BC Ostrava popáté v řadě mistrem ČR v TD

19.5.2019

Družstvo Billiard clubu Ostrava ve složení Heřman Onderka, Radovan Hájek a Jan Dvořáček popáté v řadě získává mistrovský titul v soutěži družstev technických disciplín na malém stole. Ostravští favorité porazili v play-off hraném v českých klubech v semifinále v sobotu TJ Náchod a ve finále TJ Start Újezdeček. Třetí místo obsadil BC Bohumín a to až díky vyššímu GPD po remíze 9:9 s Náchodem.
První dvě družstva tabulky Extraligy české a moravské části soutěže družstev v technických disciplínách se kvalifikovaly do play-off. Pořadatelství závěrečné části této soutěže se ujaly české týmy. A to konkrétně suverénní vítěz soutěže  Újezdeček a druhý tým Náchod. Boj o první dvě postupové místa do play-off byl v moravské části soutěže o dost napínavější. Třetí Havířov ztratil na druhý Bohumín pouhý bod. Vítězem soutěže se stalo družstvo Ostravy.

SEMIFINÁLE

Křížem se tak družstva utkaly v sobotním semifinále play-off. Újezdeček hostil Bohumín. Stabilní domácí hráči Radek Březina a Marek Hejlík hráli s posilou Adamem Kozákem. Bohumínští přijeli rovněž v nejsilnějším složení s Miroslavem Andrejovským, Milanem Ráčkem a Václavem Majewskim. Formát utkání byl stejný jako v dlouhodobé soutěže a tak se v prvním kole hrál kádr 52/2 do 200 bodů. Stav po této disciplíně byl nerozhodný 3:3. Kozák porazil Andrejovského na 4 náběhy v poměru 200:81. Stav srovnal Ráček, který porazil na osm náběhů Březinu. Remízu na 12 náběhů sehrál Hejlík s Majewskim.  Ve druhém kole domácí rázně vykročili za postupem do finále. Skvěle zahráli kádr 52/1 do 150-ti bodů Kozák s Březinou. Adam díky sérii 101 bodů dohrál ve 4. náběhu a porazil Andrejovského. Pouze o náběh horší byl Radek Březina a po pěkném průběhu porazil Ráčka o 16 bodů. Ve volné hře porazil Hejlík Majewského 250: 59 na 4 náběhy. Domácí se tak ujali vedení 9:3 a byl pouhou remízu od postupu. V závěrečném jednobandovém kole o postupu domácích rozhodl Kozák, když za nepříznivého stavu zahrál sérii 60-ti bodů, zápas otočil a nad Ráčkem zvítězil 100:64 na 7 náběhů. Další dva body posléze přidal Hejlík, který na limit náběhů porazil Majewského. Konečný stav 13:5 pak stanovila jednoznačná výhra Andrejovského nad Březinou.
TJ Start Újezdeček vs BC Bohumín 13:5

Druhý semifinálový zápas měl velkého favorita v podobě obhájce titulu Ostravy. Hráčům domácímu Náchodu se nepovedlo zachytit úvod utkání. V prvním kole totiž všechny partie prohráli. Skvěle zahrál Onderka, který limit 200 bodů dohrál díky dvěma sériím 99 ve 3. náběhu. Dvořáček poté přidal výhru nad Řehůřkem na 6 náběhů. Na posledním stole se sehrála více jak dvě a půl hodiny trvající partie mezi Friedou a Hájkem. Hájek vyhrál o 6 bodů na 7 náběhů. Doporučuju se podívat na zápis zápasu 🙂 Ve druhém kole hosté definitivně stvrdili své celkové vítězství. Dvořáček zahrál volnou hru na dva náběhy. Onderka porazil v kádru 52/1 jasně Friedu. No a Hájek neměl vypjatých zápasů dost a tak tentokrát o jeden bod na 11 náběhů porazil Řehůřka. Díky dlouhým partiím se dohrávalo až po sedmé hodině. Hostům již víceméně o nic nešlo a tak i výkony tomu byly odpovídající. Závěrečné kolo skončilo znovu v poměru 6:0, tentokrát ale pro domácí. Ti tak alespoň upravili konečný stav na 6:12.
TJ Náchod vs BC Ostrava 6:12

ZÁPAS O TŘETÍ MÍSTO

V Náchodě se odehrál zápas o konečné třetí místo. Zápas domácích proti Bohumínu sliboval vyrovnaný zápas. Po prvním kole se vedení ujali hosté z Bohumína. Andrejovský porazil Řehůřka na 6 náběhů. Ráček na stejný počet náběhů otočil nepříznivě se vyvíjející zápas s Barešem. Ten vedl 88:147. Ráček však zápas ukončil sérií 112-ti bodů. Bareš z dohrávky minul zahajovací pozici. Naději pro domácí udržel Frieda, který v těsném zápase porazil o 18 bodů Majewského. Ve druhém kole nejprve stav srovnal Bareš. Ten zahrál volnou hru na 3 náběhy a jasně porazil Majewského. V kádru 52/1 byly k vidění vyrovnané partie. Andrejovský dohrál Řehůřkovi partii 25-ti body v 10. náběhu za stavu 127:125. Bohumín mohl jít do vedení 4:8. Ráček totiž dohrál partii s Friedou ve 14. náběhu. Domácímu hráči se ale povedlo zápas zremizovat sérií 30-ti bodů a tak hosté vedli pouze 5:7. V jednobandu se nedařilo domácímu Barešovi. Ten prohrál s Majewskim 95:49 a to v konečném účtování rozhodlo. Řehůřek s Friedou sice dokázali své soupeře porazit a srovnat na konečných 9:9. Při remízovém stavu ale rozhoduje průměr družstva a ten zejména díky nízkému počtu odehraných karambolů Bareše v jednobandu lépe vyzněl pro hosty z Bohumína.  Družstvo Bohumína ve složení Majewski, Andrejovský a Ráček získává bronzové medaile.
TJ Náchod vs BC Bohumín 9:9 

FINÁLE
Finálový zápas hraný v Újezdečku rozhodlo zejména první kolo. Kozák poslal domácí do vedení po výhře nad Hájkem na 4 náběhy. Hosté ale stav zápasu otočili na svoji stranu. Zápasy to však byly velmi těsné. Dvořáček porazil o 26 bodů na 4 náběhy Březinu. A o 33 bodů na 9 náběhů zvítězil Onderka nad Hejlíkem. Ve druhém kole hosté neprohráli a velmi se přiblížili k celkovému triumfu. Onderka jako první o tomto víkendu porazil Kozáka v kádru 52/1 v poměru 150:95 na 8 náběhů. Ve stejné disciplíně zvítězil Hájek nad Březinou. No a Dvořáček remizoval s Hejlíkem ve volné hře na 3 náběhy. Stav 3:9 nevěstil pro domácí nic dobrého. Znamenitě zahrál v jednobandu Jan Dvořáček a rozhodl o celkovém triumfu svého týmu. Kozáka porazil na 6 náběhů v poměru 100:56. Výhru potvrdil Hájek. který na osm náběhů porazil Hejlíka. Za domácí stav zkorigoval výhrou nad Onderkou 100:73 Březina.
TJ Start Újezdeček vs BC Ostrava 5:13

Ostravské družstvo Heřman Onderka, Radovan Hájek a Jan Dvořáček tak natahuje svou šňůru mistrovských triumfů v této soutěži na pět ! Pro ostravské ale sezona ještě nekončí. Ve Fulneku totiž budou na jubilejním 10. ročníku obhajovat titul na Dunajském poháru. Přesný termín turnaje zatím není znám, ale měl by se odehrát buď o víkendu 8. – 9. nebo 15. – 16. června.

Medailonek ze semifinálové zápasu Náchod vs Ostrava

 

Další top zprávy

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 

Další zpravodajství

Proběhl třetí tréninkový kemp s Eddy Leppensem

12.8.2019

Celkem 42 odtrénovaných hodin v sedmi dnech. To byla letošní porce pro Belgičana Eddyho Leppense. Povedlo se tak navázat na roky 2016, 2018 a tedy letošní tréninkový kemp s Eddym byl již třetím celkem.
Eddy se se svojí manželkou Andreou cítí v naší zemi jako doma. Vždyť jsme se dopočítali již jeho desáté návštěvy naší země od roku 2012. Je třeba zmínit nesporné kvality tohoto mnohonásobného mistra Belgie, mistra Evropy a vicemistra světa jakožto lektora karambolového kulečníku. Jeho neuvěřitelná vášen pro hru se promítá i v pozici trenéra. Eddy se vždy chce podělit o každou svoji znalost. Vysvětluje zaníceně, neúnavně. Prostě a jednoduše chce v daný moment svému žákovi předat co nejvíce. K tomu jeho neuvěřitelná trpělivost. Je to vždy ohromný zážitek být součástí takovýchto momentů.
Stejně jako v loni měl na programu Eddy celkem sedm tréninkových dnů. Po šest dnů se v Praze na Žižkově věnoval celkem 11-ti našim hráčům. Minulý rok Eddy přijal pozvání pana Skriby do trmického klubu. Letos se povedlo zrealizovat jeho pozvání do jabloneckého klubu v čele s Petrem Bušanským. Pro většinu jabloneckých hráčů to bylo první setkání s hráčem takového věhlasu. Ovšem je třeba dodat, že v podstatě ihned nastala pracovní atmosféra a jablonečtí hráči s velkým zanícením kladli Eddymu jednu otázku za druhou. A stejně jako loni v Trmicích, tak i letos v Jablonci nad Nisou měl z průběhu celého dne Eddy velkou radost.
Sázka na pomoc od Eddyho v roce 2016 s rozvojem trojbandu u nás se čím dál tím více ukazuje jako nejlepší možná. Věřme, že o tuto aktivitu bude zájem i nadále a snad Eddy zavítá i do našich dalších klubů.
Díky Eddy !
Závěrem patří velké poděkování panu Jaroslavu Kubínovi, který stejně jako v předešlých letech zajistil možnost stravování jeho Billiard clubu Řipská. A rovněž také Petru Bušanskému. A to nejenom za jeho aktivitu pozvat Eddyho do jabloneckého klubu 🙂

Fotogalerie za Jablonce

Tréninkový kemp s Eddy Leppensem

18.7.2019

Již potřetí zavítá Belgičan Eddy Leppens do České republiky za  účelem tréninkového kempu. Aktuální dvacátý hráč světového žebříčku u nás absolvuje týdenní program. Nejprve se po šest dnů bude na Žižkově věnovat našim nejlepším hráčům ve zlepšení jejich dovedností v trojbandové hře. Poté ho čeká denní trénink v klubu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Španělská škola

15.7.2019

Týdenní tréninkový kurz absolvovali naši hráči Ondřej Hošek a Adam Bača u věhlasného španělského trenéra José Maria Quetglase. Kurz probíhal ve španělském městě Los Alcázares v tamní sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva. 

BC Ostrava obhájila triumf na Dunajském poháru

14.7.2019

Po sobě jdoucí pěti násobný mistr české Extraligové soutěže v technických disciplínách BC Ostrava obhájil na již desátém ročníku Dunajského poháru v domácím prostředí fulnecké herny triumf z minulé sezony. Pro sestavu Rostislav Skořupa, Heřman Onderka, Jan Dvořáček a Radovan Hájek je to již celkové třetí vítězství v tomto klání mistrů České republiky, Rakouska a Německa. 

25. World cup pro Dicka Jasperse

9.7.2019

Fenomenální období své kariéry zažívá brzy čtyřiapadesátiletý Holanďan Dick Jaspers. Pohled na světový žebříček hovoří jasně. 140 bodů náskok na druhého Frédérica Caudrona a 240 bodů náskok na třetího Itala Marca Zanettiho. Jaspers za poslední třičtvrtě rok vyhrál titul mistra světa, mistra Evropy a k tomu dva World cupy. V prosinci v Hurghadě a o uplynulém víkendu v portugalském Portu. Dick předvedl ohromnou bojovnost. Otočil osmifinálový zápas s Leppensem, v semifinále porazil Ceneta v rozstřelu a ve finále byl silnější v závěru s mladým Korejcem Haeng-Jik Kimem. Pro Jasperse je to již 25. vítězství na turnaji světové série. V historickém žebříčku je na druhé pozici za nedostižným Blomdahlem.

La Baule vítězem ME klubových týmů

1.7.2019

Francouzský tým La Baule získal svůj premiérový evropský titul v trojbandu klubových družstev. Ve finále šampionátu porazili domácí F.C. Porto, když své partie vyhrál Frédéric Caudron a Jean-Paul de Bruijn. V ten moment bylo jasné, že ani případné výhry domácích hráčů by díky vyššímu počtu odehraných karambolů nic nemohly změnit na celkovém triumfu La Baule. Třetí místo obsadil dánský Grondal a obhájce titulu turecký FBN Tekstil BSK. V poli 23 účastníků obsadil náš tým z Poruby 11. místo a Kladno 17. místo.

Thomas Primon vítězem Kladno 5-pins Event2019

1.7.2019

Italský hráč Thomas Primon se stal vítězem vůbec prvního mezinárodního turnaje ve 5-pins na našem území. V prostorech kladenského klubu porazil ve finále mladého německého hráče Maxe Gabela 3:1 na sety. Třetí skončil Ital Rocco Suma a Švýcar Raviele Battista.

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

BC Kladno 5-pins Event2019

25.6.2019

Přijměte pozvání na historicky první mezinárodní turnaj na našem území v disciplíně 5-pins.

Turnaje se účastní celkem 40 hráčů z devíti evropských států.

Sledujte živý přenos na Youtube kanálu pořádajícího kladenského klubu. Stůl 1stůl 2

Krátké video se seznámením s pravidly disciplíny 5-pins

Turnaj začíná ve čtvrtek v 9:30

Harmonogram a výsledky

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Novinky z ostatních sekcí