BC Vítkov obhájil titul Mistrů Evropy – Praha

26.4.2016

Je možné si vysnít něco lepšího ? Vyhrát titul mistrů Evropy v domácím prostředí je vždy nezapomenutelný zážitek. A přesně to se povedlo našemu týmu BC Vítkov o uplynulém víkendu, kdy se v Praze na Žižkově konalo letošní finále Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách. Domácí poté, co postoupili ze skupiny A ze druhého místa, dokázali v semifinále porazit pětinásobného šampiona holandský Etikon a ve finále francouzské Chartres. Sestavě Marek Faus, Eddy Leppens a Wolfgang Zenkner se tak povedlo za velké radosti pana Jiřího Vítka obhájit titul z minulé sezony z holandského Rosmalenu.
Nádherně připravené dejiště, skvěle připravené zázemí a perfektní stoly čekaly na celkem šest nejlepších týmů v boji o titul mistrů Evropy. První týmy přijíždělli již ve čtvrtek, v pátek od 12:30 si v rámci tréninku měli hráči možnost se seznámit s nově potaženými stoly Simonisem 300. O půl čtvrté proběhlo oficiální zahájení šampionátu, ve čtyři hodiny turnaj začal prvním zápasem.
Týmy byli rozděleny do dvou skupin po třech. První dva si zajistili postup do semifinále. Turnaj začal zápasem skupiny A mezi francouzskými týmy Ronchin a Andernos. Utkání to bylo otevřené. Spektakulární byl obzvláště návrat legendy franouzského kulečníku Francise Connessona k technickým disciplínám. Tento šedesátisedmi letý čtyřnásobný mistr světa ukázal hned ve svém prvním zápase proč patřil v 80. a 90 letech k absolutní světové špičce. Pestrost a uvolněnost zdobily jeho hru. Connesson porazil Florenta jednoznačně 200:28 na 9 náběhů. Vyrovnaný byl zápas v kádru 47/2 mezi Djoubrim a Gerassimopoulosem. Nakonec se z výhry radoval hráč týmu Ronchin Djoubri a bylo srovnáno na 2:2. O konečném výsledku utkání tak rozhodla bitva v jednobandu mezi Villiersem a Baudoinem. Villiers dohrál zápas jako první. Baudoin musel udělat 47 na remízu. A ku podivu se dostal do krátké hry a vše vypadalo, že zápas zremizuje. Zhruba při 40 karambolu se mu ale koule postavily do obtížné situace a musel jít do pole. 46 bod vynechal a z vítězství se radoval tým Ronchin.
V pátek večer byl na programu zápas mezi německou Bochumí a holandským Etikonem. Byla to repríza minulého semifinále, kde vyhrála k nelibosti domácího Etikonu Bochum. Zápas to byl krásný. Tilleman nedal šanci mladému van Ettenovi a kádr 47/2 zahrál na 3 náběhy. Nockemann dohrál Niessenovi zápas v kádru 71/2 sérí 173 ve 4. náběhu. Niessen měl dohrávku a potřeboval 140 karambolů. Chybou ve třetině zhruba při 120 karambolu si rozbil dobrou pozici a udělal pouze 124, čímž mu 16 karambolů chybělo k remíze. Překvapení se událo na druhém stole. Favorita de Bruijna zaskočil Němec Havlik, který v partii zahrál sérii 75 a porazil Holanďana 120:95 na 10 náběhů.
V sobotu v 10:00 se představil v prvním zápase domácí BC Vítkov. A začátek to byl neočekávaně špatný. Domácí hráli s Ronchinem, který měl výhru k dobru, hráči byli rozehraní a to se dost možná hodně podepsalo na tom, že Leppens i Zenkner proti svým soupeřům padli. Pouze Faus dokázal porazit Florenta na 8 náběhů v kádru 71/2.
Opačný vývoj měl zápas skupiny B mezi Bochumí a Chartres. Rozehranost hráčů Bochumi nehrála žádnou roli. Francouz Gérimont porazil van Etten v kádru 47/2 250:189 na 8 náběhů, Gretillat po pěkné partii Nockemanna těsně 200:178 na čtyři náběhy a Havlik úplně vyhořel s Justicem a podlehl mu 120:55 na 18 náběhů. Výhra 6:0 pro Chartres jim už s jistou zajišťovala postup do semifinále. Za to Bochum si postup velmi zkomplikovala a neměla ho ve svým rukou. V případě jakékoliv výhry Etikonu nad Chartres v posledním zápase skupiny se totiž německý tým s turnajem loučí.
V posledním zápase skupiny A musel domácí Vítkov bezpodmínečně porazit Andernos, aby si zasjitil postup do semifinálového zápasu. Leppensovi s Fausem vyšly kádrové zápasy. Eddy zahrál 47/2 na 4 náběhy, Marek 71/2 na tři náběhy a postup by stvrzen. Zenkner se znovu trápil v jednobandu.
Tajenku skupiny B rozlouskl po skvělém výkonu Etikon. Tilleman dohrál Gérimontovi zápas sérií 228 ve třetím náběhu. De Bruijn ukázal svoji propracovanou mantinelovou hru a zápas dohrál v šestém náběhu sérií 98. Niessen vše dokonal, když Gretillata porazil 200:168 na pět náběhů. Výhra 6:0 znamenala pro Etikon posun první místo tabulky se skore 8:4. Druhé Chartres mělo skore 6:6, Třetí Bochum 4:8. Všechny týmy měli po dvou bodech.
To znamenalo, že nedělní semifinálové dvojice byly Ronchin vs. Chartres a Etikon vs. Vítkov.
Ráno od 9:30 proti sobě nastoupily francouzské týmy. Špatně hrající Florent prohrál i svůj třetí zápas na turnaji. Na Gretillata nestačil v poměru 200:65 na 9 náběhů. Radost týmu Chartres mohla naplno propuknout, když Gérimont dohrál Djoubrimu zápas v kádru 47/2 sérií 141 ve čtvrtém náběhu. A i když v jednobandu vedl Villiers nad Justicem, o vítězi zápasu bylo rozhodnuto a jejich zápas byl ukončen. Chartres se tak premiérově probojovalo do finále tohoto šampionátu.
Nejtěžší možný soupeř čekal na domácí Vítkov od 12:30 v boji o finálové místo. Holandský Etikon, který přijel do Prahy s podporou zhruba 20-ti fanoušků, chtěl získat zpět titul mistrů Evropy na svou stranu. Minulý rok v domácím prostředí prohráli s Bochumí a za sedm ročníku tohoto šampionátu se jednalo o jejich nejhorší umístění. Zápas stejně jako ve skupině rozhodla domácí dvojice Faus a Leppens. Skvěle hrající Faus nedal absolutně žádnou šanci Niessenovi a Vítkov šel do vedení. Na druhém stole to byla vyrovaná bitva mezi Zenknerem a de Bruijnem. V kádru 47/2 ale Leppens po špatném začátku se v šestém náběhu dostal do série a 217-ti body Tillemanovi zápas dohrál. De Bruijn sice porazil Zenknera v poměru 120:93 na 7 náběhů, ale to již Etikonu nebylo nic platné. Holandský tým tak již dvě sezony čeká na svůj šestý evropský titul.
Papírově měl být Vítkov jasným favoritem finálového zápasu. Roli hráli větší zkušenosti s takovými zápasy. Nicméně byla to bitva jak se patří. Pouze zápas mezi Fausem a Gretillatem byl jednoznačný. Dle mě nejlepší turnaj své kariéry v Praze odehrál Faus. Hrál s obrovskou jistotou a nervozní Gretillat byl úplně bez šance. Faus Gretillat 200:7 na 3 náběhy. Vývoj na zbylých dvou stolech nebyl pro Vítkov moc příznivý. Leppens prohrával s Gérimontem a vypadalo to, že Franouz partii dohraje. Zenkner se sice tahal s Justicem v jednobandu, ale Němec dělal trestuhodné chyby, které dostávaly Francouze ihned do krátké hry. Justice zápas dohrál, Zenkner udělal z dohrávky pouze pár bodů. Skore srovnáno. Vtom momentu ale Gérimont vynechává 34 karambolů před koncem a dává velkou šanci Leppensovi. Eddy udělal pouze tři, Gérimont vynechává. Eddy se následně dostal do série, hrál na čáře a rychle mu přibývaly body. Potřeboval zápas dohrát sérii 189. 13 bodů před koncem ale kiksnul u delšího táháku zpět do třetiny a pustil ke stolu Gérimonta. Ten se dostává do třetiny, ale je viditelně nervozní. Willy má 26 bodů na svém kontě, ale hraje nepříjemné double, které vynechává. Eddy má dobrou pozici. Koule má před sebou. Bod sice nezahrál precizně, následně musel vytáhnout obtížné karamboly, ale zápas se mu daří dohrát sérií 13. Gérimont měl sice dohrávku, ale ani případná remíza by Chartres nestačila. Rozhodoval by totiž počet odehraných karambolů a ten byl jednoznačně vyšší na straně Vítkova díky výsledku v kádru 71/2.
V Divadelním sále Sokola Žižkov tak můžou naplno propuknout oslavy domácího týmu. Byla to neskutečná bitva a domácí si titul jednoznačně zasloužili.
Dá se říci, že v podstatě ve dvou hráčích se povedlo titul obhájit. Wolfgang Zenkner nebyl na turnaji ve své kůži. Výkonu nepřidá na faktu, že poslední jednobandový zápas hrál před necelým rokem právě ve finále v holandském Rosmalenu. Na této úrovni nejde jen tak přijet si zahrát. Jeho výsledný generální průměr 4,50 je velmi podprůměrný. Eddy Leppens odvedl znovu velmi kvalitní práci. I když nezahrál obzvláště vysoký generální průměr byl to z jeho strany velmi bojovný výkon podpořený třemi výhrami. Marek Faus byl největší oporou svého týmu. Na turnaji neprohrál a své soupeře doslova drtil. Výsledný generální průměr 44,44 hovoří za vše. Za zmínku jistě stojí výkon Jean-Paula de Bruijna. Generální průměr 14,56 z turnaje ještě nikdo v historii na českém území nezahrál. De Bruijn nám ukázal proč jsou spolu s Caudronem v jednobandové hře úplně nkde jinde. Na jistotu s jakou hraje je radost pohledět.
Byla to nádherná kulečníková událost. Zajímavá je kombinace tří disciplín díky čemuž má divák na výběr. Někdy si říkám, že je škoda, že takové turnaje netrvají delší dobu. Pozorovat ty nejlepší je pro českého hráče potažmo diváka neuvěřitelné rozšíření kulečníkového obzoru. Více takových turnajů ! Smutné je, že se znovu nepovedlo na Žižkov dostat více českých diváků. Nezájem hráčů z blízkého okolí je až zarážející. Uvědomte si, že vaše účast na takových akcích je vyjádření podpory, úcty a zájmu pořadetelům. Možná právě ten zájem je největší problém.
Závěrem patří obrovské poděkování a gratulace panu Jiřímu Vítkovi. Za těch pět let se povedlo díky němu vybudovat strašně moc. Evropský titul v domácím prostředí je třešnička na kulečníkovém dortu !
Výslekdy skupin
Výsledky finálového dne
Konečné pořadí
Statistiky hráčů
Videogalerie turnaje

REPORTÁŽ ČESKÉ TELEVIZE O ŠAMPIONÁTU

Další top zprávy

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 

Další zpravodajství

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

BC Kladno 5-pins Event2019

25.6.2019

Přijměte pozvání na historicky první mezinárodní turnaj na našem území v disciplíně 5-pins.

Turnaje se účastní celkem 40 hráčů z devíti evropských států.

Sledujte živý přenos na Youtube kanálu pořádajícího kladenského klubu. Stůl 1stůl 2

Krátké video se seznámením s pravidly disciplíny 5-pins

Turnaj začíná ve čtvrtek v 9:30

Harmonogram a výsledky

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Novinky z ostatních sekcí