkých cen v trojbandu. Po zářijové výhře na Kladně se mu povedlo zvítězit i o uplynulém víkendu v Prostějově. V defenzivním finále hraném bez omezení náběhů porazil žižkovského Adama Baču v poměru 35:26. Ivo vede v celkovém pořadí o 28 bodů právě před Adamem. 

Další zpravodajství

Jaspers prvně v kariéře vítězí v Hurghadě

10.12.2018

Dva nejlepší hráči sezony se střetli ve finále posledního World cupu roku 2018. Světová jednička, vítěz dvou World cupů, vítěz celkového seriálu World cupů již před posledním turnajem v Hurghadě čelil aktuálnímu mistru světa, vítězi jednoho World cupu a nového světového rekordmana, který jako první zahrál deset průměr v oficiálním zápase trojbandu do 40-ti bodů. To byl finálový zápas sedmého World cupu sezony mezi Frédéricem Caudronem a Dickem Jaspersem. Jako vítěz odešel o tři roky starší Holanďan Dick Jaspers. Vystřídal tak po téměř 13-ti měsících svého finálového protivníka na pozici číslo jedna světového žebříčku.

Extraliga v trojbandu – 4. hrací víkend

10.12.2018

Kladenský celek v sestavě Novák, Aleš, Kohout, Váša a náhradníky Markupem a Korecem je podzimním mistrem extraligové soutěže v trojbandu čtyřčlenných družstev. Pěti násobní obhájci titul uv podzimní části sezony neprohráli, mají skore 47:9 a náskok čtyř bodů před druhou Porubou. O uplynulém víkendu bylo na programu poslední kolo podzimní části sezony, kdy byl na programu pouze jeden zápas pro každý tým. Vlivem příjezdu našich hráčů z World cupu z Hurghady byly zápasy Kladna s Trmicemi a Poruby s Prostějovem odehrány v neděli.

Van Silfhout vítězí v Bohumíně

3.12.2018

Mnohonásobný mistr Holandska Michel van Silfhout se stal vítězem 16. ročníku tradičního turnaje mistrů města Bohumína. Holanďan o svém celkovém vítězství rozhodnul poté, co v rozhodující třetí disciplíně trojbandu za stavu 12:3 dohrál domácímu hráči Miroslavu Andrejovskému zápas sérií 12-ti bodů. Michel tak vylepšil svůj výsledek z loňského roku, kdy ve finále podlehl Rakušanovi Arnimu Kahoferovi a raduje se ze svého premiérového bohumínského vítězství.

Vánoční turnaj BC Řipská 2018

28.11.2018

Přijměte pozvání na tradiční Vánoční turnaje BC Řipská 2018.

V karambolu se budou hrát kvarty, v poolu devítka. Celý turnaj Vám jako každý rok zpříjemní vánoční menu, skvělá  atmosféra a v neposlední řadě také nemalé finanční výhry a další ceny. Akce je dotována částkou 25 100 Kč!
Podrobnosti naleznete zde.
Těšíme se na Vaši účast!

Vánoční turnaj BK Ekvita Kladno

28.11.2018

Billiard klub Ekvita Kladno

Karambol: Trojband MS
Pool: 9-ball
Šipky: 501 DO

Občerstvení v ceně startovného, od 20 hodin tradiční country

O Novákově vítězství rozhodnul druhý rozstřel

26.11.2018

Neuvěřitelně dramatický závěr mělo finále v pořadí již letošní 3. Velké ceny v trojbandu, která se uskutečnila o u plynulém víkendu v Praze na Žižkově. Vítěz předešlých dvou turnajů havířovský Ivo Gazdoš zremizoval zápas Radku Novákovi sérií tří bodů. O vítězi, tak po dlouhé době rozhodoval rozstřel. A na Žižkově byly k vidění hned dva. Ten první totiž skončil v poměru 2:2. Ivo byl velmi blízko třetímu bodu. Lehká tuž v Ivošův neprospěch ale poslala hráče do druhého rozstřelu. V něm zahrál Radek znovu dva body. Ivo nedobře zahrál zahajovací pozici a druhý strk vynechal. Radek tak oplatil Ivovi porážku o jeden bod ze zářijové Velké ceny na Kladně. 

Jedenáctkrát účast ve finále, z toho deset vítězství

19.11.2018

Padesátiletý Belgičan Eddy Merkcx jubilejně podesáté v kariéře vyhrál turnaj světové série v trojbandu  Ve finále letošního šestého World cupu sezony jasně porazil Řeka Filippose Kasidokostase v poměru 40:19: na 19 náběhů. Eddy se pyšní fantastickou statistikou finálových účastí na World cupu. Z jedenácti účastí prohrál pouze jednou a historickém medailovém žebříčku se posunul na páté místo před Raymonda Ceulemanse. Po tomto turnaji je také jasno o celkovém vítězi seriálu World cupů tohoto kalendářního roku. Frédéric Caudron je před posledním World cupem, který je na programu v prosinci v Hurghadě, v nedostižném vedení právě před jeho krajanem Merckxem.

Extraliga v trojbandu – 3. hrací víkend

18.11.2018

Zaváhání Poruby v Jablonci byl největším překvapením třetího hracího víkendu Extraligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. Kladno znovu neztratilo ani bod a tak vede tabulky již o čtyři body. O nejlepší výkon se postaral Zdenek Galíček, který v nedělním zápase v Jablonci porazil Pavla Škopa v poměru 40:31 na 28 náběhů. Na stejném stole byl v sobotu Radek Hájek znovu proti Pavlovi Škopovi o náběh horší.

Marek Faus podesáté mistrem republiky v jednobandu

11.11.2018

Jubilejní desátý mistrovský titul v disciplíně jednoband na závodním stole vybojoval o uplynulém víkendu hráč SK Billard Centra Praha Marek Faus. Ve finále porazil domácího Mirka Baču na náběhy 112:97. Faus tak v této sezoně zvítězil na všech technických MČR a zajistil si tak start na dubnovém evropském šampionátu. 

Turnaj mistrů města Bohumína

9.11.2018

BC Bohumín z.s. si Vás dovoluje pozvat k návštěvě 16. ročníku prestižního mezinárodního kulečníkového turnaje

Turnaj mistrů města Bohumína

Turnaj se odehraje v herně BC Bohumín /Čáslavská 1067/

Garantem turnaje je senátor a starosta města Bohumína Petr Vícha.

Vstup zdarma

Hráči turnaje: Michel van Silfhout, Andreas Reichner, Marek Faus, Adam Kozák, Ota Truksa, Milan Ráček, Radek  Hájek, Jan Dvořáček, Mirek Andrejovský.

Pozvánka, propozice turnaje

Více na www.bcbohumin.cz