BC Vítkov – Sokol Žižkov mistrem družstev v 3B

15.7.2020

Tajenka, kdo se stane letošním mistrem České republiky v soutěži čtyřčlenných družstev v trojbandu na závodním stole, se bohužel díky koronaviru rozluštila po telefonu díky neúčasti družstva Prostějova v posledním utkání soutěže proti žižkovskému týmu. Avšak dle papírových předpokladů by se jednalo o téměř jasnou záležitost, protože domácímu týmu stačila výhra v jednom ze čtyř zápasů celého utkání. Na Žižkově tak ukončili dlouhé čekání na zisk mistrovského titulu v soutěži družstev. Po zisku tří po sobě jdoucích titulů mezi lety 1992 až 1994 v technických disciplínách na malém stole žižkovským dlouho titul proklouzával mezi prsty. Těsné prohry v klíčových utkáních a tedy mnoho druhých a třetích míst se povedlo zlomit až v této sezoně. Ale ani tentokrát se mistrovský titul nerodil lehce.

Úvod sezony byl totiž pro tým, v názvu s titulárním sponzorem firmou BC Vítkov, dost neradostný. Hned v prvním hracím víkendu získali pouhý jeden bod po prohře s Porubou a remíze z Havířovem.

Kritický moment v druhém hracím kole v utkání s Kladnem A ale žižkovský tým zvládl. Případná prohra a ztráta pěti bodů na vedoucí Kladno by již byla opravdu osudová. Výhra v poměru 8:0 zvrátila další průběh soutěže.

V něm již přišla pouze jediná ztráta. A to konkrétně v sedmém utkání sezony v Prostějově. Druhou polovinou sezony projel žižkovský tým bez ztráty bodu a se skóre 44:4 a po zásluze tak slaví zisk mistrovského titulu.

Druhé místo obsadilo družstvo Kladna A s dvou bodovou ztrátou na vítězné družstvo. Kladenští se postarali o nejlepší týmový výkon. V utkání s Havířovem zahráli domácí GPD 1,347.

A právě havířovské družstvo obsadilo konečné třetí místo. V posledním kole v přímém souboji o bronzovou medaili remizovali s Porubou 4:4. Domácí Poruba potřebovala Havířov porazit, aby smazala bodové manko. V rozhodujícím zápase ale Ivo Gazdoš porazil Radovana Hájka na 31 náběhů.

Za čtvrtou Porubou skončil s odstupem čtyř bodů tým z Jablonce.

Drama až do posledního kola přinesl boj o šestou příčku, která jako poslední zaručuje jistotu udržení v soutěži. Prostějov se rozhodl neodehrát poslední utkání na Žižkově proti Áčku. A tak žižkovské Béčko před posledním utkání s Kladnem A vědělo, že potřebují získat minimálně bod, aby se před Prostějov dostali. Úkol to byl proti Kladnu A složitý a nakonec neúspěšný. Domácí zvítězili v poměru 6:2. A to znamená, že se s jistotou Prostějov udrží v nejvyšší soutěži a Béčko Žižkova čeká baráž s druhým celkem 1. ligy SK Billiard Centrem Praha A. Ta je na programu v polovině září. O 6. a 7. pozici rozhodla jedna vyhraná partie ve prospěch Prostějova. V případě shodného skore by se na 6. pozici díky vyššímu GPD dostal Žižkov.

Poslední místo v soutěži obsadilo Béčko Kladna, který se tedy vůbec nedařilo. Vítězem 1. ligy se stalo družstvo AKK Brno, které si zajistilo přímý postup do nejvyšší soutěže.

Letošní ročník Extraligy okořenila účast zahraničních hráčů. V barvách Žižkova nastoupili Belgičan Eddy Leppens, Holanďan Dick Jaspers a Dán Dion Nelin. Za Kladno odehráli několik zápasů Němci Michael Puse a Markus Schönhoff. K vidění tak bylo od těchto hráčů několik skvostných výkonů a také velmi vyrovnané a někdy i vítězné bitvy našich hráčů s těmito jmény.

Obzvláště dramatické byly zápasy mezi Dickem Jaspersem a Radovanem Hájkem a mezi Dionem Nelinem a Radkem Novákem. Oba naši hráči dostali tyto světové esa pod velký tlak a zápasy se rozhodovaly až v samotném závěru.

Již zmíněný zápas mezi světovou jedničkou Jaspersem a Hájkem se dá označit za absolutní vrchol této sezony. Za přítomnosti kamer České televize přihlíželo v žižkovské herně více jak 60 diváků tomuto dramatickému zápasu. Radek se dokázal dostat do vedení 30:31. Jaspers ale ihned kontroval sérií sedmi bodů a zápas nakonec vyhrál 40:34 na 19 náběhů.

Jaspers v nedělním utkání proti Havířovu porazil Iva Gazdoše na 11 náběhů. Tento výkon překonal o necelý měsíc později Dion Nelin, který Vláďu Hambálka porazil 40:5 na 10 náběhů. Ve druhém náběhu zahrál sérii 18-ti bodů !

Jaspers byl co se týče celkového výkon z jednoho hracího víkendu nejlepší. V lednu odjížděl s výkonem 2,666 ! Nelin zahrál v únoru průměr 2,222. Leppens v listopadu 1,860.

Zpět ale rozhodně nezůstali ani naši hráči. Ve třetí víkendu zářil Ivo Gazdoš. Ivoš porazil Němce Schönhoffa na 19 a Ferahliho na 30 náběhů. Průměr 1,632 ! O tom samém hracím víkendu zahráli skvěle i Radek Novák (1,479 a zápas na 20 náběhů) a Pavel Škop (1,45). V šestém hracím víkendu zahrál Adam Bača průměr 1,379.

O výkon na 20 náběhů se postaral i Zdeněk Galíček. Ten doma porazil Iva Gazdoše v poměru 40:13. Druhou nejvyšší sérii po Nelinovi zahrál Radek Hájek. Na konci listopadu utekl Gazdošovi za stavu 17:18 sérií 15 !

Asi jednu z nejlepších sezon v ligové soutěži odehrál Ivo Gazdoš. 11 výher, 3 porážky a GP 1,218 ! Radek Novák odešel 4x poražen a zahrál GP 1,159. Přes průměr jedna se dostali i Martin Boháč, Jan Aleš, Adam Bača a Zdeněk Galíček. Němec Michael Puse zahrál průměr 1,193 a nejlepší partii 40 na 22. A jeho kolega Markus Schönhoff dosáhl průměru 1,123 a nejlepší partie 40 na 25.

Sezona to byla na naše poměry vskutku interesantní. Byly k vidění opravdu skvělé výkony a snad na tuto sezonu naváže ta následující.

Dojem akorát kazí koronavirová krize, která zapříčinila ne úplné dohrání sezony a také znemožnila našim prvním dvěma týmům reprezentovat na evropském šampionátu v Portu, který byl bohužel zrušen.

Konečná tabulka soutěže

Průměrový žebříček

Další top zprávy

Tréninkový kemp mládeže

3.8.2020

V doposud nejvyšším počtu 16-ti hráčů se o uplynulém víkendu uskutečnil mládežnický tréninkový kemp v klubu v Chlumci nad Cidlinou. Dokonale se tak povedlo navázat na předešlé dva kempy, které se uskutečnily v únoru v Jablonci nad Nisou a loňský červen taktéž v Chlumci nad Cidlinou. 

Čtvrtý tréninkový kemp s Eddym je minulostí

30.7.2020

Nejspíše jeden z nejdelších tréninkových kempů v historii ČMBS je minulostí. Již počtvrté v posledních pěti letech se povedlo uspořádat tréninkový kemp s belgickým profesionálním hráčem Eddy Leppensem. Tentokrát Eddy odtrénoval s našimi jednadvaceti seniorskými a sedmi juniorskými hráči celkem 54 hodin a to ve čtyřech klubech v průběhu devíti dnů. Eddy postupně navštívil kluby v Trmicích, poté v Jablonci nad Nisou, pak v Praze na Žižkově a na závěr klub v Ostravě. 

Španělská škola #2

12.7.2020

Ani koronavirová krize nic nezměnila na rozhodnutí Adama Bači a Ondřeje Hoška absolvovat druhou část tréninkové lekce s věhlasným španělským trenérem José Maria Quetglasem. Díky koronaviru je nyní zavřeno tradiční místo výuky pro mladé Španěle z celé země v národním sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva v Los Alcázares a tak pan Quetglas nabídl útočiště našim hráčům přímo v jeho domě na předměstí Murcie.

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Další zpravodajství

Tréninkový kemp mládeže

3.8.2020

V doposud nejvyšším počtu 16-ti hráčů se o uplynulém víkendu uskutečnil mládežnický tréninkový kemp v klubu v Chlumci nad Cidlinou. Dokonale se tak povedlo navázat na předešlé dva kempy, které se uskutečnily v únoru v Jablonci nad Nisou a loňský červen taktéž v Chlumci nad Cidlinou. 

Čtvrtý tréninkový kemp s Eddym je minulostí

30.7.2020

Nejspíše jeden z nejdelších tréninkových kempů v historii ČMBS je minulostí. Již počtvrté v posledních pěti letech se povedlo uspořádat tréninkový kemp s belgickým profesionálním hráčem Eddy Leppensem. Tentokrát Eddy odtrénoval s našimi jednadvaceti seniorskými a sedmi juniorskými hráči celkem 54 hodin a to ve čtyřech klubech v průběhu devíti dnů. Eddy postupně navštívil kluby v Trmicích, poté v Jablonci nad Nisou, pak v Praze na Žižkově a na závěr klub v Ostravě. 

EDDY LEPPENS CZ TOUR 2020

14.7.2020

Nenechte si ujít tréninkové lekce s vicemistrem světa.

Již počtvrté u nás a tentokrát ve 4 klubech.

pondělí 20. července – Sportovní kulečník – TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou
úterý 21. BC LakoPlast Trmice spolek
středa 22. Billiard Žižkov – den s juniory
čtvrtek – neděle 23. – 26. Billiard Žižkov
úterý – středa 28. – 29. BC Ostrava

Propozice kempu

Španělská škola #2

12.7.2020

Ani koronavirová krize nic nezměnila na rozhodnutí Adama Bači a Ondřeje Hoška absolvovat druhou část tréninkové lekce s věhlasným španělským trenérem José Maria Quetglasem. Díky koronaviru je nyní zavřeno tradiční místo výuky pro mladé Španěle z celé země v národním sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva v Los Alcázares a tak pan Quetglas nabídl útočiště našim hráčům přímo v jeho domě na předměstí Murcie.

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

1. MČR 5-PINS

11.3.2020

Přijměte pozvání na historicky první republikový šampionát v disciplíně 5-pins.

BC Kladno | 14. – 15. března

Výsledky a živý přenos ve výsledkovém servisu

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Novinky z ostatních sekcí