BC Vítkov obhájil titul Mistrů Evropy – Praha

26.4.2016

Je možné si vysnít něco lepšího ? Vyhrát titul mistrů Evropy v domácím prostředí je vždy nezapomenutelný zážitek. A přesně to se povedlo našemu týmu BC Vítkov o uplynulém víkendu, kdy se v Praze na Žižkově konalo letošní finále Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách. Domácí poté, co postoupili ze skupiny A ze druhého místa, dokázali v semifinále porazit pětinásobného šampiona holandský Etikon a ve finále francouzské Chartres. Sestavě Marek Faus, Eddy Leppens a Wolfgang Zenkner se tak povedlo za velké radosti pana Jiřího Vítka obhájit titul z minulé sezony z holandského Rosmalenu.
Nádherně připravené dejiště, skvěle připravené zázemí a perfektní stoly čekaly na celkem šest nejlepších týmů v boji o titul mistrů Evropy. První týmy přijíždělli již ve čtvrtek, v pátek od 12:30 si v rámci tréninku měli hráči možnost se seznámit s nově potaženými stoly Simonisem 300. O půl čtvrté proběhlo oficiální zahájení šampionátu, ve čtyři hodiny turnaj začal prvním zápasem.
Týmy byli rozděleny do dvou skupin po třech. První dva si zajistili postup do semifinále. Turnaj začal zápasem skupiny A mezi francouzskými týmy Ronchin a Andernos. Utkání to bylo otevřené. Spektakulární byl obzvláště návrat legendy franouzského kulečníku Francise Connessona k technickým disciplínám. Tento šedesátisedmi letý čtyřnásobný mistr světa ukázal hned ve svém prvním zápase proč patřil v 80. a 90 letech k absolutní světové špičce. Pestrost a uvolněnost zdobily jeho hru. Connesson porazil Florenta jednoznačně 200:28 na 9 náběhů. Vyrovnaný byl zápas v kádru 47/2 mezi Djoubrim a Gerassimopoulosem. Nakonec se z výhry radoval hráč týmu Ronchin Djoubri a bylo srovnáno na 2:2. O konečném výsledku utkání tak rozhodla bitva v jednobandu mezi Villiersem a Baudoinem. Villiers dohrál zápas jako první. Baudoin musel udělat 47 na remízu. A ku podivu se dostal do krátké hry a vše vypadalo, že zápas zremizuje. Zhruba při 40 karambolu se mu ale koule postavily do obtížné situace a musel jít do pole. 46 bod vynechal a z vítězství se radoval tým Ronchin.
V pátek večer byl na programu zápas mezi německou Bochumí a holandským Etikonem. Byla to repríza minulého semifinále, kde vyhrála k nelibosti domácího Etikonu Bochum. Zápas to byl krásný. Tilleman nedal šanci mladému van Ettenovi a kádr 47/2 zahrál na 3 náběhy. Nockemann dohrál Niessenovi zápas v kádru 71/2 sérí 173 ve 4. náběhu. Niessen měl dohrávku a potřeboval 140 karambolů. Chybou ve třetině zhruba při 120 karambolu si rozbil dobrou pozici a udělal pouze 124, čímž mu 16 karambolů chybělo k remíze. Překvapení se událo na druhém stole. Favorita de Bruijna zaskočil Němec Havlik, který v partii zahrál sérii 75 a porazil Holanďana 120:95 na 10 náběhů.
V sobotu v 10:00 se představil v prvním zápase domácí BC Vítkov. A začátek to byl neočekávaně špatný. Domácí hráli s Ronchinem, který měl výhru k dobru, hráči byli rozehraní a to se dost možná hodně podepsalo na tom, že Leppens i Zenkner proti svým soupeřům padli. Pouze Faus dokázal porazit Florenta na 8 náběhů v kádru 71/2.
Opačný vývoj měl zápas skupiny B mezi Bochumí a Chartres. Rozehranost hráčů Bochumi nehrála žádnou roli. Francouz Gérimont porazil van Etten v kádru 47/2 250:189 na 8 náběhů, Gretillat po pěkné partii Nockemanna těsně 200:178 na čtyři náběhy a Havlik úplně vyhořel s Justicem a podlehl mu 120:55 na 18 náběhů. Výhra 6:0 pro Chartres jim už s jistou zajišťovala postup do semifinále. Za to Bochum si postup velmi zkomplikovala a neměla ho ve svým rukou. V případě jakékoliv výhry Etikonu nad Chartres v posledním zápase skupiny se totiž německý tým s turnajem loučí.
V posledním zápase skupiny A musel domácí Vítkov bezpodmínečně porazit Andernos, aby si zasjitil postup do semifinálového zápasu. Leppensovi s Fausem vyšly kádrové zápasy. Eddy zahrál 47/2 na 4 náběhy, Marek 71/2 na tři náběhy a postup by stvrzen. Zenkner se znovu trápil v jednobandu.
Tajenku skupiny B rozlouskl po skvělém výkonu Etikon. Tilleman dohrál Gérimontovi zápas sérií 228 ve třetím náběhu. De Bruijn ukázal svoji propracovanou mantinelovou hru a zápas dohrál v šestém náběhu sérií 98. Niessen vše dokonal, když Gretillata porazil 200:168 na pět náběhů. Výhra 6:0 znamenala pro Etikon posun první místo tabulky se skore 8:4. Druhé Chartres mělo skore 6:6, Třetí Bochum 4:8. Všechny týmy měli po dvou bodech.
To znamenalo, že nedělní semifinálové dvojice byly Ronchin vs. Chartres a Etikon vs. Vítkov.
Ráno od 9:30 proti sobě nastoupily francouzské týmy. Špatně hrající Florent prohrál i svůj třetí zápas na turnaji. Na Gretillata nestačil v poměru 200:65 na 9 náběhů. Radost týmu Chartres mohla naplno propuknout, když Gérimont dohrál Djoubrimu zápas v kádru 47/2 sérií 141 ve čtvrtém náběhu. A i když v jednobandu vedl Villiers nad Justicem, o vítězi zápasu bylo rozhodnuto a jejich zápas byl ukončen. Chartres se tak premiérově probojovalo do finále tohoto šampionátu.
Nejtěžší možný soupeř čekal na domácí Vítkov od 12:30 v boji o finálové místo. Holandský Etikon, který přijel do Prahy s podporou zhruba 20-ti fanoušků, chtěl získat zpět titul mistrů Evropy na svou stranu. Minulý rok v domácím prostředí prohráli s Bochumí a za sedm ročníku tohoto šampionátu se jednalo o jejich nejhorší umístění. Zápas stejně jako ve skupině rozhodla domácí dvojice Faus a Leppens. Skvěle hrající Faus nedal absolutně žádnou šanci Niessenovi a Vítkov šel do vedení. Na druhém stole to byla vyrovaná bitva mezi Zenknerem a de Bruijnem. V kádru 47/2 ale Leppens po špatném začátku se v šestém náběhu dostal do série a 217-ti body Tillemanovi zápas dohrál. De Bruijn sice porazil Zenknera v poměru 120:93 na 7 náběhů, ale to již Etikonu nebylo nic platné. Holandský tým tak již dvě sezony čeká na svůj šestý evropský titul.
Papírově měl být Vítkov jasným favoritem finálového zápasu. Roli hráli větší zkušenosti s takovými zápasy. Nicméně byla to bitva jak se patří. Pouze zápas mezi Fausem a Gretillatem byl jednoznačný. Dle mě nejlepší turnaj své kariéry v Praze odehrál Faus. Hrál s obrovskou jistotou a nervozní Gretillat byl úplně bez šance. Faus Gretillat 200:7 na 3 náběhy. Vývoj na zbylých dvou stolech nebyl pro Vítkov moc příznivý. Leppens prohrával s Gérimontem a vypadalo to, že Franouz partii dohraje. Zenkner se sice tahal s Justicem v jednobandu, ale Němec dělal trestuhodné chyby, které dostávaly Francouze ihned do krátké hry. Justice zápas dohrál, Zenkner udělal z dohrávky pouze pár bodů. Skore srovnáno. Vtom momentu ale Gérimont vynechává 34 karambolů před koncem a dává velkou šanci Leppensovi. Eddy udělal pouze tři, Gérimont vynechává. Eddy se následně dostal do série, hrál na čáře a rychle mu přibývaly body. Potřeboval zápas dohrát sérii 189. 13 bodů před koncem ale kiksnul u delšího táháku zpět do třetiny a pustil ke stolu Gérimonta. Ten se dostává do třetiny, ale je viditelně nervozní. Willy má 26 bodů na svém kontě, ale hraje nepříjemné double, které vynechává. Eddy má dobrou pozici. Koule má před sebou. Bod sice nezahrál precizně, následně musel vytáhnout obtížné karamboly, ale zápas se mu daří dohrát sérií 13. Gérimont měl sice dohrávku, ale ani případná remíza by Chartres nestačila. Rozhodoval by totiž počet odehraných karambolů a ten byl jednoznačně vyšší na straně Vítkova díky výsledku v kádru 71/2.
V Divadelním sále Sokola Žižkov tak můžou naplno propuknout oslavy domácího týmu. Byla to neskutečná bitva a domácí si titul jednoznačně zasloužili.
Dá se říci, že v podstatě ve dvou hráčích se povedlo titul obhájit. Wolfgang Zenkner nebyl na turnaji ve své kůži. Výkonu nepřidá na faktu, že poslední jednobandový zápas hrál před necelým rokem právě ve finále v holandském Rosmalenu. Na této úrovni nejde jen tak přijet si zahrát. Jeho výsledný generální průměr 4,50 je velmi podprůměrný. Eddy Leppens odvedl znovu velmi kvalitní práci. I když nezahrál obzvláště vysoký generální průměr byl to z jeho strany velmi bojovný výkon podpořený třemi výhrami. Marek Faus byl největší oporou svého týmu. Na turnaji neprohrál a své soupeře doslova drtil. Výsledný generální průměr 44,44 hovoří za vše. Za zmínku jistě stojí výkon Jean-Paula de Bruijna. Generální průměr 14,56 z turnaje ještě nikdo v historii na českém území nezahrál. De Bruijn nám ukázal proč jsou spolu s Caudronem v jednobandové hře úplně nkde jinde. Na jistotu s jakou hraje je radost pohledět.
Byla to nádherná kulečníková událost. Zajímavá je kombinace tří disciplín díky čemuž má divák na výběr. Někdy si říkám, že je škoda, že takové turnaje netrvají delší dobu. Pozorovat ty nejlepší je pro českého hráče potažmo diváka neuvěřitelné rozšíření kulečníkového obzoru. Více takových turnajů ! Smutné je, že se znovu nepovedlo na Žižkov dostat více českých diváků. Nezájem hráčů z blízkého okolí je až zarážející. Uvědomte si, že vaše účast na takových akcích je vyjádření podpory, úcty a zájmu pořadetelům. Možná právě ten zájem je největší problém.
Závěrem patří obrovské poděkování a gratulace panu Jiřímu Vítkovi. Za těch pět let se povedlo díky němu vybudovat strašně moc. Evropský titul v domácím prostředí je třešnička na kulečníkovém dortu !
Výslekdy skupin
Výsledky finálového dne
Konečné pořadí
Statistiky hráčů
Videogalerie turnaje

REPORTÁŽ ČESKÉ TELEVIZE O ŠAMPIONÁTU

Další top zprávy

Dick Jaspers zářil v české lize s průměrem 2,666

15.1.2020

Do České republiky jezdí rád a často. Vždyť poprvé u nás byl již v roce 1986. To se při výročí založení svazu odehrál v Brně pozvánkový turnaj v kádru 47/2. Tehdy mu bylo pouhých 20 let a nikdo z přítomných nemohl tušit, jak fenomenální kariéru má tento holandský hráč před sebou. Ve stejném roce se po zhlédnutí živého přenosu holandské národní TV z finálového zápasu World cupu, ve kterém triumfovala legenda našeho sportu sir Raymond Ceulemans, se definitivně rozhodl stát se profesionálem. Na přelomu let osmdesátiletých a devadesátiletých se stal absolutní jedničkou ve svém rodném Holandsku. Do dnešního dne získal 19. národních titulů. A z kraje let devadesátých přicházely první velké mezinárodní úspěchy a vypracoval se na jednoho z nejúspěšnějších hráčů poceulemansovské éře vůbec. Je znám pro svou neuvěřitelnou preciznost až strojovostí. Je absolutním profesionálem v přístupu ke sportovnímu výkonu. A ne na darmo v podstatě na každém turnaji podává nejlepší výkony z celého startovního pole. V poslední bundesligovém kole této sezony zahrál po 18. Výkon na průměr 5 a výše. V zápase zaznamenal sérii 20 bodů. Byla to již jeho dvacátá série přes 20. Takovými čísly se mnoho hráčů chlubit nemůže. Pěti násobný mistr Evropy, vítěz 25. turnajů světového poháru, mnohonásobný světový rekordman, čtyř násobný mistr světa, aktuální světová jednička nastupující prvně v historii v české extraligové soutěži – Dick Jaspers !

Zajímavé výsledky 4. hracího víkendu Extraligy 3B

15.12.2019

Závěrečný čtvrtý hrací víkend podzimní části sezony přinesl velmi zajímavé výsledky. Na programu byly pouze čtyři utkání.

Zanetti vítězí v Egyptě s GP 2,718 !

15.12.2019

Životní turnaj odehrál sedmapadesátiletý rodák z italského Bolzana Marco Zanetti. Počtvrté v kariéře se v egyptském Sharm El Sheikhu radoval z vítězství na turnaji světové série. A vítězství to nebylo ledajaké. Zanetti vyhrál všech sedm zápasů. Jeho nejhorším výkonem byla skupinová partie s domácím Nadym na 21 náběhů. Zbytek zápasů hrál přes dva průměr, celkem čtyři přes tři průměr ! Celkem zahrál osm sérií více než 10 ! Sečteno podtrženo na 280 kvart potřeboval 103 náběhů. Tento generální průměr 2,718 sice o kousek není oficiálním světovým rekordem. Avšak Zanetti oproti Sanchezovi, který zahrál GP 2,777 odehrál o dva zápasy více, tedy musel zahrál dalších 80 kvart. Je tak až neuvěřitelné, že poslední dva velké turnaje ovládli dva nejstarší hráči užší světové špičky. Blomdahl a Zanetti.

Miroslav Andrejovský potřetí vítězem Turnaje mistrů města Bohumína

8.12.2019

Dlouhých devět ročníků čekala domácí hvězda a zároveň také hlavní organizátor Miroslav Andrejovský na další v pořadí již třetí triumf na Turnaji mistrů města Bohumína. Ve finále 17. ročníku domácí Mirek dokonale otočil zápas s favorizovaným Markem Fausem. Po prohře v kádru 52/2, který Faus zahrál na drc, se povedlo Andrejovskému zvítězit v jednobandu a trojbandu. K velké radosti početných bohumínských podporovatelů tak vylepšil své loňské druhé místo, kdy prohrál s Holanďanem Michelem van Silfhoutem. 

Sedmý světový titul pro Blomdahla

2.12.2019

V roce 2015 získal po dlouhých 18-ti letech svůj šestý světový titul v trojbandu. Již v tomto mezidobí se hovořilo o tom, že se hlavní nástupce Raymonda Ceulemanse, možná největší inovátor této hry nedokáže proti stále se lepšící a zvětšující se světové špičce prosadit. Po šestém světovém primátu došlo také k velkému útlumu. A to však zejména vleklými zdravotními patáliemi. Začátkem roku byl Blomdahl ve světovém žebříčku dvacátý a nahlas se hovořilo o jeho definitivním výpadku z elitní společnosti. Ale Švéd je neuvěřitelný šampion a znovu se dokázal dostat na výsluní. A to v sedmapadesáti letech. V dánském Randers se stal uplynulou sobotu již posedmé mistrem světa v trojbandu. V turnaji prošel tak neuvěřitelnými krizovými momenty, že je jeho titul více než zasloužený. Na druhou stranu se ukazuje, že dnes rozhodují opravdové detaily a v Blomdahlově případě i neskutečné štěstí. Ve finále porazil Švéd na mezinárodním poli stále novice. Avšak jeho progres v posledním roce je nebývalý. Duc Anh Chien Nguyen je jméno budoucnosti.

Radek Novák vládne seriálu Velkých cen v trojbandu

25.11.2019

Nejspíše rozhodující krok udělal o uplynulém víkendu hráč BC Kladno Radek Novák v cestě za celkovým triumfem v seriálu Velkých cen v trojbandu na závodním stole. Radkovi se v Havířově povedlo vyhrát druhý turnaj ze tří. A navíc dokázal ve čtvrtfinále, po vůbec nejlepším výkonu celého turnaje, vyřadit domácího favorita a svého největšího soupeře seriálu Iva Gazdoše v poměru 30:18 na 16 náběhů ! Ve finále Novák porazil prostějovského Zdenka Galíčka 35:27 na 34 náběhů. Radek zahrál generální průměr 1,134. Třetí místo obsadili Adam Bača a Milan Ráček.

Mezinárodní školení rozhodčích

21.11.2019

Evropská billiardová federace CEB se rozhodla podpořit členské federace, které nedisponují žádným akreditovaným mezinárodním rozhodčím a nemají vybudovanou strukturu rozhodcovského stavu, uspořádáním školení pro tyto členy. A je velkou radostí ČMBS, že výbor CEB pověřil uspořádáním kurzu právě v naši federaci. 

Ivo Gazdoš zářil ve třetím hracím víkendu Extraligy trojbandu

19.11.2019

Výkonnostně velice kvalitní byl třetí hrací víkend Extraligy v trojbandu. Fantastické výkony předvedl Ivo Gazdoš. V sobotu porazil na 19 náběhů Němce v barvách Kladna A Markuse Schönhoffa a postaral se o dosavadní nejlepší výkon této sezony. V neděli pak porazil Ferahliho na 30 náběhů a to v součtu z celého víkendu znamená průměr 1,632 ! Druhý dvouprůměrový výkon přidal v nedělním zápase s Pavlem Domanským Radek Novák, když zvítězil 40:27 na 20 náběhů ! Radek zahrál o víkendu průměr 1,479 ! No a skvěle zahrál i Pavel Škop. Ten porazil Galíčka a Boháče a jeho průměr činil 1,45 ! Celkem bylo zahráno 17 výkonů na jedna a více průměr. Přes jedna průměr o víkendu zahráli další čtyři hráči. Adam Bača měl průměr 1,25, Mirek Bača 1,143, Jan Aleš 1,095 a Zdeněk Galíček rovných 1. Čelo tabulky Extraligy je nesmírně vyrovnané. O pořadí prvních tří týmů rozhoduje skore a průměr, čtvrtá Poruba ztrácí bod.

Merckx znovu potvrdil finálovou dominanci

12.11.2019

Ta statistika je až neuvěřitelná. Dvanáct finálových účastí, jedenáct výher. Rodiče Eddyho Merckxe pojmenovali svého syna po slavném cyklistovi s přezdívkou kanibal velmi správně. Tentokrát při příležitosti letošního šestého World cupu v korejském Guri neměl ve finále šanci Francouz Jérémy Bury. Eddy zvítězil 40:16 na 16 náběhů a z Jižní Koreji si odváží prémii 16 000€. Jediná finálová porážka Merckxe na turnaji World cupu se datuje do roku 2008, kdy prohrál se Sanchezem 3:0 na sety.

Nápravník s Ettelem si rozdělili juniorské tituly

11.11.2019

Třetí akci v průběhu tohoto kalendářního roku se povedlo uspořádat pro nejmladší členy naší karambolové sekce. Stejně jako v únoru se v klubu TJ Sokol Žižkov uskutečnil dvoudenní juniorský šampionát na malém stole. Sobotní volné hry se zúčastnilo dvanáct hráčů, nedělního trojbandu osm hráčů. A jelikož se náš nejlepší junior Milan Ettel neúčastnil volné hry, tak byla šance na zisk mistrovského titulu i pro ostatní hráče. Nakonec tuto šanci ukořistil Matěj Nápravník reprezentující klub TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, který porazil Matouše Kuchaře z Čermné nad Orlicí. Matěj se do finále probojoval i v neděli. Chvíli to vypadalo, že by mohl zaskočit favorita turnaje Milana Ettela. Vedení 3:9 se však během čtyř náběhů rozplynulo a Milan svého soupeře porazil 15:12 na 13 náběhů. 

Další zpravodajství

Dick Jaspers zářil v české lize s průměrem 2,666

15.1.2020

Do České republiky jezdí rád a často. Vždyť poprvé u nás byl již v roce 1986. To se při výročí založení svazu odehrál v Brně pozvánkový turnaj v kádru 47/2. Tehdy mu bylo pouhých 20 let a nikdo z přítomných nemohl tušit, jak fenomenální kariéru má tento holandský hráč před sebou. Ve stejném roce se po zhlédnutí živého přenosu holandské národní TV z finálového zápasu World cupu, ve kterém triumfovala legenda našeho sportu sir Raymond Ceulemans, se definitivně rozhodl stát se profesionálem. Na přelomu let osmdesátiletých a devadesátiletých se stal absolutní jedničkou ve svém rodném Holandsku. Do dnešního dne získal 19. národních titulů. A z kraje let devadesátých přicházely první velké mezinárodní úspěchy a vypracoval se na jednoho z nejúspěšnějších hráčů poceulemansovské éře vůbec. Je znám pro svou neuvěřitelnou preciznost až strojovostí. Je absolutním profesionálem v přístupu ke sportovnímu výkonu. A ne na darmo v podstatě na každém turnaji podává nejlepší výkony z celého startovního pole. V poslední bundesligovém kole této sezony zahrál po 18. Výkon na průměr 5 a výše. V zápase zaznamenal sérii 20 bodů. Byla to již jeho dvacátá série přes 20. Takovými čísly se mnoho hráčů chlubit nemůže. Pěti násobný mistr Evropy, vítěz 25. turnajů světového poháru, mnohonásobný světový rekordman, čtyř násobný mistr světa, aktuální světová jednička nastupující prvně v historii v české extraligové soutěži – Dick Jaspers !

Zajímavé výsledky 4. hracího víkendu Extraligy 3B

15.12.2019

Závěrečný čtvrtý hrací víkend podzimní části sezony přinesl velmi zajímavé výsledky. Na programu byly pouze čtyři utkání.

Zanetti vítězí v Egyptě s GP 2,718 !

15.12.2019

Životní turnaj odehrál sedmapadesátiletý rodák z italského Bolzana Marco Zanetti. Počtvrté v kariéře se v egyptském Sharm El Sheikhu radoval z vítězství na turnaji světové série. A vítězství to nebylo ledajaké. Zanetti vyhrál všech sedm zápasů. Jeho nejhorším výkonem byla skupinová partie s domácím Nadym na 21 náběhů. Zbytek zápasů hrál přes dva průměr, celkem čtyři přes tři průměr ! Celkem zahrál osm sérií více než 10 ! Sečteno podtrženo na 280 kvart potřeboval 103 náběhů. Tento generální průměr 2,718 sice o kousek není oficiálním světovým rekordem. Avšak Zanetti oproti Sanchezovi, který zahrál GP 2,777 odehrál o dva zápasy více, tedy musel zahrál dalších 80 kvart. Je tak až neuvěřitelné, že poslední dva velké turnaje ovládli dva nejstarší hráči užší světové špičky. Blomdahl a Zanetti.

Světová jednička Dick Jaspers na Žižkově

12.12.2019

Vážení fanoušci karambolového kulečníku,

přijměte pozvání na událost sezony ! Aktuální světová jednička, čtyřnásobný mistr světa, pětinásobný mistr Evropy, vítěz pětadvaceti World cupů v trojbandu Holanďan Dick Jaspers nastoupí v barvách týmu BC Vítkov – Sokol Žižkov do utkání české extraligové soutěže.

11. ledna od 14:00 proti týmu BC Poruba – Dick Jaspers se utká s jediným českým seniorským mistrem Evropy Radovanem Hájkem
12. ledna od 11:00 proti týmu BC Havířov – Jaspersův soupeř bude bronzový medailista z posledního ME Ivo Gazdoš

Nenechte si ujít tuto jedinečnou šanci vidět Dicka Jasperse naživo a přijďte osobně do klubu na Žižkově
TJ Sokol Žižkov 
Koněvova 19, Praha 3

Zápasy budou rovněž živě vysílány na Youtube kanálech žižkovského klubu.

Miroslav Andrejovský potřetí vítězem Turnaje mistrů města Bohumína

8.12.2019

Dlouhých devět ročníků čekala domácí hvězda a zároveň také hlavní organizátor Miroslav Andrejovský na další v pořadí již třetí triumf na Turnaji mistrů města Bohumína. Ve finále 17. ročníku domácí Mirek dokonale otočil zápas s favorizovaným Markem Fausem. Po prohře v kádru 52/2, který Faus zahrál na drc, se povedlo Andrejovskému zvítězit v jednobandu a trojbandu. K velké radosti početných bohumínských podporovatelů tak vylepšil své loňské druhé místo, kdy prohrál s Holanďanem Michelem van Silfhoutem. 

Sedmý světový titul pro Blomdahla

2.12.2019

V roce 2015 získal po dlouhých 18-ti letech svůj šestý světový titul v trojbandu. Již v tomto mezidobí se hovořilo o tom, že se hlavní nástupce Raymonda Ceulemanse, možná největší inovátor této hry nedokáže proti stále se lepšící a zvětšující se světové špičce prosadit. Po šestém světovém primátu došlo také k velkému útlumu. A to však zejména vleklými zdravotními patáliemi. Začátkem roku byl Blomdahl ve světovém žebříčku dvacátý a nahlas se hovořilo o jeho definitivním výpadku z elitní společnosti. Ale Švéd je neuvěřitelný šampion a znovu se dokázal dostat na výsluní. A to v sedmapadesáti letech. V dánském Randers se stal uplynulou sobotu již posedmé mistrem světa v trojbandu. V turnaji prošel tak neuvěřitelnými krizovými momenty, že je jeho titul více než zasloužený. Na druhou stranu se ukazuje, že dnes rozhodují opravdové detaily a v Blomdahlově případě i neskutečné štěstí. Ve finále porazil Švéd na mezinárodním poli stále novice. Avšak jeho progres v posledním roce je nebývalý. Duc Anh Chien Nguyen je jméno budoucnosti.

Radek Novák vládne seriálu Velkých cen v trojbandu

25.11.2019

Nejspíše rozhodující krok udělal o uplynulém víkendu hráč BC Kladno Radek Novák v cestě za celkovým triumfem v seriálu Velkých cen v trojbandu na závodním stole. Radkovi se v Havířově povedlo vyhrát druhý turnaj ze tří. A navíc dokázal ve čtvrtfinále, po vůbec nejlepším výkonu celého turnaje, vyřadit domácího favorita a svého největšího soupeře seriálu Iva Gazdoše v poměru 30:18 na 16 náběhů ! Ve finále Novák porazil prostějovského Zdenka Galíčka 35:27 na 34 náběhů. Radek zahrál generální průměr 1,134. Třetí místo obsadili Adam Bača a Milan Ráček.

Smutná zpráva

22.11.2019

Se zármutkem oznamujeme, že dne 21.11 2019 zemřel zakládající člen a člen výboru BC Ponětovice pan Jiří Chudáček.

Po smutečním obřadu proběhne pohoštění v herně BC Ponětovice.

Mezinárodní školení rozhodčích

21.11.2019

Evropská billiardová federace CEB se rozhodla podpořit členské federace, které nedisponují žádným akreditovaným mezinárodním rozhodčím a nemají vybudovanou strukturu rozhodcovského stavu, uspořádáním školení pro tyto členy. A je velkou radostí ČMBS, že výbor CEB pověřil uspořádáním kurzu právě v naši federaci. 

Ivo Gazdoš zářil ve třetím hracím víkendu Extraligy trojbandu

19.11.2019

Výkonnostně velice kvalitní byl třetí hrací víkend Extraligy v trojbandu. Fantastické výkony předvedl Ivo Gazdoš. V sobotu porazil na 19 náběhů Němce v barvách Kladna A Markuse Schönhoffa a postaral se o dosavadní nejlepší výkon této sezony. V neděli pak porazil Ferahliho na 30 náběhů a to v součtu z celého víkendu znamená průměr 1,632 ! Druhý dvouprůměrový výkon přidal v nedělním zápase s Pavlem Domanským Radek Novák, když zvítězil 40:27 na 20 náběhů ! Radek zahrál o víkendu průměr 1,479 ! No a skvěle zahrál i Pavel Škop. Ten porazil Galíčka a Boháče a jeho průměr činil 1,45 ! Celkem bylo zahráno 17 výkonů na jedna a více průměr. Přes jedna průměr o víkendu zahráli další čtyři hráči. Adam Bača měl průměr 1,25, Mirek Bača 1,143, Jan Aleš 1,095 a Zdeněk Galíček rovných 1. Čelo tabulky Extraligy je nesmírně vyrovnané. O pořadí prvních tří týmů rozhoduje skore a průměr, čtvrtá Poruba ztrácí bod.

Novinky z ostatních sekcí