BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

O postupu prvních dvou družstev do finálového turnaje bylo z dlouhodobých soutěží v Čechách a na Moravě rozhodnuto již celkem s předstihem konce soutěže. Díky koronaviru se v české části nedohrály poslední dvě utkání. Ty by už ale nic nezměnily na faktu, že vítězem soutěže se stalo družstvo Trmic, z druhého místa postoupil do play-off Náchod. Na Moravě jasně kraloval Bohumín, druhé místo obsadil Havířov. 

SEMIFINÁLE

Družstva se tak utkaly křížem na moravské půdě. 
Bohumínští sehráli play-off bez stálého člena týmů Václava Majewského. Ten totiž podstoupil operaci kolene, která mu znemožnila sehrát finálový turnaj. Miroslava Andrejovského a Milana Ráčka tak doplnil Daniel Mikala. Semifinálovým soupeřem Bohumína tedy byl Náchod. Družstvo náchodských rovněž poznamenaly zdravotní lapálie a tak připravenost hráčů nebyla na tak vysoké úrovni. 

Domácí družstvo rozhodlo o svém postupu do finále již po dvou kolech. Za hosty zvítězil v šesti odehraných partiích pouze Jan Frieda v kádru 52/2. O nejlepší výkon dne se postaral Andrejovský, který zahrál kádr 52/1 na 7 náběhů. Jednoband vyhráli poměrem 4:2 taktéž domácí a tak konečný stav utkání byl 14:4.
Bohumínští se tak mohli těšit na nedělní finále na domácích stolech. Náchod čekalo utkání o třetí místo v Havířově.

BC Bohumín – TJ Náchod

A právě druhé semifinálové utkání v Havířově mezi domácím družstvem s hosty z Trmic přineslo dramatickou koncovku. Oba týmy nastoupily v nejsilnějším možném složení. Za Havířov hráli Cebula, Gazdoš, Bača. Za hosty Vedral, Kozák, Hroník.

V prvním kole, kdy se hrál kádr 52/2 do 200 bodů, se ujali vedení hosté. Gazdoš sice porazil Hroníka na 9 náběhů. Vedral ale porazil na stejný počet náběhů Baču a Kozák na 13 náběhů o 12 bodů Cebulu.
Stejným poměrem vyhrály Trmice i druhé kole. V kádru 52/1 porazil Martin Vedral Iva Gazdoše 150:110 na 11 náběhů a Adam Kozák Mirka Baču 150:82 na 10 náběhů. Cebula výhrou ve volné hře nad Hroníkem na 5 náběhů ještě dal šanci domácím na zvrat v utkání. 

Jedna vyhraná partie, tak stačila trmického týmu k celkové výhře v utkání. Nejprve se dohrál zápas Cebula – Kozák. Domácí hráč začal sérií 40. Adam Kozák ale srovnal stav ve 3. náběhu, když zahrál sérii 34. Cebula však okamžitě kontroval sérií 47. Na to Kozák nenašel odpověď a Cebula v dalším 5. náběhu zápas 11 body ukončil. Hroník sehrál vyrovnanou partii s Gazdošem pouze do poloviny zápasu. Za stavu 43:45 zahrál domácí hráč 34 sérii a tím definitivně rozhodl své výhře. Situace byla pro Trmice svízelná. Martinovi Vedralovi se v zápase s Mirkem Bačou nedařilo. Po 10. náběhu již prohrával 38:88. Po 12. náběhu byl stav 67:95. V asi poslední možný moment se Martinovi daří dostal se do série a zápas nakonec jako první sérií 33 bodů dohrává. Mirek nutně potřebuje zahrát pět bodů, aby zápas a tím celé utkání zremizoval. V ten moment by rozhodoval přepočtený generální průměr družstva. Informace jsou takové, že se nejednalo o pět snadných strků v rohu. Mirkovi se ale povedlo vyřešit pět nelehkých pozic a utkání zremizoval. 
Domácí tušili, že mají k postupu blíže. Rozdíl v počtu odehraných karambolů ve volné hře a také v jednobandu nakonec rozhodl ve prospěch domácích. Ti zahrál GPD 58,47, zatímco hosté 54,33.

BC Havířov – BC LakoPlast Trmice

ZÁPAS O TŘETÍ MÍSTO

O vůbec nejlepší výkon družstva se postarali v utkání o 3. místo hráči Trmic v této sportovní sezoně. A to zejména díky Martinovi Vedralovi. Martin potřeboval na všechny tři partie pouhých 16 náběhů. Kádr 52/2 začal sérií 143 ! Zápas ukončil ve 4. náběhu. Luděk Řehůřek měl v dohrávce sérii 108 a bohužel 9 před koncem vynechal. V kádru 52/1 začal Martin sérií 111 ! Dohrál ve 3. náběhu = nejlepší partie sezony. Luděk byl bez šance. Mimochodem o nejvyšší sérii sezony v této disciplíně se postaral právě Luděk. Zahrál 124 a to rovněž z výkopu v zápase s Pavlem Hurdálkem. Jednoband Martin dohrál proti Friedovi v 9. náběhu. Celkem tedy 16 náběhů. 
Martin tak položil základ k vítězství Trmic v boji o bronzovou medaili. Jaroslav Hroník přidal výhry v kádru 52/2 a volné hře. Adam Kozák sice prohrál kádr 52/2 s Petrem Barešem, který na něj vytáhl sérii 127. Ale v kádru 52/1 mu prohru oplatil a dohrál v 11. náběhu. A v jednobandu Adam díky dvěma sériím 43 vyrovnal včerejší výkon Cebuly a dohrál na 5 náběhů. 
Sečteno podtrženo trmické družstvo zahrál generální průměr družstva 72,4, což je jednoznačně nejlepším výkonem této sezony a po zásluze si ze severní Moravy odváží bronzové medaile. 

BC LakoPlast Trmice – TJ Náchod

FINÁLE

Papírový favoritem finálového klání byl bezesporu Havířov. Třetí hráč domácích Daniel Mikala přece jenom nemá zkušenosti z finálových zápasů o titul mistra ČR a tak museli doslova dřít Andrejovský s Ráčkem. Avšak hned v kádru 52/2 prohrál Milan Ráček s Tomášem Cebulou. Ráček se dostal do vyšší série až z dohrávky. Měl 66 a nakonec 13 před koncem vynechal. Andrejovský po jasné výhře nad Gazdošem 200:40 na 10 stav srovnal. Bača ale na náběhy porazil Mikalu a hosté se tak ujali vedení. 
Ve druhém kole vedení záhy navýšil Tomáš Cebula, který na 5 náběhů porazil Mikalu. Andrejovskému se ale v kádru 52/1 znovu povedlo porazit Gazdoše. Dramatický byl zápas mezi Bačou a Ráčkem. Domácí hráč za nepříznivého stavu 138:114 ve 14. náběhu zahrál sérii 33. Tři body tedy chyběly do limitu 150-ti bodů. Tím se ale dostal pod tlak Bača. Psal se totiž poslední náběh a musel dělat minimálně 10 bodů, aby svého soupeře předehnal. Nakonec udělal 11, nedal poslední a tím dal velkou šanci Ráčkovi, aby z dohrávky zápas dokonale otočil. Ráček ale zahrává pouze dva body a zápas končí remízou. 
Hosté tedy vedou před jednobandem 5:7 a mají blízko k zisku titulu. Poslední disciplína, ale dokonale zamíchala s celkovým výsledkem. Kdo by čekal, že domácí vyhrají 6:0 ? Andrejovský i do třetice porazil Gazdoše, tentokrát v poměru 100:80. Ráček na náběhy udolal Cebulu a vše dokonal Mikala, který porazil odevzdaného Baču. 
A tak k velké radosti domácích se ze zisku letošního titulu raduje družstvo BC Bohumína. Havířov poráží v poměru 11:7.

BC Bohumín – BC Havířov

Bohumínské družstvo by nás mělo reprezentovat na tradiční Dunajském poháru. Zatím však není známo, kdy se turnaj mistrů Česka, Rakouska a Bavorska uskuteční.

Letošní sezona technických disciplín je u konce. Bohužel se letos nikdo nestal mistrem ČR v jednobandu a trojboji. Tyto mistrovství byly díky koronaviru zrušeny. 

Přehled celostátního žebříčku:
Volná hra 
GP 59,96 – Cebula
NJP 250 – Andrejovský, Cebula
NS 250 – Andrejovský, Cebula

https://ceskykarambol.jvg.cz/2019/statistiky/?base_region_id=&region_id=&table_size_id=1%7C1&club_id=&competition_id=&gender_id=&age_id=

Kádr 52/2
GP 29,54 – Vedral
NJP 66,66 – Vedral, Boček | 75 – Březina (do 150)
NS 157 – Vedral

https://ceskykarambol.jvg.cz/2019/statistiky/?base_region_id=&region_id=&table_size_id=1%7C4&club_id=&competition_id=&gender_id=&age_id=

Kádr 52/1
GP 15,50 – Vedral
NJP 50,00 – Vedral
NS 124 – Řehůřek

https://ceskykarambol.jvg.cz/2019/statistiky/?base_region_id=&region_id=&table_size_id=1%7C13&club_id=&competition_id=&gender_id=&age_id=

Jednoband
GP 9,41 Gazdoš
NJP 20,00 – Gazdoš, Vedral, Kozák, Cebula, Hejlík Pavel
NS 67 – Vedral

https://ceskykarambol.jvg.cz/2019/statistiky/?base_region_id=&region_id=&table_size_id=1%7C5&club_id=&competition_id=&gender_id=&age_id=

Další top zprávy

Tréninkový kemp mládeže

3.8.2020

V doposud nejvyšším počtu 16-ti hráčů se o uplynulém víkendu uskutečnil mládežnický tréninkový kemp v klubu v Chlumci nad Cidlinou. Dokonale se tak povedlo navázat na předešlé dva kempy, které se uskutečnily v únoru v Jablonci nad Nisou a loňský červen taktéž v Chlumci nad Cidlinou. 

Čtvrtý tréninkový kemp s Eddym je minulostí

30.7.2020

Nejspíše jeden z nejdelších tréninkových kempů v historii ČMBS je minulostí. Již počtvrté v posledních pěti letech se povedlo uspořádat tréninkový kemp s belgickým profesionálním hráčem Eddy Leppensem. Tentokrát Eddy odtrénoval s našimi jednadvaceti seniorskými a sedmi juniorskými hráči celkem 54 hodin a to ve čtyřech klubech v průběhu devíti dnů. Eddy postupně navštívil kluby v Trmicích, poté v Jablonci nad Nisou, pak v Praze na Žižkově a na závěr klub v Ostravě. 

BC Vítkov – Sokol Žižkov mistrem družstev v 3B

15.7.2020

Tajenka, kdo se stane letošním mistrem České republiky v soutěži čtyřčlenných družstev v trojbandu na závodním stole, se bohužel díky koronaviru rozluštila po telefonu díky neúčasti družstva Prostějova v posledním utkání soutěže proti žižkovskému týmu. Avšak dle papírových předpokladů by se jednalo o téměř jasnou záležitost, protože domácímu týmu stačila výhra v jednom ze čtyř zápasů celého utkání. Na Žižkově tak ukončili dlouhé čekání na zisk mistrovského titulu v soutěži družstev. Po zisku tří po sobě jdoucích titulů mezi lety 1992 až 1994 v technických disciplínách na malém stole žižkovským dlouho titul proklouzával mezi prsty. Těsné prohry v klíčových utkáních a tedy mnoho druhých a třetích míst se povedlo zlomit až v této sezoně. Ale ani tentokrát se mistrovský titul nerodil lehce.

Španělská škola #2

12.7.2020

Ani koronavirová krize nic nezměnila na rozhodnutí Adama Bači a Ondřeje Hoška absolvovat druhou část tréninkové lekce s věhlasným španělským trenérem José Maria Quetglasem. Díky koronaviru je nyní zavřeno tradiční místo výuky pro mladé Španěle z celé země v národním sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva v Los Alcázares a tak pan Quetglas nabídl útočiště našim hráčům přímo v jeho domě na předměstí Murcie.

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Kladno zahrálo 1,347 průměr družstva

3.3.2020

Sedmý hrací víkend Extraligy trojbandu rozhodl o prvních dvou místech tabulky. Dost také napověděl o vítězi soutěže, dramatický byl boj o 6. příčku tabulky, bylo k vidění plno velmi dobrých výkonů, vysokých sérií a jeden vůbec z nejlepších výkonů z pohledu generálního průměru družstva z utkání.

Dani Sanchez králem v Antalyi

24.2.2020

Fantastických dvanáct dnů prožil dlouhodobě nejlepší španělský hráč Daniel Sanchez. Dani nejprve se svým kolegou Rubénem Legazpim zvítězil na evropském šampionátu dvojic. O týden později si po přesně 1063 dnech připsal své 13. vítězství na turnaji světového poháru. Ve finále porazil do té doby na turnaji nejlépe hrajícího hráče Dicka Jasperse v poměru 50:35 na 28 náběhů. Sanchez se tak po více jak dvou letech vrací ve světovém žebříčku do chráněné TOP 14 a na dalších turnajích bude nasazen do hlavní fáze turnaje. Výhry věnoval svému otci, který zemřel na konci minulého roku.

Další zpravodajství

Tréninkový kemp mládeže

3.8.2020

V doposud nejvyšším počtu 16-ti hráčů se o uplynulém víkendu uskutečnil mládežnický tréninkový kemp v klubu v Chlumci nad Cidlinou. Dokonale se tak povedlo navázat na předešlé dva kempy, které se uskutečnily v únoru v Jablonci nad Nisou a loňský červen taktéž v Chlumci nad Cidlinou. 

Čtvrtý tréninkový kemp s Eddym je minulostí

30.7.2020

Nejspíše jeden z nejdelších tréninkových kempů v historii ČMBS je minulostí. Již počtvrté v posledních pěti letech se povedlo uspořádat tréninkový kemp s belgickým profesionálním hráčem Eddy Leppensem. Tentokrát Eddy odtrénoval s našimi jednadvaceti seniorskými a sedmi juniorskými hráči celkem 54 hodin a to ve čtyřech klubech v průběhu devíti dnů. Eddy postupně navštívil kluby v Trmicích, poté v Jablonci nad Nisou, pak v Praze na Žižkově a na závěr klub v Ostravě. 

BC Vítkov – Sokol Žižkov mistrem družstev v 3B

15.7.2020

Tajenka, kdo se stane letošním mistrem České republiky v soutěži čtyřčlenných družstev v trojbandu na závodním stole, se bohužel díky koronaviru rozluštila po telefonu díky neúčasti družstva Prostějova v posledním utkání soutěže proti žižkovskému týmu. Avšak dle papírových předpokladů by se jednalo o téměř jasnou záležitost, protože domácímu týmu stačila výhra v jednom ze čtyř zápasů celého utkání. Na Žižkově tak ukončili dlouhé čekání na zisk mistrovského titulu v soutěži družstev. Po zisku tří po sobě jdoucích titulů mezi lety 1992 až 1994 v technických disciplínách na malém stole žižkovským dlouho titul proklouzával mezi prsty. Těsné prohry v klíčových utkáních a tedy mnoho druhých a třetích míst se povedlo zlomit až v této sezoně. Ale ani tentokrát se mistrovský titul nerodil lehce.

EDDY LEPPENS CZ TOUR 2020

14.7.2020

Nenechte si ujít tréninkové lekce s vicemistrem světa.

Již počtvrté u nás a tentokrát ve 4 klubech.

pondělí 20. července – Sportovní kulečník – TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou
úterý 21. BC LakoPlast Trmice spolek
středa 22. Billiard Žižkov – den s juniory
čtvrtek – neděle 23. – 26. Billiard Žižkov
úterý – středa 28. – 29. BC Ostrava

Propozice kempu

Španělská škola #2

12.7.2020

Ani koronavirová krize nic nezměnila na rozhodnutí Adama Bači a Ondřeje Hoška absolvovat druhou část tréninkové lekce s věhlasným španělským trenérem José Maria Quetglasem. Díky koronaviru je nyní zavřeno tradiční místo výuky pro mladé Španěle z celé země v národním sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva v Los Alcázares a tak pan Quetglas nabídl útočiště našim hráčům přímo v jeho domě na předměstí Murcie.

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

Marek Faus potřetí mistrem Evropy v týmech

16.3.2020

Dvanáctý ročník Mistrovství Evropy týmů v technických disciplínách hostilo podruhé v řadě francouzské město Douarnenez. Tamní billiardový klub již podruhé obhajoval triumf z evropského týmového šampionátu. A byl znovu úspěšný. V minulých dvou sezonách v sestavě Swertz-Soumagne-Le Deventec. Letos došlo díky suspendaci Pierra Soumagne ke změně v sestavě, ve které ho nahradil Marek Faus. Finálový den byl díky koronaviru opravdu zvláštní. Domácí ale i bez tradiční početné divácké podpory byli nejsilnější a ve finále porazil další francouzský tým Oissel v poměru 4:2. 

Rudolf Bílek historicky prvním republikovým šampionem ve 5-pins

16.3.2020

Čtyřiasedmdesátiletý hráč žižkovského klubu Rudolf Bílek se o uplynulém víkendu stal historicky prvním republikovým šampionem v disciplíně 5-pins. Po téměř dvouhodinovém boji porazil Bílek ve finálovém klání Ladislava Pohůtku hrajícího v barvách pořádajícího BC Kladno v poměru 3:2 na sety. Třetí místo obsadili hráči z Jablonce nad Nisou Jan Hudák a junior Matěj Nápravník. Matěj se postaral o největší překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále vyřadil vítěze lednové 1. Velké ceny Václava Dvořáčka.  

1. MČR 5-PINS

11.3.2020

Přijměte pozvání na historicky první republikový šampionát v disciplíně 5-pins.

BC Kladno | 14. – 15. března

Výsledky a živý přenos ve výsledkovém servisu

Gazdoš vyhrává poslední Velkou cenu v 3B v Prostějově

9.3.2020

Vítěz celkového seriálu Velkých cen byl již znám před posledním turnajem. Čtvrtý turnaj z pěti možných se mu ale o uplynulém víkendu vyhrát nepovedlo. Radek Novák stejně jako v říjnu na Žižkově ve finále nestačil na svého úhlavního soka této soutěže Iva Gazdoše z Havířova, když prohrál 35:26 na 32 náběhů. Pouze dva vítěze pěti jednotlivých turnajů má letošní seriál Velkých cen. Radek Novák ztratil v konečném součtu pouhých 16 bodů z maximálních 200. Třikrát triumfoval, dvakrát prohrál v Ivošem finále. Druhé místo obsadil Ivoš se ziskem 139 bodů. Dominanci prokazuje i jejich dosažený generální průměr. V Prostějově se oba pohybovali nad 1,100. A stejnou metu oba překonali v součtu celého seriálu. 

Novinky z ostatních sekcí