Blomdahl po dvou letech vítězí na mezinárodní scéně

29.10.2017

Dokonalý dárek ke svým čtvrtečním pětapadesátiletým narozeninám si dnes dal Torbjörn Blomdahl. Švédský hráč po více než dvou letech dokázal triumfovat na turnaji světové série. Ve finále letošního šestého World cupu ve francouzském La Baule porazil svého odvěkého rivala Frédérica Caudrona v poměru 40:25 na 17 náběhů. Blomdahl se vítězstvím posunul na 4. místo světového žebříčku.
V podstatě přesně po roce se vrátila světová série v trojbandu do Francie. A stejně jako v minulém roce se pořadatelství ujal Joel Switala, který ve svém rodném městě La Baule s pomocí zastupitelstva tohoto města a mnoha dobrovolníků uspořádal další nezapomenutelný turnaj. Vítězství z minulého roku obhajoval Turek Murat Naci Coklu, který ve finále porazil aktuální světovou jedničku Daniho Sancheze poměrem 40:20 na 21 náběhů. Turnaje se účastnilo celkem 149 hráčů. Tentokrát byla logicky v převaze Evropa, kterou zastupovalo celkem 110 hráčů.
Největší otázkou před turnajem bylo, zda se povede Korejci Heang-Jik Kimovi potřetí v řadě vyhrát World cup. Poté, co v červenci vyhrál v Portu, následovalo zářijové vítězství v domácím prostředí. Tři vítězství na World cupu novodobá historie nepamatuje.
A hned první zápas hlavní části turnaje ukázal, že Kim přijel ve vskutku velmi dobré formě. Mezi posledními 32 se utkal s domácím Jéromem Barbeillonem, který se do hlavní soutěže dostal na divokou kartu. Domácí publikum jistě věřilo v úspěch svého hráče. Nicméně nástup Kima byl z kategorie, na kterou prostě nelze moc reagovat. V 9. náběhu bylo skore 27:4 pro korejského hráče. Kim zahrál ve 13. náběhu 9 a chyběly mu tři body do konce. S těmi se pak sice trápil a partii dohrál až v 19. náběhu. Konečná výhra 40:19 však byla velmi pohodová.
Unaveně vypadala světová jednička Dani Sanchez. Rodák z Barcelony, viditelně rozhozený z událostí posledních dnů ve svém rodném Katalánsku, se v zápase s Turkem Yukselem trápil. Nicméně soupeř na tom nebyl lépe a nakonec Sanchez zvítězil v poměru 40:37 na 29. náběhů. Lákadlem byl zápas mezi Blomdahlem a Sayginerem. Blomdahl viditelně svou čtvrteční oslavu narozenin nepřehnal a svého soupeře porazil 40:29 na 20 náběhů. Na skvělý kvalifikační výkon navázal Korejec Dong-Koong Kang. Kang v kvalifikaci zahrál 40 bodů na 8 náběhů ! Během zmíněných osmi náběhů třekrát zahrál sérii 9. V prvním kole hlavní části zametl Vietnamce Ngo na 15 náběhů !
Že by hrála roli výhra Leppense nad Caudronem v posledním kole belgické ligy ? Ani náhodou. Ve vzájemném zápase hlavní části World cupu se Leppens vůbec nechytil a Caudon ho smetl rozdílem 27 bodů na 20 náběhů. Možná trochu překvapivě dokázal porazit Jean-Paul de Bruijn svého belgického kamaráda Eddyho Merckxe. De Bruijn dokonale využil udělené divokou karty od pořadatele Joel Switaly a Begičana porazil 40:26 na 22 náběhů. Sérií 9 se dokonale povedlo zvrátit osud partie Turkovi Capakovi. Ten porazil Řeka Polychronopoulose o dva body na 28 náběhů. K nelibosti domácího publika již hned po prvním kole hlavní části neměla Francie žádného zástupce v turnaji. Bury, vracející se po nemoci, podlehl Turkovi Uymazovi 40:34 na 32 náběhů. Neuvěřitelná situace se stala v zápase Korejců. Jung-Han Heo prohrával po 17. náběhu s mladým Myungem-Woo Cho 27:32. V náběhu následujícím měl na sém kontě sérii šest a obrácenou kvartu. Heo sice kiksnul, ale trefil dlouhý-krátký mantinel, posléze červenou kouli, pak dlouhý mantinel a kouli žlutou. Čili zahrál právoplatný strk. Nicméně francouzský rozhodčí k překvapení všeech Hea „vyhodil“. Až po zápase jsme se dozvěděli, že francouzský výklad pravidel karambolu hovoří tak, že v případě kiksu v žádném případě neplatí strk. Podle francouzských pravidel sice soudce rozhodl správně. Ale jelikož soudcoval partii pod hlavičkou UMB, tak měl rozhodnout dle standartu UMB. Heo nakonec zápas prohrál o dva body na 25 náběhů. S turnajem se hned v prvním kole rozloučil Ital Zanetti. O tři body na 21 náběhů podlehl Vietnamci Ma. Světová dvojka Jaspers měla v zápase se Španělem Martinezem na 12 náběhů 11 bodů. Zbylých 29 bodů ? Jaspers na ně poteboval pouze 9 náběhů.

Sobotní fáze turnaje, kde hrálo již pouze posledních 16 hráčů přinesla skvostné zápasy. Nejprve se až neuvěřitelně, v repríze finále z minulého roku, v turnaji zachránil Sanchez. Turek Coklu vedl již v 10. náběhu 20:8. Sanchez se ale dotáhl a v 17. náběhu bylo skore 24:22. Pak ale znovu Murat Naci svému soupeři utekl. Vedl již 38:31. Avšak Sanchez zahrál ve 25. náběhu sérii 6, Coklu vynechal a Dani dohrál třemi body. Blomdahl vypadal velmi silně. V šestnáctce porazil Jae-Ho Cho 40:26 na 19 náběhů. Neuvěřitelný zápas sehráli Korejci Heang-Jik Kim a Dong Koong Kang. Zdálo se, že Kim jde za dalším snadným vítězstvím. Do pauzy zahrál sérii 11 a v 10. náběhu vedl 24:13. Po pauze vedení ještě navýšil až na 32:16. Jenže pak to přišlo. Kang zahrál v 15. náběhu sérii 15 !! Kim pak mohl za nepříznivého stavu 34:37 zápas šesti body dohrát. Poslední šestý ale nedal a Kang neúprosně zápas třemi dohrál. Šńůra 11 vítězných zápasů na World cupech v podání Heang-Jik Kima skončila v La Baule v osmifinále.
Velká pozornost se nevěnovala Vietnamci Ma. ten však chtěl navázat na své vystoupení z minulého roku, kdy v La Baule hned v prvním kole porazil v té době světovou jedničku Caudrona na 11 náběhů. Ma v osmifinále porazil Sung-Won Choie 40:26 na 25 náběhů. Skvělý zápas sehráli klubový kolegové z týmu La Baule. Vedoucí klubu v La Baule Joel Switala již před dvěma lety angažoval do svého týmu právě Caudrona s De Bruijnem, kteří se potkali v osmifinále turnaje. Co si asi musel říkat Jean-Paul, když se po dlouhé době dostane mezi posledním 16 a soupeř vám hned z výkopu zahraje sérii 15 ? De Bruijn skvěle bojoval, ale náskok Caudrona byl značný. Výhra Belgičana 40:29 na 12 náběhů ! Zápas jako řemen. Podobně nádherný byl zápas mezi Canem Capakem a Chi-Yeonem Cho. Výhra pro Turka v poměru 40:34 na 17 náběhů. Famozně hrál Myung-Woo Cho ! V 8. náběhu vedl nad Turkem Birolem Uymazem 30:1 !!! Zápas dohrál mladý Korejec v poklidu v 16. náběhu. Poslední zápas této fáze mezi Tranem a Jaspersem byl rovněž neskutečný. Jaspers zahrává do pauzy sérii 12, v 9. náběhu vede 16:28 a zdá se býti jasno. Vietnamec ale po pauze hned v následujících dvou nábězích zahrává série 6 a 6. Tím srovnává na 28:28. Jaspers kontruje ve 12. náběhu sérií 4 bodů. Ovšem Tran zahrává 4-0-4 a vede 36:33. Nervozní závěr zápasu lépe zvládne Tran a po jednom bodu dohraje partii ve 23. náběhu. Rozhozený Jaspers ani netrefuje zahajovací pozici.
Úroveň první session sobotních čtvrtfinálových zápasů ? 13 náběhů ! Blomdahl se nepáře se Sanchezem a ve 13. náběhu dohrává zápas sérií 12 ! Druhý čtvrtfinálový zápas mezi Kangem a Ma přinese zdrcující sérii sérií :) Ma postupně zahrává 6-7-4-8-6-2. V osmém náběhu vede 8:34. Na posledních šest bodů sice potřebuje pět náběhů, ale i tak skvostný výkon a jednoznačná výhra nad Kangem. Postupem do semifinále si tak Ma vyrovnává svůj nejlepší výkon na mezinárodní scéně. Stejný kousek se mu povedl v roce 2011 v korejském Suwonu.
Ve druhé session se již na tak vysoké úrovni nehrálo. Turka Capaka a jeho dosavadní nejlepší tažení World cupem zastavil Frédéric Caudron. Vítězství pro Belgičana v poměru 40:29 na 25 náběhů. V posledním čtvrtfinálovém utkání po celý průběh dotahoval Vietnamec Tran. Nejblíže, na rozdíl dvou bodů, se dostal Tran ve 21. náběhu. Cho vedl 32:34. Možné drama utnul mladý Korejec hned v zárodku. Zápas nekopromisně dohrál sérií 6.
Evropa versus Asie. I tak by se dalo nazvat nedělní semifinále. Obrovské zkušenosti a celkem 61 triumfů na World cupech v podání Blomdahla s Cadronem. Na druhé straně po velkém mezinárodním úspěchu prahnoucí Vietnamec Ma a supertalent Cho, který byl již ve svých 20-ti letech dvakrát na podiu World cupu.
Oba Asijati měli šance na vítězství, ale možná právě ty desítky medailových zápasů na mezinárodní scéně hrály velkou roli pro evropské matadory. Blomdahl porazil Ma v poměru 40:32 na 30 náběhů, když Ma nebyl ani jednou ve vedení. Caudron proti Cho zahrál v 8. náběhu za stavu 14:16 sérii 8 a dostal se do vedení o 10 bodů. Závěr zápasu nebyl ze strany Frédérica ideální, nakonec však vyhrál o 6 bodů ve 21. náběhu. Pro oba asijské hráče se jedná o další skvělý úspěch. Cho je v novém vydání světového žebříčku na 21. místě, Ma hned za ním.
Ve finálovém zápase se hrálo nejenom o vítězství na letošním 6. World cupu. Jak Blomdahl, tak Caudron jsou také vysoko v bodování seriálu World cupů 2017. A tím, že Heang-Jik Kim si po porážce s Kangem moc bodů nepřipsal, se mu mohl vítěz finálového zápasu z La Baule velmi přiblížit.
Caudron vstoupil do finálového zápasu parádně. Z výkopu zahrál 7. Blomdahl ale zahrál série 2-5-2-0-5 a po 5. náběhu se dostal do vedení 12:14. V 8. náběhu za stavu 15.15 zahrál do pauzy sérii 6. V 10. náběhu přišla další série 6 a Švéd již vedl o 11 bodů v poměru 17:28. Caudron se nemohl chytit a zahrát vyšší sérii. Blomdahl pak v 17. náběhu zahrál sérii 5, díky které zápas dohrál.
Celkově již 44 vítězství na World cupu s do své sbírky připisuje švédský fenomén Torbjörn Blomdahl. Nejlepším možným způsobem tak oslavuje své pětapadesátileté narozeniny a celému světu ukazuje, že i v tomto řeklo by se pokročilejším věku se dá hrát kulečník té nejvyšší úrovně. Blomdahl čekal na tak velký triumf dva roky. Po skvostném roce 2015, kdy vyhrál World cup v Portu, následně v listopadu svůj šestý titul mistra světa a stal se tak světovou jedničkou se dočkal až v La Baule.
Torbjörn Blomdahl se díky vítězství posunul na 4. pozici světového žebříčku za vedoucího Sancheze, druhého Kima a třetího Jasperse. Zejména je ale druhý v pořadí letošního seriálu World cupů, kde po sečtení bodů z letošních šesti turnajů ztrácí 8 bodů na prvního Heang-Jik Kima. Poražený finalista Caudron ztrácí na třetí pozici bod 36. Čtvrtý Jaspers zaostává o 40 bodů. Připomínám, že vítěz seriálu World cupů se v březnu utká v Antverpách z letošním mistrem světa o Super cup.
A právě Mistrovství světa je dalším turnajem v kalednáři světové federace UMB. Od 8. do 12. listopadu se v bolívijském městě Santa Cruz utká světové elita o nejprestižnější trojbandový titul. Obhájcem je Španěl Dani Sanchez. Naši federaci reprezentuje aktuální mistr republiky Honza Hudák.
V prosinci se pak uzavře letošní sezona UMB sedmým World cupem v tradiční destinaci Hurghadě.
Skvělou zprávou je, že při slavnostním vyhlášení Joel Switala oznámil třetí pokračování World cupu v La Baule.
Ještě informace z funkcionářského pole. Během World cupu proběhl mítink zástupců francouzské kulečníkové federace a zástupci světové konfederace kulečníkových sportů (WCBS). Francouzská federace podává přihlášku kulečníku na francouzský olympijský výbor jakožto jednoho ze sportů na olympijských hrách v roce 2024, které proběhnou v hlavním francouzském městě Paříži. Pořadatel olympijských her má právo zařadit do programu až čtyři sportovní odvětví dle svého uvážení. V kolébce karambolového kulečníku Francii má náš sport šanci jednu z největších v historii. Držme tedy palce fuknionářským elitám našeho sportu, ať se jim povede pro zařazení kulečníku na OH 2024 udělat maximum.
Kompletní výsledky World cupu La Baule
Výsledky CueSco
Videogalerie turnaje
Světový žebříček
Pořadí World cupů 2017

 

Další top zprávy

Extraliga v trojbandu – 1. hrací víkend

19.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala dlouhodobá nejvyšší soutěž v trojbandu čtyřčlenných družstev na závodním stole. Soutěž doznala oproti minulé sezoně několika změn. Díky celkem 14-ti přihlášeným týmům se soutěž rozdělila na dvě úrovně. Do Extraligy je nasazano osm družstev dle pořadí z minulé sezony. Zbylých šest družstev tvoří soutěž 1. ligy. Co se týče postupu a sestupu, tak osmý tým Extraligy přímo nahradí vítěz 1. ligy. Sedmý tým Extraligy sehraje s druhým týmem 1. ligy na neutrálních stolech barážové dvojutkání. Obhájcem titulu z posledních dvou sezon je tým BK Ekvita Kladno. Stejně jako v uplynulé sezoně bude pro družstva velkou motivací vize kvalifikovat se na evropský šampionát klubových družstev, který se uskuteční na konci června v Portu. S největší pravděpodobností se do Porta kvalifikují dva naše týmy. Sekce karambol podpoří vítěze soutěže částkou 50 tísíc korun, druhého v pořadí částkou poloviční. Také jako přípravu na tuto mezinárodní akci je od této sezony povinností hrát zápasy s časovým omezením 40-ti vteřin. Toto je řešeno pomocí online počitadla výsledkového servisu a tak vývoj všech zápasů soutěže je možné sledovat online nebo si průběh zápasu můžeme projít zpětně. Ze žižkovského klubu se navíc všechny zápasy přenášejí živě. Všechny zápasy zůstávají v archivu Youtube kanálu žižkovského klubu.

Přehled nové sportovní sezony

13.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala zápasy oblastních tříd nová sportovní sezona sekce karambol Českomoravského billiardového svazu. Co přinese ? Pojďme se na ni podívat v souhrnném článku.

Týden s Eddym

17.8.2018

Celý uplynulý týden strávil vicemistr světa v trojbandu z roku 2010 Belgičan Eddy Leppens v České republice. Od pátku do středy odtrénoval celkem 36 hodin s našimi vybranými dvanácti hráči. Čtvrteční odpoledne strávil Eddy v trmickém klubu, kde na pozvání pana Jiřího Skriby a za účasti primátorky statutárního města Ústí nad Labem Ing. Věry Nechybové, postupně trénoval domácí nejlepší hráče, předvedl ukázku technických disciplín a nakonec odehrál tři přátelské partie a předvedl několik exhibičních strků.

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

25.7.2018

Po roční odmlce se znovu povedl dotáhnout ke zdárnému konci tréninkový kemp se zahraničním trenérem. Stejně jako v červenci 2016 do Česka zavítá aktuální osmnáctý hráč světového žebříčku Belgičan Eddy Leppens. Eddy u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká, na pozvání pana Skriby, exhibiční vystoupení v trmickém klubu.

Merckx vyhrává 3CC Masters a 40000$

16.7.2018

Za svou mnohaletou kariéru si ještě nikdy Belgičan Eddy Merckx neodnesl šek v takové výši za turnajové vítězství. Eddy se stal vítězem první edice nové série turnajů 3-Cushion Challenge World Masters, když ve finále porazil svého krajana Eddyho Leppense v poměru 57:19. 24 hráčů turnaje si rozdělilo prize money ve výši 220 000$. Eddy jako vítěz obdržel šek na 40 000$.

Frédéric Caudron je vládcem světového trojbandu

9.7.2018

Slaví zisk jubilejního dvacátého World cupu. Je úřadující mistr světa, vicemistr Evropy, letos vyhrál dva World cupy ze čtyř, je první ve světovém žebříčku o dva parníky před zbytkem pole a celkové vítězství v letošním seriálu World cupů mu uteče jen velmi těžce. Řeč je o padesátiletém jedinečném Mr. E.T. Belgičanu Frédéricu Caudronovi, který bez pochyby zažívá nejlepší období své hráčské kariéry.

BC Ostrava podruhé vítězí na Dunajském poháru

3.7.2018

Po sobě jdoucí čtyřnásobný mistr české extraligové soutěže v technických disciplínách tým Billiard club Ostrava se stal letošním vítězem již devátého ročníku Dunajského poháru. Turnaje se účastní mistři Česka, Rakouska a Německa. Tentokrát se turnaj odehrál v německém Kemptenu. Družstvo Ostravy v tradičním složení Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek zvítězilo v obou zápasech a svou čtvrtou účast na Dunajském poháru přetavilo ve druhé vítězství.

1. sympozium federací C.E.B.

26.6.2018

Místo konání – Porto – Estádio do Dragão F.C. Porto
Datum konání – 9. června 2018
Účastnící: Rakousko, Belgie, Česká republika, Francie, Německo, Holandsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko 

Dick Jaspers po dvou letech triumfuje na World cupu

20.6.2018

Před turnajem obhajoval ve světovém žebříčku 54 bodů. Případná porážka v prvním kole by ho posunula na hranici světové čtrnáctky a nebezpečí pádů do kvalifikačních kol turnajů světové série. V pravý moment ale holandská stálice světové trojbandové scény Dick Jaspers zabral a to navíc takovým způsobem, že dokázal celý turnaj ovládnout. Jaspers po čtyřech prohraných finále World cupu v řadě, jeho poslední výhra se datuje na začátek roku 2016, porazil v belgickém Blankenberge Turka Semiha Sayginera 40:33 na 17 náběhů. Tento triumf Holanďana posunul zpět do klidných vod popředí světového žebříčku a do žil se mu vlila jeho pověstná jistota.

FBN Tekstil SBK vítězem ME klubových týmů v trojbandu

17.6.2018

Jubilejní 60. ročník Mistrovství Evropy čtyřčlenných týmů v trojbandu, který hostil obhájce titulu z loňského roku F.C. Porto, vyhrál turecký tým FBN Tekstil SBK hrající v sestavě Tayfun Tasdemir, Murat Naci Coklu, Can Capak a Gokhan Salman. Turci ve finále porazili holandský tým S.I.S. Schoonmaak v poměru 4:4, když se poslední zápas mezi jedničkami týmů Hofmanem a Tasdemirem nedohrál, protože Turci již v tu dobu měli vyšší průměr. Turecký tým tak vyhrává tuto soutěž podruhé za poslední tři roky. Před třemi lety vyhráli i díky pomoci Frédérica Caudrona. V minulém roce podlehli ve finále portugalskému F.C. Porto, za které hrál Blomdahl se Sanchezem.

Další zpravodajství

Extraliga v trojbandu – 1. hrací víkend

19.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala dlouhodobá nejvyšší soutěž v trojbandu čtyřčlenných družstev na závodním stole. Soutěž doznala oproti minulé sezoně několika změn. Díky celkem 14-ti přihlášeným týmům se soutěž rozdělila na dvě úrovně. Do Extraligy je nasazano osm družstev dle pořadí z minulé sezony. Zbylých šest družstev tvoří soutěž 1. ligy. Co se týče postupu a sestupu, tak osmý tým Extraligy přímo nahradí vítěz 1. ligy. Sedmý tým Extraligy sehraje s druhým týmem 1. ligy na neutrálních stolech barážové dvojutkání. Obhájcem titulu z posledních dvou sezon je tým BK Ekvita Kladno. Stejně jako v uplynulé sezoně bude pro družstva velkou motivací vize kvalifikovat se na evropský šampionát klubových družstev, který se uskuteční na konci června v Portu. S největší pravděpodobností se do Porta kvalifikují dva naše týmy. Sekce karambol podpoří vítěze soutěže částkou 50 tísíc korun, druhého v pořadí částkou poloviční. Také jako přípravu na tuto mezinárodní akci je od této sezony povinností hrát zápasy s časovým omezením 40-ti vteřin. Toto je řešeno pomocí online počitadla výsledkového servisu a tak vývoj všech zápasů soutěže je možné sledovat online nebo si průběh zápasu můžeme projít zpětně. Ze žižkovského klubu se navíc všechny zápasy přenášejí živě. Všechny zápasy zůstávají v archivu Youtube kanálu žižkovského klubu.

Přehled nové sportovní sezony

13.9.2018

O uplynulém víkendu odstartovala zápasy oblastních tříd nová sportovní sezona sekce karambol Českomoravského billiardového svazu. Co přinese ? Pojďme se na ni podívat v souhrnném článku.

Týden s Eddym

17.8.2018

Celý uplynulý týden strávil vicemistr světa v trojbandu z roku 2010 Belgičan Eddy Leppens v České republice. Od pátku do středy odtrénoval celkem 36 hodin s našimi vybranými dvanácti hráči. Čtvrteční odpoledne strávil Eddy v trmickém klubu, kde na pozvání pana Jiřího Skriby a za účasti primátorky statutárního města Ústí nad Labem Ing. Věry Nechybové, postupně trénoval domácí nejlepší hráče, předvedl ukázku technických disciplín a nakonec odehrál tři přátelské partie a předvedl několik exhibičních strků.

Länderkampf 2018

4.8.2018

BC Kladno vs. Sachsen-Aanhalt

Tradiční turnaj v trojbandu mezi hráči klubu BC Ekvita Kladno a výběrem spolkové země Sasko-Anhaltsko.

Hlavní hvězdou je přední světový hráč, mistr Dánska a finalista mistrovství světa Dion Nelin.

Program turnaje

program

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

25.7.2018

Po roční odmlce se znovu povedl dotáhnout ke zdárnému konci tréninkový kemp se zahraničním trenérem. Stejně jako v červenci 2016 do Česka zavítá aktuální osmnáctý hráč světového žebříčku Belgičan Eddy Leppens. Eddy u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká, na pozvání pana Skriby, exhibiční vystoupení v trmickém klubu.

Merckx vyhrává 3CC Masters a 40000$

16.7.2018

Za svou mnohaletou kariéru si ještě nikdy Belgičan Eddy Merckx neodnesl šek v takové výši za turnajové vítězství. Eddy se stal vítězem první edice nové série turnajů 3-Cushion Challenge World Masters, když ve finále porazil svého krajana Eddyho Leppense v poměru 57:19. 24 hráčů turnaje si rozdělilo prize money ve výši 220 000$. Eddy jako vítěz obdržel šek na 40 000$.

Frédéric Caudron je vládcem světového trojbandu

9.7.2018

Slaví zisk jubilejního dvacátého World cupu. Je úřadující mistr světa, vicemistr Evropy, letos vyhrál dva World cupy ze čtyř, je první ve světovém žebříčku o dva parníky před zbytkem pole a celkové vítězství v letošním seriálu World cupů mu uteče jen velmi těžce. Řeč je o padesátiletém jedinečném Mr. E.T. Belgičanu Frédéricu Caudronovi, který bez pochyby zažívá nejlepší období své hráčské kariéry.

BC Ostrava podruhé vítězí na Dunajském poháru

3.7.2018

Po sobě jdoucí čtyřnásobný mistr české extraligové soutěže v technických disciplínách tým Billiard club Ostrava se stal letošním vítězem již devátého ročníku Dunajského poháru. Turnaje se účastní mistři Česka, Rakouska a Německa. Tentokrát se turnaj odehrál v německém Kemptenu. Družstvo Ostravy v tradičním složení Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek zvítězilo v obou zápasech a svou čtvrtou účast na Dunajském poháru přetavilo ve druhé vítězství.

1. sympozium federací C.E.B.

26.6.2018

Místo konání – Porto – Estádio do Dragão F.C. Porto
Datum konání – 9. června 2018
Účastnící: Rakousko, Belgie, Česká republika, Francie, Německo, Holandsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko 

Dick Jaspers po dvou letech triumfuje na World cupu

20.6.2018

Před turnajem obhajoval ve světovém žebříčku 54 bodů. Případná porážka v prvním kole by ho posunula na hranici světové čtrnáctky a nebezpečí pádů do kvalifikačních kol turnajů světové série. V pravý moment ale holandská stálice světové trojbandové scény Dick Jaspers zabral a to navíc takovým způsobem, že dokázal celý turnaj ovládnout. Jaspers po čtyřech prohraných finále World cupu v řadě, jeho poslední výhra se datuje na začátek roku 2016, porazil v belgickém Blankenberge Turka Semiha Sayginera 40:33 na 17 náběhů. Tento triumf Holanďana posunul zpět do klidných vod popředí světového žebříčku a do žil se mu vlila jeho pověstná jistota.