21. World cup pro Caudrona

27.5.2019

Jednapadesátiletý fenomén kulečníkové hry Belgičan Frédéric Caudron vyhrál letošní druhý World cup, který se odehrál v Ho Či minově městě. Při pohledu na podiovou fotku to na první pohled může vypadat, že se Vietnamu hrálo otevřené belgické mistrovství. Caudron totiž v semifinále porazil Eddy Merckxe a ve finále Rolanda Forthomma. Turnaj se odehrál ve fantastické atmosféře. Vietnamci kulečník milují a všechny zápasy neuvěřitelně prožívají. Hráči si proto Vietnam doslova zamilovali a možná i proto se zde odehrály co do výkonnosti dva nejlepší World cupy historie.
Tři World cupy v průběhu měsíce a půl jsou naplánovány do kalendáře světové federace. Tuto nabitou periodu odstartoval již pátý World cup v řadě ve vietnamském Ho Či minově městě. Domácí fanoušci byli po minulém ročníku velmi namlsáni. Z výhry v roce 2018 se totiž radoval Tran, který ve finále porazil Ngo. Na podium domácí finalisty doplnil Nquyen Quoc. Jediný mimo vietnamský hráč na podium byl Frédéric Caudron. 
Od začátku turnaj byly k vidění skvělé výkony. Korea a Vietnam produkují stále větší a větší počty nám neznámých hráčů, kteří hrají neskutečnou hru. Příkladem je Minh Duc Tran. Tento turnaj byl jeho třetí účastí na World cupu. No a jeho předvedený výkon byl naprosto fenomenální. Duc Tran se probojoval z první fáze kvalifikačních kol až do hlavní soutěže. V ní nejprve porazil Turka Coklu na 18 náběhů. Poté sehrál neskutečné zápasy se Zanettim a Heang-Jik Kimem. Oba sice prohrál. No ale uznejte, že prohrát se Zanettim o tři body na 13 náběhů a s Kimem o pět bodů na 16 náběhů není žádnou ostudou. Ve skupině skončil na třetím místě s GP 2,382 ! Na turnaji obsadil konečné 20. místo a z celkem 11 zápasů zahrál GP 1,675 ! Ze závěrečné fáze kvalifikace postoupil jako jednička další málo známý Vietnamec Duc Nquyen. Své zápasy proti Moralesovi a Nadymu zahrál na 18 a 14 náběhů. GP 2,5 ! Jako lucky looserové postoupili Myung Woo Cho, Tran Nquyen a Dong Koong Kang. Již v této části se s turnajem rozloučili hráči jako Polychronopoulos, Blomdahl, Horn, Cenet, Sung-Won Choi nebo Javier Palazon.
Hlavní fáze turnaje začala v pátek. Po novu byli hráči rozděleni do osmi skupin po čtyřech. První dva si zajistili postup mezi posledních 16. Je třeba zdůraznit, že páteční zápasy se opravdu vyplatí sledovat. Občas je spíše problém, kam dříve přepnout :) Skupinu A vyhrála světová jednička Dick Jaspers. Dick ani jednou neprohrál a své zápasy zahrál na 19, 16 a 17 náběhů. V přímé konfrontaci o druhé postupové místo překvapivě porazil Kostaričan Erick Tellez Korejce Kanga. Kang hrál vyšší GP než Tellez. Nicméně získal pouze dva body, protože Kostaričanovi vyšel tento zápas náramně. Na 14 náběhů se těžko hledá odpověď. V obklíčení tří domácích hráčů byl Frédéric Caudron. Tan navíc prohrál svůj první zápas s Tran Nquyenem 40:30 na 17 náběhů. Caudron tak nutně potřeboval zbývající zápasy vyhrát. No a v jeho podání bylo krásně vidět, jak zápasy rozhodují vysoké série. Proti známému Minh Cam Ma zahrál Caudron sérii 15. Proti Duc Nquyeovi zápas sérií 14-ti bodů dokonce dohrál. Nakonec postup z prvního místa s GP 2,000. Jako druhý postoupil o osm setin Duc Nquyen. Ten tak pokračoval ve své jízdě turnajem z předkvalifikační části. Skvěle na turnaji hrál mladý Myung-Woo Cho Skupinu C vyhrál s GP 2,666 ! Zápasy zahrál na 17, 12 a 16 náběhů ! V zápase s Vietnamcem Duongem dokonce zahrál sérií 17-ti bodů. Cho byl jediným Korejcem, který postoupil mezi posledních 16 ! Z druhého místa postoupil domácí finalista z minulého roku Ngo. Ze skupiny D postoupili Sayginer a Sidhom. Turnaj zde skončil pro Capaka a Nelina. V Éčku se z postupu radoval Tayfun Tasdemir. Z druhého místa se mezi posledních 16 kvalifikoval Roland Forthomme. V Efku skvěle zabojoval Birol Uymaz, když v závěrečném zápase potřeboval na dobrý výkon porazit Daniho Sancheze. Výhra na 13 náběhů byla vstupenkou do další fáze. Dani skupinu vyhrál s GP 2,058. Uymaz, potvrzující stoupající formu posledních měsíců, z turnaje vyřadil domácího obhájce titulu Trana. Poslední ve skupině skončil s GP 1,593 Francouz Bury. Ve skupině G obsadil poslední místo Heang-Jik Kim. Na svém kontě měl jednu výhru průměr 1,965 a nejvyšší série celého turnaje 18 ! Skupinu vyhrál Zanetti před Turkem Coklu. A jak již bylo zmíněno, tak třetí byla domácí kometa turnaje Duc Tran Minh s GP 2,382 !!! Bronzový medailista z minulého ročníku domácí Nquyen nestačil na soupeře z Beneluxu. Skupinu vyhrál s GP 1,904 Leppens. Eddy zahrál série 15 a 12. Druhý byl jeho odvěký soupeř Eddy Merkcx. Velký úspěch své kariéry zaznamenal Holanďan Barry van Beers. Pro něj je postup do hlavní fáze turnaje velkým povzbuzením.
Belgičani tak předvedli skvostný výkon. Všichni čtyři se dostali mezi posledních 16 ! Skvěle hráli i Turci. Ti se také dostali do této fáze v počtu čtyř. Zklamaní byli Korejci. Jeden hráč mezi 16 je na jejich kvality opravdu málo. Domácí vlajku hájili dva hráči. Až Semih Sayginer zastavil tažení před kvalifikanta Duc Nquyena. Turecký princ vyhrál 40:27 na 17 náběhů. Zato finalista z loňského ročníku Dinh Nai Ngo před zraky celého Vietnamu, jelikož zápasy od této fáze vysílal národní kanál HTV, dokáza porazit hvězdu posledních týdnů Dick Jasperse. Ngo měl skvělý start. Na 4 náběhy měl 20 bodů. A zhruba patnácti bodové manko se Jaspersovi nepovedlo smazat. Ngo zvítězil 40:24 na 14 náběhů. Stejný výkon předvedl Ital Marco Zanetti. Egypťana Sidhoma porazil 40:11 na 14 náběhů. O nejlepší výkon této fáze se postaral Frédéric Caudron Turka Coklu porazil 40:20 na 12 náběhů ! Zejména vysoká série 17-ti bodů ze startu zápasu pomoha mladému Cho k výhře nad Uymazem. V závěru došly Korejci síly a Turek dotahoval. Nicméně již bylo pozdě a Cho vyhrál o sedm bodů na 21 náběhů. Pavouk svedl v této fázi proti sobě dva Belgičany. Leppens prohrál s Forthommem 40:35 na 27 náběhů. Velkou bitvu sehrál Kostaričan Erick Tellez s Turkem Tasdemirem. Tellez v zápase vedl 21:28. Nicméně Tayfun Tasdemir zahrál série 6-4-7 a otočil stav na 38:31. Tellez nakonec prohrál o čtyři body na 22 náběhů. Pro Telleze je však konečné 15. místo jeho největším úspěchem na World cupu. Závěrečná zápas osmifinále byl naprostou reklamou na trojband. Sanchez vedl v zápase s Merckxem po 8. náběhu 34:15 ! A stejně zápas do vítězného konce nedotáhnul. Na zbylých 6 bodů potřeboval Dani nekonečných 11 náběhů. Merckx šel na dohrávku a potřeboval 5 bodů na remízu. Obzvláště poslední bod byl opravdu na feeling. V rozstřelu oba hráči zahrají pouze jeden bod. Sanchez čelí obtížné pozici. Merckx nedává o něco snažší strk. Ve druhém rozstřelu zahrává Dani tři body a Eddy se tak znovu ocitá pod velkým tlakem. Merkcx však své jméno dostal po cyklistickém kanibalovi. A ze stejnou urputností jako jeho cyklistický vzor Eddy ničí své soupeře u kulečníkového stolu. A tentokrát tento nepříjemný pocit okusil Dani. Merckx zápas neskutečně otáčí čtyřmi body ve druhém rozstřelu ! Takovou porážku snad Dani Sanchez nikdy nezažil.
V sobotu odpoledne se šlo na čtvrtfinále. Skvostný ! Jinak se zápas mezi Myungem Woo Cho a Marcem Zanettim nedá označit. Cho zahrává z výkopu 10 ! Zanetti ve druhém náběhu kontruje 13 ! Po 6. náběhu je stav 23:22. V 9. náběhu se Myungujím vedení 30:26. Zanetti však využívá dvou minel Cho a srovnává na 30:30. Ve 12. náběhu přijde třetí minela mladého Korejce v řadě a Zanetti utíká sérií pěti bodů. Cho konečně zahrává tři body. Nicméně velezkušený Zanetti dohrává zápas ve 13 náběhu dalšími pěti body ! Obodobná bitva je k vidění i na vedlejším stole. Tam se Roland Forthomme ujal v 15. náběhu vedení 33:31. Semih čtyřmi body otočil na 33:35. Závěr měl však lepší vítěz dvou World cupů Roland Forthomme. Zápas dohrál ve 21. náběhu čtyřmi a dvěma body. Sayginer šel na dohrávku a potřeboval čtyři na remízu. Měl tři, ale čtvrtý tahaný strk zpět do rohu úplně minul a z postupu se raduje Forthomme. Fenomenální závěr předvedl Frédéric Caudron v zápase s Ngo. V 10. náběhu šel Belgičan ke stolu s bodovým vedení 13:14. No ale pak to spustil. 10. Pak 6. Pak znovu 6. Ve 13. náběhu čára. Avšak ve 14. náběhu dohrávka čtyřmi body. Posledních 26 bodů tak zahrál na 5 náběhů ! Poslední čtvrtfinálový zápas rozhodl Eddy Merckxx až v úplné závěru. Po 19-ti nábězích prohrával 23:32. Eddy ale poté zahrál 3-0-3-5. Tasdemir udělal pouze jediný bod a to z dohrávky.
Složení semifinále 179. World cupu historie bylo naprosto totožné jako toho 170., který se odehrál v egyptské Hurghadě v roce 2017 ! Z výhry se tehdy radoval Eddy Merckx. Druhý byl Roland Forthomme, třetí Caudron se Zanettim. Jak jsme se dozvěděli ze statistik Holanďana Berta van Manena, tak se ještě nikdy v historii uspořádaných turnajů světové série nestalo, ale všichni medailisté byli jedné národnosti. Nicméně fakt, že tři ze čtyř medailistou jsou stejné národnosti, v historii nastal osmkrát. A z toho v polovině případů to byli Belgičané. I to svědčí o ohromné síle belgických hráčů. Jedenkrát se tento husarský kousek povedl Dánům, Holanďanům, Korejcům a minulý rok Vietnamcům.
Do prvního semifinálového zápasu nevstoupil zrovna šťastně Roland Forthomme. Nedal zahajovací strk. Zanetti se po 6. náběhu ujal vedení 10:21. Po 11. náběhu již Belgičan prohrával 20:36. Zanetti totiž zahrál sérii 11-ti bodů. Ovšem Forthomme ukázal, že je také neuvěřitelným bojovníkem. Na 11 kontroval stejně vysokou sérií. Marco zahrává jeden bod. Vede 31:37. Roland taktéž pouze jeden. Marco čára. Roland jde ve 14. náběhu ke stolu s skvělou sérií osmi bodů zápas dohrává ! Zanettimu se zápas nepovede zremizovat, když zahraje pouze úvodní pozici. Roland je tak znovu po roce a půl ve finále World cupu.
Ve druhém semifinále je k vidění vyrovnaný zápas. Caudron odskočí Merckxovi až ve 13. náběhu. Vede 18:26. Eddy se však nevzdává a šesti body vedení svého soupeře snižuje. Oba poté vynechávají. Nicméně Caudron v 15. náběhu zahrává sérii devíti bodů a tím zápas definitivně rozhoduje. Caudron vyhrává o deset bodů na 18 náběhů.
Start finálového zápasu je brilantní. Po 6. náběhu vede Caudron zejména díky sérii deseti bodů 17:18 ! Nicméně pak jakoby tíha okamžiku doléhá na Rolanda Forthomma. Ten nedokáže navázat na své výkony ze semifinále a čtvrtfinále a v zápase úplně odpadá. Šest po sobě jdoucích čar ho diskvalifikují v boji v celkový primát. Frédéric postupně navyšuje své vedení a zápas v 15. náběhu ukončuje třemi body.
Třetí desítku vyhraných World cupů tak načal vítěz 133 oficiálních národních mezinárodních turnajů Belgičan Frédéric Caudron. Caudron zahrál na turnaji generální průměr 2,368. Z posledních čtyř zápasů dokonce GP 2,711. A tak právem získává 80 bodů do světového žebříčku a prémii 16 tisíc €. Otázkou následujících měsíců však bude, zda Caudron bude mít v nejbližší době pouze další dvě možnosti přidat triumf na turnaji světové série. Od 3. do 7. června se totiž odehraje první turnaj nové organizace PBA, jejíž hlavní tváří je právě Caudron. Hráčům, kteří do úvodního turnaje PBA Panasonic Open nastoupí, bude umožněno odehrát blížící se World cupy v belgickém Blankenbergu a portugalském Portu. Dohoda mezi UMB a PBA je však v nedohlednu a tak po World cupu v Portu by měla přijít suspendace UMB pro všechny hráče organizace PBA. Tím pak budou jména jako Caudron, Leppens, Kang, Palazon, Kasidokostas, Uymaz, Martinez, Zapata, Hofman, Morales, Piedrabuena, Soumagne, Yuksel, de Bruijn na dlouhou dobu vyřazena ze všech akcí UMB a organizacemi jim podléhajícím. Tudíž nebudou moci ani zasáhnout do turnajů konfederací (CEB) a ani svých národních federací, které organizují Grand prix, mistrovství a ligové soutěže. A zejména vedoucí týmů velkých ligových soutěží zatím marně vyhlíží oficiální stanovisko, aby mohli definitivně uzavřít své soupisky pro příští sezonu. Bude to hodně horké léto.
Neuvěřitelnou úroveň měl uplynulý World cup v Ho Či minově městě. Generální průměr hlavní fáze turnaje byl 1,726 ! To je o pouhých pět setin méně než zde bylo zahráno v roce 2015, kdy se do Vietnamu sjela světová špička vůbec poprvé ! Je však třeba podoknout, že se změnil systém turnaje a oproti 16-ti zápasům prvního kola hlavní fáze se jich dnes hraje třikrát více. Fenomenální je i statistika sérií nad 10. Celkem 47 krát byla zahrána série 10 a více ! Vietnam je tak místo zaslíbené pro fantastický trojband !
Další World cup je za dveřmi. Od 17. do 23. června se bude podruhé hrát belgickém Blankenberge. Kurt Ceulemans a jeho tým již chystají v tamním kasinu velkolepou show.
Výsledky zápasů turnaje
Výsledky i se zápisy jednotlivých zápasů na CueSco
Fotogalerie
Videogalerie
Světový žebříček

Další top zprávy

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 

Martin Bálek přeborníkem v trojbandu

3.6.2019

O uplynulém víkendu se v našem klubu na Žižkově odehrál třetí kvalifikační a závěrečný turnaj seriálu Velkých cen středočeského, severočeského a západočeského regionu. Do nedělního finálového turnaje se kvalifikovalo prvních 12 hráčů celkového žebříčku tří kvalifikačních turnajů. Historicky prvním vítězem tohoto seriálu se stal hráč BC LakoPlastu Trmice Martin Bálek. Martin ve finále porazil domácího Rudolfa Bílka 24:22 na 30 náběhů. Třetí místo obsadil kladenský Jaroslav Korec a domácí Fouad Sibai.

Kladno obhájilo titul tříčlenných družstev v 3B

26.5.2019

Kladenská sestava Jan Aleš, Štěpán Kohout a Marek Váša obhájila republikový titul tříčlenných družstev v trojbandu na malém stole. Ze zisku titulu se kladenští hráči radovali až na vyšší generální průměr družstva po remízovém stavu ve finálové zápase s Havířovem. Finálový zápas se pro kladenské nevyvíjel vůbec dobře a dlouho to vypadalo na triumf pro havířovské hráče. Aleš s Kohoutem se však mocně vrátili do zápasu a vývoj finálového zápasu zvrátili na svou stranu. Třetí místo obsadilo Béčko Kladna a brněnské AKK. 

BC Ostrava popáté v řadě mistrem ČR v TD

19.5.2019

Družstvo Billiard clubu Ostrava ve složení Heřman Onderka, Radovan Hájek a Jan Dvořáček popáté v řadě získává mistrovský titul v soutěži družstev technických disciplín na malém stole. Ostravští favorité porazili v play-off hraném v českých klubech v semifinále v sobotu TJ Náchod a ve finále TJ Start Újezdeček. Třetí místo obsadil BC Bohumín a to až díky vyššímu GPD po remíze 9:9 s Náchodem.

Rozhovor s prezidentem ČMBS

15.5.2019

PRAHA, KVĚTEN 2019 – Jsme téměř u konce sportovní sezony 2018/2019. Před více jak týdnem skončil 4. ročník evropského šampionátu všech disciplín v německém Brandenburgu, který pro náš kulečníkový svaz přinesl mnoho radostných okamžiků. Jak hodnotí končící sportovní sezonu, úspěchy reprezentace, práci vedení mezinárodních organizací či práci s mládeží prezident Českomoravského billiardového svazu a zároveň prezident sekce karambol Aleš Šlambor ?

Martin Boháč vítězí v Ponětovicích s GP 2,013

13.5.2019

Po skvělém výkonu se Martin Boháč, hráč brněnského klubu AKK, stal zaslouženě vítězem čtvrtého ročníku Ponětovického trojbandu. V turnaji pro pozvané hráče nenašel Martin v poli 15 soupeřů přemožitele a navíc se mu povedlo zahrát generální průměr z turnaje 2,013. Což je na více než 300 odehraných kvart skvělým výsledkem. Martin rozhodnul finále proti Radkovi Novákovi za stavu 36:38 sérií deseti bodů. Zápas skončil výsledkem 41:50 na 21 náběhů. Obhájce titulu z dvou předešlých ročníků Ivo Gazdoš tentokrát obsadil třetí místo. Jeho soupeř Jan Hudák zápas dokonale zdramatizoval, když z vyrovnávacího náběhu zremizoval sérií osmi bodů. V rozstřelu však jablonecký hráč prohrál 3:2.

Ivo Gazdoš si z ME veze dvě bronzové medaile

9.5.2019

Hráč havířovského klubu Ivo Gazdoš na uplynulém evropském šampionátu potvrdil svůj nesmírný um v trojbandu na malém stole a po bronzové medaili v týmech přidal také stejně cenný kov v turnaji jednotlivců. Ivoš v turnaji podával skvělé výkony. Bohužel však nejhůře mu vyšel právě semifinálový zápas s Belgičanem Stevenem van Ackerem, ve kterém i přes sérii 12-ti bodů, prohrál 40:25 na 25 náběhů. Pro Ivoše je to tak zopakování výkonu z roku 2008, kdy rovněž v Brandenburgu obsadil třetí místo. Celkem je to již jeho šestá evropská medaile. Zbylé čtyři získal v týmech společně s Miroslavem Bačou, Štěpánem Kohoutem a naposled s Vladimírem Starečkem.

Irena Hambálková slaví historický bronz

8.5.2019

Skvělý úspěch zaznamenala Irena Hambálková, hráčka pražského klubu TJ Sokol Žižkov, na evropském šampionátu žen v trojbandu na závodním stole. Irena se dokázala v novém systému turnaje, kdy hrálo celkem 24 hráček, probojovat až do semifinále. V něm podlehla turecké hráčce Karakasli. Nicméně konečné třetí místo a tedy zisk bronzové medaile je historickým úspěchem pro karambolovou sekci. Irena tak v ženské kategorii navázala na Veroniku Hubrtovou, která v poolbilliardu dokázala přivézt z mezinárodní scény již několik cenných kovů. Turnaj dle očekávání ovládla Holanďanka Klompehouwer. Therese své soupeřky o třídu převyšuje, o čemž svědčí i generální průměr přes jedna. 

Další zpravodajství

Životní úspěch pro Javiera Palazóna

26.6.2019

Jednatřicetiletý Javier Palazón, rodák ze španělské Valencie, se o uplynulém víkendu dočkal svého největšího vítězství v dosavadní kariéře. Javier vyhrál letošní třetí World cup, který se uskutečnil v belgickém Blankenberge. Ve finále porazil před více jako 400 diváky Němce Martina Horna v poměru 40:26 na 23 náběhů. Trojnásobný juniorský mistr světa a dvojnásobný bronzový medailista ze seniorského mistrovství světa se stal teprve druhým Španělem, kterému se povedlo turnaj světové série vyhrát. Tím prvním není nikdo jiný než Dani Sanchez a to se ziskem dvanácti titulů.

BC Kladno 5-pins Event2019

25.6.2019

Přijměte pozvání na historicky první mezinárodní turnaj na našem území v disciplíně 5-pins.

Turnaje se účastní celkem 40 hráčů z devíti evropských států.

Sledujte živý přenos na Youtube kanálu pořádajícího kladenského klubu. Stůl 1stůl 2

Krátké video se seznámením s pravidly disciplíny 5-pins

Turnaj začíná ve čtvrtek v 9:30

Harmonogram a výsledky

Juniorský tréninkový kemp

16.6.2019

Ve výborné atmosféře se v Chlumci nad Cidlinou uskutečnilo třídenní soustředění našich juniorských hráčů. Kluci byli vedeni našimi veleúspěšnými hráči z juniorské kategorie Adamem Kozákem, Ondřejem Hoškem a Adamem Bačou. Byly probírány základy kulečníkové hry, zejména s velkým důrazem na postoj a provedení úderu. Bylo krásně vidět, že pod dobrým vedením kluci velmi záhy odstraňovali zlozvyky a dokázali zahrát pozice požadovaným způsobem. Nejpodstatnější pro další rozvoj jejich hry je neustálá práce v klubech a snad se rovněž povede pro kluky navázat častější kontakt s našimi špičkovými hráči.  

Heřman Onderka republikovým mistrem v trojboji

3.6.2019

Historicky druhý republikový šampionát v trojboji na malém stole ovládl hráč Billiard clubu Ostrava Heřman Onderka. Ve finále porazil svého týmového kolegu Radovana Hájka 4:2. Hájek skore zkorigoval až v trojbandu, kdy již bylo o titulu Onderky rozhodnuto. Turnaj se za účasti 12-ti hráčů odehrál ve fulnecké herně. 

Martin Bálek přeborníkem v trojbandu

3.6.2019

O uplynulém víkendu se v našem klubu na Žižkově odehrál třetí kvalifikační a závěrečný turnaj seriálu Velkých cen středočeského, severočeského a západočeského regionu. Do nedělního finálového turnaje se kvalifikovalo prvních 12 hráčů celkového žebříčku tří kvalifikačních turnajů. Historicky prvním vítězem tohoto seriálu se stal hráč BC LakoPlastu Trmice Martin Bálek. Martin ve finále porazil domácího Rudolfa Bílka 24:22 na 30 náběhů. Třetí místo obsadil kladenský Jaroslav Korec a domácí Fouad Sibai.

Kladno obhájilo titul tříčlenných družstev v 3B

26.5.2019

Kladenská sestava Jan Aleš, Štěpán Kohout a Marek Váša obhájila republikový titul tříčlenných družstev v trojbandu na malém stole. Ze zisku titulu se kladenští hráči radovali až na vyšší generální průměr družstva po remízovém stavu ve finálové zápase s Havířovem. Finálový zápas se pro kladenské nevyvíjel vůbec dobře a dlouho to vypadalo na triumf pro havířovské hráče. Aleš s Kohoutem se však mocně vrátili do zápasu a vývoj finálového zápasu zvrátili na svou stranu. Třetí místo obsadilo Béčko Kladna a brněnské AKK. 

MČR 3B D3 MS

20.5.2019

Přijměte pozvání na republikový šampionát tříčlenných družstev v trojbandu na malém stole.

Pořadatel BC Ponětovice

Propozice turnaje

BC Ostrava popáté v řadě mistrem ČR v TD

19.5.2019

Družstvo Billiard clubu Ostrava ve složení Heřman Onderka, Radovan Hájek a Jan Dvořáček popáté v řadě získává mistrovský titul v soutěži družstev technických disciplín na malém stole. Ostravští favorité porazili v play-off hraném v českých klubech v semifinále v sobotu TJ Náchod a ve finále TJ Start Újezdeček. Třetí místo obsadil BC Bohumín a to až díky vyššímu GPD po remíze 9:9 s Náchodem.

Došťouch sezóny BC Řipská

18.5.2019

Přijměte pozvání na kvartový nebo 9 ball turnaj Došťouch sezóny do BC Řipská s finanční dotací 40 000 Kč!

Podrobnosti naleznete zde.

Rozhovor s prezidentem ČMBS

15.5.2019

PRAHA, KVĚTEN 2019 – Jsme téměř u konce sportovní sezony 2018/2019. Před více jak týdnem skončil 4. ročník evropského šampionátu všech disciplín v německém Brandenburgu, který pro náš kulečníkový svaz přinesl mnoho radostných okamžiků. Jak hodnotí končící sportovní sezonu, úspěchy reprezentace, práci vedení mezinárodních organizací či práci s mládeží prezident Českomoravského billiardového svazu a zároveň prezident sekce karambol Aleš Šlambor ?

Novinky z ostatních sekcí